I Modehuis Thomassen helpt straatkinderen in Rio Kortdurende opname/nachtopvang Rijksweg 73-zuid moet langs oostelijke Maasoever Informatiebijeenkomst voor allochtone inwoners Banen- en beroepen- oriëntatie J voor vrouwen Rommelmarkt Woonzorgprojekt St. Joriskwartier Europarle mentariër naar Horst PEEL EN MAAS Bibliotheek- nieuws Vogelmarkt te Wanssum Bezorgers gezocht Verloren en gevonden voorwerpen Recital in schouwburg Dansavond Gimsel Natuurvoeding, de smaak van de toekomst! 345 En zoë was 't ïen Venroj is 'n welkom verjaardagskado Verkrijgbaar in de boekhandel Üj PEEL EN MAAS f- VROUWEN KIEZEN IN DE POLITIEK Je stem laten horen. Je stem uitbrengen. Je niet weg laten stemmen. Als vrouwen, thuiszorgvrouwen dat doen, dan is er toekomst voor de thuiszorg. En als vrouwen dót doen is er ook toekomst voor de politiek. Adie Steen Beleidsmedewerkende Ontwikkeling, Kwaliteit en onderzoek bij de Stichting Thuiszorg Noord-Limburg In het kader van de verkiezingen in 1994 geeft wekelijks een inwoonster/inwoner van Venray een citaat over 'Vrouwen in de Politiek'. Organisatie Werkgroep Vrouwen en Politiek. Informatie: 04780-23428 ('s ochtends). Nieuwe faciliteit Het Schuttersveld J Met een aktie voor de straatkinde ren in Rio de Janeiro wil Thomas sen Mode in Venray een bijdrage leveren aan de oplossing van een groeiend probleem in de Braziliaan se hoofdstad. IDe direktie van het ruim 100 jaar oude familiebedrijf heeft bij gele genheid van de modernisering van de modezaak een bankrekening ge opend. De nieuwe zaak zal op dins dag 22 februari worden geopend, waarna nog vier open dagen volgen. 'Wij hebben onze relaties en klan ten gemeld dat, als zij een attentie overwegen bij gelegenheid van de opening, wij sympathiseren met de akties voor de straatkinderen van pater Martin Cox in Rio en het wa- terzuiveringsprojekt in Conzaga, vlak bij Divinolandia', legt direk- teur Karei Thomassen uit. Pater Cox zet zich al jaren in voor de straatkinderen in Rio de Janeiro. Deze zwervende groepen kinderen, verstoten door hun familie en zon der dak boven het hoofd, staan re gelmatig bloot aan razzia's en moordaanslagen. Vaak worden die i uitgevoerd door de politie van Rio, die zo het straatbeeld van de stad i wil 'zuiveren'. 1 De Stichting Volwassenen Educa- tie en Vrouw en Werkwinkel star ten binnenkort met kursussen Banen- en beroepenoriëntatie. Deze kursussen zijn bedoeld voor vrou wen uit de gehele regio, die zich op nieuw willen oriënteren op hun mogelijkheden op de arbeidsmarkt. In de kursus wordt uitgebreid aandacht besteed aan de voorkeu ren en interessen, die de kursiste op het gebied van banen en werk heeft. Uitexaard wordt ook bekeken wat de persoonlijke eigenschappen, vaardigheden en capaciteiten zijn. Via allei'lei bronnen wordt informa tie gegeven over een breed scala aan beroepen en beroepsselctoren. Om meer diepgaande gegevens over een bei'oep te krijgen, wordt kon takt ge zocht met personen, die dat bereop uitoefenen. I Het is belangrijk te weten of er op de arbeidsmarkt vraag is naar een beroep, dat men op het oog heeft. Daarom wordt in samenwerking met andere instellingen de situatie op de arbeidsmarkt in de regio on der de loep genomen. Het kan zijn dat men voor een bepaald beroep eerst nog een kursus of opleiding wil volgen. Daarom wordt een over zicht gegeven van de kursussen en opleidingen, die voor volwassenen worden georganiseerd. Bovendien worden er excursies gehouden naar opleidingsinstituten in de regio. Omdat het maken van een juiste keuze voor een baan, bei'oep of opleiding niet gemakkelyk is, krij gen de ltursisten daarbij een inten sieve begeleiding. Natuurlijk moet er uiteindelijk wel door de kursiste zelf gekozen worden, maar steun by het verkrijgen van overzicht en in zicht is belangryk om tot een zo verantwoord mogelijke keuze te kunnen komen. Het is niet altijd eenvoudig om een goede sollicitatiebrief te schx-ij- ven of je degelijk op een sollicitatie gesprek voor te bereiden. Daarom vormt sollicitatietraining een on derdeel van de kursus. De kursiste leert methodes om haar kans op het verki'ijgen van de gewenste baan zo gi'oot mogelijk te maken. De kursus wordt op meerdere plaatsen in de regio gegeven. Hij is bedoeld voor vrouwen en omvat één bijeenkomst per week geduren de 20 weken. Plaats, dag en tijdstip zullen nog nader bekend gemaakt worden. De kursuskosten zijn ƒ65,-. Er is kinderopvang aanwezig. Mensen, die interesse hebben kunnen voor meer informatie bel len naar de Stichting Volwassenen Educatie in Horst, tel. 04709-83298 of 86197. MENSWAARDIG Het familiebedrijf wil een steen tje bijdragen aan een menswaardi ger bestaan voor de kinderen. Karei Thomassen: 'Normaal krijg je bij een opening bloemen en drank aangeboden. Op zich is dat fan tastisch. Wij zijn al gelukkig met onze nieuwe zaak; door deze aktie kunnen we deze kinderen wellicht wat geluk in hun leven brengen'. De Venrayse familie Thomassen runt de modezaak in de Grotestraat al sinds 1881. Het bedrijf was tot aan de Tweede Wereldoorlog een al gemene textielzaak met ook zaken als luiers, beddegoed, etc. Na die tyd groeide Thomassen uit tot een modezaak van 1000 m2. Het nieuwe interieur heeft een Zuideuropese uitstraling met veel graniet. Een zaak waar men ontspannen kan rondkijken. Direlcteur Karei Tho massen is naamgenoot en klein zoon van de oprichter. Met de toetreding van zijn dochter Esther in de direktie is nu ook de vierde Op zaterdag 19-februari.wordt err een informatiebijeenkomst gehou den voor alle allochtone inwoners van Venray over de komende ge- meentei-aadsverkiezingen. De bij eenkomst wordt georganiseerd door het Turks Platform Venray en vindt plaats in het Turks Ontmoe- tingseentrum, St. Antoniusstraat 1 te Venray. De bijeenkomst begint om 13.30 uur. Bedoeling van deze bijeenkomst is vooral dat de politieke paitijen in de gelegenheid zijn om informatie te verstrekken over hun partijpro gramma's. Het is niet de bedoeling er een politieke discussie van te maken. Tydens de bijeenkomst zullen door de organisatie vier thema's aan de orde gesteld worden: werk gelegenheid en opleiding, criminia- Ryksweg 73-Zuid tussen Venlo en St. Joost moet als autosnelweg langs de oostelijke Maasoever wor den aangelegd. Dit schryven het re giobestuur Limburg en de EVO, Ondernemersorganisatie voor lo gistiek en transport, de drie Ka mers van Koophandel en Fabrieken in Limburg, de Limburgse Werkge versvereniging en de Limburgse Or ganisatie van Zelfstaxxdige Onder nemers in een gezamenlijke reaktie op de projektnota/MER A 73-Zuid. De organisaties vinden dat met de aanleg van deze ontbrekende schakel in de noord-zuid verbin ding moet worden begonnen on middellijk nadat het trajekt Boxmeer-Venlo is gerealiseerd. Daarmee wordt de verkeersveilig- heid op de N271 en N273 zo snel mogelijk verbeterd. Het Limburgs bedrijfsleven vindt de oost-variant de meest logische keuze. De autosnelweg zal op de oostelijke oever het meeste rende ment opleveren. Juist in dit gebied genex-atie in het bedrijf gekomen. Zij zal ook de officiële openingshan deling verrichten. Esther neemt het winkelgebeuren en mede de in koop van de (internationale) kollek- tie voor haar rekening. Haar partner René Veldink is verant woordelijk voor het management van de 25 werknemers tellende on derneming. LICHTKOEPEL Meest opvallende onderdeel van de facelift die het interieur van Tho massen Mode heeft ondergaan is de lichtkoepel, midden in de zaak. De traditionele achthoekige vormen in deze winkel hebben plaatsgemaakt voor ronde contouren. De moderne inlichting past by de filosofie van het modehuis, vindt Karei Thomas sen. 'By de stijl van de kleding die we verkopen, hoort dat we steeds voorop lopen en de tijd voor zyn'. (De bankrekening voor uw bijdra ge voor de sti-aatkinderen is ge opend bij de CLBN onder nummer 63.05.29.086.) liteit en veiligheid, huisvesting en mindei-hedenbeleid in Venray. Iedere politieke partij krijgt per thema koit de gelegenheid nog aan vullende vragen over dat thema te stellen. Uiteraard zal bij ieder thema de positie van de allochtone inwoners van Venray centraal staan. Nage noeg alle politieke partijen hebben inmiddels hun medewerking aan deze bijeenkomst toegezegd. Het Turks Platform Venray re kent erop, dat de allochtone inwo ners van Venray in groten getale naar deze bijeenkomst komen. Voor ieder die belang hecht aan een goed minderhedenbeleid in Venray, biedt deze bijeenkomst de moge lijkheid de politieke partijen te vra gen naar hun opvattingen daarover. zyn veel bedrijven gevestigd met als gevolg een intensieve aan- en af voer van goederen. Het beleid van de provincie is er op gericht om het aantal bedryven in handel, industrie en tuinbouw in het oostelyk oevergebied verder uit te breiden. De gezamenlijke or ganisaties vinden dan ook dat het voor de hand ligt dat de autosnel weg in deze streek wordt aangelegd. Bovendien kan de nieuwe rijksweg de regionale economie, die op dit moment onder druk staat, extia sti muleren. Volgens de projektnota/MER zal de autosnelweg de bereikbaaiTieid voor het goederenvervoer bedui dend verbeteren. In de brief wyzen de organisaties er op dat ook het za- kelyk verkeer, zoals vertegenwoor digers en onderhoudsdiensten, gebaat zijn met snellere verbin dingen. Op zaterdag 26 maart a.s. organi seert de bewonerscommissie in sa menwerking met de Stichting RISC, afdeling Ouderenwerk Ven ray, een 'open middag' in het woon zorgprojekt voor ouderen. In de eerste plaats is deze middag be doeld om belangstellenden de mo gelijkheid te bieden een kijkje te komen nemen in het woonzorgpro jekt. Het woonzorgprojekt bestaat nu al weer twee jaar en voor veel ouderen en jongeren is het projekt een onbekend begrip, hoe ftxnktio- neert het geheel en wat houdt het nu precies in? Daar willen wij ver andering in brengen door u de gele genheid te geven een bezoek te brengen aan het woonzorgprojekt. Daarnaast wordt er op deze mid dag een gezellige rommelmarkt ge organiseerd en zal er een tentoon stelling zijn over de heropbouw van het voormalig Wit Desselke, nu be ter bekend als het Sint Joriskwar tier. Om het geheel kompleet te maken, zullen de heren Jansbeken zorgdragen voor de muzikale om lijsting. Wij nodigen iedereen uit om deze 'open middag' te bezoeken, u bent allen van harte welkom. Wellicht kunt u op de rommelmarkt enkele leuke en bruikbare spulletjes op de kop tikken voor weinig geld of spreekt de tentoonstelling u meer aan? Er is voor ieder wat wils en de toegang is geheel gratis. De open middag is op zaterdag 26 maart a.s. en vindt plaats in de ge meenschappelijke ruimte van het woonzorgprojekt, Burgemeester Es- serstraat 20 te Venray, van 14.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kunt u bellen met de Stichting RISC, afdeling Ouderenwerk Ven ray, tel. 86706. De priester en politicus Herman Verbeek, lid van het Europees Parle ment voor de Regenboogfraktie, houdt donderdag 24 februari een spreekbeurt in de Oude Lind in Horst. Verbeek spreekt over het be lang van een sociaal rechtvaardige en ecologisch verantwoorde land bouw. De politicus is uitgenodigd door de werkgi'oep Vastenaktie Noord-Limburg. De titel van de lezing van Herman Verbeek is 'Voedsel komt van boer en tuinder, de mensheid leeft van land- en tuinbouw'. In tz'n werk in het parlement en in z'n publicaties wijst Verbeek voortdurend op het belang van de boeren en tuinders voor de samenleving en de voor rang die steeds gegeven wordt aan handel en industrie. Bovendien probeert hij oplossingen aan te dra gen voor de problemen waarmee de agrarische sektor in Europa kampt. De avond in de Oude Lind begint om 19.45 uur met een optreden van de volksmuziekgroep Mallemoer. Na de spreekbeurt van Hemian Ver beek is er gelegenheid voor vragen en discussie. Politie zoekt getuigen van mishandelingen Maandagavond omstreeks 20.30 uur hepen op het trottoir van de Hoenderstraat vier personen. Een van hen liep half op het trottoir en half op straat. Toen het viertal werd ingehaald door een, met matige snelheid rijdende personenauto bestuurd door een 26-jarige Venray- naar, draaide de deels op de weg lo pende jongeman zich half om. Hij kwam daarbij in aanraking met de hem inhalende auto. De knaap trapte vervolgens tegen de auto, waai-door schade ontstond. De bestuurder stopte en maakte een opmerking. Die moest hy bekopen met een trap tegen zyn bovenbeen. Er ontstond een worsteling waarby klappen over en weer werden uitge deeld. De jongeman maakte zich vervolgens uit de voeten. De auto bestuurder deed aangifte inzake mishandeling en inzake vernieling van zijn auto. Diezelfde avond, omstreeks 23.30 uur, kreeg een 22-jaiige man op de Poststraat een bierglas in zyn gelaat gegooid. De wond die in zijn gezicht ontstond was dusdanig dat de man voor behandeling naar het zieken huis moest worden vervoerd. In beide gevallen is de zaak zeer onduidelijk omdat er geen signale menten van de daders bekend zijn. De politie zou graag in kontakt ko men met eventuele getuigen. elke week nieuws Door rood licht Een 31-jarige bromfietser reed door het rode verkeerslicht op de oversteekplaats Ch. Ruysstraat- Oostsingel om over te steken. Op dat moment nadere een personen auto, bestuux'd door een 29-jarige Ven raynaar. Die kon gezien de af stand de bromfietser niet meer ont wijken. De bi'omfietser werd zodanig verwond, o.a. enkelfrak- tuur, dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Het ongeluk vond vorige week donder dag omstreeks 18.10 uur plaats. Sinds kort bestaat in bejaarden centrum Het Schuttei'sveld te Ven ray de gelegenheid tot koxtdurende opname/nachtopvang. Daartoe is in het complex van de aanleunwonin gen een kamer ingericht. Deze voorziening is bestemd voor die oudere, die zelfstandig woont en om uiteenlopende redenen zichzelf tijdelijk niet kan verzorgen of tijde lijk niet in de thuissituatie ver zorgd kan worden. Het verblijf kan zowel betrekking hebben op een of meer etmalen (tijdelijke opname) of ook op één of meer nachten (nacht- opvang). Gegadigden dienen in het bezit te Een keuze uit de nieuwe romans en de nieuwe studieboeken: Beishuizen, Tineke: Deze dag, deze man, dit kind... Vrouwen vertellen over gebeurtenissen die je leven veranderen. Brusselmans, lierman: Ex- minnaar. Een jonge Vlaamse schrijver brengt zijn nachten voor al door met motorrijden en drinken. Coupland, Doublas: De shampoo planeet. Tussen een twintigjarige ambitieuze jongeman en zijn m id delbare hippiemoeder tekent zich een generatiekloof af. Dobrick, Barbara: Lastige ouders. Volwassen kinderen tussen aan- paSsiYL(f en rebellie. 'Bespreken van problemen, zoals die kunnen ont staan in de relatie tussen ouders en hun 'volwassen kinderen. Kawadias, Niko: Hondewacht, Tij dens de nachtwacht vertellen Griek se bemanningsleden elkaar meer en minder sterke verhalen. Khalifa, Saliar: Memoires van een eigenzinnige vrouw. Autobiogra fisch verhaal over een vrouw die noch in de liefde noch in het huwe lijk het geluk vindt Mooiste: De mooiste beren om zelf te maken. Price, Richars: Clockers. Een Ame rikaanse detective gaat tijdens zijn onderzoek naar een moord op zoek naar de broer van de man die een bekentenis heeft afgelegd, Wetering, J. v.d.: Drijflijk. Grijpstra, privé-detective, wordt door ex-collega De Gier naar een ei landje voor de Amerikaanse oost kust ontboden omdat De Gier ervan verdacht wordt een vrouw van de rotsen geduwd te hebben. De vogelvereniging de 'Gevleugel de Vrienden' Wanssum e.o. organi seert in de periode van september 1993 t/m april 1994 op elke 3e zon dag haar maandelijkse vogelmarkt. Op deze vogelmarkt kan zowel de vogel kweker als de liefhebber alle sooiten kanaries, parkieten en exo tische vogels kopen, maar ook verkopen. Daarnaast is het mogelijk vogel- benodigheden, zoals drink- en voer- balyes, nestkastjes en -materiaal, broedkooien etc. te kopen. Tevens is op deze vogelmarkt een opkoper van vogels aanwezig. De eerstvolgende vogelmarkt vindt plaats op zondag 20 februari van 9.30 tot 12.00 uur in het ge meenschapshuis 'De Zandhoek' (bij de kerk) te Wanssum. Voor diverse routes in Veni-ay zoe ken wij regelmatig bezorgers om in te vallen. Minimum leeftijd 14 jaai-. Opgave in onze boekhandel of tele fonisch 82727. Venraynaar afgestudeerd Aan de Katholieke Universiteit Nijmegen heeft Veni-aynaar Mar- tien Kengen (28) vorige week don derdag zijn doctoraaldiploma natuurkunde behaald. Martien Kengen, zoon van de Veniayse lood gieter/installateur Jan, studeerde af op een onderwerp over de werking van lasei'. De Venraynaar mag zich nu doctorandus noemen. Martien Kengen studeerde eerder aan de HTS en was dus al ingenieur. zijn van een positieve indicatie, al gegeven door de regionale indica tiecommissie. Deze is gevestigd in het gemeentehuis van Veni-ay. Het is niet toegestaan deze voorziening aan te wenden om positief geïndi ceerde ouderen voor het verzor gingstehuis tijdelijk te huisvesten in afwachting van definitieve opname. De kortdurende opname/nacht opvang mag maximaal twee maan den bedragen. Voor de verlenging is toestemming van Gedeputeerde Staten vereist. Er is een eigen bij drage verschuldigd van ƒ15,- per etmaal. Overzicht van verloi'en en gevon den voorweipen aangemeld bij de politie. VERLOREN Diversen: Afstandsbediening voor garage; Succes-agenda met rij bewijs; 2 Gouden schakannbanden 22 krt; Europas Rabo 1745 N.L.D. Janssen; Rabopasje Ysselsteyn; Fietstas met fototoestel, agenda, bank- en giropas, adresboek, porte monnee; Fietstas, eenzijdig; Kees hondje, l.br. langharig met pluim staart en 3 witte poten; Horloge, wit, Prisma? DameshoitogeCitezen, zwart met goudkl. rand; HoxToge, zilveiYmetaalkleuiig;, Half LeesbriL letje met Zwart koo itjerRij bewijs tnv K. van Soest; Schoolagenda Boschveldcollege; Fietssleutel met Tuxtle-kopje; Lipssleutel, wit label, Cleven; Zwart kxxipetui met 5 sleu tels; 5 Sleutels aaxi riixg nxet blauw label; Tas met paspooxt, girobetaal kaart en pas. Portemonnees: Beurs met ca. ƒ200 en bankpasje; Met bankpasje, videotheek- en bibliotheekkaaxt en ƒ20,-; Dames boi'd.rood; met Euro pas Rabo; Dames grijsblauw; Met velschillende creditcards; Heren met drie pasfoto's en ca. ƒ250,-. GEVONDEN Bankpas tnv R. Kuesexxer; Dames fiets Friendship; Herenfiet Olympia met handremmen 5807 AM 18; Da meshorloge Citizen, quarts; Jas, soort leder; Jas en hoed; Regenpak; Sleuteletui, leder met sleutel van Opel (5 sleutels); 6 Sleutels; Sleutels met opschrift 'mooi is gemetseld in baksteen'. Op zondag 27 februaiï zal de vio liste Odette Burger weer te horen zijn. Haar conceit begint om 11.30 uur. Na het behalen van haar Masters' Diploma aan de Manhattan School in New York is ze terug in Europa en momenteel werkzaam als derde concertmeester in het Symfonie/ Operaorkest in Dxxisburg, Duits land. Op deze ochtend zal ze dan ook met een aantal collega's uit haar nieuwe omgeving het programma uitvoeren. Met Christian Köhn, pia no en Paul Pesthy, altviool, speelt ze werken van o.a. Beethoven, Martinu en Saint-Saëns. Fanclub De Zwerver organiseert op 18 februari een gezellige dans avond in zaal In den Engel met Leo de Kraai uit Groesbeek. De avond begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Donderdag 17 februari 1994 - Pagina 3 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: G. van LOON Patersstiaat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoi'en terecht: 's moi'gens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-Y S SELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: O. VERHAEGEN, tel. 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARMENPRAKTIJK WIL Kremer, W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak G. GELLING Vlasakker 1, Oostrum, tel. 10956 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspx-aak J. van WINDEN, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor; de:prakty key vanrnevr, Raay- makers, mevr.' Van Eferteïi," mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Jan Poelsweg 2a, Ysselsteyn tel. 04780-42116 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 82411 Vogels kijken en herkennen binnen ons milieu Tijdens deze kursus leert u voge len in vogelvlucht. We proberen de beginnende vogelaar op weg te hel pen. Het leren waarnemen en her kennen, ook op geluid, staat centraal. Daarnaast wordt er aan dacht besteed aan het gedrag van vogels, de relatie met hun omge ving, de bedreigingen vanuit het milieu. Tevens worden u tips aange reikt over hoe u uw tuin vogelvrien- delijk in kunt richten. Vele soorten vogels zullen de re vue passeren, maar u zult er niet 'tureluurs' van worden. De bedoeling van deze kui'sus is om de belangstelling voor en het kijken naar vogels op te wekken, in kombinatie met het milieu. Er wordt aandacht besteed aan hulp middelen (kijkers, vogelgidsen e.d.) die men bij het vogelen kan ge bruiken. De kursus bestaat uit vier theorie- avonden en drie excursies in de vroege ochtend, mogelijk in het weekend, een en ander in overleg met de kursisten. Voor de praktij k- lessen is een verrekijker wel handig. Plaats: Horst. De kursus is op 1, 8, 15 en 22 maart van 20.00-22.00 uur. De excursies: 20 maart Vlakwater; 24 april Mariapeel en 29 mei Flevo- poldei-. Voor informatie bel Volksuniver siteit Venray e.o. 04780-80185. Earl Grey-thee Es™® Een geurig kopje thee uit India van ae beste EKO-kwaliteit. 935 ^65 20 builtjes Soyadessert i provame! i Een verrassend lekker I ÏSJm" vanilletoetie'r')^aan Venray Paterstraat 4, tel. (04780) 87217 Limburgs bedrijfsleven:

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3