de raadsvergadering van Meerlo-Wanssum Chem-Dry Royal verlengt levensduur van uw tapijt Zoals een olifant loopt, met langzame maar zekere stappen S.V. Venray organiseert unieke voetbalspelienmiddag Danssport Sjoelclub Venray Hengelsport HSV de Roerdomp Stunten met Death-Ride Duivensport CDJA-Venray e.o. Bridgeclub Venray Motorcrossers regio Venray Mixed Hockey Club Venray H.S.V. 't Alvertje Midgetgolf Buitenlust Schaakvereniging Venray Vliegervereniging Icarus 15e Mini-veld- voetbaltoernooi to EN MAAS Donderdag 24 maart 1994 - Pagina 11 In de maandagavond gehouden raadsvergadering zijn de volgende besluiten genomen. Voor de renovatie van de peu- jrspeelzaal Piggelmee in Meerlo Was uit het fonds Stads- en Dorps- rernieuwing een bedrag van '50.000,- beschikbaar gesteld. Nu dijkt, nog voor de uitvoering van jet tweede renovatieplan, dat nog ■en krediet nodig is van ƒ13.000,-. De raad was van mening dat deze renovatie dringend nodig is. De raad had geen moeite met het jegatieve advies, dat het college, fm.b t. de Lokale Omroep Maasdor- jen uit wil brengen aan het Com- missariaat voor de Media. De raad Jen het college zyn van mening dat je verzorging zoals die door de sROHAZ voor wat betreft de gemeen te Meerlo-Wanssum nog voldoende s. - Het college zou het liefst zien dat a in de toekomst een samenwerking zou kunnen ontstaan tussen de lo- omroep van Horst en die van fenray. Er waren twee rondes nodig voor- t de raad een beslissing nam over het voorstel om aan de ouderenver 'St. Goar' de twee vrygeko- men lokalen van de basisschool ïegelsheim te verhuren. Die loka len worden voor de pry's van één gulden per jaar verhuurd. De ver eniging zorgt voor het onderhoud en de gemeente betaalt een bijdrage in de exploitatiekosten. Er mogen geen feestjes worden gehouden die meerlij ke konkurrentie vormen voor de plaatselijke horeca. I Alle frakties spraken hun waarde ring uit aan het adres van het colle- ge en vonden het een goede zaak adat de ouderenvereniging nu hun eigen home krijgt. VERKEERSVEILIGHEID Vorig jaar stelde de raad een be drag beschikbaar voor het uitbren- van een advies voor het lerkeersveiligheidsplan. Maar nu ileek dat bedrag niet toereikend te zijn en vroeg het college voor een aanvullend krediet van ƒ5.000,-. Dat vonden de woordvoerders van de 'erschillende frakties maar een rreemde zaak. Wethouder Rutten maalde duidelijk dat de opdracht niet geheel duidelyk was geweest. Iben dat bureau extra personeel moest inschakelen was het eerder beschikbaar gestelde krediet niet meer toereikend. Met de aanteke ning dat de PK-fraktie het niet eens was met dit voorstel kreeg het colle ge van de rest toch het groene licht. AMMONIAKBELEID De raad kon haar goedkeuring ge ven aan het regionaal ammoniakbe- Het is volgens alle partijen een goede zaak dat dit boven-gemeente- ljjk wordt aangepakt en niet dat iedere gemeente zijn eigen regeltjes De convenant getuigt van de grote zorg die ten grondslag ligt aan het toekomstig beleid. BOOT De afgelopen jaren is meerdere malen gebleken dat de brandweer, die niet meer de beschikking heeft over een boot, dit als een grote te- kortkoming ervaart. Dat werd on langs nog bewezen toen een auto in Broekhuizen te water was geraakt en tydens de overstromingen in de cember vorig jaar. Het rubber boot je van de brandweer was ontoerei- lend. Nu de kans er is om van Rijkswaterstaat de boot Grebbe te kunnen aankopen voor een bedrag van ƒ33.000,-, heeft het college, na dat hun eigen deskundig personeel de boot had onderzocht, die moge lijkheid aangegrepen. Er was ech ter niet gerekend op de vele vragen S vanuit de raad. De boot was 40 jaar oud en de jaarlijkse lasten volgens de financiële expert in de raad, Piet Hendrix, zouden 1,50 per inwoner gaan bedragen. De PK vond het geen goede zaak dat de boot niet door deskundigen was gekeurd. Het ;ollege had echter een andere me ning, het was een keurige boot, de motor was in 1987 nog vernieuwd m de boot verkeert in goede staat. 5en dergelijk aanbod komt er maar lelden. Uiteindelijk ging de raad och akkoord. EVALUATIE WATERSNOOD Alle frakties wilden nog eens uit- ïrukkelijk hun dank uitspreken aan het adres van allen die op de een of andere manier betrokken zijn geweest bij de hulpverlening tijdens de recente watersnood. De kosten van direkte hulpverle ning bedragen ƒ400.000,- en wor den ondergebracht by de algemene reserve, in afwachting van de defi nitieve schadevergoeding die de ge meente zal ontvangen. Vanuit de CDA-fraktie werd gesteld dat ook moet worden onderzocht of de kosten die gemaakt worden ter voorkomen van overstromingen ook in rekening gebracht kunnen worden. Alle frakties sloten zich ook.aan bij het voorstel van het college om, zoals ook de gemeente Maastricht heeft gedaan, er by de minister op aan te dringen om de drempel van ƒ2.000,- eigen risiko in de schade vergoedingsregeling te schrappen. GFT AFVAL Eer het college groen licht kreeg omtrent het voorstel voor het ge scheiden inzamelen van groente-, fruit- en tuinafval, hadden de woordvoerders van de frakties nog vele vragen. Er zal een enquête wor den gehouden, er zal goede voor lichting gegeven worden, maar er zal zeker geen beloning voor die in woners te verwachten zyn, die zelf composteren. Huishoudens zullen niet verplicht worden om een con tainer èn een compostvat aan te schaffen. Op 1 oktober moet de compostfa- briek voor de regio in Venlo opera tioneel zijn. KRUISPUNT OOSTRUM De raadsvoorzitter deelde bij het begin van de vergadering mede dat op 31 maart a.s. het ambtelijk over leg tussen de gemeenten Venray, Meerlo-Wanssum en de Provincie zal plaatsvinden omtrent de beveili ging van het kruispunt nabij Oostrum waar recentelijk een dode lijk verkeersongeluk plaatsvond. 'Wy hebben met het gemeente bestuur van Venray afgesproken ge zamenlijk op te zullen treden'. De laatste wedstrijd voor de Ne derlandse kampioenschappen (op 17 april) werd afgelopen zondag in Leiden gedanst. Opnieuw behaal den Liane v.d. Heijden en Michel Martens een zevende plaats in de hoofdklasse Amateurs NDO Latin American. Ook wist dit paar uit 120 paren een plaats te veroveren voor de finale van de Basic Rumba met de NK. In de tweede klasse Amateurs be haalden Jenny Kremers en Twan v. Meyel een mooie 11e Uitslagen toernooi Dieteren: M. Jacobs DE le gem. 112; R. Sanders DD 2e 101; C. v.d. Voort DC le 129.8; A. Boom DC 6e 117; A. v.d. Heijden DB 6e 133; H. Jacobs HC 4e 130; J. Jacobs HB 4e 141; J. Jacobs le op de vrye bakken. En als klap op de vuurpijl onze Emiel Kreyfelt. Hij behaalde een le prys in de HE met een gem. van 98, en tevens de hoofdprys in de tombola. De vyfdorpen van Well werd ge wonnen door Jan Sanders, de ande re deelnemers hadden niet zo'n Zaterdag 26 maart koppel- wedstryd De Snutters Well in 't Leuken van 12.00-15.30 uur. Zondag 27 maart vijfdorpen Ven ray in 't Leuken, bijeenkomst 06.30 uur op de brug. Prijsuitreiking On der de Linde te Well. Voor uw vergunningen kunt u te recht by H. v.d. Heuvel, Klaproos 1, Venray en V. Grootels Hengelsport, Stationsweg. Werkgroep Vastenaktie Noord-Limburg In 1993 maakten de zwarte Co- ombianen met byna zeven miljoen mensen 30% uit van de totale natio nale bevolking. Ze zyn direkte af stammelingen van de Afrikaanse slaven die werden ingevoerd om te werken in mijnen, de veehouderij, ap de plantages of als huisper- loneel. Hoewel de slavernij al in 1852 werd afgeschaft, duurt de discrimi- ïatie op basis van ras tot op de dag Tvan vandaag voort. De zwarte gemeenschappen leven 'oor het merendeel in de tropische ■egenwouden aan de Pacifische en Mlantische kust, geïsoleerd van de rest van de bevolking. Ze kwamen in die ontoegankelijke gebieden te recht, toen ze vluchtten voor het ivenbestaan op de plantages, De overheid had nooit aandacht voor hun specifieke problemen. Maar sinds in de kuststreek grote mine rale rijkdommen werden ontdekt, worden de zwarte gemeenschappen in hun bestaan bedreigd. De beweging Cimarron, opgericht in 1982, komt op voor de rechten van de zwarte bevolking. In 1992 was de belangrijkste leider van de Cimarron, Juan de Dios Mosquera, gast van de Vastenaktie. Hij vertelde over de achterstelling van de Afro- colombiaanse bevolking en van hun stryd voor het recht op een menswaardig leven en een eigen identiteit. Zoals een olifant loopt, met langzame maar zekere stappen, zo is Cimarron de hoop geworden voor deze mensen. De Chem-Dry vestigingen Altena te Uden en De Peel te Venray heb ben besloten om met onmiddellijke ingang een fusie aan te gaan. Vanaf 1 maart 1994 zullen zy verder gaan onder de naam Chem-Dry Royal BV met vestigingen in Uden, Venray, Boxmeer, Helmond, Oss en Schijn- del. Vanuit deze vestigingen wordt het gebied bewerkt dat ruwweg ligt tussen de plaatsen Nijmegen, Roer mond, Eindhoven en Den Bosch, met inbegrip van deze plaatsen. De reden van de fusie is slagvaar diger te kunnen reageren op de wensen van de klant, alsmede het geven van een betere service. Chem-Dry is wereldwyd bekend om zijn opzienbarende methode om tapijten, karpetten, alsmede meubelstoffen te reinigen en op nieuw te voorzien van een vuilwe- rende beschermlaag. De reiniging kan plaatsvinden bij u aan huis, winkel of kantoor; bankstellen, kar petten en Oosterse tapijten worden gehaald en gebracht. Nu het voo ij aar weer voor de deur staat is het niet alleen plezierig om weer een schoon en fris tapijt te hebben, het is bovendien van groot belang dat het regelmatig wordt ge reinigd, aldus de heer Van Rooy van Chem-Dry Royal BV. Want na de af gelopen maanden met al die regen is er veel zand, modder en ander vuil naar binnen gelopen en als het tapijt niet grondig wordt gereinigd, wordt de slytage door het vuil sterk versneld. Bij de behandeling van tapyten en kleden wordt een reinigingspro cédé toegepast waarby geen zeep, shampoos of grote hoeveelheden water worden gebruikt. Hierdoor wordt voorkomen dat de gereinigde Zondag 27 maart is het weer zo ver. Inter Chalet zet zijn deuren weer wijd open voor iedereen, die zich enkele uurtjes wil vermaken. Ook deze open dag zijn er tal van aktiviteiten georganiseerd door dit grote bouw- en wooncentrum in Horst. Met bijvoorbeeld Death-Ride, vele demonstraties en lekkere hapjes. Speciaal voor liefhebbers Nieuw en nog nooit vertoond in deze regio is Death-Ride. Dit is een variatie op het bekende Beryi- jumpen. Vanaf een kraan wordt een touw naar de begane grond gespan nen. Nadat men met een tweede touw hieraan is vastgemaakt, glijdt men in snelle vaart naar beneden. Let wel: de kraan is liefst 62 meter hoog! Voor een klein bedrag kan iedereen (zwaarder dan 30 kg) een grote 'Ride' maken. Ook byzonder maar daarom niet minder spekta- kulair zijn de demonstraties van Raku-keramiste Mieke van Vroon hoven uit Geysteren. Keramische objekten worden in twintig minu ten naar 1.000°C gestookt en in zaagsel gelegd, dat gaat branden. Daarna wordt het in water afge koeld. Heel apart om een keer ge zien te hebben. Vele demonstraties In de Grandorama keukenstudio zijn demonstraties van het berei den van smakelijke hapjes op kera mische kookplaten. Verder wordt in de bouwmarkt door de firma Te fal het gebruik van de fondue en wok gedemonstreerd. Liefhebbers van de voorjaarsschoonmaak kun nen terecht bij de firma Leifheit. Zy demonstreren het Hausreinassorti- ment. Met dit assortiment wordt maar liefst 80% minder schoon maakmiddelen gebruikt. Het resul taat? De reinigingsprestaties van de Leifheit suprafasen zorgen ervoor dat alles perfekt glanst. Verder zijn er voor doe-het-zelvers demonstra ties van stukadoren en het veilig en effektief gebruik van Altrex lad ders. Slapers kunnen zich uitge breid laten informeren over elek trisch verstelbare lattenbodems en boxspring matrassen. Dé garantie voor een goede nachtrust. Nieuws voor de tuin Behalve de vele demonstraties is er natuurlyk, met het oog op het vooijaar, veel nieuws voor in uw tuin. Een groot assortiment bloem bollen, nieuwe modellen blokhut ten en tuinhuisjes staat keurig gepresenteerd. Het tuinhout en •schermen zyn weer in grote hoe veelheden op het buitenterrein aanwezig. Er is een komplete afde ling ingericht met tuinmeubels (on der andere kunststof, aluminium, teak en grenen) en kussens met de nieuwste trenddessins. De tuinafde- ling is voorzien van de nieuwste snufjes op het gebied van tuinon derhoud. In de aardewerkafedeling vindt men naast veel Terra-Cotta potten, nu ook macramée potten en Griekse Amphora's. Opening nieuwe parketstudio Inter Chalet opent de nieuwe par ketstudio tydens de open dag. Om dit te vieren kan men by aankoop van een parketvloer hoge kortin gen verdienen door het werpen van hoge ogen met dobbelstenen. Meu belafdeling Otak is uitgebreid met een 1.500 m2 grote slaapafdeling. Ook in de keuken- en sanitairstudio zijn weer diverse nieuwe opstellin gen te bewonderen. Het vooijaar be gint zondag 27 maart pas echt... by bouw- en wooncentrum Inter Cha let in Horst. (advertentie) tapijten/kleden al na enkele maan den weer dezelfde of nog ergere ver- vuioling vertonen. Het milieuvriendelijke procédé van Chem-Dry bestaat hoofzakelyk uit koolzuur, waardoor een diepte reiniging optreedt zonder dat het tapyt erg nat wordt. Tapyten zyn meestal met ca. een uur droog. Bo vendien wordt het tapijt weer voorzien van een vuilwerende be schermlaag. Hierdoor wordt er minder vuil in de tapijtvezel opge nomen, terwijl eventuele vlekken daarna met de Chem-Dry Vlekken- blusser veel makkerlyker te verwij deren zijn. Als u in de gelegenheid bent om heden, donderdag 24 maart om 17.00 uur te kijken naar de Vijf Uur Show op RTL4, dan kunt u meer vernemen over de juiste manier van tapijtonderhoud. Chem-Dry Royal is tijdens kan tooruren te bereiken onder tel.nr. 04780-11990. Vernielingen aan auto's Zondag ontdekte een 27-jarige in woner by terugkeer bij zyn op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde auto, dat vandalen met een scherp voorwerp diepe krassen hadden aangebracht in het plaatwerk van zijn auto. De schade bedraagt enke le honderden guldens. Maandagmorgen deed een inwo ner van Venray aangifte van vernie lingen aan een van zijn in de Mambostraat geparkeerde auto's. Uit de sporen viel op te maken dat tegen het plaatwerk was geschopt. De herstelkosten worden op onge veer ƒ1.000,- geschat. Snelheidskontroles Donderdag hield de politie weer snelheidskontroles. Op de Deumeseweg werden tus sen 08.40 en 10.00 uur 93 voertui gen gekontroleerd. Daarvan reden er 14 boven de 100 km. De hoogste snelheid bedroeg 118 km per uur. Van 10.15 tot 11.10 uur werden op de Wanssumseweg 114 voertuigen gekontroleerd, waarvan er 22 te snel reden. De hoogste snelheid be droeg ook hier 118 km per uur. Van 11.50 tot 12.10 uur werden op de Noordsingel 104 voertuigen gekontroleerd. 34 Reden harder dan 60 km per uur. De hoogste snel heid bedroeg 68 km per uur. Inbraken in zeven caravans Vrijdag werd door de beheerder van de aan de Zeilbergseweg in Ys- selsteyn gelegen camping aangifte gedaan van inbraken in zeven cara vans. Een eigenaar van een caravan, een 50-jarige inwoner van het Duit se Essen, heeft gelijk aangifte ge daan van diefstal van huishoude lijke artikelen en elektrische apparaten uit zijn caravan ter waar de van ƒ7.000,-. Door de beheerder zyn de andere zes eigenaren in kennis gesteld van de inbraak. In afwachting van de aangifte van wat er precies ont vreemd is kon nu nog geen mede deling worden Inbraken in personenauto's Er werd aangifte gedaan van in braak in een op een parkeerplaats aan de Wanssumseweg geparkeerde personenauto van een inwoner van Venray. Tbegang tot de auto was ver kregen door het inslaan van een ruit. Ontvreemd werd de radiocas- settespeler. Schade totaal ƒ1.300,-. Vorige week woensdag is door for cering van het portierslot toegang verkregen tot een op de parkeer plaats van het Gouden Leeuwter rein staande personenauto van een Venraynaar. Ontvreemd werd de CD-speler. P.D.V. DE ZWALUW Zaterdag 26 maart is h et weer zo ver. Dan gaat het vliegseizoen weer van start. Lossingsplaats: lieverlee. Inman- den: vrydag 25 maart van 19.00 tot 19.45 uur. Mandendienst: M. Voes- ten, R Willems en W. van Osch. Zoals onze leden reeds in de le- denbrief hebben kunnen lezen, houden we op 25, 26 en 27 maart een uitwisseling met de Junge Uni on uit Georgs Mariënhütte. De Jun ge Union (JU) is de jongerenafde ling van de CDU uit Duitsland. Het belooft weer erg leuk te worden en het programma ziet er ongeveer als volgt uit: Vrydag 25 maart: 18.00 uur Ont vangst waarna om 21.30 uur een kennismakingsbijeenkomst in 't Upke. Zaterdag 26 maart: Om 09.00 uur vertrek naar Amsterdam alwaar we verzamelen op De Dam. Na een rondvaartboottocht, de lunch en een bezoek aan het Rijksmuseum volgt een stadswandeling. De dag wordt met een diner afgesloten waama we naar Venray vertrekken. Zondag 27 maart: Om 10.00 uur bezoeken we de H. Mis gevolgd door een brunch. Om 13.00 uur is het vertrek van de JU-delegatie. Voor meer informatie over het CDJA en onze aktiviteiten kun je 11948 bellen (Wim). Afgelopen donderdag zyn we be gonnen met de kampioenskompeti tie. We spelen weer in vier groepen. De blauwe en oranje groep hebben we in elkaar geschoven en uit de andere groepen zyn wat meer pa ren gepromoveerd om een wat evenwichtiger verdeling van de pa ren over de groepen te krygen. Voor deze ronde van zes speela vonden gelden weer de normale promotie/degradatieregels van de club; t.w, twee paren die kunnen promoverenen twee die kunnen degraderen. In de 'Nakaarter', ons clubblad, dat op Witte Donderdag weer verschijnt staat een en ander nog eens duidelyk vermeld. De voorlopige uitslagen van de eerste k ompetitieavond zyn als volgt: Geel: 1. hr. Corzilius-mw. Cals; 2. hr. Bender-Maes; 3. hr. Gielen-Ter Horst. Rood: 1. ep. Willemsen (pas gepro moveerd); 2. ds. Burg-Coenen (pas gepromoveerd); 3. hr. Huys-Kara- gozian. Groen: 1. ds. Huys-Karagozian (pas gepromoveerd); 2. ds. Bisscheroux- Mutsaers (pas gepromoveerd); 3. ds. Arts-Van Well. Oranje: 1. ds. Keizers-Verstappen (65%); 2. ds. Janssen-Schoenma- kers; 3. mw. Blok-hr. Veldink. Tot slot nog een belangrijke dienstmededeling: Vanavond zul len er her en der in de speelzaal bidding-boxen staan opgesteld. De leden ontvangen hierover een brief en ook in de Nakkarter vindt u er informatie over. Met de paasdrive willen we ze, op veler verzoek, gaan introduceren. In de paasvakantie wanneer het vrij bridgen is kunt u ook alvast aan het nieuwe wennen. Na de gewenningsperiode hopen we dat iedereen er net zo plezierig en rustig mee zal spelen zoals dat op vele clubs gebeurt. De paasdrive volgende week be gint om 20.15 uur! B(j de wedstrijden die het afgelo pen weekend werden verreden te Mill was er bij de 125 junioren een 2e plaats voor Peter Versteegen uit Wanssum. Peter klom in beide manches een plaats op om als 3e en 2e te worden afgevlagd. Johan Ver steegen, ook afkomstig uit Wan ssum, eindigde in dezelfde klasse op een 19e plaats. By de 500 junioren was de 20e stek weggelegd voor Peter Stiphout uit Ysselsteyn. In de klasse 500 promotie kwam de 16e plaats in handen van Sjaak Frederix uit Leunen. Komende zaterdag rijdt de jeugd van Motorsport Organisatie Neder land te Heeswij k-Dinther, terwijl zondags de 250 junioren A, 500 ju nioren, 125 promotie, 250'promo tie, 125 senioren en de zyspannen rijden. Uitslagen: Jongens: Al: Venray-HCAS 1 A2: Venray-Weert 2 BI: Venray-EMHC 2 Cl: Geldrop 1-Venray "C2: Horst 1-Venray Dl: Uden 1-Venray Meisjes: Al: Valkenburg 1-Venray BI: Venray-HMHC 1 Cl: Boxmeer 1-Venray Dl: Venray-EMHC 1 Mini's: 2-2 2-1 0-0 3-2 17-0 afgel. 9-0 2-0 0-0 6-1 3-5 5-11 0-1 J8D1: Venray-Weert 2 J6E1: VHC-Venray J6E2: Bosdael-Venray J6E3: Horst-Venray M8D1: Weert 1-Venray M6E1: Tegelen 1-Venray' Heren: Hl: Venray-Sittard H2: Venray-Keep Fit Vet.A: Venray-Heerlen A Vet.B: HMHC D-Venray Dames: Dl: Mierlo-Venray D2: Venray-Meerssen 2 Programma zaterdag 26 Jongens: Al: DVS 1-Venray A2: Helden 1-Venray BI: Racing-Venray Cl: Venray-HOD 1 C2: Venray-Meerssen 1 Dl: Venray-Hopbel 1 Meisjes: Al: Venray-Maastricht 2 BI: Helden 1-Venray Cl: Venray-Mierlo 1 Dl: Helden 1-Venray Mini's: J8D1: Weert 1-Venray J6E1: Venray-Bosdael J6E2: Venray-VHC J6E3: Venray-Helden M8D1: Venray-Tegelen M6E1: Venray-Tegelen-mix Programma zondag 27 maart: Heren: Hl: IIMHC-Venray a.14.30 H2: EMIIC 6-Venray v.09.45 Vet.A: EMHC B-Venray v.12.45 Vet.B: Venray-Best B a.11.00 Dames: Dl: Venray-Eersel a.12.45 D2: Heeze 2-Venray v. 13.00 2-3 2-1 3-1 2-1 0-2 2-7 v.14.15 v.11.15 v.11.30 a.13.00 a.11.30 a.11.30 a.14.30 v.09.30 a.13.00 v.09.30 v.08.40 a.10.00 a.10.00 a.10.00 a.10.00 a.10.00 In het kader van SV Venray-pro- motie organiseert SV Venray, tij dens de paasvakantie, opnieuw een groots opgezette voetbalspelienmid dag. Op woensdag 6 april a.s. staat deze unieke happening te gebeu ren. De middag begint om 13.00 uur, zal tot Ongeveer 18.00 uur du ren en zal zich afspelen op sport park De Wieën. De voetbalspelienmiddag is be doeld voor alle niet-leden van SV Venray. Alle jongens en meisjes tus sen de 10 en 16 jaar zijn van harte welkom. Deelname is gratis. Net als vorig jaar is de organisatie ook nu weer in handen van de tech nische commissie van de jeugd afdeling in samenwerking met senioren-hoofdtrainer Maarten Arts en de jeugdhoofdtrainers Jack Lenssen (A), Reinold Wiedemeijer (B), John v.d. Wijst (C) en Stefan Sij- bers (D). Tevens zal een aantal eerste- elftalspelers aanwezig zijn: Zij zul len de deelnemers gaan begeleiden en coachen tydens de uitvoering van de spellen. Venrayse jeugdka- derleden zorgen voor een goed ver loop van o.a. de puntentelling. Venray-keeper Wim Jacobs zal aanwezig zyn om tijdens het onder deel penalty schieten het doel te verdedigen. Getracht zal worden enkele prominenten uit te nodigen om hun steende by te dragen aan deze sportieve middag. De middag begint zoals vermeld om 13.00 uur. Na een welkomst woord worden de deelnemers in leeftijdsgroepen ingedeeld, zodat na het omkleden het startsein gege ven kan worden voor het spellen- circuit. Per groep werken de deelnemers de spelonderdelen af. Hiermee zyn punten te behalen, die individueel worden genoteerd. De winnaar van iedere leeftijdscate gorie krijgt een prys. Verder krygt elke deelnemer een deelname-cer tificaat met daarop zyn puntento taal vermeld; We verwachten een grote opkomst, dus geef je daarom snel op. Belangstellenden kunnen zich (voor 1 april) opgeven middels het aanmeldingsstrookje onderaan dit artikel of telefonisch bij Bert Snjj- ders, tel. 80868 of Ben Lenssen, tel. Aanmeldingsformulier Voetbalspelienmiddag S.V. Venray d.d. woensdag 6 april 1994 Ik geef mij bij deze op (voor 1 april): Naam:J/M Adres: Geboorte-datum: Retour zenden aan: Bert Snijders of Ben Lenssen Koningskaars 42 Rooséveltstraat 7 5803 JC Venray 5801 XE Venray tel. 04780-80868 tel. 04780-86963 De uitslag van de koppelwedstrijd van 't Alvertje is-. 1. Scheffer-Noy; 2. M. Jans; 3. J. Daniels-R. Wynhoven jr.; 4. G. Schuller-W. Schuller; 5. J. Noy-E. v.d. Hoogen. Zaterdag 26 maart koppelwed- strjjd van Well. Zondag 27 maart zesdorpenwed- stryd van Venray. De bijeenkomst is om 06.30 uur bij de brug over Het Leuken. Voor deze wedstrijden op geven bij P. Kunen, tel. 077-662920. tot a.s. donderdagavond. Zondag 27 maart is de sluitings datum voor de opgave voor deelna me aan de selektiewedstrijden NK zowel voor senioren als junioren. Woensdag 30 maart is de eerste kursusmiddag voor de jeugd in het clubhuis zaal Van Dijk te Oostrum, aanvang 16.00 uur, einde 19.00 uur. Maandag 28 maart jaarvergade ring in zaal Van Dijk te Oostrum, aanvang 20.00 uur. Aan de orde ko men o.a. de jaarstukken, bestuurs verkiezing en de visvyver Het Wanssums Ven. Vergunningen en sportvisakte zyn verkrijgbaar bij de sekretaris H. Lenssën, Allegrostraat 7, Venray, tel. 04780-87606 en bij Van Grootel Hengelsport, Stationsweg in Venray. Op en rond onze golfbaan gonsde en gonst het nog steeds van de akti viteiten: deze week zal alles afge rond worden. Het administratie gebouw heeft een regelrechte meta morfose ondergaan, de buitenkant is van nieuwe planken voorzien, ge schilderd en schoongemaakt. De midgetgolfbanen zijn opgeknapt, twee platen zyn van asbest-vrij eter- niet voorzien, en niets staat de Bondskompetitie alsmede de on derlinge nog in de weg. Komend weekend staat de Bondskompetitie voor de deur. Eenieder heeft naast een volledig programma hiervan, tevens een kompleet overzicht van de onderlinge wedstryden gekre gen. Deze starten op donderdag avond 31 maar a.s. om half zeven. Dit weekend speelt ons eerste team de uitwedstrijd tegen de Pool 1 uit Maasbree. Zeker geen gemak kelijk begin, doch ook zij staan voor het begin van de kompetitie, zodat de uitslag niet echt te voor spellen is. Het tweede team gaat eveneens naar Maasbree, en speelt tegen de Pool 2. Deze wedstrijd speelt zater dagmiddag al. En ook hier is niet van te voren te zeggen wie er als winnaar uit de bus zal gaan komen. Voor het derde team staat zondag morgen de thuiswedstrijd tegen Eindhoven 2 gepland. De aanvang is om 09.00 uur en we zyn er in lei- te van overtuigd dat ze zeker niet kansloos zullen zijn. We verwach ten gewoon enkele puntjes binnen te krijgen. Ook het vierde team speelt thuis, eveneens tegen Eindhoven, hèt der de team. Hier zijn we zeker be nieuwd hoe deze debutanten de vuurdoop zullen ondergaan. Het enthousiasme is aanwezig. Het zal even wennen zyn, maar men is niet by voorbaat kansloos. Uitslagen: E.J. v. Nuènen-P. v, Genugten 0-1 T. Coopraans-K. Krook 1-0 R. Keereweer-A. Antheunisse 1-0 P. Rouvroye-M. Korevaar 0-1 J. Ilagens-H. de Visser 1-0 B. Pleit-H. Coolen- 0-1 E. Bouwmans-J. Louwerse 1-0 J. Tiggeloven-G. Kortenoeven 0-1 J. van Soest-C. Vissér 0-1 F. Faessen-N. Dijkmans 0-1 E. de Jong-G. Breukers 0-1 Stand: 1. P. van Genugten 315.0 2. T. Coopmans 271.7 3. R. Keereweer 224.5 4. K. Krook 195.0 5. H. Meyer 186.0 Nu de wintertijd weer voorbij is wordt het de hoogste tijd de club weer by elkaar te trommelen. We denken dat dat wel nodig is als je weet wat er allemaal veranderd is. Iedereen die belangstelling heeft nodigen wij uit op maandag 28 maart a.s. om 20.00 uur in het Alle- manscafé te Oostrum. Vanaf heden, iedere zondag vrij vliegeren voor iedereen van 13.00 tot 17.00 uur. Neem ook je vader en moeder mee. Voor meer info: Jacques Ernies, tel. 8937i of Miranda Litjens, tel. 11914. Voor de 15e maal organiseren de verenigingen SV Servio en ZW Venray het inmiddels zeer bekende mini-veldvoetbal toernooi Dit toernooi zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 11 juni a.s. Het toernooi vindt plaats op de terreinen van het Vincent van Gogh Instituut te Venray. gelegen aan de Oostsingel. Er wordt gespeeld op velden van 40x20 me ter. Een team bestaat uit vier veldspelers, een keeper en wis selspelers. Deelname is mogelyk voor maxi maal 60 teams, terwijl de toelating zal geschieden in volgorde van bin nenkomende inschrijfgelden. Reserveer nu al deze datum. Het raini-veldvoetbaltoemooi staat open voor iedereen, zowel dames- als herenteams, die de zaal- voetbalsport op een andere manier dan gewoonlijk willen beleven. In schrijven kunnen: familie-, straat-, wyk-, labrieks-, café-, zaalvoetbal en veld voetbal teams evenals andere clubs en verenigingen. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ45.- per team. U kunt inschrijven tot 21 april a.s.. Nadere informatie is te verkrijgen via SV Servio. M. v.d. Sande, tel. 04780-27531 en ZW Venray, M. v.d. Larigenberg, tel. 04780-27777 en D. Vervoort, tel. 077-513394 ('s avonds). Speciale aandacht zal tijdens het toernooi gegeven worden aan de ne- venaktiviteiten waaraankan wor den deelgenomen, o.a. doel- sehieten. Wij hopen zaterdag 11 juni a.s. ve len te mogen begroeten!

Peel en Maas | 1994 | | pagina 11