Vlakwatercross blijft topper Grondlegger Taekwon-do te gast bij Tong-il Venray Derde plaats voor Bowling-Aspiranten Haöltere Pölleke voor Henk de Klein Carnavalskrant weer verkrijgbaar A.V. Venray-Regio rekent op 850 deelnemers Nakse Dakrame Festival in 't Podium Bestuurswijziging Schietvereniging De Roos Jumpers'76 Bowlen Schaakvereniging Venray B.C. Venray HBS Diana Ruitersport St. Jan Merselo PEEL EN MAAS Donderdag 27 januari 1994 - Pagina 9 i Dinsdagavond vond in De Witte Hoeve de officiële uitreiking plaats van de eerste vastelaoveslcrant 1994 aan prins Tenny d'n Urste. Daar ging echter eerste de uitreiking van het Haöltere Pölleke aan vooraf. Het Haöltere Pölleke is een onder scheiding die door de samenstel lers van de camavalskrant in het leven is geroepen. De onderschei ding is voor een persoon (of groep mensen) die in het afgelopen jaar een grote blunder heelt begaan, waar de persoon nu zelf nog niet overheen is gekomen, of er onder- tussen al mee kan lachen. De naam van de onderscheiding is verbonden aan de houten paalt jes, die in het centrum van Venray staan. Zo vormen zij tussen De I Bleek en de Schoolstraat een af scheiding die met een sleutel kan worden verwijderd. Tijdens de boe- rebruiloft van afgelopen jaar moest de optocht daar rechtsomkeer ma ken omdat men vergeten was de sleutel mee te nemen. Leo Otten, Op zondag 6 februari organiseert café 't Podium traditioneel voor de 3e keer in successie het "Nakse Da krame Festival". Het festival is een mix van een camavalszitting en een bal. In de vier uur durende show komt vooral carnavalsmu ziek, buuts en veel kolder voor. Zo wel artiesten uit Venray als artiesten van büte dörp treden op. Uit Venray zyn van de partij de zangtalenten van het laatst gehou den liedjesfestival zoals Dave en Milton Cavis, Miriam Aarts, Edgar van Kessel, Bert Linders en Wim Claassens. Verder zingen Boy Derk- sen en Jeanne van Veghel een aan tal van hun carnavalsnummers. Dit jaar zijn ook weer aanwezig de alom bekende Trennesetters met een greep uit hun muziek en kolder. Van büte dörp komt het duo Um en Um uit Horst. Dit duo brengt mu ziek met een humoristische onder- toom. Uit de smakt komt de inmiddels al furore makende band- parodist Marni Deenen. In de show staan ook twee buuts gepland, namelijk Pierre van Hel den uit Melderslo en Wil Knapen uit Nederweert. Beide heren zyn al li eens Limburgs kampioen geweest in deze vorm van camavalslcwats. De muzikale omlijsting wordt ver zorgd door Joekskapel Blaos um op uit Venray. De presentatie is in han den van Geert Pelzer die uiteraard begint en eindigt met het Nakse Dakrame-lied. We beginnen stipt op tyd: 16.30 uur. De entree is 10, Niets aan de band j Een rijwielhandelaar vond het maar vreemd dat enkele jongeren hem in zijn zaak reukwaren aanbo den, die erg goedkoop waren. Hij deed daarvan mededeling bij de po litie en een toevallig in de buurt zijnde politiepatrouille wist de jon geren aan te houden. Bij het onder zoek bleek dat het om een legale verkoop ging. Die jongeren behoren j tot een eigen organisatie die de kost verdient met reukwaren te koop aan te bieden. Toch is de politie Izeer te spreken van de attentheid van de rijwielhandelaar. Getuigen gevraagd Vrijdagavond omstreeks 18.30 uur kreeg de 31-jarige, uit Leunen afkomstige, bestuurder van een personenauto op de Zuivelweg de schrik van zijn leven toen een tege moetkomende auto hem bij het pas seren zo dicht voorbijging dat een buitenspiegel er vanaf werd getrok- ken. liet lukte hem erger te voorko- !men, maar de veroorzaker reed door, zonder dat zijn of haar identi teit kon worden vastgesteld. De po litie zou graag in contact komen met eventuele getuigen, waardoor het mogelijk is die wegpiraat te ach- terhalen. Henk de Klein kan best wel lachen met zijn "onderscheiding". verantwoordelijke voor de boere- bruiloft, kreeg daarom afgelopen jaar als eerste het Haöltere Pölleke. De genomineerden voor dit jaar waren o.a. Sjef Keijzers, die voor de Gulden Humor zitting in november 650 kaartjes aan de man bracht, terwijl er in de zaal maar 600 zit plaatsen zijn. Een andere genomineerde was wethouder Truijen, die "vergeten was" een miljoen gulden aan ach terstallig onderhoud accommoda ties uit te geven. Zijn broer Louis stond samen met Toon Fleurkens ook op de lijst, vanwege het feit dat Veldelce Venray geen idee had dat op tekeningen van Rien Poortvliet (die overgetekend waren voor het Ven rays woordenboek), copyright zat. De uiteindelijke "winnaar" werd echter Henk de Klein van Schutte rij 't Zandakker Gilde St. Jan. Henk is in 1993 uitgeroepen tot beste schutter van de schutterij. Alleen tijdens Oud Limburgs Schutters feest, waar 't Zandakker wilde schit teren om dit festijn naar Venray te kunnen halen, miste Henk, als eerste schutter van 't Zandakker, de vogel en konden de Venrayers na het eerste schot alweer huiswaarts keren. KRANT De camavalskrant wordt dit jaar weer door leden van zwemvereni ging Spio huis aan huis in Venray kom bezorgd. Dat gebeurt nog op donderdag- en vrijdagavond en za terdag overdag. U kunt, als U de krant wordt aangeboden, een vrij willige bijdrage voor deze krant ge ven. U bent echter niets verplicht. De krant is vanaf zaterdag verkrijg baar in boekhandel van den Munckhof in de Grotestraat. Ook hier kunt U een krant, tegen vrij willige bijdrage, meenemen. Vorige week hebben we kennis kunnen nemen van de ingezonden brief van de wanhopige prinsgega digde. Daarbij is joekskapel Moj Zat uitgenodigd de briefschrijver op ideeën te brengen om zijn kansen als Prins te vergroten. Voorop gesteld zij dat het inmiddels geen lolletje meer is om zoveel prinsen in een joekskapel te hebben. Dit ge zien de vele medailles die geduren de de hele vastelaovend door de leden van Moj Zat meegesleept moeten worden. Wij kunnen de briefschrijver de volgende suggesties geven. Navraag heeft geleerd dat geen enkel lid van Moj Zat als patiënt is ingeschreven by tandarts Bert Janssen. Ieder lid van Moj Zat heeft een ei gen huis. Daarmee is bewezen dat ook op dit gebied geen vriendjespo litiek bedreven wordt met het ande re lid van de prinsekeuzecommissie, te weten Theo Janssen van de Woningbouw vereniging. Wellicht biedt het verhuizen naar een ander (kerk)dorp betere kan sen om binnen afzienbare tijd prins te worden. Inmiddels staat vast dat meerdere leden van Moj Zat zich beraden op hun lidmaatschap, dit gezien hun aspiraties om ook prins te worden. Een veel gehoorde opmerking is al "nu moet ik dus wachten tot ik in Het Schuttersveld zit". Een andere aanbeveling is om te onderzoeken welke instrumenten nu nog niet bespeeld worden door de joekskapel van de Aide Prinse Kompeneej. Overigens, wie denkt dat het prinsschap gratis verkregen kan worden vergist zich: in de loop der jaren heeft Moj Zat diep in de bui del moeten tasten om het prins schap van 4 leden rond te krijgen. Voor iedere prins is in de loop dei- jaren als "tegenprestatie" mini maal een bestuurslid aan de Piël- haas geleverd. een idee in een heel andere rich ting: de nieuwe voorzitter van De Piëlhaas is lid van "de baetere toep- club" welke resideert in 't Upke. Mogelijk heeft deze club nog een plaats vrij. de briefschrijver hoeft op korte termijn zeker geen lid van Moj Zat te worden. De nieuwe voorzitter van De Piëlhaas heeft al te kennen gegeven dat de volgende prins ze ker niet uit Moj Zat zal komen. Uit het voorgaande kan geconlu- deerd worden dat de leden van Moj Zat evenveel kans hadden als ieder ander om prins te worden. De ko mende jaren is die lams kleiner, hoewel er ongetwijfeld nog veel ge schikte kandidaten by Moj Zat te vinden zijn (of niet dan FN, TK, TJ, PV, JL, PH, CJ, GK, HW, AH, FP)?! Raad van bestuur Moj Zat Alaaf Wat heb ik toch gehuuërd! Dit ja- or gén Hento tent! 't Is en sehand, now hebbe ze toch Jos de tent alge- nome! Waor mot de öpgeschote Venrodse Jeugd toch nor toe, die da- or de afgeloeëpe jaore bieësteg veul schik hebbe gehad! De groeëte tent is vur de groeëte, en daor mötte ze ok nog entree betale, dat zit 'r vur de schólgónde jeugd toch nie mer an. Dit allemól zal nöw wel kömme umdat Venroj bieësteg hard an zien centrum waerkt. Gemaente, blief toch is enne kieër wakker! 'n Moeder van twieë bedroefde Pieëlhazinnekes. Maandag jl. hield "Crescendo" haar jaarlijkse algemene vergade ring. Na de passage van de diverse algemene en financiële verslagen, vermeldde de agenda onder meer keuze deelname aan een zangers dag. Er was keuze uit diverse dioce sane alsook een landelijk zangfestival. Met bijna algemene stemmen werd gekozen voor deel name aan de Landelijke Federatieve Zangdagen in Etten-Leur, die ge houden worden van 6 t/m 10 juni. "Crescendo" zal inschrijven voor deelname op donderdag 9 juni. De samenstelling van het bestuur onderging enige verandering. Het voorzitterschap is, na een onder breking van drie jaar, weer in een vrouwenhand. Mevrouw v.d. Kerk hof werd door de vergadering als zo danig gekozen. Penningmeester wordt mevrouw Pel, die mevrouw Jansen-van Daal aflost, nadat zij de ze post 27 jaar tot ieders tevreden heid heeft verfuld. Dank aan mevrouw v.d. Ven voor de keurige manier waarop zij als muziekbiblio- thecaresse werkte. Dank ook aan mevrouw Jansen-van Daal, die ech ter nog een jaar bestuurslid blyft, zij het in een algemenere functie. De repetities zullen ook in het ko mende jaar gehouden worden in "De Kemphaan", op dezelfde tyd, namelijk van 17.30-19.00 uur. Het lokaal is vanaf 17.00 uur beschik baar. Bent u verhinderd, geef dat dan even door aan mevrouw v.d. Kerkhof, tel. 83122 of H. Beerkens, tel. 83428. Inbraak in auto In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in een aan de Ursulastraat geparkeerde personenauto van een Venraynaar. Toegang tot de auto was verkregen door het inslaan van een ruit. Ont vreemd werd de radiocassettespe- ler. De totale schade bedraagt ƒ1.250,-. In het Venrayse natuurgebied Vlakwater zal zondag 30 januari de achttiende editie van de Vlakwater cross het licht op groen krijgen. De organiserende vereniging A.V. Venray-Regio verwacht in de bosrij ke omgeving weer 850 atleten voor de scholierenloop, de Bowling- Restaurant Trimloop het en officië le KNAU-programma. Met dat aantal toont de Vlakwatercross wederom aan een topper te zijn in het Zuid- Nederlandse veldloop-circuit. In de afgelopen jaren is duidelijk geworden dat slechts wedstryden met een goede organisatie en een afwisselend parcours, het hoofd bo ven water kunnen houden. De ruim 850 deelnemers vorig jaar zijn voor de vereniging aanleiding geweest om start en finish te verplaatsen, zodat ook de toeschouwers nog be ter de diverse wedstrijden kunnen volgen. De organiserende vereni ging rekent er daarom op dat weer veel atleten, waaronder diverse van naam, zullen deelnemen aan deze veldloop die deel uitmaakt van de LimBra Veldcompetitie. Naast A.V. Venray-Regio nemen nog een zestal Limburgse en Brabantse regiovere nigingen deel aan deze competitie. Het programma start om 9.45 uur met de 1100 meter lange scholie renloop van de basisscholen in Ven ray en omgeving. Deze basisscholen Uitslag kompetitie: Maasbree 1-Leunen 1 1083-1076 Beste schutter: W. Koenen, 285 p. Leunen 2-Maasbree 2 1044-1029 Beste schutter: S. van Soest, 270 p. Leunen 3-Velden 2 739-995. Beste schutter: Th. Janssen/P. Wil- lemse, 251 p. UITSLAGEN: J.Junioren 1-Peell.Beh.Cracks 1 105-46 PROGRAMMA ZATERDAG: J.Junioren 1-OBC 18.00 uur Tafel: Meivin Hageman-Lucas van Dongen Heren 2-Akros 4 18.00 uur Tafel: Hans van Rooy-Senthan Sree- tharan Scheidsrechter: Henk Robers Mini's 1-Grave 2 18.00 uur. Tafel: Edwin Moorren-Dave Ewalts Scheidsrechters: Henk Jansen- John Oosterbeek J.Passerelle 2-BC Moons 319.00 uur Tafel: Mattie Schwachöfer-Floris de Jonge Scheidsrechters: Ton Nijssen-Bart Peeters J.Passerelle 1-Grave 1 19.30 uur Tafel: Hugo Bertijn-Luc van Ame- rongen Scheidsrechters: Riny Cruys-wordt deze week gebeld. Heren 1-JRC 2 19.30 uur Tafel: Ramon Goumans-Sjoerd Jansen J.Kadetten 1-Deume Pion. 2 20.00 Tafel: Paul Koekkelkoren-Bas Mickers Scheidsrechters: Bart Peeters-Tbn Nyssen Zoals jullie zien een vol program ma. Zorg datje ruim op tijd aanwe zig bent, zodat alles op tijd kan beginnen. De scheidsrechterscursus wordt gegeven op maandag 21, woensdag 23, maandag 28 februari en woens dag 2 maart in de aula van basis school de Foekepot in het Brukske. Tyd: 19.30 uur. ATTENTIE: op de eerste avond moet je een PASFOTO meebrengen voor het scheidsrech- terspasje! Onze jeugdleden hebben tijdens de landelyke finale van de Stede- nontmoeting, welke gehouden werd in Amstelveen, uitstekende prestaties geleverd. Zowel de Junio ren als de Aspiranten hadden zich tijdens de voorronden in Afdeling Limburg als sterksten getoond en plaatsten zich daardoor voor de fi nale, waar beide teams de strijd moest aanbinden tegen de beste 16 teams van Nederland in hun klasse. En niet zonder succes. Junioren Onbetwiste uitblinker was hier René Clephas, die met 187-192- 194 (573) zijn team op sleeptouw nam, maar ook Janneke van Dinther (488) scoorde ruim boven haar ge middelde. Als team zeer constant spelend (806-785-784) eindigden de Junioren via een 5e plaats na de le game, een 6e na de 2e game op een fraaie 7e plaats met 2375 pins, na kampioen Lelystad (2763) Ilelle- voetsluis (2544), Ockenburgh (2541), Mijdrecht (2483), Drachten (2464) en Haarlem-Noord (2456). Het betekende een stijging van 5 platsen ten opzichte van vorig jaar. Dit is een zeer goed resultaat temid den van de top van de Nederlandse bowlingjeugd. Aspiranten Hier waren John Koekkelkoren (512), Daphne Reijnljes (509) en Merk Myling de grote uitblinkers. stryden voor de Jo van Oers- Memoriaal. Voor de eerste twee klassen van het voortgezet onder wijs, die 1500 meter moeten afleg gen, is de Lex Biessels Wisseltrofee beschikbaar. De trimmers kunnen kiezen uit trajecten met een lengte van 2000, 4000, 6000 en 8000 meter. Onder de deelnemers aan de Bowling Restaurant Trimloop worden pry- zen in natura verloot. Zy starten om 11.15 uur en kunnen zich in schrijven op de wedstrijddag in het secretariaat dat is gevestigd in vere nigingslokaal "De Perdstal", gele gen aan de Kempweg. Vanaf 12.00 uur geven de atleten van de Koninklijke Nederlandse At letiek Unie acte de presence. Vele grote namen sieren de win- naarslijsten van de Vlakwatercross en ook dit jaar worden in de diverse categoriën weer toppers verwacht. De hoofdmoot is de stryd van de mannen en de vrouwen. De vrou wen starten om 14.05 uur voor hun 6000 meter en de mannen komen veertig minutenlater aan de start: Uitslagen poule A: Fitn. P.Stiphout-Thielen Sport20-15 Red Arrows-WeJeBe 9-26 BT Jamin-Magic Line 101/2-241A Pinhunters-Bowl.Rest. Hoogste game d: R. Latimer 180 Hoogste game h: J. Baltussen 233 Hoogste serie d: M. Thijssen 517 Hoogste serie h: R. van Ewijck 584 Poule B: Club Up-Seores 21-14 BLS/Cl.Enc.-SVCB/Swagh. 23-12 Alt.Raak/M.Sport-Strikers 4V2-30V2 Hit en Miss-Golden Wonder 19-16 Hoogste game d: E. v.d. Laan 195 Hoogste game h: E. Saamena 218 Hoogste serie d: R. Leysen 548 Hoogste serie h: L. van Rijt 584 BEDRIJ VENKOMPETITIE Uitslagen 3e klasse: Torro-Custers Hydraulica 2 2-2 Discotheque Time-Nestlé 0-4 Nel.v.Egteren-Vinc.v.G.Inst.3 1-3 Uitslagen 4e klasse: Amstelland MS-Franke RVS 4-0 NLW-Nestlé 2 1-3 Vinc.v.G.Inst.4-Gebr.Wal raven 1 1-3 Interne competitie Uitslagen 18 januari: P. van Genugten-E. Bouwmans 1-0 R. Keereweer-G. Kortenoeven 1-0 A Antheunisse-H. de Visser 1-0 E.J. van Nuenen-J. Smits 1-0 T. Coopmans-J. van Soest 1-0 C. Visser-F. Faessen 1-0 J. Hagens-J. Teggeloven 1-0 J. Louwerse-B. Pleit 1-0 K. Beeftink-G. Breukem 1-0 H. Meijer-E. de Jong 1-0 Stand I. P. van Genugten 121,0p. 2. R. Keereweer 110,Op. .3. A. Antheunisse 100,0p. 4. E.J. van Nuenen 90,Op. 5. K. Krook 86,3p. Schoolschaakkampioenscliappen Op zaterdag 22 januari is gestart met de wedstrijden voor het kam pioenschap van de basisscholen. Na de eerste 5 spelronden is de stand: 1. Coninxhof 15p. 2. Team Schaakclub 13p. 3. St. Petrus Banden 12V2p. 4. De Kemp 10V>p. De volgende 5 ronden worden gespeeld op zaterdag 5 februari van af 14.00 uur in het clublokaal van de Schaakvereniging, Kennedy- plein 1. De eerste game (787) onder aanvoe ring van Daphne Reijntjes (196 pins) was goed voor een gedeelde eerste plaats in hun serie met As sen en 3e plaats in de tussenstand. Na een matige 2e game (ondanks een 186-game van John Koekkelko ren) van 731 pins, duikelde het team naar de 7e plaats. In de 3e en laatse game kwam echter de "figh ting spirit" naar boven. Mark Mij- ling (207 pins, tevens hoogste game) en opnieuw John Koekkelkoren (183) stuwden hun teammaatjes naar een fantastische 848-game. Het resultaat hiervan was, dat ze het verloren terrein na de 2e game weer hadden heroverd en de 3e plaats weer voor zich opeisten. Na afloop lieten de Aspiranten zich dan ook als 3e van Nederland huldi gen met een fraaie beker, bronzen medailles en uiteraard bloemen. Eindstand: 1. Zoetermeer. 2618 pins; 2. Apeldoorn, 2410 pins; 3. Venray, 2370 pins. Door deze fraaie resultaten mag Venray zich de beste jeugd- bowlingvereniging noemen van Zuid-Nederland. Dit alles was niet mogelijk geweest zonder de energie en de vele uren, die trainer Peter Cleven besteedde aan onze jeugdle den en die er een hecht team van heeft gemaakt. Zaterdag a.s. is er géén huisleague in verband met de Venrayse Kampi oenschappen voor de Senioren. de veteranen 8000 en de mannen 12000 meter. Tussen 12.00 en 14.00 uur wor den de wedstrijden in tien verschil lende jeugdcategoriën afgewerkt. Omdat Vlakwatercross de vijfde wedstryd is in de serie van zes. wordt in alle categoriën een span nende stryd verwacht voor een ere plaats in het veldoop-circuit. Op de tweede avond van onze in terne competitie werden in de ver schillende groepen de voldende voorlopige resultaten vastgesteld. Gele groep: 1. Ep. de Mooy; 2. Ds. Cals Poels; 3. Ep. Peetjens. Rode groep: 1. Ds. Janssen Jonkers; 2. Ds. Paris Stappers; 3. Hr. de Groot, Mw. ter Horst. Groene groep: 1. Ds. Burg Coenen; 2. Ds. Oroz de Weert; 3. Ep. Wil- lemsen. Oranje groep: 1. Ds. Bisseheroux Mutsaers; 2. Ep. Willemsen; 3. Ds. Camps Schaeflers. Blauwe groep: 1. Mw. Kersten, Hr. Jansen; 2. Hr. van Ooi Gerrits; 3. Hr. Teunissen Keizers. Een eerste groep van 8 paren heeft zich afgelopen donderdag op gegeven voor de Peelhaas, of is het nu Piëlhaas of misschien Piël-Aas- drive. Laat de echte camavalisten onder u ons het maar even weten. De avond wordt niet gehouden op dinsdag 8 februari maar een week eerder, op dinsdag 1 februari in zaal Martens te Leunen. Aanvang 19.15 uur. Vanavond is de laatste gelegen heid om u voor dit gezellige bridge- treffen tussen leden van de vier Venrayse clubs op te geven. De club die de beste resultaten behaalt, als club, gaat voor een jaar met de Piël haas naar huis. De ontmoeting tussen Diana en de Schutroe Horst werd door de Schutroe met het kleinst mogelijke verschil gewonnen. Ondanks winst op alle fronten toch verlies door Di ana (doordenkertje). De 8e OC. Hierbij werd weer eens duidelijk dat de jeugd sterk in op komst is. N. v.d. Veer scoorde liefst 63 p. over het gemiddelde. D. v. Ham wist 37 p. over het gemiddelde te behalen. De 5e BW. Het eerste zestal moest het opnemen tegen EHS Venlo. Hier werden de beide punten mee huis waarts genomen. Hooste deelnemer was J. Dekker, onder het motto "Ik worstel en kom boven". Team twee. Tegenstander St. Joris Leunen. Het tweede stuurde St. Jo ris met lege handen huiswaarts. Hoogste deelnemer was W. Vreugde- water. Het derde korps deed hier nog een schepje bovenop en troefde Diana Venlo af. Zeer goed op dreef waren de beide dames Diana Thyssen en Diana van Ham, die eendrachtig met de man nelijke collega's ook het tweede team onder de duim hielden. Don derdag oefenen. Zondag 30 januari tweede ronde NHB-beker. In de manege "De IJzeren man" in Weert werd afgelopen weekend de Limburgse kampioenschappen springen voor ponyruiters verre den. Drie combinaties van onze ver eniging hadden zich vöor deze wedstryd gekwalificeerd. Petra van Dyck met Beauty in de klasse CB wist uit een categorie van 34 deelnemers een schitterende 4e plaats te behalen. Petra plaats zich hiermee voor de Nationale NKB- Kampioenschappen in Wanroy op 19 en 20 februari. De overige 2 deel neemsters behaalde beide stralpun- ten op de hinderdisbalken. Aanstaand weekend zullen Ton Arts en Jan Janssen hun ijzers in het vuur gooien. Dan word er in de manege de Leistert in Roggel de Limburgse kampioenschappen springen voor landelyke ruiters verreden. Allebei veel succes. Poging tot inbraak De eigenaar van een café aan de Mgr. Hanssenstraat in Oostrum werd in de nacht van donderdag op vrijdag wakker gemaakt door twee luide knallen. Hy ging poolhoogte nemen en ontdekte dat de voordeur openstond en de tussendeur van het café naar de keuken. In de keu ken lag zijn waakhond. De eigenaar en de politie vermoeden dat de in breker bij de confrontatie met die hond er vandoor is gegaan. Zover kon worden nagegaan werd er niets ontvreemd. Tben de politie arri veerde kwam deze ook oog in oog te staan met de waakhond en ook zy trokken de tussendeur maar gauw dicht. Met zwarte verf bespoten In de nacht van maandag op dins dag werd de op de parkeerplaats van het Bergkwartier staande per sonenauto van een 23-jarige inwo ner met zwarte verf bespoten. Schoonmaken zal voor de eigenaar enkele honderden guldens gaan kosten. Van vrijdag 14 tot en met zon dag 16 januari werd in de zaal van Taekwon-do vereniging Tong-il in Venray een trainingsstage gege ven door de grondlegger van het Taekwon-do, de koreaanse groot meester generaal Choi Hong Hi (75 jaar, 9e dan). Een 50-tal taekwondoka's uit ge heel Europa ep zelfs een koreaanse wereldkampioen hebben aan deze stage deelgenomen. Choi Hong Hi Geboren in 1918 in het huidige Noord Korea was Choi door zijn zwakke gezondheid een constante zorg voor zijn ouders. Op 11-jarige leeftijd werd Choi van de lagere school gestuurd doordat hij proble men kreeg met de japanse bezet ters. Voor z'n opleiding werd Choi vervolgens naar de koreaanse kali- grafiemeester Han II-Dong ge stuurd. Deze Han was echter tevens meester in de oer-oude koreaanse gevechtskunst Taelc Kyon, welke uit enkele voettechnieken bestond. Ook hy maakte zich zorgen om de zwakke gezondheid van Choi, zodat hij al vlug begon Choi te harden door hem aan een pittig trai ningsprogramma Taek Kyon te on derwerpen. Voor zijn verdere studie vertrok Choi vervolgens naar Ja pan, waar hij via een bevriende ko- reaan het japanse karate leerde kennen. Niet lang hierna begon Choi aan zijn synthese van het Tick Kyon en het karate, waarmee de start van het Tkek-won-do was ge maakt. Tijdens de tweede wereld oorlog werd Choi gedwongen dienst te nemen in het japanse leger, waar hy uiteindelijk in de gevangenis be lande door zijn deelname in een anti-japanse groepering. Met de be vrijding van Korea kwam ook een einde aan zyn gevangenscha, waar na Choi dienst nam in het koreaan se leger. Een schitterende militaire loopbaan volgde, welke hem uitein delijk de rang van generaal bezorg de. Tijdens zyn militaire loopbaan ontwikkelde Choi het Taekwon-do verder en begon hij tevens aan de internationale verspreiding ervan. De gehele groep deelnemers van de trainingsstage. Zittend in het mid den generaal Choi Hong Hi, de va der van het Taekwon-do. Stage Tegenwoordig reist generaal Choi de gehele wereld rond om zijn systeem van Taekwon-do verder te verbreiden. Tijdens het weekend van 15 januari was de generaal te gast bij Taekwon-do vereniging Tong-il in Venray. In drie dagen werden vele technieken op een bij zondere manier uitgelegd waarby de nadruk niet alleen lag op de exacte uitvoering, maar ook op de achtergronden van de technieken. Opvallend hierbij is dat elke tech niek wetenschappelijk door Choi benaderd wordt doordat deze tel kens weer gebaseerd zyn op vitale delen van het lichaam. Behalve de ze wetenschappelijke benadering van de technieken ging Choi ook uitgebreid in op de achtergronden van het Taekwon-do, zoals metho disch lesgeven, opbouw van Taekwon-do van basistechnieken en stijlfiguren tot sparring, zelfver dediging etc. De circa 50 deelnemers aan deze stage hebben dan ook 3 bijzonder leerzame dagen gehad. De organisa tie, welke geheel in handen van de Venrayse Taekwon-do vereniging Tong-il lag, verliep vlekkeloos. Voor deelnemers welke in Venray over nachtten was voor slaapgelegen heid gezorgd. Tevens was zowel de lunch als het avondeten volledig ge- - regeld. Een perfect taekwon-do weekend wat in de toekomst wel licht vaker georganiseerd zou kun nen worden. Vandalisme of diefstal? Het afgelopen weekend werd er op een bouwplaats aan de Schoolstraat, uit de daar geplaatste electrokast de stoppen uitgedraaid, ook werd een stekker meegeno men. Het staat niet vast of hier van dalen aan het werk zyn geweest of dat er sprake is van diefstal.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 9