Herziening bestemmingsplannen van start Intratuin organiseert tuin ontwerpwedstrijd Voortaan pinnen op kerkdorpen Van krimpen naar bekrompenheid? Fiscaal in zicht Opnieuw snoeiaktie in Brukske II Merselo en Oostrum 'proefkonijn' voor kerkdorpen Omzetbelasting rond en bijdrage Kamer van Koophandel ïU Hengelsport HSV de Roerdomp Lopersgroep Venray Bridge-club Venray Lopersgroep Peelrunners Spio Tennisclub Rodhe Bowlen PEEL EN MAAS Donderdag 3 maart 1994 Pagina 15 Venray begint dit jaar met het actualiseren van bestemmings plannen. Komende jaren komen alle 48 nog geldende bestem- mingsplannen in de gemeente aan de beurt. Begonnen wordt met de plannen die het hardst aan herziening toe zyn. Dit jaar wor den Brukske, Smakterheide en de Kerkdorpen onder de loep geno men. De dorpen Merselo en Oostrum gelden als proefprojekt. De beide kerkdorpen dienen als voorbeeld voor het opstellen van één bestemmingsplan Kerkdor pen. De totale kosten van het actu- aliseringsprogramma worden geraamd op 1,1 miljoen gulden. Hoe de gemeente Ven my komen dejaren de herziening van de diver se bestemmingsplannen wil aanpakken staat in een werkpro gramma. Dat programma wordt maandag 7 maait besproken in de commissie ruimtelijke ordening. Het werkprogramma is opgesteld nadat de afdeling VROM de 48 gel dende bestemmingsplannen op een ry^je heeft gezet. De plannen zyn allemaal van alle kanten beke ken om te onderzoeken welke nou het eerste in aanmerking komen voor herziening. Tevens heeft de af deling onderzocht welke bestem mingsplannen samengevoegd kunnen worden tot een groter plan gebied. Van de aanvankelijk 40 plannen die dringend aan herziening toe zijn, bleven er na samenvoeging dertien over. Van die dertien grote re plannen worden er dit jaar nog vier herzien. Behalve Smakterhei de, Brukske en de kerkdorpen Mer selo en Oostrum, wordt dit jaar een bestemmingsplan gemaakt waarin de regels voor aan- en by bouwsels in heel de gemeente worden vastge legd. In 1995 en later komen dan de overige bestemmingsplannen aan bod. UITBESTEDEN De nieuwe indeling is uiteraard gebaseerd op een samenvoeging van ruimtelijk of qua funktie by el kaar horende gebieden. Zo worden Centrumplan, Rose Vlek en Wilhe- minaplan bijeengebracht in het bestemmingsplan Venray-Centrum. De wijken daar direkt omheen, glo baal de schil tot aan de buitensin gels, heet voortaan bestemmings plan Periferie. Landweert I, II en III worden samengevoegd, net als de plannen Veltum I en II, Kul ut, Har- deweg, Westeinde en Bergkwartier. De huidige plannen Vlakwater I en II, West 2 en Molenklef Oud en Nieuw komen byeen in het plange bied Noordwestelijke woonwijken. Verder komt er nog een plan voor het Buitengebied en voor alle kerk dorpen. De huidige plannen Bruk- Filosofeert u ook wel eens over uw ideale tuin? Dat romantische parkje met allerlei spannende hoekjes en doorkijkjes. Of die echte gezinstuin waarin kinderen ook lekker kunnen ravotten... Mis schien is uw ideaal wel een rozen tuin, of een tuin waarin u niets van uw buren merkt... Hoe uw ideale tuin eruit ziet, weten we niet... maar we zijn er wel nieuwsgierig naar. En u kunt hem winnen ook. Bij Intra tuin Venray. Want vanaf 17 februari is gestart 'Stel, dit is uw tuin...', de grote Intratuin ontwerpwedstryd Met als hoofdprijs de tuin van uw dromen. Dus: zet die tuin eens op papier! Dat is niet zo moeilijk als het lykt. Haal bij Intratuin Venray, aan de Langstraat 133 (infobalie) het ont werppakket gratis bij de klanten service. Het ontwerppakket bestaat uit ontwerppapier, potloden, aller lei handige hulpmiddelen, ideeën en tips voor een mooi ontwerp en een heldere handleiding. Daarin leest u precies hoe u het best te werk kunt gaan. Fantastische prijzen! Wat er te winnen valt, dat is lang niet mis! Om te beginnen kunt u meedingen naar de landelijk hoofd prijs: uw tuin uitgevoerd volgens uw eigen ontwerp! Echter deze prachtige prijs valt bij één van de 37 vestigingen van Intratuin. Verder maakt u by Intratuin Ven ray nog kans op de volgende prij zen: le prys: ƒ500,- aan Intratuin kadobonnen; 2e prys: 250,- aan In tratuin kadobonnen en 3e prijs: ƒ100,- aan Intratuin kadobonnen. Lever uw ontwerp uiterlijk 19 maart in Geïnspireerd? Leuk! Haal dan het gratis ontwerppakket bij de klan tenservice van Intratuin Venray. Dan heeft u ruimschoots de tijd om uw droomtuin te ontwerpen. De wedstrijd sluit zaterdag 19 maart a.s. Tbt en met die dag kunt u uw ontwerp inleveren. Prijsuitreiking Een deskundige jury, onder voor zitterschap van de bekende tuinad- viseur Rob Verlinden, zal zich over de ontwerpen buigen. Belangrijke criteria by de beoording zijn: de originaliteit van het ontwerp; de uitvoerbaarheid ervan en - niet in de laatste plaats - uw motivatie. Waarom is dit uw ideale tuin? De prijzen worden uitgereikt op zater dag 2 april by Intratuin Venray aan de Langstraat 133, tel. 88585. Wie weet zit u binnenkort in uw eigen droomtuin. Op zaterdag 5 en 12 maart a.s. zul len bij Intratuin Venray de Tuin- idee-dagen plaats vinden. U bent van harte welkom, zodat u leuke ideeën voor de tuin op kunt doen. Rabo Zevenrode plaatst eerste betaalautomaat bij Versleijen CV in Oirlo Rabobank Zevenrode heeft afge lopen vrijdag de eerste betaalau tomaat geleverd bij een detaillist op de Venrayse kerkdorpen. Het eerste be taal kas ije staat bij de kassa van Versieyen CV aan de Castenrayseweg 14 in Oirlo. Beta len met behulp van pasje en per soonlijk pincode biedt zowel voor de consument als de winkelier een aantal voordelen. Zevenrode verwacht daarom dat andere be drijven in de Venrayse dorpen het voorbeeld snel zullen volgen. Elektronisch betalen met de pin code is sneller en veiliger voor con sument en winkelier omdat 'echt' geld er niet meer aan te pas komt. De winkelier heeft bijvoorbeeld veel minder kasgeld nodig dan voorheen. Winkelpersoneel en -bezoeker hoeven ook minder bang te zyn dat ze overvallen worden. Bo vendien wordt een transactie de zelfde dag nog bij- en afgeschreven. Ook de kosten per boeking zyn per post lager dan by bijvoorbeeld een Eurocheque. De apparatuur in de winkel is eenvoudig aan te sluiten en net zo simpel te bedienen. De consument hoeft enkel het pin code-nummer te onthouden. De slogan die de bank dan ook han teert voor de promotie van de betaalautomaat luidt dan ook 'snel, safe en simpel'. Omdat de apparatuur de afgelo pen tijd flink in prys is gedaald is de drempel voor veel ondernemers lager geworden. In Venray-kom neemt het aantal betaalautomaten snel toe. Rabobank Zeven rode ver wacht dat de kerkdorpen niet lang meer zullen achterblijven. Tot nu toe zyn alleen op enkele tankstati ons dergelijke automaten in ge bruik. Versleijen CV, een bedrijf dat onder meer cv-installaties, stal inrichtingen, maar ook tuinmeube len en geredschappen verkoopt, wil met de betaalautomaat de verkopen op rekening en de daarmee gepaard gaande kosten verminderen. De heer W. Bens, direkteur van Ra bobank 'Zeventvde' (l.) en mevrouw Giliam van het Oirlose Zevenrode- kantoor demonstreren de werking van de betaalautomaat bij Ver sleijen CV in Oirlo. ske, de Brier, Smakterheide, de Hulst en Witte Vennen blyven qua gebied even groot, maar moeten na tuurlijk eveneens worden aan gepast. De gemeente gaat er vanuit dat de grootscheepse operatie niet in eigen huis kan gebeuren. Afgezien van het aan- en bijbouwselplan, dat de afdeling zelf gaat opstellen, wor den de bestemmingsplannen door gespecialiseerde bureaus gemaakt. De kosten van de hele operatie wor den geschat op ruim 1,1 miljoen gulden. Omdat de raad al een kre diet verstrekt heeft voor 1.080.000 gulden wordt rekening gehouden met een tekort van 58.750 gulden. ARTIKEL 19 In feite moeten bestem mingsplannen minstens om de tien jaar worden herzien, maar in de praktijk komt daarvan niets te recht. Het artikel in de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) waar in dit is vastgelegd bevat namely k geen sanctiebepaling, dus niemand kan de gemeenten straffen als ze niet elke tien jaar alle bestem mingsplannen herzien. De gemeen ten maken liever nieuwe plannen en hebben ook weinig zin om tel kens allerlei oud zeer op te rakelen. Bovendien hebben ze in artikel 19 van de WRO, de zogenaamde antici patieprocedure, altijd een snelle en eenvoudige vluchtweg gehad om herzieningen van bestemmings plannen te omzeilen. De laatste ja ren willen rijks- en provinciale overheid het enorme aantal art. 19-procedures een halt toeroepen, waardoor de gemeenten gedwon gen worden hun bestemmingsplan nen te actualiseren. Auto gestolen Een 26-jarige inwoner van Ber gen kwam dinsdagavond tot de ont dekking dat zyn Fiat personenauto was gestolen vanaf de parkeerplaats by De Sprank. Diefstal portemonnee Een 15-jarige inwoner van Venray deed aangifte van diefstal van zyn portemonnee uit zijn kleding in de gymzaal aan De Kiosk. Behalve ƒ20,- zaten er ook enkele pasjes in de portemonnee. Werkgroep Vastenaktie Noord-Limburg Onze wereld lykt de laatste jaren snel kleiner te worden. Door de me dia zijn we direkt getuige van alles wat zich afspeelt in andere delen van de wereld. Overal vind je onze produkten zo als Heineken en Philips en ieder een kent Gullit en Van Basten. We gaan vaker en verder op reis en in kleurrijk Nederland ontmoet je mensen uit andere landen met an dere culturen en levenspatronen. Toch lykt onze wereld steeds een vormiger te worden. Overal dringen Cola en McDonalds op, overal zien we uniforme kleding en overal wor den dezelfde soapseries bekeken. De macht van het geld domineert de verhoudingen en de westerse cultuur lijkt te leiden tot een uni forme samenleving. Maar in deze gekrompen wereld past geen bekrompenheid. Juist de verscheidenheid van culturen en levenspatronen, van omgangsvor men en manieren van samenleven maakt onze wereld boeiend en af wisselend. Overal ter wereld hebben mensen recht op hun eigen identiteit, hun eigen waardigheid en zeggenschap over hun ontwikkeling. Rigoberta Menchu uit Guatemala laat er geen twijfel over bestaan: 'Ik kan u verzekeren dat wy een origi neel gedachtengoed hebben voor de wereld van nu. Het wordt tyd dat wij met onze culturen en ervarin gen kunnen bijdragen aan ontwik keling. We hebben een wereld nodig waarin we recht hebben op verschillen'. Tijdens Vastenaktie 1994 willen we samen kyken naar onze eigen samenleving en naar die van men sen ver weg. Juist die grote ver scheidenheid van culturen maakt onze wereld groot Kapstok ontvreemd Tijdens de carnavalsviering op maandag 14 februari werd tussen 15.00 en 18.00 uur uit hotel brasserie De Zwaan aan de Grote Markt een komplete kapstok wegge nomen. De nieuwe kapstok die een waarde heeft van ƒ600,-, bestaat uit een zuil met elf haken. De voet is van zwart gietijzer terwyl de haken voorzien zijn ven beukenhouten bollen. Omdat het zeer ongewoon is dat met een dergelijke kapstok wordt gesjouwd (het kan ook een eama- valsgrap zyn geweest) is het niet on mogelijk dat er mensen zijn die de politie op het spoor kunnen zetten van de daders. Natuurlyk kan men verzekerd zyn dat hun verklarin gen met de grootste diskretie zullen worden behandeld. De politie wil niet alleen deze ongewone diefstal oplossen maar de eigenaar zou het ook prettig vinden zyn kapstok te rug te krijgen. Verkiezingsborden ontvreemd Namens de afdeling Venray van de WD werd aangifte gedaan van diefstal van twee reklameborden voor de verkiezingen, die geplaatst waren aan de Paterslaan en de Noordsingel. De borden hebben een waarde van ƒ600,-. Een maandelijkse rubriek over fiscale aktualiteiten De EG speelt een steeds grotere rol in Europa. Steeds meer regelge ving komt vanuit de EG en moet door de nationale overheden wor den omgezet in Nederlandse wet ten. Het spreekt voor zich dat de Nederlandse vastlegging, of het ach terwege laten daarvan, problemen geeft. Burgei's kunnen zich by de Nederlandse rechter beklagen in dien zij denken dat de EG-regel- geving hier niet goed is toegepast De Nederlandse rechter kan ervoor kiezen om de vragen vervolgens voor te leggen aan het Europese Hof van Justitie. Dat Hof beslist dan hoe de EG-wetgeving moet worden uit gelegd en beslist of de nationale wetgeving wel voldoende aansluit Twee belangrijke kwesties liggen nu ter beoordeling voor aan het Hof van de EG. Het Hof Leeuwarden heeft prejudiciële vragen gesteld in zake de slepende kwestie van de omzetbelasting op bouwgrond. De trouwe lezer van deze rubriek kent de problematiek: 'Wanneer is spra ke van bouwryp gemaakte grond en hebben de diverse gemeentes niet in veel gevallen ten onrechte omzetbelasting in rekening ge bracht?' De vragen zijn zo secuur gesteld dat we mogen hopen in 1994 volledige zekerheid te krijgen. In de eerste plaats vraagt het Hof of een onderdeel van een project dat bouwryp gemaakt is ook zelf bewer king moet hebben ondergaan (kavel- versus projekt gedachte). Daarnaast somt het Hof een lyst aan specifieke werkzaamheden op met de vraag of die voldoende zyn om tot 'bouwryp gemaakte grond' te concluderen. Het is opmerkelijk dat het Hof deze prejudiciële vragen stelt terwyl de Hoge Raad eerder een uitspraak deed zonder de Euro pese rechter te raadplegen. Wellicht vindt dit Hof de Hoge Raad terecht eigenwijs. De uitspraak van de Hoge Raad inzake de gemeente St. Oeden- rode heeft alleen maar onduidelijk heid gebracht Zekerheid is nu in zicht. Want de uitspraak van het Hof van Justitie in Luxemburg zal voor iedereen volstrekt verbindend zijn. Ook ligt nu een vraag voor aan het Hof van Justitie inzake de bij drageregeling van de Kamers van Koophandel. Ondernemers zijn in veel gevallen verplicht zich daar in te schrijven. Voor die inschrijving zijn jaarlijks bijdragen verschul digd die de Kamer van Koophandel heft op grond van 'het belang van de onderneming'. Dat wordt geme ten aan de hand van het in de on derneming geïnvesteerde bedrag en het aantal werknemers. Deze heffing heeft geen enkel verband met de door de Kamer van Koop handel daadwerkelijk ten behoeve van deze onderneming geleverde inspanning of ter zake gemaakte kosten. Daardoor zou de regeling in strijd zijn met de EG richtlijn (wet geving) inzake de indirekte be lastingen op het bijeenbrengen van kapitaal. De Kamer van Koophandel is het hier niet mee eens. Vanuit Ita lië zyn vergelijkbare procedures aangekaart en gewonnen (Hof van Justitie inzake Ponente Cami 20 april 1993). Het advies aan alle on dernemers is nu om de bijdrage Ka mer van Koophandel onder protest te betalen onder verwijzing naar deze prejudiciële vragen. Duidelijk is het dat we steeds meer met deze EG-rechtspraak te maken gaan kry gen. Helderheid schept het wel. Mr. T.C. van Zwieten Rühl/Haegens/Van Aar Accountants en Belastingadviseurs Kantoren te Boxmeer, Venray en Reuver, tel. 08855 - 76464. CD wje \c WTrtKH \t> H). PViflHkO LfT |«J Op de jaarvergadering van 4 febr. jl. werd als nieuwe sekretaris geko zen dhr. H. v.d. Heuvel, Klaproos 1, Venray. Zaterdag 5 maart koppelwedstrijd De Ruisvoom Kessel, in de jach thaven. Als er jeugdleden zyn die met de selektiewedstryd mee willen doen op 5 mei in Grubbenvorst, kunnen die zich opgeven by B. Jansen, tel. 80526 of H. Coppes, tel. 82235. Leden die de kontributie voor 1994 nog niet hebben betaald wor den verzocht dit over te maken waarna de vergunningen worden thuisbezorgd. Voor uw vergunningen kunt u ook terecht by H. v.d. Heuvel, Klap roos 1, Venray en V. Grootels Hen gelsport, Stationsweg. Wintertrainingen in de zaal Het is nog vroeg, maar met het oog op de reservering van zaal ruim te het volgende. Voor lopers die hier belang in stellen bestaat de moge lijkheid om in het volgende winter seizoen, in de maanden oktober tAn janauri aan een zaaltraining deel te nemen. Deze training zal worden gegeven op woensdagavonden van 19.30 tot 21.30 uur door Tbn Blenk. Het max. aantal deelnemers is 15. Aanmelden voor 10 maart by Tbn Blenk, tel. 12361. Trainingen: Beginnersgroep (niveau 1): Dinsdag en/of donderdag 19.00 uur, start vanaf de atletiekbaan. Rekreatielopers (niveau 2): Dinsdag en donderdag 19.00 uur, start vanaf de atletiekbaan; zater dag 16.00 uur bostraining, start vanaf de Oude Barrier, Maas- heseweg. Prestatielopers (niveau 3): dins dag 19.00 uur intervaltraining baan; donderdag 19.00 uur kwali teitstraining op de weg, start vanaf de atletiekbaan; zaterdag 16.00 uur bostraining, vanaf de Oude Barrier, Maasheseweg. Wedstrijdlopers (niveau 4): dins dag 19.00 uur intervaltraining op de baan. Verder individueel. Wedstrijdkalender 6 maart: Makkenloop Vier lingsbeek. 31 maart: Coopertest. Informatie: Gert Vermeulen, tel. 80999, Frank Rijshouwer, tel. 86268, Anja Gooren, tel. 89486 en Maijo van Heijster, tel. 82397. Afgelopen donderdag zyn we weer doorgegaan met onze onder linge kompetitie. Aan een aantal za ken was het te merken dat we de camavalsweek achter de rug hadden. Er waren een aantal paren die zich niet afgemeld hadden (invul len van een aftneldingsbriefle op de avond dat u nog wel aanwezig bent, of bellen op de speeldag tussen 13.00 en 14.00 uur met mevr. Verbo- ve. tel. 82523. Een aantal ging zo de mist in dat we de gekombineerde oranje/blau we groep na het spelen niet hebben kunnen uitrekenen (zeer verkeerd geschreven). Die uitslag heeft u dus nog tegoed. Anderen hebben de carnavals- week benut om hun speeltechniek zodanig te verbeteren (althans zo leek het) dat ze ook een keer een eervolle vermelding krygen in deze krant Uitslagen: Gele groep: 1. Hr. Bender en Maes; 2. ds. Delsing en Verheyen; 3. ds. Jungslager en Volleberg. Rode groep: 1. mw. Beigmans en dhr. De Vos; 2. dhr. De Groot en mw. Tbr Horst; 3. ep. Bouhuys. Groene groep: 1. ep. Wülemsen (met een zeer hoge score van maar liefst 75%); 2. hr. Delsing en Ver heyen; 3. ds. Horbach en De Jong. Zaterdag 5 maart wordt in de w\jk Brukske opnieuw een snoei aktie op touw gezet Vanaf 09.00 uur wordt overtollig groen in de w(jk gesnoeid. De aktie is bedoeld als voorbereiding op een in het voorjaar te houden plantdag en dient tevens om de gemeente tot grotere spoed te manen in het proces van sociale vernieuwing. Evenals de eerste aktie, in novem ber vorig jaar, wordt ook deze aktie Trainingen: Zaterdag 5 maart: Piramideloop in Schadijkse bossen van 15.30- 17.00 uur. Dinsdag 8 maart: Duurloop, 18.50 uur vertrek by Ad Com peren, Ber- kelstraat 12 in Horst en om 19.30 uur by Wim v.d. Beele, Peperstraat 10 in Sevenum. Donderdag 10 maart: Trainen grasveld PHV in Horst van 19.00- 20.30 uur. Wedstrijdagenda: Zondag 6 maart: Makkenloop Vier lingsbeek. Zondag 13 maart: Blerickse Bergen cross Blerick. Uitslagen: Eersel, halve marathon: Wiel van Lier 1.27.24. Tongerlo (België), Sporta Veld loop 5800m: Paul Coppus 19.11. Heythuysen, 9000ni: Hans Hen driks 35.48; Wiel van Lier 3734 en Charles van Vreede 41.07. WEDSTRU OZ WEMMEN Zondag 6 maart hebben we de eerste thuiswedstrijd in De Sprank, afd. B-kompetitie. Dit geldt voor de volgende zwemmers: Suzanne, Maartje, Mieke, Etienne, Joris, Joy ce, Yvonne, Moniek, Paul, Wim, Sanne, Richard, Rik, Stefan, Thma- ra, Peggy, Marloes. Heidi, Joost en Olaf. Officials: René v. Erkelens, Mar leen Vermeulen en Ria de Bruijn. Coach: Frans Dirks. Uitslag 3e D-kompetitie 50m vs jol4: Fouad 0.49.4; Stan 0.42.9; Kevin 0.44.8. 25m ss jolO: Rick 0.27.0. 50m vs jol2: Dirk 0.41.7 2e; Sjuul 0.43.8. KUN8TZWEMMEN Zaterdag 5 maart gaan we naar de derde kompetitiewedstrijd. Ver trek om 12.00 uur by de Wetteling. Verdere gegevens: zie brief. Zondag 6 maart: Duet Gerry en Maryke; Groep onder 13 jaar; Wake mu up; Marie-Martine, Petra en Esther. WATERPOLO Trainingen: Heren: vrydag en dinsdag van 20.30-21.30 uur; Da mes en Jeugd: vrydag en dinsdag van 18.30-19.30 uur en Pupillen: vrydag en dinsdag van 18.00-19.00 uur. Programma zaterdag 5 maart: Litra I-Heren 1 v.1830 ROB-Heren 2 v.19.30 Punderman-Dames v.14.45 Mosa Regio-Jeugd v.18.00 Pupillen-Arethusa a.19.15 W.officials: Woutera Flinsenberg en Linda Ponjee. Nieuwe pasjes De KNLTB-pasjes zyn voor de le den, die hun kontributie hebben voldaan af te halen in het paviljoen. Kompetitie 1994 Voor de deelnemers aan de dis- triktskompetitie hangt het voorlo pige indelingsschema op het publikatiebord in het paviijoen. Overigens wyzen wy er op. dat zon der geldig pasje kompetitiespelen onmogelijk is. Wij raden ALLE kompetitiespe lers aan om donderdag 17 maart om 19.30 uur de speciale informatie-avond mee te maken in het pavi\joen. E.e.a. geldt ook voor ouders en begeleiders van teams! 'Tennis' Het bondsblad van distrikt Lim burg ondergaat m.i.v. dit jaar be langrijke wijzigingen. Ook wat betreft de bezorging. Wy raden on ze leden aan hieromtrent uitvoerig kennis te nemen middels de publi- katie, die opgehangen is in het pa viljoen. Wintercircuit A-poule: De Wallies-Heyco 0-12 Itam Putih-Vrybuiters 2-11 Twenty Fourty-Coopmans 3-9 KZO-Doe de la Tbe 0-12 Herenkompetitie A-poule: Droessen/Gielens- Wilmsen/Gillissen 5-5 Altink/v. Dyck- V.d. HurkJThuyls 7-3 Bastiaans/Hermsen- Wilmsen/Bruysten 1-8 JanssenAJochems- Berkens/VErschuyten 9-0 georganiseerd door CB2 (Centrum Brukske 2), een bewonersgroep die vorig jaar is ontstaan naar aanlei ding van de berichten rondom sloop van woningen in de wyk. Voor de aktie hebben zich volgens W. van Rijt van de bewonersgroep al 50 buurtbewoners opgegeven. Zij verzamelen zich zaterdag om 09.00 uur op het speelveld tussen de Marimba- en FagoLstraat. Met be hulp van door de gemeente be schikbaar gesteld materieel gaan zij de plantsoenen klaar maken om er nieuwe beplanting in te kunnen zetten. CB2 wil dit seizoen nog de diverse speelvelden afscheiden met hagen om de overlast van honde- poep tegen te gaan. Ook heeft de be langengroep een plan klaar voor uniforme erfafscheidingen en een hondenuitlaatroute. Vernieling auto Een 68-jarige Venraynaar deed aangifte dat aan zijn aan het Kape laanspad geparkeerde personen auto grove vernielingen waren aangericht. Er was geprobeerd het slot van het kofferdeksel te forceren maar dat was niet gelukt Tevens waren er diepe krassen in het plaat werk aangebracht BOWLING VERENIGING VENRAY Uitslagen le klasse: Magie Line-WeJeBe 22-13 Thielen Sp.-Pinhunters/AMC 14-21 BT Jamin-Red Arrows 13-22 Stiphout-Sigma's/Bowl.rest. 24-11 Hoogste game en serie: Twan Claes- sens 227-612. Uitslagen 2e klasse: Golden Wonder-Altyd Raak 7-28 BLS Close Enc.-Strikers 14-21 SVCB/Swaghoven-Clup Up 21-14 WDOB-Scores 32-3 Hoogste game Leo v.d. Ryt 243; hoogste serie: Lam Verhoeven 562. JEUGD Aanstaande zaterdag is het weer Nationale Trio League. De scratch teams spelen thuis. De aanvang is om 11.30 uur en de volgende spe lers worden om 11.00 uur op de bowling verwacht: Rene C, Michael, Daphne, John, Pascal, Richard, Janneke en Gustave. Het handicapteam speelt in Den Bosch, vertrek is gepland om 9.15 uur dus Ralph, Ursula. Roland en Mariska worden om 9.00 uur op de bowling zijn. Voor de overigen is er dus i.v.m. de thuiswedstrijd geen bowlen. BEDRIJVENKOMPETITIE Er stond voor de derde en vierde klasse weer een extra ronde op het programma, waar voor het hoogst scorende team 6 punten te verdie nen waren, voor het op een na hoogste 5 punten, enz. In de derde klasse ontbraken by Discotheque Time twee belangrijke spelers, waardoor de laagste score van 1978 pins werd behaald, nog goed voor een punt. R. Klundert zette nog wel een 231-game neer, maar dat mocht niet baten. Twee puntjes waren voor het met drie man verschenen Nestlé 1. dat een totaal behaalde van 2131 pins dankzij Wendy Peeters (219) en Wil Janssen (217). Het Torro-team sprokkelde 3 punten binnen met een score van 2156, waarin Henry Brugmans met 251 een groot aandeel had. Custers Hydraulica 2 behaalde 4 punten met 2237 pins en een hoog ste game van Frank Keysers van 231 pins. De koplopers verstevigden hun posities; Vincent van Gogh Insti tuut 3 nestelde zich nog steviger op de tweede plaats door een totaal van 2273 pins, waarvan Carla Snel len het leeuwendeel opeiste. De mannen van Nelissen Van Eg- teren Timmerfabriek scoorden sa men 2306 pins, vooral door sterk spel van Toon Jeucken en Sjaak Hendriks. In de vierde klasse ontbrak, met kennisgeving, het team van AMS, waardoor nog geen punten konden worden toegekend. Nestlé 2 was van de wel versche nen teams het laagstscorende met 2070 pins, wat maximaal uitzicht geeft op 2 punten, wat jammerlik weinig is voor de koploper tot dan toe. De dames van Gebr. Walraven waren 31 pins beter maar zuilen- niet hoog reiken omdat er geen uit schieters in de score waren te noteren. Vincent van Gogh Instituut 4 le verde een aardige prestatie met 2265 pins, waaraan Jo Janssen met een game van 248 en Wim Minten (216) het meest bijdroegen. De heren van het Noordlimburg se Werkvoorzieningschap lieten duidelijk zien. dat de laatste plaats niet die is, waarop zy de kompetitie willen beëindigen. Zonder echte uitblinkers kwamen zy tot een zeer acceptabel totaal van 2297 pins, een aantal dat alleen nog overtrof fen werd door de ploeg van Franke RVC. Eric Billekens was in die ploeg de grote man met een hoog ste game van 240 en een serie van 691 pins. Ook Ad v. Hemert deed met 5fB9 een aardige duit in het zalye.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 15