Instemming met collegevoorstel Oostwest-verbinding Extra lokaal voor Vrije Academie Oude foto La La Fayette in De Bonte Koe CDA Vrouwenberaad Ballonnen wedstrijd Zagewetters Merselo De Karklingels Oostrum Dansen in De Wis PvdA VENRAY partij met ruggegraat PEEL EN MAAS Donderdag 3 februari 1994 - Pagina Grote Kerk Deken J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit, Paters- straat 29, tel. 82385; kapelaan L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215. Opgeven misintenties: ma t/m za (niet op do) 09.30-10.30 uur Eindstraat 6. Zaterdag: H. Agatha. 9.00 To Lamers-Drissen (koll.); prof. A. van Dyck en ouders; overl. ouders Arts- Cornelissen en Jeu Jenniskens, ouders Arts-Coraelissen, Jennis- kens-Janssen en Willie. 19.00 ZON DAGSVIERING; zwd. Tonie Flinsen- berg-Cremers en Jan; jrd. Harry Minten; Til Janssen-Pelzer (koll.); ouders Hanen-Willems; overl. ouders Seuren-Linssen; overl. ouders Van Arkel-Engels (koll.); Jo- sephien de la Roy-Collaris (koll.); overl. ouders Arts-Verkoeijen, overl. kleinkinderen en fam.; Grad Rut- ten-Martens; Jan Peeters en overl. fam. Zondag: 5e Zondag door het jaar. 8.00 Theodora Jacoba Poels en Ma thijs Smits. 9.30 Overl. ouders Thyssen-Maters, overl. kinderen en overl. fam.; Harrie Stevens (koll.); Piet Janssen-Oudenhoven en overl. fam. 11.00 Jrd. Net Rooijers en overl. fam. Ariaens-Royers; Jan M.H. Janssen, overl. ouders en overl. broers; overl. ouders Dobbelaer-Coremans en fam.; ouders Van Dijck-Cox en overl. fam.; Jan Verbruggen. Maandag: 9.00 Uit dankbaarheid; overl. fam. Thijssen-Hendrix; Sjeng Verkoeyen, Theodora Verstraaten. Dinsdag: 9.00 Nelly Janssen-Muis. 19.00 Ouders Arts-Dommeck en zoon Jan. Woensdag: 9.00 Bertha Hendriks van Maris (koll.).. Donderdag: H. Scholastica, maagd. 9.00 Elisabeth Kryger (koll.). 19.00 Overl. ouders H.Th.H. Oudenhoven-Rutten en overl. kin deren; overl. ouders Janssen-van Lierop. Vrijdag: 9.00 Voor alle overledenen van de parochie (offerblok). Akolieten: Zo: 9.30 J. Hoppenbrou wers en H. van Pelt. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Mark en Joris Timmermans; lek tor: W. Bistervels. Zo: 11.00 Suzanne en Sylvia Laurense; lektor: T. Verbeek. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: J. Korff. Lektrice: B. Kuiper; Int: Jan Cuy'pers. Er rydt een bus vanaf de St. Annakapel naar de Stations weg; vertrek 18.15 uur. Na afloop van de viering brengt deze bus u ook weer terug. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: J. Korff. Lektor: Edwar de Jong. Er rijdt een bus vanaf de St. Servatiuskapel naar de Noordsingel; vertrek 09.45 uur. Na afloop van de viering brengt deze bus u ook weer terug. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in het stiltecentrum boven Den Kerk- dyk (ingang aan de achterkant). We bespreken de lezingen van de ko mende zondag. 16.45 Groepsmedi- tatie in het stiltecentrum. 16.45 Liturgieviering in de St. An nakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Groeps- meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Opgeven misintentie ma t/m vr tot 12.00 uur aan de pastorie. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING; jrg. overl. ouders Vranken-Geuyen; Gon Crooijmans-v.d. Pasch (buurt). Zondag: 9.00 Gerrit Martens en overl. fam. Fleurkens. 11.15 Jan Willem Wijnhoven; Martyn Wis- mans; Fried Stappers-Hol (koll.); overl. ouders Wynhoven-Theelen. Maandag: 19.00 Celina Rojer en Constant Rojer. Dinsdag: 19.00 Wim v.d. Munckhof en overl. fam. Woensdag: 19.00 Overledenen (of ferbus). Donderdag: 19.00 Piet Maas en fam. Vrijdag: 19.00 Overl. lam. Janssen- Kryns; overl. ouders Lucassen- Maassen en overl. fam. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Roel Blomsma. Zo: 9.00 Jaap Janssen; 11.15 Bernard Swüste. Di en do: 19.00 Mark Blomsma, Parochie Brukske Zondag: 9.45 Hoogmis; Petronella Jansen-Franssen (koll.); Jacoba Vane-v. Dyck (koll.). Na de H. Mis deurkollekte voor Memisa, de medi sche missieaktie. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: H. Agatha. 8.00 Ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 5e zondag door het jaar. Kinder woorddienst, Voor Els v. Zwamen- Claessen (koll.); Jaja Taminiau (koll.); bijz. int. (G); Jan v. Cuyck (koll.); Gerda Carlier-Agten (koll.); jrd. Sjef Smals. Zondag: 5e Zondag door het jaar. 8.30 Jgt. Sraar Verstegen; overl. ouders Drabbels-Klaassen; voor het geestelyk en tydelyk welzyn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Neder lands. Voor Maria v. Meijel en overl. fam.leden; jgt. Leo Bruno en overl. fam.leden; tot byz. int., A. Maandag: 8.00 Voor de zieken; overl. ouders Van Rooy-Hendriks, zonen en dochter; Comelis Mat- thyssen en fam. Dinsdag: H. Hieronymus Emilia- ni. 19.00 Overl. ouders Jenneskens- Elbers en fam. Woensdag: 19.00 Voor het behoud van vrede en gerechtigheid. Donderdag: H. Scholastica. 19.00 Jan Schmitz. Vrydag: O.L. Vrouw van Lourdes. 19.00 Tiny en Noud Cremers- Philipsen. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Voor leden en overl. leden van de Aide Beek; Herman de Kleyn; Martin Moor rees en Wim Versieyen; Nel v.d. Berg-Linskens; Lies Janssen-Wolters; Giel Venne- kens en echtgen. en wederz. fam.; Sjang Joosten; Piet en Harrie Hermans. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen; Antoon Janssen. 10.00 Piet Janssen; overl. ouders Loonen- van Rens, deken Loonen; Fien Broeren-Kersten; Herman Verhei- jen; overl. ouders Haegens-van Lin; Alfons Op 't Veld; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Koor Harmony). Maandag: 9.00 Tot byz. int. Dinsdag: 9.00 Hanneke van Arsen- van Soest. Woensdag: 9.00 Voor het behoud van het geloof in onze gezinnen. Donderdag: 9.00 Wies Janssen. Vrijdag: 9.00 Gestjrd. fam. Van Heijster. Misdienaars: Za: 19.00 Noud v.d. Mortel, Tom Rouwette, Niels Cox, Niels Nielen. Zo: 8.30 Richard Duy'n, Rogier Peeters, Martijn Kem pen, Marco Janssen; 10.00 Linda Camps, Lieke ten Brummelhuis, Els Basten, Loes Kessels Parochie Oirlo 5e Week van het jaar. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); Jan Houwen; Frank Voermans; Jan Peeters; Sjaak en dos Driessen; overl. lam. Van Dijck- Strik; Mina van Rijswyck-Baltussen (St. Antoniusgilde). Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren- koor); Gerardus Kessels en Eliza beth Heyligers; Gerardus Kemme- lings en Petronella Wilhelmina Ewals; overl. van de fam. Custers- Litjens; zwd. Truus Rongen-v.d. Berg. Woensdag: 9.00 H. Mis Johannes Versteegen en Johanna Cleofas. Vrydag: 9.00 H. Mis Gerard Ophey, Hendrina Nooyen en Petronella Ophey. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. Jan Jakobs; jrd. Wim Geerets; jrd. Sjang v.d. Pasch-, jrd. Jan van Houdt; Albert Druggen; Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyck-Verrydt. Tydens deze dienst speciale koliek- te voor de Memisa. Woensdag: 9.00 O.L. Vrouw van Al- tyd Durende Bystand (zy die of ferden). Misdienaars: zaterdag: 19.00 Thys en Suzanne. Parochie Leunen 5e Zondag door het jaar. Kerk- deurkollekte voor de Memisa. Eer ste zondag van de maand: byzondere kollekte vopr onze pa rochie. Zaterdag: 19.00 Lsm. Antoon Ver- heijen en overl. fam. Verheyen- Droesen; Sjaak Classens; Wim Bou ten-, Teng Jenniskens (buurt); Piet Keysers en overl. fam.; weekd. Cor nells Kuenen (6); weekd. Cor Cre- mers (3); gest. jrd. Henri Weys, echtgen. en overl. kinderen. Zondag: 10.00 Hgm. jrd. Elisabeth van Nieuwenhoven-Weekers; gest. jrd. Antoon van Osch en Gertruda Kusters en overl. lam. 11.15 Mndd. Herman van Leipsig en Marie van Leipsig-Wilms en zoon Frans. 15.30 Doopviering Ruth Bartels. Maandag: 19.00 Lsm. Piet Litjens. Dinsdag: 19.00 Lsm. Wim Manders en overl. fam. Manders-Litjens-, gest. jrd. Peter Johannes Martens. Woensdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Hendrickx-Jenniskens; Liza Breu- gelmans-Radt; weekd. Door Philip- sen-Verdijk (4). Donderdag: H. Scholastica, maagd. 19.00 Lsm. Mndd. Wilhel mina Loonen, Antoon en Bernard Loonen en beide echtgen., Johanna Verheyen-Loonen en echtgen., Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffers. Vrijdag: 19.00 Lsm. Frans Baltus- sen en overl. fam. Baltussen- Loonen; gest. jrd. Willem en Theo- door van Opbergen. Misdienaars: Za: 19.00 Jenny Jen niskens en Soiya Broers. Zo: 10.00 Josine Geurts, Marieke Gommans en Maayke Jenniskens; 11.15 Step- han Jenniskens en Davy Leyendec- kers. Ma t/m vr: 19.00 Stephan Jenniskens en Rick Cremers. Lektoren: Za-. 19.00 Jan Jennis kens. Zo: 11.15 Jan Reintjes. Gedoopt: Ilona Janssen, Weth. Reintjesstraat 1; Noud Pouwels, Vul lingsstraat 12; Björn Gommans, Leimseweg 57 Rektoraat Heide Zondag: 5e Zondag door het jaar. 10.30 Hoogmis; jgt. Betje Ewals- Fleuren; Stephania Cuppus-de Groot; Wilhelmina Janssen-Jans sen (buurt); Piet Rongen (petekin deren); Helm v. Rens; lev. en overl. Hedsbuulen i.v.m. 2xll-jarig be staan. Als koor de Zangers van St. Frans. Misd.: Gemma en Karen. Donderdag: Gedachtenis van de H. Scholastica, maagd. 9.00 H. Mis uit dankbaarheid. Rektoraat Veulen 5e Zondag door het jaar. Kerk- deurkollekte voor de Memisa. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jan Verdel len; overl. ouders Sanders-Poels en zoon Thij; overl. fam. Mulders-v. Kempen; priesterroepingen. Zondag: 10.30 Hoogmis voor Christian Erben; Jan v.d. Aker. Maandag: 8.30 H. Mis uit dank baarheid. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Woensdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Donderdag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Bas Reintjes en Gert- jan Holtermans. Misdienaars: Zo: Tom Derks en Er ic Wismans. Parochie Ysselsteyn 5e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); Thei v.d. Pa (buurt Immenhol); Jac. Claes- sens en overl. fam.; overl. fam. W ilmsen-Verhey en Zondag: 9.30 (Asperges mej; overl. fam. Philipsen-Lemmen; overl. lam. Fleurkens-Zanders. 11.15 Overl. pa rochianen. Maandag: 19.00 Jrd. Fr. Jansen; Go- defr. Vermeulen en echtgen.; Ma- thieu Arts. Woensdag: 19.00 Thei v.d. Pas (Ou derenvereniging). Vrijdag: 19.00 Jrd. Jacques Janssen. Misdienaars: Za: 19.00 I. en J. Slan gen. Zo: 9.30 N. en K. Jaspers; 11.15 B. Slangen en H. v.d. Hoff. Ma: 19.00 I. Poels en M. Peters. Wo en vr: 19.00 M. en W. Claessens. Spreuk van de week: 'Een dag van verdriet duurt langer dan een maand van vreugde!' Doopschema: (februari/maart) Op de zondagen 27 febr. en 13 eh 27 maart lean in onze kerk het H. Doopsel worden toegediend. Maak tijdig een afspraak! Gedoopt- Amber Dobbe, Kemp- kensberg 1; Michelle de Wit, Pater Tulpstraat 22; Marly van Asten, Put- tenweg 45. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Johanna P. Hendrix-Pluk. Misd.: Sanne Derkx en Kristel Poels. Zondag: 10.00 Petrus Joh. Marcel- lis; jgt. Johanna Poels en overl. kin deren. Misd.: Linda Poels en Diana v.d. Duyn. Zaterdag en zondag Memisakol- lekte. Dinsdag: 8.30 Jgt. Marie van Osch; Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen; lev. en overl. fam. Janssen-Pubben; Tien de Rijk. Woensdag: 19.00 Harrie Verstee gen; Hub Janssen, echtgen. en zoon Henricus; Gien Arts-Aben (4e zwd); Tien de Rijk. Misd.: Paul Arts en Paul Engels. Donderdag: 8.30 Schoolmis. Kerk poetsen: Mevr. Arts-Lenssen en mevr. Stiphout-v. Osch. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 T.i.v. Fhm. Fleuren- Janssen. Zondag: 10.00 Overl. ouders Botden-Geurts en Tonny. Dit weekend Memisa-kollekte. Maandag: 19.00 Frans Jansen. Donderdag: 19.00 Tot byz. int.. Misdienaars: Za: Maaike en Anita. Zo: Fannie en Mark. Lektoren: Za: Jo Wynands. Zo: Ma ria Lenkens-Ermens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Jo- sephina Christina v.d. Winkel- Geurts (neven en nichten); uit dankbaarheid en t.z.i. Zondag: 9.00 Gildemis te Holthees bij de viering van Maria Lichtmis voor de lev. en overl. leden van het O.L.V. Gilde. 10.00 Hoogmis voor Re- né Buyzen; Jeu Custers; fam. Versteegen-Moorrees; uit dankbaar heid en t.z.i. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; uit dankbaarheid; Jeu Custers; alle gevraagde intenties. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wy u uit voor het bywonen van een bybeltoespraak met als thema 'De rol van religie in de wereldaangelegenheden' in de Koninkrykszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Chauffeurs van autobusondeme ming 'Vitesse' gefotografeerd vóór het Henseniusplein rond 1956. De foto is genomen vanaf caf(> Hulsman. I Op de achtergrond: fotohandel en drogisterij 'De Vyzel' van M. Hoede 'makers. Tussen de hoge bomen nog zichtbaar slagery Coenders. De namen van de chauffeurs zyn v.l.n.r.: Jan Hovens, Tinus Cleven Lei Janssen, Jan van Teefelen, Pier Heurkens, Thei Goumans, Win Maessen, Dré van Helden en Jans sen. Op de rug gezien is Jeu van de Berken. Jan v.d. Putten Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 6 februari zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. W. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinder opvang en wordt er kindemeven- dienst gehouden. Na afloop van deze dienst is er koffiedrinken. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenped- je 2a Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax 04709-87786. Kerkdiensten: Zondag 6 februari om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: Evang. J.A.J. Bals, Horst. Tijdens de middagdienst is er kinderoppas. Na de middagdienst is er gezamenlijk koffiedrinken. Voor kinderen vanaf 4 jaar is er zondagsschool om 16.00 uur. Catechisatie/Bybelonderwijs: Voor 6-12-jarigen maandagavond om 18.45 uur. Voor 12 jaar en ouder dinsdagavond om 19.15 uur. Ieder een is welkom. Bybel/Kontaktavond: Donder dag 10 febr. in gebouw Rehoboth. Aanvang 20.00 uur. Thema 'Door de nood gedreven'. Toegang is vrij. Iedereen is welkom. La La Fhyette is een Utrechts/ Amsterdamse band die zich in hun werk laten inspireren door de ca jun en zydeco muziek uit het zuid en van de Verenigde Staten, de zogenaamde Louisiana blues. Deze muziekvorm wint de laatst jaren veel terrein en is uitsteken (en aanstekend) geschikt om op te swingen. La La Fayette is een mengeling van blanke cqjun, black zydeco, blues en natuurlyk rock roll. De ze vier elementen laten zich op een podium goed vermengen. Hierdoor ontstaat ook het eigen geluid van de band. Het repertoire van La La Fayette bestaat behalve uit eigen werk, ook uit covers en traditonals, het aloude 'allons a lafayette' uit 1928 is door de band omgedoopt in het kersver se 'kom op we gaan naar bed'. Ja, inderdaad La La Fayette is Ne derlandstalig met hier en daar (na tuurlijk) een Frans sausje, en dat levert heel veel goede reakties op. Het leuke van de band is, dat men er in slaagt, ondanks de vele ver nieuwingen, het traditionele gevoel in elke muziekvorm te behouden. Door deze vier basisstylen blijkt het iedere avond weer een feest voor zowel de toehoorders als de muzikanten zelf. Een feest is nooit een feest... als wij niet zyn geweest. La La Fayette is energiek enter tainment dat vakkundig gedoseerd wordt door vier mensen die op het podium heel goed op elkaar in gespeeld zyn. De covers in het re pertoire zyn o.a. van: Buckwheat, Chuck Berry, Paul Simon, Nick Lo we, The Scorpions, De Dijk, Clifton Chenier en Peter Koelewijn. La La Fayette als vooiproefje voor de carnaval. Feestmuziek a la Row- wen Hèze, zondag 6 februari, in De Bonte Koe, aanvang 18.00 uur. Voor het CDA-Vrouwenberaad is het van groot belang dat meer vrou wen aktief gaan deelnemen aan de politiek. In het kader van de verkie zingen voor Gemeenteraden, Twee de Kamer en Europees Parlement resp. 2 maart, 3 mei en 9 juni a.s. doen wy een appèl op alle vrouwen om te gaan stemmen. Wanneer vrouwen niet voldoende participe ren kunnen zy onmogelijk inte greren. Het CDA-Vrouwenberaad heeft op 7 februari a.s. om 20.00 uur in de Oranjerie te Roermond een Verkie zingsmanifestatie georganiseerd om de vrouwen op te roepen hun stem niet verloren te laten gaan. Het voorstel van het college van b. en w. om, indachtig de conclu sie van KuiperCompagnons/BVA, de Oostwest-verbinding niet aan te leggen, stuit in Venray niet op wezenlijk verzet Dat bleek tijdens de informatie-avond, afgelopen dinsdag in het gemeentehuis. Daar legden de opstellers van het rapport gesteund door Venrayse ambtenaren, de mogelyke maat regelen en de gevolgen ervan aan het publiek uit Afgezien van de zorgen bij het kerkbestuur, dat ervoor pleitte dat de Grote Kerk ook voor vrachtwa gens met uitzonderlijke afinetin- gen toegankelijk moet blyven, onder meer in verband met de klokken van het carillon, heeft het voorstel weinig sensationele reak ties opgeleverd. De stichting Stadspark, bij monde van voorzit ter Ch. de Vilder, feliciteerde het gemeentebestuur met hun wys besluit en pleitte en passant voor de instelling van een begeleidings groep waarin een aantal belangheb bende partijen vertegenwoordigd zyn. De stichting had zelf de con clusie al verwerkt in het eigen plan voor de aanleg van-een stadspark in het gebied 'en popelt volgens het bestuur om aan het werk te gaan. Buurtbewoner J. Lamers vroeg zich al' of het niet doorgaan van de oostwest-verbinding gevolgen heeft voor de inrichting van het gebied Hoenderstraat-Langeweg-St. Josef- weg-Eindstraat. De bewoners van dit gebied werden in 1992 opge schrikt door een folder waarin in hun achtertuinen 80 woningen staan geprojekteerd. De folder was destijds gemaakt om de militairen in Blomberg en Stolzenau te over tuigen. Lamers wilde van de ge meente de toezegging dat er een informatie-avond wordt belegd voor de bewoners van deze straten. INGRIJPEND Dat wilde W. Backx, direkteur ge meentewerken en gespreksleider, niet toezeggen. Hij erkende dat de informatie destijds voorbarig was en daarom door de gemeente ook snel uit de roulatie was genomen. Als er echt iets aan de hand is wordt u tijdig bij de besluitvorming betrokken, liet Backx weten. Verder legde hy de toehoorders uit dat geen oostwest-verbinding niet betekent dat er in Venray niets gebeurt. Integendeel, met name op verkeerstechnisch terrein staan mogelijk forse maatregelen op sta pel. De bureaus KuiperCompag- nonsBVA signaleren namely k in het rapport dat het voornaamste verkeersknelpunt in het centrum de Paterslaan is. Daar rijden veel te veel auto's over een te smalle weg. Het aanleggen van een weg langs de noordzijde van het centrum lost dat probleem geenszins op en is daar om nutteloos. Een oplossing voor die problema tiek kan grote gevolgen hebben voor (auto)rijdend Venray, zo waar schuwde Backx. KuiperCompag- nonsBVA doen in hun rapport enkele suggesties, waaronder het 'doorknippen' van de Paterslaan. Alle te nemen maatregelen hebben echter gevolgen die zorgvuldig bestudeerd moeten worden. Boven dien is er een relatie met andere werkzaamheden die moeten gebeu ren. Een weg een jaar na werkzaam heden opnieuw open breken moet worden voorkomen. Met ingang van 1 februari is het gebouw De Echo aan de Oostsin gel verhuurd aan de Vrije Acade mie. Het gebouw, een groot speel- en werklokaal, wordt voor een symbolisch bedrag op jaarbasis verhuurd. De Echo staat al gerui me t(jd leeg. Daarvoor werd het lokaal gebruikt door wykvereni- ging Karei Knabbelaar. Het college heeft dat dinsdag besloten, zo maakte wethouder Driessen dinsdagavond bekend. De Drank gestolen In de nacht van zaterdag op zon dag is ingebroken in het vereni gingslokaal, de Perdstal, van de koninklijke harmonie Euterpe. Na dat eerst getracht was om via de deur toegang te verkrijgen werd vervolgens een raam geforceerd. Ontvreemd werden twee flessen sekt en een fles 'jonge klare'. Er komt deugdelijkere afrastering Herhaalde malen, zo werd ge constateerd, verplaatsen automobi listen de wegafzetting van de Metaalweg om niet om te hoeven rijden. Niet alleen zal de politie te gen het verwijderen van die wegaf zetting verbaliserend optreden, ook is de wegbeheerder gevraagd die af zetting dusdanig te maken dat deze niet meer kan worden verwijderd. Weer oude autobanden gedumpt Wederom moest het personeel van de gemeente in actie komen voor het opruimen van een 25-tal oude autobanden die waren ge dumpt op de parkeerplaats op de grens van Ysselsteyn en Deume. Het is voor de derde maal dat op die plats oude autobanden werden ge dumpt. Een goedkope manier om daar vanaf te komen, nu er een hef fing op is. Vrye Academie wil volgens de wet houder zo snel mogelyk het ge bouw inrichten en in gebruik nemen. Dankzij de huurovereen komst met de gemeente kan de Vrije Academie de kursussen foto grafie en beeldhouwen gelijktijdig geven. De instelling draait zelf op voor de overige di rekte kosten zoals verwarming. Het huurkontrakt wordt elk jaar opnieuw bekeken omdat mogelyk het lokaal in de toe komst weer voor het onderwijs no dig is. Volgens Driessen zijn er onder de Nederlandse militairen die op De Peel gelegerd worden nog al wat mensen van protestants- christelijke huize. Oorspronkelijk werd De Echo ge bruikt door het protestants-chris- telyke jeugdwerk. Die verhuurde het aan wijkvereniging Karei Knab belaar uit Brukske, maar die club moest van de gemeente in het eigen wykgebouw onderdak zoeken. Sindsdien heeft de gemeente ge tracht het lokaal op commerciële basis te verhuren. Daarvoor was echter geen belangstelling, waarna het college besloten heeft de Vrye Academie de ruimte toe te kennen. Diefstal van vogels Maandagmorgen werd door per soneel van de Biologische School aan de Eikenlaan ontdekt dat er weer was ingebroken in de volière van de school. Uit de volière waren ongeveer 25 vogels, hoofdzakelijk zangvogels, ontvreemd. Ook waren vyf nestkastjes meegenomen. Het gaas van de volière was kapot ge trokken. De vogels zijn een onderdeel van het lespakket en de schade bedroeg ƒ300,-. Deze en andere inbraken cq. diefstallen van vogels zijn toen, ondanks veel zoekakties niet opge lost. Er wordt nu om medewerking van getuigen gevraagd om tot oplos sing en aanhouding van de daders te kunnen komen. Voor de derde keer vindt dit jaar op camavalszondag het Kloonströp pe plaats. Dit jaar wordt er voor de kinderen t/m 12 jaar een ballon' nenwedstrijd gehouden op de Grote; Markt. Vanaf 13.00 uur worden ballon nen uitgedeeld onder de klanken van enkele joekskapellen, waarna om 14.00 uur prins Tenny I het startsein zal geven dat de ballonnen de lucht in kunnen. Natuurlijk is er voor de drie bal lonnen die de langste reis hebben gemaakt een prys. De kaarten die terug komen kun je afgeven o! opsturen naar Monique Oudenho ven, Wilhelminastraat 34, 5802 BB in Venray. De uitslag van de wedstryd zj de Peel en Maas bekend worden gemaakt. Er zal dit jaar geen schmincken in de schouwburg zijn. Tot ziens op carnavalszondag. Prins Ptunk I (Zegers) Nar Stefan (Wilms) Zaterdag 5 februari is de receptie voor prins Jan III in het gemeen schapshuis, aanvang 20.11 uur. De muziek op deze receptie-avond is in vertrouwde handen van de Eiken hofkapel en joekskapel Ut Göt. Ook op zaterdag 5 februari de aan bieding van de Vastelaoveskrant 'De Karklingel' en verkoop van jeugd- ldender- en peuterkaartjes voor de diverse bals. Vanaf 12.00 uur klopt de raad van elf, prins, nar en bestuur bij u aan. Bent u niet thuis en u wilt alsnog in het bezit komen van kaartjes en de krant dan is dit mogelyk op het adres: Randenrade 50. Maandag 7 februari is er een ge zellige dansavond in De Wis te Castenray. De avond begint om 20.00 uur. «PvdA VENRAY lijs» 1 Voor evenwicht in de raad

Peel en Maas | 1994 | | pagina 18