20 tot 50% korting! Venrayse jongens zongen voor de paus Meerlo-Wanssum op de bres voor straatkinderen in Rio Manege Ysselsteyn wil af van oneerlijke konkurrentie organa Ook kandidatenlijst Van de Vorle bekend Grote films in Venray LASSALE VGRLINDGN JUWGLIGR WAO VAN SOEST Verloren en gevonden voorwerpen Tijdens Rome-reis Zangers van St. Frans Bibliotheek- nieuws Fanfare Maashees zoekt bandjes Installatie evenementengroep Kerstpuzzel uitslag PEEL EN MAAS Donderdag 13 januari 1994 - Pagina 3 Pas op de plaats na watersnoodramp Het algelopen jaar hebben op ini tiatief van onze stichting veel inwo ners uit de gemeente Meerlo- Wanssum kennis gemaakt met de problematiek van de straatkinde ren in Rio de Janeiro. Hartverwarmend is door jong en oud gereageerd en zijn in alle dor pen fantastische akties op touw ge zet. In totaal is in 1993 een bedrag van 16 mille bijeengebracht. Dat geld wordt binnenkort overhan digd aan de Limburgse missionaris Martin Cox die in Rio de Janeiro het grote hulpverleningsprojekt Sao Martinho voor straatkinderen leidt. Pater Cox heeft ons laten weten zeer onder de indruk te zijn over de wijze waarop in onze gemeente aan dacht wordt geschonken en aktie wordt gevoerd voor zijn straat kinderen. De stichting heeft vorig jaar ook 500 gulden beschikbaar gesteld aan het projekt van de uit Wanssum af komstige missionaris Antoon Rut ten, die in Indonesië een middel bare school bouwt en inricht. Ook in 1994 is onze aandacht weer gericht op de straatkinderen van Rio. Er zijn plannen om in augustus een groot jeugdvoetbal- toernooi te organiseren met afslui tend een voetbalwedstrijd van oud- internationals tegen een selektie elftal van de standaardelftallen uit de gemeente. Bovendien zijn we voornemens om een Rio-dag op touw te zetten. WATERSNOODRAMP De watersnoodramp heeft tijdens de kerstdagen ook in onze gemeen te diepe wonden geslagen. Wij le ven intens mee met de mensen die getroffen zijn en wensen hen veel sukses by de herstelwerkzaamhe den. Voor het bestuur van de stich ting ontwikkelingssamenwerking is de watersnoodramp in onze gemeente aanleiding om haar akti- viteiten ten behoeve van de straat kinderen in Rio de Janeiro voor lopig een pas op de plaats te maken. Daardoor geven wij alle ruimte aan de akties die momenteel in Limburg worden gehouden ten be hoeve van de slachtoffers van de watersnoodramp. Wy bevelen de in woners die niet getroffen zijn van harte het speciale gironummer 777 aan t.n.v. Nationaal Rampenfonds (watersnood). Manegehouder Van den Elzen in Ysselsteyn wil dat de gemeente snel de aktiviteiten van collega Fran cken stillegt. Dat is volgens hem ook met de gemeente afgesproken voordat de familie de manege in Ys selsteyn overnam. Ook de gemeen te moet zich aan haar afspraken houden vindt de familie Van den Elzen. De Gemertse familie is sinds afge lopen zomer eigenaar van de mane ge in Ysselsteyn, nadat de vorige exploitanten, de familie Francken, hun aktiviteiten moesten staken. Na z'n vertrek zette Francken z'n lesaktiviteiten aan particulieren aanvanlcelyk voort op een gehuurd weiland tegenover de manege, sinds vorig najaar geeft de familie Francken les in een particuliere manege in Veulen. De ruiterclubs zaten in de zomermaanden zonder accommodatie. De familie Van den Elzën hervatte per 1 oktöber de bedrijvigheid in de Ysselsteynse manege. Vooraf had den de nieuwe eigenaren duidelijk by de gemeente geïnformeerd naar de mogelijke konkurrenten en was hen van gemeentewege verzekerd dat de heer Francken met z'n akti viteiten zou moeten stoppen, omdat die in strijd zijn met het bestem mingsplan. Vorige maand kwam de kwestie aan het rollen doordat er in de com missie sport en recreatie vragen werden gesteld en in dit blad aan dacht aan de zaa,k werd besteed. Een aantal particuliere ruiters en de stichting Don Boscoruiters na men het in die vergadering voor de familie Francken op. Als Francken moest stoppen met het geven van paardijles, zouden 130 ruiters en 30 gehandicapten in de kou komen staan. De maneges in Ysselsteyn en Venray - manege Vlakwater is sinds eind vorig jaar ook weer aktièf - zou den geen paarden hebben. Sonja van den Elzen, mede eigenaar van de Ysselsteynse mane ge, die is omgedoopt in SonWil BV, bestrijdt die opvatting. 'We beschik ken over paarden en ponies. Ponies Vorige week is met veel sukses de film 'The house of the spirits' in Venray gestart. De film is gebas- seerd op de roman van Isabel Allen- de. Een prachtige familiekroniek over trots en passie in een familie, en de turbulente tijden die zij doorstaan. De film is groots van op zet en mag gerangschikt worden in het rytje van 'Gejaagd door de wind' en 'Dokter Zhivago'. Het pu bliek dat de film reeds zag is opgeto gen en zal zeker voor de nodige mondreklame zorgen. Tbch blijft de film niet lang meer in Venray want de volgende super- produlctie kondigt zich al aan. Op 20 januari start ook in Venray in Europese premièr de aangrijpende en indrukwekkende Oliver Stone produlctie 'Heaven and Earth'. Ook dit is een prachtfilm met een lengte van twee en een half uur. Het is het verhaal van een Vietnamees meisje dat verscheurd wordt tussen de Vietcong en de Amerikanen. Een geweldige film. Beide films zijn de moeite naar het theater meer dan waard. I in de klassen A t/m E en ook rij paarden. Goede, jonge dieren. We hebben het grootste paardenras ter wereld, een Engelse Shire, en het kleinste een Fhlabella-pony. Iedere particuliere ruiter kan voor paar drijles bij ons terecht, met of zon der paard', aldus mevrouw Van den Elzen. Ruiter- en ponyclubs uit de buurt maken al langer weer ge bruik van de Ysselsteynse manege. De manege-eigenaren handhaven hun standpunt dat eigenlijk eerst de heer Franken met z'n aktivitei ten had moeten stoppen vanwege de oneerlijke konkurrentie en de afspraken die met de gemeente ge maakt zijn. 'Wij hebben steeds ge zegd 'Zo gauw Francken stopt staan er bij ons paarden. Zo veel als nodig zijn'. We hebben in dit bedrijf veel geld gestopt en we willen er gewoon een fijne manege van maken met veel aktiviteiten. We'hebben nu bij-" voorbeeld al elke vrijdagavond oe fenspringen voor particuliere1 ruiters. De manege staat ook open voor andere aktiviteiten. De jeu de boulesclub en de softballclub heb ben 's winters bij ons onderdak. Er wordt ook een rundveekeuring ge houden. Maar met motorcrossen in onze bak is het afgelopen', zegt Van den Elzen beslist. Diefstal bromfiets Een 16-jarige inwoner van Venray deed aangifte van diefstal van zijn bromfiets, die hij aan de Plataan straat had neergezet. De waarde van deze bromfiets kon ons niet worden medegedeeld. Bouvier vergiftigd Volgens een dierenarts die te hulp was geroepen moet een bou vier van een aan de Jan Poelsweg wonende familie vergiftigd zijn. De hond kwam ziek naar huis en de hulp van de dierenarts kwam te laat, want de hond overleed. Waar de hond het vergiftigde spul heeft gevonden is niet bekend. Er wordt gezocht of er opzet in het spel is. Diefstal sieraden Een inwoner van Venray deed aangifte van diefstal van sieraden uit zijn woning aan de Bazuin straat. Hoe de diefstal heeft plaats gevonden kon niet worden achter haald, mogelyk door insluiping of gebruikmaking van een valse sleu tel. De waarde van de sieraden kon den niet worden medegedeeld. Inbrekers hadden snellere auto In de vroege dinsdagmorgen werd inbraakalarm gegeven vanuit een garage aan de Raadhuisstraat. Kennelijk hebben de daders lont geroken, want toen de politie arri veerde reed een auto met grote snelheid weg. De politie zette de achtervolging in en de omliggende korpsen werden gewaarschuwd. Maar de inbrekers reden met een zo onverantwoord hoge snelheid dat de politie de achtervolging staakte. Toegang tot de garage was verkre gen door vernieling van een ruit. Er lagen al gereedschappen klaar om te worden meegenomen, maar daar kregen de daders geen kans meer voor. Wel bleken een aantal velgen ontvreemd te zijn. Grote Markt 7 Venray Tel. 04780-8681 7 Profiteer van. zo'n buitenkans! Nü bij Morgana Slaapkamers. slaapkamers DE BEST-NOY Steenstraat 144, Boxmeer, 08855 - 71488 's maandags gesloten - vrijdag koopavond Fraktie rekent op drie zetels Opnieuw voert Joost van de Vorle de naar hemzelf genoemde lijst voor de gemeenteraadsverkiezin gen aan. Z'n secondant van het eer ste uur, Gerrit Lemmens, prijkt op de tweede plaats. Nieuw op drie is Victorine Derks, die de nieuwe lijn by de lokale fraktie aangeeft: meer aandacht voor de vrouw en ver jonging. Afgelopen zaterdag heeft de le denvergadering van Van de Vorle de kandidatenlijst voor de verkiezin gen op 2 maart aangenomen. De lijst vermeldt 21 namen, waarvan acht vrouwen. Naast de reeds ge noemde Victorine Derks, een 25- jarige juriste, staan bij de eerste tien verder nog 'oudgediende' Mies Janssen-Baur en Isabel Lemmens, beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon Q4ZS0-86408 dochter van nummer twee op de lijst. Lijsttrekker Van de Vorle begint naar eigen zeggen aan z'n laatste periode als raadslid. Eerder had hij al laten doorschemeren te willen stoppen. Beweringen als zou hij al leen nog vanwege het aantal stem men dat hy persoonlijk haalt aan de verkiezingen meedoen ontkent Van de Vorle categorisch. 'Ik maak de raadsperiode '94-'98 ook af, al dus Van de Vorle. Hij beaamt wel in Victorine Derks een beoogd op volgster te zien. Hij hoopt dan ook op drie zetels, zodat de nieuwelinge alvast ervaring kan opdoen. Ook bij de fraktie Van de Vorle zullen waarschijnlijk enkele na men niet terugkeren tengevolge van de veijonging. Zo staan de hui dige commissieleden Bert van Meyel en André Weijts respektieve- lijk op de plaatsen elf en dertien. Ruim voor hen prijken de nieuwe lingen Kiek Bakker (4), Theo van de Vorst (5), Richard de la Roy (7) en Tam van den Hoek (8). Schoorsteen verstopt Maandagmiddag omstreeks 12.45 uur werd rook ontdekt bij een wo ning aan het Sparveld in Leunen. De oorzaak bleek eëfi verstopte schoorsteen te zijn. De brandweer zorgde dat de schoorstêërï weer ge bruikt kon worden. VROUWEN KIEZEN IN DE POLITIEK "Vindt het heel belangrijk dat jongeren meedoen en meedenken in de politiek, stimuleren dat wonen, werken en welbe vinden in de toekomst voor iedereen be reikbaar is en dat jongeren hiervoor hun stem uitbrengen". mr. Victorine Derks 25 jaar, verkiesbaar op plaats 3 voor de fraktie van de Vorle. In het kader van de verkiezingen in 1994 geeft wekelijks een inwoonster/inwoner van Venray een citaat over 'Vrouwen in de Politiek'. Organisatie Werkgroep Vrouwen en Politiek. Informatie: 04780-23428 ('s ochtends). Overzicht van verloren en gevon den voorwerpen aangemeld by de politie. VERLOREN Bankpassen: Rabo Swolgen 15.04.96.273 t.n.v. aangever; Rabo 14.00.13.075; Rabo. Diversen: Eurocheques; A-film- kaart in plastic mapje; 350,-; Da mesparaplu met witte bolletjes; Parelsnoer van kweekparels, 40 cm lang; Regenpak 2-delig; Ring inscr. Jan 25-05-67; 10 Sleutels; 2 Sleutels aan rode hanger. Portemonnees: Nylon model merk Pepe; Leder met ƒ845,-; Inh. Rabopas 15.39.37.440; Inh. bedrag tussen ƒ50,- en.75,-; Zwarte knip met ƒ75,-; Victoria Vesta met ƒ40,-; Inh. Rabopas, videotheek en bieb- kaart; Inh. 2 bankpasjes en OV- jaarkaart. GEVONDEN Hanger overaal van vorm op schrift Lianne; Mechelse herder, teef, ong. 1 jaar oud; Portemonnee; Portemonnee zwart met ƒ70,- en kleingeld; 8 Sleutels aan ringetje; Sleutelbos label Ford 1881 sleu- telnr. 514; Sleutelbos aan ring met 5 sleutels. Inbraak In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in het lo kaal van de muziektherapie van het Vincent van Gogh Instituut. Door forcering van de deur was toegang verkregen. Door forcering van het slot ,van. een kast ..werden 81 CD's, met muziek voor therapie ont vreemd. Mogelijk is de dader op de hoogte geweest want verder werd uit het lokaal niets ontvreemd. Donderdag 30 december 1993 is een dag die Har Rutten en Ri chard Rongen niet snel zullen vergeten. Als enige Nederlandse jongens mochten de beide Ven- raynaren meezingen in het 25- koppig koor dat een mis mocht opluisteren in de huiskapel van de paus op het Vaticaan. Het hoog tepunt van een suksesvolle Rome reis van de Zangers van St. Frans, die in oktober van dit jaar hun 35-jarig bestaan vieren. Rond de jaarwisseling werd in Rome het congres van 'Pueri Canto- res' gehouden, de internationale or ganisatie van jongenskoren. Daar om vertrokken op tweede kerstdag 76 mensen per bus via Duitsland en Oostenrijk naar 'de eeuwige stad'. Voor een aantal concerten en bezoeken aan de toeristische trek pleisters. Samen met nog 300 ande rejongenskoren uit de hele wereld. De Venrayse Zangera zongen dan ook samen met een tweetal Franse, een Duits en een Russisch jongens koor in dezelfde mis. In totaal zon gen de Pueri-koren op 29 december in 48 Romeinse kerken. Slot en hoogtepunt van de reis was de mis die alle 10.000 zangers, onder leiding van Zangers-dirigent en internationaal voorzitter van Pu eri Canto res Wim Buys, zou uitvoe ren op nieuwjaarsdag in de St. Pieter. Daarin was een hoofdrol weggelegd voor een ander lid van het koor. Hans Weyera uit de Wil- helminastraat. Hy mocht de soli in deze bijzondere mis zingen en deed dat perfelct. Maar daarvoor gebeurden er nog enkele bijzondere dingen. De reeds genoemde bydrage van de beide zangers uit Venray gan de mis in de De Venrayse Zangers Har Rutten en Richard kregen van de paus per soonlijk een rozenkrans. pauselijke huiskapel en het bezoek dat de heilige vader op oudjaarsdag bracht aan de repetitie in de St. Pie ter. Voorzitter Wim Buys kreeg daarbij de gelegenheid om iets te vertellen over het werk van de Pue ri Cantores. Begin vorige week keerde het Venrayse koor terug uit Rome, op nieuw via een tussenstop by een bevriend koor in de buurt van Kla- genfurt. Dirigent Buys is vol lof over 'zijn'jongens. 'Geen wanklank heb ben we gehoord. Alleen positieve geluiden over het koor. Ze hebben zich geweldig gedragen. Een prach tig begin van ons jubileunyaar', al dus de heer 'Buys. Wist u van de bibliotheek: - dat het aantal bezoekers nog steeds toeneemt - dat er op 1 januari 1994 8700 le den geregistreerd staan - dat dit betekent dat 1 op de 4 Ven- rayers lid is - dat rondkijken en lezen in de bi bliotheek gratis is - dat er allerlei folders, niet alleen van Postbus 51, gratis verkryg- baar zijn - dat u voor de gemiddelde prijs van één boek een jaar lang kan genie ten van boeken vol spanning, ro mantiek, informatie, enz. - tarieven per 1 januari 1994: jeugd t/m 17 jaar gratis houders CJP ƒ17,50 volwassenen t/m 64 jaar 27,50 65 jaar en ouder ƒ12,50 instellingen ƒ32,50 - dat de cassettebandjes voor de jeugd zo suksesvol zyn, dat er bin nenkort ook gestart wordt met gesproken boeken voor volwas senen - dat in 1994 de eerste cd-rom zijn intrede doet: een cd met 43.000 Nederlandstalige literatuurrecen sies van de afgelopen 100 jaar - dat in mei het automatiserings systeem vernieuwd wordt waar mee de bibliotheek een betere en vooral snellere dienstverlening wil bieden - dat jonge kinderen wekelijks wel kom zijn bij het voorlezen op woensdagmiddag tussen 15.30 en 16.30 uur. Voor nadere informatie is de biblio theek bereikbaar op tel. 81970. De openingstijden zyn: maandag tm donderdag 14.00-18.00 vrijdag 14.00-2 l.QP «Mxmoo Graag tot weerziens in de biblio theek: Merseloseweg 59. In het Hemelvaartweekend in mei viert fanfare St. Cecilia uit Maashees haar 75-jarig bestaan. Een van de programma-onderdelen is, op zondag 15 mei, een zoge naamd open podium. Dit houdt in dat bandjes die zich eens willen presenteren aan een publiek, dit kunnen doen. Zij ontvangen hier voor slechts een geringe vergoe ding, maar hebben wel het voordeel dat een deskundige jury, onderlei ding van de muziek-impresario de heer Aldenzee, de optredens beoor deelt. Het is de bedoeling dat de bandjes 's middags en in de vroege avond een keer spelen, waarna de drie beste bandjes in een soort fina le later op de avond gaan uitmaken wie de meestbelovende band is. Bandjes kunnen zich nu al wen den tot Pieter de Vos in Maashees, tel. 04781-36654, voor verdere in formatie. Maandag 17 januari wordt de ACEV, de Adviesgroep Coördinatie Evenementen Venray, officieel geïnstalleerd door burgemeester Waals. De groep is opgericht om de kalender van evenementen in het Venrayse te beheren en te zorgen dat de diverse aktiviteiten niet on gewild eikaars konkurrenten wor den. De adviesgroep is in het leven geroepen op initiatief van de ge meente Venray. Het is de bedoeling dat alle organisatoren voortaan hun aktiviteit bij de ACEV aanmelden. Diefstallen Uit kleding van een inwoner van Venray, die aan het zwemmen was in De Sprank, was uit zyn porte monnee een bankbiljet van 100 gulden ontvreemd. Uit een café aan de Langstraat werd ten nadele van een 19-jarige inwoner van Horst, zijn jack ter waarde van ƒ225,- ontvreemd. Uit de sportzaal van de Foekepot werd ten nadele van een 12-jarige jongen zijn portemonnee met daar in zijn bankpasje en drie gulden ontvreemd. De bewoners van een woning aan de Touwslagerstraat schrokken za terdagavond van glasgerinkel. Op onderzoek uitgaande bleek een slaapkamerraam met een steen te zijn ingegooid. De steen was afkom stig uit hun eigen tuin en bleef als 'corpus delicte' in de slaapkamer achter.1 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen-. za.: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 zo.: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: A. COENEN Patersstraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past. Jeuekenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 WEEKENDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak V. GEURTS, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 42116 Fietser voerde geen verlichting Vorige week donderdagavond om streeks 19.00 uur reed een perso nenauto, bestuurd door een 34- jarige inwoner van Heide over de Ysselsteynseweg richting Heide. Ter hoogte van de kom van Heide, na dat een tegenligger hem gepasseerd was, merkte hij een in dezelfde richting rijdende 67-jarige fietser uit Venray te laat op, waardoor de auto de fietser schepte. De fietser kwam ten val en liep verschillende verwondingen op. Hij moest voor behandeling naar het ziekenhuis worden vervoerd. Uit het onder zoek door de politie is onomstote lijk komen vast te staan dat de fietser geen verlichting voerde want zowel dynamo als koplamp ontbraken. In de kerstpuzzel die wij in week 51 van het vorig jaar publiceerde, is helaas een klein foutje geslopen. Omdat er een cijfertje weg was ge vallen, klopte de slagzin niet hele maal. De slagzin had eigenlyk moeten zijn: 'Kerst legt in ons hart sporen van vrede neer volg ze in de dichte sneeuw van het leven koes ter ze als liefde, zo teer'. Doordat een cijfertje was weggevallen klopte het woord 'sporen' niet meer. Op de plaats van de 'n' diende men nu, weliswaar niet korrekt, een 'f in te vullen. Onder de bijna 300 inzendingen waren nogal wat personen die ons op deze fout hebben gewezen. Daar om hebben we de drie luxe paper- mate balpennen, die aan deze puzzel waren verbonden, verloot onder die personen, die deze fout hebben opgemerkt De navolgende personen kunnen, op vertoon van een legitimatiebewijs, de luxe bal pen in onze winkel afhalen: Thys Marcellis, Wusterweg 1, Castenray; J. Camps, Albionstraat 19, Leunen; Monique Schrooten, Oude Oostrumseweg 35, Venray. -,|

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3