Opstelling optocht 1994 Wat u verder moet weten Zeven jaar Vastelaovescafé De Bonte Koe De Huibuuke Overloon Ballonnen wedstrijd De Bliekers Maashees De Bliekers Maashees 't Dartele Veulen Schoolcarnaval De Kemphaantjes De Wiendbuul Wans sum De Karklingels Oostrum PEEL EN MAAS Opstelling Kinderoptocht 1994 peel en maas Donderdag 10 februari 1994 - Pagina 9 Zaterdag 12 februari: 19.00 uur: H. Mis. j 20.00 uur: Stunt op het Kerkplein. 20.11 uur: Receptie prins in de Cul- tuurbunker. Zondag 13 februari: 10.45 uur: Bezoek aan bejaarden- centrum Huize Loën. 14.11 uur: Optocht, vertrek Mu- seumplein. 15.00 uur: Kinderhosbal van 0-110 20.30 uur: Jeugdkamaval georgani seerd door Overloonse jeugd van 12 topt 22 jaar in westemstijl. Maandag 14 februari: 11.11 uur: Klonebal. 15.00 uur: Jeugdpronkzitting. Dinsdag 15 februari: 11.00 uur: Ziekenbezoek zieken huis Venray. 15.00 uur: Boerenbruiloft. 24.00 uur Afsluiting carnaval. Woensdag 16 februari: 20.30 uur: Herringschelle café Voor de derde keer vindt dit jaar op camavalszondag het Kloonströp- pe plaats. Dit jaar wordt er voor de kinderen t/m 12 jaar een ballon- nenwedstryd gehouden op de Grote Markt. Vanaf 13.00 uur worden ballon nen uitgedeeld onder de klanken van enkele joekskapellen, waarna om 14.00 uur prins Tenny I het startsein zal geven dat de ballonnen de lucht in kunnen. Natuurlyk is er voor de drie bal lonnen die de langste reis hebben gemaakt een prijs. De kaarten die terug komen kun je afgeven of opsturen naar Monique Oudenho ven, Wilhelminastraat 34, 5802 BB in Venray. De uitslag van de wedstryd zal in de Peel en Maas bekend worden gemaakt. Er zal dit jaar geen schmincken in de schouwburg zyn. Tbt ziens op camavalszondag. Kemmissie Kloonströppe Zondag 13 februari: 10.15 uur: H. Mis in aanwezigheid van prins, vorst en raad. De koliek- te zal ook dit jaar aan een goed doel geschonken worden. 11.11 uur: Receptie van de prins in het Bliekerspalies. De Keieschieters uit Geysteren zullen met hun prins hun opwachting maken. Muzikale omlysting van joekskapel Net op Tied. 14.11 uur: Start optocht vanaf het veldje bij Boomkwekery Maarten Janssen, De Breid 11. Vandaar gaat het over de Mgr. Geurtsstraat rich ting Venray. Dan draaien we Rieter- weg in, om via de Huiderstraat en Jorisstraat over dezelfde Rieterweg weer de Mgr. Geurtsstraat richting Havens in. Vóór Havens draait de stoet de Kalverstraat in en dan door de Goeystraat terug naar het Dorpsplein. Aansluitend maakt de jury in het Bliekerspalies de pry- zen bekend. 19.11 uur: Tegenbezoek aan Geyste ren, weer by Groetelaars, met zo veel mogelijk Bliekers, prins en gevolg. 21.11 uur: Openingsbal, muzikaal verzorgd door Express terwyl de joekskapel ook een muzikale duit in het zakje zal doen. Maandag 14 februari: 12.11 uur: Vertrek van de Brul- leftsstoet vanaf het Bliekerspalies- plein. De bruud en haar ouders zul len aan huis opgehaald worden. De brulleft zal voltrokken worden in het gemeenschapshuis. Voor pas sende muziek zal het duo Peppi en Kokki zorgen. 20.11 uur: Groot Boerenbal; in het begin zijn de jeugdige Bliekers en Bliekerinnekes welkom, tegen aan gepast tarief, maar later nemen de ouderen het over. Dinsdag 15 februari: 11.41 uur: Kienderbal, speciaal voor de schooljeigd van de basisschool met o.a. de tradionele Bliek-Bliek wedstrijd. 15.11 uur: Gezelligheidsbezoek aan De Bolle Buik met zoveel mogelijk hongerige en dorstige Bliekers en Bliekerinnen. 20.11 uur: Slotbal. Weer wordt dit bal als jeugdslotbal gestart, waarna de 'grote' Bliekers en Bliekerinnen Carnaval 1994 zullen uitvieren. Zal wel woensdag worden! Zaterdag tijdens het druk bezoch te Aide Wievenbal hebben de ouders van Amanda uit de Past. Swinkelstraat en Jos uit de Köpkes- hof, bekend gemaakt dat hun kin deren zich op camavalsmaandag in de onecht willen gaan verbinden. De twee, nu nog gelukkigen, troffen elkaar tydens de vele repetitie avonden van de toneelvereniging, waar beiden gewaardeerde leden van zyn. Of Amanda en Jos zelf zo enthousiast zijn over de voorgeno men verbinding werd niet geheel duidelyk uit de verlovingsceremo nie maar in elk geval zyn him ouders zeer opgelucht hun kroost gekoppeld te zien. De toneelvereniging gaat voor het eerst in hun bestaan de Boerebrul- left organiseren, maar de Bliekers, hun prins Wilfried en de raad, mo gen er op rekenen dat deze gebeur tenis één groot feest zal worden. Het boerenbruidspaar van Veulen wordt dit jaar gevormd door Tan zoon van Will van Door van Kepier Berends en van Piet van Tóón Pap en Anja dochter van Ria van An van Paukes Albert en van Rien van Mien van Jan Boter (Tan en Aiya Dirkx-Gruntjes). Zij zullen op camavalszondag door prins Toon 1 in een onecht hu- welyk aan elkaar verbonden wor den. Aanvang 18.30 uur. Köninklukke joekskepel 'EFKES WA ACUTE' zuukt kandidaat-prinse urn mit te blaoze till. 86173 Prins Ttenny is er voor klaar, het 5x11 camavalsjaar is begonnen. Nog drie nachtjes slapen en carna val 1994 barst in alle hevigheid los. Zondag 13 februari levert café De Bonte Koe voor de zevende maal haar traditionele bydrage aan de Venrayse carnaval, het Vastelao vescafé. Dave en Milton Cavis, Wim Smits, Boy Derksen, Miriam Arts, Janny v. Veghel, enz. enz, allen zullen hun bekende liedjes weer komen zin gen. Het wezen van het Vastelaoves café is echter ook dat het publiek zelf zyn/haar of hun lied kunnen zingen. Heb je zin een carnavaleske i bijdrage te leveren, kom, meld je by de presentator en zing, zing, zing... De muzikale begeleiding van 't Vastelaovescafé is dit jaar uitgebreid met de bekende Venrayse muzi- kant/zanger Sjaak v. Els. Naast Sjaak staan als vanouds Edwin Kaï- nama op toetsen, Pierre Pypers op slagwerk, Norbert Leurs op bas en uiteraard Johan van Krey als pre sentator en accordonist. Het lykt een zonnige carnaval te worden, laten we het hopen, zondag 13 februari meteen na de Kinderop- i tocht, het zevende Vastelaovescafé in De Bonte Koe. Woensdsg 2 februari jl. werden prins Nico I (Thissen) en prinses Stephanie (Janssen) en het boeren bruidspaar Alex (Kaanen) en Mayke - (Claessens) voorgesteld aan de kemphaantjes en hennekes van ba sisschool De Kemp. Vrijdag 11 februari wordt er van 8.44 tot 15.11 uur uitbundig carna val gevierd, 's Morgens is er een playbackshow en 's middags gezel lig hossen. Ouders en familie zyn van harte welkom. Nr. Motto 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 67 68 69 70 71 72 73 Politie M.M.S.K. St. Petrus Banden groep Venray Prinsenwagen Oostrum wagen Oostrum Deksels mègje eenling Oostrum Allien eenling Oostrum Bizzzzzige beeje groep Oostrum Ook weej iezervraeters... groep Venray Laot os iezervraeters mar schuuve wagen Venray Vriendenclub de Stieve groep Venray Harmonie Sub Matris Tutela groep Oostrum De Sprank eenling Oostrum Kiespien groep Venray Jeugdprinsenwagen Oostrum wagen Oostrum Wie trekt d'r in Rooy an de touwkes groep Venray Reuze plezier groep Venray De rieoliering ien Oeldere wagen Oirlo Fanfare Ons Genoegen groep Oirlo Weej kriege stadswachte groep Venray Jeugdprinsenwagen Oirlo wagen Oirlo 't Flüt en 't... groep Venray Weej hebbe mit ow nog 'n eppelke te schille groep Venray Lang Zök groep Venray Karpoelen wagen Vredepeel N.N. Blief lache groep Venray Nie an gedag groep Venray Los lasido's duo Nymegen Pizza wagen Vredepeel Weej jongens van de Peel drinken nooit te veel wagen Vredepeel Gekke drollies Luuster efkes De kappers van toenurst Prinsenwagen Veulen Het leger des dweils Sloapzek Parkeren in Rooy doar krieg is zonne van Jeugdprinsenwagen Ysselsteyn Fanfare De Peelklank Prinsen wagen Ysselsteyn N.N. N.N. Jeugdprinsenwagen Castenray De Piëlhaas is mien sterrebeeld De Peel uutgevlogen Effe wachte effe zappe 'n Rad veur d'oage drèje L.T. Jeugdprinsenwagen Merselo N.N. Rooy blief lache Fanfare St. Oda Rooy trekt alles naar zich toe Prinsenwagen Merselo Pipo bende Wild-West Vliegveld De Peel Jeugdprinsenwagen Heide Zien weej moj zat vur Prinses Moj Zat Piraat N.N. Weej poolen ok Rats d'r naeve Weej zien de bluumkes van ut plein Dragend make dat zien ós zake Harmonie St. Catharina Jeugdprinswagen Leunen Weej ston d'r gekleurd op en... Weej zien echte broeders Prinsenwagen Leunen Harmonie Euterpe Jeugdprinsen wagen Venray Weej wete van de prins gèn kwaod Prinsenwagen Venray Bistig veul vollek groep Venray groep Veulen groep Venray wagen Veulen groep Venray groep Venray eenling Venray wagen Ysselsteyn groep Ysselsteyn wagen Ysselsteyn wagen Castenray groep Venray wagen Merselo groep Merselo wagen Merselo eenling Venray wagen Merselo groep Venray groep Merselo groep Merselo wagen Merselo groep Merselo wagen Venray eenling Venray wagen Heide groep Venray groep Venray wagen Heide wagen Leunen groep Venray groep Leunen wagen Leunen groep Leunen wagen Leunen groep Leunen wagen Leunen wagen Leunen groep Venray wagen Venray groep Venray wagen Venray INRUROUTES: Nr. 1 t/m 19: via Westsingel, Kempweg naar Langeweg; 20 t/m 42: via Paters- laan of Langstraat naar Langeweg; 43 t/m 58: via Overloonseweg, St. Jozef- weg of Westsingel/Hoenderstraat naar Langeweg; 59 t/m 73: via Westsingel, Molenpad naar Helfrichstraat. OPSTELTIJDEN: Nr. 1 t/m 19 van 13.30 tot 13.45 uur; 20 t/m 42 van 13.45 tot 14.00 uur; 43 t/m 58 van 14.00 tot 14.15 uur; 59 t/m 73 van 14.15 tot 14.30 uur. INVALIDEN: Voor invaliden die de optocht willen bekijken zyn parkeerplaatsen gere serveerd vóór Eurotel (Julianasingel) op vertoon van een doorlaatbewijs. Doorlaatbewijzen zyn af te halen bij: Th. Maters, Sanshofstraat 40; A. Hijl, Stationsweg 9; J. Tiggeloven, Blauwververstraat 30. W. Leinders, Ilan- delstraat 19. ROUTE OPTOCHT: Merseloseweg, Bergweg, Hoenderstraat, Marktstraat, Grote Markt, Hof straat, Julianasingel, Poststraat, Patersstraat, Paterslaan, Langstraat, Gou den Leeuwterrein, alwaar ontbinding van de optocht. PRIJSUITREIKING: In de feesttent op het Schouwburgplein. Uitreiking herinneringsmedailles voor deelnemers aan de optocht eveneens in de feesttent op het Schouw burgplein tegen inlevering van het nummerbord en de inschry vingskaart OPROEP AAN HET PUBLIEK: HOUD DE STRAAT VRIJ. OUDERS LET OP UW KINDEREN. HOUD ZE AAN DE KANT. Wiendbuuleplak voor Sraar Volleberg Afgelopen zondag, tijdens het drukbezochte Vastelaoves zondag ochtendconcert, is de 53-jarige Venrayyiaar Erdogan Cadirci on derscheiden met de Bronzen Piëlhaas. Dit is de hoogste onderscheiding van de Venrayse Vastelaovesvereniging. Erdogan Cadirci is hiermee de eerste Venraynaar van Turkse afkomst, die deze o-nderscheiding krijgt. De onderscheiding werd uitgereikt van wege de vele maatschappelijke verdiensten van Erdogan Cadirci, zowel voor de Venrayse bevolking, alsook voor de Turkse gemeen schap alhier. Erdogan Cadirci is een mooi voorbeeld van hoe een 'gastarbeider' volledig is geïntegreerd in de Venrause maatschappij. Hij is binnen de politiek aktief was ooit jeugdleider bij SV Venray, is beëdigd tolk bij de rechtbank en voorzitter van het platform van buitelatiders bij de Limburgse Immigratiestichting. Verder is Ed Cadirci ook nog correspondent voor een Turks dagblad. EN 45 JOAB HOFKAPEL 6 1948-1993 Aandachtige lezers van het 5x11 jubileumboekje van De Piëlhaas hebben het natuurlyk allang ge merkt. In het boekje staat 'letterlijk niets' over de Rooyse Hofkapel. De samenstellers van het boekje waren dit 'gewoon vergeten'. Omdat de sa menstellers leden zijn van de com missie Pers en Promotie van De Piëlhaas, kwamen zy niet in aan merking voor hun eigen onder scheiding, het Holtere Paolleke. Reden voor de Hofkapel om deze misser maar eens op een andere wyze in de publiciteit te brengen. Zondagmorgen tydens het och-,; tendconcert. werden de samenstel lers van het boekje publiekelijk op deze ptynlyke misser gewezen. Het was de bedoeling om aan twee van de samenstellers een 'vergète beej- lage' te overhandigen. Een van hen, adjudant Theo Duykers, was wel aanwezig en dus 'de klos'. De ande re, Jacq Penris, kwam er goed van af. Hy lag nog op een oor.... Met deze 'beejlage' geeft de Hofka pel op eigen wyze aan hoe zy de af gelopen 45 jaar hebben gefunktio- neerd binnen de Venrayse carnaval. Wie zo'n bijlage in zijn boekje wil stoppen, kan die bij Bruno Lucas- sen verkrijgen, tel. 86971. De bijla ge kan ook op carnavalsmaandag en -dinsdag bij Bruno worden afge haald, 's morgens tussen 8.00 en ■*•9.00 uur op Moderatostraat 1. Tijdens de onlangs- gehouden Bonte Aovende is Sraar Volleberg onderscheiden met de Wiendbuu leplak 1994. In de galery van men sen die zich overal in den lande verdienstelijk maken voor de ge meenschap verdient ook Sraar zéér zeker zijn plaats. In zijn 'jeugd'-jaren was hij een verdienstelijk voetballer in het le gendarische eerste elftal der tweede klasse KNVB van de Wanssumse Juliaantjes. En met zijn 58 levens jaren nog steeds betrokken bij het voetbal als sekretaris van de ve teranen. Sinds de oprichting in 1959 is hy lid van de drumband. Eerst als tam boer maitre, nu als de man die de dikke trom slaat. Meer dan 20 jaar is hij bestuurslid geweest van fanfa re Concordia. Geen bestuurslid van veel mooie woorden, maar iemand die liever de handen liet wapperen. Sraar Volleberg, ook wel Manus genoemd, is de geestelijk vader en stuwende kracht achter de majoret tes en minirettes sinds him oprich ting. Menige ruimte, schuurtje, opbergplaats in huis Volleberg aan de Gouverneur Houbenstraat her bergt attributen van de majorettes en drumband. Samen met zijn vrouw Koos, die ook haar party meespeelt in het Wanssumse ver enigingsleven, beheren zij samen deze spullen. Verder zit Sraar al vijftien jaar in het distriktsbestuur van waaruit al lerlei regionale aktiviteiten georga niseerd worden. En alle mensen die met Kerstmis de Wanssumse kerk bezoeken kun nen al 35 jaar genieten van de mooie kerststal die daar staat. Bouwmeester... het laat zich al ra den: Sraar Volleberg. Kortom, Sraar oftewel Manus Vol leberg is iemand die al jarenlang aktief is in de Wanssumse gemeen schap en net dat extra beetje levert waardoor hy met recht, door zyn voorganger Herman Broere, de Wiendbuuuleplak kreeg omge hangen. Sraar Volleberg recipiëert op car-, navalszondag om 16.00 uur in de Zandhoek. De vrouw van prins Karei I, Elly, vormt de wederhelft van het boere- bruudspaar 1994. Sraar Beterams is de boerebruudegom die vanuit de RVF (Raad van Vijf Families) naar voren is geschoven oftewel zichzelf vrijwillig heeft aangediend. De RVF organiseert dit jaar de boe- rebrulleft in het Wiendbuuleriek. JEUGDBOERENBRUIDSPAAR Kitty (Camps) en Martijn (Kem pen) zullen tijdens de jeugdboeren- bruiloft, op camavalsdinsdag in zaal Van Dijk, in het onecht worden verbonden. 'n abonnement waard Onderwerp 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Politie M.M.S.K. St. Petrus Banden Western bengels Incognito Joekskapel Wej schiette d'r nève De kerk het zien karreljon, wej os kartrekjon Jeugdprinsenwagen Landweert Joekskapel Um te baöke Schakers Moeder en kiender Dinosaurus Wor kunne wej os perkjes parkiëre Sloddervossen Dr. Poelsschool Blikke, krante, plestiek en papier, wej resqjkele mit veul plezier Joekskapel Liëre parkiëre Joekskapel Het wilde westen herleeft CD 5x11 Vandalisme, je staat voor paal Joekskapel Clowns Jeugdprinsenwagen 'De Hazekeutel' middengroep grote groep kleine groep duo wagen kleine groep kleine groep eenling grote groep middengroep duo grote groep duo grote groep duo grote groep kleine groep grote groep wagen Prins Karei I (Dekkers), niet de fi guurlijke maar de echte f ietsenma ker in Wanssum. Geflankeerd door zijn adjudanten Theo Jans en Her- man Jacobs zal hij tijdens de Wan ssumse carnaval voorop gaan. Bij de jeugd vormen jeugdprins Rolf I (v.d. Ligt) en jeugdprinses Kim I (Cox) het jeugdig koppel dat de Wiendbuulkes en Wiendbuulin- nekes zal aanvoeren. Zij recipiëren op zaterdag 12 februari vanaf 19.30 uur in de Zandhoek samen met mini-plakdraagster José Cox (moe der van de jeugdprinses).

Peel en Maas | 1994 | | pagina 9