Over eerlijke prijzen gesproken: Help...! Dubbelgehandicapte kinderen lijden honger en kou Dodelijk verkeersongeval Klein gedeelte buit inbraak per brief terug PEEL EN MAAS Nieuwe Bed Bótteram folder Arbeidsonge schiktheid voor vrouwen Industrie bond FNV Rommelmarkt op zondag 13 maart PEEL EN MAAS Donderdag 17 februari 1994 - Pagina w Grote Kerk Deken J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit, Paters- straat 29, tel. 82385; kapelaan L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664; kapelaan R. Woutering, IlorSterweg 57, Casten ray, tel. 71215. Opgeven misintenties: ma t/m za (niet op do) 09.30-10.30 uur Eindstraat 6. Zaterdag: 9.00 Tb Lamers-Drissen (koll.); Harrie Messemaeckers. 19.00 ZONDAGSVIERING; jrd. Jacob van Dijck en zoon Marinus; Jan Heyl; Herman Verhaeg; overl. ouders Van Arkel-Engels (koll.); ouders Jans Beken-Haanen en zoon Arnold; To- nie Flinsenberg-Cremers en Jan (koll.). Zondag: le Zondag van de Veertig dagentijd. 8.00 Johannes Henricus Bogaars-Baken. 9.30 Gerrit Bekkers (koll.); jrd. Anna van Osch-Hebben en echtgen.; Martha Gerrats-Stie- nen en zoon Hay. 11.00 Overl. fam. Janssen; Harrie Stevens (buurt); ouders Truyen-Hendricx en zoon Jan; overl. ouders Herman en Lies Jeuken-Verhulsdonk. Maandag: 9.00 Oscar v.d. Loo; byz. int. Dinsdag: St Petrus' Stoel. 9.00 Philip Voermans en Jacoba Ver- sleijen; Elisabeth Krijger (koll.). 19.00 Piet Nabuurs. Woensdag: 9.00 Voor vrede en ge rechtigheid. Donderdag: 9.00 Oud-deken Ber den; ouders Van Pelt-Stumpe; Ger- truda en Amoldina Poels en ouders; Josephien de la Roy-Colla- ris (koll.). 19.00 Annie Schwachofer- Dykmans (koll.). Vrydag: 9.00 Fkm. Ariens-Royers; Bertha Hendriks-van Maris (koll.); An Hendriks-Janssen (koll.). 11.45 Eucharistievieren b.g.v. de huwe lijkssluiting tussen Saskia Truyen en Wim Manders, Maasheseweg 43. Akolieten: Zo: 9.30 Peter Harrewijn en Wilbert van Ham. Misdienaars en lektoren: 21a: 19.00 Mark en Joris Timmermans; lek tor: G. de Groot. Zo: 11.00 Suzanne en Sylvia Laurensse; lektor: C. Hendriks. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lektrice: Zr. Jacinta. Int.: Jan Straatman; overl. fam. Straatman-v. Els; uit dankbaarheid; Henny Voermans. Er rijdt een bus vanaf de St. Annakapel naar de Sta tionsweg; vertrek 18.15 uur. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lektor: Edward de Jong. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in het stiltecentrum boven Den Kerk- dyk (ingang aan de achterkant). We bespreken de lezingen van de ko mende zondag. 16.45 Groepsmedi- tatie in het stiltecentrum. 16.45 Liturgieviering in de St. Anna kapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St Annakapel. 16.45 Groepsmeditatie in het stilte centrum. Iedere zondag rijdt er een bus vanaf de St. Servatiuskapel naar de Noordsingel, vertrek 09.45 uur. Paterskerk Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING; Wim Arts (koll.); Sjeng Gooren (koll.); jrg. Gerrit Janssen en overl. fam.; overl. fam. Linders-v.d. Wol- denberg. Zondag: 9.00 Gerrit Martens (koll.); overl. ouders Maas-Peters. 11.15 Plechtige Hoogmis bij het afscheid van pastoor Bamhoom, opgeluis terd door de Zangers van St. Frans; uit dankbaarheid; overl. ouders V.d. Laar-de Wit (koll.); Harrie Janssen en overl. fam.; Miet Arts en overl. fam. (koll.); Lei van Mil; jrg. Leo Creemers; overl. fam. Janssen-van Daal; overl. fam. Slits. 15.00 Af- scheidsorgelconeert m.m.v. het koor Crescendo en De Zangers van St, Frans. Na afloop is er gelegen heid om persoonlijk afscheid te ne men van pastoor Bamhoom. Maandag: 19.00 Fam. Peters-Arts,- Harry Hendriks. Dinsdag: 19.00 Constance Snyders en Jacoba Palm. Woensdag: 19.00 Antoon Lucassen en overl. fam. Donderdag: 19.00 Mathilde Was- scher en t.e.v. H. Geest. Vrydag: 19.00 Miet Arts (Derde Or de); jrg. Jan Euwals. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Roel Blomsma. Zo: 9.00 Ber nard Swuste; 11.15 Martin Leen- ders en Jaap Janssen. Parochie Brukske Zondag: 9.45 Hoogmis; Jan Linders; Cor Bouwmans. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 8.00 T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gele genheid om te biechten. 19.00 Voor avondmis voor de le Zondag van de Veertigdagentijd. Kinderwoord dienst Voor Jaja Thminiau (koll.); tot byz. int. (G); Jan van Cuyck (koll.); Gerda Carlier-Agten (koll.); Antoinette Janssen-Kusters (koll.). Zondag: le Zondag van de Veertig dagentijd. 8.30 Overl. ouders D rabbel s-Klaassen; voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van de paro- chi. 10.00 Hoogmis, Gregoriaans. Voor Maria v. Meyel en overl. fam.le- den; tot byz. int (A); jrd. Harrie Janssen. Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. Dinsdag: St Petrus' Stoel. 19.00 Martinus Pontman en Gysbertus van Blokland. Woensdag: H. Polycarpus. 19.00 Voor de Christenen die vervolging lijden. Donderdag: 19.00 Voor priester- en diakenroepingen en roepingen tot het religieuze leven. Vrydag: 19.00 Als eerherstel aan het Goddelyk Hart. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Houwen-Jacobs; uit dankbaarheid; Alfons Christiaans, Bert Daniels en overl. fam.; Jac. v.d. Munckhof; Her man de Kleijn, papa en moeke Ver meulen en dochter Truus; Bèr van Dyk; Marion Vermeulen; jrd. Jeu Arts; Toon Thielen; Nel vd. Berg- Linskens; Harrie Graat en Anna verhaag (gezusters Broers); Huub van de Ven; Wim Pluk-, Tbon Muller; Martien Vermeulen; Giel Venne- kens en echtgen. en wederz. fam. (Koor Harmony). Zondag: le Zondag van de Veertig dagentijd. 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen. 10.00 Piet Litjens; Piet van Hout; Johanna Baltussen- Peeters; Sef v.d. Brandt en Louisa Weys; Fien Broeren-Kersten; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Herenkoor). Maandag: 9.00 Wies Janssen. Dinsdag: 9.00 Toos Bemaerts. Woensdag: 9.00 Toon van Arsen en echtgen en Harry; Jeanne Pans- Kersten en overl. fam. Donderdag: 9.00 Herman de Kleyn. Vrydag: 9.00 Leo Coppens. Misdienaars: Za: 19.00 Linda Camps, Ueke ten Brummelhuis, Els Basten en Loes Kessels. Zo: 8.30 Noud v.d. Mortel, Tom Rouwette, Niels Cox en Niels Nielen; 10.00 Maike Koch, Fieke Basten, Linda v.d. Wielen en Maijolyn Moraal. Parochie Oirlo le Zondag van de Veertigda gentijd. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dames koor); Willem Michels en Wilhelmi- na van Osch; Chrit Jacobs; Wim Vogelzangs; Drieka Wismans- Mooren; Jan Houwen (fam. Jacobs); Theodora Schepers-Woker; Huber- tus de Ryck; overl. ouders Loonen- Raymakers. Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren koor); Overl. fam. Voermans- Claessens tevens uit dankbaarheid; overl. fam. Custers-Litjens; Bert v.d. Ven. Woensdag: 9.00 H. Mis voor het welzyn van de parochie. Vrijdag: 9.00 H. Mis tot bijz. int. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Tbon Classens; overl. ouders Dinghs-Weijs; Ger Geerets; Dien Classens-Vissers; Al- bert Druggen; jrd. Maria en Trina Janssen; Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyck-Verrydt; jrd. Johanna Baltussen-Jakobs. Woensdag: 9.00 Jrd. Jacobus Hei dens en Maria Schouten; jrd. An toon Dinghs en Wilhelmina Kemmelings. Misdienaars: zaterdag: 19.00 Ibm en Suzanne. Parochie Leunen Zaterdag: 19.00 Lsm. Marie Versteegen-Moorrees (buurt); Harrie Comelissen en Maria Comelissen- Vloet; Wim Bouten; Michel Loonen en overl. fam.; Jan van Cuyck, echt gen. en overl. kinderen, Frans Ron gen en overl. fam.; weekd. Cor Creemers (5); mndd. Teng Jennis- kens; gest. jrd. Sjeng Holtaekers en Grada Holtackers-Vullings. Zondag: 10.00 Hgm. Piet Keijsers en Marie Keijsers-Hendrix; Mathijs Litjens en echtgen.; Comelis Kue- nen (C.); Willem Bal en Dénise Bu- ray (kennissen); gest jrd. Willem Jenniskens en Wilhelmina Jennis- kens-Martens. 11.15 Lsm. gest jrd. Truus Janssen. Maandag: 19.00 Lsm. pastoor Jac ques Haenen en overl. fam.; gest. jrd. Petronella Litjens en Michel Loonen. Dinsdag: St Petrus' Stoel. 19.00 Mndd. overl. ouders Martens- Smedts en Henri Martens. Woensdag: 19-00 Lsm. overl. fam. Koenen-Janssen; weekd. Door Philipsen-Verdyk (6). Donderdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Voermans-van Gerven; jrd. Antoon Verheijen. Vrydag: 19.00 Lsm. Frans Baltus- sen, Willem Bal tussen en overl. fam. Baltussen-Loonen. Misdienaars: Za: 19.00 Jenny Jen niskens en Maayke Jenniskens. Zo: 10.00 Josine Geurts, Marieke Gom- mans en Bianca Achten; 11.15 Na nette v.d. Berg en Kim Berkers. Ma t/m vr: 19.00 Davy Leyendeckers en Jeroen Swinkcls. Lektoren: Za: 19.00 Gonny Weys. Zo: 11.15 Harry Bovee. Rektoraat Heide Zondag: le Zondag van de Veertig dagentijd. 9.30 Hoogmis voor overl. ouders Lambertus Pouwels en An na Derks en zoon Pierre; Piet Ron gen (koll.); Sjang Janssen en zoon Jan. Misd.: Inge en Simone. Donderdag: 9.00 H. Mis uit dank baarheid. Rektoraat Veulen le Zondag van de Veertigda gentijd. Zaterdag: 19.00 Hgm. jgt. Truus Mulders; Harry Hendrikx. Zondag: 10.30 Hoogmis jgt. Teng Hagens; voor de parochie. Maandag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de rochie. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrydag: 8.00 H. Mis voor rektor Hoogers. Akolieten: Za: Ruud Bexkens en Gertjan Holtermans Misdienaars: Zo: Roy Smets en Eric Wismans Parochie Ysselsteyn le Zondag van de Veertigdagentijd. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); Thei v.d. Pas; mndd. H. Koonings- Janssen; jrd. D. Kleuskens-Wijnen; jrd. J. Lemmen; A. Verheijen en overl. fam.; Piet Verheijen en echt gen.; ouders Eeren-Heijnen. Zondag: 9.30 Jrd. Fr. Claessens en echtgen.; jrd. Petr. Cox-de Lauw; uit dankbaarheid (F). 11.15 Tren Poels. Maandag: 19.00 Jrd. Teng Pouwels; G. Peeters (fam. Lommen); ouders Philipsen-Cremers. Woensdag: 19.00 Ouders Van Soest- Swinkels; overl. fam. Mulders- Maessen. Vrydag: 19.00 Kruiswegoefening waarna Tafeldienst tot int. van F. Wemeke en uit dankbaarheid. Misdienaars: Za: 19.00 W. en M. Ver heijen. Zo: 9.30 B. Slangen en N. Jaspers; 11.15 M. Arts en T. van Asten. Ma: 19.00 B. en I. Poels. Wo en vr: 19.00 M. Peters en M. Spreeu- wenberg (vr. Sj. Ewals). Gedoopt en daardoor in de Kerk opgenomen: Quirine Brinkman, Zeilbergseweg 3. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Maria Poels- Bouten; Gien Arts-Aben (maandaga- vondclub). Misd.: Ingrid en Nancy Arts. Zondag: 10.00 Jgt. Lamb, v. Meyel en Laurentiai.Noyen; Pierre Mer- tens; overl. fam. Koerlin. Misd.: Rob bert Windsant en Roel Wismans. Dinsdag: 8.30 Jgt. Herman Zegers, echtgen. en kinderen; Tien de Rijk. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje, vastentyd. 19.00 Jgt. Petronella Zanders; Gien Arts-Aben (6); Petro nella Versteegen-Verlinden; overl. ouders Janssen-v. Loon. Misd.: Ma ry ke Loonen en Bianca Zegers. Vrijdag: 8.30 Tien de Rijk. Kerk poetsen: Mevr. Van Ass en mevr. Franssen-Arts. Woensdag 23 febr. is in Den Tommes de jaarlijkse parochie vergadering. Allen welkom. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Uit dankbaarheid; Joke Fleuren; fam. Claessens-v.d. Weijer. Zondag: 10.00 Jgt. V.d. Pas; fam. Van Vegchel-Janssen. Maandag: 19.00 M. Jansen. Woensdag: 19.00 Kruisweg met dia's. Donderdag: 19.00 Voor vrede. Misdienaars: Za: Karin en Grard. Zo: Roel en Mieke. Lektoren: Za: Jo Wijnands. Zo: Ma rie Lenkens-Ermens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Ger rit en Leo Koopmans en t.z.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees tot byz. int. en uit dankbaarheid. 10.00 Hoogmis voor Josephina en Henri cus Janssen, Herman Janssen; Ge- rardus Gooren; Josephina Christi na v.d. Winkel-Geurts (neven en nichten Kersten); Sjaak Janssen en Jo Thijssen en Jeu Custers. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; voor Peter Antoon Koenen en Jeu Custers. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenped- je 2a Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax 04709-87786. Kerkdiensten: Zondag 20 februa ri om 10.00 en 14.30 uur. Voorgan ger: kand. C. Hoogerwerf, Maars- bergen. Tijdens de middagdienst is er kinderoppas. Na de middag- dienst is er gezamenlyk koffiedrin ken. Voor kinderen vanaf 4 jaar is er zondagsschool om 16.00 uur. Catechisatie/Bijbelonderwys: Voor 6-12-jarigen maandagavond om 18.45 uur. Voor 12 jaar en ouder dinsdagavond om 19.15 uur. Ieder een is welkom. Bijbel/Kontaktavond: Donder dag 24 februari in gebouw Reho both. Aanvang 20.00 uur. Thema 'Het keerpunt'. Toegang is vrij. Iedereen is welkom. Zaterdagmiddag omstreeks 16.45 uur reed een personenauto, een Landrover, bestuurd door een 18-jarige inwoner van Stevensbeek met vrij hoge snelheid over de Overloonseweg, komende uit de richting Overloon. Tbr hoogte van het oorlogsmonument in de S- bocht, nam hy die bocht over een gedeelte van de weghelft voor tege moetkomend verkeer. De bestuur der kon nog net een tegemoet komende auto ontwijken, maar raakte toen in een slip, kwam weer op het verkeerde weggedeelte te recht en botste daarop vrijwel fron taal tegen een personenauto, bestuurd door de 67-jarige Arnold Remmen uit Oploo. De Landrover sloeg over de kop, schoof vervolgens 38 meter door en kwam tegen een boom tot stilstand. Het slachtoffer overleed in het ziekenhuis aan de verwondingen. De bestuurder die het ongeluk veroorzaakte raakte niet noemens waardig gewond, terwijl een 21- jarige inzittende uit Oploo lichte verwondingen opliep. De bestuurder werd aangehou den. Er was geen sprake van drank gebruik. Voor technisch onderzoek en rekonstruktie moest de Over loonseweg ook na het ongeval nog worden afgezet Winkeldiefstal Dinsdagmiddag omstreeks 14.00 uur werd in een supermarkt in Vel- tum een 29-jarige Venrayse betrapt toen ze enkele kipfilets niet afre kende aan de kassa. De andere ge kochte goederen had ze wel afgere kend, maar omdat ze te weinig geld bij zich had, en de kipfilet toch no dig had, had ze deze reeds in haar tas gedaan. Ze werd aan de politie overgegeven die haar na verhoor en opmaking van proces-verbaal huis waarts stuurde. Drie jassen gestolen Dinsdag werden uit drie café's in het centrum drie jassen gestolen. De benadeelden waren carnavals vierders uit Eindhoven, Horst en Broekhuizenvorst. Vijverpomp ontvreemd Uit een vijver achter een woning aan de Horsterweg werd een vijver- pomp ter waarde van ƒ650,- ont vreemd. Dit gebeurde in de nacht van donderdag op vrijdag. adverteren bij KABELKRANT VENRAY vraag naar onze tarieven 04780-82727 Werkgroep Vastenaktie Noord-Limburg Vorige week zondag werd tij dens afwezigheid van de bewo ners ingebroken in een woning aazi de Oostsingel. De inbraak werd door buren ontdekt. Om dat de bewoners afwezig waren kon pas na terugkeer de balans worden opgemaakt van wat er ontvreemd was. Naast radio- en videoappara tuur bleken ook sieraden en geld verdwenen te zijn, evenals enige cosmetica-artikelen, che ques, pasjes en andere voor de eigenaar belangrijke papieren. Om het gestolen goed mee te kunnen nemen waren ook en kele koffers meegenomen. De totale waarde van het gestolen goed bedroeg meer dan ƒ15.000,-. Algelopen week arriveerde bij de benadeelde een brief waarin een aantal van zijn papieren za ten (o.a. de lidmaatschapskaart van de ANWB). Ook zaten er pa pieren in die niet van de bena deelde waren maar van een inwoner van Helmond. De man heeft de brief in han den gesteld van de politie die de vondst by hun onderzoek zal betrekken. De brief was afkomstig uit Amsterdam en volgens de brief schrijver werden de papieren daar gevonden. Een heel brood kost in de winkel ongeveer ƒ2,50. In een heel brood zit een pond meel. De akkerbouwer krygt daarvoor 20 cent. Een zak friet kost ƒ2,-. Uit een kilo aardappelen gaan drie a vier por ties friet. De boer kreeg in 1993 on geveer 2 cent per kilo consumptie aardappelen. In een gezinspak chips zit 200 gram aardappelen. In de winkel kost dat pak ƒ1,59. Er gaan vijf zak ken uit een kilo, totaal ƒ7,95. Deze voorbeelden zijn met een onbeperkt aantal uit te breiden en ze zyn te vinden in alle sektoren van het agrarisch bedrijf. Land bouw is tegelyk een van de meest lucratieve en een van de meest uit gebuite sektoren van onze nationa le economie en politiek geworden. Winstgevend voor handel en over heid; uitgebuit worden boerenbe drijf en natuur. Aan boer en tuinder wordt vandaag tweemaal verdiend. Zij moeten steeds duur dere produktiemiddelen aanschaf fen, die ook nog eens steeds milieu-onvriendelyker zijn. Kostba re kunstmest, bestrijdingsmidde len en kapitaalintensieve machines zijn nodig. Hierdoor moeten boer en tuinder telkens opnieuw naar de bank. Een jonge boer vertelt: 'Ik heb het bedrijf van mijn ouders overgenomen, een middelgroot melkveebedrijf en ik heb uitgere kend dat ik 300 jaar moet boeren om de bank af te betalen'. RUIMTE OM TE LEVEN Dat is dit jaar het motto van de missionaire agenda. Het recht van mensen om te leven op eigen grond, op hun eigen manier met en vanuit hun eigen godsdienst staat daarbij op de voorgrond. Die ruimte wordt voortdurend bedreigd, niet alleen ver weg maar ook hier in ons eigen land en regio. Hebben de problemen waarmee land- en tuinbouw hier te kampen hebben iets te maken met de stryd om levensruimte elders in de we reld? Zijn de zaken op de een of an dere manier met elkaar ver bonden? Om daarover met elkaar te praten heeft de werkgroep Vastenaktie Noord-Limburg, samen met Oikos, Herman VerbeejEt 'int^tAfo digdHij' i b Europarlementariër^., goed.ipgQ-, voerd in landbouwzaken en tevens pastor. Als onderwerp heeft hij aan gegeven: voedsel komt van boer en tuinder, de mensheid leeft van land- en tuinbouw. Deze openingsavond van de Vas tenaktie in Noord-Limburg is op donderdag 24 februari in zaal De Oude Lind te Horst, aanvang 19.45 uur. Hebt u belangstelling? U bent van harte welkom! Winkeldiefstal Maandagmorgen omstreeks 10.45 uur werd door personeel van een supermarkt aan De Bleek een 60- jarige Venrayse betrapt, toen zij voor ƒ60,- aan goederen wilde mee nemen, zonder die te hebben afge rekend. Zij werd aan de politie overgegeven die haar nadat proces verbaal was opgemaakt, huiswaarts stuurde. Diefstal goederen Een 21-jarige inwoner van Ven ray deed aangifte van diefstal van zijn compact-disco-walkman met kopte lefoon en afstandsbediening. Hij had die goederen in zijn rugzak en jas zitten, welke hij had liggen in de kleedruimte van een bedrijf aan de Witte Venneweg. Deze diefstal werd tijdens de werkuren gepleegd. Felle kou oorzaak inbraakalarm Bij de politie kwamen het afgelo pen weekend diverse meldingen binnen van inbraakalarm. Geluk kig bleken alle alarms 'loos' te zijn. Deskundigen verklaarden dat de oorzaak van het afgaan van die alarms, mogelijk veroorzaakt zijn door de felle kou. Winkeldiefstal Dinsdagmorgen omstreeks 11.30 uur werd een 60-jarige inwoner van Venray aangehouden in verband van diefstal van twee patentrozetten uit een winkel aan de Gouden Leeuw. De man had de goederen in zyn zak gestoken en niet ter betaling aangeboden aan de kassa. Bij het verlaten van de winkel ging het alarm af en werd de man aan gesproken door het personeel. De man werd vervolgens aan de politie overgegeven. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 20 februari zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, dhr. J. Koster uit Eindhove voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. Vernielingen In de nacht van zondag op maan dag werd met een bierglas een ruit van een op het Blekersveld gepar- - keerde auto van een inwoner van Oostrum vernield. Tussen 13 en 15 februari werd de ruit van een achterdeur van een wo ning van een 74-jarige bewoner van de Langstraat vernield. Winkeldiefstal Vrijdagavond omstreeks 20.00 uur werd een 27-jarige inwoner van Venray door personeel van een tex tielzaak aan De Bleek op heterdaad betrapt toen hij drie joggingpakken mee wilde nemen zonder die te be talen. Hij werd aan de politie over gegeven. Na het opmaken van een proces-verbaal kon de man naar huis. Kou oorzaak??? Het is niet onmogelijk dat de felle kou oorzaak is geweest dat uit de garderobe van de tent op het Schouwburgplein een jas van een inwoner van Apeldoorn werd gesto len. De waarde van de jas kon niet worden medegedeeld. Uit de garderobe van een café aan de Hoenderstraat werd ten nadele van een Ven ray naar zyn jas met een waarde van 500,- ontvreemd. De diefstallen vonden plaats in de nacht van zondag op maandag. Gebroken neus In de nacht van zondag op maan dag, omstreeks 01.30 uur, kreeg een 18-jarige inwoner van Tilburg in een café aan' de Grotestraat een kopstoot van een onbekende man zonder dat daarvoor aanleiding was. De kopstoot had voor hem ge volgen want by het onderzoek in het ziekenhuis werd gekonstateerd dat zijn neus gebroken was. De poli tie is nog op zoek naar de kopstoot uitdelende carnavalsvierder. Piëlhaasvlag gestolen Een inwoner van Venray deed aangifte van diefstal van een Piël haasvlag vanaf zijn woning aan de Oranjestraat. Vernieling Uit sporen viel op te maken dat een deuk in een aan 't Liene gepar keerde personenauto van een Ven- raynaar was geschopt. Inbraak in winkel Een 26-jarige Venrayse deed aan gifte van inbraak in een winkel aan het Kapelaanspad. De dader is op onverklaarbare wyze de winkel bin nengekomen en heeft toen op zeer grove wijze de toegangsdeur naar het kantoor vernield. Daar werd het kantoor doorzocht en het deksel van de kluis opgetild, maar het luk te niet de kluis te openen. De dader heeft toen de winkel via de toe gangsdeur veiTaten. Voor zover kon worden nagegaan werd er niets ont vreemd. elke week nieuws De VW Venray is zeer verheugd, dat zij de nieuwe Bed Bótteram lblder kan presenteren. In navol ging van het Engelse 'Bed and Breakfast', ervaart men als gebrui ker van 'Bed en Bótteram' de vrien delijkheid en gastvrijheid by onze adressen heel persoonlijk. Bed en Bótteram is meer dan logies met ontbijt, het is meeleven met de in woners van Noord-Limburg voor zo ver men dat wil en voor zover de mogelijkheden van de gastvrouw of gastheer reiken. Als gast, of als Limburger met de Limburgers, kan men voor een be drag tussen de vijfentwintig en der tig gulden per persoon, exclusief toeristenbelasting, per nacht genie ten van alles wat dit deel van de provincie te bieden heeft. De B B folder is uiteraard én gratis verkrijgbaar bij: WV/ANWB Venray, Grote Markt 23, 5801 BL Venray, tel. 10505. Het Provinciaal Overleg Vrouwen in de WAO-AWW of met een invalidi teitspensioen, stelt zich ten doel een steunpunt te zijn voor vrouwen die te maken krijgen met arbeids ongeschiktheid. In samenwerking met de Volksuniversiteit Venlo wordt een kursus gegeven met het onderwerp: Wat betekent arbeids ongeschiktheid voor vrouwen. Er zal aandacht worden besteed i aan de specifieke positie van vrou wen in een arbeidsongeschikte si tuatie. De kursus staat open voor vrou wen uit de regio Noord-Limburg en wordt gegeven in zes wekelijkse bij eenkomsten van 13.30 tot 16.00 uur. Start op 21 februari 1994. Voor informatie en aanmelding: De Volksuniversiteit Venlo, Leu- therweg 8, tel. 077-515281. Deze noodkreet bereikte ons via de Vereniging van Ouders van Ver standelijk Gehandicapten in Pula "bp het scliiereiland Istrië in Kroatië. De oorlog, die maar steeds door woedt in het voormalige Joegosla vië, heeft heel veel mensen tot be delaars gemaakt. Mensen uit Kroatië, Bosnië en Hercegovina zoe ken hun toevlucht in Istrië. Er heerst daar steeds grotere armoede. Vooral de families met dubbelge handicapte kinderen worden het zwaarst getroffen. Ze kunnen met hangen en wurgen in leven blijven. Daar komt dan nog bij dat ze hun gehandicapte kinderen moeten voeden en kleden. Voor de oorlog verbleven vele van deze kinderen, in de leeftijd van 0 tot volwassen, in instituten. Tydens de gruwelen van de oorlog vluchtte verpleegkundig en verzorgend per soneel en liet de kinderen aan hun lot over. Dagen achtereen waren zii alleen, zonder eten, drinken of ver zorging. Toen de ouders hiervan op de hoogte kwamen, namen zij hun kind onmiddellijk weer op in het gezin. Dat dit onder normale om standigheden al haast onmogelyk is, kan iedereen zich wel voorstel len. Maar dat dit, in oorlogstijd en onder mensonwaardige levens- Op dinsdag 22 februari is de alge mene ledenjaarvergadering van de Industriebond FNV. De vergadering wordt gehouden in wijkcentrum De Kiosk in het Brukske te Venray, aanvang 20.00 uur. Als gastspreker zal aanwezig zyn het distriktshoofd dhr. H. v. Rees. Het gespreksthema: 'De nieuwe ARBO-wet of Toekomst de Industriebond 2000'. U kunt met hem in discussie gaan. Ook zullen de jubilarissen gehul digd worden: PM. Janssen, P.J.T. De ters, L. Gerritsen, P.J.H. Janssen, J.A. Janssen (allen 40 jaar) en A.C. Borghols en H. Stomphorst (25 jaar). De Griekse Werkgroep Apollo houdt een rommelmarkt op zondag 13 maart a.s. van 11.00 tot 15.00 uur in wijkcentrum 't Schöpke te Vel- tum. De opbrengst hiervan is voor een goed doel. Iedereen is van harte welkom. Heeft u bruikbare spullen over voor onze markt dan houden wij ons aanbevolen (géén grote meu bels). U kunt deze brengen naar 't Schöpke op zaterdag 5 en 12 maart a-s. tussen 10.00 en 14.00 uur.Wilt u het graag gehaald heb ben dan kunt u ons bellen op bo vengenoemde zaterdagen, zelfde tyd, tel. 10290 of 85485. omstandigheden gebeurt, is ontoe laatbaar. 'De glimlach van een kind, doetje beseffen dat je leeft...', zong Willie Albert! Het klonk weieens wat sen timenteel, in goede tijden. In slechte tijden besef je pas wat het betekent als een kind lacht. Als het reden heeft om te lachten. Lacht omdat het gelukkig is, goed gevoed en goed gekleed. Als het geen kou hoeft te lijden en kan slapen in een zacht bed. WIJ KUNNEN HELPEN! WIJ MOEIEN HELPEN! De Vereniging van Ouders van Verstandelijk Gehandicapten te Pu la zoekt naar mogelijkheden om een dagverblijf in te richten. Er is een oud gebouw in Pula dat daar voor geschikt is. Maar dat moet I eerst duchtig aangepast worden. En dat kost geld,veel geld. De kosten worden geschat op ƒ160.000,-. Zodra de noodzakelij leste aanpassingen zijn gedaan in dit gebouw, worden de meest urgente 'gevallen' het eerst opgevangen. De Vereniging van Ouders van Verstandelijk Ge handicapten in Pula beschikt over! een overzicht en adressenbestand van personen die onze hulp hard nodig hebben. Nationaliteit en godsdienst spelen geen rol bij het bieden van hulp aan deze mensen. De ouders van deze dubbelgehan dicapte kinderen smeken ons om hulp. Zy vragen dringend om voed sel, kleding, schoeisel, dekens, e.d. voor hun kinderen. Maar vooral geld! Ook de gezinsleden van de kinderen kunnen wel wat ge bruiken. Mevrouw Renata Dosen, coördi nator van de Stichting Nederland- Kroatië, en zelf Kroatische van ge boorte, zorgt er graag voor dat uw spullen op de plaats van bestem ming komen. Laat weer een glimlach doorbre ken op de gezichten van deze kinderen. Stort uw gift op postgironummer 341.486 ten name van Stichting Nederland-Kroatië en vermeld daarby of uw gift bedoeld is voor de verbouwing van het dagverblijf of voor de eerste levensbehoeften van dubbelgehandicapte kinderen. Neem als u de wekelijkse bood schappen doet, een paar houdbare levensmiddelen meer mee dan u zelf nodig heeft en stel zo een voed selpakket samen. Pak kleding en schoenen, die u niet meer draagt, in een stevige doos en neem kon- takt op met Jeanne Hendrix, Klein- dorp 25, Merselo, tel. 04780-46365. Laat niet toe dat deze kinderen creperen!!! Mortiergranaat gevonden Bij graafwerkzaamheden langs de Venloste weg ten behoeve van de re konstruktie voor Rijksweg 73, werd een Duitse mortiergranaat met een doorsnede van 8 cm gevonden. In afwachting van ruiming door de EOD werd het oorlogssouvenier vei lig gesteld.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 14