Ook buurgemeenten verkopen weinig industrieterrein Komst bedrijven naar Venray valt tegen Uit de raadsvergadering van Vierlingsbeek Open spreekuur bij Buro voor Rechtshulp Venray Meeste grond gaat naar bedrijven uit de buurt Recessie voornaamste oorzaak PvdA VENRAY partij die staat PvdA VENRAY partij met smoel Amnesty-groep Venray zoekt talenknobbels PEEL EN MAAS Themamiddag Verkeersveiligheid Kursus voor startende ondernemers PvdA VENRAY partij met smoel Showdansen voor jeugd PEEL EN MAAS Donderdag 3 februari 1994 Pagina 5 Belangrijke graadmeter voor de bedrijvigheid in een gemeente is het aantal vierkante meters grond waarop zich (industriële) bedrij ven hebben gevestigd. In Venray ligt het merendeel van de indu striegrond op de terreinen Kei- zersveld (27 ha) en Smakterheide (50 ha). Daarvan zijn er in het af gelopen jaar slechts twee ver kocht Hoofdoorzaak is de inter nationale recessie. 'Peel en Maas' keek eens rond by de buurge meenten en konstateert dat de re cessie weliswaar overal, maar niet overal even hard om zich heen grijpt- Gigantische grondverko- pen en nieuwe vestigingen vallen evenwel nergens te noteren in de gemeenten die met Venray verge lijkbaar zijn. Uitbreidende bedry- ven uit de eigen omgeving zijn verantwoordelijk voor het meren deel van de grondverkopen. In Horst bijvoorbeeld werd con- servenfabriek Jeco verplaatst en verkaste transportbedrijf Driessen vanuit Sevenum naar Hoogveld. In totaal 4,6 ha industrieterrein en daarmee is Horst best tevreden over 1993. 'Dat kun je royaal noemen', meent een woordvoerder van de ge meente, die Horst gemiddeld in schat voor enkele hectaren jaar lijks. Industrieterrein Hoogveld be schikt nog over zo'n 6 ha. Daarvoor is in elk geval zoveel belangstelling dat Horst niet hoeft te adverteren. Uit het aantal kontakten met be drijven blijkt wel dat de economi sche teruggang zich doet voelen. Niettemin plant Horst een studie naar nieuwe industrieterreinen. NIEUWE TERREINEN Een heel ander verhaal in de ge meenten Deume en Meerlo-Wans- sum. Beiden hebben vorig jaar helemaal niets verkocht omdat ze door hun grond heen zijn. De ge meente Deume is bezig met de ont wikkeling van een nieuw industrie terrein in Deume-West, langs de provinciale weg Wanssum-Venray- Helmond. Daar kunnen zich vanaf begin 1995 Deumese bedrijven vestigen die willen uitbreiden of die verplaatst worden. Deume richt zich niet op het aantrekken van grote bedrijven van buiten. Een vierkante meter industriegrond kost momenteel in het Peeldorp 90 gulden voor de eerste 2000 m2. De meters daarboven gaan voor 78 gul den weg. De grond op Deume-West wordt waarschijnlijk duurder. By het horen van de Veniayse meter- pryzen zegt woordvoerder Smits: 'Dat zijn prijzen van een artikel 12-gemeente'. Meerlo-Wanssum heeft de laatste hectaren industriegrond vorig jaar en het jaar daarvoor vergeven. Uit die tyd dateert dan ook nog de ver koopprijs van ƒ39,- per m2. Nieuwe ontwikkelingen hangen samen met de in studie zijnde weg rondom Wanssum. Om die rondweg het no dige economische draagvlak te geven moet de haven worden uitge breid en er een extra bedrijven terrein komen. De haven van Wanssum mikt daarby op de ver wachte groei van het vervoer over water. Scheepvaart is één van de al ternatieven voor het vastlopende vervoer over de weg. Volgens een woordvoerder van de gemeente is het 'natte' industrieterrein in Wan ssum pas rond de eeuwwisseling realiteit. Op kortere termyn zullen belangstellende bedrijven zaken moeten doen met de particuliere industriegrond die in Wanssum nog te koop is. Naar schatting van de Meerlose ambtenaar ligt er nog ongeveer twee k drie hectare. INTERNATIONAAL Praten met de gemeente Venlo gaat op een wat ander niveau. Sinds de inrichting van Trade Port hoort Venlo tot de 'grootgrondverkopers': de afgelopen jaren deed de gemeen te gemiddeld zo'n 20 ha per jaar van de hand. 1993 was een topjaar voor de gemeente met 26 ha, waar van er 22 op Trade Port werden ver kocht. De grond op Venlose indu- Totdat de opknapbeurt van Smak terheide is afgerond, zullen de ver kopen wel minimaal blijven. strieterreinen kost tussen de 68 en 93 gulden. De heer Dorenbosch van de afde ling Economische Zaken meldt dat bedrijven nog op ruim 40 ha een optie hebben en dat de gemeente daarnaast nog bijna 50 ha indu strieterrein heeft. Dorenbosch wyt het sukses van Venlo aan de gunsti ge geografische ligging, de aanwe zigheid van diverse vervoersvor men en alle soorten logistieke dienstverlening. De gemeente heeft dan ook by de provincie een aan vraag ingediend om bij Trade Port West nog eens 150 ha te mogen in richten als industrieterrein. Venlo heeft voof de verwerving van bedryven wel een eigen acqui sitieapparaat. De stad richt zich dan ook niet alleen op binnenlandse bedrijven. Dorenbosch signaleert eveneens een terugloop in de kon takten, met name met Japanse on dernemingen. Daarentegen ziet hy mogelijkheden vlak over de grens, waar in het overvolle Ruhrgebied bedryven geen kant meer uit kunnen. SAXE GOTHA II Naar het noorden toe heeft Ven ray voornamelijk konkurrentie van Gennep en Boxmeer, sinds kort via de A73 snel bereikbaar. Boxmeer is door de provincie Noord-Brabant aangewezen als ontwikkelingskern. De gemeente heeft in Saxe Gotha I een industrieterrien van 80 ha, dat inmiddels helemaal is uitgegeven. De ontwikkeling van Saxe Gotha II, een uitbreiding met 30 ha, ingezet in 1991, heeft vertraging opgelo pen. In 1993 is er in Boxmeer dan ook geen vierkante meter verkocht, omdat de grond er niet was. Van de provincie heeft Boxmeer in het be oogde gebied slechts toestemming voor 15 ha industrieterrein. 'Voor die 15 ha zyn we in de slag met een aantal serieuze gegadigden', deelt bedrijfskontaktfunktionaris Jos Nijtmans mee. Hij verwacht dat te gen het eind van dit jaar zo'n zeven ha verkocht zal zijn. 'Maar er is wel sprake van een inhaalvraag. Gemid deld verkopen we in Boxmeer zo'n drie ha'. De belangstelling voor Saxe Gotha II komt voornamelijk uit Boxmeer en de directe regio. De ge vestigde bedrijven hebben voortdu rend ruimte nodig, plus dat er vraag is van uitbreidende en ver plaatste bedryven uit de omliggen de dorpen. Volgens Nytmans gaat het zowel in Zuidoost-Brabant als in Noord-Limburg in 80 tot 90% van de vestigingen om verplaatsing van uit de regio. Gennep beschikt over een tweetal industrieterreinen, Groote Heeze en de Grens, beide in het kerkdorp Heijen. De Grens, het terien voor lo gistieke en aanverwante bedrijven is opgezet in samenwerking met buurgemeente Bergen. Van de 24,75 uit te geven hectaren is nog 3,5 hec tare in voorraad en die situatie was ook al begin 1993 zo. Met andere woorden er is vorig jaar niets ver kocht. Bedryven aan de Grens beta len 58 gulden per m2. De Groote Heeze heeft nog 6,65 van de 15,6 hectare braak liggen tegen een prijs van 55 gulden. Volgens woordvoer der Timmermans van de afdeling economische zaken gaat het in Gennep mondjesmaat met de ver koop. Ook hij wyt dat aan de inter nationale recessie. 'Er wordt wel veel belangstellend gebeld, maar weinig verkocht', meent Timmer- VERPLAATSEN Voorzichtige conclusies: In de tyd dat ruimte schaars wordt verplaatst de bedrijvigheid in de regio zich voornamelijk. Daardoor worden in dustrieterreinen gevuld en wordt andere invulling op dorpen en in stadskernen mogelijk. Welbe schouwd komt er niet vreselijk veel werkgelegenheid - en daar is het toch om begonnen - bij. Echte nieu we bedryven vestigen zich vooral op Trade Port in Venlo. De sterke troeven van die stad zijn bekend: veel know how en faciliteiten op het gebied van logistieke dienstverle ning, goede verbindingen en een geografisch gunstige ligging. De tyd dat grote multinationals zich in on ze regio vestigden ligt, gezien de loonkosten in ons land, voorlopig achter ons. In dat licht gezien is het niet verbazingwekkend dat de ge meente Venray er niet in is ge slaagd meer dan twee hectare industriegrond te verkopen, de A73 ten spyt. De gemeente Venray heeft in het voorbije jaar ongeveer twee hecta re industriegrond verkocht Dat lijkt weinig, bij een totaal nog be schikbare oppervlakte van onge veer 35 ha. Desondanks is Venray niet ontevreden. Sterker nog, vol gens bedrijfskontaktfunktionaris P. Vosbeek heeft Venray haar doelstellingen qua grondverkoop gehaald. Ook wat betreft de in dustriegrond- Wat Vosbeek wel te genvalt zijn de resultaten van de acquisitie van bedryven. Veel kontakten, maar nauwelijks vestigingen. De oorzaken? De toene mende recessie in de 'oude' in dustrielanden vinden gemeente bestuur en ambtenaren. 'Dat speelt in heel Europa' valt er op te teke nen uit de mond van bedrijfskon taktfunktionaris Piet Vosbeek, Ook de herstrukturering van Smakter heide en het feit dat de A73 er nog niet lag hebben bijgedragen aan de mindere resultaten. In het geval Smakterheide heeft de gemeente zelf de boot afgehouden. 'We weten dat we het industrieterrein gaan opknappen, maar de invulling is nog niet definitief, zegt Vosbeek. 'Dat hebben we al onze klanten la ten weten. We beloven dat we hen zullen inpassen als bijvoorbeeld de exacte ligging van wegen, kabel en dergelijke bekend is'. Volgens Vos- De raad van de gemeente Vier lingsbeek bewees in haar vorige week donderdag gehouden raads vergadering dat ze wel degelijk snel besluiten lean nemen. Binnen een kwartier had de raad de agenda punten behandeld en en passant nog de notulen van drie vorige raadsvergaderingen goedgekeurd. Met de firma Bandag had het col lege onderhandelingen gevoerd om de bedrijfsgebouwen, de dienstwo ning en een loods met ondergrond op een terrein groot 0.94.34 ha, aan te kopen om daarmee het bedrij venterrein in Vierlingsbeek uit te kunnen breiden. Daarmee lean het ook mogelijk zijn bepaalde bedrij ven binnen de gemeente te ver plaatsen. De woordvoerder van de CDA-fraktie vond het dan ook een goede zaak omdat er behoefte is aan uitbreiding van het bedrijven terrein. Nu de heer Speen een aanvrage heeft ingediend om zich als woon wagenbewoner binnen de gemeen te te kunnen vestigen wil het college medewerking verlenen om in het Groeningseveld een woonwa genstandplaats te realiseren. Voor de aanleg van een ontsluitingsweg en de aanleg van een woonwagen standplaats keurde de raad het ge vraagde krediet van ƒ106.300,- goed. •PvdA YtNRAY lijst 2 Voor evenwicht in do raad De raad had ook geen moeite met het vaststellen van het groenbe- heersplan. Vanuit de PK-fraktie werd gevraagd aandacht te schen ken aan het groen binnen de be bouwde kommen. Dat zegde het college toe. De CDA-fraktie vroeg of het plan als zodanig snel zal worden aange pakt en ook dat zegde het college toe. Aan de schoolbesturen van Vortum-Mullem en Overloon werd een bedrag van ƒ57.102,- beschik baar gesteld voor vervanging van cv-ketels in die scholen. De door het schoolbestuur van Vortum-Mullem gevraagde mede werking een bedrag beschikbaar te stellen voor verwijdering van de olietank werd konform het advies van de commissie algemene zaken afgewezen. Ook daar had de raad geen moeite mee. Verwy dering van die tank is niet opgenomen in de voorzieningen van een school. CDA BREEKT MET HENDRIKS Voordat de behandeling van de agenda een aanvang nam deed de fraktievoorzitter van het CDA de mededeling dat A. Hendriks uit Overloon niet langer deel uitmaakt van de CDA-fraktie en dat hy op per soonlijke titel de resterende maan den in de raad zitting zal hebben. Het was al langer bekend dat het niet boterde tussen het CDA en de heer Hendriks. Hendriks had graag gezien dat in de maanden voor de verkiezingen nog een wethouder zou worden ge kozen als opvolger voor dhr. Ron- nes. Met de CDA-fraktie, dacht de raad daar anders over, en besloten werd om geen opvolger voor Ron- nes te kiezen. Hendriks betreurde het dat er geen compromis gevonden kon worden want hij had graag tot aan de verkiezingen nog deel uitge maakt van de CDA-fraktie. Nu de problemen niet konden worden op gelost heeft hij zich verkiesbaar gesteld op de lijst 'Vyf Dorpen Be lang' (Maashees, Vierlingsbeek, Groeningen, Holthees en Over loon). 'De kiezers zullen straits wel uitmaken hoe men denkt over myn persoon', zo verklaarde dhr. Hendriks. beek komt zeer binnenkort het voorbereidingsbesluit in de ge meenteraad. 'Veel van de acquisitie uit 1993 krygt dit jaar z'n vervolg'. Dat neemt niet weg dat Smakter heide het moeilijk zal krijgen de doelstelling voor 1994, twee hecta re, te halen. Veel bedryven wachten toch tot het opgeknapte terrein er daadwerkelyk ligt. 'De klanten ko pen pas een nieuwe jas als -ie in de winkel ligt', vergelijkt de bedryfs- kontaktfunktionaris van de ge meente Venray. Op Keizersveld zal dat gemakkelij ker gaan, voorspelt Vosbeek. Vol gens hem is de vraag na het gereed komen van de A73 substantieel toegenomen. Vooral de zichtloka- ties zyn in trek. Namen van bedry ven wil hy in dit stadium niet noemen. Acquisitie en grondverkoop zyn twee zaken die veel maar niet alles met elkaar te maken hebben. Niet ieder bedryf dat naar Venray wil ko men heeft immers grond nodig. Vestiging kan ook in bestaande ge bouwen. Winkels bijvoorbeeld kie zen vaak voor bestaande panden. Maar ook dat is te weinig gebeurd vorig jaar. De meeste werkgelegen heid levert evenwel industriële ves tiging op, denk maar aan Nestlé. En dat gaat doorgaans gepaard met grondverkopen op een industrie terrein. Inbraken in personenauto's In de nacht van vorige week woensdag op donderdag werd inge broken in de personenauto van een 24-jarige inwoner van Merselo, die zijn auto voor zijn woning aan de Weth. Pubbenstraat had gepar keerd. Het portierslot was gefor ceerd. Uit de auto werden drie CD's ontvreemd. In dezelfde straat was ook de auto van een 20-jarige op dezelfde wijze opengebroken. Uit die auto werden twee CD's met een waarde van ƒ90,- ontvreemd. De braakschade wordt op ƒ800,- geschat. Donderdagavond werd tussen 18.30 en 20.15 uur de personenauto van een 25-jarige Venrayse aan de Sportlaan door forcering openge broken. Ontvreemd werd de casset tespeler ter waarde van ƒ400,-. Hoe groot de braakschade is kon niet worden medegedeeld. Een aan de Ysselsteynseweg ge parkeerde personenauto van een 22-jarige inwoner van Venray was opengebroken. Ontvreemd werd de radiocassettespeler ter waarde van ƒ1.000,-. De braakschade wordt op ƒ1.250,- begroot. Donderdagavond werd door het inslaan van een zijruit toegang ver kregen tot een aan de Sportlaan ge parkeerde personenauto van een 23-jarige Venray naar. Ontvreemd werd de radiocassettespeler ter waarde van 379,-. De schade aan de auto wordt op ƒ800,- geraamd. Tussen 04.30 en 09.00 uur zon dagmorgen, werd ingebroken in de personenauto van een 23-jarige in woner van Venray, die zyn Opel Ka- dett aan de Luitstraat geparkeerd had. Ontvreemd werd de radiocas settespeler. •PvdA VENRAY lijs» 2 Voor evenwicht in de raad De Amnesty-groep Venray schryft maandelijks vele brieven naar autoriteiten van landen waar mensenrechten worden geschon den. Deze brieven worden meestal in het Engels geschreven, soms in het Frans en een enkele keer in het Spaans. Wanneer de brieven die nen als voorbeeldbrief voor de 'thuisschryvers' zyn ze meestal kort en toegespitst op een enkel doel, b.v. de vrijlating van een gewe tensgevangene. Vanuit de groep worden ook in houdelijk zwaardere brieven ver stuurd waarin b.v. naar een onderzoek naar een 'verdwijning' gevraagd wordt. In deze brieven worden tevens aanbevelingen ge daan die tot verbetering van de mensenrechtensituatie moeten lei den. Voor het schrijven van derge lijke brieven maakt de groep gebruik van schrijfsuggesties van Amnesty International. Deze sug gesties worden dikwijls in het En gels gegeven, wat uiteraard gemak kelijk is by het schrijven van een Engelse brief. Op dit moment komt het schrij ven van (voorbeeldbrieven en het bestuderen van de nodige achter grondinformatie neer op slechts enkele leden van de Amnesty- groep. Zy leveren verder op organi satorisch en bestuurlijk niveau ook hun aandeel binnen de groep, waar door het schrijfwerk dikwijls blijft liggen of langer dan wenselyk wordt uitgesteld. Daarom zoekt de groep mensen die gemakkelijk in formatie (dikwijls in het Engels) kunnen bestuderen en die na een inwerkperiode zelfstandig Engelse en Franse brieven kunnen opstel len en typen. Dit werk kan, buiten het nodige kontakt met andere groepsleden, voor het grootste ge deelte thuis gedaan worden. Hiernaast kent het werk van de Amnesty-groep Venray ook nog veel andere kanten en ook daarvoor is meer menskracht gewenst. Groeps leden kunnen allemaal naar hun eigen mogelijkheden hun bydrage leveren. Voor meer informatie kunt u bel len naar: Helène Steven, tel. 04780-89642, of naar Carola Hoede- maelcers, tel. 04780-84479. elke week nieuws Op woensdag 9 februari tussen 09.30 en 12.30 uur en 13.30 en 16.30 uur houdt het Buro voor Rechtshulp te Venray in De Clo- cltert, Bergweg 4 te Venray, een open spreekuur. Dit betekent voor u dat u, anders dan gebruikelijk, zonder afspraak naar het spreek uur kunt gaan. Op deze dag zullen in ieder geval de beide juristen, die het spreekuur in Venray voor het Buro voor Rechtshulp verzorgen, aanwezig zijn. De heer mr. N. Frie- drichs en mevrouw mr. A. Cras- Schoenmakers geven u gaarne in lichtingen en advies over juridi sche problemen waarmee u te maken heeft. Die problemen kun nen bijvoorbeeld liggen op het ge bied van werk, uitkering, wonen, aanschaf van goederen of op een ander gebied. De reden voor dit open spreekuur is het feit dat de spreekuurvoorzie ning in Venray per februari dit jaar is uitgebreid om de wachttijden Donderdagmiddag 24 februari or ganiseert de Stichting RISC in sa menwerking met de KBO-Venray een themamiddag over veiligheid in het verkeer. Een medewerker van Veilig Verkeer Nederland zal voorlichting geven over veilige deel name aan het verkeer door oude ren. Er zal vooral aandacht besteed worden aan waar u als voetganger en fietser op dient te letten. Deze middag vindt plaats in het Aktiviteitencentrum voor Ouderen De Kemphaan, Kennedyplein 1, te Venray. Aanvangstijd is 14.00 uur en het einde is rond 16.00 uur gepland. Wilt u een eigen zaak beginnen of hebt u behoefte aan een 'opfriskur- sus' voor het ondernemerschap? Dan biedt de Handelsschool te Ven ray nu een geheel nieuwe kursus voor startende ondernemers. Door deze te volgen kunt u zich veel tyd besparen en ook veel geld voor het inhuren van adviseurs. Zonder overvloedige theorie, maar met een praktijkgerichte aanpak in kleine groepen, krijgt u voldoende inzicht in de aspelcten die bij het oprichten van een eigen zaak van belang zyn. Tydens workshops wordt een ak- tieve deelname van de kursisten ge vraagd. De eigen problematiek kan daarbij ook aan de orde komen. Aan het invullen van het ondenie- mersplan zal veel aandacht worden geschonken. De workshop bestaat uit vier bij eenkomsten van elk vier uur. De lessen starten in maart en worden gegeven in Venray. Voor nadere informatie en/of in schrijving kunt u bellen naar 043- 430477. voor een afspraak te bekorten. Mocht u een afspraak willen maken dan kan dat telefonisch op werkda gen tussen 09.00-12.30 uur en 13.30-17.00 uur, tel. 077-54f9247. De afspraakspreekuren worden gehou den op maandag, woensdag en vrijdag. De Buro's voor Rechtshulp bieden burgers onafhankelijke juridische dienstverlening. Daarvoor komen mensen in aanmerking met een laag of middeninkomen. De hulp verlening gebeurt in eerste instan tie tijdens de spreekuren. De praktijk wyst uit dat de juristen van de Buro's daar tweederde van alle zaken afhandelen. Deze voor ziening is gratis. Indien nodig behandelen de ju risten een zaak buiten het spreek uur verder. Voor deze verdergaande hulp van maximaal twee uur, beta len de kliënten een eigen bijdrage van ƒ30,-. Als de Buro's langdurige rechtsbijstand nodig achten, dan moeten zij daartoe toestemming vragen by de Raad voor Rechts bijstand. Voor deze zogenaamde 'toevoeging' geldt eveneens een eigen bijdragen, waarvan de hoogte afhankelijk is van het inkomen. Bezuinigingen bij de overheid vormen de belangrijkste reden voor het heffen van een eigen bij drage. Tbt dusver zijn de Buro's in bezuinigingsrondes ontzien. De overheid blijft het grootste deel van de kosten voor rechtsbijstand beta len. De Buro's zijn echter onafhan kelijke instanties. De Buro's voor Rechtshulp zijn gespecialiseerd op de rechtsgebie den uitkeringsrecht, arbeidsrecht, huurrecht vreemdelingenrecht en consumentenrecht Zij kunnen daardoor tydens de spreekuren ge degen adviezen geven en, indien nodig, samen met de kliënt formele juridische stappen ondernemen. Ook op andere terreinen kunnen kliënten terecht met vragen. Ze krygen daarover adviezen of in elk geval een gerichte doorverwijzing naar gespecialiseerde instanties. De Buro's voor Rechtshulp verzor gen bovendien spreekuren in asiel zoekerscentra en penitentiaire inrichtingen, waar gespecialiseerde juristen rechtshulp bieden. Diefstal uit bouwkeet Door forcering van de deur was toegang verkregen tot een bouw keet op het terrein van een wegen- bouwfirma aan de Wanssumseweg. Uit de keet werden twee gereed schapskoffers met gereedschappen, een tappen- en doppendoos, een slijptol en nog wat gereedschappen ontvreemd. Ook is een windbuks verdwenen. Toegang tot het terrein was verkregen door het omvertrek- ken van de omheining. De inbraak heeft het afgelopen weekend plaats gevonden. Olie in beek afgevoerd De politie kon dankzij een snelle melding, een vervuiler opsporen die via de waterafvoer de 'Beek' by Merselo met een laag olie had ver vuild. Door het spoor te volgen kwam de politie terecht by een 56-jarige inwoner van Merselo. •PvdA VENRAY iijit 2 Voor evenwicht in de raod Nieuwe leden gezocht! Vanaf half februari 1994 start dansgroep Première met een nieu we jeugdgroep showdansen. Jon gens en meisjes vanaf 8 jaar zijn van harte welkom. Op woensdag avond zal er met elkaar getraind worden op onder andere: ritme, dansen, met leeftijdgenoten omgaan. Heb je interesse, kom even langs in wijkcentrum Den Hoender of bel met 04780-80611 (na 18.00 uur). Ter kennismaking kan de eerste maand gratis getraind worden. Ook meiden vanaf 17 jaar die ak- tief, sportief willen trainen, zyn b(j de seniorengroep welkom. Deze groep geeft demonstraties in diver se dansen. Trainingsavond: woens dag vanag 19.00 uur in wijkcen trum Den Hoender. Zwitserse 'Tegelkachels Antiek in Giken en grenen Gopie Antiek §eloocjd grenen Get- en Salontafels Stoelen Kasten 'Dressoirs en Gommodes Slaapkamers Babykamers Banken en fauteuils Loyd Loom en 7?iet ïïlessing 73 innenver lick tiny Spiegels Woon- en Tuindecoraties Buitenverlichting Bielsen en. Hekwerk. Stationswey 86 5807 AG Oostrum-Venruy tel. 0-t780-85Q5Ó/803Ól Open: di. t/m do. 13.30-17.30 uur vrij. 13.30-21.00 uur za. 9.00-16.00 uur

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5