I PEEL EN MAAS De luxe van een lege agenda 'Komend jaar is een proefjaar' Venrayse tamboer-maitre 'op les' in het leger Toon Tielen neemt afscheid van 'Ysselsteynse bank' Zwerver zocht weer onderdak PEEL EN MAAS Laco International, de nieuwe eigenaar van De Sprank: OOK Over enkele weken neemt Toon Tielen afscheid van de Rabobank- organisatie. Na veertig jaar 'by de bank' te hebben gewerkt, waarvan liet overgrote deel in Ysselsteyn, gaat Tielen met vervroegd pen sioen. Op eigen verzoek, want het lag nooit in z'n bedoeling om tot z'n 65e door te werken. Met Tie len neemt de Rabobank afscheid van een bankdirekteur van de 'oude stempel', de tijd waarin een bankman byna automatisch in al lerlei maatschappelijke funlcties verzeild raakte. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Toon Tielen in de bankwe reld terecht zou komen. Als oudste van de negen kinderen uit een Me teriks boerengezin, wilde Toon aan vankelijk na de Mulo elektro techniek gaan studeren op de MTS in Eindhoven. Maar de toegang tot de technische opleiding werd hem versperd door z'n gebrek aan wis kundig inzicht. En dus kwam de jeugdige Tielen op 1 april 1954 te recht bjj de Boerenleenbank in Horst. Helemaal onbekend was het bankwezen niet voor Toon: z'n va der was jarenlang voorzitter van de Boerenleenbank in Meterik ge weest en als moeder niet haar veto had uitgesproken wellicht ook kas sier. 'Vader wilde dat wel gaan doen, maar moeke wilde geen brandkast in huis', zegt Toon. Bovendien had Tielen al aan het vak geroken via een oom, die kassier was in Broek- huizenvorst. Op zjjn advies ging Toon ook Praktijkdiploma Boek houden en het MBA-diploma halen. KRANTENPAPIER In de jaren vijftig herinnert hij zich, was ook het bankieren voor namelijk handwerk. Hij probeert zich voor de geest te halen of het kantoor nu wel of niet over een elektrische telmachine beschikte. Na vier jaar in Horst te hebben ge werkt zette de Meteriker de stap naar een 'eigen' bank. Hij was in de running voor het direkteurschap van Ven ray, maar legde het net af te gen Harrie Cunnen. 'Die had net iets meer letters gegeten dan ik', zegt hij. Daarna ging het tussen het kassierschap in Neerkant - waar Cunnen net was vertrokken - en Ys selsteyn, twee Peeldorpen. Toon Tielen koos uiteindelijk voor Yssel steyn en heeft daarvan - behoudens enkele momenten van zwakte - nooit spijt van gehad. 'Waarom Ysselsteyn?' 'Ik denk voornamelijk omdat het nog in Limburg lag en Neerkant Brabant is', verklaart hij, zittend in een ka mertje dat eigenlijk dienst moet Zondagmiddag werd een 38- jarige in Horst geboren man, maar sinds enkele jaren zonder vaste woon- en verblijfplaats aangehouden. De man werd verdacht van een inbraak in een aan de Merseloseweg gele gen kantoor. Hij bekende zich toegang te hebben verschaft omdat hjj warmte en onderdak nodig had. De man had enkele weken geleden ook al in dat kantoor ingebroken. Toen be droeg de buit wat koekjes voor de honger en enkele flesjes bier, die hij had leeggedronken. Deze keer had hij weer enkele flesjes bier leeggedronken. De schade bleef gering. Nadat hij verhoord was op het politie bureau was er geen aan leiding om hem verder vast te houden en werd hij weer heen gezonden. De toegang tot het kantoor werd zondag deugdelijk afge grendeld met kettingen. Toch zag de zwerver opnieuw leans, nu via een ruit, om in dat kan toor te komen. Deze keer had hij een fles wijn leeggedronken en opnieuw werd hij aangehou den. Maar de politie is er van overtuigd dat, als er geen ande re maatregelen genomen zullen worden, het zeker niet de laatste keer zal zijn dat zij ge- konfronteerd worden met deze, overigens goedaardige, zwerver. doen als spreekkamer. Sinds de fu sie in november vorig jaar heeft Toon vrijwillig z'n kantoor af gestaan aan Albert Loeffen, hoofd van de bedrijvensektor in het nieu we Zevenrode. Toen Tielen er kwam was Yssel steyn eigenlijk al wat het nu nog is: een snelgroeiend Peeldorp, be woond door mensen met pioniers geest. Tielen was de eerste fulltime-kassier van de Boerenleen bank in het dorp. Tot z'n komst had Albert Fleurkens de funkties van zaakvoerder van de LLTB en kassier gekombineerd. De groei van het aantal boerderijen maakte dat niet langer mogelijk. Het grote verschil met nu was de geïsoleerde ligging: het dorp was met name vanuit het zuiden moei lijk bereikbaar. 'Daar zit de wereld met krantenpapier dichtgeplakt', was toen een veelgehoorde uitdruk king als Ysselsteyn ter sprake kwam. 'De verbinding met Deume was veel beter. Naar het zuiden toe liep de weg tot aan de boerderij van Slangen en dan hield het op. Het dorp was toen ook veel meer op Deume en Helmond georiënteerd dan op Veniay'. Dat veranderde pas met de aanleg van de Middenpeel- weg, begin jaren '60. Ondanks de protesten die er zyn geweest tegen deze weg, die dwars door de dorps kern loopt, noemt Tielen de Mid- denpeelweg een goede zaak voor Ysselsteyn. 'Anders waren we een doods dorp gebleven'. OUD In de jaren dat Toon Tielen aan het roer stond groeiden de Rabo bank en Ysselsteyn verder. Aanvan kelijk omdat nog steeds grond werd uitgegeven aan boeren, later door de razende ontwikkelingen in wat nu heet de bio-industrie. Voor een bankdirekteur, want de titel 'kas sier' kwam niet meer overeen met de werkzaamheden, een interes sante plaats en periode. 'Het was druk, werk zat', karakteriseert Tie len kort maar krachtig. Daarby kwamen in zyn geval natuurlijk nog de vele maatschappelijke funk ties. Want er is de afgelopen dertig jaar weinig gebeurd in Ysselsteyn waarin Toon Tielen geen aandeel heeft gehad. Dat is hy sinds november 1993 aan het afbouwen. Tegelijk met het langzaam afscheid nemen van de Rabobank. Toon vertelt zich al ja ren geleden te hebben voorgeno men om enkele jaren vóór z'n pensioen te stoppen met werken. Met of zonder uitkering. Voor dat besluit heeft hy een eenvoudige verklaring: 'Bij ons in de familie worden ze over het algemeen niet oud. Gemiddeld zo'n jaar of 63. Ik hoop het langer vol te houden, maar hoeveel jaren komen er nog na je 65e?', vraagt hij. BEIAARDIER De fusie van de banken van zeven Gewapende overval Donderdag 17 maart jl. vond om streeks 17.30 uur een gewapende roofoverval plaats bij een garagebe drijf aan de Stationsweg, ter hoogte van het Vincent van Gogh Insti tuut. Een onbekende, ongeveer 30- jarige man met een zwarte huids kleur kwam het bedryf, net voor sluitingstijd binnen. Hij liep naar de kassa en eiste van de medewer ker geld. Hij bedreigde de medewer ker daarby met een vuurwapen of iets wat op een vuurwapen leek. Hy pakte hierop een nog onbekend geldbedrag uit de kassa en verliet het bedryf. De man ging te voet ver der richting Oostrum, maar is op de Stationsweg linksaf het voetpad op gelopen richting Bingelkruid. Hoewel de politie direkt is gestart aan een groot onderzoek is ze er niet in geslaagd de man aan te hou den. Het is niet onmogelijk dat de dader aan het Bingelkruid een auto had staan waarmee hy is gevlucht. De politie verzoekt dringend mensen, die die avond rond dat tydstip in.de buurt van het garage bedrijf of in de buurt van Bingel kruid iets verdachts hebben gezien, kontakt op te nemen met de politie, die nu bereikbaar is on het nieuwe telefoonnummer 31111. Venrayse kerkdorpen tot Rabobank Zeven rode was voor Tielen, de oudste van de vier bankdirekteu- ren, een mooi moment om afscheid te nemen. Doordat de besprekin gen sneller vlotten dan was voor zien, neemt de Ysselsteynse bankier al op 61-jarige leeftijd af scheid. In november werd de fusie al beklonken en hield z'n funktie op te bestaan. Toon Tielen wilde echter per se de 40 jaar volmaken en is dus tot 1 april in dienst. Hy heeft er geen moment spijt van ge had die vier maanden te hebben doorgewerkt. 'Ik heb rustig alles kunnen afwerken en overdragen en ben langzaam steeds minder gaan doen'. En nu? 'Fietsen, 's zomers zwem men. Ik hou niet van binnenbaden. Ik zit nogal 'ns gedureg in de tuin te wroeten', somt hy op. Van de vele bestuurlijke funkties heeft Tbon er slechts enkele overgehouden. Hy is nog bestuurslid van de stichting jeugdcentrum en sinds begin dit jaar ook van de Venrayse Muziekfe- deratie. De rest van de 'aanvragen' voor allerlei funkties heeft Tielen voorlopig naast zich neer gelegd. Hy gaat vooraleerst genieten van de luxe van een lege agenda. 'Ik wacht rustig af. Ik wil m'n agenda niet meteen weer vol hebben staan'. De Ysselsteyner wil vermijden teveel hooi op z'n vork te nemen, zoals sommigen doen wanneer ze stop pen met werken. Wat blijft is de muziek. Toon Tie len speelt bas in de fanfare en staat al 35 jaar voor de kerkbanken om de Ysselsteynse parochianen gelijk op te laten zingen, 'n Stille wens ligt ook op dat vlak. 'Beiaardier', zegt Toon Tielen een beetje timide. 'De klokken bespelen van een caril lon. Daar zou ik nou wel een kursus in willen volgen'. Waar hij dan na af loop het carillon zou moeten bespe len, laat hij in het midden, want noch het carillon in Ysselsteyn noch dat in Venray kan momenteel door mensenhanden bespeeld worden. AFSCHEID Vrydag 8 april is het officieel afge lopen met het werkzame leven van Toon Tielen. Het afscheid van de Rabobank-organisatie gaat niet on gemerkt voorbij, 's Middags van 14.00 tot 16.30 uur kunnen de geno digden Tielen en z'n gezin het beste komen toewensen, 's Avonds van 20.00 tot 22.00 uur staat gemeen schapshuis Smelehof open voor iedereen uit de gemeenschap die de scheidende bankdirekteur de hand willen komen drukken. Zwitserse Tegelkachels Dntiek in Eiken en grenen Gopie Dntiek §eloogd grenen Eet- en Salontafels Stoelen Kasten (Dressoirs en Gommodes Slaapkamers 'Babykamers if Banken en fauteuils Loyd Loom en Biet 71/lessing Binnenverlichting Spiegels Woon- en Tuindecoraties Buitenverlichting ic' Bielsen en Hekwerk Stationsweg 86 5807 DG Oostrum-Venray tel. O478O-85956/803Ó/ Open: di. t/m do. 13.30-17.30 uur vrij. 13.30-21.00 uur za. 9.00-16.00 uur DONDERDAG 24 MAART 1994 Nr. 12 HUNUbKU VIJMItNUfc JAARGANG Reaktie n.a.v. de ontwikkelingen rondom de coalitiebesprekingen. In de Venrayse politiek is iets zeer interessants aan de hand. Meestal is het zo, dat de politieke partyen na een verkiezing proberen zoveel mogelijk wethouderszetels binnen te halen. Zo niet in Venray! Daar treuren de landelijke politieke partyen over het feit, dat de plaatselijke partyen geen wethouderszetel wensen. Met een ontroerende eensgezindheid wordt door de landelijke politieke partyen hevige kritiek geuit op het standpunt van de plaatselyke par tyen. Dit verschijnsel is zo onge woon, dat je je afvraagt wat er werkelyk aan de hand is. Het antwoord is waarschijnlijk niet zo moeilijk. Tot nu toe domi neerde het CDA het college van b. en w. en de gemeenteraad. Door de machtspositie van het CDA kreeg de oppositie geen poot aan de grond. Ook de CDA-fraktie in de ge meenteraad volgde meestal braaf wat hun wethouders hadden voor gesteld. Een goede, inhoudelijke discussie was zeldzaam. Indien ook de plaatselyke partij en tot een coalitie waren toegetre den zou dit betekenen, dat de wer kelijke politieke discussie zich zou afspelen binnen de geborgenheid van het college van b. en w. en niet - zoals het behoort - in de openbaar heid van de gemeenteraad. De plaatselyke partyen hebben daar om naar mijn oordeel de democra tie een goede dienst bewezen. Van de landelijke politieke partyen kan dit niet gezegd worden. De kwaliteit van politici (ook lan delijk) laats soms veel te wensen over. De meerderheid is afkomstig uit de ambtenarenwereld of uit non-profit instellingen. Zy missen daardoor de zakelijkheid, die in het bedrijfsleven gebruikelijk is en die ook in het politieke handwerk hard nodig is. In dit licht bezien is het onbegrijpelijk, dat uitgerekend de WD (die een lijsttrekker heeft, die in het bedrijfsleven werkzaam is) bereid is een parttime-wethouder te leveren. Het is een compromis van de slechtste soort, dat onherroepe lijk tot kwaliteitsverlies zal leiden. R.W. de Vries Heeft stemmen zin? Vóór de verkiezingen werden we overstroomd met beloftes en goede voornemens. Als we gekozen heb ben (en gestemd) blykt er een ware stemmen-verschuiving te hebben plaatsgevonden. Zoals voorspeld, leed het CDA een pittige nederlaag en van de kleine partyen haalden enkelen een flin ke winst. Dat was niet zo verwon derlijk, als we de voorbije vier jaren de revue laten passeren. Het beste resultaat van deze verkiezings uitslag zou geweest zyn, als de klei ne partyen een coalitie hadden gesloten om zó de winnaars de kans te geven eindelijk eens wat meer te bereiken dan alleen oppogsitie voeren. Maar wat is er vreemder dan de politiek. Eer het spel straks gespeeld is, blijven we met dezelfde (voor het debacle verantwoordelij ke) wethouders zitten. Bovendien kruipt de PvdA by het CDA op schoot, in plaats van een hechte coalitie te vormen met de andere kleine partyen. Weet de PvdA niet meer, hoe ze in de tang werd genomen door het CDA tij dens de milieudebatten. Hoe de drie CDA-wethouders het presteer den om haar eigen (en PvdA) voor stel afstemden om haar fraktie niet te laten vallen. Het blykt ook rond de Sprank perikelen. Dit probleem had naar de volgende raad moeten worden doorgeschoven. Daar had een beter voorstel ter discussie moeten wor den gebracht. Alle voorstellen zou den beter zyn geweest dan het voorliggende. Heeft iemand zich nog wel eens afgevraagd, wat de rol van HEVO in Veghel is geweest in begin en einde van De Sprank. Met de meerderheid van het CDA is alles met de m antel der liefde toegedekt. Wethouder Driessen wist zich onder alle omstandighe den gedekt door zijn fraktie. Zo gaan we weer vier jaren tege moet met een CDA, dat zich geen zieken kan permitteren en de PvdA aan de hand meeneemt, omdat zij denken, dat dat de enige manier is om mee te 'regeren'. En de kleine partijen? Martinet Roling werd het slachtoffer van de slechte daadkracht van de plaatse lyke frakties. Ze moesten zich scha men. De winnaars worden in de luren gelegd door de verliezers. Daarom vraag ik me af, heeft stem men nog zin? De partyen beloven veel, de geko zenen doen weinig met deze be loftes. B. Roeien elke week nieuws WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Komende dinsdag besluit de ge meenteraad van Venray naar alle waarschijnlijkheid om zwembad De Sprank te verkopen aan Laco International, een Brabants be drijf dat is gespecialiseerd in het exploiteren van sportaccommo daties. Met ingang van 1 mei zal Laco dan het roer van De Sprank overnemen van Aqua Indoor. Wat zijn de plannen van Laco met het complex? Gaat er veel verande ren, voor personeel en gebrui kers? 'Peel en Maas' praatte over deze zaken met de beide Laco- direkteuren Bert Lavrijsen en Frans Coppens. Sportcentrum De Drietip in Nue- nen is niet zo groot als De Sprank en ook wat jaren ouder. Maar hier lopen de mensen af en aan en is het een bedrijvigheid van jewelste. Een bloeiend bad met sporthal zo lykt het. Sinds eind jaren tachtig is het complex eigendom van Laco Inter national BV, het bedryf van Bert La vrijsen en schoonbroer Frans Coppens. Lavry sen kent het Nue- nense bad als geen ander. Hij was jarenlang, namens Sportfondsen Nederland, manager in Nuenen en ook de basis voor het eigen bedryf is hier gelegd. Een goede plaats voor een afspraak dus. PRIVATISERING Het bedryf van de schoonbroers is midden jaren '80 handig inge sprongen op de teruglopende tradi tionele zwembadenmarkt en de hang naar privatisering bij de over heid. Als 'insider' in Nuenen werk te Bert Lavrijsen een concept uit om het plaatselijke sportcomplex over te nemen en te exploiteren. De blauwdruk lag klaar toen zwager Frans Coppens, eigenaar van een im- en exportbedrijf in lederwaren en een tennishal in Hilvarenbeek, z'n aandacht vestigde op het com plex aldaar. Het gemeentebestuur stond zeer positief ten opzichte van privatisering en had kort daarvoor recreatieoord de Beekse Bergen aan Libéma overgedaan. Hilvarenbeek werd de eerste loot aan de Laco- boom. Later volgden toch Nuenen en Geldrop en inmiddels is Laco de houdstermaatschappij van acht recreatie- en sportaccommodaties: behalve Nuenen, Geldrop en Hilva renbeek zijn dat een multifunktio- neel sportcomplex in Heumen, een zwembad in Veghel, tenniscentrum in Valkenswaard en een sporthal met squashbanen in Geldermalsen. Sinds vorig jaar is zwemcomplex de Wiemei in Deume ook onder de pa raplu van Laco gekomen. Het concept van het bedrijf is ge baseerd op twee pylers: de financieel-juridische konstruktie en de manier waarop een accom modatie dagelijks wordt gerund. De precieze konstruktie noemen La- vrysen en Coppens 'het geheim van de smid', maar de groei van het be dryf suggereert in elk geval dat bei de partijen bij een overname door Laco gebaat zyn. Het komt er op neer dat, net als in Venray, de ge meente betaalt om voor langere tyd een complex te behouden, zonder er zelf bemoeienis mee te hebben. MEER DOELGROEPEN Die fase hebben de gemeente Ven ray en Laco International in het ge val van De Sprank by na achter de rug. Voor het zwembad begint op 1 mei het Laco-regime. Bert Lavrijsen legt uit wat er gaat gebeuren: 'In eerste instantie gaan we inventari seren. Hoe ziet het huidige pro gramma er uit, wat zijn de wensen van gebruikers en personeel. Daar na - en dat zal zijn in de zomerperi ode - gaan we de nieuwe program ma's maken, inclusief nieuwe aktiviteiten en aanvullingen op be staande dingen. Uitgangspunt is dat we een zo breed mogelijk pak ket bieden op het gebied van natte recreatie'. Lavrijsen belooft in elk geval veel meer ruimte voor alle vormen van doelgroepzwemmen. Ouderen, babies, hartpatiënten, rheumalijders, iedereen moet opti maal aan zyn of haar trekken ma ken in De Sprank. Ook het lesaanbod zal indien no dig worden uitgebreid, zonder dat Spio daaronder hoeft te lyden. La vrijsen en Coppens kennen niet de exacte ins en outs van de problema- De 33-jarige Harrie Volleberg, tamboer-maitre bij Schuttery 't. Zandakker, beleefde afgelopen vrij dag een bijzondere dag. Hij was 11I. uitgenodigd op de Johan Willem Friso kazerne in Assen, alwaar hij van dhr. A. Nowee, een autoriteit op het gebied van de tamboer-maitres, een dag privé-les kreeg. De toch niet onervaren Harrie Volleberg, stak deze dag toch nog heel wat op van zijn beroeps-collega. Harrie Volleberg is al sinds 1975 aktief als tamboer-maitre bij Schut tery 't Zandakker Gilde St Jan. Als 15-jarige jongen kreeg hij een oplei ding en was hij al weldra zeer vaar dig met de tamboer-maitre stok. Omdat h\j er enkele jaren uit was geweest, volgde hy vorig jaar in Weert opnieuw een kursus, alwaar hy glansryk slaagde. Via zijn in-, strukteur, dhr. Peeters, kwam hij te recht op een meeting van tamboer-maitres in Tilburg, alwaar hij in kontakt kwam met dhr. No- wee. Dhr. Nowee is hoofd-tamboer- maitre van de Johan Willem Friso kapel. Deze kapel van het infante- riebataljon, maakt in binnen- en buitenland furore op de diverse tap toes. Dhr. Nowee is vooral bekend om zijn showwerk, een onderdeel dat volgens Harrie Volleberg, door veel tamboer-maitres te weinig naar voren wordt gebracht. 'Juist dit is voor het publiek het mooiste'. 'Ik ontmoette dhr. Nowee vervol gens nog een keer in Arnhem, tij dens het jubileum van de Gele Rijders. Daar heb ik een tijdje met hem staan te 'stoeien', om wat kneepjes bij te leren. Vervolgens nodigde hy my uit voor een dag op de kazerne in Assen'. Een bijzonde re uitnodiging want niet iedere tamboer-maitre wordt door dhr. No wee uitgenodigd voor een 'privé-les'. Vrijdagmorgen was het zover. Na dat Harrie eerst een kort optreden van de Kapel had bijgewoond, werd eerst een stukje theorie gedaan. 'Ik heb wat zaken aan de orde gesteld, die ik graag bij de Schuttery zou willen toepassen. Daar heb ik best veel van geleerd'. 's Middags was het tyd voor de praktijk. 'Hij deed mij enkele han delingen voor, waarby ik toch eerst even met myn ogen stond te knip peren. Vervolgens legde hij uit hoe het in elkaar zat, en dan viel het nog wel mee. Ik heb in ieder geval heel wat leuke tips voor het maitre- werk meegekregen.' Helaas kreeg Harrie Volleberg niet de gelegenheid om voor de ka pel uit te mogen lopen. 'Dat zou ook heel moeilijk zijn geweest, omdat ik het repertoire van de kapel niet kent. Van de andere kant zou het wel een leuke ervaring zyn geweest'. SABEL Binnen de Schutterij is men op dit moment overigens bezig met het vervaardigen van een nieuw tamboer-maitre sabel. Dit wordt een zeer byzonder wapen. 'De Schutterij heeft beslag kunnen leg gen op een heft en schede, waarvan er slechts zes gemaakt zijn ten be hoeve van beroepskorpsen van het Nederlandse leger. Enkele leden van de Schutterij zijn nu bezig met de vervaardiging van het blad. Hier mee krijgt de Schutterij weer een bijzonder wapen in haar bezit'. tiek, maar willen graag met de ver eniging samenwerken. De basis voor een bloeiende zwemvereni ging ligt volgens Bert Lavrysen in het zwembad. Het bad moet zorgen voor goede basisopleidingen. Daar van profiteren de verenigingen en daardoor weer het bad zelf. 'Wij be schouwen de verenigingen als een goede klant van ons. En klanten willen we het zo plezierig mogelyk maken', aldus Lavrysen. HORECA VERKEERD Nadat het aanbod onder de loep is genomen, volgt een inventarisatie van de funktionaliteit van het bad. Frans Coppens neemt alvast een voorschot op de uitkomst door te stellen dat de horeca op een ver keerde plek ligt. 'Alleen als het re- creatiebad open is, kun je het horecagedeelte gebruiken. Het pu bliek moet juist vanuit het restau rant het wedstrijdzwenunen of leszwemmen kunnen zien'. Net als hun voorgangers ziet ook Laco de grote meerwaarde van een goede horecavoorziening. 'Maar wel alle maal op niveau. Het hoeft heus geen sterren-restaurant te worden'. Andere gedachten gaan in de richting van een fitness- en gezond heidscentrum. 'Droge en natte re creatie worden in toenemende mate gekombineerd door indivi duele mensen die graag gezond en sportief leven. Er is een grote markt en dergelijke initiatieven verbre den de basis voor je exploitatie', zegt Bert Lavrysen. HUISELIJKHEID Alle wijzigingen en eventuele uit breidingen die in de toekomst op stapel staan moeten voor in komsten zorgen, maar bovendien ook de sfeer verhogen. Want gezel ligheid, huiselykheid en persoon lijk kontakt worden met hoofd letters geschreven bij Laco. Het personeel is daarbij de belangrijk ste schakel. Na een eerste gesprek zegt direkteur Lavrijsen 'een fan tastische' indruk te hebben van de vaste medewerkers. Met het perso neel dat momenteel op uitzendba- sis werkzaam is, heeft hij nog geen kontakt gehad. Of er nog werk is voor hen is afhankelijk van het uit eindelijke rooster en van de manier waarop ze zich presenteren. 'Ons uitgangspunt is rust op het perso nele vlak', zegt Lavrysen. 'Waar we kunnen nemen we goede mensen over'. Het eerste jaar beschouwt Laco als een soort proef. De Sprank komt onder beheer van de manager van Nuenen en Geldrop. 'Daarna bekij ken we of eigen management haal baar is. Als het mogelijk is vullen we plaatsen graag in met mensen uit de eigen organisatie. We bieden ons personeel op die manier pro motiemogelijkheden. En dat geldt dan nadrukkelijk ook voor de Ven rayse mensen', aldus Lavrysen. HORIZONTAAL Voor die andere Venrayse men sen, de gebruikers, verandert er volgens Laco 'niet veel'. De huidige tarieven zijn in elk geval het uit gangspunt, waarbij Bert Lavrijsen aantekent dat die al hoger liggen dan by andere Laco-baden. Tot aan de grote vakantie lopen de huidige programma's door, de lopende kon trakten die met Aqua Indoor zijn af gesloten neemt Laco over. Na de grote vakantie hanteert Laco de nieuwe, horizontale, programme ring. Dat betekent elke dag van de week (met uitzondering van het weekend) dezelfde aktiviteiten en openingsuren. Dat moet duidelijk heid verschaffen voor de bezoekers, hetgeen weer bijdraagt aan aan een positiever beeldvorming by de De partners Lavrijsen en Cop pens willen snel afrekenen met het negatieve imago van het bad en dat kan het beste door een breed pak ket kwalitatief goede voorzieningen te bieden, tegen een betaalbare prys en in een gezellige omgeving. Dat dit nog niet meteen leidt tot een gigantische toename in de bezoe kersaantallen beseft Laco natuur lijk ook. Het bedrijf heeft echter als voordeel dat het beschikt over een goed concept, getuige het aantal sportcomplexen dat Laco de afgelo pen jaren uit publieke handen heeft overgenomen. Het bedrijf heeft bovendien kunnen leren van de fouten van voorgangers en - niet onbelangrijk - beschikt over een groter budget dan voorheen. Of die ingrediënten voldoende zyn om ook in Venray een suksesvolle on derneming neer te zetten zal de na bije toekomst uitwyzen. voor uw KETTING m FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727

Peel en Maas | 1994 | | pagina 13