PEEL EN MAAS HEEFT U, BENT U, KUNT U, ZIET U, WILT U, WIJ BIEDEN U kiezers bedankt!! Langslepende kwestie rondom speelterrein Kruisstraat Venrays talentje wint mini-playback show Koninklijke onderscheiding Louis v.d. Hoonaard COI\l>AhVT met uw stem gaan wij door, Venray de komende jaren duurzaam te vernieuwen. Venray Woningstichting Noord-Limburg installeert Huurdersraad ,a Gemeente en bewoners komen niet tot elkaar TV-uitzending vrijdagavond 20.25 uur 'Schieëper' weer verkrijgbaar bij VW Venray! Gemeenteraad 'uit de lucht' gevoel voor kleuren, geïnteresseerd in woondecoratie originele ideeën aandragen, wat in afwisselend werk. graag met mensen omgaan. voorlopig een part-time baan. Onze voorkeur gaat uit naar een dame van 30 jaar. Voor informatie kunt u bellen en vragen naar Cor Reijnders VERF& de beste in verfde beste in behang Paterslaan 7, Venray, Tel. 04780-82810 CDA slag van deze bijeenkomst wordt geschreven dat de bewoners over rompeld zijn van deze plannen. Ook nu weer reageert de buurt weer ontevreden. 'Wy zijn niet overrompeld door de plannen van de gemeente, maar buitengewoon gefrustreeerd door de tergend tra ge afhandeling van zaken. Over leg over de problematiek met de bewoners heeft wel plaatsgevon den, echter telkens met grote tussenpozen en zonder een luiste rend oor te vinden by de gemeen te', aldus de buurt in een schrijven van 22 februari jl. In die brief worden nog een groot aantal argumenten naar vo ren gebracht die pleiten voor handhaving van het speelveld. Daarbij wordt o.a. gewezen op het verdwijnen van het speelterrein aan de Leunseweg en het terrein op de hoek Zuidsingel-Leunse- weg, waardoor er nauwelijks nog enige groen- en speelvoorziening overblijft in de wijk. Verder wordt de gemeente ver weten haar afspraken niet na te komen. Al in week drie zou wor den aangegeven wanneer het col lege haar standpunt vaststeld. Behalve de notulen, op 11 februa ri verzonden, heeft de buurt niets meer van het college vernomen. COMPROMIS Wethouder Truyen erkende dat beide partijen van mening verschil de. 'En dat zal zo wel blijven. De ge meente wil een deel van de grond verkopen om met die middelen het plantsoen te verfraaien en speel toestellen op te knappen. Verkoop betekent voor de gemeente onge veer ƒ45.000,-. Ook wij moeten op de kleintjes letten', aldus Truyen. Om die reden kan de gemeente dit stuk grond niet voor een lage prijs aan de bewoners aanbieden. Over het voorstel, dat op 9 septem ber 1993 was gedaan, liet de wet houder weten dat dit in b. en w. was besproken. 'Het college ging hier mee niet akkoord. Wat we nu heb ben is een compromis. Het is alleen jammer dat een gesprek moeilijk mogelijk blijkt, als de mensen 'nee' zeggen'. Op dinsdag 1 maart heeft direk- teur R. de Jong de eerste Huurders- raad van de Woningstichting ge- installeerd. Deze Huurdersraad zal namens de ruim 6500 huurders van de Woningstichting het overleg voeren met de direkteur over alle onderwerpen die voor de huurders van wezenlijk belang zijn. Met na me gaat het daarbij over zaken als onderhoudsbeleid, verkoop- en sloopbeleid, toewyzings- en ver- huurbeleid en het huurpryzenbe- leid. Ook kan zij adviezen uit brengen over andere onderwerpen die zy van belang acht. De Huurdersraad is samengesteld uit door de bewonerscommissies benoemde leden en zal uit maxi maal 25 personen bestaan. Het voorlopig bestuur van de Huurders raad wordt gevormd door de heren P. Hermans, voorzitter, W. Lem mers, sekretaris en G. Verlinden, penningmeester. Poging tot inbraak kantoor Er werd aangifte gedaan van po ting tot inbraak in een kantoor van een aan de Grote Markt gevestigd kantoor van een advertentieblad. Door vernieling van de voordeur was men binnen gekomen maar kennelijk is de dader in zijn werk gestoord want hy is niet in het kan toor geweest De schade bleef be perkt tot braakschade. DONDERDAG 3 MAART 1994 Nr. 9 1 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Afgelopen zondag werd in de Mu- I ziekschool Venray, dhr. Louis v.d. Hoonaard koninklijk onderschei den en benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De onder scheiding werd hem uitgereikt door burgemeester Hahn van Meerlo-Wanssum. Dhr. V.d Hoo naard is woonachtig in Geysteren. Dhr. V.d. Hoonaard nam vorige maand afscheid van de Muziek school Venray, waarvan hij ruim 22 jaar direkteur was geweest. Nadat hij aan diverse muziekinstituten les had gegeven, en direkteur was geweest aan de muziekscholen in 1 Tbgelen en Heerenveen, werd hij op 1 januari 1971 benoemd tot direk teur van de Venrayse muziek school. Sinds de oprichting kende de Venrayse Muziekschool alleen maar groei. Dit jaar volgen ruim 1700 leerlingen muziekles bij dit instituut. In zijn hoedanigheid is V.d. Hoonaard ook mede-oprichter geweest van het Nederlands Ver bond van Muziekschooldirekteuren en van het Limburgs Vedel-ensem ble (thans Vedel-ensemble). Ook is hy sinds 1992 bestuurslid van de Stichting Carillon Venray. Voor de 9-jarige Annelie Reijn ders was camavalsdinsdag een bij zondere dag. Niet omdat ze uitbundig carnaval vierde in Ven ray, maar omdat ze de hele dag ver toefde in de RTL-4 studio's in Aalsmeer. Als deelneemster van de mini-playback show met Henny Huisman, had ze de dag van haar le ven. Een dag die een bekroning kreeg toen de jury haar vertolking van 4 Non Blondes uitriep tot win naar van de uitzending. Morgen avond kunt u getuige zyn van deze aflevering van de mini-playback show BRIEF Annelie woont aan de Langeweg en zit op de Dr. Poelsschool. Haar hobby's zijn o.a. paardrijden, zin gen, pianospelen en huttenma- ken.... Ze houdt erg veel van popmuziek en doet zo af en toe, meer voor de lol, playbacken. 'Vorig jaar had ik al een brief' geschreven dat ik wel een keertje mee wilde doen', laat Annelie weten. 'Ik wilde toen Madonna doen, maar dat moet je d'r maar niet inzetten', waannee ze aangeeft dat tijden veranderen. In januari schreef ze een nieuwe brief. Ze wilde wel een keertje het nummer Whats Up van 4 Non Blon des playbacken. 'Het is een heel apart liedje en de zangeres draagt heel aparte kleren. Ze heeft met het zingen ook een hele grote mond. Dat vond ik wel leuk'. Tbt haar eigen verbazing kreeg ze de week daarop al bericht terug. Annelie werd uitgenodigd voor de voorronde in Aalsmeer op 22 janua ri. Daar deden ongeveer 240 kinde ren mee, waarvan slechts een klein deel werd geselelcteerd. Voor Anne lie was dit alles spannend genoeg. Omdat ze het meedoen alleen al leuk vond, deed ze er niet extra voor repeteren. Een week na de voorronde kreeg ze te horen dat ze op camavalsdinsdag uitgenodigd werd voor de opnames van de uit zending van 4 maart. Bovendien moest ze tussendoor nog een keer tje naar Aalsmeer om de kleding aan te laten meten. Haar hele outfit voor de uitzending werd door RTL verzorgd. 'Het was alleen jammer dat ik het niet mocht houden'. Eindelijk is het zover! Na enige tyd uit het VW-assortiment te zijn geweest, is vanaf vandaag het Ven rayse souvenir bij uitstek, 'De Schieëper', weer verkrygbaar by VW Venray. Dit traditionele beeldje van de schaapsherder met kudde, naar ontwerp van de Venrayse kunstena res Emily Gossens, is onlosmake lijk verbonden met de geschiedenis van Venray en de geschiedenis van de Grote en Kleine Schaapscompag nie. De Schieëper blijft het symbool van de eenvoudige herder die eens eenzaam ronddwaalde op de grote stille heide, maar vanuit én voor Venray naam maakte over de gehele wereld. Het beeldje 'De Schieëper* is ver krygbaar bij de VW/ANWB Venray, Grote Markt 23 te Venray en kost ƒ40,-. STILTE Dan wordt het ruim een half jaar stil, voordat de buurt weer by de ge meente wordt uitgenodigd voor een vervolggesprek. Wethouder Truijen laat dan, het is april 1993, weten dat het voorstel van 9 september finan cieel niet haalbaar is. Dit tot onge noegen van de buurtbewoners. De gemeente wil het terrein aan de Kruisstraat liever verkopen. De be woners wijzen op de sociale funktie van dit terrein voor kinderen en scholieren van het Boschveldcolle- ge. Zy achten verder een brede doorgang tussen beide straten van groot belang voor het woonklimaat. Verder wijzen zij de gemeente erop dat er in de nabije omgeving ge noeg andere kavels liggen die ver kocht kunnen worden. KOOP Dan wordt er vanuit de buurt het idee geopperd om met de buurt, in een stichtingsvorm, het kavel Kruisstraat 5 te kopen. De bewo ners komen echter voor een verras sing te staan. Aankoop van dit kavel, ongeveer 500 m2, gaat ƒ69.000, - excl. btw kosten... De buurtbewoners maken vervol gens aan de gemeente niet hele maal duidelijk dat zij van deze prijs geschrokken zijn. Wel wyzen ze de gemeente op een onrealistische ver slaglegging, waarin gesuggereerd wordt dat de buurt, indien de grond niet wordt aangekocht, akkoord gaat met het gemeentelijk voorne men. Zij blijven vasthouden aan de afspraken van 9 september. De buurbewoners wyzen de gemeente er verder op dat het een gemeente lijke verplichting is om voorzienin gen in de wyk te onderhouden en in stand te houden. 'De gemeente moet nu maar eens serieus op onze onvrede ingaan en niet telkens te rugkeren op talloze niet voor de wijk acceptabele varianten'. Verder vraagt de buurt dan nog aandacht voor de verkeersveilig heid in beide straten, waar ook over gesproken is, maar wat nergens in de verslaglegging terug te vinden is. Een gemeentelijke reaktie op dit laatste is dat dit niet aan de orde zou zijn geweest. De betrokken ambtenaar wordt daarna echter door de sektordirekteur gemeente werken teruggefloten. Backx laat in een brief weten dat hier wel dege lijk over gesproken is. In dezelfde brief laat Backx weten dat de wensen van de bewoners fi nancieel niet haalbaar zyn. FRUSTRATIE Inmiddels is het dan 10 januari 1994. Opnieuw is er een bijeen komst tussen afgevaardigden van de buurt en de gemeente, met o.a. de wethouders Kersten en Truij en. Daarin wordt nog eens duide- lyk dat de gemeente het terrein aan de Kruisstraat deels wil ver kopen. Met die opbrengst kunnen dan beide terreinIjes opgeknapt worden. In het 'gemeentelijk' ver beetje zenuwachtig maar Henny Huisman was heel aardig. Hij had heel veel aandacht voor ons'. Tben na de uitvoering de uitslag bekend werd gemaakt, was het voor Annelie een complete verrassing dat ze als eerste was geëindigd. 'Ik had dat helemaal niet verwacht Ik vond het meedoen al heel erg mooi', aldus een trotse Annelie, die haar grote beker boven op de piano heeft neergezet. Sinds januari van dit jaar ver zorgt de Lokale Omroep elke maand de 'live-uitzending' van de Venrayse gemeenteraad. Een klus, waar meer haken en ogen aan zitten dan de omroep vooraf had gedacht Tbt tweemaal toe, en er zyn nog maar twee uitzendingen geweest werd de uitzending vroegtijdig afgebroken. Dat ontlokte vorige week dinsdag burgemeester Waals tijdens een le vendige discussie tot de uitspraak 'nu het net interessant wordt, is de Lokale Omroep haar spullen in aan het pakken'. De vry willigere van de LOV waren op dat moment net be zig alle apparatuur weer op te ruimen. Cees Mathijssen van de lokale omroep liet desgevraagd weten dat men inderdaad niet in staat was ge weest om de volledige raadsverga deringen uit te zenden. 'Het signaal van de raadsvergadering wordt van af het gemeentehuis doorgeseind naar de studio in Veulen. Vandaar- uit gaat het signaal naar het kabel net of de ether in. Tijdens de uitzendingen moesten de vrijwilli gere in het Veulen voortydig weg, waardoor het signaal niet meer doorgegeven kon worden.' Mathys- sen betreurt dit. 'Jammer, maar ik hoop dat hier verandering in komt, zodra wij in Venray zitten.' LO KATIE De studio en de zendmast van de LOV staan op dit moment nog in Veulen. De LOV is met de gemeente in bespreking om dit de verplaat sen naar een centrale plaats in Ven ray. 'De lokatie in Veulen is op zich prima, maar ligt te ver van Venray- centrum. Het is daarom vaak moei lijk om (vrouwelijke) vrijwilligere te vinden die in de avonduren naar de studio willen gaan', aldus Mathijs sen. Volgens zijn zeggen is de om roep in een vergevorderd stadium voor wat betreft een nieuwe lokatie. Over welke lokatie het gaat wilde Mathijssen niet zeggen. Wel dat hy hoopte eind van dit jaar ergens in Venray-centrum te zitten. Ondertussen zijn we benieuwd of de vrijwilligere zaterdagavond, by het concert van het Venray Man nenkoor met Marco Bakker ook voortijdig huiswaarts keren... Bejaarde had hulp nodig Vrijdagavond omstreeks midder nacht kwam een alleenstaande be jaarde in haar woning aan de Seilier ongelukkig ten val. Ze kon niet meer opstaan maar het lukte haar nog wel per telefoon haar buurman te waarschuwen. Die kon echter niet in de woning. Met be hulp van de politie werd door het inslaan van een ruitje toch toegang tot de woning verkregen. Een huis arts kon vervolgens eerste hulp verlenen. I Op de dag van de opnames moest ze al om half negen in Aalsmeer zijn. Annelie was niet alleen want naast haar oudere, waren ongeveer 25 'fans' meegereisd om haar aan te moedigen. 'Eerst waren er repeti ties. Dat was niet zo vermoeiend, al leen de gitaar deed een beetje pijn. Ik moest toen ook de kleding aan die ik met de opnames aanhad. Na de lunch begonnen de opnames. Die duurde ongeveer twee uur. Tij dens de opnames was ik wel een wordt gewezen op de 400 meter re geling. In een vervolggesprek, op 7 juli van dat jaar, stelt de buurt voor het terrein aan de Kruisstraat te hand haven en op te knappen en het ter rein aan de Antoniusstraat in te richten als ontmoetingsplaats met beplanting, een gazon en zitele- menten. De buurt wil dan voor het onderhoud van de toestellen en speelelementen zorgen. In het ver slag valt te lezen dat een nota van dit voorstel naar b. en w. gaan, zodat die voor de zomer hierover kunnen beslissen. CONFLICTSITUATIE Dan dreigt er langzaam een con flictsituatie te ontstaan. De bewo ners van de Kruisstraat zijn voor handhaving van het terreintje aan hun straat, terwijl de bewoners van de Antoniusstraat hun plant soen ingericht willen zien. Op 9 september 1992 wordt daarom door de gemeente een info-avond georganiseerd in 't Po dium. Wethouder Truijen geeft daarbij aan dat de gemeente niet voldoende financiële middelen heeft om twee dicht by elkaar ge legen terreintjes in te richten en te onderhouden. Voorgesteld wordt om een ter rein achter Kruisstraat 12 te ver kopen, van die opbrengst kan e.e.a. gerealiseerd worden. De conclusie van die avond is dan ook dat het terrein aan de Kruisstraat opgeknapt wordt en dat aan de Antoniusstraat achter stallig onderhoud wordt gepleegd en er verbeteringen (o.a. een ver hard pad en banken) worden uit gevoerd. Hierbij wordt er vanuit gegaan dat de bewoners een groot deel van de werkzaamheden zelf uitvoeren. De buurt werkt daarna ideeën uit voor de uitvoering. OPNAMES SLEPENDE KWESTIE De kwestie van dit speelterreintje gaat terug naar 1982. Toen werd aan het terrein aan de Kruisstraat 1 tijdelyk een speelfunktie toege kend. In 1987 stelde de gemeente ,een plan op voor de inrichting van het plantsoen aan de St Antoni usstraat tot speelveld. Een vreemde zaak omdat het gemeentelijk beleid erop gericht is om binnen een straal van 400 meter geen twee - speelveldjes aan te leggen. In februari 1992 vinden de eerste gesprekken plaats tussen afgevaar digden van de Antoniusstraat en de gemeente. Die bewoners willen handhaving van het veld aan de Kruisstraat evt. te gebruiken als trapveld èn inrichting van het ter rein aan de Antoniusstraat. De ge meente laat weten dat zy meer voorstander is van het opruimen van het speelveld aan de Kruis straat en de grond te verkopen als bouwgrond. Zij acht dit terrein niet geschikt als trapveldje. Bovendien De gemeente Venray en de buurt bewoners van de Kruisstraat en de Antoniusstraat liggen al enige jaren met elkaar 'overhoop' over de ruim telijke invulling van een speelter rein en plantsoen in deze buurt. De gemeente Venray wil het kavel Kruisstraat 5, thans een speelter rein met achterstallig onderhoud, deels verkopen. Met de opbrengst wil men het resterende deel van dit kavel inrichten als speelterreintje en een plantsoen, gelegen tussen de Antoniusstraat en Kruisstraat, opknappen. De buurtbewoners kunnen zich echter niet vinden in deze plannen. Zy zyn voor handha ving van het speelterreintje aan de Kruisstraat en willen het plantsoen aan de Antoniusstraat opknappen. De buurtbewoners zijn bereid e.e.a. met zelfwerkzaamheid te reali seren.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 11