Jaaroverzicht 1993 li m PEEL EN MAAS Donderdag 13 januari 1994 - Pagina 15 Naar aanleiding van het eerste ge deelte van ons jaaroverzicht 1993, kregen wij diverse reakties binnen van mensen die 'iets misten' in dit overzicht. Hoewel wy elk jaar pro beren zo volledig mogelijk te zijn in dit overzicht, is het onmogelijk om JULI (VERVOLG) Frits Hovens, medewerker van Peel en Maas, is al 45 jaar aktief in de journalistiek. Van de Volksbund fur Kriegsgraberfursorge ontving hy een bijzondere onderscheiding, de Spinozaplaquette. Dit in verband met zyn journalistieke inzet voor de verzoening over de graven heen. Het was voor het eerst dat deze pla quette werd uitgereikt. De stichting Behoud en Restauratie Beeldenschat St. Petrus Banden- kerk Venray is druk doende om de benodigde 180.000 gulden bij el kaar te brengen om de beelden te kunnen restaureren. Een kwart is inmiddels binnen. De stichting geeft de mogelijkheid gebruik te maken van een schenkings-lyf- rente-akte. Handboogsportvereniging Diana mag twee nationale kampioenen begroeten. Wendy van Ooi toonde zich de sterkste bij de aspiranten, terwijl Richard Vreugdewater alle andere junioren achter zich liet. Sebastiaan Elian Benjamin van Eeuwijk. Venray mag eindelijk de 35.000-ste inwoner begroeten. De gemeente heeft er dan bijna 20 jaar over gedaan om van 30.000 naar 35.000 inwoners te groeien. Uiter aard werden de gelukkige ouders gefeliciteerd door burgemeester Waals en diens echtgenote. De kogel is door de kerk. C&A komt definitief niet naar Venray. C&A Ne derland laat dit weten aan de ge meente. Na een uitvoerige analyse is het grootwinkelbedrijf tot de slot som gekomen dat een filiaal in Ven ray niet rendabel kan worden geëxploiteerd. By de start van het nieuwe voetbal seizoen slaan twee Bulgaarse ploe gen een trainingskamp op in sportpark De Wieën. Lokomotiv Plovdiv en FC Chemomorets Bour- gas spelen verschillende oefen wedstrijden in Venray en omge ving. SV Venray komt niet tegen de Bulgaren in aktie. De hoofdklasser start pas in augustus de training. Wederom een diamanten paar op Schuttersveld. Deze keer gaat het om Antoon Scheepers (85) en Marie Geubbels (85) die 60 jaar geleden el kaar het ja-woord gaven. AUGUSTUS In de voormalige consumentenwin kel aan de Marktstraat start een HALT-bureau. HALT staat voor Het ALTernatief en is een bureau dat een bijdrage wil leveren aan het te rugdringen van vandalisme door jongeren met de gevolgen van hun daden te confronteren. Jongeren moeten in het kader van het HALT- projekt door hen aangerichte scha de zelf herstellen en/of vergoeden. De resultaten van de politie van een onderzoek naar gokverslaving zijn schrikbarend. Ook de reglementen worden door uitbaters van cafeta ria's, shoarmazaken en pizzeria's nauwelyks of niet nageleefd. Horeca-exploitanten zien er niet of nauwelijks op toe dat personen on der de 18 jaar aan de gokkast staan. De afspraak dat melding wordt ge maakt van zgn. 'probleemgokkers' wordt ook niet nagekomen. Er is nog geen enkele melding binnen gekomen. Zuster Servaas wordt aangenaam verrast als zy door pastoor Hub de Wit de pauselyke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice krijgt uit gereikt. Zij krijgt de onderschei ding ter gegelenheid van haar 80e verjaardag. Circuit De Peel in Venray is twee da gen lang het middelpunt van het Europees kampioenschap in de superstock-klasse. Kabeltelevisie Venray BV en Van den MunckhofBV. uitgever van Peel en Maas, hebben overeenstemming bereikt over de exploitatie van een kabelkrant op het Venrayse kabel net. De kabelkrant zal op 1 oktober officieel van start gaan. Super Channel moet voor het nieuwe nieuwsmedium in Venray wyken. Van den Munckhof won de slag om de rechten van de Kabelkrant Ven ray van TV-Gazet, dat op vele plaat sen in Limburg kabelkranten heeft. 'alle' nieuwsfeiten te vermelden. De gebruikelijke twee pagina's zouden dan absoluut niet toereikend zyn. Bovendien is een jaaroverzicht iets anders dan een jaarverslag, wat wel volledig dient te zijn. De rondvluchten boven Venray met een helikopter zijn een grandioos sukses. Meer dan 500 mensen heb- ben gedurende enkele minuten het centrum en de buitenwijken van bovenaf bekeken en/of op de gevoe lige plaat vastgelegd. Adjudant Sjef Janssen neemt af scheid van het Venrayse korps ge meentepolitie. Hij doet dit na meer dan 40 jaar overheidsdienst. Ad Hoogeveen viert het feit dat hij 25 jaar geleden werd benoemd tot direkteur van het bejaardencen trum Het Schuttersveld. De Stich ting Bejaardenvoorzieningen Venray-Well biedt hem en zyn echt genote een receptie aan. Onder bedreiging van een vuurwa pen eisen twee Duits sprekende mannen geld by een textielzaal in de Schoolstraat. De politie ging na de overval direkt tot aktie over. Na een wilde achtervolging waarby politieauto's van diverse korpsen werden ingezet, wisten de twee overvallers te ontkomen in een woonwijk in Linne. De bewoners van Brukske II kun nen opgelucht ademhalen. De drei ging dat 120 woningen zouden worden gesloopt is definitief van de baan. De woningbouwvereniging noemt een dergelyke maatregel niet realistisch en ziet af van sloop. Schuifdakenfabriek Inalfa gaat in Engeland een fabriek bouwen voor de montage van schuifdaken. In de nieuwe fabriek moeten jaarlyks tussen de 70.000 en 90.000 schuif daken worden geassembleerd. De bouw van de fabriek vergt een in vestering van 6 tot 7 miljoen gulden. DIS mag zich de eerste winnaar van de Venray Cup noemen. In een noodzakelyk geworden verlenging scoorde Rob Classens de allesbeslis- sende treffer tegen Oostrum. Leu nen pakt door een 4-1 overwinning op Ysselsteyn de derde plaats. SEPTEMBER Supermarkt Albert Heijn maakt be kend dat het zich in april 1994 gaat vestigen aan het Henseniusplein, in het pand waar Xenos en Leen- bakker zijn gehuisvest. Beide win kels moeten half januari het pand ontruimd hebben. Xenos en Leen- bakker gaan op zoek naar een ande re lokatie in Venray. De gemeente Venray start met de aktie 'Tankslag'. De gemeente wil al le ondergrondse olietanks in de ge meente opsporen en onschadelijk maken voor het milieu. De aktie kost dit jaar 40.000 gulden en vol gend jaar nog eens 20.000 gulden. Leo van Schaijik mag na 1 novem ber gaan starten met de bouw van een winkel met parkeergarage en appartementen op het Wilhelmina- plein. De Raad van State vindt dat er na invoering van betaald parke ren op 1 november voldoende par keerplaatsen zyn in dit centrum gedeelte van Venray en geeft Van Schaijk toestemming te bouwen. Gouverneur van Limburg Van Voor st tot Voorst is op werkbezoek in Venray. Het bezoek richt zich niet alleen op de opening van de kunst manifestatie '93 Geheimen. Met b. en w. van Venray neemt hy ook de toekomst van de gemeente door. Van Voorst tot Voorst opent tevens het gerenoveerde raadhuis. Een groep mensen voert aktie in en bij het kantoor van de Bouwvereni ging Noord-Limburg. Het aktieko- mitee 'Nul is genoeg' protesteert tegen de door de regering voorgeno men huurverhoging in 1994 van vyf procent. Jeanette en Tbn Geurts uit Leunen beleven een triomf in hun nog jon ge carrière als schapenfokkers. Hun Bleu du Maine ram Killjoy wordt national kampioen by de oude rammen. Mathieu Derikx uit Ysselsteyn krygt de pauselyke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Aannemersbedrijf Janssen gaat de finitief verhuizen naar een lokatie op industrieterrein Keizersveld. Op de huidige vestigingsplaats aan de Kempweg/Langeweg worden wonin gen gebouwd in kombinatie met winkels of kantoren. De winkeliers in het centrum voe len zich door het toenemende aan tal overvallen onveilig. Zy benade ren de politie met de vraag of er niet meer gesurveilleerd kan wor den in het koopcentrum. De uit Leunen afkomstige pater Harrie van Megen viert een uitzon derlijk priesterjubileum in het weeshuis van Don Bosco in Sura baya, Indonesië. Het is 70 jaar gele den dat hy in het moederhuis van de Paters Lazaristen in Panningen tot priester werd gewyd. Burgemeester Waals is van mening dat er meer lijn moet komen in de Venrayse evenementen. Het oprich ten van een stichting of werkgroep die de evenementen, die in Venray georganiseerd worden, zal gaan coördineren, is dan ook noodzake lijk. Een belangryke rol binnen die werkgroep zal zyn weggelegd voor de VW. Verhoeven Vastgoed BV heeft verge vorderde plannen voor het voorma lige pand Pouwels op de hoek Julianasingel-Hofstraat. De bedoe ling is dat op de begane grond een winkel en een restaurant worden gevestigd en daarboven twee appar tementen komen. Fran ka Jansen en Hennie Freriks van Triathlon Vereniging Regio Venray nemen deel aan het Euro pees kampioenschap Run-Bike-Run in het Duitse Konigslutter. Basisschool De Foekepot viert het 20-jarig bestaansfeest. OKTOBER Vanaf 1 januari zullen uit alle cafe taria's in Venray de gokkasten ver dwijnen. De gemeente gaat hier geen vergunningen meer voor afge ven. Als het aan de Venrayse politici ligt verdwijnen ook de gokkasten uit de cafe's. Juridisch is dat echter niet haalbaar. 'Een storm in ene glas water'. Met die woorden reageerde direkteur De Jong van Woningbouwvereni ging Noord-Limburg op berichten in de media dat de firma Feenstra asbesthoudend materiaal niet vol gens de regels wordt verwerkt. Vol gens hem is geen sprake van gevaar voor de volksgezondheid. Die me ning is ook de Arbeidsinspektie toegedaan. De nieuwe deken Coenen krijgt een warm welkom in het dekenaat Ven ray. Hy verzekert de talrijke aanwe zigen dat hij zich volledig in wilt zetten om deze levendige geloofsge meenschap verder op- en uit te bouwen. Wethouder Driessen en onderne mer Christ van den Munckhof leg gen een knoop in de kabel, waarna de eerste Kabelkrant Venray gaat draaien. Driessen noemt de kabel krant voor Venray een aanwinst die meer kleur kan brengen in de nieuwsgeving Woningbouwvereniging Noord-Lim burg kondigt aan met ingang een nieuwe vorm van serviceverlening te starten: een abonnement voor huurdersonderhoud. Voor 7,50 per maand neemt de woningbouwvere niging een aantal klusjes over die normaal voor rekening van de huurder komen. Het bezoekersaantal van de mani festatie 93 Geheimen is hard op weg naar de 10.000. De vraag hoe de 36 meter hoge bamboetoren van kunstenaar Antoon Versteege moet worden verwijderd uit het park lost zich bijna als vanzelf op. Een flinke windvlaag knakt het kunstwerk met de naam 'top secret' op een hoogte van zeven meter. Miriam Peeters uit Venray heeft de Logistiek Prijs 1993 gekregen, een onderscheiding van de Vereniging Logistiek Ontwerpers. Zy kreeg de ze voor haar ontwerpopdracht, uit gevoerd by Hoogovens Aluminium NV in het Belgische Duffel. Als gevolg van de stankcirkels zyn de mogelijkheden voor woning bouw op de kerkdorpen in Venray uiterst beperkt. Dat is de uitkomst van het tweede deelrapport dat Bu reau BRO uit Vught presenteert. De problemen zyn het grootst in Ys selsteyn, Oostrum en Heide. Stichting Triathlon Regio Venray krijgt voor 1994 de organisatie van het Open Nederlands Kamioen- schap Run-Bike-Run toegewezen. Het bekende duo Grad en Petran stopt na 14 jaar met optredens. 'In Oirlo zijn we gestart en daar willen we ook finishen', legt Ten Duyf de beslissing uit om eind volgend jaar het laatste optreden in het Venrayse kerkdorp plaats te laten vinden. De wijk Landweert heeft weer een nieuwe wijkkrant. Nadat ongeveer een jaar geleden werd gestopt met 'Kijk op de wyk' is er nu een opvol ger. Nico de Wit krygt het eerste exemplaar overhandigd. B. en w. van Venray besluiten dat tijdens de jaarlijkse griepvaccina tie, op 2 november in de schouw burg, wordt toegestaan om kort te parkeren op het Schouwburgplein. Dit om te voorkomen dat (vooral oudere) mensen niet te ver hoeven te lopen om een griepvaccinatie te halen. Journalist René Poels uit Meerlo en fotograaf Gé Hirdes uit Venray pre senteren in de Venrayse biblio theek hun boek 'Over toekomst gesproken'. Het boek is een verslag van de eerste reis van het duo naar de zwerfkinderen van Rio. De gemeente Venray komt tot de ontdekking dat het in 1992 heeft vergeten 970.000 gulden uit te ge ven voor het plegen van achterstal lig onderhoud aan accommodaties. De werkzaamheden 'zyn vergeten' door de grote drukte op de diverse afdelingen. Het onderhoud wordt nu in 1994 uitgevoerd. Op het Raadhuisplein wordt een parkeersysteem met achterafbeta ling ingevoerd. De gemeente voert deze belangryke wijziging vier we ken voor de invoering van betaald parkeren door. Er zyn inmiddels 180 aanvragen ingediend voor een vergunning om te parkeren in het centrum. De gemeente Venray presenteert de begroting voor 1994. De belangrijk ste conclusie daaruit is dat de ge meente volgend jaar weer wil gaan investeren. Een slordige een mil joen gulden wordt gereserveerd voor nieuw beleid. De investerin gen voor vervangingen bedragen 105.000 gulden en het op peil hou den van de voorzieningen en infra- struktuur gaat 558.000 gulden kosten. Hans Teunissen wordt gepresen teerd als lijsttrekker van D'66 voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart 1994. Jan Arts krijgt de Wakkere Piël- haas. Arts was er 55 jaar geleden ook bij toen De Piëlhaas werd opge richt. Hij maakte toen deel uit van buurtvereniging Maashees die de boerenbruilof organiseerde. Mariet Drabbels stopt na een 33-jarig dienstverband in de keu ken van het St. Elisabeth zie kenhuis. Bewoners van de wyk Brukske pre senteren het plan om in november met zaag en snoeischaar de wijk in te trekken om het groen te kortwie ken. Met de aktie wil het ingestelde comitee CB-2 de gemeente tot spoed manen in het proces van sociale vernieuwing. De muzikale happening 'Jazz in Venray' heeft 8 mille opgebracht. De organisatie, de serviceclub Kiwa- nis, stelt het geld beschikbaar aan een viertal goede doelen. 'De lachende tandarts' Jan Ruyten neemt voorgoed afscheid. De Sint Petrus Bandenkerk puilde uit van mensen die Ruyten de laatste eer bewezen. Hoewel de omvorming van gemeen tepolitie naar regiopolitie pas op 1 januari van start gaat, neemt Ven ray al in oktober afscheid van de ge meentepolitie. De leden van het gemeentelijk korps verdwijnen op een 'ludieke manier' om gekleed als regiopolitiemannen en -vrou wen weer ten tonele te verschijnen. Wethouder J. Driessen neemt het Amnesty International-rapport Po litieke Moorden en Verdwijningen in ontvangst. Het betekent ook in Venray de start van de wereldwijde Amnesty-campagne. In Limburg staat het land Marokko centraal. NOVEMBER De invoering van betaald parkeren in Venray is een feit. Wethouder Truijen luidt een nieuw tydperk in. Hij voedt een parkeerautomaat met enkele kwartjes en geeft daarmee het startsein. Het betaald parkeren verloopt niet probleemloos. De meeste parkeerautomaten moesten nog worden geïnstalleerd en om dat de cassettes met wisselgeld ont braken bleven de slagbomen op Blekersveld en Raadhuisplein geopend. Een groot deel van Noord-Limburg zit zonder stroom. Door een storing in het stroomvoorzieningsnet was op verschillende plaatsen - waaron der geheel Venray - het stroomver- keer lamgelegd. De storing duurde zo'n tien minuten. De regiopolitie in het distrikt Ven ray blijft streven naar een zo goed mogelijke 24-uurs zorg. Het distrikt bestaat uit de basiseenheden Ven ray, Gennep en Horst. Uitlopen is het doel van Herman Ilarends, Piet Dupont en Ruud Wijkniet. Het drietal neemt deel aan de marathon van New York. Ha- rends moet vlak voor het vertrek gedwongen afhaken. Het lange touwtrekken om de vesti ging van Van Schayik is ten einde. De ondernemer is gestart met de bouw aan het Wilhelminaplein. De flats aan de Veltumse Kleffen en Haammakerstraat beschikken over een huismeester. De medewerker gaat 38 uur per week werken in en om de flats. De banenpooler neemt na twee dagen al ontslag bij de Wo ningbouwvereniging Noord-Lim- burg. Er wordt een begin gemaakt met de restauratie van de beelden van de Grote Kerk in Venray. Een groep studenten uit Maastricht begint met het schoonmaken en conserve- ren van de beelden. Voor de eerste conservering van de beelden resteert nog een tekort van 30.000 gulden. De Piëlhaas luidt het 5x11 jaar feest in met een ludieke happening op het Schouwburgplein. Het is het startsein voor een 11-daags feest De gemeente Venray maakt zich sterk voor vervangende werkgele genheid in de zorgsektor. Venray heeft interesse in de vestiging van een TBR-kliniek en een penitentiai re inrichting op haar grondgebied. Zij kunnen gedeeltelijk het verlies aan arbeidsplaatsen (300 tot 400) by het Vincent van Gogh Instituut opvangen. Woningbouwvereniging Noord-Lim burg wil een aantal woningen in de wijk Brukske verkopen. Het wil daarmee de eenzijdigheid in met name de binnenring van de wijk (uitsluitend huurwoningen) door breken. Marlies de Loo. wethouder van Ven ray, is bij de komende gemeente raadsverkiezingen de nieuwe lijsttrekker van het CDA. Zij volgt daarmee Joos Truyen als lijsttrek ker op. De Woningbouwvereniging Noord- Limburg is gestart met een uniek experiment. Een drive-in woning aan de Chopinstraat is omgebouwd tot een woongelegenheid met vier wooneenheden voor mensen met een VTV (Vergunning tot Verblyi> status. De gemeente Venray hoopt zo de door het Ryk opgelegde huis vesting van VTV-ers sneller te doen verlopen. B. en w. van Venray willen op ter mijn van de Grote Markt een plein maken waar de horeca de toon aan geeft. Het oude raadhuis, tegen woordig muziekschool, moet daar bij een centrale rol vervullen. Café De Zwaan krijgt volgens Brouwery Bavaria in Liessel in het voorjaar van 1994 een nieuwe exploitant. De Venrayse biljarter Theo Kronen berg vestigt een uniek rekord. Hij fabriceert in het driebanden een se rie van twaalf caramboles en verwij dert daarmee een onaantastbaar geacht rekord in het Venrayse bil- jartboek. Medewerkers van Ruijters Parking- beheer beginnen met het kontrole- ren op betaald parkeren en het uitschrijven van 'bonnen'. Bij opgravingen langs de A73, ter hoogte van de Henri Dunantstraat, worden enkele restanten van graf heuvels uit de Romeinse tijd gevon den. De heuvels vormen vermoede lijk de begraafplaats van een Romeinse nederzetting. Venraynaar Twan Wintels wordt be noemd tot nieuwe algemeen sekre- taris van de Kamer van Koophandel Noord-Limburg. Hij volgt daarmee Jeu Sprengers op die een stapje te rug doet. Het college van b. en w. heeft het voornemen om de interimperiode voor zwembad De Sprank met en kele maanden te verlengen. Zij wil len in de raadsvergadering van december hierover een voorstel doen. De schoonmaakaktie van de bewo ners van de wyk Brukske verloopt niet vlekkeloos. De werkgroep CB-2 verwijt raadslid Joost v.d. Vorle de werkzaamheden verstoord te heb ben. Van de Vorle praat in op bewo ners die bezig zyn met snoeien. Volgens het ïaadslid maken de be woners met hun aktiviteiten ge- meentepersoneel werkloos. De sportverenigingen krijgen een voorschot op hetgeen ze in 1994 kunnen verwachten. In het boekje 'Tarievenonderzoek gemeente Ven ray' worden de tarieven van de sportaccommodaties onder de mi croscoop gelegd. De verenigingen kunnen een fikse verhoging tege moet zien. De Lokale Omroep Venray maakt bekend in de loop van 1994 te wil len starten met het uitzenden van reclame-boodschappen op de radio. De omroep wil op korte termijn daarover gaan onderhandelen met de uitgevers van het Dagblad voor Noord-Limburg en weekblad Peel en Maas. Henk Immelman Eberson - de man die opzien baarde door in juli in de etalage van boekhandel Van den Munckhof een schryfperformance te houden - heeft zijn Zuidafrikaan- se naamgenoot gevonden. Zijn zoektocht naar deze schrijver uit Zuid-Afrika werd uiteindelijk be loond. In februari is Eberson te zien in de televisie-uitzending Spo ren. Dit programma heeft de zoek tocht van Eberson op film vast- Raadslid V.d Vorle zorgt opnieuw voor opschudding. Via Omroep Limburg uit hij kritiek op de dub bele funkties, die diverse PvdA- politici bekleden. V.d. Vorle doet dit echter onder een andere naam, 'Jansen uit Venray'. Het raadslid verklaart dit gedaan te hebben uit angst voor dreigbrieven en scheid- telefoontjes, waarmee hij de laatste jaren regelmatig wordt lastig ge vallen. Het kerkbestuur van de St. Petrus Banden kerk maakt zich zorgen rondom de werkzaamheden op het Wilhelminaplein. Het bestuur stuurt een brief aan de aannemer waarin het stelt dat de werkzaam heden bij het Van Schaijik-complex voor grote trillingen zorgt Het kerkbestuur is bang dat de kerk grote schade oploopt. De zesjarige kleuter Robin van Ha peren redt z'n driejarig buuijonge- tje Daan van Sambeek uit de vijver van de achterburen. Dankzij de snelle reaktie van de jongen blyft het voor de peuter by een nat pak. De dames van tafeltennisvereni ging Red Stars schrijven historie. Zij worden kampioen in de eerste divisie en promoveren naar de ere divisie. Het is de eerste keer dat de Red Stars-dames op het hoogste ni veau gaan uitkomen. DECEMBER De winkeliersvereniging start een campagne ter voorkoming van win keldiefstal. De vereniging mikt daarbij op de medewerking van het winkelend publiek. Onder het mot to 'Diefstal gezien? Uw tip is ons wat waard' willen de winkeliers de klanten ertoe bewegen een winkel diefstal te melden. De Venrayse ondernemers zetten daar een "belo ning' tegenover. Het regionale monopolieteam boekt het eerste sukses in Venray. Bij een speciale aktie werden bij en in de flats aan de Haammakerstraat zes handelaren/gebruikers van hard drugs aangehouden. Leerlingen en docenten van Scho lengemeenschap Jerusalem bren gen met een aktie in het centrum 25.000 gulden by elkaar voor een kindertehuis in Roemenië. Het paard Gatecrasher is uitgeroe pen tot 'Siegerhengst met Eigen- leistung 1993' van de Duitse bond van renpaardenfokkers. Het paard is eigendom van Venraynaar Jan van den Elzen. De Koninklijke Harmonie Euterpe behaalt tydens het concours van de Bossche Bond een eerste prijs. De behaalde 310 punten zijn ruim vol doende voor promotie naar de ere- afdeling Een mijlpaal bij Atletiekvereniging Venray Regio. De vereniging verwel komt met Yassir Idrissi het 200e lid. Stichting Gemeenschapshuis Vre- depeel krygt 30.000 gulden van het Juliana Welzijn Fonds. De stichting is teleurgesteld dat de gemeente Venray geen bijdrage levert aan de uitbreiding en verbouwing van het gemeenschapshuis. Burgemeester Waals kondigt aan dat de burgers in de loop van 1994 een oordeel mogen geven over de dienstverlening van de gemeente. Het college wil verder het gemeen tehuis toegankelijker maken. Een aanpassing van de openingstijden wordt overwogen. De winkeliersvereniging speelt tij dens de kerstdagen voor Sinter klaas. Wie bij leden van het Winkelcentrum Venray inkopen doet, heeft kans een envelop in de handen geduwd te krijgen. Daar mee maakt hij kans op een prys in de verrassingsaktie. De Venrayse sportverenigingen ver zetten zich tegen de aangekondigde huurverhoging van de buitensport accommodaties. SV Venray heeft de besturen van de andere verenigin gen uitgenodigd voor een gesprek over de tariefsverhogingen. De splitsing Ripseweg-Twistweg in Vredepeel. Dat laat de Provincie Limburg weten aan de gemeente Venray. De provincie komt daarmee tegemoet aan de wens van de bewo ners van dit kerkdorp om deze splitsing veilig te maken. De gemeente Venray en Eurotapyt Venray BV hebben in hoofdlijnen een akkoord bereikt over de realisa tie van 55 parkeerterreinen op het terrein achter deze tapijtenzaak. Daarmee is de gemeente een stap verder in de realisatie van vervan gende parkeerplaatsen voor de op het Wilhelminaplein verdwenen plaatsen. De beurs Prodima wordt in 1994 niet meer gehouden. Dat maken de initiatiefnemers, de heren Clephas en V.d. Kamp, bekend. Onderne mend Venray heeft zich twee keer eerder met deze beurs gepre senteerd. Het bedrijf Animo Agribusiness uit Boekei ziet af van de vestiging van een varkensveiling op het toekom stige agrarische industrieterrein in Ysselsteyn. Het bedrijf wil niet lan ger wachten op het gereedkomen van een milieu-efïektrapportage. De opening van het tracé Boxmeer- Venray van de A73 wordt verstoord door een demonstratie van de ver eniging Milieudefensie. Met een blokkade nabij Boxmeer noodza ken zij minister Maij-Weggen en het gevolg de 'oude' weg door Boxmeer. Sambeek en Vierlingsbeek te nemen. Er komt geen verbindingsweg aan de noordzijde van het centrum tus sen de Raadhuis- en Eindstraat. Vol gens de onderzoeksbureaus Kuiper Compagnons/BVA lost die weg het verkeersprobleem in het centrum niet op. Bovendien heeft het gebied rond het Kerkpad een 'grote waarde. B. en w. van Venray deelt die con clusie. Het gebied krijgt waarscliyn- lijk een groen en stil karakter, een wens die ook wordt gekoesterd door de Stichting Stadspark. Riet Driessen uit Venlo en Jo Wil- lems uit Gennep zijn de eerste win naars van de door het Literair Café Venray Regio ingestelde Literatuur prijs 1993. Nieuw Spraeland kondigt aan te willen starten met een afdeling kin derpsychiatrie voor ernstig verstan delijk gehandicapten. Het zou daarmee de eerste psychiatrische behandelmogelijkheid zijn voor de ze groep gehandicapten. De watersnoodramp houdt heel Noord-Limburg in de ban. Venray blyft gevrijwaard van het hoge Maaswater. In Venlo, 'hagelen, Ar- cen, Meerlo, Wanssum en vele andere dorpen richt de watersnood ramp een grote ravage aan. De scha de is enorm. 1993 wordt afgesloten met een zwarte bladzijde en veel ge dupeerde Noordlimburgse mensen. IS

Peel en Maas | 1994 | | pagina 15