PEEL EN MAAS 'De mooiste jaren van mijn priesterleven' LIJST 3 Oud-Venraynaar start adviesbureau op Nijenrode Klazien uit Zalk in 't Brugeind Meerlo Afscheid in Brukske Politieke hearing ouderen Vierlingsbeek A.s. zondag afscheidsmis pastoor Barnhoorn Eindelijk, na 20 jaar, geen Noord Tangent. Als het aan ons ligt: ,,Nu snel het stadspark". STEM 2 MAART DEMOCRATEN Ons skryf soos ons praat Bovenstaande 'kop' sierde deze week een artikel over een Zuid- Afrikaans woordenboek, in het Dagblad voor Noord-Limburg. In 'echt' Nederlands vertaald: 'wij schryven zoals we praten'. Dat her innerde mij weer even aan de Ven- rayse Carnavalskrant, die ons nu al een aantal jaren probeert wijs te maken hoe we Venrays moeten schryven. Dit tot grote ergernis van velen, niet in het minst van onder getekende. Ik heb alle respekt voor de heren Schols en Linssen, die het Venrayse woordenboek hebben samenge steld. Ze zullen ongetwijfeld een hoop werk verzet hebben en vele (zeer) oude Venrayers hebben moe ten interviewen om oude woorden en uitdrukkingen te kunnen ach terhalen en te verzamelen. Maar, toen ze het woordenboek klaar had den, hadden ze dat netjes in een kast moeten opbergen en niet moe ten gebruiken als leidraad hoe men onberispelijk Venrays schrijft. Want dat is het niet! Edoch; jaarlijks worden we op een carnavalskrant 'vergast' welke zelfs een Venrayer van geboorte niet kan ontcijferen zonder zich te verslikken in zijn tong of kunstge bit. En als u lid bent van Venrays onvolprezen Veldeke, dan krijgt u met de regelmaat van een klok een uitnodiging in de bus, waarbij u het Venrays woordenboek moet raad plegen... Mensen toch: schrijf zoals ge praat! Zonder trema's, umlauten en accenten; zonder toeters en bellen! 'En doe dan zeker niet, zoals de or ganisatoren van de Camavalsmis, die het schone lied van Piet Ver- meltfoort 'Rooi mien dorp ien de Piel' als slotzang programmeerden en meenden ook hier de spelling van Schols-Linssen te moeten ge bruiken. Hieronder het refrein van ons 'volkslied' zoals Piet Vermelt- foort dat in 1946 voor ons schreef: Och Rooi, mien dörp ien de Piël ik hald van ow mit hart en mit ziel iens ons Rooi zie ik thuus ien de Piël stöt mien huns Piël en Rooi zien bej mej noemer ien. En hier zoals het in het misboekje was weergegeven: Rooy, mien daörp ien de Pieël ik hald van öw mit hart en mit ziel ien ös Rooj zie ik thuus ien de Pieël stöt mien huus Pieël en Rooy zien beej meej noe mer ieën. Ge moest ow schame! Ame! Piëlhaas blief wakker De carnaval is weer achter de rug. Met 'n glimlach denken we aan die gezellige dagen terug. De optocht commissie had het weer bijna hele maal rond. En ondanks de kou bleven de deelnemers lachen want dat is gezond. De groepen en wa gens, het was prachtig wat je alle maal zag. En van verschillende dingen kregen de toeschouwers zelfs de slappe lach. Na de optocht in de tent. Ook daar werden we nog met lachbuien verwend. Vorst Huub, onze lachebek, kon met de prijsuitreiking beginnen. Alles stond op papier, hij hoefde niets te verzinnen. Eerste prijs middengroep Blief la che klonk het door de microfoon. Maar voordat wij bij het podium wa ren was de prijs al weg, dat vond de ^organisatie heel gewoon!!! Nr. 49 'Rooy blief lache was net iets sneller ;naar voren gekomen en had de iprys al in ontvangst genomen. Wij (lachten, maar wel als 'n boer die kiespijn had. Onze prijs waar we op gehoopt hadden, die was 'gejat'. We hebben het toen toch maar ge waagd en naar 't optochtnummer gevraagd. Blief lache nummer 24, ja zo stond het beschreven. Dat waren :wy. Dus wij hoefden niets meer te 'vrezen. Nr. 49 Rooy blief lache, ja je |zult 't maar beleven, moest toen de prijs aan ons afgeven!!! Over de derde keer winnen werd niets vermeld. De commissie heeft waarschijnlijk niet meegeteld. Piëlhaas w\j hebben jullie verrast, want de beker bly ft vanaf nu defini tief in onze prijzen kast. Achteraf krijgen we werkelijk de slappe lach als we terugdenken aan die maan dag. Optochtcommissie ons advies: Gen geknoj gén geplaar, maar lek ker lache mit mekaar!!! Mar blief wel wakker! Have Hepeveer Kraan ramt viadukt Vry dagmiddag omstreeks 14.50 uur werd de bestuurder van een vrachtauto van een bedryf uit het Brabantse Mill, toen hij het viadukt van de Venloseweg en de Rosakker passeerde, opgeschrikt door een harde knal. De chauffeur was bij zijn vertrek vergeten de uitstaande kraan die op zijn vrachtauto is ge monteerd, in te halen. Die kraan was te hoog voor het viadukt met als gevolg dat delen van de kraan over het wegdek rolden, juist op het moment dat een tegemoetkomende vrachtauto uit Heesch hem passeer de. De bestuurder kon de rollende staalmassa niet meer ontwyken. Die kwam vervolgens onder zijn vrachtauto terecht, beschadigde de onderzijde en veroorzaakte een klapband. Door veel stuurmans kunst lukte het de chauffeur de auto in de juiste koers te houden. Ook kreeg een personenauto uit Ar- cen wat lakschade bij het passeren. Onderzoek zal moeten uitwijzen of het viadukt schade heeft op gelopen. De Raad voor het Bejaardenwerk in de gemeente Vierlingsbeek heeft in samenwerking met de afdelin gen KBvO in de resp. kerkdorpen, a.s. maandag 21 februari een poli tieke hearing georganiseerd voor al le 55 ers in de gemeente. Woord voerders van de vyf gemeentelijke politieke partijen krijgen de gele genheid aan te geven hoe, naar hun mening, het gemeentelijk beleid er voor de komende vier jaar uit zal moeten zien. In een discussie met de Raad voor het Bejaardenwerk, de Ouderen bonden en de aanwezige 55 ers in de zaal kunnen de woordvoerders van de politieke partijen nader in gaan op de konsekwenties van dat beleid, met name voor de ouderen in de gemeente. Het is bekend, dat de vergrijzing van de bevolking in deze gemeente in de komende jaren meer dan het gemiddelde zal toenemen. De hearing begint op maandag 21 februari om 14.30 uur in zalencen trum Concordia te Vierlingsbeek. Aan de juiste sfeer en stemming zal het Seniorenorkest uit Venray bijdragen, dat bereid was deze bij eenkomst muzikaal te omlijsten. Voor dit onderdeel is dus het suk- ses bij voorbaat verzekerd. De orga nisatie vertrouwd op een grote opkomst van de ouderen. Eventuele individuele vervoersproblemen kunnen in overleg met de bestuurs leden van de KBvO-afdelingen wor den opgelost. Politie had goede inval Dat ook politiemannen wel eens goede ideeën hebben werd afgelo pen zaterdag weer eens bewezen. Omdat het de laatste tijd regelmatig voorkomt dat er in de nachtelijke uren inbraken worden gepleegd in schuren en stallingen in de meest afgelegen gedeelten van de gemeen te, heeft de politie extra posten uit gezet. Zo ook in de nacht van vrijdag op zaterdag. De politie had post gevat nabij een uitgaanscentrum in Leunen en omstreeks vier uur kwam vanaf de Apolloniastraat een Mercedes per sonenauto met twee inzittenden. Die reed vervolgens richting Casten ray. Op afstand volgde de po litie die auto die stil hield op een parkeerterrein aan de Albionstraat. Twee personen stapten uit. Bij het signaleren van de politie rende een van hen weg. De tweede, een 36- jarige Tilburger, kon in de kraag worden gegrepen. Hij was in het be zit van inbrekerswerktuig en een schroevendraaier. Er werd assisten tie gevraagd om de tweede man aan te houden. De politiemannen kwamen op het lumineuze idee om met een soortgelijke auto in de kom van Leunen rond te gaan rijden, even te stoppen en licht te claxoneren in de hoop dat de tweede man zou denken dat zijn maat al in vrijheid was gesteld en hem kwam halen. In de buurt van de Albionstraat kwam de man in kwestie op de auto af en stond, toen de deur werd geopend, oog in oog met de politie. Ook hij werd naar het politiebureau overge bracht. Het bleek een 37-jarige in woner van Tilburg te zijn. Het tweetal was goed bekend bij de poli tie. De jongste gaf toe een inbraak te hebben willen plegen in een café, de andere verklaarde alleen op de uitkyk te hebben gestaan. Een van het tweetal had nog twee onvoorwaardelijke veroordelingen open staan en hem werd gevraagd die boete, in totaal ƒ1.700,-, maar even te voldoen. De auto bleek niet verzekerd te zyn en werd in beslag genomen. Na verhoor en opmaking van proces-verbaal werden beiden in vrijheid gesteld in afwachting van hun berechting. Vrouw slaat plaatsgenoot met ijzeren stang Zondagmiddag omstreeks 17.45 uur kwam een jongetje huilend thuis van de carnavalsviering in Landweert, omdat hij door een car navalsvierder - omdat hij tegen de man was aangelopen - in zijn ge zicht was geslagen. De vader van de jongen ging met een familielid ver haal halen bij de man. De man kreeg hulp van een plaatsgenoot die kans had gezien een ijzeren stang te pakken. Daarmee sloeg ze de vader van kind op zijn hoofd, die dusdanige verwondingen opliep, een gapende hoofdwond, dat hij in het ziekenhuis moest worden gehecht. Tegen de dame werd proces verbaal inzake mishandeling opge maakt. De politie is nog met het on derzoek bezig. Vandalisme Vandalen hebben van de jonge boomaanplant aan het Hensenius- plein een tak afgebroken om daar mee vervolgens een glas-in-lood raampje van een woning aan de Leeuwstraat kapot te gooien. De klap bezorgde de bewoonster de 'schrik van haar leven'. Dit voorval vond vrijdagavond omstreeks 22.30 uur plaats. Inbraak in garage In de nacht van donderdag op vrijdag werd door vernieling van een ruit toegang verkregen tot het kantoor van een garagebedrijf aan de Horsterweg in Leunen. Uit het kantoor werden de computer en twee autoradiocassettespelers ont vreemd. Nu hebt U het voor het zeggen! Vertrouw op 2 maart Uw STEM Fraktie van de Vorle t°e aan anders dan anderen en aktief WIJ BEKIJKEN HET GRAAG VAN UW KANT. Voor de Venrayse bevolking is het belangrijk dat de fraktie van de Vorle groter wordt. nr. 1 Joost van de Vorle nr. 2 Gerrit Lemmens nr. 3 mr.Victorine Derks DONDERDAG 17 FEBRUARI 1994 Nr. 7 HONDERD VIJF IIENDE JAAHUANti Er is ooit een tijd geweest dat een student van de Nijenrode Universi teit nauwelijks hoefde te sollicite ren. De meeste bedrijven stonden in de rij voor deze 'knappe koppen'. Maar economische tijden verande ren en ook de Nij en rode-student, zal zich na de uitreiking van de bul, in moeten spannen om een goede baan te krijgen. Ook studenten die de nieuwe opleiding Bedrijfskunde, het Intensief Doctoraal Programma (IDP), een soort stoomkursus van 15 maanden, afleggen, hebben het niet gemakkelijk. Marcel Noord huis (26) uit Venray, die eind vorig, jaar deze studie afrondde, heeft in deze situatie een gat in de markt ge zien. Samen met collega Peter Jon ker is hij nu een adviesburo gestart, die studenten 'aan een baan gaan helpen'. NIEUWE OPLEIDING Het IDP is een nieuwe opleiding, speciaal bedoeld voor studenten die niet te flauw zyn om te studeren. In 15 maanden steekt een student die het IDP volgt, ongeveer 3500 studie uren. Zestien uur per dag studeren is geen uitzondering. Behalve dat de studenten deze tijd hierin willen steken, kost het ook een aardige cent. Deze 'stoomkursus' kost onge veer dertigduizend gulden. In de praktyk blijkt deze investering ech ter niet garant te staan voor een goede baan. Volgens Noordhuis is een hogere opleiding tegenwoordig meer een handicap. Een bedrijf wil eerst ach ter de kwaliteiten van een persoon komen, voordat die in een hogere funktie wordt geplaatst. Bovendien kennen veel bedrijven deze 'snelle Rechts Marcel Noordhuis bij de overhandiging van de bul, eind vo rig jaar. opleiding' van de Universiteit nog niet. 'Wij moeten deze studie nu verkopen. Wij zijn de pioniers', al dus Marcel Noordhuis, die deze nieuwe uitdaging koos boven een aanbod van een uitzendbureau, waarbinnen hij overeen aantal jaar een managementfunktie kon gaan bekleden. BEDRIJVENCENTRUM Samen met cpllega-student^ Peter Jonker bekeek hij tijdeSs dé'oplei ding al of het mogelijk was om on der de vleugels van Nijenröde een bedrijvencentrum met adviesbu reau te beginnen. De Universiteit had echter geen geld voor een be drijvencentrum, maar wilde als proefprojekt wel de kans bieden om een adviesburo op te starten. Als fi nanciële ondersteuning werd kan toorruimte op het universiteits terrein aangeboden. Het Adviesburo Jonger en Noord huis richt zich met name op het midden- en kleinbedrijf. Inmiddels is ook de eerste opdracht binnen. Een kleine machinefabriek heeft een grote klant verloren en zit nu met een gat in de omzet. Voor die klant wordt nu bekeken of export naar Oost-Europa of misschien wel Azië interessant kan zijn. Met veel ambitie zijn Jonker en Noordhuis aan deze uitdaging be gonnen. 'Veel studenten denken nog dat ze vanzelf een baan krijgen als ze hun bul hebben, maar met eigen initiatief kun je ook zelf iets creëren', aldus Marcel Noordhuis. Deel entreegeld naar straatkinderen Rio De ook in deze regio bekende kruidenvrouw Klazien uit Zalk is dinsdag 22 februari te gast in Meer lo. In zaal 't Brugeind te Meerlo ver zorgt zij 's middags vanaf 14.00 uur een boeiende lezing over de natuur, kruiden en bloemen en planten. Mevrouw Klazien Rotstein-van den Brink is na haar televisie optredens een bekende persoon lij kheid geworden in ons land. Ze vertelt en schrijft vlot over alles wat met kruiden en dieren in de natuur te maken heeft. Klazien heeft al meer dan tien boelges geschreven die als zoete broodjes over de toon bank gaan. Bovendien heeft z\j dit jaar een eigen scheurkalender uit gegeven waarin ze dagelijks tips en wetenswaardigheden over de na tuur meldt. Sinds kort is er zelfs een Klazien cosmetica-lijn. De bijna 75-jarige Klazien woont in het kleine dorpje Zalk in de buurt van Zwolle. Zij is al 47 jaar ge trouwd met Sam Rotstein, die van joodse herkomst is en in Duitsland is geboren. Het geld dat zij voor haar lezingen ontvangt wordt nor maal gesproken volledig aan de Joodse vrouwenhulporganisatie Woman International Zionist Orga nisation in Israël gegeven, die voor al ontheemde kinderen en bejaar den helpt. Nu ze in Meerlo optreedt wordt een deel van het entreegeld beschikbaar gesteld aan de Meerlo- Wanssümse stichting voor ontwik kelingssamenwerking voor het straatkinderprojekt Sao Martinho in Rio de Janeiro. SPREEKSTER Haar kennis van kruiden en haar verbale begaafdheid maken haar tot een veel gevraagde spreekster in het hele land. Als ze moet optreden in het land gaat ze per bus en trein of Klazien wordt gehaald door de organisatoren van de avonden. Kla zien is goed bevriend met de Meer- lose Bep Wymans-Poels. Als zij in de regio een bijeenkomst moet ver zorgen logeert ze in Meerlo. Het is mede om die reden dat zij een mid dag houdt in zaal 't Brugeind te Meerlo. Haar verhalen zijn niet weten schappelijk maar komen uit de mond van een gewone huisvrouw die dicht bij de natuur staat. Ze heeft het over gewone dingen die vaak een buitengewoon hulpmiddel kunnen zijn voor de mensen. 'De Schepper heeft in de natuur zoveel mooie krachten gedaan waar de meeste mensen geen weet van heb ben', zegt ze. Volgens Klazien is het altijd de moeite waard om middel tjes van de natuur te gebruiken. 'Het kost bijna niets en baat het niet, het schaadt ook niet', is haar credo. Volgens Klazien zijn de men sen zich over het algemeen te wei nig bewust van de heilzame wer king van eenvoudige bloemen en planten. Nadere informatie: zaal 't Brug eind Meerlo. tel. 04789-1283. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Op zondag 20 februari zal tijdens een H. Mis om 11.15 uur afscheid worden genomen van pastoor Barn hoorn van de Paterskerk. Bijna twintig jaar was deze pastoor in Venray aktief, eerst bij de opbouw van de kerk in Brukske, later als pastoor van de Paterskerk. Met het vertrek van pastoor Barnhoorn komt een einde aan 350 jaar 'geestelijk werk' door de paters Franciscanen. Terugkijkend op de Venrayse jaren noemt Barnhoorn het 'de mooiste jaren van mijn priesterleven'. GYMNASIUM Pastoor Barnhoorn werd in 1957 tot priester gewijd, waarna hy als missieprocurator (die het geld be heerde) werkzaam was in Noord- Holland. Van 1962 tot 1966 was pastoor Barnhoorn werkzaam in het onderwijs. In die tijd heeft hij zelfs twee jaar lesgegeven op het Jongensintemaat in Venray, de school waar later het Boschveldeol- lege uit voortvloeide. Van 1966 tot 1975 was de pastoor werkzaam als kapelaan in de wijk Nazareth in Maastricht, waarna de benoeming volgde als assistent in Venray. In Venray werd Barnhoorn belast met de opbouw van de katho lieke kerk in Brukske, een taak die hij tot 1983 vervulde. Inmiddels was hij in 1980 ook al benoemd tot pastoor van de Paterskerk. In 1988 kreeg hij als pastoor van de Paters kerk toch weer de kerk in Brukske onder zijn hoede. RESTAURATIE Pastoor Barnhoorn heeft jaren lang gehoopt dat een andere Fran ciscaan zijn funktie als pastoor zou over kunnen nemen. Het afscheid in Venray doet hem nu wel zeer. 'Voor mij is de afgelopen periode de mooiste in mijn priester leven ge weest' aldus de pastoor. Barnhoorn is vooral lovend over de Venrayse bevolking en hun relatie met de Franciscanen. 'Een voorbeeld daar van is de restauratie van het orgel. Het-is voor mij het mooiste ge schenk dat dat orgel, met geld van de bevolking, nog voor mijn af scheid is gerestaureerd'. TERUGLOOP De afgelopen jaren heeft ook pastoor Barnhoorn te maken gehad met een teruglopende belangstel ling voor de kerk. Nu de Francisca nen de parochiale zorg hebben overgedragen aan het bisdom zul len deken Coenen en zijn priesters zich inspannen om de band tussen kerk en gelovigen te verstevigen. Een taak die de deken bij zijn komst naar Venray al duidelijk naar voren bracht. Pastoor Barnhoorn gaat nu naar Weert toe waar hij Gardiaan wordt Zoals in deze krant al eerder werd bericht, gaan de paters Francisca nen Venray zeer binnenkort verla ten. Ook voor de parochie van 't Brukske zal dit afscheid gevolgen hebben. Toen de wijk voor een gedeelte nog letterlijk in de steigers stond, heeft de Franciscaan Huub van der Sanden rond 1974 de pastorale be geleiding van de wijkbewoners op zich genomen. Hij deed dat op een heel eigën, heel persoonlijke ma nier, die heel dicht bij de mensen stond. Pater van der' Sanden kreeg weldra assistentie van de paters Barnhoorn en Van Vliet, welke laat ste met name zorg droeg voor de be geleiding van de katechese op basisschool De Foekepot, die in die tijd even snel groeide als de wijk. In de beginjaren van de parochie werden de eucharistievieringen op zondag gehouden in de aula van De Foekepot. In 1977 werd een eigen kerk in gebruik genomen. Met na me in de jaren tussen 1974 en 1980, toen het inwonertal van de wijk in hoog tempo groeide, was het een aktieve, bruisende parochie gemeenschap. Die aktiviteit is ook in later jaren gebleven, zij het dat de schaal ervan geleidelijk aanzien lijk verkleinde. Tben in 1983 de paters Van de Sanden en van Vliet naar elders vertrokken waren, was er binnen de Franciscaanse gemeenschap geen opvolger beschikbaar en werd de zorg voor de parochie overgedra gen aan het bisdom Roermond. Tot 1988 droegen de pastoors Bruggink en Vernooy de verantwoordelijk heid voor de parochie. In 1988 ver zocht het bisdom pater Barnhoorn, die inmiddels al een aantal jaren pastoor van de Paterskerk was, om de zorg voor de parochie in 't Brukske tijdelijk waar te nemen. Vanaf die tijd hebben pastoor Barn hoorn en pater Lemmen zich uit stekend van deze taak gekweten. Omdat pastoor Barnhoorn ook de zorg had voor de parochie van de Paterskerk werd zijn werk in 't Brukske voor een aanzienlijk deel overgenomen door pater Lemmen, die tevens rector is op Beukenrode. Pater Lemmen begeleidde de kin deren van de basisschool bij de voorbereiding op communie en vormsel en verzorgde de eucha ristievieringen in het weekend, daarbij eens per maand geas sisteerd door pastoor Barnhoorn. Vooral de kombinatie van deze ta ken met de verantwoordelijkheid voor hun werkzaamheden in de Pa terskerk en op Beukenrode zal vaak veel van beide pastores gevergd hebben. De parochie van 't Brukske is hen zeer erkentelijk voor de har telijke en attente manier, waarop zij gedurende deze jaren de zorg voor de parochie hebben waargenomen. Op zondag 27 februari kunnen de parochianen afscheid nemen van beide paters en wel na de eucha ristieviering. Deze eucharistieviering begint bij deze gelegenheid om 10.30 uur. De ze aanvangstijd zal vanaf die datum gehandhaafd worden als per 1 maart de verantwoordelijkheid voor de parochie overgaat naar een team van pastores onder leiding van deken J. Coenen. Met name ka pelaan Woutering, die vanaf die da tum de speciale zorg zal krijgen voor de Paterskerk en 't Brukske, heten we van harte welkom in deze parochie. van de Paters Franciscanen op de Biest wordt. Dit is het grootste Fran ciscanenklooster van Nederland waar ruim 50, voornamelijk bejaar de, Franciscanen wonen. De oudste onder hen is 97 jaar. 'Dit is een nieuwe uitdaging voor mij, waarbij ik gesteund zal worden door pater Laurensse, die in Venray geboren en getogen is. AFSCHEID A.s. zondag zal tijdens een H. Mis afscheid worden genomen van de pastoor. De mis wordt opgeluisterd door de twee koren die altijd in de Paterskerk de missen verzorgen, de Zangers van St. Frans en Crescen do. Tijdens die mis zal ook het ge restaureerde orgel in gebruik worden genomen. Na de mis wordt iedereen in de gelegenheid gesteld om pastoor Barnhoorn de hand te schudden. Inmiddels heeft de pas toor al bij diverse instanties, zoals basisschool De Bongerd, de Invali- denbond en de Katholieke Vrouwen Vereniging, afscheid genomen. 'U moet van mijn afscheid geen drama maken. Ik ben dankbaar dat ik hier zoveel jaren heb mogen werken', al dus de pastoor. Misplaatste carnavalsgrap In de nacht van vrijdag op zater dag, even na twaalf uur, kreeg de po litie via een taxicentrale een melding dat een taxildant, een 38-jarige Venlonaar, zou zijn be schoten. Op de Venlonaar zouden enkele schoten zijn afgevuurd bij een café aan de Hoenderstraat De politie die de melding ernstig op nam stelde direkt een onderzoek in. Getuigen hadden die 'aanval' ge zien, maar het bleken carnavals vierders te zijn met een kinder- klapperpistool. Ook de getuigen dachten eerst dat het schoten wa ren uit een echt pistool. De politie deed de zaak af als carnavalsgrap. Geen voorrang Vorige week woensdag omstreeks 22.10 uur vond op de splitsing Oude Oostrumseweg-Oostsingel een botsing plaats tussen een bromfiets bestuurd door een Venraynaar en. een personenauto bestuurd door een plaatsgenoot. Oorzaak van het ongeval was het niet verlenen van voorrang. De bromfietser moets voor behandeling naar het zieken huis worden vervoerd. m

Peel en Maas | 1994 | | pagina 9