Oost-Westverbinding van de baan O Uit de raadsvergadering van Vierlingsbeek Venrayse spuitgast heeft zolder vol brandweerspullen 30 Noordlimburgse kinderen zoeken een pleeggezin Jubilarissen Industriebond FNV Venray enige kandidaat voor Aziëpark Het logo en de verkiezingen LIJST i 5 Gastouder- speelboerderij De Nissehoff LIJST 5 Herinrichtingsplan kom Vierlingsbeek LIJST 5 PEEL EN MAAS LIJST 5 PEEL EN MAAS Donderdag 24 februari 1994 - Pagina 7 Aan het eind van de verkiezing scampagne is er zowaar nog enige commotie ontstaan rondom het lo go van de gemeente Venray. Dit lo go, een bij met enkele honingraten, wordt door de gemeente gebruikt op de pagina Gemeentepraat m.b.t. de aankondigingen rondom de ver kiezingen. Daarvoor is in dit logo een potlood verwerkt. Diverse partijen, m.n. het CDA en D'66 hebben dit logo gebruikt in hun verkiezingscampagne. Bij D'66 pry kt het logo fier op de posters met daarbij een kristal, ter accentu ering van hun bedoelingen. Ook het CDA maakt gebruik van het lo go, deze week in Peel en Maas en ook op de Kabelkrant. Burgemeester Waals liet echter dinsdagavond weten dat hy tegen het gebruik van dit logo door de po litieke partijen was. Waals gaf aan dat in feite geen der politieke partij en met de gemeente geïdentificeerd mag worden. De gemeentelijke voorlichter, I. Molenaar liet weten dat de gemeen te deze zaak verder laat lopen. 'Het is niet duidelijk of het logo be schermd is. Dat is iets wat we uit moeten zoeken. Met de nieuwe huisstyl van de gemeente zullen we dat zeker goed regelen', aldus Mevr. Molenaar. 'Bovendien kun je niet meten met twee maten door een party dit te verbieden terwijl een andere partij het al volop gébruikt. Blij zyn we er in ieder geval niet mee'. Autobrand Vrijdagmiddag omstreeks 13.00 uur reed een 26-jarige bestuurder uit Herten met zijn personenauto over de Ossendijk onder Merselo, toen hij rook onder het dashboard uit zag komen. De man bracht de auto tot stilstand. Onder de motor kap bleek brand te zijn uitgebro ken. De brandweer werd gealar meerd, maar die kon zich alleen maar beperken tot het blussen van het uitgebrande autowiak. De ver moedelijke oorzaak moet worden gezocht in de brandstoftoevoer. Dit omdat de bestuurder verklaarde van LPG op benzine te hebben over geschakeld. Vier gewonden Zondagmiddag omsteeks 16.45 uur verloor een 19-jarige bestuur der van een personenauto op de Smakterveldweg de kontrole over zijn auto en botste tegen een boom. De bestuurder had ernstige hoofd verwondingen en moest naar het Venlose ziekenhuis worden ver voerd. De naast hem zittende 20-jarige plaatsgenoot moest voor behande ling van o.a. hoofdverwondingen naar het Venrayse ziekenhuis wor den vervoerd. Ook twee andere in zittenden van 22 en 20 jaar moesten voor behandeling van schaafwonden, kneuzingen en een ribfraktuur naar het ziekenhuis. De auto was rijp voor de sloop. 'j ',C' 1. LEO JANSSEN Venray verdient een grotere VVD-fractie in de gemeenteraad. STEM VVD, LIJST 5 Tot nu toe werd het kabouterhuis van boerderij De Nissehoff vooral bezocht door werkende ouders en hun kinderen. Het blijkt echter dat er een grote behoefte bestaat voor peuteropvang van kinderen die nog te jong zijn om naar een peuter speelzaal te kunnen gaan. De meeste peuters kunnen daar pas te recht wanneer ze 2V2 jaar oud zijn en soms is er ook nog een wacht lijst. Veel ouders zijn er toch aan toe hun kinderen op eerdere leeftijd met andere kinderen of leeftijdge nootjes te laten spelen, maar heb ben daar geen mogelij klieid toe. De Nissehof biedt hier dan uit komst. In een kleine groep van maximaal vier kinderen kunnen de peuters met elkaar spelen en le ren zo de eerste beginselen van een peuterspeelzaal kennen. Ze kun nen samen knutselen, kleuren en bouwen maar ook maken ze wande lingetjes in de bosrijke omgeving en bezoeken ze de dieren van de boerderij. Ouders die geïnteresseerd zijn in deze vorm van speel-adres voor kin deren kunnen bellen naar: De Nis sehof, tel. 04780-89314. I Nog anderhalve maand zal het krotpand in de Schoolstraat voor \velen een doorn in het oog zijn. Dan zal daadwerkelijk de slopers hamer gehanteerd gaan worden en zal dit pand, tezamen met de naastgelegen postzegelhandel/woning, tegen de vlakte gaan. De bouwplannen voor een nieuw winkelpand met 4 luxueuze apparte- menten is inmiddels door welstand, goedgelteurd en de bouwver gunning is aangevraagd. Planoform, de projectontwikkelaar, is zeer verheugd dat men nu eindelijk aan de slag kan. Bijna twee jaar is deze ontwiklcelaar bezig geweest om deze "steen des aan stoots", zoals wethouder Kersten het noemde, uit het centrum te kunnen venwijderen. De winkelruimte omvant 325 m2 en is op te delen in units. De ap partementen boven de winltel zijn ruim (110 m2) en bereikbaar via trap en lift. De huurprijzen van deze appartementeyi, zullen rond de f1250,- komen te liggen. Inmiddels is voor de postzegelhandel een nieuwe winkellocatie gevonden terwijl ook de bewoner van de naastgelegen woning een andere woning tegemoet kan zien. De ge meente heeft in de plannen bijgedragen middels het fonds stads- en dorpsvernieuwing met ongeveer f60.000,-. De nieuwbouw zal vol gend jaar rond deze tijd gereed zijn. In de vorige week donderdag ge houden raadsvergadering van de gemeente Vierlingsbeek werden de volgende voorstellen goedgekeurd. Aan de wildbeheerseenheid 'Maas en Peelland' werden 1440 ha. gemeentegronden tot het jaar 2000 verhuurd tegen 8,50 per ha. per jaar. Duidelijk werd gesteld dat in de toekomst de jacht rechten op ge meentegronden alleen nog ver huurd gaan worden aan deze wild beheerseenheid. Geen bezwaar had de raad tegen het beleidsplan regionale brand weer wat inhield de verhoging van een bydrage van ƒ0,22 per inwoner. Dan is het ook mogelijk dat mede werkers van de regionale brand weer op 60-jarige leeftijd recht hebben of funktioneel leeftijd sontslag. Voor vervanging van 140 van de 240 tafeltjes en stoeltjes van de ba sisschool in Vierlingsbeek werd ruim ƒ37.000,- beschikbaar gesteld. By een groot aantal tafeltjes zijn de geleiders voor de laatjes afgebro ken, terwijl ook de stoeltjes gebre ken vertonen. De setjes zijn in 1980 aangeschaft. Normaal zouden die een levensduur moeten hebben van 20 jaar. Maar de technische staat is dusdanig dat nu reeds tot vervan ging wordt overgegaan. 2. FRANS VAN HOOFT Het kan ook anders, kies voor bedrijvigheid. STEM VVD, LIJST 5 Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Vier lingsbeek zal in de raadsvergade ring van 17 maart a.s. met een voorstel komen voor de herinrich ting van de kom van Vierlingsbeek. Die kom heeft volgens het college te weinig uitstraling en is aan ver fraaiing toe. 'Het centrum van Vierlingsbeek heeft een betrekkelijk lage bele vingswaarde. Er is nauwelyks spra ke van een echt centrum waarin handel en culturele aktiviteiten zijn geconcentreerd. Er is sprake van ruimtegebrek waardoor in on voldoende mate grootschalige akti viteiten op cultureel gebied kunnen plaatsvinden', aldus b. en w. van Vierlingsbeek. De verkeersbewegingen in de leem van Vierlingsbeek zijn als ge volg van de ingebruikneming van Rijksweg 73 aanmerkelijk gewy- zigd. Er moeten nu plannen wor den ontwikkeld om de centrum- funktie te versterken. Het college stelt voor de opdracht daartoe te gunnen aan Bugel-Hajema Partners uit Assen. Dat bureau heeft ruime ervaring in het ontwikkelen van re vitaliseringsplannen. Als de raad dan in haar vergade ring het daarvoor benodigde kre diet beschikbaar zal stellen dan is het mogelijk dat voor het einde van 1994 een volledig uitgewerkt plan aan de raad kan worden voorgelegd. Het college denkt verder dat de plannen in nauwe samenwerking met bewoners, verenigingen en on dernemers zal moeten worden ont wikkeld. Voorgesteld wordt om een begeleidingsgroep waarin vertegen woordigers van deze groepen zit ting krijgen samen te stellen. Spelenderwijs natuurverkennen Valt een vogel niet uit de boom als hij slaapt? Gaan vogels naar Afrika omdat het hier te koud is? Waarom moeten vogels op hun eieren zit ten? Waarom zitten in de eieren die wij eten geen kuikentjes? Leggen eekhoorns ook eieren? Is zoethout een takje van de zoethoutboom? Hoe eten vliegen? Waarom vallen vliegen niet van het plafond? Heb ben alle lieveheersbeestjes zeven stippen? Heeft een duizendpoot duizend poten? Verliezen slangen echt hun vel? Hebben alle dieren oren? Stelt uw kind ook zulke vragen? Tydens deze kursus gaan we op zoek naar antwoorden op vragen die kinderen zoal stellen tijdens een wandeling in het bos of bezoek aan de kinderboerderij. Daarnaast geven we tips en suggesties om met eenvoudige spelletjes, opdrachtjes en proefjes het bezig zijn in de na tuur voor u en uw kind spannend te laten verlopen. Deze kursus van zes lessen start op dinsdag 22 maart 1994 van 09.15-11.15 uur bij de Volksuniver siteit in Venray. Voor informatie: tel. 04780-80185. Wel werd door de verschillende frakties betreurd dat het scholl- bestuur zo laat met de aanvrage kwam, omdat de uitgebrachte offer te reeds een halfjaar oud was. Er zou bovendien meer technisch on derhoud moeten worden gepleegd aan schoolmeubilair. Voor vervanging van gymnastiek- materiaal voor dezelfde basisschool werd een bedrag van ƒ45.437,- be schikbaar gesteld. Voor vervanging van gymnastiekmateriaal voor de basisschool in Maashees werd een bedrag van ƒ1.619,- beschikbaar gesteld. SUBSIDIEVERORDENING WELZIJN De meer dan 35 jaar dat wij de raadsvergaderingen van de ge meente Vierlingsbeek volgen, was het ieder jaar een agendapunt waar voor de raadsleden de meeste woor den gebruikten als het ging om het verlenen van subsidie. In de nu ge houden raadsvergadering bleek het college een goed werkstuk te heb ben afgeleverd wat gedegen bespro ken werd. Alleen werden er opmerkingen gemaakt waarom de subsidie aan de Vrouwenorganisatie zo verhoogd werden van ƒ8,50 naar ƒ15,- per lid. Dat had echter alles te maken met de emancipatorische zaken die die vrouwenorganisatie de laatste jaren in hun pakket had. In de subsidies is verder een extra stimulans inge bouwd m.b.t. wat de verenigingen voor de gemeenschap doen. Er zal ook kontrole worden uitgeoefend en zullen de verenigingen een ver antwoording en een begroting moe ten overleggen. Op 1 januai-i 1995 kan men van het college al een eva luatie verwachten. Op de lijst van subsidies komt ook een bedrag van ƒ7.500,- voor voor het cultureel centrum De Beej- kurf in Venray. De landelijke stich ting 'Pieteipad milieu estafette' krijgt een bedrag van 250,-, de lan delijke stichting Tropenbos kan op een subsidie van ƒ0,10 per inwoner rekenen. 3. LEON1E CALS VVD voor behoud van het cultureel erfgoed en natuurlijke waarden. STEM VVD LIJST 5 Winkeldiefstal Donderdagmiddag omstreeks 17.00 uur werd in een zelfbedie ningszaak aan De Bleek een winkel dief betrapt. De man maakte zich uit de voeren maar werd achter volgd door enkele pei'soneelsleden. Met assistentie van de politie kon hy even later worden aangehouden en werd de man overgebracht naar het politiebureau. De dader bleek een 22-jarige man uit Radom, Polen, te zijn. Hij ver blijft tijdelijk in Rips. Hij had een scheersetje ter waarde van ƒ17,95 buitgemaakt. Nadat de identiteit was vast gesteld en het onderzoek was afge rond, wei'd de man op vrije voeten gesteld. Afgelopen dinsdag heeft de Ven rayse gemeenteraad een einde ge maakt aan een ruim twintig jaar lange discussie over het wel of niet aanleggen van een Oost-Westverbin ding (Noordtangent) in het noorde lijk deel van het centrum. Terecht vroeg Leo Janssen (WD) zich af wat er nog niet over was gezegd. frakties schaarden zich achter het raadsvoorstel en gaven daarmee b. en w. de opdracht mee om te bekij ken hoe en of de voorstellen, ge daan in het onderzoeksrapport, uitgevoerd kunnen worden. De meeste raadsfrakties liepen daar eigenlijk al op voomit. De dis cussie was in feite al achter de rug. Het college van b. en w. heeft toege zegd om nog voor de zomer met een stappenplan te komen waarin aan gegeven wordt wat ze van plan zyn, en, waar ook het financiële plaatje aangehangen wordt. Volgens wethouder Truijen van fi nanciën is dat financiële plaatje niet mis. Volgens hem heeft de ge meente alleen daar de middelen niet voor. Omdat sommige frakties aangaven hier voortvarend mee van start te gaan, liet de wethouder we ten dat de snelheid van uitvoeren mede wordt bepaald door de finan ciële mogelijkheden. De wethouder liet overigens wel weten dat gepro- beei'd zal worden om zoveel moge- lyk financiën by Rijk, Provincie of andere instanties losgepeuterd zal worden. Aankomende vrijdag slaat het 'uur U' voor de Venrayse brand weerman Piet Wolbertus. Na 20 jaar blussen, zes jaar verzamelen plus enkele weken inrichten kan hij z'n zolderverdieping tonen aan z'n collega spuitgasten. Op die zolder van het woonhuis aan de Beethovenstraat heeft Piet z'n collectie brandweermateriaal ondergebracht. Langs de muren, in vitrines, kasten, op de grond en aan het plafond bevinden zich petten en helmen uit binnen- en buiten land, een collectie brandblussers uit heden en verleden, insignes, modelauto's, boeken, foto's, unifor men en onderscheidingen. Alle maal rond het thema brandweer. De hele verzameling is tot stand gekomen door het krijgen en rui len van objeoten. Dat gebeurt onder meer tijdens de tweejaarlijkse mee tings van Europese brandweerkorp sen. Daar legt Wolbertus, in het dagelyks leven werkzaam in de be veiliging, contacten met andere brandweermannen en verzame laars. Piet verheugt zich nu al op het komende treffen dat in 1995 in het Duitse Meppen gehouden wordt. Maar inmiddels heeft de Venrayse verzamelaar ook buitexi Europa divei-se contacten. Onder meer in de Verenigde Staten en Australië. Ook hier vandaan komt een aantal objecten. In Nederland zyn ook een aantal verzamelaars aktief. Sommigen specialiseren zich, zoals een Venrayse collega in helmen, anderen sparen net als Piet alles wat met de brandweer te maken heeft. Byzonder trots is de Venrayse brandweerman op een oud koperen spuitstuk. 'Gekregen van de oud commandant van de Hilversumse brandweer', glundert Piet. Andere pronkstukken zyn de drie speciaal voor hem handgemaakte brand weerauto's. Een collega uit Boxmeer is daai*voor verantwoordelijk. Minu tieus bouwde hij drie Venrayse brandweerwagens na. Vrijdag heeft het gezin Wolbertus allereei'st de collega's van de A- 4. WIM PALMEN Uw milieu is het waard. STEM VVD LIJST 5 In Venray e.o. is een aanzienlijk tekort aan pleegadressen. Op dit moment heeft de Voorziening voor Pleegzorg Limbux-g 30 kinderen on der haar hoede, die in een pleegge zin geplaatst moeten worden. Alleen, die gezinnen zijxx er niet. In Venray zijn tien pleeggezinnen die allemaal een of meer kinderen heb ben opgenomen. Van de 30 kinde ren die geplaatst moeten worden zijn er 25 jonger dan 12 jaar. Om meer gezinnen bereid te vin den zich als pleegouders aan te melden wordt er door de Voorzie ning voor Pleegzorg Limburg een vooi'lichtingsavond georganiseei'd in Venray, op maandag 28 februari a.s. bij het RISC, Bergweg 4. Specia le aandacht zal die avond geschon ken worden aan de langdurige pleegzorg voor kindei'en in de leef tijd vaxx de schoolgaande jeugd. Ver- der zal o.a. informatie worden gegeven over wat pleeggezinnen en pleegkinderen zijn en wie pleeg ouder kan worden. Belangstellen den in pleegzorg zijn die avond vanaf 20.00 uur van harte welkom. Pleegadressen zijn bedoeld voor kinderen die tijdelijk niet thuis kunnexx wonen. Momenteel is er in Venray e.o. dus een groot aantal kin deren, dat in een pleeggezin ge plaatst zou moeten woi'den. Dit omdat hun thuissituatie wegens omstandigheden van de ouders niet meer optimaal is. Er zijn ech ter geen adressen voorhanden voor deze kinderen die in leeftijd varië ren van 0 tot 18 jaar. Op de infor matie-avond wordt onder andere uitleg gegeven over de diverse vor men van pleegzorg. Pleegzorg va rieert van weekend/kontakt-opvang tot langdurige opvang voor enkele jaren. De keuze of men een kind voor korte of langere tijd wil opvan gen, wordt geheel bepaald door de voorkeur van de pleegouders. De Voorziening van Pleegzorg Limburg houdt zich bezig met het werven, vooi'bei'eiden en begelei den van pleegoudei's en het plaat sen en, begeleiden van kinderen in pleeggezinnen. Dat nieuwe pleeg ouders nodig zijn, blijkt uit het groot aantal aanvragen om een kind in een pleeggezin te plaatsen, maar waar geen pleeggezin voor voorhanden is. Hier probeert de Voorziening voor Pleegzorg Lim burg verandering in te brengen. Het u interesse in pleegzoi'g, dan kunt u de voorlichtingsavond zon der verdere vexplichtingen bijwo nen. U kunt natuurlijk ook altijd kontakt met de Voorziening voor Pleegzorg opnemen, tel. 04750- 11717. groep van de brandweer, beter be kend als het A-team, te gast. Met hun echtgenoten mogen zij de lang aangekondigde verzameling als eei'sten aanschouwen. Daarna biedt de trotse verzamelaar de collega's een gezellige avond aan in het lo kaaltje van de Venrayse brandweer. Als er mensen zijn die zyn geïnte resseerd zijn in allerlei brandweer zaken kunnen zij ook een kijkje komen nemen. Dan wel graag tevo ren even bellen met tel. 85235. Inbraak in vakantiewoning Vorige week woensdagmorgen werd ontdekt dat tussen vi-ydag- avond en woensdagmorgen was in gebroken in een in de bossen nabij Holthees-Smakt staande vakantie woning van een 49-jarige inwoner van Zeist. Op zeer ruwe wijze was toegang verkregen. Ontvreemd werden een waterpomp, een gex-eed- schapskist met gereedschappen, huishoudelijke artikelen zoals pot ten en pannen en serviesgoed. Ook waren grove vernielingen aange bracht in de woning. elke week nieuws De Industi'iebond FNV heeft afge lopen dinsdag tijdens de jaarverga- deiing haar jubilai'issen gehuldigd. Deze vergadei'ing vond plaats in wijkcentrum De Kiosk in het Brukske. De afdeling kende vijf leden die 40 jaar bij de vakbond zijn aan gesloten, nl. P. Deters, L. Gerritsen, P. Janssen, J. Jansen, P.M. Janssen. Twee personen vierden hun 25-jarig jubileum te weten A. Borg- hols en H. Stomphoi'st. De afdeling Venray Industrie bond kent een goede ledenservice, er zyn veel kwesties behandeld. Daarbij gaat het meestal om finan ciële zaken van de leden. Veel leden zijn blij dat de ledensei*viee bestaat op de maandagavonden. Tijdens de vergadering is verder de uitvoering over de ziektewet en Arbowet gesproken. Hoofdbestuur der H. van Rees gaf een duidelijk beeld over de nieuwe wet gevolgd door een discussie. Na de uitleg over Vereniging Industriebond FNV 2000 werd de vergadering gesloten. Op de foto ontbreken J.A. Janssen en H. Stomphorst. Venray blijft in beeld voor de rea lisatie van een Azië thema park. Sterker nog, Venray is de enige overgebleven kandidaat-vestigings plaats. Dit hebben de initiatiefne mers van dit park laten weten. Andere plaatsen in België, Duits land en ook in Nederland, zijn in middels afgevallen. Eind 1992 werd bekend dat Ven- 5. HUB CLEPHAS Onderneem het maar. STEM VVD LIJST 5 Waarschuwing De politie wil waarschuwen voor klanten die met een briefje van 500 DM willen betalen en naar later blijk, 500 Belgische francs hebben afgegeven. Enkele weken geleden werd een Venx-ayse ondernemer de dupe van deze wisseltruc. Deze week is deze trnc opnieuw in Venray toegepast. De politie benadrukt onx by het aanbieden van een bankbiljet van 500 DM, uiterst waakzaam te zijn. Ruit vernield Er werd aangifte gedaan van ver nieling van een ruit van een open bare telefooncel aan de Stations weg. xay in de belangstelling stond van de initiatiefnemers van dit thema park. Deze initiatiefnemers zyn een Canadese projektontwikkelaar, een Rotterdamse architect en een Arn hems adviesbureau. In dit park zouden Aziatische en Europese be- dryven en instanties zich aan het publiek kunnen presenteren. Reali satie van dit park betekent een in vestering tussen de 150 en 200 miljoen gulden. De lokatie in Venray, waar de ini- tiatielhemers het oog op hebben ligt tussen Venray en Oostrum, tus sen de Stationsweg en de Bosch huizen. De gemeente Venray heeft sinds eind 1992 een afwachtende hou ding aangenomen, en doet dit nu nog. In 1992 stelde de gemeente Venray al dat de initiatiefnemers eerst met een masteiplan moesten komen, geënt op de Venrayse situa tie. Dan zal de gemeente beky ken of zij haar medewerking kan en wil verlenen. Ook nu blijft de gemeente Venray bij haar standpunt. Zij wil geen energie steken in 'luchtbal lonnen'. Wanneer dat masterplan gereed zal zyn is nog niet bekend.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 7