Ruime aandacht in Venray voor Internationale dag tegen Racisme De uitslag was kristalhelder DEMOCRATEN Arabische gemeenschap wil 'eigen zender' op kabelnet Maak recht wat krom is! Wie betaalt de rekening van onze bananen? Winterwandeling Merselo Coalitiebesprekingen van start Kiezers bedankt Wijziging telefoonnummer politie Venray Frans van Elswijk niet de enigste wel de mooiste!!! PEEL EN MAAS KBO Venray Kom Schaakvereniging PEEL EN MAAS Donderdag 10 maart 1994 - Pagina 7 De Internationale dag tegen Ra cisme, 21 maart a.s. zal in Venray ruime aandacht krygen. De Werk groep Mondiale Vorming organi seert die dag o.a. een fakkeltocht, terw\jl in samenwerking met De Bonte Koe een Politiek Café wordt gehouden. Bovendien is er, in sa menwerking met de organisatie van de manifestatie 'Grenzenloos', die op 20 maart in Horst wordt ge houden, een cabaretprogramma over 'anders zyn' naar Venray ge haald. Op 29 maart zullen twee voorstellingen in de schouwburg gegeven worden. MANIFESTATIE De manifestatie Grenzenloos heeft als doel de mensen duidelijk te maken dat alle mensen gelijk waardig zyn. ook al hebben ze toe vallig een andere huidskleur, een ander geloof of een andere eetge- In Memoriam 'Dag mens' was de bijzondere be groeting die Frans van Elswyk ge bruikte. Deze groet heeft voor het laatst geklonken in Venray. Op za terdag 5 maart 1994 is deze beken de Venraynaar in het ziekenhuis in Venray overleden. Frans van Elswyk, geboren 11 augustus 1926, in Egmond aan Zee. kwam na de oorlog in het kader van de wederopbouw naar Venray als bouwvakker. In Noord-Limburg vond hy zijn grote liefde, Mia Pelzer, uit Lottum. Zij trouwden op 19 april 1949. Najaren hard maar zeer plezierig werken als metselaar by de firma Akerboom, waaraan hy vele vrien den heeft overgehouden, moest hy zyn werk als metselaar in 1957 sta ken. Hy besloot toen om een gla zenwasserij op te richten, een in deze contreien onbekend feno meen. Glazenwasserij 'De Lelie' werd al gauw een schoonmaakbe drijf en bleek een gouden greep. Het eenmanszaalyc groeide, door de goede samenwerking van Frans en Mia, uit tot een bloeiende zaak, die in de jaren zeventig byna alle scholen en bedrijven in Venray en Horst tot zijn klantenkring mocht rekenen. Als lid van de Venrayse vrijwillige brandweer heeft hij menige brand helpen blussen, hy was op het ein de van zyn carrière bevelvoerder en hierop was hy trots. Een bosbrand naby Rank Xerox, die enkele dagen duurde, veroorzaakte een rugbles sure die het einde van zyn carrière by de brandweer inluidde. De laatste jaren was hy als vrijwil liger aktief bij slachtofferhulp, maar zyn gezondheid noopte hem nog niet zo heel lang geleden dit op te geven. Jarenlang was Frans van 'De Le lie' lid van carnavalsvereniging De Piëlhaas. als Noordhollander die niet pretendeerde het Ven rays dia- lekt machtig te zyn. Zyn conunis- siepet van de carnavalsvereniging heeft hy altijd gekoesterd. Frans was een vrolijke man met een royale dosis humor. Hy stond bekend om zyn grappen en grollen, en om zyn smeuïge verhalen. Als de bekende kindervriend trad hy in december op met veel plezier en de juiste dosering strengheid en mildheid. Vfen hem hielden de kin deren geen trauma's over. De laatste jaren van zyn leven echter heeft zyn gezondheid veel geleden. Al vroeg in zyn leven kreeg hij hoofdpynaanvallen die hem verschrikkelyke pyn bezorg den. Deze aanvallen kwamen onge veer twee keer per jaar terug, maar waren zo ernstig dat zy zyn leven gingen beheersen. Tben daar later de rugblessure by kwam en die weer een kapotte meniscus als con sequentie had, takelde hy langza merhand af. Hy verloor zyn humor nooit, maar langzamerhand werd zyn humor wat wranger. Zaterdagochtend 5 maart 1994 om tien over half zes heeft hy in het Venrayse ziekenhuis de stryd tegen de aftakeling op moeten geven. Iiy laat zyn vrouw, twee zonen en schoondochters en zes kleinkinde ren achter. Hy was een byzondere kombina- tie van Noord-Holland en Noord- Limburg, van de Noordzee en de Peel. De Venrayer met het Egmondse hart is er niet meer. Venray verliest een kleurryke en geliefde persoon- lykheid. 'Dag mens'. woon te. Het Gasthoés in Horst zal op zondag 20 maart een bruisende ontmoetingsplaats zyn waar men sen uit onze regio met verschillen de culturele achtergrond elkaar kunnen leren kennen. Er zyn di verse optredens, tentoonstellingen, spellen en gesprekken. Ook wor den er workshops gehouden. Mid dels informatiestands zullen organisaties zoals Amnesty en We reldwinkel voorlichting geven. RACISME In aansluiting op deze manifesta tie, en in het kader van de Interna tionale Dag tegen Racisme, heeft de Venrayse Werkgroep Mondiale Vor ming enkele aktiviteiten ont wikkeld Op 21 maart zullen 's middags om 14.30 uur scholieren van veertien verschillende scholen deelnemen in een fakkeloptocht Het gaat hier- by om scholieren van het basis- en het voortgezet onderwys. Na een tocht die begint by de schouwburg en eindigt bij het gemeentehuis, zullen de fakkels worden overge dragen aan vertegenwoordigers van allochtonen-organisaties in Venray. Als afsluiting van de tocht zal een afgevaardigde van college van bur gemeester en wethouders de jonge ren toespreken. Gemiddeld eten we jaarlyks 9 ki lo bananen. De prys die we daar voor betalen is onlogisch laag. Vhn iedere bananengulden komt slechts 5 cent by de mensen in Costa Rica. Dit land neemt op de wereldmarkt als bananen produce rend land de tweede plaats in. De meeste bananen komen van planta ges die gerund worden door multi nationals, zoals Stanard Fruit Company, Del Monte en Chiquita. De arbeidsomstandigheden op de plantage zyn erbarmelyk, er moet 60 uur per week gewerkt worden voor een minimaal loon. Er wordt gewerkt op basis van stukloon zo dat risiko's als verrotte trossen, ka pot gereedschap en slecht weer op de arbeiders worden afgewenteld. Vaak is er geen arbeidskontrakt, laat staan een CAO. De woonomstandigheden zyn schrynend, de arbeiders wonen twee aan twee in een ruimte van 6 m2 zonder ramen. Er wordt gege ten in gemeenschappelyke ruim ten waar ook de kerkdiensten worden gehouden. Vaak worden Zondag 13 maart a.s. organiseren 'De Natuurvrienden' uit Merselo de derde en laatste winterwandeling van dit seizoen. Er kunnen afstan den gelopen worden van 5, 10, 20 en 30 km. 30 km start tussen 8.00-10.00 uur; 20 km start tussen R00 en 12.00 uur; 5 en 10 km start tussen 8.00 en 14.00 uur. Speciaal voor gezin nen is er een puzzeltocht van 5 km. Hiervoor is de starttyd tussen 13.00 en 14.00 uur. Voor de winnaars zyn er enkele prysjes. Na afloop van de tocht ontvangt iedere deelnemer een herinne ringsmedaille of cyfertje. Het inschryfgeld is 3,- (incl. korting). De start is in café 'Den Tbmmes', Grootdorp 40, tel. 04780-46236. Op de rustplaatsen van 10. 20 en 30 km is er tegen een redelyke prys koffie, soep, broocyes, choco mel e.d. te koop. Snelheidskontroles Donderdagmiddag werden er weer snelheidskontroles gehouden op enkele wegen waar de hoogste snelheid 50 km bedraagt Van 08.15 tot 09.00 uur werden op de Overloonseweg 96 voertuigen ge- kontroleerd; 34 reden te snel. De hoogste snelheid bedroeg 81 km per uur. Van 09.20 tot 10.00 uur werden op de Noordsingel 86 voertuigen ge- kontroleerd. Daarvan reden er 34 te snel. De hoogste snelheid bedroeg 89 km per uur. Van 10.40 tot 11.10 uur kontro- 1 eerde men op de Langstraat 79 voertuigen. Hiervan reden er 34 te snel met een hoogste snelheid van 76 km per uur. Van 11.20 tot 11.45 uur kontro- leerde men op de Albionstraat. Van de 97 gekontroleerde voertuigen re den er 34 te snel met een hoogste snelheid van 78 km per uur. Gezien de hoge score van meer dan 30% zal de politie blyven door gaan met snelheidskontroles, waar- by zeker ook niet vergeten zal worden de bebouwde kommen van de kerkdorpen. Later op de dag, 's avonds om 20.00 uur. wordt er in De Bonte Koe een Politiek Café georganiseerd. Hiervoor zyn lokale politici uit Horst en Venray uitgenodigd om van gedachten te wisselen over ra cisme en discriminatie. Voor deze avond zyn ook vertegenwoordigers van allochtonen-organisaties, het bedryfsleven, maatschappelijke in stellingen en verenigingen uitgeno- digd. Deze avond wordt ingeleid door mevr. Berthy Korvinus van de Ad viescommissie Mensenrechten en Buitenlandbeleid. Gespreksleider is Kees Waagmeester, direkteur van het Nederlands Platform voor Duurzame ontwikkeling. De avond wordt verder muzikaal omlyst CABARET Op 29 maart wordt er nog een ca baretdag georganiseerd voor de jeugd van de basisscholen. In de schouwburg zullen twee voorstel lingen gegeven worden. Optreden zullen o.a. de cabaretgroep 'De Ge meentereiniging' en de dames He- lene Kamperveen (van Med. Cen trum West) en Collette Smits. Vanuit de scholen in deze regio zul len, zoals nu al bekend is, in ieder geval 600 leerlingen deze voorstel lingen by wonen. kerkdiensten verboden omdat er gewerkt moet worden. Van milieuwetgeving is nauwe- lyks sprake. Gemiddeld worden er zo'n 30 kilo pesticiden gebruikt per hectare. De trossen bananen han gen in grote plastic zakken aan de bomen. Het tropisch klimaat ver snelt de vervuiling. Door de vele re gens spoelen de chemicaliën de bodem in en vervuilen het grond water. De met chemicaliën door drenkte zakken worden niet opge ruimd. Zo'n 45% van de arbeiders jydt aan irritatie van de huid. aan vergiftigingsverschyinselen en aan irritatie van de ogen. Door het mid del DPCB, dat in de jaren zeventig op grote schaal gebruikt werd zyn 4.000 arbeiders onvruchtbaar en in een later stadium impotent ge worden. De SITRAO, een vakbond van 'ba- naneros'. voert, gesteund door Vastenaktie, aktie voor betere leef omstandigheden van de plantage arbeiders en voor biologische bananenteelt. Inlichtingen: 04780-86035 of 46496. Tbt zondag en een f\jne wan deling! Brandjes Zaterdagmiddag omstreeks 18.30 uur werd de brandweer gealar meerd voor een begin van brand, ontstaan in een lege varkensstal van een bedryf aan de Horsterweg onder Leunen. De bewoner was be zig met werkzaamheden en maakte gebruik van een snybrander. Moge lyk is de nog in de kelder aanwezi ge mest aan het gisten gegaan en is er daardoor gasvorming ontstaan, dat door het vuur van de snybran der tot ontbranding is gekomen. Er deed zich geen ontploffing voor en door het nemen van de juiste maat regelen kon de bewoner het vuur onder kontrole krygen. De brand weer hoefde alleen maar te kontro- leren of alles gedoofd was. De schade bleef beperkt De brandweer werd zaterdag ge alarmeerd voor rookontwikkeling uit een kelder van het Vincent van Gogh Instituut aan de Stationsweg. Door nog onverklaarbare oorzaak was daar brand ontstaan. Vanwege de grote rookontwikkeling kon de brand worden ontdekt voordat die ernstige vormen kon aannemen. Ook hier bleef de schade beperkt VOORJAARSMODE 1994 Venray, Grotestraat 93 tel, 04780-81214 We hebben het allemaal kunnen horen en lezen: 'teleurstellend, maar we trekken het ons niet per- sooniyk aan'. Maar dat is nou net waar het om gaat! Zyn de wethou ders soms vergeten hoe ze afgelo pen periode van het ene gat in het andere zyn getuimeld. De Sprank, parkeerproblematiek, artikel 12 status, bejaardenbeleid, woning bouw op de kerkdorpen, verbou wing gemeentehuis, invulling pleinen, inhuren van externen om dat eigen visie ontbreekt en de ambtenaren er kennelyk niets van bakken. Dit zyn toch allemaal zaken waar de burger zich verschrikkelyk aan ergert en bovendien voor de kosten op moet komen. En dan nog dur ven zeggen 'persoonlyk trekken we het ons niet aan'. De Venrayse inwoner heeft gestemd, zyn ongenoegen kenbaar gemaakt. Mag je met zo'n 'teleur stellende uitslag' blyven? Mag je met zo weinig stemmen als wethou der doorgaan? Tbch niet weer 'n pe riode met dit college. De smoel was kennelyk niet waard het karwei af te maken. P.D. Stemlokatie 't Schuttersveld Druilerig weer. op naar de stemTtms'. Samen met de vrouw. Eerste indruk, ach wat een op komst Wat bleek, het tempo was 'slowmotion'. Oorzaak elektr.- comp.telmachine. Leek veel op een juke-box! Met een soort scheids rechter aan de zykant, die am. de boel draaiend moest houden. Deze man had 't wel druk met alles, al leen het duurde uren... Tydens ons wachten waren er al verschillende mensen weggegaan met opmerkingen zo van: 'Wat een drukte, ik zie wel, kom later terug' of "Ze bekyken het maar' en gingen weg. Of ze nog zyn kommen stem men? Ik weet het niet misschien over vier jaar in de hoop dat de ou derwetse holyes er dan staan met duideiyke namen en nummers en het rode potlood! Het was nl. voor de ouderen en vaak héél slechtziende mensen niet om te doen! Ze moesten vaak 'geholpen' worden. Af en toe de pa niekerige stem van de 'scheids' naar de collega, zo van: 'Nu zyn er weer twee doorgelopen' na zyn computer te hebben geraadpleegd. Wat daarmee werd bedoeld...? Nee, dan maar de ouderwetse out fit Dat liep vlotter en er liepen geen mensen weg (verloren stem men). Hier mag men wel eens over denken voor de 'grote' verkiezin gen. Dan moeten zy maar wat lan ger blyven om de stemmen te tellen. Want met al dat gedoe. Het biyft een machine. P.s. Het duurde 30 minuten... M.A.W. Greevink Ouderen, een bedreigde soort? Het gemak, waarmee de heer Brinkman, lysttrekker van het CDA heeft verkondigd, dat de AOW de komende vier jaren zal moeten worden bevroren is werkeiyk ver bluffend. Ook andere politici laten geen optimistische geluiden horen over de toekomst van de AOW. De politiek gaat volledig voorby aan het feit dat het de ouderen zyn, die de huidige welvaart hebben opge bouwd. Bovendien hebben de oude ren in hun werkzame jaren het moeten doen met een minder hoog welvaartspeil dan de huidige wer kende generaties. Daarnaast profiteren veel oude ren niet van de goede pensioenre gelingen, zoals die de laatste jaren gebruikelyk zyn geworden. Er is dan ook veel stille armoede onder ouderen. Van de politiek hebben de ouderen dus niet veel te verwach ten. Ook de vakbeweging laat het wat dit betreft afweten. Dat is niet verwonderlyk, want de vakbewe ging richt zich veel meer op de be langen van diegenen, die thans nog werken. Dit betekent, dat in de politieke besluitvorming nergens wordt op gekomen voor de belangen van ouderen. De ouderen worden een voudig beschouwd als een kosten post, die zo laag mogeiyk moet worden gehouden. De enige instantie, die iets doet voor de ouderen wordt gevormd door de ouderenbonden. Dat is de afgelopen tyd wel gebleken, toen de ouderenbonden fel in verzet kwamen tegen de AOW-plannen. De kans op sukses van de ouderenbon den hangt echter in sterke mate af van het aantal leden waarover de ouderenbonden beschikken. Hoe meer leden, hoe groter de kans dat de politiek rekening gaat houden met de belangen van de ouderen. Het is dan ook van groot gewicht dat de ouderen dit inzien en lid worden van een ouderenbond. Overigens is het niet uitgesloten, dat de politieke party en de gevol gen gaan ondervinden van hun houding ten opzichte van de oude ren. De uitslagen van de recente ge meenteraadsverkiezingen wyzen daar reeds op. Indien zich een poli tieke party zou presenteren, die zich richt op de belangen van de ouderen zou die party wel eens heel veel stemmen kunnen krygen. A. Turkenburg (voorzitter Centrale van Ouderenverenigingen Venray) uw weekblad De Arabisch sprekende gemeen schap in Venray, wil in navolging van de Turkse en Spaanse gemeen schap, ook een Arabische televisie zender via het kabelnet doorgege ven krygen. Dat blykt uit een brief van dhr. Chakhssi, die namens de Arabisch sprekende mensen in Venray, hiertoe een verzoek heeft gedaan by Kabeltelevisie Venray. In Venray wonen ongeveer 500 Arabisch sprekende mensen. Byna 350 hiervan hebben de Marokkaan se nationaliteit. Verder zyn er nog enkele Egyptenaren, Tunesiërs, Ira- niërs en Irakezen. De overige perso nen, ruim 100, bestaat uit ongeveer 130 genaturaliseerde Marokkanen. Chakhssi verzoekt Kabeltelevisie Venray om op korte termyn ook voor deze bevolkingsgroep pro gramma's door te geven. UITBREIDING Het is dhr. Chakhssi bekend dat het Venrayse kabelnet op dit mo ment 'vol' zit 'Ons is echter bekend dat een uitbreiding van het kabel- Vanavond. donderdag, vindt het tweede gesprek plaats tussen de Op 3 maart jl. werd in Den Engel de jaarlykse algemene ledenverga dering gehouden, die zeer geani meerd verliep. Het financiële verslag over 1993 werd goedge keurd, alsmede de begroting voor 1994. De kontributie voor het jaar 1994 werd vastgesteld op ƒ17,50 per jaar. Het bestuur lichtte toe, dat het grootste deel van deze kontributie nodig is voor de financiering van het provinciale kantoor van de KBO in Roermond en voor het landelyke kantoor in Den Bosch. Bovendien wordt deze kontributie-afdracht ge bruikt om de kosten van het blad 'Nestor' te betalen, welk blad alle KBO-leden gratis ontvangen. De voorzitter wees er op, dat het provinciale en landelyke kantoor van de KBO erg belangryk zyn om de belangen van de ouderen by het bestuur van de provincie en by het landsbestuur in Den Haag te be hartigen. De heer J. Lipman (sekretaris) gaf als voorzitter van de aktiviteiten- commissie een toelichting op de ge plande aktiviteiten. De heer Lip man deelde mede, dat het kienen vanaf april in Het Schuttersveld kan plaats vinden. Voor mensen, die slecht ter been zyn is dit een goede zaak in verband met de moei- lyke toegankelijkheid van De Kemphaan. By de bestuursverkiezing werden mevx Loonen en de heren Stevens (penningmeester) en Turkenburg (voorzitter) herkozen. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen mevr. E.C.M. Dom en de heer J. Stals. Er werd afscheid genomen van de heer G. Schols als bestuurslid, om dat deze zich niet meer herkiesbaar had gesteld voor een bestuursfunk- tie. De voorzitter dankte dhr. Schols voor het vele werk, dat hy in Ven ray en voor de KBO heeft verzet en bood hem een stoffelyke blyk van waardering aan. Na de pauze gaven de dames Eert- wegh en Niessen een interessante uiteenzetting over de aktiviteiten van het Groene Kruis. By de sluiting van de vergadering riep de voorzitter de aanwezigen op zoveel mogelyk ouderen aan te spo ren om lid te worden van de KBO. Hy wees daarby op het gevaar, dat de AOW en de huursubsidies wor den aangetast Slechts wanneer de ouderenbonden beschikken over een groot aantal leden bestaat de kans, dat de politici ernstig reke ning gaan houden met de belangen van de ouderen. Agenda aktiviteiten 23 maart: Kienen in De Kemphaan. 24 maart: Wandeling door Venray. 7 april: Bezoek orchideeënkwekery in Well. 13 april: Kienen in Het Schutters veld. 28 april en 5 mei: Eten by het Inter ven College. 19 mei: Bezoek aan Xanten. net in de planning zit Daar willen wy alvast op vooruit lopen'. Dhr. Arts van Kabeltelevisie Ven ray deelde desgevraagd mee dat on derzocht zal worden via welke sateliet Arabische programma's doorgegeven worden. 'De program ma-adviescommissie zal uiteinde- lijk hierover beslissen', aldus dhr. Arts, die de verwachting uitsprak dat een Arabische zender waar- schynlyk wel met de uitbreiding meegenomen kan worden. Die uitbreiding zit op dit moment in de voorbereidingsfase. 'Het stich tingsbestuur neemt binnenkort een beslissing over de wyze waarop uitgebreid gaat worden. Daarby staat de keuze van het materiaal, glasvezelkabel of conventionele ka bel, ook centraal. Ik verwacht dat de uitbreiding eind van dit jaar ge realiseerd zal zyn', aldus dhr. Arts. Dhr. Arts was overigens wel ver rast over het groot aantal Arabisch sprekende inwoners van Venray. Die groep is veel groter dan de Spaanssprekende groep (ongeveer 100 inwoners). Venrayse politieke party en over het te voeren beleid voor de komende vier jaar. De verkiezingsuitslag van vorige week heeft de afgelopen da gen al veel gesprekstof opgeleverd. Maandag jl. kwamen de politieke partyen voor het eerst by elkaar. 'Daarby zyn zaken zoals program ma. beleid en coalitievorming ter sprake gekomen. Daarby staat cen traal welke coalitie iedere party denkbaar acht', aldus Marlies de Loo, woordvoerster namens alle partyen. 'Het eerste gesprek is in ieder geval constructief geweest We zyn op zoek naar een coalitie, die vertaalt wat de kiezer wil. Op dit moment zyn er nog geen partyen uitgesloten en vindt er een terug koppeling naar de achterban plaats'. Op de vraag of er voor de verkie zingen afspraken gemaakt zijn over een college van b. en w. met slechts drie wethouders, antwoorde mevr. De Loo ontkennend. 'Er zyn frak- ties geweest die dit geopperd heb ben, maar er zyn geen afspraken over gemaakt ook niet tydens de jongste bespreking'. Stropers aangehouden Zaterdagavond signaleerde de be manning van een politieauto in het jachtveld tussen Oostrum en Geysteren een personenauto die zich verdacht ophield. Nadat de po litiemannen de achtervolging had den ingezet kon de auto op de Stationsweg onder Oostrum staan de worden gehouden. In de auto, die bestuurd werd door een 31- jarige inwoner van Helmond, wer den twee zogenaamde lange hon den, die gebruikt worden by de jacht op wild, aangetroffen, alsme de een schynwerper. Naast de bestuurder zaten in de auto nog twee inwoners van Helmond. Ty dens de zoekaktie werden twee ha zen aangetroffen, één was doodgebeten, de ander geschoten. De verdere zoekaktie naar een jachtgeweer heeft nog geen resul taat opgeleverd. Het drietal is na verhoor en opmaking van proces verbaal huiswaarts gezonden. De auto werd in beslag genomen. Gestolen auto teruggevonden In de nacht van vorige week dins dag op woensdag werd tussen 00.30 en 04.00 uur een Ford Siësta perso nenauto van een 21-jarige in woonster van Venray ontvreemd. De auto stond geparkeerd aan het Kiriwennopad. Enkele uren later werd de auto in de gemeente Maas- bree beschadigd teruggevonden. Mogelyk dat om in de auto te ko men een ruit was ingeslagen. De be drading bleek doorverbonden te zyn. Diefstal leren jas Zondagmiddag werd ten nadele van een 31-jarige inwoner van Baar- lo een kort leren jasye, bruin van kleur met een waarde van ƒ450,- ontvreemd uit een café aan de Hoenderstraat. In de jas zaten ook voor de benadeelde belangry ke me dicijnen die by gebruik door ande ren gevaariyk kunnen zyn. In de loop van vrydag 18 maart 1994, zal het telefoonnummer ran de politie Venray wijzigen. Het nieuwe nummer wordt dan: 04780-31111. Tot die tijd is het po litiebureau bereikbaar onder nr. 84888. Politie vraagt getuigen Donderdagmiddag omstreeks 12.40 uur werd op het trottoir ran de Dr. Poelsstraat een 9-jarige scho lier aangereden door een tot nu toe onbekende fietser. De jongen kwam by de botsing ten val en liep schaaf wonden en wat kneuzingen op. De fietser die de botsing veroorzaakte is zonder dat zyn identiteit kon worden vastgesteld doorgereden. Graag zou de politie in kontakt komen met getuigen om achter de identiteit van de fietser te komen voor regeling van de schade. Maandagmiddag omstreeks 13.30 uur parkeerde een inwoner van Venray zyn personenauto in de St. Antoniusstraat ter hoogte van het judogebouw. Toen hij terugkeerde, omstreeks 14.00 uur. ontdekte hij een grote deuk en krassen op het lakwerk. Uit sporen viel op te ma ken dat dit door een ander motor voertuig moet zyn veroorzaakt. Gezien de schade moet die bestuur der dat hebben bemerkt. Hij is ech ter weggereden zonder dat zijn of haar identiteit kon worden vast gesteld. De politie hoopt dat getui gen zich zullen melden om deze 'wegpiraat' op te kunnen sporen. Gestolen vrachtauto teruggevonden In de nacht van donderdag op vrijdag werd een aan de Kerkweg in Ysselsteyn geparkeerde vrachtauto van een Ysselsteyns transportbe- dryf met een waarde van 60.000,- ontvreemd. De vrachtauto werd vrydagmorgen in een sloot onder de gemeente Gemert licht bescha digd teruggevonden. De vrachtauto is vermoedelyk gebruikt om het uit de loods van een elektrozaak aan de Horsterweg gestolen goed te ver voeren. 'Ibegang tot die loods was verkre gen door het doorknippen van het slot Ontvreemd werden een groot aantal elektrische artikelen, lam pen en kabel. Hoe groot de schade was voor de elektrozaak kon - om dat de inventaris nog moest worden opgemaakt - nog niet worden mede gedeeld. Inbraak in schuur Tydens het algelopen weekend werd ingebroken in een schuur by een boerderij aan de Pas in Merselo. Ontvreemd werden enkele elektri sche gereedschappen ter waarde van ƒ1.500,-. Uitslagen: R. Keereweer-K. Krook Vfe-Vi A Antheunisse-E.J. v. Nuenen "A-Vi P. Rouvroye-H. Gooien Vj-% J. Hagens-G. Kortenoeven 1-0 J. Louwerse-H. Meyer 0-1 J. Smits-C. Visser 1-0 H. de Visser-B. Pleit 0-1 J. Tiggeloven-J. van Soest 1-0 K. Beeftink-F. Faessen 1-0 Stand: I. P. van Genugten 239.0 2. K. Krook 196.0 3. T. Coopmans 191.7 4. E.J. van Nuenen 153.7 5. R. Keereweer 153.5 Kompetitie Limb. Schaakbond Venray III speelde dinsdag 1 maart een thuiswedstrijd tegen Te- gelen III en won met 6-2. De winst- partyen kwamen op naam van R. Rouvroye, F. Vermeulen. J. Louwer- se, E.J. van Nuenen en B. Pleit. Re mise was er voor H. Meyer en J. Smits. Venray I moest zondag 6 maart af reizen naar Noorbeek. Daar werd De Juiste Zet I met 5-3 verslagen. Winst was er voor N. Paulssen, G. v.d. Berg, G. Kortenoeven, P. van Ge nugten en R. Arts. Venray II speelde op 6 maart in Grubbenvorst tegen De Witte Dame I. Venray II wist met 6-2 te winnen door winst van J. Tiggeloven, H. Coolen, J. Hagens en R. Keereweer en remise van van K. Krook, H. de Visser, M. Korevaar en A An- theunisse. Clubavond Iedere dinsdag vanaf 20.00 uur in ons clublokaal in de Kemphaan. Kennedyplein 1. Iedere schaaklief hebber is van harte welkom. Werkgroep Vastenaktie Noord-Limburg

Peel en Maas | 1994 | | pagina 7