OPRUIMING extra laag geprijsd beiden 50% 19.95 LAATSTE WEEK Alle winterkleding Venray en Veulen Tentoonstelling over vrouwen in de politiek korting vergadert dinsdag Discussie-avonden in Omroep Venray laat 'stem van het volk horen' Ekster Odabeeld 'vergaan' VENRAY gepty met de Asteria HALFVASTEN-VEILING ini v.d. Leur PEEL EN MAAS DONDERDAG 17 FEBRUARI 1994 Nr. 7 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG Jagermeister 0.7 liter NET WNHANDEL ênseniusstraat 1 PEEL EN MAAS Kantoor Deurne Kantoor IIIGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY ^VEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING AdVerten,iepr'iS: 36 °t' PB' mm Abonnementspriis per half iaar n5'00 Srotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 Abonnementsprijs buiten de regio f22,00 uitsluitend bij vooruitbetaling modehuis De ekster die in het verleden op de hand van het Odabeeld heeft gestaan, bestaat niet meer. De vogel, in het verleden regelmatig slachtof fer van vandalisme, was uiteinde lijk dermate vernield dat er niets meer var. te maken was. Inmiddels heeft de werkgroep Kruisen en Ka pellen zich bereid verklaard om een nieuwe ekster te maken, zodat het Odabeeld weer in ere hersteld kan worden. In september vorig jaar deden wij, in het kader van de manifesta tie 93 Geheimen, een oproep naar personen, die mogelijk wisten waar de ekster van St. Oda was gebleven. Deze ekster is in het verleden regel matig 'uit de hand van Oda gerukt of geslagen'. De inmiddels overle den kunstenaar Theij Min, die langs het Odaparlc woonde, heeft de ekster regelmatig gerestaureerd en opnieuw bevestigd. Zijn dochter, Het Odabeeld in de tijd dat de scho lieren van Jerusalem nog in het ■park vertoefden. Meer gedetailleer dere foto's zouden welkom zijn om de ekster na te maken. mevr. Koopmans bevestigde ons dat de vogel was 'vergaan'. 'Hij bestaat niet meer. Op een gegeven moment had de vogel geen staart meer. Weer later trof mijn vader de vogel in meerdere stukken aan. Toen heeft hij gezegd dat het de laatste keer was dat hij de vogel zou repareren. Daarna hebben vandalen opnieuw toegeslagen en heeft hij de resten laten liggen.' Volgens mevr. Koop- mans heeft haar vader enige malen bij de gemeente aangeklopt met de vraag of deze stenen vogel niet met een pin verankerd kon worden. 'Dat kostte teveel geld' was iedere keer het antwoord. Theij Min heeft in de winter van '91-'92 nog wel een poging gedaan om de vogel uit hout na te maken. 'Die is nooit afgemaakt. Waar de resten zyn weet ik ook niet' aldus mevrouw Koopmans. Haar vader overleed in 1992. ODAPARK Met het opknappen van het Oda- park wil de Stichting St. Odapark ook het Odabeeld in ere herstellen. De Werkgroep Kruisen en Kapellen wil het vervaardigen van een nieu we ekster ter hand nemen. Hier voor is wel fotomateriaal van het Odabeeld nodig, toen het nog niet vernield was. Alleen dan kan de ekster die vorm krijgen, die de vo gel in het verleden ook had. Men sen die fotomateriaal hebben en dit hiervoor beschikbaar willen stel len, kunnen kontakt opnemen met onze redaktie. Met de gemeenteraadsverkie zingen op 2 maart in het vooruit zicht manifesteren politieke partyen en belangengroeperin gen zich steeds nadrukkelijker. Volgende week worden er in dat kader een tweetal politieke avon den gehouden. Donderdag 24 fe bruari praten in café 't Podium vertegenwoordigers van de zes po litieke partijen die deelnemen aan de verkiezingen over de on derwerpen verkeerscirculatie en verkeersveiligheid in Venray. Daags ervoor, woensdag 23 fe bruari wordt in Veulen eveneens een forumdiscussie gehouden. Op die avond staat (het behoud van) de bedrijvigheid op de kerk dorpen centraal. De discussie in 't Podium wordt georganiseerd door de gezamenlij ke politieke partijen in Venray. in samenwerking met de lokale Om roep Venray. De omroep zendt de bijeenkomst dan ook live uit. Op die manier probeert 'de politiek' de HOTEL RESTAURANT Valentijnsdag valt dit jaar bij ons op 20 februari! U wordt van harte uitgenodigd voor het: KHI Heerlijk genieten van-een uitgebreid buffet roet koude en wanne specialiteiten zoals, Hop d'Oeuvres" fijne vissalade-en frisse groentesala des. Heerlijk wanne vleesschotels met rijst en aardappelgamituien. Ter afsluiting een feestelijk dessert en voor uw kinderen een ijsje met ver rassing. Tijdens de Peel brunch serveren wij onbeperkt koffie, thee en melk. Pnjs ƒ29,50 kinderen t/m 12 jr f\}- per 10 cm lichaamslengte Salade van gerookte heilbot Helder champignonsoep Varkenshaas met wodkasaus IJstruffel met caramelsans Hotel Asteria MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INLICHTINGENEN RESERVERINGEN: TEL. 04780-11 466 burger te interesseren in de lokale politiek en de opkomst op 2 maart te stimuleren. De lysttrekkers van de partijen krijgen eerst de gelegenheid om hun standpunten ten aanzien van het thema uit te leggen in een spreekbeurt van maximaal vijl' mi nuten. De volgorde is daarbij door loting bepaald. Het publiek in de zaal kan daarna reageren en vragen stellen. Na de pauze is het bedoe ling dat er een geanimeerde discus sie ontstaat tussen publiek en politici. Via de telefoon kunnen ook de luisteraars thuis aan de discus sie deelnemen. In het tweede ge deelte kunnen algemene politieke thema's aan de orde komen. De avond duurt van 20.00 tot 22.30 uur en wordt geleid door Mathieu Emonts. Onderdeel van de gezamenlijke campagne van de lokale politiek is ook een markt. Die wordt zaterdag 26 februari van 13.00 tot 15.30 uur gehouden op de Grote Markt De partyen mogen dan op eigen wyze. reclame maken voor hun politieke ideeën. KERKDORPEN De forumdiscussie in zaal 't Veule wordt georganiseerd door de geza menlijke ondernemers van de Ven- rayse kerkdorpen. Centraal in de discussie staat dan ook de vestiging en het behoud van zelfstandige on dernemingen in midden- en klein bedrijf op de kerkdorpen en direkt daarmee in verband de leefbaar heid op de dorpen. De sprekers van de zes partyen krijgen eerst de kans om in tien minuten uit te leg gen hoe zy denken over het thema. Na de pauze nemen de sprekers plaats in het forum en volgt een dis cussie met het publiek. De discus sie wordt geleid door een onafhan kelijke voorzitter. De bijeenkomst in zaal 't Veule begint woensdag om 19.30 uur en duurt tot circa 22.45 uur. Op de dag van de verkiezingen zelf is van 19.00 tot 22.00 uur het gemeentehuis toegankelijk voor het publiek. Iedereen die belang stelling heeft kan in de burgerzaal de uitslagen op de voet volgen. Sinds vorige week donderdag is in de openbare bibliotheek een kleine tentoonstelling over vrou wen in de politiek te zien. De ten toonstelling is onderdeel van de landelijke en lokale campagne om na de komende verkiezingen meer vrouwen in de politiek te krijgen. De expositie informeert onder an dere over 75 jaar vrouwenkiesrecht in Nederland. Duidelijk wordt dat dit recht nog lang niet heeft geleid tot een evenredige vertegenwoordi ging in de diverse bestuurslagen. De tentoonstelling is tijdens ope ningsuren van de bibliotheek nog te bezichtigen tot aan de verkiezin gen op 2 maart. LIONS-club Venray organiseert zondag 13 maart a.s. Inname goederen zaterdag 19 februari a.s. van11.00tot13.00uur in het St. Josefklooster aan de Overloonseweg, telefoon 04780 -1 20 70 genverenigingen, wijk- en dorps raden, jongeren- en ouderenwerk benaderd en gevraagd naar hun po litieke wensenlijst. Uit al die wen sen plus de ideeën van luisteraars die op de oproepen gereageerd heb ben, is de uiteindelijke Lijst 7 sa mengesteld. Lijsttrekker van 'Lijst 7' is Ingrid Weyers. De politieke pri oriteitenlijst van 'de gewone mens in Venray' wordt in de uitzending bekend gemaakt, waarna de lijst op houdt te bestaan. Na afloop van het programma wordt 'Lyst 7' overhan digd aan de reguliere partijen. 'Die moeten er maar mee doen wat ze willen', aldus een woordvoerder van de omroepredaktie. Inbraak in kantoor Door het losdraaien van een licht koepel en het verwijderen van een rooster was toegang verkregen tot het kantoor van een tabakszaak aan de Grote MarkL Ontvreemd werd de telefax. De waarde kon nog niet worden medegedeeld. De inbraak vond in de nacht van zaterdag op zondag plaats. Vernielingen aan auto Een 35-jarige inwoner van Venray deed aangifte van vernieling aan zyn in de Kruisstraat geparkeerde personenauto. Naast beschadigin gen aan de auto was ook nog een band lek gestoken. De vernielingen hebben plaatsgevonden in de nacht van zondag op maandag. op uw 2e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE Rfoto video Patersstraat 10, Venray, Tel. 04780-84485 elke week nieuws Zwitserse Tegelkachels .Antiek in Ciken en grenen Gopie flntiek §cloogd grenen Get- en Salontafels Stoelen Kasten 'Dressoirs en Gommodes Slaapkamers 73 aby kamers t 73anken en fauteuils Loyd Loom en 1Ziet 'Messing ISinnenverlickting Spiegels Woon- en 'Tuindecoraties 'Buitenverlichting Bielsen en- Hekwerk Stationsweg 86 5807 AG Oostrum-Venray tel. 04780-85950/8036/ Open. di. t/m do. 13.30-17.30 uur vrij. 13.30-21.00 uur za. 9.00-16.00 uur De Venrayse gemeenteraad ver gadert dinsdag 22 februari. Op de agenda staat onder meer het kre diet voor de herinrichting van het Wilhelminaplein en de evaluatie van hinderwetverordening. Ook praat de raad over het lierfinan- eieren van de stichting CAI. Ver der is het voor de tegenstanders van een oostwestverbinding een historische datum, want in de ver gadering neemt de raad - naar alle waarschijnlijkheid - het voorstel van het college over om de weg niet aan te leggen. De vergadering begint zoals gebruikelijk om 19.00 uur in de raadszaal. In de raad komt een voorstel aan de orde waarin gevraagd wordt om een krediet van 335.600 gulden voor de herinrichting van het plein. Met dit geld komt het totaal verstrekte krediet op 1,6 miljoen gulden. Het Wilhelminaplein wordt hetzelfde ingericht als het Schouwburg- en Henseniusplein en sluit eveneens aan by de inrich ting van de Grotestraat. De herin richting wordt gelijktijdig uitge voerd met vernieuwen van het riool in het gedeelte van de Julianasingel tussen Pouwels en de Wilhelmina- stiaat. Met de 335.600 gulden komt het totaal verstrekte krediet voor de ex ploitatie van het Wilhelminaplein op ruim 1,9 miljoen gulden. Daarte genover staan de inkomsten uit de verkoop van de grond (ruim 1,5 mil joen) en de vier ton die afkomstig zyn uit het potje voor herstel van de riolering. Boekhoudkundig houdt het exploitatieplan dan ook 368.000 gulden over en het college stelt voor dat restant alvast te reser veren voor de aanleg van het par keerterrein achter Eurotapijt en parkeerplaatsen langs de Juliana singel. CAI De stichting Centrale Antenne In richting Venray, afgekort CAI, wil een lening vervroegd aflossen en opnieuwe afsluiten tegen een lagere rente. Dat levert de stichting een voordeel van ruim 8 ton op. De ge meente heeft zich destyds, by de aanleg van het kabelnet in Venray, Oostrum en Leunen, garant gesteld voor deze lening van 8 miljoen gul den. Daarom moet de raad ook aan de aflossing en herfinanciering haar goedkeuring geven. Uitvoe ring van dit besluit komt in handen van het college. Daarmee is de betrokkenheid van de gemeenteraad by het reilen en zeilen van CAI en haar dochter-BV Kabeltelevisie Venray een heel stuk verminderd. In de vergadering van vorig jaar december besliste de raad al dat het CAI-bestuur voor zaken als investeringen en tariefbepaling niet langer de goedkeuring vooraf van de raad nodig heeft. De ge meente is in feite alleen nog finan cieel partner van de CAI als garantiesteller voor de lening. Bij het besluit om een stuk direkte kontrole af te staan is wel afgespro ken dat by een eventuele verkoop de overwinst ten goede komt aan de abonnée's. Via fictieve 'Lijst 7' Diefstal personenauto Uit een garage werd een perso nenauto ontvreemd. Ook zijn uit die garage enkele kentekenplaten ontvreemd. De diefstal heeft in de nacht van dinsdag op woensdag plaatsgevonden. De waarde van de auto kon niet worden medegedeeld. Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Zondag 20 februari is by Om roep Venray de dag van Lyst 7, de lijst die de politieke wensen van de gemiddelde Venraynaar ver woordt I11 een twee uur durend live-programma maakt Omroep Venray de uitslagen bekend van een telefonische inventarisatie onder Venrayse verenigingen en belanghebbenden. Tot aan de uit zending en ook tydens het pro gramma kan iedereen z'n politie ke ei kwyt op Lyst 7 via telefoon nummer 04780-13656. Na afloop van het programma heft Lijst 7 zichzelf op. Het idee voor het programma is ontstaan tydens de voorbereidin gen van een politiek programma waaraan Omroep Venray meewerkt, de avond op 24 februari in 't Podi um. In dat programma, dat even eens live de lucht in gaat, krygen de politieke partijen de gelegen heid hun standpunten uiteen te zet ten. De omroepmedewerkers leek het daarom een leuke gedachte om ook de luisteraars een forum te bieden. De redaktie heeft een kleine twin tig vertegenwoordigers van belan-

Peel en Maas | 1994 | | pagina 1