even een moei... Hazinneaovend Regiokalender Sukses voor Venrayse kapster 1 het geheim van een blijver Hipte iKtlllllf «5K Kindervakantie werk weer volop aktief Verloren en gevonden voorwerpen Bibliotheek- nieuws Sluiting De Kemphaan tijdens carnaval KBO Kom PEEL en maas Donderdag 10 februari 1994 - Pagina 3 JEkL. JRAY lijst 2 Voor evenwicht in de raad Een ware lust voor het oog. Dat mag absoluut gezegd worden van het eerste gekombineerde communie- en bruidsfestijn dat de vorige week plaatsvond bij Danscentrum Janssen in Venray. Getuige bijgaande foto hebben de vele bezoekers kunnen genieten van de leuke communieshows, maar zeker van de prachtige bruidsshows verzorgd door de fa. Koonings uit Deurne die qua. presentatie en omvang uniek zijn voor de wijde regie. Ook een groot aantal Venrayse zaken gaf acte de presence met perfekt verzorgde stands met daarin alle informatie voor een geslaagde feestdag. Er wordt nu reeds gesproten om dit gebeuren jaarlijlts terug te laten teren (foto Hoede- maeters). Vanaovend vur den 13de kier op reej zal ozzen aege Hazinneaovend wer platsviende. Weej beginne um 20.30 uur gezanieluk op 't Hense- niusplein, naodat de Boerebruud van de Iezervraeters van Ienalfa de opening het verricht. Mit gezame- luk bedoele weej alle Hazinne mit de Joekskepelle. De joekskepelle die hun mitwer- king hebbe toegezeet zien: Schab- berjoeks uur Ysselsteyn, Noeët Thuus uut Luuene en Gen Tied, van Tbete noch Blaoze, Efkes Waachte, 't Göt net, Noeët van gehuurd, Rats d'r Nêve en Dikke Mik uut Rooy. De Hazinnekefee's zien: de Peper bus, 't Podium, Le Coq, Truus Huls man, De Bonte Koe, 't Upke, 't Zwaantje, de Hentobar en 't Koets- huus. 't Is de bedoeling dat ge net as de joekskepelle roondsjouwd, zoëdat ge ien iedere kefee komt en en pas sant ennen stempel laot zette op en kaart die ge ien 't urste kefee kriegt of vraogt en die ge ien de laeste ke fee wer ienlevert, naodat ge op de kaart het angegaeve welke joekske- pel 't moist of 't leukst vur den dag is gekomme. Die kepel kan dan d'n Hansworst winne, dat is ennen wis seltrofee, wor ze en jaor lang mit meuge pronke. 't Vurrig jaor is ie gewonne dur Schabbeijoeks, welke ze now mit veul enthousiasme zulle verdedige. Zelluf kunde mit en vólle kaart enne schonnen vastelaovespri.es winne, die op zaoterdag a.s. um hal- luf tien 's aoves ien De Bonte Koe kur ozze prins Tenny I, verlot zal werre. Heej kumt ien gezelschap van zien a^judante Theo en Hans, vorst Huub en de hiële raod van XI. Ok werd dor bekendgemakt wel ke joekskepel gillie getipt het vur d'n Hansworst. Dus kom vanaovend allemaol um halluf nege nor 't Henseniusplein vur de start van den Hanzinneao- vend 1994. Tot straks! Annie, Carina, Giny, Truus en Marian, tillefoën 82693 Gen Tied Schabber- joeks Van Toete nog Blaoze Efkes Waachte 't Göt Net Noeët Thuus Noeët van Gehuërd Rats d'r Nêve Dikke Mik 20.30 Peperbus Podium Le Coq Truus Hulsman Bónte Koe Upke 't Zwaantje Hentobar Koetshuus 21.10 Podium Le Coq Truus Hulsman Bónte. Koe Upke 't Zwaantje Hentobar Koetshuus Peperbus 21.50 Le Coq Truus Hulsman Bónte Koe Upke 't Zwaantje Hentobar Koetshuus Peperbus Podium 22.30 Truus Hulsman Bónte Koe Upke 't Zwaantje Hentobar Koetshuus Peperbus Podium LeCoq 23.10 Bónte Koe Upke 't Zwaantje Hentobar Koetshuus Peperbus Podium LeCoq Truus Hulsman 23.50 Upke 't Zwaantje Hentobar Koetshuus Peperbus Podium LeCoq Truus Hulsman Bónte Koe Het begint om 20.00 uur. In de Peel en Maas Regiokalender, vindt u een korte opsomming van evene menten en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redaktione- le kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. t/m 28-2 Expositie amateurfotograaf Hub Vermeeren. Zwart-wit en kleuren foto's. In verpleeghuis Elzenhorst, Dr. v.d. Meerendonkstraat 2, Horst Dagelijks 10.00-20.00 uur. 6-2 t/m Museum de Wieger, Deurne. Expositie 'Het naakt in de Neder- 24-4 landse schilderkunst van de 20e eeuw'. 12-2 Optreden rockabilly-band 'Big Bang Bazooka. OJC de Roos, Ilaa- geind 27, Deurne. Aanvang 21.00 uur. 13-2 Doortocht 50 klassieke auto's by 'de Turfhoeve' Sevenum. Vanaf ca 11.30 uur, Middenpeelweg 1, Sevenum. 15-2/31-3 Tentoonstelling 'Stad in puin' over bombardement op Nymegen op 22 februari 1944. Bevrijdingsmuseum, Wylerbaan 4, Groes- beek. Entree 6,-. 20-2 Motorcross Deurne. Start van seizoen. Circuit Galgenberg, tussen Deurne en Liessel. Aanvang 13.00 uur. Tijdens de Limburgse voorronde voor het nationale kapperskampi oenschap, jl. zondag in de Hanen- hof in Geleen, was mevr. Ria Pijpers-van Dyck uit Venray weder om suksesvol. Bij het onderdeel 'sa- lonkapsel' behaalde zij de eerste pry's en bij het onderdeel 'interna tionale wedstrijd consumentenmo de' wist zij eveneens met de eerste prijs aan de haal te gaan. Een week eerder, by een wed strijd in Breda behaalde Ria Pijpers ook al de eerste pry's bij het wedstrydonderdeel 'salonkapsel'. Met deze suksessen heeft zij zich geplaatst voor de finale van het Ne derlands kampioenschap op 6 maart a.s. in de Jaarbeurshal in Utrecht. Ria heeft intussen al een fraaie prijzenkast vol bekers, ge wonnen op nationale en internatio nale wedstrijden. Ria Pijpers is als docente werk zaam bij de Kappersacademie van Leo Nooyen in Venlo. Met een do cente die regelmatig bekroond wordt, is men voor een opleiding in het kappersvak by haar in goede handen. Ook zy is ooit begonnen als leerling-kapster, maar met ta lent en doorzettingsvermogen is zy intussen uitgegroeid tot een kop stuk in de kapperswereld. Achter dit sukses staat niemand minder dan de internationaal vermaarde kapper Hein Stroecken die haar met raad en daad ter zyde staat. Behalve de kappersacademie deelt ook de Young Hair Shop kap pers in Venray en Blerick mee in dit sukses. Voor een baan by de Young Hair Shop kappers komen namelijk mensen in aanmerking die hun opleiding hebben genoten bij de Kappersacademie. Ria selek- teert hiervoor uitsluitend de aller beste leerlingen en staat dus in feite niet alleen garant voor een goede opleiding en een internatio nale scholing, maar deelt tegelijker tijd mee in het sukses van de Young Hair Shop kappers. Wij wensen Ria veel sukses bij de komende finale in Utrecht op 6 maart a.s. Gerrit Aarts 25 jaar bij Van Geel Hermus Ontspannen, en met die karakte ristieke glinstering in zyn ogen, vertelt Gerrit over vroeger. Al heel gauw bly'kt met hoeveel plezier hij ook nu nog bij Van Geel Hermus werkt. Sprekend over zijn eerste werkervaringen, licht hy met be hulp van een schetsje, de techni sche moeilijkheden van de pro- dukten van toen toe. Zijn relaas: Op 15-jarige leeftyd, na de ambachtschool, by een smid gaan werken was in die tijd ge woon. Na een half jaar zag hij kans om bij de firma Kusters te gaan wer ken. Hier blykt al dat Gerrit een 'blyvertje' was. Totaal tien jaar, afge wisseld met zijn militaire dienst, bleef hij daar. Dan... op aandringen van zijn moeder, 'Jongen ga maar eens bij Hermus kijken' komt Gerrit Aarts op 10 februari 1969 by Hermus in dienst. Wat hij niet kon weten is dat het bedrijf later zou verhuizen tot direkt achter zijn huis, zodat hy nu praktisch in de voortuin van Van Geel Hermus woont. Op nog geen 50 meter van zyn werk wonen vindt Gerrit alleen maar gemakke lijk en wil zeker niet verhuizen. In het eerste jaar bij Hermus zwerft hij langs alle afdelingen van het bedryf. Hy leert het zetten van Piet van der Eist. In dit vak vindt Gerrit zyn draai. Anti-rimpel behandelingen Plaatselijk afslanken Uitgebreide make-up adviezen make-up met het 'Oog' op de toekomst SCHOUTENSTRAATJE 16 VENRAY TEL 04780-89295 Verschillen met vroeger zyn vlug gevonden. 'Byvoorbeeld by de ma chines, was vroeger een kantbank met een verstelbare aanslag een no viteit, nu is dit niets meer in verge lijking met de nieuwste CNC- gestuurde machines'. 'Er zijn natuurlijk ook grote ver schillen in produkten, wat vroeger muurkluizen, branddeuren, deur kozijnen en slachterij-in richtingen waren zyn tegenwoordig precisie- plaatwerk componenten voor klan ten als Océ, Motorola, Alcatel en Agfa. Ook in de fabriek is veel ver anderd, vroeger maakte je zelf aan tekeningen op een kladblaa<y"e voor de moeilijke produkten, nu beschik je over een gedetailleerde werkvoor bereiding die op papier maar ook op het beeldscherm van de compu ter verschynt'. 'Een belangryke overeenkomst met vroeger', besluit Gerrit, "is de onderlinge collegialiteit en de sfeer die dit met zich mee brengt. Dat is door de jaren konstant gebleven'. Sinds enkele maanden is de orga nisatie van Kindervakantiewerk al weer volop bezig met het program ma van dit jaar. Kindervakantie werk zal dit jaar plaatsvinden van 4 t/m 8 juli 1994. Het thema dit jaar is 'De hort op'. Het is een geheel nieuw en afwisselend programma ge worden. De organisatie van het Kinder vakantiewerk bestaat uit vijftien personen. De mensen zijn verant- woordelyk voor het opzetten en uit voeren van het programma. Hier voor kunnen we nog wel mensen gebruiken. Heb je dus zin om aktief mee te organiseren neem dan kon- takt op met het sekretariaat, M. Flinsenberg, tel. 87560. VROUWEN KIEZEN /A/DE POLITIEK ledereen op de wereld heeft het recht poli tiek aktief te zijn. In Nederland is het heel gewoon, dat ook'vrouwen deelnemen aan de politiek. In sommige landen echter worden zij daarom vervolgd. Amnesty International komt op voor dergelijke men senrechten en bestrijdt schendingen daar van. Ik help Amnesty graag bij dit werk. Carola Hoedemaekers moeder, lid van Amnesty-groep Venray, werkzaam bij huiswerkbegeleiding al lochtonen. In het kader van de verkiezingen in 1994 geeft wekelijks een inwoonster/inwoner van Venray een citaat over 'Vrouwen in de Politiek'. Organisatie Werkgroep Vrouwen en Politiek. Informatie: 04780-23428 ('s ochtends). Prinses Tonny I, opvolgster van prins Cor I regeert over de Reuma patiëntenvereniging Venray en om streken. Ze is dochter van Kees de Koning en van Grada van de bek- ker, oma van Angela. Overzicht van verloren en gevon den vddiHverpen kkhgëmeld bij de politie. VERLÓREN Bankpassen: Rabo 15.39.49.236; Rabo 15.39.36.533; Rabo. Diversen: Afstandsbediening voor garage; Gouden schakelarm band; 2 Gouden schakelarmban den; Herenbril in bruin lederen etui; Etui met radiofront autoradio; Handschoen, leder, initialen TR Mechelse Herder, teef 'Flash'; Licht bruin langharig Keeshondje met pluimstaart en 3 witte poten; Da meshorloge; Dameshorloge Citezen, zwart met goudkl. rand; Half Lees brilletje met zwart koortje; Pas poort; Portefeuille met rybewijs, kentekenbewijs DX-XH-13, pas poort, pasjes; Nederlands rijbewijs; Zegelring met zwarte effen steen; Ecco schoenen in draagtas, mt 39; Reservesleutel Ford YN-61-TH; Ring met 2 sleutels (wa. sleutel Mazda); 5 Sleutels aan ring met blauw label; 3 Sleutels, 1 lips, 1 baard, 1 auto (VW). Portemonnees: met rits, 1 sleu tel enn ƒ60,-; Dames bord.rood; Le deren met europas Rabo, cheque en ƒ30,-; Leder met bankpas Credit- bank, ƒ6,-; Rabopas 17.39.49.150, museumjaarkaart en ƒ120,-; Dames, lederen met Rabobanltpas; Grijs blauwe dames; 1 Europas Rabo. GEVONDEN Bankbiljet ƒ100,-; Kinderbril, dik ke glazen, zwarte oren; Damesbril, kleurige; Sierduif met bruine stip pen op kop, niet geringd; Wit- bruine St. Bemhardhond, reu; Kruising Hollandse Herder, reu, zil- verkl. halsband; Dameshorloge Citi zen quarts; Parkiet met gele kop; Doosje met pillen; Rijbewijs tnv Bussemakers, Jacobs Brugstraat 15, Wanssum; Schoen; 2 Paar nieuwe damesschoenen; 4 Sleutels geel groen/rood/. Een keuze uit de nieuwe romans: Bos, Chris: Het zelfreinigend ver mogen. Een rondzwervende man die in een zomerhuisje overnacht wordt gedwongen op de zolder daarvan te blijven als de eigenaren onverwacht terugkeren. Kirchhoff, Bodo: De zandman. Een radioverslaggever gaat met zijn vierjarige zoon op zoek naar diens verdwenen kindermeisje, van wie hij weet dat ze in een hotel in Tunis is geweest. Koomen, Martin: Meneer Portland, neem ik aan. Thriller. Portland en zijn maatje Fokkema krygen in het Boedapest van voor de Tweede We reldoorlog te maken met moord en ontvoering. Liebeek-Hoving, I.: Een lied voor Clarissa. Als een weduwnaar wil hertrouwen leidt dit tot spannin gen in zijn gezin. Price, Nancy: In de stilte van de nacht. Een geesteszieke man denkt dat hij prachtige boeken schryft, maar in feite is zijn vrouw de auteur. Later kan en wil haar twee de echtgenoot de waarheid niet ont dekken. Thijssing-Boer, H.: De vrouw in het zwart. Een jonge vrouw weet tot haar verdriet weinig over haar over leden moeder. Veenhof, J.G.: Zal voor ons de zon nog schijnen? De belevenissen van een arme familie van voddenop- halers. Vinge, Vernor: Dagen des oordeels. Op de vlucht voor een 'Ontaarde Macht' belandt een gezin op de pla neet van de 'Spitsen', een anderlin- gensoort, die ondanks hun middel eeuwse technologie de mensen zullen helpen om de Ontaarding te gen te houden. Wilson, F. Paul: De geselekteerden.- Een jonge vrouw wordt toegelaten tot een medische hogeschool en ontjdekt dafzichdaar onverkwikke lijke zaken afspelen. Het kantoor van het ouderenwerk van de Stichting RISC te Venray is op eamavalsmaandag 14 februari en camavalsdinsdag 15 februari de gehele dag gesloten. Het Aktiviteitencentrum voor Ouderen De Kemphaan is op eama valsmaandag 14 februari de gehele dag gesloten en op camavalsdins dag 15 februari alleen 's middags gesloten. Op woensdag 23 februari, de vier de woensdag van de maand, gaan we weer kienen. We maken er weer een gezellige middag van met leuke prijzen. Plaats: De Kemphaan, aan vang 14.00 uur. Alle ouderen zijn van harte welkom! Op donderdag 24 februari is er een themamiddag over 'Veilige deel name aan het verkeer voor oude ren'. Aanvang 14.00 uur; einde 16.00 uur, in De Kemphaan. De toe gang is gratis. Deze middag wordt georganiseerd door de Stichting RISC in samenwerking met de KBO-Venray en Veilig Verkeer Ne derland. Noteer ook alvast de datum van de jaarvergadering. Deze is op 3 maart in Den Engel, aanvang 14.00 uur. Lees ook De Schakel. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler, T. Lankveld, II. Schraven en J. Wittgen: za: H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 zo: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 ma: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 di: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: za; P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 zo: A. COENEN Patersstraat 60, tel. 88800 ma: G. van LOON Patersstraat 60, tel. 88800 di: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 75, tel. 82200 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA, Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: za-zo: E. GROENEVELD, tel. 86605 ma-di: B. RUYTEN, tel. 81383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.II. Kremer, W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. KREMER Mgnj Nolensstraat 12r tel-81000 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ttuymbeek, J.M. van Winden, W.II.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E. RUYMBEEK, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 04784-2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. V. Eerten en mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrij dag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Jan Poelsweg 2a, Ysselsteyn tel. 04780-42116 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 42116 Inbraken in woningen Het afgelopen weekend werden er in verschillende woningen inbra ken gepleegd. Aan het Bergkwartier werd door forcering van de voordeur toegang verkregen tot een woning. De gehe le woning werd doorzocht. Ont vreemd werden diverse buitenland se valuta ter waarde van ƒ6.000,-. Daarnaast werd een aantal sieraden en juwelen waarvan de waarde ons niet kon worden medegedeeld, meegenomen. By terugkeer thuis bemerkten bewoners van een woning aan de Oostsingel dat er ongewenst bezoek was geweest. Hier was toegang ver kregen via de achterzyde van de woning. Ontvreemd waren een vi deospeler, een stereotoren, enig geld, sieraden, een giropasje, giro betaalkaarten en cheques. Ook wa ren enkele koffers meegenomen, mogelyk voor transport van de buit Via de tuin, zo vermoed de politie, zyn de dader of daders naar een aangrenzende tuin van een woning aan de Ch. Ruysstraat gegaan. By die woning ging echter het alarm af. Mogelijk het sein om er vandoor te gaan. Tben de politie arriveerde werd ook de inbraak by de buren ontdekt Zondagavond ontdekten de bewo ners bij terugkeer in hun woning in Merselo dat er ongewenst bezoek was geweest Hier was toegang ver kregen via het dakraam. De bin nendeuren bleken geforceerd te zijn en de gehele woning was door zocht Voor zover kon worden nage gaan werd er niets ontvreemd. De dader of daders hebben kennelijk naar geld of sieraden gezocht. Die waren niet aanwezig in de woning. JOe braakschade w^s echter groiït.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3