Aktie Tankslag van start Opgave leerlingen voor de basisscholen in Venray-kom commiss commissies commas NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Koopzondagen in 1994 Bekendmaking uitslagen verkiezingen Herziening van bestemmingsplannen wet ruimtelijke ordening PEEL EN MAAS Donderdag 3 maart 1994 - Pagina I6n GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY De openingstijden van het ge meentehuis zijn als volgt: - Het Centraal Informatiepunt (CIP) is van maandag t/m vrijdag geopend van 09.00 tot 17.30 uur. De vakbalies van Burgerzaken, So ciale Zaken, Financiën en Gemeen tewerken zijn van dinsdag t/m vrijdag geopend van 09.00-13.00 uur en op maandag van 09.00-17.30 uur. Het gemeentehuis is telefonisch be reikbaar op alle werkdagen van 08.00-18.00 uur. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), socialff werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. De gemeente heeft besloten - op grond van de Winkelslui tingswet 1976 - voor 1994 de vol gende vier zon-/feestdagen aan te wijzen als koopzondagen: - zondag 20 maart (Modezon dag) - zaterdag 30 april (Koningin nedag) - zondag 27 november (Sinter klaaszondag) - zondag 18 december (Kerst koopzondag) Indien de Winkelsluitingswet 1976 in de loop van dit jaar ge wijzigd wordt, z(jn er acht koop zondagen mogelijk. De volgen de dagen zullen dan alsnog offi cieel als koopzondag worden aangewezen of gedoogd: - maandag 4 april (tweede paas dag), t.b.v. garagebedrijven, tuinderijen en tuincentra - zondag 17 april. tb.v. garage bedrijven - 23 mei (tweede pinksterdag), Aid Merselse Dag. muziekfeest Merselo - zondag 18 september. Mode zondag. Wij wijzen u erop dat u voor de desbetreffende evenementen tijdig op grond van de Algeme ne Politieverordening Venray de vereiste vergunning dient aan te vragen. MEER GEMEENTEPRAAT OP PAGINA KERKELIJKE DIENSTEN Evenals in voorgaande jaren zal de aanmelding van leerlingen voor de katholieke, de protestants- christelijke en de openbare basis scholen in Venray-kom voor het schooljaar 1994-1995 op één en de zelfde datum en hetzelfde tijdstip plaatsvinden. Op maandag 14 maart a.s. kun nen de leerlingen worden opgege ven die in het schooljaar 1994-1995 voor het eerst één van de basisscho len in Venray-centrum zullen gaan bezoeken. In al deze scholen - ka tholieke, protestants-christelijke en openbare - kunnen de ouders/ver zorgers daarvoor terecht van 16.00-17.00 uur. Als leerling kunnen worden aan gemeld de kinderen die op 1 augustus 1994 vier jaar zijn of tij dens dat schooljaar vier jaar wor den (dus: kinderen geboren tussen 1 augustus 1990 en 1 augustus 1991). Bij het opgeven van de leer lingen dienen de ouders/verzorgers de juiste persoonsgegevens van het kind te overleggen; derhalve wordt verzocht het trouwboelye of pas poort mee te brengen. Om de leerlingen zo gunstig mo gelijk over de scholen te verdelen, hebben de katholieke schoolbestu ren in Venray-centrum met elkaar de afspraak, dat voor elke basis school een zogenaamd voedingsge- bied geldt Op de bijgevoegde kaart zijn aan gegeven: - de katholieke basisscholen, mét daarbij behorende grenzen van voedingsgebieden; - de protestants-ch ristelij ke basis school De Hommel en de openba re basisscholen De Keg, De Fliere- fluit en De Landweert. Hiervoor geldt géén voedingsgebied. Uit de ze scholen kan een keuze worden gemaakt. Het voorgaande betekent dat de kinderen die een katholieke basis school gaan bezoeken, dienen te worden aangemeld bij de school in hun voedingsgebied. Kinderen die een openbare school gaan bezoe ken, kunnen worden aangemeld bij de school van eigen keuze. Voor de katholieke basisscholen De Vlaswei en De Kruudwis in Landweert geldt één voedingsge bied. Kinderen kunnen worden aangemeld bij de school van eigen keuze. In verband met de beperkte huisvestingscapaciteit in de wijk Landweert en mede gelet op de noodzaak van een evenwichtige ver deling van de vierjarigen over beide katholieke scholen kan plaatsing van de aangemelde leerlingen niet vooraf worden gegarandeerd. Voor meer informatie kunt u te recht by de leerplichtambtenaren van de gemeente Venray: H. Loo- nen, tel. 23362 en E Meyer, tel. 23360. In het midden van de jaren tach tig heeft er een Aktie Olieslag plaatsgevonden. Bij deze Aktie Olieslag zijn niet alle tanks naar de huidige eisen gesaneerd. Door de nieuwe regelgeving is de gemeente genoodzaakt nogmaals een Aktie Tankslag te houden. De Aktie Thnkslag houdt in dat men de niet in gebruik zijnde on dergrondse olietanks op een mi lieuverantwoorde wijze onschade lijk laat maken. Een tank waarin nog olie zit vormt een bedreiging voor het milieu. Ook als hij al leeg gezogen is, kunnen er nog olie resten achtergebleven zijn. De tank kan op den duur gaan lekken, waar door olie in de bodem terecht kan komen. BOOT Iedereen die een dergelijke tank heeft of meent te hebben is op basis van BOOT (Besluit Opslaan in On dergrondse Tmks) verplicht deel te nemen aan de Aktie Tmkslag. Om het milieu te beschermen is BOOT van kracht geworden vanaf 1 maart 1993. Deze Algemene Maatre gel van Bestuur bevat voorschriften voor tanks. U moet zich aan deze voorschriften houden als u een olietank in eigendom heeft. Volgens het besluit moet de tank gemeld worden bij de gemeente, ongeacht of hij wel of niet in gebruik is. Is de tank niet meer in gebruik, dan moet hij gesaneerd worden. INVENTARISATIE De gemeente is vorig jaar begon nen met de voorbereidende werk zaamheden voor de aktie. In een deel van het buitengebied heeft reeds een inventarisatie plaatsge vonden; ook zijn er mensen die een tank inmiddels hebben gemeld. De adressen die uit laatsgenoem- de bronnen reeds bekend zijn, krij gen geen brief met vragenformulier maar een apart schrijven van het college van burgemeester en wet houders hoe nu verder te handelen. In de afgelopen weken hebben medewerkers van de onderafdeling milieubeheer onderzoek gedaan naar adressen in Venray waar een eventuele tank aanwezig kan zijn.- Komende week krygen de bewo ners in de vooral wat oudere wyken in Venray een brief met een vragen formulier toegestuurd ten behoeve van een inventarisatie van brand stoftanks. Deze bewoners worden verzocht, wanneer zij vermoeden of weten dat er een ondergrondse (of bovengrondse) tank bij de woning ligt, het vragenformulier in te vul len en terug te sturen naar de onde rafdeling milieubeheer. Ook wan neer er geen olietank ligt, dient u het formulier in te vullen en terug te sturen. SANERING Zodra alle formulieren zijn gere tourneerd, kan de gemeente de ba- Financiën Op woensdag 9 maart a.s. wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie financiën in het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Vaststelling verslagen van 12 jan. (OJSR en FIN), 2 febr. (Mi lieu en FIN) en 2 febr. (FIN). 4. Aanpassing legesverordening, onderdeel VROM. 5. Aanpassing legesverordening, onderdeel gemeentegaranties. 6. Aanpassing legesverordening aan nieuwe regelgeving. 7. Gewestaangelegenheden. 8. Ingekomen stukken en mede delingen. 9. Rondvraag. 10. Vaststelling datum volgende vergadering. Milieu Op woensdag 9 maart a.s. wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie milieu in het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht. 3. Gewestaangelegenheden. 4. Vaststelling verslag d.d. 2 febr. 1994. 5. Aanpassing Legesverordening Venray 1984. 6. Convenant Interim-Ammoniak- beleid Limburg. 7. Het Milieuverslag 1993. 8. Stukken ter kennisname. 9. Rondvraag. Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Op maandag 7 maart a.s. wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, aan vang 18.00 uur in het gemeen tehuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening en mededelingen. 2. Spreekrecht publiek. 3. Ingekomen stukken. 4. aVaststelling verslag gekombi- neerde vergadering ROV/OW van 7 febr. 1994; b. Vaststelling verslag vergadering 7 febr. 1994. 5. Werkprogramma herziening bestemmingsplannen. 6. Notitie speelvoorzieningen voor de grotere jeugd. 7. Raadsvoorstellen tot het nemen van voorbereidingsbesl uiten. 8. Plan van aanpak Struktuurvi- sie Brukske. 9. Raadsvoorstel tot vaststelling Woningbouwprogramma 1995. 10. Raadsvoorstel tot vaststelling Verdeelbesluit BWS 1994. 11. Experiment opzet onderzoek woonbehoeften ouderen. 12. Gewestelijke zaken. 13. Lijst aandachtspunten cie-ROV. 14. Terugblik 4 jaar commissie ROV. 15. Rondvraag. 16. Sluiting. lans opmaken van het aantal te saneren tanks. Vervolgens kunnen de onderhandelingen starten met het bedrijf dat de Aktie Thnkglag gaat uitvoeren. Daaruit volgt dan de uiteindelijke prijs die het verwijde ren dan wel het saneren van de tank kost. Het zal duidelijk zijn dat hieruit een kwantumkorting voor u als deelnemer volgt. De kosten voor het verwyderen of schoonmaken van de tank moet de eigenaar na melijk zelf betalen. Ook de te verstrekken subsidie is dan bekend. Het totale subsidiebe drag wordt namelijk verdeeld over het aantal verwijderde dan wel ge saneerde tanks. De uitbetaling van de subsidie vindt achteraf plaats, zodra de sane ring gerealiseerd is en het certifi caat bij de gemeente binnen is gekomen. De subsidie wordt alleen verstrekt indien de aanvrager kan aantonen dat de tank gesaneerd is konform de eisen van BOOT. Dit lean door middel van het overleg gen van een KIWA-certificaat. Al leen dan heeft de gemeente een garantie dat de sanering zorgvuldig is uitgevoerd. Mocht er zich bij u een tank be vinden die nog niet gemeld is bij onze onderafdeling milieubeheer en heeft u na volgende week nog geen schryven met enquêteformu lier van ons ontvangen, dan kunt u dit alsnog opvragen bij de onderal- deling milieubeheer. Voor alle vra gen hierover zijn wy bereikbaar onder tel.nr. 23248. Over het verloop van de Aktie Thnkslag zult u vanaf nu regelmatig via Gemeentepraat op de hoogte worden gehouden. De volgende keer zullen we dieper ingaan op de wyze van sanering en de subsidie regeling. De voorzitter van het centraal stembureau voor de gemeente raadsverkiezingen in Venray maakt bekend dat op vrijdag 4 maart a.s. om 10.00 uur de uit slag bekend wordt gemaakt van de op 2 maart gehouden verkiezingen. Dat gebeurt tij dens een openbare zitting van dat bureau in het gemeen tehuis. De voorzitter voornoemd, drs. J.FH.AB. Waals Maatschappelijke zaken en sociale zaken Op maandag 7 maart a.s. wordt een gekombineerde openbare ver gadering gehouden van de commis sies maatschappelijke zaken en sociale zaken, aanvang 18.00 uur in het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening en mededelingen. 2. Spreekrecht publieke tribune. 3. Verslag: verslag vergadering so ciale zaken 7 febr.; verslag ge kombineerde vergadering MaZa/ ROV 3 jan.; verslag vergadering maatschappelijke zaken 1 febr. 1994. 4. Ingekomen stukken commissie sociale zaken. 5. Invoering Wet Voorzieningen Ge handicapten. 6. Rondvraag en sluiting commis sie sociale zaken. Hierna wordt de commissie maat schappelijke zaken voortgezet met de volgende agendapunten: 7. Gewestzaken. 8. Experimentele opzet onderzoek woonbehoeften van ouderen. 9. Rondvraag en sluiting. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in art 22, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zyn vergadering van 22 februari 1994 in voorbereiding heeft ver klaard: 1. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Centrum' voor een perceel/terrein gelegen aan de Gasstraat 5 te Venray, t.b.v. een verbouwing/uitbreiding van het pand 'De Witte Hoeve'. 2. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Molenklef voor het perceel gelegen aan De Alden Weg 11 te Venray, t.b.v. de realisering van een aanbouw voor een praktijkruimte aan huis. Deze voorbereidingsbesluiten te- den in werking met ingang van resp. 4 en 7 maart 1994 en liggen voor eenieder ter inzage in het ge meentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, bij de vakbalie gemeente werken, tijdens kantooruren van 09.00 tot 12.00 uur (op maandag van 09.00-17.30 uur). De burgemeester voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw- aanvragen medewerking te ver lenen. het bouwen van een woning aan de Ranonkel te Venray, tnv A.F.W. Kreyfeld, De Goeystraat 6 te Maashees; het uitbreiden van een wo ning aan de Kamperfoelie 83 te Venray tnv dhr. en mevr. H. Boonen-Kerkhof; het uitbreiden en veranderen van een'woning aan de Maashese- weg 27 te Venray tnv G.W.M. Pelzer; het bouwen en uitbreiden van een loods en showroom aan de Spiekert 4 te Heide tnv Steenhan- del Kusters bv; het aanbouwen van een erker aan de St. Anton iusstraat 4 te Ven ray tnv B.G.E. Linders-, het bouwen van een serre aan de Vicarieweg 66 te Leunen tnv W.M.M. Jacobs; het bouwen van een carport wyzigen garagedeur aan de Kat- testaart 27 te Venray tnv F.H.M. Bus; het bouwen van een carport aan de Kattestaart 29 te Venray tnv B.P.H.M. Jeucken; het bouwen van een woning aan de Landweert III te Venray tnv E. Oostdam, Etudestraat 29. De op de bouwaanv ragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 4 maart 1994 geduren de 2 weken voor een ieder ter inza ge by de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Venray, 3 maart 1994 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het vernieuwen van een berging-hobbyruimte aan de Sta tionsweg 105 te Venray tnv J. Claasen; het bouwen van een woning aan de Landweert te Venray tnv J.J.G. v.d. Leek, Gentlaan 42; het bouwen van een berging aan de Vullingsstraat 30 te Leunen tnv R. Martens; het uitbreiden van een wo ning aan de Coppelenberg 34 te Merselo tnv W. Robben. Venray, 3 maart 1994 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wetho.uders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt het bouwen van een berging aan de Hubertusstraat 9 te Venray tnv C.J.G. v.d. Heuvel; het uitbreiden van een wo ning aan de Sparrendreef 6 te Oostrum tnv J.P.M. Willems; het bouwen van een berging aan de Sleutelbloem 18 te Venray tnv M.G.J.M. Hendrix; het bouwen van 10 woningen aan de Buitenhof te oostrum tnv Th. Teunissen bv, Jan Poelsweg la te Ysselsteyn; het veranderen van een wo ning aan de Oude Oostrumseweg 25 te Venray tnv F.J. de Vilder; het uitbreiden van 2 wonin gen aan de Buitenhof te Oostrum tnv Raedts Bouwbedryf bv. Postbus 5014 te Venray; het bouwen van een tuinka mer aan de Eligiusweg 2 te Venray tnv E.T.T. Oomens; het verbouwen van een wo ning aan de Overloonseweg 32 te Venray tnv J.H.G.C. Heeren; het bouwen van 14 woningen aan het Zevenblad 30 t/m 56 (even) te Venray tnv Verhoeven Vastgoed, Postbus 67 te Venray; het bouwen van een veranda aan de Metaal weg 1 te Venray tnv J.L. Robben; het bouwen van 10 woningen met garage aan de Wolfskers 1 t/m 19 (oneven) te Venray tnv Marcel Muyres Venlo, Postbus 46 te Venlo; het bouwen van 24 woningen met garage aan de Wolfskers 2 t/m 20 (even) en Vingerhoedskruid 33 t/m 59 (oneven) te Venray tnv Mar cel Muyres Venlo, Postbus 46 te Venlo; het bouwen van 14 woningen aan de Kruidenlaan 183 t/m 209 (oneven) te Venray tnv De Zondag Bouwgroep, Herenstraat 28 te Rhenen: het bouwen van 8 sociale koopwoningen aan de Zwanen- bloem 22 t/m 36 (even) te Venray tnv MC Projectmanagement, Aker straat 96a te Heerlen; het veranderen en vergroten van een schoolruimte aan de Whist- lerstraat te Venray tnv Mut- saersstichting, Schaapsedijk 56 te Venlo; het bouwen van 14 woningen aan de Zevenblad 2 t/m 28 te Venray tnv B.B.O.M., Postbus 680 te Sittard; het bouwen van 6 v.s. wonin gen aan de Zilverschoon 1 t/m 11 (oneven) te Venray tnv Grouwels en Daelmans Bouweoördinatie bv. Het Bat 18 te Maastricht; het bouwen van 24 woningen aan de Kruidenlaan 211 t/m 231 (oneven) te Venray tnv Verhoeven Vastgoed, Postbus 67 te Venray; het bouwen van 11 woningen aan de Zilverschoon 39 t/m 59 (one ven) te Venray tnv Grouwels en Daelmans Bouweoördinatie bv. Het Bat 18 te Maastricht; het bouwen van 19 woningen aan de Vingerhoedskruid 22 t/m 58 (even) te Venray tnv Bouwmij Jans sen bv, Kempweg 33. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Venray. 3 maart 1994 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, mimtelyke ordening en milieu. Bouwvergunning aangevraagd (art. 19 WRO/50 Woningwet) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel j 50 van de Woningwet, medewer king te verlenen aan de navolgende bouwaanvragen het bouwen van een wachtge- bouw aan de Ripseweg 1 te Vrede- peel tnv Ministerie van Defensie, DGWT, Postbus 90195 te Breda. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 4 maart 1994 geduren de 2 weken voor een ieder ter inza ge bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Venray, 3 maart 1994 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu,

Peel en Maas | 1994 | | pagina 16