Vastelaovend Venray trotseert de kou Uitslagen Carnavalsoptocht De Piëlhaas 1994 OOK Kinderoptocht Kleurrijke PEEL EN MAAS Donderdag 17 februari 1994 - Pagina 5 voor uw A KETTING A w FORMULIEREN w drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 De prinsenwagen van Yssélsteyn moest het met een half punt ver schil afleggen tegen de Veulense wagen. De grote Boerenbruiloftsstoet trok onder een aangenaam ivinter- zonnetje door de Venrayse straten. De kinderoptocht in Ven ray, geor ganiseerd door Jeugdvastelaovend De Hazekeutel was zeer kleurrijk. Ondanks de vrieskou deden onge veer 330 kinderen, verdeeld over 40 groepen, aan de optocht mee. Dit jaar werd voor het eerst een thema in de optocht gehanteerd, namelijk het Wilde Westen. Veel groepen speelden hier leuk op in. Het be taald parkeren, milieu en andere aktuele zaken werden goed met dit thema gekombineerd. De uitslag is als volgt: Eenlingen/duo's: 1. Wilde Westen herleeft; 2. Carillon; 3. Dr. Poels- school; 4. De Hazekeutel ien 't Wil de Weste. Kleine groepen: 1. Vandaliseme; 2. Weej schiete d'r naeve; 3. Moeder en Kiender. Middengroepen: 1. Dracula; 2. Western Bengels. Grote groepen: 1. Liere Parkiere; 2. Recycling; 3. Incognito; 4. CD 5x11. Wagens: 1. Wor kunne weej os perdjes parkiere; 2. Prinsenwagen Landweert. Aanmoedigingsprijs: Dinosauius. Themaprijs en Leo Hendriks Wis seltrofee: Wor kunne weej os perd jes parkiere. Hij steekt zijn neus graag in andermans zaken, dat is bekend. Maar burgemeester Waals werd zaterdagavond in het Piëlreuzen- rijk bij de neus genomen. De 'Opperpiëlhaas' kreeg een varkens neus! De Piëlreuzen zijn er van overtuigd dat Waals met deze neus in staat moet zijn om de stankcirkels in het Piëlrenzenrijk te kun- nen verkleinen zodat er weer woningen gebouwd kunnen worden. Als hij nu zijn neus maar niet stoot... (foto: P. Alders) Eenlingen/paren: 1. Lijsttrekker; 2. Lull hammer; 3. Broeder Valen- tijn; 4. Deksels mègje; 5. De Sprank; 6. Parkeren in Rooy, daor krieg ik...; 7. Vliegveld De Peel; 8. Allien. Kleine groepen: 1. Het leger des dweils; 2. 't Flut en 't3. Weej zien de bluumkes van ut plein; 4. Weej hebbe mit ow nog 'n appel ke te schillen; 5. Weej kriege stadswach- te; 6. Met enne zak over de kop dur ven weej...; 7. Gekke drollie's. Middelgroepen: 1. Blief lache; 2. Zien weej moj zat vur Prinses; 3. Wie trekt d'r ien Rooy an de touw- kes; 4. De Stieve; 5. Weej wete van de Prins gèn ltwaod; 6. Kiespien; 7. De kappers van toenurst; 8. Wat zie- de.J! 'n brödje; 9. Pipo bende; 10. Bizzzzzege beeje; 10. Ut is moj zat; 11. Effe wachte... Grote groepen: 1. Reuze plezier; 2. De Piëlhaas is mien sterrebeeld; 3. Rooy blief lache-, 4. Weej ston d'r ge kleurd op en...; 5. SloapZek; 6. Rooy trekt alles noar zich toe; 7. Ook weej iezervreaters schuive. Praalwagens: 1. Weej zien echte broeders; 2. 'n Rad veur d'oage drè- je; 3. Laot os iezervraeters mar schuive; 4. Weej poolen ok. 5. De Peel uutgevloge; 6. Mestakkoord; 7. Piraat; 8. Dragend make, dan zien ös zake; 9. Karpoelen; 10. Weej jon gens van de Peel drinken niet te veel; 11. Pizaa; 11. De rieoliering in Oeldere; 11. Wild West. Grote muziekgezelschappen en joekskapellen: 1. Sub Matris Tutela Harmonie; 2. Panfax-e St. Oda; 3. Rats d'r neve; 4. MMSK St. Peti*us Banden; 5. Moj zat; 6. Zuutjes an; 7. Harmonie St Cathai*ina; 8. Fanfare Ons Genoegen; 9. Lang zök; 10. Fan fare De Peelklank. Jeugdprinsenwagens: 1. Leunen; 2. Oostrum; 3. Castenray; 4. Yssel- steyn; 4. Venray; 5. Merselo; 6. Heide. Prinsenwagen: 1. Veulen; 2. Ys- selsteyn; 3. Leunen; 4. Oostrum; 5. Venray; 6. Merselo; 7. Oirlo. Bij Red Stars was het vrijdagavoyid al carnaval, toen Ben Hendriks de Orde van de Hazekeutel kreeg uitgereikt. Vraagt de ene Venraynaar aan de andere: 'Vier je nog carnaval dit jaar?', waarop de tweede ant woordt: 'Alleen als het ijs- en Ijs koud is'. Met die variant op een bekende reclameslogan is de vastelaovend in Venray aardig te karakteriseren. Want Venray vier de ondanks polaire temperaturen vastélaovend. 'Peel en Maas' was er natuurlijk tyj. 1 De meteorologen hadden de drie daagse koudegolf voorspeld, maar zaterdag was er van pooltemperatu- ren nog geen sprake, 's Middags om drie uur verzamelde zich de menig te genodigden in de burgerzaal voor de installatie van prins Tenny I. Een installatie met enkele nieuwig heden. Zo had het gemeente bestuur voor de eerste keer zelf gasten uitgenodigd. De keuze was gevallen op een aantal vastelaoves- artiesten. En zo kon het publiek de Trennesetters, Grad en Petran ont waren in hun burgerkloffie. Cato en Hendrien waren hun carnavals- outfit trouw gebleven. Nieuw was ook de vorst, die na mens de kerkdorpen verbaal de strijd aanging met z'n Venrayse col lega Hub en vooral met burge meester Waals. In een heel andere stijl dan z'n voorganger Hay deed vorst Bert van de Leunse Knöllekes qua woordenstroom en humoris tisch gehalte niet voor de Casten- rayse ex-vorst ondei'. De toespraak van prins Tenny was een (school) voorbeeld van Venrays dialekt en gelardeerd met bijzonder rake en fraaie cartoons. THEMA Zondag viel de kou als een Siberi sche deken over Rooy. Dat was aan het aantal toeschouwers bij de kin deroptocht wel te merken. Hartver warmend waren daarentegen de deelnemers. Massale afmelding bleef uit en het publiek zag geen overdreven lange, maar wel een ver zorgde en vlotte kinderoptocht. Grote winnaar werd de groep van scouting die het thema Wilde Wes ten en de aktualiteit van het betaald parkeeren had gekombineerd. De groep won de Leo Hendriks Wissel beker, de eerste pry's bij de grote groepen en speciale themaprys. Scouting was echter zeker niet de enige mooi en kleurige groep in de optocht. Na de optocht werd het in de stra ten van Venray relatief stil. Van straatcamaval, dat in Noord-Lim burg toch al geen wortel wil schie ten, kwam dit jaar natuurlijk helemaal niets terecht. De Venrayse vastelaovend speelde zich dan ook in de café's, de schouwburg en de tenten af. Slechts als het echt niet anders ging begaven feestvierders zich op straat. En wie zal hen onge lijk geven bij temperaturen ver on der het nulpunt? Een bezoek aan het Preulekeshuus, hier door kinderen van De Hommel, was ook een beetje carnaval. MUZIKALE PROBLEMEN By de grote optocht op maandag zorgde de kou toch wel voor enkele problemen. De lage temperatuur deed de Venrayse harmonieën en fanfares besluiten om hun blaas instrumenten thuis te laten. Door de koude was de kaxxs te groot dat er schade aan de instrumenten zou ontstaan. Gelukkig bleken de diver se korpsen nogal inventief en had den ze voor alternatieve instrumen ten gezorgd. De optocht zelf was een bonte stoet van hoog niveau. De onder- weipen waren legio. Het motto van prins Tenny, 'Gen geknaoj en gen geplaar mar lekker lache mit me kaar', werd vele malen op ludieke wijze gebracht. De strijd om 'De Piëlhaas Cup', oftewel om de mooiste prinsenwagen, was dit jaar De harmonieën en fanfares speelden zonder hun blaasinstrumen ten maar hadden veel alternatieve instrumenten bij zich. bij zonder spannend. Veulen trok aan het langste eind met 205,5%, een half puntje meer dan Ys- selsteyn... Het moet overigens gezegd wor den, dat ondanks de lage tempera tuur en de ijskoude wind, de optocht massaal bekeken werd. B RULLE FT De Boerebrulleft stond tradito- neel dinsdag in de belangstelling. Al om 11.00 uur zaten de deelne mers aan het ontbyt in de tent op het Schouwburgplein. Tijdens de trouwplechtigheid, 's middags, werd het zelfs nog aangenaam in het winterzonnetje, dat door de wolken brak. De boerebrulleft ken de dit jaar een grote deelname. Massaal was ook de belangstelling tydens de afsluiting van de vaste laovend, dinsdagavond op de Grote Markt. Vele honderden mensen to gen tegen middernacht naar het voormalige raadhuis om getuige te zyn van het afscheid van de vaste laovend en het afscheid van prins Tsnny en zyn adjudanten Hans en Theo. Er werd massaal gezongen en gehost maar uiteindelijk kwam aan vier daag lache mit mekaar een einde. Aan het einde van de prinseninstallatie, zaterdagmiddag werd de Wakkere Piëlhaas uitgereikt aan Hay Philipsen (m.) uit Castenray. Het motto van Prins Tenny, lekker lache mit mekaar, werd veel in de optocht gebruikt. Voor de zesde keer unnnaar van 'De Piëlhaas Cup': de prinsenwa gen van Veulen. Optocht kijken: uhe biyinen stond had het beter dan buiten

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5