Sf«*m«3F mm Zondagochtend concert Kursus Liever leren dan afleren Dansen in de Wis Bridgeclub Venray Tweedehands kledingbeurs Vastelaoves foto tentoonstelling Kollekte Reumafonds Jaarvergadering Veldeke Venray Oude foto Bibliotheek- nieuws Wereldwinkel Venray Kom eens WereldWinkelen Boeken die je blik verruimen PEEL EN MAAS Donderdag 10 maart 1994 - Pagina 20 Grote Kerk Deken J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit, Paters- straat 29, tel. 82385; kapelaan L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664; kapelaan R. Woutering, Ho'rsterweg 57, Castenray, tel. 71215. Opgeven misintenties: ma t/m za (niet op do) 09.30-10.30 uur Eindstraat 6. Zaterdag: 9.00 Om kracht. 19.00 ZONDAGSVIERING; overl. fam. Pe ter Ilendrix-Jacobs; Wim Fleurkens (koll.); jrd. Ben Franssen en Door Graat; ouders Vermeulen-van Ooi; Margaretha Ehren-Hendricks (koll.); om Gods zegen voor de kerk gemeenschap. Zondag: 4e Zondag van de Veertig dagentijd. 9.30 Voor alle jarigen in de familie die een nieuw levensjaar tegemoet gaan; Jan Ileijl (koll.); overl. echtp. II. Gerrits-Hermans en overl. ouders; Martha Gerrats- Stienen en zoon Ilay. 11.00 Overl. ouders Swinkels-Crenxers-, Cor Janssen (koll.); Marriet en Martha Goumans-Janssen; Theodora van Haren-Zegers en Theodora Zegers- Jans; overl. ouders Laurensse- Maassen, dochter Riek en zoon Jac ques; bijz. int. (BV). Maandag: 9.00 W. Broers, echtgen. en overl. kinderen; Nol Broers. Dinsdag: 9.00 Overl. ouders Backus-Thuyls en overl. kinderen; Theodoras Wintels en Maria Hen- drika Verbeek; Theodor Creemers en overl. fam.; Josephien de la Roy- Collaris (koll.). Woensdag: 9.00 Uit dankbaarheid (lam. De Wit-Neilen). Donderdag: 9.00 Voor de heelheid van de schepping. Vrydag: 9.00 Voor allen die lijden. Akolieten: Zo: 9.30 Peter Harrewyn en Wilbert van Ham. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Suzanne en Sylvia Laurensse; lek tor: A. Noyens. Zo: 11.00 Mark Lau rensse en Hoa Bui; lektor: G. de Groot. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Ilartog. Lektrice: B. Kuiper. Int. Mia Heynen en Jan Gerrits. Er rijdt een bus vanaf de SL Annaka pel naar de Stationsweg; vertrek 18.15 uur. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de jSt Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lektrice: H. Brouwer. Er rijdt een,busyanaf.de,St. Servatius kapel naar de Noordsingel; vertrek 09.45 uur. Dinsdag: 14.30 Liturgieviering in Smakt. Voorganger: G. van Loenen. De liturgieviering in de St. Annaka pel vervalt. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Gro'epsmeditatie in het stilte centrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: zie Grote Kerk. Opgeven misint ma t/m vr van 09.30-10.30 uur, Leunseweg 5, oastorie, tel. 80202. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 ZONDAGSVIERING; jrg. overl. fam. Janssen-Krijns; overl. ouders Vollenberg-Aerts; uit dankbaarheid; Ilay Cleven (koll.). Zondag: Zondag Laetare (Half vasten). 8.30 Voor de parochie. 11.30 Hoogmis m.m.v. Zangers van St. Frans; Guus van Dam (koll.); Theo Huls (koll.); jrg. ouders Janssen-Walbertus. Maandag: 19.00 Piet en Annie Claassen-Euwals; Petronella Brand- van Horck; Johan Janssen, zoon Martin en overl lam. Dinsdag: 19.00 Ouders Lenssen- Heiligers. Woensdag: 19.00 Antoon Lucassen en overl. fam. Donderdag: 19.00 Overl. lam. Verm eul en-Dij kmans en overige fam. Vrijdag: 19.00 Miet Arts en overl. fam. Misdienaars en akolieten: Za: 18.00 Jaap Janssen, Stefan en Frank van Bracht Zo: 8.30 Roel en Mark Blomsma; 11.30 Martin Leen- ders, Paul Jeuken, Mark Beerkens, Martijn Peeters. Ma: Rick Bonten en Stefan van Bracht. Di: Roberg- Jan Groen en Mark Blomsma. Wb: Martijn Peeters en Paul Jeuken. Do: Frank en Stefan van Bracht. Parochie Brukske Zondag: 10.30 Hoogmis; voor de pa rochie. Misd.: Paul Engelen. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 8.00 T.e.v. h et Onbevlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gele genheid om te biechten. 19.00 Voor avondmis voor de 4e Zondag van de Veertigdagentijd. Kinderwoord dienst. Voor Gerritje Hendriks (koll.); Theo van Thiel (koll.); jrd. Toon van IJzendoorn. Zondag: 4e Zondag van de Veertig dagentijd, Zondag Laetare. 8.30 Overl. ouders Drabbels-Klaassen; voor het geestelijk en tijdelyk wel zijn van de parochie. 10.00 Hoog mis, Gregoriaans. Tot bijz. int. (K); Maria van Meijel en overl. fam.; Jac van Ass (koll.); Riek Barten-van Gerven. Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. Dinsdag: 19.00 Jrd. Mathys Michels. Woensdag: 19.00 Bert en Door Kleuskens-Kusters; Sjaak Emonts en overl. fam. Emonts-v.d. Hulst. Donderdag: 19.00 Overl. ouders Jenneskens-Elbers en fam.; overl. ouders Simons-Willems; Willy Mor- jaan-Lange. Vrijdag: 19.00 Overl. ouders Willems-Ewals en fam. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Jrd. Wies Janssen; Ide Min en dochter Maria; Ilarrie en Piet Hermans; Sjang Joosten; overl. fam. Madou-v.d. Eisen; overl. ouders Broekmans-Bovee; Giel Ven- nekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen. 10.00 Jrd. Piet Litjens, overl. ouders Pouwels-Tijssen; gest. jrd. Gerardus Camps-Jacoba en Ro salia Helle; gest. jrd. Jacob v.d. Voort en echtgen.; gest. jrd. Theodoor Camps en echtgen.; gest. jrd. Frans Muyres en Maria Dupont; gest. jrd. overl. fam. Raedts-Verhees; Giel Vennekens en echtg. en wederz. fam. (Gem.koor). Maandag: 9.00 Gest. jrd. Jan Zegers en Johanna Camps. Dinsdag: 9.00 Gest. jrd. overl. fam. Hendriks. Woensdag: 9.00 Tbt bijz. int en uit dankbaarheid. Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid aan Maria heil v.d. zieken. Vrijdag: 9.00 Voor een bijzondere gunst. 19.00 Overl. fam. Litjens- Verhaag en uit dankbaarheid. Misdienaars: Za: 19.00 Lieke ten Brummelhuis, Loes Kessels, Maud Kessels, Annet Jeucken. Zo: 8.30 Marco Janssen, Roel van Ilaeren, Rik Op den Camp, Frank Frederix; 10.00 Linda v.d. Wielen, Susan Fre derix, Susan Janssen, Maud Lepsi. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gezinsviering met als thema Je bent nog altijd wel kom'. Medewerking Kinderkoor en kinderen basisschool. Overl. ouders Loonen-Raymakers; overl ouders Van Heesch-Cox en Lem- men; Willem Claessens, Gertruda Ewals en Maria Baten; jrd. Toon Cox; Harrie Vriens; led vervuurt; Annie Nelissen-Gerards (vriendin); tot int. fam. Lemmen-Versleijen. Zondag: Zondag Laetara (Half vasten). 10.00 Hoogmis (Heren koor); Overl. ouders Harrie en Traus Rongen-v.d. Berg; Antoinet te Smits-Teeuws; Johannes v.d. Ster ren en Petronella Muijzers; Jan Classens (Missienaaikrans); Piet Willemsen. Woensdag: 9.00 H. Mis voor een zie ke; Christiaan Friesen en Catharina Tijssen; Willem Hesen en Anna Janssen. Vrijdag: 14.00 PI. Huw.mis bruidspaar Rongen-Schepers. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Dien Classens- Vissers; Thei Strybos; overl. ouders Strijbos-Kemmelings; Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyck-Verrijdt. Woensdag: 9.00 Overl. ouders; Hein en Martinus Emonts. Misdienaars: 19.00 Tom en Jos. Parochie Leunen 4e Zondag van de Veertigdagen tijd. Zaterdag: 19.00 Lsm. Wiel Willems; Wim Bouten; Comelis Kuenen (buurt); Alphons Thiessen-Lange- kamp; gest. jrd. overl. ouders Litjens-Keijzers en dochter Mia. Zondag: 10.00 Hgm. Pierre Philip- sen en Anna Philipsen-Lenssen; gest. jrd. pastoor Jacques Haenen. 11.15 Mndd. Herman van Leipsig en Marie van Leipsig-Wilms en zoon Frans. Maandag: 19.00 Lsm. Hendrik Phi- lipsen en Catharina Philipsen- Spreeuwenberg. Dinsdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Koenen-Janssen. Woensdag: 19.00 Lsm. Door Philipsen-Verdijk (haar zus). Donderdag: 19.00 Lsm. Leo Loenen en overl. fam. Vrijdag: 19.00 Lsm. voor het wel- zyn van onze parochie. Misdienaars: Za: 19.00 Roel Litjens en Tbm Bos. Zo: 10.00 Mark en Henk de Klein en Jeroen Swinkels; 11.15 Marieke Gommans en Maay- ke Jenniskens. Ma t/m vr: 19.00 Jo- sine Geurts en Marieke Gommans. Lektoren: Za: 19.00 Jan Jennis kens. Zo: 11.15 Annie Reintjes. Gedoopt* Koen Smedts, Vicarieweg 43. Huweiyksafk.: Hans Rongen uit onze parochie en Tilly Schepers uit Oirlo (3e roep); Bart Janssen uit on ze parochie en Helmie Poels uit Venray (2e roep); Ron Vullings en Arnie van Vegchel bieden uit Ven ray (2e roep) Rektoraat Heide Zondag: 4e Zondag van de Veertig dagentijd. Zondag Laetare. 9.30 Hoogmis voor Jan Janssen (oude renvereniging); Piet rongen (koll.). Misd.: Gijs en Chiel. Donderdag: 9.00 H. Mis voor Helm v. Rens. Rektoraat Veulen 4e Zondag van de Veertigda gentijd. Zaterdag: 19.00 Hgm. als mndd. Piet Spreeuwenberg. Zondag: 10.30 Hoogmis voor Ge rard Geelen; Grad Reintjes. Maandag: 8.00 H. Mis rektor Hoogers. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Woensdag: 8.00 II. Mis ovei'l. fam. Van Staveren-Reintjes. Donderdag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid (C). Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Bas Reintjes en Ruud Bexkens. Misdienaars: Zo: Yvonne Emonts en Annelie Reintjes. Parochie Ysselsteyn 4e Zondag van de Veertigdagen tijd. Zaterdag: 19.00 Jrd. H. Peeters; jrd. ouders Geurts-Peeters; past. Spreeu wenberg en overl. fam. Spreeuwen- berg-Verlinden. Zondag: 9.30 Wim Willems; Gerrit Peeters (collega's); jrd. Willem Spreeuwenberg en echtgen.; uit dankbaarheid b.g.v. een 80e veijaar dag. 11.15 M. Derikx-Hendriks (vriendinnen); Ti*. Mulders en overl. fam. Maandag: 19.00 T.g.a. Mara (lam. Wismans). Woensdag: 19.00 M. Derikx- Hendriks (Ouderenvereniging). Vrijdag: 19.00 H. Kruisweg waarna Tafeldienst; J. Keijsers; W. Smeets; J. Vergeldt. Misdienaars: Za: 19.00 H. v.d. Hoff en B. Poels. Zo: 9.30 K. Jaspers en T. van Asten; 11.15 M. Arts en R. Keij- zer. Ma: 19.00 M. en W. Claessens. Wo: 19.00 I. Poels en M. Verheijen. Vr: 19.00 S. Ewals, W. Verheijen en M. Peters. Spreuk van de week: 'Laat u niet leiden door loze geruchten!' (Ex.23,1) Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Voor de leden overl. in 1993: H. v. Rijswijck, Joep Loo- nen, Wim v.d. Laar en Tren Poels. Misd.: Robbert Windsant en Roel Wismans. Zondag: 10.00 Dina Carels- Huisman; fam. Koerlin. Misd.: Ma rijke Loonen en Bianca Zegers. Dinsdag: 8.30 Jgt. Martinus Stip hout, Johanna v. Rijswijck en zoon Wilhelmus; Hanrie v. Rijswijck (koll.); Tien de Rijk. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje, Vastentijd. 19.00 Jgt. Antooii Poels en Petronella Jacobs; Petron. Versteegen-Verlinden (Bej.). Misd.: Sanne Derkx en Kristel Poels. Vrijdag: 8.30 Jgt. Antoon v. Hoof en Anna Stiphout; Bert Hoenselaar (koll.); Tien de Ryk. Kerk poetsen: Mevr. Poels-Nooyen en mevr. Van Dijck. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Pastoor Jans. Zondag: 10.00 Fhm. Iluys-v. Enc- kevort. Maandag: 19.00 Voor vrede. Woensdag: 19.00 Kruisweg met dia's. Misdienaars: Za: Claudia en Mark. Zo: Angela en Mieke. Lektoren: Za: Jo Wijnands. Zo: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 13.00 PI. huw.viering bruidspaar Marriette Geurts en Jos van Es. 19.00 Avondmis opge luisterd door Gemengde zangvere niging Wallaria uit Well; voor vader en moeder Smits-Voesten; vader en moeder V.d. Winkel-Geurts. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor M.M. Lensen echtgen. van M. Beckers en voor b.z.i. en uit dank baarheid. 9.00 H. Mis te.v. H. Jozef voor fam. Bongaerts-Kersten; fam. Ebus en uit dankbaarheid. 10.30 Hoogmis voor Jeu Custers; ouders Philipsen-van Dijck; fam. Van Eggenhuizen-v. Haren; Th. Gooren en fam. V.d. Bosch. 15.00 Gebeds dienst t.e.v. de H. Jozef. Dinsdag: 14.30 Bedevaart St. Anna en ziekengroep. Woensdag: 9.30 H. Mis Bedevaart Uden. 15.00 Bedevaart Vincentius. Donderdag: 14.30 H. Mis bedevaart Schuttersveld. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 13 maart zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. W. Weersma uit Venray voorgaan in de dienst waarin de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst ge houden. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Behoud een goed geweten in een zondige wereld' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 13 maart is er een woorddienst van de oecumenische basisgroep 'Heel de kerk, heel de wereld'. Thema van deze viering is 'kiezen'. Plaats: Kapel bejaarden centrum Het Schuttersveld, Berg weg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kinder nevendienst. U bent van harte welkom. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenped- je 2a Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax 04709-87786. Kerkdiensten: Zondag 13 maart om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: kand. J. den Boer, Alblasserdam. Tijdens de middagdienst is er kin deroppas. Na de middagdienst is er gezamenlijk koffiedrinken. Voor kinderen vanaf 4 jaar is er zondags school om 16.00 uur. Cateehisatie/Bijbelonderwijs: Voor 6-12-jarigen maandagavond om 18.45 uur. Voor 12 jaar en ouder dinsdagavond om 19.15 uur. Ieder een is welkom. Biddag: Donderdag 10 maart om 19.00 uur is er een biddagdienst voor gewas en arbeid. Hierin zal evengelist Bals voox-gaan. A.s. zondag 13 maart wordt het zondagochtendconcert in de schouwburg verzorgd door de zang groep Evergreen uit Vierlingsbeek en Harmonie St. Catharina uit Leu nen, Veixlen en Heide. Om 11.30 uur begint Evergreen onder leiding van Marian de Rylc. De groep wordt begeleid door piano en gitaar. Het repertoire is veelzij dig, van renaissancestijl tot close harmony waarbij zes-stemmige zet ting niet wordt geschroomd. Om ongeveer 12.10 uur heeft de harmonie uit Lemxen op het podi um plaatsgenomen om onder lei ding van Eric Swiggers haar concert te presenteren. Dit harmo nie-orkest, dat sinds 1992 is gepro moveerd naar de afdeling uitmun tendheid, heeft inmiddels een repertoire beschikbaar dat de echte muziekliefhebber als muziek in de oren zal klinken. Veelal geen zware kost, maar vlotte en populaire mu ziekwerken. Het programma van harmonie St. Catharina is als volgt: Under the double Eagle; II Re Pastore; Ameri can Folk Suite; The Phantom of the Opera; The Farmer's Fair (bas solo); Big Fun in the Sun; Rumisberger Marsch. Het totale programma duurt tot circa 13.00 uur. De V.I.D.O. (vrouwen in door gaande ontwikkeling) start weer met een nieuwe kursus voor vrou wen tussen de 40 en 60 jaar. Waar om een kursus 'Liever leren dan afleren'? Vido houdt zich bezig met het lijf, het leven exx de toekomst van alle vrouwen tussen 40 en 60 jaar. Ook zij die zich willen voorbe reiden op deze nieuwe levensfase, zijxx welkom. De overgangsfase is voor sommi ge vrouwen een ingrijpende perio de in hun leven. De kinderen gaan het huis uit en er vinden zowel li chamelijk als geestelijk verande ringen plaats in het leven. Maat schappelijk krijgt je leven een andere inhoud. Hoe ga je hiermee om en kun je op een positieve en zinvolle manier je leven inhoud geven? Vido gaat er vanuit dat vrouwen zelf veel levensei*varing en wijsheid hebben en vanuit dit positieve standpunt start dan ook deze kur sus 'Liever lei*en dan afleren'. Vido wil vrouwen helpen van een knooppunt een kruispunt te ma ken, met zicht op nieuwe wegen. De eigen ervaringen van vrouwen zyn belangrijk en komen in deze kursus aan de orde. Zo leren vrou wen elkaar te ondersteunen en te stimuleren om met positieve kracht weer verder te gaan. Deze kursus is voor vrouwen als een opstapje bedoeld om te lex*en grenzen te verleggen en nieuwe ak- tiviteiten te ontplooien. Eeix Vido- kursus betekent zelf investeren in je toekomst. De kursus bestaat uit 12 weke- lijkse bijeenkomsten en wordt ge houden in de Clockert iedere dinsdagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur in de ruimte van het Rode Ki*xxis Voor meer infomiatie over deze kursus kunt u bellen: Miexxtje Lem- mens, tel. 04780-80546; Joke Phil- lipson, tel. 04780-83198. Maandag 14 maart a.s. wordt er weer een 50 -bal geoi*ganiseerd in gemeenschapshuis De Wis te Castenray. Aanvang 20.00 uur. Een paar weken geleden meldden wy u dat zich een viertal paren ge plaatst had voor de kwartfinale van het landelijke Ruitenboextoemooi. De heren Huys en Karagozian wis ten als enig Veni*ays paar de halve finale te behalen. Op de voorlaatste avond van onze onderlinge clubkompetitie scoor den de dames Huys-Karagozian, die natuurlijk niet voor hun echtgeno ten wilden onderdoen, maar liefst 71.25%. De hoogste score van alle deelnemers van de avond. De voorlopige uitslagen van de vier groepen zyn: Geel: 1. ds. Delsing en Verheijen; 2. hr. Bender en Maes; 3. hr. Gielen en Tbr Horst. Rood: 1: dhr. Goumans en mw. V.d. Heuvel; 2. ds. V.d. Broek en Stap pers; 3. ep. Janssen-Lemmens. Groen: 1. ep. Willemsen; 2. hr. Del sing en Verheyen; 3. ds. Oroz en De Weert. Oranje/blauw: 1. ds. Huys en Kara gozian; 2. mw. Verstappen en dhr. Teunissen; 3. ds. Borssen en Gorree. Vanavond spelen we de laatste avond van onze onderlinge kompe titie. Hierna wordt bekeken werkle paren zullen promoveren of degra deren. Dus: nog even alle zeilen bij zetten om goede zaken af te dwingen of om naderend onheil af te wenden. Peuterspeelzaal Robbedoes uit Oirlo organiseert een 'tweedehands kledingbeurs' op zondag 27 maait a.s. van 13.30 tot 16.00 uur in zaal De Ruif, Hoofdstraat 43 te Oirlo. Wilt u kleding of andere kinder- artikelen (m.u.z. speelgoed) aanbie den, dan kan dat op vrydag 25 maart a.s. van 19.00 tot 21.00 uur in de peuterspeelzaal, Hoofdstxaat 28 te Oirlo. Een gedeelte van de op brengst komt ten goede aan de peu terspeelzaal. Onverkochte kleding, die men niet meer teragneemt, gaat naar een kindertehuis in Polen. Voor inlichtingen: tel. 04780- 71497 of 71961. Tijdens de afgelopen carnaval en de voorbals is een groot aantal foto's gemaakt van o.a. de optocht, H. Mis, Boerenbruiloft, Prinsenbal, recep tie, carnavalsconcert etc. Eenmalig worden deze tentoongesteld in de residentie 't Alemans Café op zon dag 13 maait (halfvasten). Vanaf 11.00 tot 16.00 uur kan met de foto' bezichtigen c.q. nabestellen. Gedurende deze tijd wordt ook re gelmatig de video 'vastelaovend 1994' getoond. Op deze manier kan ieder nog eens nagenieten van vastelaovend 1994. Denkt u ook, dat alleen oude mensen reuma krijgen? Een groot deel van de 300.000 reumapatiën ten die een reumatoloog bezoeken is echter jong. Dat veroorzaakt naast lichamelij ke klachten vaak ook psychische problemen. Het valt niet mee als je in een tijd, waarin het modebeeld de jeugd voorschrijft zich snel en soepel te bewegen, daaraan niet te kunnen voldoen omdat je moet, ti-aag en styf bent. Het Reumafonds verdiept zich in de pi'oblemen en tracht daar oplos singen voor te vinden; allereerst door veel geld te besteden aan we tenschappelijk onderzoek naar be tere medicijnen en behandelings methoden opdat de kwaliteit van leven toeneemt. Daarnaast financiert het Reuma fonds een groot deel van de univer sitaire opleidingen op het gebied van reuma aan de artsen van de toe komst. Zy zullen de ziekte dan snel ler herkennen waardoor de schade aan de gewrichten beperkt blyft. Reuma kost de gemeenschap veel geld door ziekteverzuim, thuiszorg en aanpassingen. Alleen al om die reden zou er in deze tyd van bezui nigingen met man en macht moe ten worden gewerkt naar het vinden van de oorzaak. Het Reumafonds zet zich in en wil een steun zijn voor jong en oud. Dat kan alleen met uw hulp! Geef uw bijdrage aan de kollektant(e) of maak die over op: Rabo Venray, rek.nr. 15.39.52.997 ten name van: Plaatselijk Comité Venray. U kunt nog meer doen voor uw medemens door u op te geven als kollektant bij: Lia Ellemers, tel. 84957 (sekretaresse Reumafonds Venray). Dinsdag 15 maart wordt vanaf 20.00 uur de Veldeke-jaarvergade- ring gehouden in zaal In den Engel. Tydens de vergadering zullen de penningmeester en sekretaiïs ver slag voen over het afgelopen jaar. Voor de bestuui-sverkiezingen zyn aftredend: mevr. J. Maxtens-Hen- dricx, A. van Zwel (beiden herkies baar) en A. Michels. A Michels stelt zich niet meer herkiesbaar. Het gilde Na de pauze verzorgt Veldeke-lid L.J.G. Huybers uit Gemert een video-presentatie over het Gemert- se Gilde. De presentatie geeft een goed beeld van alle aktiviteiten ge durende een heel jaar zoals het ko- ningsschieten, processie, teerdag, etc., maar ook over de geschiedenis van dit prachtig stukje volkscul tuur. De heer Huijbei's zal tevens Deze week een foto van de jeugd boerinnen afd. uit Leunen. Zjj maakten in 1948 een uitstapje naai het Openluchtmuseum in Amheni. Bovenste rij v.l.n.r.: Anneke Meijers, Tx*uus Reintjes, Mia Jans sen, Peeters, Mia Geui-ts, Reintjes, Narda Weijs, leidster (naam onbe kend), Grada Claessens. Ondex*ste ry v.l.n.r.: Maitha Hou ben, Dien Claessens, Mia Weijs, Til la Poels, Til Reintjes, Mien Vei'schuu- ren, Maria Claessens en Daniels. Jan v.d. Putten een kleine tentoonstelling inrich-j ten met o.a. een beeldje uit de 16c. eeuw, het vaandel, trom, etc. De toegang is gratis, zowel voor le den als voor overige belangstel- lenden. Een keuze uit de nieuwe romans: Forbes, Colin: Hoogspanning, Agenten van de Britse, Franse en Duitse geheime diensten proberen de staatsgreep van een Franse gene raai, die zich opwerpt als een nieu we De Gaulle, te verijdelen. Hyuelos, Oscar: De veertien zusters van Emilio Montez O'Brien. De geschiedenis van een groot gezin van Iers-Cubaanse afkomst. Margolin, Phillip: Verdwenen, maar niet vergeten. Thriller. Een feministische advocate en een offi cier van justitie nemen het op te gen een seriemoordenaar die vrouwen ontvoert. Meer-Prins, L.: Het gelukkige le ven. Een beeldhouwer is sprake loos als hy de dochter ziet van de1 vrouw van zijn beste vriend, op wie hy eens verliefd was. Michiels, Ivo: Schildwacht, schuldwacht. Een schildwacht doolt met zyn gedachten door het grensgebied tussen schuld en on schuld. Murphy, Gloria: Een fluistering op zolder. Een jong echtpaar waar van de vrouw zwanger is, ontfermt zich over een meisje dat in de buurt van hun huis rondzwerft. Patterson, R.N.: De schuldvraag.: De ontmoeting met een tv-jouma- liste heeft voor een bekende schry- ver een dodelijke afloop. BOEKEN Sinds een jaar zyn er in de We reldwinkel in Venray ook boeken te koop en inmiddels is de kollektie behoorlijk uitgebreid. Deze boeken zijn voornamelijk geschreven door auteurs uit de Derde Wereld en ver tellen over het leven in die landen. In veel van de boeken gaat' het om de positie van de vrouw, maar ook om andere personen in achter- standsituaties. Bekende sehryversi zijn Pramoedya Ananta Tber, Nina Bouraoui, Maya Angelou, Halil Gür, j Tkhar Ben Jelloun, X.L. Zhang, Edu- ardo Galeano, Sembène Ousmane, Nagieb Mahfouz (Nobelprijs voor de literatuur 1988), Buchi Emechetaj en vele anderen. Behalve romans verkoopt de Wereldwinkel informa tieve landenboely'es, kinderboeken en kookboekjes. Keuze genoeg! Bent u nieuwsgierig geworden, kom dan eens kijken in de Wereld- winkel, Henseniusstraat 3a. Behalve boeken zijn er heel veel artikelen te koop zoals Max Have- laarkoffie en -chocolade, cacao, thee, rietsuiker, honing, marmela de, wijn, noten, sieraden, kunst- vooiYverpen, allemaal zo recht- streeks mogelijk ingekocht in Der de Wereldlanden via alternatieve handelsorganisaties en er is een goede prys voor betaald. Iedere dag is de Wereldwinkel open en wel: maandag 12.00-17.00 uur; dinsdag t/m donderdag 14.00- 17.00 uur; vrijdag 14.00-21.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Vlag uit, winkel open! In het kader van de internationa le dag tegen het racisme vindt op zondag 20 maart in het cultureel centrum Het Gasthoes in Horst de multiculturele manifestatie 'Gren- zenloos' plaats. As voorbereiding hierop zijn er op vrijdag 18 maart tijdens de koopavond in Venray (en Horst) stands en muziek van de We reldwinkel en Amnesty. NNereldWnkel \£E/V Q0EDEZAA/C Wereldwinkel Venray Henseniusstraat 3a

Peel en Maas | 1994 | | pagina 20