18 Deeltaxi Venray 1 april van start Nieuw voorzieningenstelsel voor mensen met een handicap NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Herplanting n van bomen Voorlichting over groenplan Landweert III woningwet ordening Baggerweg afgesloten Meer gemeente praat op pagina peel en maas Donderdag 24 maart 1994 - Pagina 17 GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY De openingstijden van het ge meentehuis zijn als volgt: - Het Centraal Informatiepunt (CIP) is van maandag t/m vrijdag geopend van 09.00 tot 17.30 uur. De vakbalies van Burgerzaken, So ciale Zaken, Financiën en Gemeen tewerken zijn van dinsdag t/m vrijdag geopend van 09.00-13.00 uur en op maandag van 09.00-17.30 uur. Het gemeentehuis is telefonisch be reikbaar op alle werkdagen van 08.00-18.00 uur. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; open bare orde en veiligheid; voorlichting en Inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids^, zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte.' Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. In 1992 heeft de Gasunie een kap- |Y vergunning aangevraagd voor het vellen van 38 essen aan de Steegse Vi Peelweg. Deze kapvergunning is in oktober 1992 door b. en w. afgege- I ven met de verplichting om te her- planten. De bomen moesten wijken voor het construeren van de gas- transportleiding aan de zuidzyde van de Steegse Peelweg. De bomen zullen aan de noordzij- de van de Steegse Peelweg tussen de Peelweg en de Pottevenweg her plant worden. Herplanting zal nog dit vooijaar plaatsvinden. Bij de aanplant zal rekening ge houden worden met de inritten 1 naar woningen, bedrijven en land bouwgronden. De afdeling openbare werken houdt op woensdag 30 maart een voorlichtingsavond over het groen plan Landweert III, fase 1. Met de uitvoering van het plan zal dit voor jaar worden begonnen. i, 1 Aan de orde komen het inrich tingsplan voor het groen en de IX speelvoorzieningen in Landweert III, fase 1. Het gaat om het woonge bied tussen de Sleutelbloem, Krui denlaan, Wijnruit en Vossestaart. 's Belangstellenden zijn van harte welkom in de aula van de openbare basisschool Landweert aan de Bo- )(j j terbloem 45. De bijeenkomst begint li om 19.00 uur. Vorige week in Gemeentepraat heeft u de achtergronden van de ontwikkeling van de Deeltaxi Ven ray kunnen lezen. Een vergrijzen de bevolking, de Wet Voorzienin gen Gehandicapten en de vaak onvoldoende vervoersmogelijk heden voor ouderen en gehandi capten zijn aanleiding geweest voor de realisatie van de Deeltaxi Venray. Wat is de Deeltaxi Venray nu precies? KENMERKEN Met ingang van 1 april 1994 kun nen inwoners van Venray gebruik maken van de Deeltaxi Venray. Zij moeten zich dan wel als inwoner van Venray kunnen identificeren. De Deeltaxi Venray wordt door een bestaand taxibedrijf, Taxibedrijf Pe ch, uitgevoerd en lykt op een gewo ne taxi. Maar, er zijn enkele ver schillen. De Deeltaxi rijdt elke dag (ook op feestdagen) van 09.00 tot 23.00 uur van deur tot deur binnen de gemeente Venray (inclusief kerk dorpen). Ook rolstoelers kunnen met de Deeltaxi Venray reizen. Zij moeten dan wel vooraf te kennen geven dat zij gebruik willen maken van een rolstoeltaxi. De telefooncentrale is bereikbaar van 09.00 tot 23.00 uur, telefoon 14070. KOMBINEREN Bij de Deeltaxi - de naam zegt het eigenlijk al - kan het voorkomen dat u een taxi of een taxibusje met andere passagiers deelt. U betaalt voor een zitplaats, niet voor het ge hele voertuig. Wanneer u op reis wilt gaan met de Deeltaxi moet u minimaal een uur voor aanvang van uw reis bellen met de telefoon centrale van Deeltaxi Venray, tele foon 14070. Aan de hand van de binnengekomen ritaanvragen pro beert de Deeltaxi ritten te kombine- ren. Het kan daarom voorkomen dat u maximaal een kwartier eerder of later afgehaald wordt dan u had gevraagd; een garantie dat u precies op tijd arriveert op de plaats van de bestemming kan niet gegeven wor den. Wanneer u een trein moet ha len, kunt u beter de Treintaxi nemen. Voor een bezoek aan een arts of therapeut is het zieken- fondsvervoer een betere oplossing. Omdat er mensen gedurende de reis in- en uitstappen, kan het zijn dat er niet altijd via de kortste route gereisd wordt. U kunt er echter op rekenen dat u binnen een accepta bele tijd op de plaats van bestem ming arriveert. Zorg ervoor dat u klaar staat voor vertrek. U voor komt zo onnodig wachten voor uw medepassagiers. RITPRIJS EN EXTRA SERVICE Voor een enkele reis binnen de gemeente betaalt u een eigen bij drage van ƒ6,-. Dit bedrag dient u in de taxi te betalen. De gemeente Ven ray neemt de rest van de ritprys voor haar rekening. 65-Plussers en gehandicapten kunnen profiteren van extra service. Op vertoon van hun Pas-65 of gemeentelijke WVG- pas betalen 65-plussers en gehandi capten slechts 3,- voor een enkele reis binnen de gemeente. Bovendien is er voor hen nog een belangrijke extra service: zij kun nen met de Deeltaxi ook naar bestemmingen buiten de gemeente reizen. In dat geval betaalt u ƒ1,80 per kilometer (of ƒ2,20 per kilome ter voor een rolstoelbus), hetgeen een aantrekkelijke korting bete kent op het reguliere taxitarief. Geef bij de aanmelding van uw rit wel even door dat u in het bezit bent van een Pas-65 of een WVG-pas en vergeet u niet deze mee te ne men in de Deeltaxi. Op vertoon van een NS-geleidepas kunt u gratis een begeleider meenemen. Voor kinde ren tot 4 jaar hoeft niet te worden betaald. Zij moeten, indien noodza kelijk, op schoot zitten. Kleine huisdieren mogen gratis mee als ze vervoerd worden in een kleine tas of op schoot. Het spreekt natuurlijk vanzelf dat blindengeleidehonden ook gratis mee mogen. PAS-65/WVG-PAS Iedere inwoner van de gemeente Venray van 65 jaar en ouder en zijn of haar partner van 60 jaar en ouder kan tegen een vergoeding van 9,75 een Pas-65 verkrygen by de afdeling Burgerzaken van de ge meente Venray. Verder kan iedere inwoner van de gemeente Venray die in aanmerking komt voor een taxivergoeding in het leader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten, kosteloos een gemeentelijke WVG- pas verkrijgen. De WVG-medewer- kers van de gemeente geven u graag meer informatie (telefoon 23320). Denkt u er wel aan bij het aanvra gen van een van beide passen een pasfoto mee te nemen. De WVG-pas is echter tijdelijk niet verkrijgbaar bij de gemeente. Zodra die weer wel te krygen is, zal dat in deze rubriek gepubliceerd worden. KLACHTEN De gemeente Venray en Taxibe drijf Pedi willen u graag een goede dienstverlening aanbieden. Als u klachten heeft over de Deeltaxi Ven ray, of suggesties ter verbetering er van, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken aan de gemeente Venray, t.a.v. klantenservice Deeltaxi Ven ray, Postbus 500, 5800 AM, Venray. De gemeente Venray en Taxibedrijf Pedi stellen uw reakties zeer op prijs. FOLDER Vanaf eind maart 1994 is de fol der 'Deeltaxi Venray' verkrijgbaar bij de volgende (belangrijkste) dis tributiepunten: Gemeentehuis Ven ray en De Kemphaan (CIP Ouderen), Kennedyplein 1 te Venray. WVG-gerechtigden krijgen de fol der toegestuurd. Ouderen die De Schakel, het informatieblad voor ouderen ontvangen, krijgen de fol der eind april als bijsluiter bij de uitgave van mei 1994 thuisbezorgd. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw- aanvragen medewerking te ver lenen. het oprichten van een podi um, Kleindorp te Merselo tnv Dorpsraad Merselo, p/a Beek 3 te Merselo. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van art. 17 van de Wet op de ruimte lijke ordening aan de volgende bouwaanvraag medewerking te verlenen: het plaatsen van een carport en tuinhuisje, Henri Dunantstraat 24 te Oostrum tnv dhr. J. van Dijck. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 25 maart 1994 geduren de 2 weken voor een ieder ter inza ge bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burge meester en wethouders worden in gediend. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de m de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het bouwen van een pluim veestal aan de Boddenbroek 3 te Oirlo tnv H.J.A. Classens; het bouwen van een carport berging aan de Look 8 te Venray tnv G.W.C. van Sambeek; het bouwen van een carport aan de Pinksterbloem 14 te Venray tnv R.C.A. Swakhoven; het bouwen van een pluimvee- stal aan de Beekweg 98 te Venray tnv M.M.M. Classens; het bouwen van een berging aan de Vossestaart 3 te Venray tnv V.H. Bui, Edelweiss 1; het bouwen van een serre aan de Wijnruit 6 te Venray tnv T.M.P, van Els, Isabellahof 45; het bouwen van een woning garage aan de Rozemarijn te Venray tnv L.J.A. Jansen, Plataanstraat 4; het verbouwen en uitbreiden van een pand aan de Grotestraat 1 te Venray tnv R. v. Dijk, Zuiderdiep 2 te Deurne. aan de Pinksterbloem 30 te Venray tnv P.M.B. Jongmans; het bouwen van een serre aan de Groene Hart 3 te Venray tnv W.M.G. Rambags; het bouwen van een berging aan de Sleutelbloem 45 te Venray tnv J.M. Sijben; het bouwen van een carport aan de Frans Michelsstraat 21 te Venray, tnv H.P.M. van Rossum, Pa vanestraat 30; het uitbreiden van een wo ning bouw garage aan de Lolle- beekweg 30 te Castenray tnv J. Wismans; het uitbreiden van een woon huis aan de Pinsterbloem 8 te Ven ray tnv R.G.P. Spee; het bouwen van een berging aan de Aronskelk 29 te Venray tnv W.L.J. Aerts; het bouwen van een duiventil berging aan de Aronskelk 31 te Venray tnv J.H. Aben; het bouwen van een woning met berging aan de Landweert III te Venray tnv C.V. Pijls, Ranonkel 4; het uitbreiden van een ber ging tot garage aan de Zwanebloem 42 te Venray tnv Nevanco Woning bouw Helden, Postbus 7084 te Pan- ningen; het uitbreiden van een wo ning en caport aan de Kamperfoelie 88 te Venray tnv H.P.J. Franssen. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 25 maart 1994 geduren de 2 weken voor een ieder ter inza ge by de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te ver lenen. het bouwen van een berging aan de Pinsterbloem 32 te Venray tnv R. Wolf; het bouwen van een berging Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend, Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. het bouwen van een woning aan de Haalakker te Oirlo tnv P.M.J.M. Nellen, Lathyrus 11 te Venray; het bouwen van een mestput aan de Laagriebroekseweg 30 te Leunen tnv J.M. Ileesen-Maas; het bouwen van een garage aan de Penningkruid 42 te Venray tnv P.A.J. de Jonge; het uitbreiden van een wo ning met berging aan de Fr. Mi chelsstraat 3 te Venray tnv C.H.A. v. Meijel, Lollebeekweg 51 te Casten ray; het uitbreiden van een wo ning aan de Fr. Michelsstraat 9 te Venray tnv G. Daemen, Stuksbeem den 5 te Horst; het vergroten van een woning aan de Kolkweg 29 te Venray tnv W.A.M. Manders, Mr. de Haanstraat 9 te Leunen; het uitbreiden van een ber- ging/carport aan de Dillingstraat 7 te Ysselsteyn tnv W. Camps; het dichtbouwen van een ve randa aan de Koningskaars 5 te Venray tnv T.J.P.M. Wilms; het uitbreiden van een garage bedrijf aan de Gezellenbaan 8 te Ys selsteyn tnv Gommans en de Wit; het bouwen van een garage/ berging aan de Sleutelbloem 49 te Venray tnv N.A.P. Versteegen; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Haalakker 47 te Oirlo tnv P.M. v. Rijswijck; het plaatsen van een duiker aan de Oostrumse Beek te Venray tnv Rijksweg Dir. Limburg, Fr. de Veyestraat 6 te Maastricht; het bouwen van stallingsruim te aan de Langstraat 104 te Venray tnv J.G.M. van Leek. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 11 maart 1994 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. Z y die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd be zwaarschrft indienen en wel bin nen dertig dagen na bovengenoem de datum. het bouwen van 50 woningen aan de Pastin aak, Wolfskers en Zwa nebloem te Venray tnv Woning stichting Noord-Limburg, Postbus 210. Venray, 24 maart 1994 De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals WIJZIGING PER 1 JANUARI 1994 Per 1 januari 1994 zijn de zoge noemde inkomensondersteunende voorzieningen, die tot op dat mo ment ten laste van de AAW kwa men beëindigd. Vanaf deze datum is de gemeente verantwoordelijk voor de verstrekking van inko mensondersteunende voorzienin gen op grond van de Algemene Bijstandswet. De gemeente kan op grond van de bijzondere bystand bijdragen in ex tra stook-, verwarmings- en elektri- citeitskosten, kosten door extra sly tage van kleding of beddegoed of in dieetkosten (voorzover deze niet onder de verantwoordelijkheid van de zorgverzekeraar vallen). Iedereen kan een beroep doen op de bijzondere bijstand. In tegenstel ling tot de AAW kent de bijzondere bystand geen leeftijdsgrens. Ook mensen van 65 jaar en ouder kun nen een aanvraag indienen. De ver goeding is echter wel afhankelijk van het inkomen. Wie van mening is dat hij deze kosten niet zelf kan betalen, Iran zich wenden tot de af deling sociale zaken van de ge meente. WET VOORZIENINGEN GEHANDICAPTEN Op 1 april 1994 treedt de WET VOORZIENINGEN GEHANDICAP TEN (WVG) in werking. Vanaf die datum krijgt de gemeente de zorg voor woonvoorzieningen (tot ƒ45.000,-), vervoersvooi-zieningen en rolstoelen, voorzover deze voor zieningen geen betrekking hebben op de school- of werksituatie. Tbt de woonvoorzieningen behoren o.a. - verhuiskostenvergoeding - aanpassingen aan of in de woning - woningsanering (zoals vloerbe dekking) in verband met CARA. Tot de vervoersvoorzieningen beho ren o.a. - collectief aanvullend openbaar vervoer - vergoeding voor bijvoorbeeld het gebruik van een eigen auto - open of gesloten buitenwagens. Onder de rolstoelen vallen o.m. handbewogen stoelen, sportrolstoe- len en elektrische rolstoelen. NIEUW Ook mensen boven de 65 jaar ko men in aanmerking voor voorzie ningen op grond van de WVG. •Voor voorzieningen geldt een eigen bijdrage afhankelijk van het (gezinsinkomen. De voorzienin gen zyn niet afhankelijk van het vermogen. Voor tegemoetkomingen in de ver voerskosten geldt er een inko mensgrens. De hoogte van deze grens is afhankelijk van uw ge zinssituatie. De gemeente heeft de vrijheid om naar eigen inzicht uitvoering te geven aan de haar bij wet opgeleg de zorgpücht. Dat wil zeggen: de gemeente heeft het recht om het pakket voorzieningen af te stem men op de plaatselijke situatie en op het inkomen van de cliënt. Het niveau van de voorzieningen moet echter wel voldoende zijn. Het komt erop neer dat de cliënt geen duurdere voorziening kan eisen dan medisch gezien noodzakelijk OVERGANGSREGELINGEN Ménsen die nu een bruikleen- voorziening hebben zoals bijvoor beeld een rolstoel, behouden deze tot hij aan vervanging toe is. Of en wanneer hiervan sprake is dient de huidige verstrelcker te beoordelen. Ook het beheer, onderhoud, repara tie en eventuele aanpassing blijven de verantwoordelijkheid van de be drijfsvereniging of een ander uit voeringsorgaan Indien u een geldelijke vervoers voorziening hebt, wordt deze per 1 april 1994 beëindigd. Inmiddels heeft de gemeente Venray iedereen aangeschreven van wie bekend is dat hij/zij een vervoersvoorziening heeft. Als u nog geen bericht heeft ontvangen, kunt u lcontakt opne men met de afdeling sociale zaken, tel. 23327. De gemeente streeft er naar iedereen vóór 1 mei 1994 schriftelijk te hebben geïnfor meerd over de beslissing op de aanvraag. VOORLICHTING Voor alle informatie over de WVG en voor een aanvraagformulier kunt u zich wenden tot: Gemeente Venray, afdeling sociale zaken, tel. 23327, Raadhuisstraat 1, 5800 AM Venray. De openingstijden zijn: maandag van 09.00 tot 17.30 uur. dinsdag t/m vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Bij de gemeente zijn momenteel algemene folders over de nieuwe wetgeving verkrijgbaar. De verorde ning voorzieningen gehandicapten zal eind maart door de gemeente raad behandeld worden. Zodra de verordening is goedgekeurd, zal de gemeente daarvan in Peel en Maas melding maken. Vanaf dat moment ligt de verordening ter inzage op het gemeentehuis. Ook kunt u te gen betaling een kopie ophalen. In verband met de aanleg van een ondergrondse leiding voor de om legging van de Oostrumsche Beek onder Rijksweg 73, bij het voorma lig viadukt 'Hulstweg', wordt de Baggerweg voor alle verkeer af gesloten van 18 maar t/m 22 april. Het gaat om het gedeelte vanaf de T- kruising dat parallel loopt aan de Rijksweg tot aan de Beemdweg. De Baggerweg tussen de Weide- weg en Rijksweg 73 blijft voor het verkeer vanaf de Beemdweg bereik baar via de wegen De Locht - Laag riebroekseweg - Weideweg. Hinderwet Kennisgeving beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne en het overgangsrecht van de Algeme ne Wet Bestuursrecht bekend dat zy een hinderwetvergun ning hebben verleend aan H.G. IIo- lierhoek, Mgr. Hanssenstraat 77, 5807 BB te Oostrum, voor een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een konijnen fokkerij en -mesterij en een duiven houderij, gelegen aan de Mgr. Hanssenstraat 77 te Oostrum. dat zij in afwijking van de ontwerp-beschikking een hinder wetvergunning hebben verleen aan J. Janssen, Deurneseweg 160, 5813 AC te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning. De beschikking en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzag van 24 maart tot 6 mei 1994 in het ge meentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 tot 17.30 uur en de overige werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur (valcbvalie gemeentewerken). De stukken kun nen ook. na telefonische afspraak (04780-23439) op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden in gezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging be roepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bezwaren hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid ad vies uit te brengen over het ont werp van het besluit; c. degenen de bezwaren hebben te gen wijzigingen die bij het ne men van het besluit ten opzichte van het ontwerp zyn aange bracht; d. belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet lean worden ver weten geen bezwaren te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit Het beroepschrift moet, in twee voud, worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuurs- rechtspraa, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is in gesteld en een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Graven hage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is besüst. Venray, 24 maart 1994 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer. Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en in richtingen is verplicht om krach tens de Wet milieuwbeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden mi lieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent twee fasen: 1. de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit. By iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieuwbeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algmene Wet Bestuursrecht). Besluiten Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij ver gunning krachtens de Wet milieu beheer hebben verleend aan: 1. W. Claessens, Kempkensberg 32, 5813 AE te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning op grond van artikel 8.4 voor een pluim veehouderij, gelegen aan de Kempkensberg 32 te Ysselsteyn; 2. J. Hendrickx, Buitenweg 4, 5804 BK te Venray voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 voor een varkensmesterij ge legen aan de Laagheidseweg 17 te Venray; 3. De Berghaag v.o.f., Vennenweg 5, 5807 Eh te Oostrum voor het oprichten en in werking hebben (artikel 8.1 lid 1) van een dieren - pension/asiel, de fabrikage van dierenverblijven en de verkoop van dierenbenodigdheden, gele gen aan de Vennenweg 5 te Oost rum. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 24 maart tot 6 mei 1994 in het ge meentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 tot 13.00 uur (vakba lie gemeentwerken). De stukken kunnen ook, na telefonische af spraak (04780-23439), op elke don derdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzageleggen be roepstermijn) kan by de afdeling Bestuursrecht van de Raad van Sta te een beroepschrift worden inge diend door: a. degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid ad vies uit te brengen over het ont werp van het besluit; c. degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten op zichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet lean worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuurs rechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA *s-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is in gesteld en een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- Ilet besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, '24 maart 1994 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van afdeling volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieu

Peel en Maas | 1994 | | pagina 17