PEEL EN MAAS LIJST SV Venray verliest verkiezingen Belgische schrijver Jef Geeraerts te gast in Literair Café Venray Bouwplannen Molenklef even uitgestek Wildbeheereenheden aan de grote schoonmaak Samenwerking tussen Riagg en Mutsaersstichting Limburgse finale Jeugdspelregelwedstrijden NU Amnesty International Voorzitter Wiel Michiels treedt af na teleurstellende verkiezingsuitslag CDA Convenant over regionaal ammoniakbeleid Op nieuwe surveillanceauto gaan zitten PEEL EN MAAS WAO VAN SOEST Opvolging Wim Willems Bedankt kiezers voor uw vertrouwen. Waardoor wij de tweede partij zijn geworden. Ook nafZ maart bekijken wij hef graag van uw kant... Brandstichting gebouw Jong Nederland Wiel Michiels, voorzitter van voetbalhoofdklasser SV Venray, tjeeft deze week met onmiddellij ke ingang z'n funktie neergelegd. I Aanleiding voor deze onverwach te stap was de verkiezingsuitslag van afgelopen woensdag. Mi chiels, negende op de kandidaten lijst voor het CDA, belandde niet in de raad, mede door voorkeur stemmen op kerkdorpen-kandi- jdaten. In een fax, die hy zondag na af loop van de wedstryd Halsteren- Venray stuurde naar de redaktie van de Kabelkrant, doet hy z'n (besluit uit de doeken. Michiels is te leurgesteld over het stemgedrag van de Venrayse kiezer. Op grond a z'n jarenlange betrokkenheid lij Venray als ondernemer en bij ilaatselyke verenigingen had hij •rekend op een plaats in de raad. had er op gerekend toch zeker [e kiesdeler te halen', aldus Mi- liels. In plaats van de 332 daar- roor benodigde stemmen bleef hy iken op 122. 'Fhmilie en kennis- ;en eraf getrokken zo'n 50 in Ven- iy', meldt hij sarcastisch in de fax. ichiels vindt het ook moeilijk te jrypen dat hy is gepasseerd door •n groot aantal beginnende politi- 'Als de kiezers zo goed weten wie Ie gemeente moet besturen, moe- I- mi ten de verenigingen voortaan ook maar op hen een beroep doen', meent de afgetreden voorzitter. In een toelichting zegt Michiels (53) z'n besluit donderdagavond al aan enkele bestuursleden van SV Venray bekend te hebben gemaakt. Officieel heeft hy gewacht met z'n bekendmaking tot na de wedstryd zondag om geen onnodige verwar ring by de spelersgroep te veroor zaken. Hy woonde de wedstryd overigens niet by. KEI Het bestuur van de voetbalclub heeft officieel nog niet gereageerd op de stap van hun (ex-)voorzitter. Bestuurslid W. Lammertink zegt pas zondagavond via de Kabelkrant Op de foto zien we Gerrats (de smid van de SL Petrus Bandenkerk) bij het aanbrengen van een vierdelig rooster, dit ter beveiliging, zodat bij di verse doopgelegenheden meegekomen kinderen niet in de ca. 50 cm diepe lput txtndom het doopvont vallen. I Met het aanbrengen van dit rooster is de doopkapel zo goed ais klaar en is het een sieraad voor de SL Petrus Bandenkerk geworden. Moest men vroeger over het hoofdaltaar naar de doopkapel, dat is thans piel meer nodig. Door een geheel nieuwe ingang voorzien van een stneed- ijzeren poort kan men vanuit de kerk de doopkapel bereiken. 'Het is deze maand precies 78 jaar geleden dat ik hier ben gedooptaldus Gerrats. 'Veel }s er in al die jaren gebeurd, maar de oorlogswonden zijn zo goed als peheeld'. De woorden, die direkt na de oorlog in de 'Zwijger' stonden-. 'Venray zal mooier en schoner herrijzen als ooit te voren', worden ook hier bij de nu gereed gekomen doopkapel venvezenlijkL zodat de vele touristen die in de tomermaanden de Peelkathedraal met een bezoek vereren, met betoonde- ring de prachtige doopvont in oogschouw kunnen nemen. De stap van kolonialisme naar bloedstollende horror De Belg Jef Geeraerts (64) treedt op vrijdag 11 maart in het Literair Café Venray-regio voor het voetlicht. Geeraerts is een vaak bekroonde schrijver van spraakmakende boe ken over kolonialisme, terwijl ook misdaadromans en horrorverhalen van zyn hand verschenen. De literaire avond met Jef Gee raerts vindt plaats in het zaaltje van café De Volle Maan in Venray. De muzikale opluistering is in handen van Cees Verhey (piano) en Maria Grootenmaat (cello). De entree is 15 gulden. Donateurs krygen ƒ2,50 re- duktie. Aanvang 20.30 uur. De inspiratie voor zijn eerste ro- I mans over kolonialisme haalde Jef Geeraerts uit zijn eigen verleden in het voormalige Belgisch Kongo. Daar trad h(j in 1954 op als as- Ënt gewestbeheerder van het ikt Bumba. Maar als gemobili- I reserve-luitenant werd hy vyf later ingezet om vechtende men uit elkaar te houden. Hij raakt in een hinderlaag gewond door een granaat en keert terug naar België, voodat Kongo onafhan- Ikelyk wordt. I Zyn ervaringen uit die tyd ver pakt hy in onder meer de roman Gangreen 1 Black Venus, die met 'twee andere werken in 1969 werd (bekroond met de Belgische Staats prijs. Aan de hand van het boek Werd hij ervan beschuldigd een ko lonialist en een pomoschryver te 'zijn. Zelf zegt Geeraerts hierover: 'Dit soort boeken moeten worden (beschouwd als creatieve' daden, waardoor schrijvers zich kunnen bevrijden van trauma's'. REISVERHALEN Geeraerts heeft zich vanaf 1966 toegelegd op het schrijven van on der meer boeken, verhandelingem, toneelstukken en reisverhalen. Ver der was hy van 1969 tot 1983 redak- teur van het Nieuw Vlaams Tijd schrift. En daarnaast vond hy nog tyd zich aktief met politiek bezig te houden wat in 1984 leidde tot plaat sing op de kieslijst van de Socialis tische Party. Deze socialistische inslag is ook duidelijk waarneem baar in zyn misdaadboeken waarin een flinke dosis kritiek op de huidi ge maatschappij. Tegenwoordig eta leert Jef Geeraerts een voorliefde voor het schrijven van horror verhalen. Inbraken in personenauto's Een 19-jarige bezoeker aan De Sprank, een inwoner van Ys- selsteyn, kwam donderdagavond omstreks 19.00 uur tot de ontdek king dat door forcering van het por- tierslot was ingebroken in zyn auto en dat de radiocassettespeler was ontvreemd. Een 46-jarige Venraynaar deed aangifte dat aan het portierslot van zyn aan De Kiosk geparkeerde per sonenauto was gemorreld, mogelijk om in te breken in zyn auto. Dat was kennelijk niet gelukt en was de schade beperkt op de hoogte te zyn gebracht van Michiels' stap. Lammertink zegt zo snel mogelyk met het bestuur aan tafel te willen gaan zitten om de si tuatie te bespreken. Het bestuurslid voor PR-zaken heeft wel donderdag informeel met Michiels gesproken. 'Tydens dat gesprek deelde hy wel mee zich te beraden op z'n positie als voorzitter, maar hij heeft niet of ficieel gezegd dat hy opstapte', aldus Lammertink. Op persoonlijke titel voegt hy er aan toe dat 'SV Venray een geweldige voorzitter verliest. Een kei. In korte tyd heeft Wiel veel op de rails gezet. Het is overigens ook jammer voor de Venrayse ge meenteraad. Een figuur als hy daar was hy een goede zaak geweest'. NIET ANDERS Ook fraktievoorzitter Marlies de Loo is officieel niet op de hoogte van Michiels' stap. Ze wil zich met haar commentaar beperken tot het opzeggen van het CDA-lidmaat- schap. De Loo: 'Wiel Michiels heeft een goede plaats gekregen op de lyst. Hij is behandeld als ieder an der. Wat gebeurd is hoort by de poli tiek. Je kan winnen of verliezen. Deze reaktie getuigt niet van een goed verliezer, tenzij de heer Mi chiels redenen heeft die ik niet ken'. De gemeenten in Noord- en Midden-Limburg, de LLTB en de provincie zijn het eens over een gezamenlijk regionaal ammoni akbeleid. Als eerste aanzet daar toe wordt volgende maand een convenant ondertekend door de partijen. In de convenant worden de hoofdlijnen van een regionaal am moniakbeleid vastgelegd. Uit gangspunten zyn stilstand van de ammoniakemissies bij bedryven. Uitbreiding van bedrijven is moge lijk als daardoor de ammoniak- emissie niet toeneemt. Dat is mogelyk wanneer uitbreiding plaatsvindt door aankoop van mestrechten en de toepassing van emissie-arme stallen. Op de plaats waar mestrechten verkocht wor den, de bijbehorende milieuver gunningsrechten schrappen. Ook hierdoor vermindert de netto- uitstoot by bedryfsverplaatsing. Be- drijfsverplaatsing mogelijk maken als dat beter is voor het milieu (gro- 5 iefe afstand van verzuringsgevoeli- ge gebieden). De uitvoering van de convenant gaat technisch en administratief ondersteund worden door een spe- ciaal op te richten steunpunt. Dat steunpunt wordt gefinancierd door de provincie en gaat ongeveer zes ton kosten. Van de samenwerking wordt op korte termijn geen grote toename in het aantal bedrijfsverplaatsingen verwacht. De meerwaarde ligt meer in het' onderkennen van het belang van een gezamenlijke aanpak, al dus een door de gemeente Venray uitgegeven persbericht In de nacht van vrijdag op za terdag omstreeks half een lie pen in de Schoolstraat enkele personen, waaronder een 20- jarige Venraynaar, toen de gloednieuwe surveillanceauto van de politie naderde. De Ven rayse jongeman weigerde aan de kant te gaan en bleef op het middengedeelte van de School straat lopen. Tben de politieau to stopte had de jongeman zelfs de moed om op de motorkap van de auto te gaan zitten. Hy werd aangehouden en in de au to gezet, wat voor z'n vriend het sein was er zich mee te bemoei en. Die 21-jarige ging nog ver der door tegen de auto te schoppen. Ook hij werd daarop naar het politiebureau overge bracht Omdat ze zwaar onder in vloed van alkohol verkeerden werden ze ter ontnuchtering in gesloten en later, na verhoor en aanzegging dat proces-verbaal zal worden opgemaakt, huis waarts gezonden. De rekening van de schade aan de politieau to zullen ze zeker gepresen teerd krygen. Vernielingen aan gloednieuwe auto's Op het afgesloten terrein van een garagebedrijf aan de Acaciastraat werden het afgelopen weekend ver nielingen aangericht aan een drie tal nieuwe personenauto's. Er werden diepe krassen in de lak aan gebracht. Personeel dacht eerst dat die beschadigingen ontstaan waren tijdens het transport, totdat het woord 'Hitier' op het dak van een van de auto's werd aangetroffen. De schade wordt op 3.250,- geschat elke week nieuws DONDERDAG 10 MAART 1994 Nr. 10 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Elders in dit blad. op de pagina gemeentepraad, vindt u het kopje 'Nieuw raadslid benoemd'. Het be treft hier de opvolging van het on langs verongelukte CDA-raadslid Wim Willems. De eerstvolgende op de CDA-lijst, by de verkiezingen van vier jaar geleden, was mevr. Bos mans-Aarts. Zij kwam toen niet in de raad vanwege het feit dat uitgere kend Wim Willems met voorkeur stemmen in de raad kwam. Mevr. Bosmans-Aarts zal echter geen zitting nemen in de Venrayse gemeenteraad. 'Het gaat hier om een technische afwikkeling van de kieswet' laat mevr. Bosnians weten. 'De gemeenteraad zou dan eind de ze maand myn geloofsbrieven moe ten goedkeuren. In de eerstvolgen de raadsvergadering, zou ik dan geïnstalleerd worden'. Die eerstvol gende vergadering, is echter de installatie-vergadering van de nieu we gemeenteraad. Indien mevr. Bosnians de benoeming zou accep teren, dan zou er in principe nog een extra vergadering moeten wor den gehouden om haar te installe ren. Mevr. Bosnians liet echter weten dat, gezien deze situatie en vanwege de trieste omstandigheden waaronder deze zetel vry kwam, de benoeming niet aannemen. Volgens dhr. Crooymans van de gemeente, heeft Mevr. Bosmans- Aarts dit nog niet officeel bevestigd by de gemeente. Ook hy gaf aan dat het hier om een formele uitvoering van de kieswet gaat. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Lokatie Beukenlaan gaat vooralsnog door De commissie ruimtelijke orde ning heeft maandag een voorbe- reidingsbesluit voor de bouw van vjjftien woningen in de wijk Mo lenklef uitgesteld. De commissie wil eerst weten wat er gebeurt met het speelterrein dat moet ver dwijnen voor de geplande wo ningbouw. Voor een tweede loka tie, het voormalig hockeyveld aan de Leunseweg/Beukenlaan, houdt de politiek zich het recht voor om het college in de raadsvergade ring eind deze maand terug te fluiten. Daarmee hield de commissie wet houder Kersten gedeeltelijk aan de vorig jaar gemaakte afspraak. Me dio 1993 was namelijk in dezelfde commissie afgesproken dat, voor dat een beslissing zou worden geno men over een aantal kleinere bouwlokaties in Venray-kom, de ge meente een notitie zou overleggen over speelterreinen. Uit die notitie moest blijken waar vervangende terreinen worden aangelegd voor onder meer de speelvelden in de wijken Molenklef, Hardeweg, West einde en Beukenlaan. Maandagavond bleek dat die noti tie nog niet helemaal klaar is. Ge zien de haast om te voldoen aan de vraag naar woningen stelde wet houder Kersten voor om de voorbe- reidingsbesluiten voor de bouw lokaties alvast te nemen. Kersten trachtte daarbij duidelyk te maken dat aan de inspraak van de burgers niet getornd wordt. Bezwaren tegen het voorbereidingsbesluit kunnen formeel pas na het raadsbesluit worden genomen. Wethouder en ambtenaren zagen graag dat besluit in de vergadering van maart nog vallen. Fraktie van de Vorie anders dan anderen en aktief Op 19 maart a.s. houden de Wild beheereenheid Venray en de Wild beheereenheid St. Hubertus Venray in het kader van de Nationale Na tuur Schooiimaakdag (een initiatief van de Koninklijke Nederlandse Ja gersvereniging en de Stichting Ne derland Schoon) een aktie om de terreinen die vallen binnen hun werkgebied te ontdoen van het daar terechtgekomen zwerfafval onder het motto: 'De natuur hou je na tuurlijk schoon'. Ook de gemeente Venray verleent haar medewerking van deze aktie door de afvoer van het verzamelde zwerfafval te verzorgen. Aan een opgeruimd terrein kan een positieve waarde worden toege kend. In een schone omgeving voelt iedereen zich immers prettig. Dat is dan ook de reden dat heel veel mensen hun medewerking wil len verlenen aan het schoonhou den van gebieden die helaas door anderen vervuild achtergelaten worden. De aktie past bovendien ge heel in het Natuurbeleidsplan, waarin wildbeheerders een belang rijke bydrage leveren aan het be houden en verbeteren van de ecologische kwaliteit van het leefge bied van wild. De beide WBE's uit de gemeente Venray spelen krach tig in op dit Natuurbeleidsplan. WBE's zyn samenwerkingsver banden van plaatselijke jachthou- ders op een oppervlakte van 5000 ha. of meer. Gezamenlijk wordt ge zorgd voor een planmatig wildbe- heer. De voornoemde WBE's heb ben als werkgebied de gronden gelegen binnen de plaatsen Venray, Merselo, Leunen, Veulen, Smakt, Ysselsteyn, Oostrum, Heide, Casten- ray, Vredepeel en Oirlo. De aktie die op 19 maart wordt uitgevoerd, is kenmerkend voor de verantwoordelijkheid die de deel nemers aan het jachtbedrijf ken nen voor het beheer van de natuurwaarden. Direkties en besturen van de Ri agg Noord-Limburg en de Mutsaers stichting hebben in principe besloten om een federatie op te richten om met name hun beleids- en bestuurlijke aktiviteiten te bun delen. De bedoeling is dat de federa tie zo spoedig mogelijk van start gaat. De Riagg Noord-Limburg en de Mutsaersstichting blijven bestaan. Momenteel zyn er reeds diverse vormen van samenwerking, die naar tevredenheid funktioneren, maar het risiko van vryblyvend- heid en afhankelijkheid van per soonlijke initiatieven is te groot Ook dient rekening te worden ge houden met het mechanisme van 'onbekend-maakt-onbemind'. Be langrijke en goede mogelijkheden voor nieuwe inhoudelijke en ande re samenwerkingsprojekten zyn aanwezig, naar het oordeel van besturen en direkties. De meerwaarde van de federatie zal liggen op het vlak van de strate gische beleidsontwikkeling en in novatie naast het spelen van een aktievere rol in de regionale ont wikkelingen. Nadrukkelijk wordt naar versterking van rela ties met collega-instellingen. Be wust is daarom niet voor de fusie variant maar voor de federatie gekozen, omdat deze federatie bete re mogelijkheden biedt om deze re laties aan te gaan of te versterken. De psychologische en formele toe tredingsdrempels worden lager geacht Nadere inlichtingen kunnen wor den ingewonnen bij drs. J.C.A. Bastiaansen, algemeen direkteur Mutsaersstichting, tel. 077-551707. Bewoners nog op... Het feit dat de bewoners om streeks 03.15 uur nog niet in bed la gen, heeft dit weekend mogelyk een inbraak verhinderd in een wo ning aan het Bingelkruid. De bewo ners bemerkten rond dat tydstip dat de gesloten rolluiken van bui ten af omhoog werden geduwd. Daarby bleef het echter. Een zoek- aktie van de gealarmeerde politie had geen resultaat De commissie hield Kersten, voorzover het Molenklef en Beu kenlaan aangaat, aan de eerder gemaakte afspraken. De commissie leden werden in hun eis gesteund door bewoners van de wijk Molen klef. Net als vorig jaar waren ze ook nu present om te protesteren tegen het voornemen van de gemeente om ongeveer vyftien woningen te bouwen op het voormalig sportveld van de Ursulinen. Ze wezen nog maals op het aantal (grotere) kinde ren dat van het veld gebruik maakt en op het gebruik door de scholen De Essel en Dr. Poels. De heer Th. Michiels was tegen meer woningen omdat hy het 'parkachtig' karakter van de wyk daardoor ziet aangetast. 'Ik heb in 1970 veel geld geïn vesteerd om vry te wonen en ik zie nu dat het langzaam wordt dicht gebouwd'. BRABANDER Wethouder Kersten had aan deze bezwaren weinig boodschap. 'Je kunt niet stilstaan by elke bewoner wiens uitzicht wordt belemmerd. Dan kun je als bestuurder nergens bouwen. Als je ergens bouwt en er moet speeltuig verdwijnen, wat kun je dan doen om het elders te herplaatsen, dat is het criterium. Ik heb er begrip voor dat u strijd voor uw woongenot, maar de politiek moet dat afwegen tegen het tekort aan woningen', stelde Kersten. De politiek en de omwonenden waren op hun beurt niet tevreden met een vluchtige blik op de beloof de notitie over speelterreinen. Vol gens dat beleidsstuk, dat dinsdag in b. en w. besproken is, komt in plaats van het speelveld op de Mo lenklef in de toekomst een verge lijkbaar terrein op de plaats van het voormalige combibad of in de ge plande nieuwbouwwijk Brabander. Beide lokaties wezen de betrokke nen af. Het alternatief voor de Beu kenlaan stuitte op minder verzet, ook al omdat er geen vertegenwoor digers van de wyk in de vergader zaal waren. Voor de Beukenlaan meldde Kersten bovendien minder vergelegen alternatieven: het voet balveld op hoek van de Zuidsingel - Leunseweg (onderdeel van het sportpark) en het plantsoen aan de Franciscuslaan. OUDEREN Uiteindelijk vonden wethouder en politiek elkaar: de plannenma kerij rond Molenklef wordt even stilgezet om belanghebbenden en politiek de gelegenheid te geven de alternatieven voor de speelterrei nen goed te bestuderen. De besluit vorming loopt daarmee een vertra ging van circa acht weken op, vooral omdat in april de gemeente raad niet vergadert. Ruimhartig deelde wethouder Kersten mee niet wakker te liggen van dat opont houd 'als dat by u het wantrouwen wegneemt'. De overige plannen, inclusief Beukenlaan, komen wel eind deze maand in de raad. De wethouder heeft met dit plan meer haast in verband met de concrete bouwplan nen voor een woonzorgprojekt voor ouderen. Op de plaats van het sport veld worden waarschijnlijk ruim 40 woningen voor ouderen gerea liseerd. Leunen en SV Venray nog in de race Op vrydag 11 maart organiseert Scheidsrechtersvereniging Horst- Ven ray de Limburgse finale van de spelregelwedstrijden veldvoetbal voor jeugdspelers(sters). De deelnemers, die zich via regio nale voorrondes voor deze finale hebben geplaatst, zyn de jeugd- teams van de voetbalverenigingen Haelen, Leunen, Schimmelt, SVH'39 (Herkenbosch) en Venray. De winnende ploeg plaatst zich voor de landelijke finale, die op 16 april 1994 gehouden zal worden te Den Haag. De wedstrijd bestaat uit een schriftelijke ronde, een mondelin ge ronde en een kwisronde. Voor supporters en toeschouwers is het mogelijk om deel te nemen aan de publieksrondc, waarbij zij dezelfde schriftelijke vragen krij gen te beantwoorden als de deel nemers. Deze wedstrijd vindt plaats in clublokaal Trefhove van Scheids rechtersvereniging Horst-Ven ray. Wittebrugweg 7 te Horst en begint om 19.30 uur. Rond 8 maart. Internationale Vrouwendag, schenkt Amnesty In ternational extra aandacht aan mensenrechtschendingen begaan tegen vrouwen. Zo staan dit jaar vier zaken centraal van vrouwen die 'verdwenen' en/of vermoord zijn vanwege hun (vermeende) politieke opvattingen. Dit gebeurde in zeker drie gevallen door toedoen of met medeweten van de betreffende re gering. - In Noord-Korea werden in 1986 Shin Sook Ja en haar twee doch ters gearresteerd. Buiten enkele sporadische berichten is niets meer van hen vernomen. De Noordkoreaanse autoriteiten zwijgen. - Op 7 augustus werd in Instanbul Aysal Malkae, een journaliste voor een Koerdische krant, meegeno men door agenten in burger. Een getuige heeft haar daarna gezien op het politiebureau. Ondanks de vragen van de krant en advocaten weigeren de autoriteiten inlichtin gen te geven over haar lot en ver- blijfp laats. - In Zuid-Afrika 'verdween' Clara Steward op 10 november 1993. Twee weken later werd zy gevon den. doodgeschoten. Er zyn aan wijzingen dat een 'moordcom mando' schuldig is. Amnesty oefent druk uit op de Zuidafri- kaanse regering om een onpartij dig onderzoek in te stellen. - Op 7 oktober 1986 werden in Sy rië Shayka en haar dochter Yusra al-Hayek gearresteerd door de po litieke veiligheidsdienst. Nooit hebben Syrische funktionarissen antwoord gegeven op de vele vra gen van Shayka's echtgenoot over hun lot en verblijfplaats. Wat is gebeurd met de vrouwen die verleden jaar centraal stonden! - Maria Elena Cruz Varela (Cuba) is op 24 mei 1993 vrijgelaten, zes maanden voor het einde van haar gevangenisstraf. - Voor Leyla Zana (Turkije) is Am nesty nog meerdere malen in ak tie moeten komen vanwege bedreigingen tegen haar. - In Myanmar (vroeger Birma) staat Aung San Suu Kyi nog steeds on der huisarrest vanwege haar lid maatschap van een verboden politieke partij. - In Colombia hebben twee marine officieren getuigenissen afgelegd over moorden op honderden men sen door de marine. Blanca Ceci lia Valero Duran was een van de slachtoffers. Amnesty Internatio nal dringt aan op een diepgaand onderzoek en berechting van de verantwoordelijken. Evenals andere jaren stelt de Amnesty-groep Venray u in de gele genheid voorbedrukte kaarten te sturen over de zaken van dit jaar. Voor ƒ1,- (kaart porto) kunt u de autoriteiten vragen inlichtingen te verschaffen over het lot en verblijf plaats van de vrouwen die 'verdwe nen' zijn, vragen hen vrij te laten als zy niet beschuldigd kunnen worden van een crimineel feit of een onpartijdig onderzoek in te stellen naar de moord op Clare Ste ward én de schuldigen gerechtelijk te vervolgen. Leden van de Amnesty-groep geven u graag meer informatie bij de stand Lo. de Mu ziekschool in de Grotestraat op za terdag 12 maart van 10.00 tot 16.00 uur. U kunt ook bellen naar Helène Stevens, tel. 89642 of naar Carola Hoedemaekers, tel. 84497. In de nacht van vorige week dins dag op woensdag werd een poging ondernomen in te breken in het byna gereedgekomen gebouw van Jong Nederland op het voormalige Vlakwaterterrein. Men had gepro beerd de toegangdeur te openen en toen dat niet gelukt is heeft men de twee koepels op het dak geforceerd. Daarna is getracht het gebouw in brand te steken, maar dat is niet ge lukt omdat het vuur mogelyk door gebrek aan zuurstof uit zichzelf is gedoofd. Weer een tegenvaller voor het bestuur, want ook die schade komt voor eigen rekening. Logo's gesloopt Een inwoner van Bleriek had zyn Alfa Romeo personenauto aan De Kiosk geparkeerd. Tben hy terug kwam ontdekte hy dat enkele logo's van de auto waren gesloopt. De schade bedraagt enkele honderden guldens.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 11