Carnavalsprogramma's! Nog kaarten voor LS0 Vastelaovesconcert Orde van Verdienste voor pastoor De Ceuster Joekskapel Göt Net viert 11-jarig jubileum Hazinneaovend: en echt vrolliefieëstü! Orde van De Hazekeutel voor Ben Hendriks Schanseknuppels Castenray m Inschrijven kinderoptocht De Hazekeutel De Schutteraars Schuttersveld Jeugd-Bliekersriek kiest prinsenpaar Klute-trappers De Haazepuuët Landweert Hetsbuulen De Reavers Holthees/Smakt Vredepeel Vastelaovend in verpleeghuis Beukenrode PvdA VENRAY partij met smoel De Karklingels Oostrum De Spurriemök Oirlo PEEL EN MAAS l 6 peel en maas Donderdag 3 februari 1994 - Pagina 7 adverteren bij KABELKRANT VENRAY vraag naar onze tarieven 04780-82727 Wat ien Duitsland Weiberfast- nacht hiet, werd ien Venroi Hazin neaovend genoemd. En fïeëst vur alle vrollie, verkled as aide vrouw, trekke donderdags vur de Vastelao- vend langs de Hazinnekefees en viere same fieëst. De maeste Hazinne komme ien gruupkes beejèn, ze make dan enne gezamelikke pot, dèn ieën vrouw bëhiert (Hopelek het die dan ge- j noeg dorst, dan kriegt de rest ok zat.) Nor gelang ze wat glasltes opheb- be, brekt 't spektakel los, ze kletse en zinge dan wat af op de toeëne van en joekskepel. Dus os motto blieft: Laot owwe means mar lekker thuus en zörg dat ge tigge halluf nege 's aoves op 't Henseniusplein bint, vur de ope ning van den 15de Hazinneaovend, zoëdat ge achter en joekskepel an nor de urste kefee kunt urn d'r wer ennen gezelligen aovend van te make. Hedde nog vraoge bel dan efkes nor.- 82693 ien Rooy. Op vrijdag 11 februari zal de Orde van de Hazekeutel, de hoogste on derscheiding van Jeugdvastelao- vend De Hazekeutel, worden uitge reikt aan Ben Hendriks. Dit gebeurt tydens de carnavalsavond van Red Stars, in het tafeltenniscentrum in het Brukske. Ben Hendriks krijgt deze onderscheiding vanwege zyn vele verdiensten voor deze vereni ging, en met name voor de jeugd van deze Venrayse vereniging. Red Stars bestaat byna 30 jaar en Ben Hendriks is een van de men sen geweest die in de zestiger jaren deze vereniging heeft opgericht. 'Toen werd er nog gespeeld in zaal Wilhelmina met twee geleende ta fels' weet hy zich nog te herinne ren. In de beginperiode was Ben Hendriks voorzitter, sekretaris en penningmeester tegelyk. Verder hield hij zich toen al bezig met de begeleiding van de jeugd. Het is overigens opvallend dat binnen deze vereniging een groot aantal begeleiders rondlopen die al meer dan 25 jaar bij Red Stars be trokken zijn. Mogelijk dat daar de basis ligt voor het sukses van deze vereniging, die zich met hoofdzake lijk eigen talent, naar de landelijke top heeft weten op te werken. Nu, na byna 30 jaar, is Ben Hen driks nog steeds bestuurslid en nog steeds jeugdtrainer/begeleider. Bij na al zijn vrye tyd steekt hij in de club. Hij schat dat op wekelijks on geveer 40 uur; twee keer per week met de jeugd trainen, een vrije trai ningsavond en de kompetitie. Voor al die kompetitie neemt veel tijd in beslag. Wedstrijden spelen in Fra- neker, Katwijk aan Zee of Middel burg zijn niet vreemd. 'Daar ben je dan een hele zaterdag mee bezig' al dus Ben Hendriks, die na byna 30 jaar Red Stars nog steeds plezier heeft in de begeleiding van de jonge tafeltennissers/sters. Al met al vol doende reden voor het bestuur van De Hazekeutel om Ben Hendriks te onderscheiden met de Orde van De Hazekeutel. Tydens de zeer geslaagde Jeugd- zitting werden prins Bas (Peeters) en prinses Marloes (Janssen) ge kroond als het prinsenpaar 1994 te Maashees. Gezien de enthousiaste reakties van de schooljeugd en de totale stilte tijdens de ontmaske ring van een drietal baby's is de keuze een goede gebleken. Achter het andere babymasker bleek Gys Jacobs zich te verbergen, die na de onthulling verder de leiding van de avond op zich nam als vorst Gys. Het gebrachte programma was zeer afwisselend en was goed ver zorgd. Dans, zang en playback-acts wisselden elkaar vlot af. De Blie- kers kunnen met zoveel jeugdig ta lent de toekomst zonnig tegemoet zien. Op zaterdag 15 januari kwam in een wervelende show: 5 tegen 5, ge organiseerd door Stichting Jeugd werk Castenray (SJWC) de nieuwe jeugdprins van de Schanseknup pels uit Castenray te voorschijn. Dit werd jeugdprinses Lonneke (Kuijpers). By de wykcamavalsvereniging De Hazepuuët in Landweert is Dan ny I de nieuwe jeugdprins. Danny is 11 jaar oud en zit op de Vlaswei. Danny is liefhebber van Italiaans eten en van keyboard spelen, waar voor hy lessen volgt op de Muziek school. De jeugdprins is ook de trotse bezitter van een hond, Boefje genaamd. Danny, wiens zuster An gela ook al eens prinses in Land weert is geweest, hoopt met ieder een een fyne carnaval te vieren. Dat camavalvieren zal hoofdzake lijk in 't Stekske plaatsvinden. Car navalszaterdag is het wijkcentrum geopend van 15.00 tot 19.00 uur. Op zondag neemt De Haazepuuët deel aan de kinderoptocht van De Haze keutel. Daarna is het wijkcentrum open van 15.00 tot 19.00 uur. Ook op maandag en dinsdag is het wyk centrum voor de jeugd open van 15.00 tot 19.00 uur. Dinsdag is er een afsluitingsbal met open podi um, o.a. moppen tappen en play back show. Verder is het uniek: prins en jeugdprins zijn vader en zoon. De narren zyn broers. De jeugdprinses is een nichtje van de narren. Het is één grote familie. Evenals de jeugdzitting zal ook de kinderoptocht van dit jaar, die door De Hazekeutel wordt georganiseerd, in het teken staan van het Wilde Westen. Alle kinderen van Venray, maar ook van buiten Venray, mo gen meedoen aan de kinderop tocht, die op zondag 13 februari door het Venrayse centrum trekt. Het zou natuurlijk mooi zyn als de optocht een bonte mengeling van Wild West-figuren wordt. Heb je al ideeën, dan kun je je al vast inschrijven. Dit kan op zondag 6 februari van 11.00 tot 13.00 uur in sporthal De Wetteling. Heb je nog geen ideeën, dan kun je hiernaar informeren op de bo vengenoemde tijden. Anders vraag het op school of op de vereniging. Misschien zyn er wel meer kinde ren die mee willen doen. Want... hoe meer kinderen, hoe gezelliger de kinderoptocht! Zij zullen op de carnavalsdinsdag in de onecht worden verbonden ten overstaan van prins Jan II, de we derzijdse ouders en getuigen in het Keaverspaleis te Smakt. Indien er nog mensen zijn die bezwaar tegen de voorgenomen verbinding in de onecht hebben, kunnen dit tydig van te voren, kenbaar maken by de nar, 'pistolè Paultje' 04781-111111 (3x11) Ook werden er op vrijdag 28 en zaterdag 29 januari, beide avonden waren echt helemaal uitverkocht, de pronkzittingen gehouden, waar bij weer een scala aan eigen ar tiesten optraden, zoals Sjang en Kueb, 'os megjes', de leden van de raad van elf, om er maar eens enke le te noemen. Er zal nog lang wor den nagepraat over deze zeer geslaagde zittingsavonden, waarbij de mensen in de zaal de lijfspreuk van prins Jan II zeer ter harte na men: 'Nie lulle, mar gléskes vuile'. Op zondag 6 februari heeft zy sa men met jeugdprins Luc I een re ceptie van 15.11 tot 19.11 uur in gemeenschapshuis De Wis in Castenray. Op het 22 januari gehouden Prin senbal in gemeenschapshuis De Kleine Loef te Vredepeel is Toon II (van Hoof) uitgeroepen tot de prins van De Klute-trappers 1994, met zijn prinses Tonny en nar Michel (Botden). In het dagelijks leven is de prins varkenshouder. Hobby's van de prins zijn miniatuurtraktoren en -werktuigen en fanatiek hand ballen. De prins houdt receptie op zon dag 6 februari in De Kleine Loef te Vredepeel van 11.11 tot 14.11 uur. Op het 7 januari gehouden Jeugd prinsenbal is Antoon I (van Hoof) uitgeroepen tot jeugdprins van De Kluutjes, met prinses Janine (Clas sens) en nar Peter (Botden). Antoon is leerling van het VWO in Stevensbeek. Hobby's van de jeugdprins zijn knutselen en hand ballen. De jeugdprins houdt receptie op zondag 6 februari in het gemeen schapshuis De Kleine Loef te Vrede peel van 11.11 tot 14.11 uur. Dit jaar is het 2x11 jaar geleden dat de carnavalsvereniging in Heide werd opgericht. Om dit feit te vie ren wordt er op 6 februari een re ceptie gehouden. Aanvang 14.22 uur in De Gelderkoel. 's Ochtends om 10.30 uur wordt in de kerk te Heide een H. Mis opge dragen. De Zangers van St. Frans luisteren deze mis op. Boerenbruidspaar Gerrie van Jan van Alme Drieks- ke en Door van Lemmen Hannes en Jan van Béker Harie en Koksten Lies (Gerrie en Jan v.d. Haghen) vor men dit jaar het boerenbruidspaar bij De Hetsbuulen in Heide. Op donderdag 27 januari vond in bejaardencentrum Het Schutters veld de Prinsenproclamatie plaats. Na diverse voordrachten van bewo ners en van het UW was daar ein delijk het grote moment. Drie grote sneeuwmannen kwamen de zaal binnen en iedereen was in de ver onderstelling dat hier de nieuwe prins(es) onderzat. Na het voorlezen van de proclamatie kwam de nieu we prinses Marie I uit een grote fles Jagermeister tevoorschijn. Prinses Marie I (in het dagelijks leven mevr. Linders-Pouwels) woont vanaf oktober 1992 in Het Schut tersveld. Ze heeft het grootste deel van haar leven in het Venrayse kerkdorp Ysselsteyn gewoond en ze is met hart en nieren een echte Piëlreus. Prinses Marie I heeft ze ven kinderen. Samen met vorst Kees en de raad van elf hoopt ze er een schitterende carnaval van te maken. Prinses Marie I houdt re ceptie op camavalszondag om 10.20 uur. In deze camavalstyd zitten De Keavers uit Holthees/Smakt zeer ze ker niet stil. In de afgelopen weken zijn er weer de verschillende voor bals geweest. Op vrijdag 14 januari werd in een geheel met jeugd gevulde zaal 't Trefpunt jeugdprins Sanne aan het publiek voorgesteld, zij zal de jeugd voorgaan met de dolle dagen, waar bij ze haar spreuk zeer zeker eer aan zal doen: 'We gaan er weer flink tegen aan, want jong geleerd is oud gedaan'. Zaterdag 22 januari werd de ver loving van het boerenbruidspaar bekend gemaakt. Het boerebruudje Grafje is dochter van Heijnen Jo de pennelekker van Wim van den Edah uut ut Bliekersriek en van Trien van Nelleke van dun Kikvors uut dun Roek. De boerebruudegom Sjakie is dun allerjongste telg van Sjaalt van Lieterë Grad dun Hui- buuk en van Riek van Bertus dun aide melkventer van dun Broek- diek, enne echte Keaver. Tijdens de Prinsenproclamatie op zaterdag 29 januari is de nieuwe prinses van Beukenrode uitgeroe pen in de persoon van prinses Cis I (mevr. F.A.M. Puyn-Lenssen). Mn deze middag werkten ver schillende groepen mee, waaronder joekskapel Rats d'r nève, de Kien- dergarde van de Piëlhaas, Nancy IBuise met een wervelende Prinsen- Idans, Cato en Hendrien, het Trom petduo Henriette van Osch en i Eugène Eijdems enz. De middag werd afgesloten met een bezoek van prins Tenny I van de Piëlhaas met i zyn adjudanten en de raad van elf. Op 5 februari zal de vastelaovend worden voortgezet met een cama- valszitting, de Bonte Middag. Ook deze middag belooft een dolgezelli ge middag te worden, waaraan mee zullen werken: joekskapel Tüünke Lieger, de senioren- en junioren- showdans van de Pierotten, de Ban delieren, de Calimoni's, Jeanny v. Veghel, Zangkompeneej Oeretoe, het Hofkoor, Wim Fleurkens, de Ke- pelino's en dansgroep Dizzy. Woensdag 8 februari zullen de festiviteiten afgesloten worden met de Boerendag, waarbij voor ieder een boerenkool met worst op het menu staat, 's Morgens zal het boe- j renechtpaar, tijdens een speciale i zitting, bekend gemaakt worden. •PvdA VIN RAY (ijlt 2 Voor evonwicht in de raad Die carnavalsverenigingen die hun programma voor de Vastelaovend nog niet hebben aangeleverd bij onze redaktie, kunnen dit nog doen tot uiter lijk vrijdag 4 februari 10.00 uur. Alleen dan kunnen wy het programma opnemen in onze speciale Vastelaovespagina's, volgende week. Haast u dus, het is immers ook in uw belang.... A.s. vrijdag, 4 februari vindt in de schouwburg het jaarlijkse Vastelao vesconcert plaats van het Limburgs Symphonie Orkest. Na een tegen vallend optreden, vorig jaar, wil het LSO zich dit jaar revancheren met een prima programma. Het LSO staat vrijdagavond onder leiding van Pierre Kuypers, een ge boren en getogen Limburger die thans direkteur is van de Koninklij ke Militaire Kapel in Den Haag en le dirigent is van de Philips Harmonie. Als solisten zullen optreden Ellen van Haaren (sopraan) en Ralph Be ckers (tenor). Beiden hebben een indrukwekkende internationale staat van dienst op hun naam staan en treden dit jaar o.a. op in Frank rijk, Duitsland en Canada. Los Gina's is een muzikaal clownstrio bestaande uit Joop Tbu- teberg, Tonie Teuteberg en Marcel van Leeuwen. Het trio hanteert di verse muziekinstrumenten en heeft op diverse festivals prijzen behaald. De dans wordt tenslotte verzorgd door de Culturele Dansvereniging Starlight uit Mechelen. Deze vereni ging bestaat weliswaar nog maar zes jaar maar heeft al 19 Nederland se en zeven Europese titels behaald op het gebied van jazz-/showdans en gardedans. Hoogtepunt was het Europees kampioenschap voor zo wel de Garde als de Showgroep in 1993. Kortom kwaliteit genoeg voor een vrolyke muzikale avond. Het optre den begint om 20.11 uur en er zijn nog kaarten verkrijgbaar aan de kassa van de Schouwburg. Op een goed bezet Jeugdprinsen bal is Roy de Kleyn verkozen tot jeugdprins Roy I. In verband met zijn benoeming wordt er een receptie gehouden op camavalszondag, 13 februari in Zaal Van Dyk, aanvang 11.11 uur. Boerenbruidspaar Dit jaar in het rijk van de Oostrumse Karklingels, het mooiste boerenbruidspaar uit de geschiedenis van de boerenbruiloft, Tydens het Aide Wieverbal van zaterdag 29 januari werd het in gro ten getale opgekomen publiek ver rast door een fantastische act. Uitgedost als meelzakken kwam bij na de voltallige 'Trapstroat' (Ooster Thienweg) de zaal binnen gedanst. Het optreden wat volgde was een mix van muziek (zang) en nostalgie. Het zeer fraaie dekor, de Oostrumse Boerenbond, voorzien van schuif deuren, moest vier keer open om het totale boerengezelschap aan het publiek te presenteren. Met als stralend middelpunt het boerenbruidspaar: Tjeu, zoon van Michel van Sjang en Lies van Ties (Tjeu Steijvers) en Yvonne, dochter van Hay Classens van Verkus Sef uut Leune en Truus Christians, Truuj ban Bekkur Toon uut Swolge (Yvonne Dircks). Tjeu is tot in de verre omstreken bekend door zijn partij die hij in joekskapel Ut Göt meeblaast. Yvon ne is in het hele dorp bekend van wege haar kennis over Akita-ino's, die zij regelmatig laat vermenig vuldigen. Dinsdag 15 februari worden zij in het gemeenschapshuis van Oos trum in de onecht verbonden. Op vrijdag 11 februari a.s. viert joekskapel Göt Net het lxll-jarig ju bileum. De joekskapel begon op 18 april 1983 met het maken van mu ziek. De toenmalige oprichters, al len werkzaam by de technische dienst van het St. Elisabeth zieken huis Venray, konden allen nog geen noot lezen. In de loop der jaren is het aantal muzikanten flink ge groeid. In de beginjaren waren het er slechts zes, maar hede ten dage is het ledenaantal vijftien en een di rigent. Deze mensen bespelen samen al le instrumenten die een joekskapel behoort te hebben. De huidige be zetting is: vier trompettisten, twee alt-saxofonisten, een tenor-saxo fonist, een sopraan-saxofonist, een tuba/bariton, een bes-bas, een trom bonist en vier slagwerkers. Door het jaar heen worden een flink aan tal optredens verzorgd, maar de piek is toch rond de carnavals dagen. Dit jaar wordt door joekskapel Göt Net vrijdags voor carnaval een grote jubileumavond georgani seerd. Deze vindt plaats in de grote tent op het Schouwburgplein. Er spelen die avond de volgende joeks- kapellen: Niks op de Sök uit Blit- terswijck, Noeët Tuus uit Leunen, Alt lezer uit Horst en de Zwarte Ean- fare uit Aarle-RLxtel. Al deze joeks- Zondag 6 fibbrewari 1994 wurd özze neje prins Wout Zanders, zien prinses Lilian van de Winkel en de jeugdprinses Lonneke Joosten en reseptie angeboje dur ut bestuur van vastelaovesvereniging De Spur riemök. Dees reseptie viend plats ien de Mökkestal en begint um 14.11 uur tot 16.11 uur. De muziek wurd op dizze middag verzurgd dur de Kelderband en ansluutend zal joekskapel Efkes Waachte de gezelligheid dur ien halde. I elke week nieuws kapellen zijn in de regio zéér bekend. Zy brengen dan ook een gevarieerd programma met veel show. Ook de jubilerende joekskapel Göt Net verzorgt deze avond een op treden. Iedereen is vanaf 20.11 uur van harte welkom. De entree is gratis! Op voordracht van CV De Karklin gels te Oostrum wordt dit jaar hun hoogste onderscheiding, de Orde van Verdienste, toegekend aan pastoor De Ceuster. Na ruim 30 jaar in verschillende plaatsen, als kapelaan en pastoor, in het Limburgse te hebben rondge zworven heeft de pastoor sinds 1974 lief en leed gedeeld met zyn Oostrumse dorpsgenoten. Zijn bescheidenheid, soberheid, eenvoud en zijn bereidheid om te allen tijde klaar te staan, zyn ken merkend voor hem. Op hoge leef tijd (78 jaar) doet hij nog dagelijks de mis ey bezoekt, hy wekelijks da zieke parochianen in Oostrum en in het ziekenhuis. Veelal wordt dit fietsend gedaan. Pastoor De Ceuster is als Maria- vereerder blij dat de parochie van O.L. Vrouw Geboorte, sinds 1350 be devaartplaats van Maria, weer de nodige aandacht krygt d.m.v. de Maria-processie en het stijgend be- devaartbezoek. Een zwak heeft de pastoor voor het werk van de Oostrumse zuster Truus Lemmens in het verre Paki stan. Het feestgeschenk van de Oostrumse bevolking, bij het 50- jarig priesterfeest in 1992, was nl. bestemd voor zuster Lemmens. Ondanks zijn hoge leeftijd hoopt Op camavalszondag, 13 februari, tydens de Hoogmis van 10.00 uur, wordt aan pastoor De Ceuster de Or de van Verdienste uitgereikt door prins Jan III. Aansluitend op de Hoogmis heeft men in de kerk de gelegenheid pastoor De Ceuster te feliciteren met deze onder scheiding. pastoor De Ceuster nog verschillen de jaren als pastoor van Oostrum tussen zijn parochianen werkzaam te mogen zijn. UITREIKING

Peel en Maas | 1994 | | pagina 7