«ij® RYDER Karnaval met een literaire feestneus 15e Joekskapellenfestival in Venray Benefietwedstrijd levert 15 mille op Nieuwe toplaag voor Albionstraat PEEL EN MAAS Liedjesmiddag Overloon DANCING DE BREYENBURG SUNSET Jan Laugs te gast in Literair Café Venray-Regio Geen raadsleden op stembureaus PEEL EN MAAS Plan voor hoek Markstraat in de maak Besluit over overlast bij gemeentehuis Ileuzc kluut Prinsenbal De Huibuuke Harmonie Euterpe organiseert Bliekers Prinsenbal PEEL EN MAAS Donderdag 13 januari 1994 - Pagina 13 derd mensen bij de organisatie be trokken. JUBILEA Dit jaar spelen twee joekskapel- len mee, die ieder hun eigen jubi leum vieren. Zo bestaat de kapel Göt Net elf jaar, terwijl de Veltumse kapel Zuutjes An tien jaar oud is. Een bewijs, dat het fenomeen joeks- kapel een niet meer weg te denken plaats binnen de Venrayse gemeen schap heeft ingenomen. En dat er toekomst voor is blijkt uit het feit, dat Euterpe nagenoeg elk jaar een of meer nieuwe gezelschappen op de lijst van deelnemers kan plaatsen. VEEL PUBLIEK Ook dit jaar verwachten de orga nisatoren weer een massale toeloop van het publiek, en vele honderden mensen kunnen zich weer verheu gen op een oergezellige middag Hieronder drukken wij het volle dige programma van het Joekska- pellenfestival voor u af. De entree voor het evenement be draagt 7,50 per persoon. 'Zeg nou zelf, besluit Joep Vossen. 'Waar krijg je vandaag de dag nog zoveel muziek en carnavalsplezier voor zo weinig geld? 'n abonnement waard PROGRAMMA Aanvang 14.11 uur 14.15-14.30: Op Tied Muiy 14.30-14.45: Van Ibete noch Blaose 14.45-15.00: Lang Zök 15.00-15.15: Tbmequet 15.15-15.30: Rats d'r Neve 15.30-15.45: Apk en Raad van Elf 15.45-16.00: De Plaarzèk 16.00-16.15: Um te Baöke 16.15-16.30: Zuutjes An 16.30-16.45: Heisa 16.45-17.00: Göt Net 17.00-17.15: Efkes Waachte 17.15-17.30: Ut Göt 17.30-17.45: Noeët Tuus 17.45-18.00: Dikke Mik 18.00-18.15: Brandholt 18.15-18.30: Moj zat 18.30-18.45: Blaos Um Op 18.45-19.00: Platvuut 19.00 uur: Finale. Zondag 2 januari jl. vond in een overvolle Cultuurbunker in Over loon de jaarlijkse liedjesmiddag plaats. Zeer vereerd waren de aan wezige Huibuuke, toen het duo De Huivlègels met 'Huibuuk wil ik hie- te' als beste uit de bus kwam. Twee de werd de jeugdgroep Z.Z.N. met 'Flauwe Praot', terwyl de groep V.A.L.S. met 'Goeie raod zit ien 't vat' als derde eindigde. Iedere vrijdag een gezellige disco-, dansavond! Zaterdag 15 januari Vrijdag 4 februari Mgr. Bekkersstraat 56 Ledeacker tel.:08858-3133 Aan de vooravond van carnaval 1994 houdt het Literair Café Venray-Regio op vrijdag 14 janua ri een literaire avond onder het motie 'Karnaval met een literaire feestneus'. Gastspreker is de 65-jarige Roermondse schrijver en publicist Jan Laugs. Jan Laugs is in de Limburgse schrijvers- en camavalswereld een bekende persoonlijkheid. Hij staat bekend om zijn vlotte manier van schrijven en is bovendien een bege nadigd verteller. Ibt vorig jaar was hij aktief als journalist waarvan de laatste jaren als hoofdredakteur van het Katholiek Nieuwsblad in Den Bosch. Hij heeft zeven boeken ge schreven. Het jongste boek van Laugs verscheen twee jaar geleden onder de titel 'Met carnaval mag al les... maar enkele dingen niet'. CARNAVALIST De Roermondenaar is een echte carnavalist. Hij is geboren op carna valszondag en was in 1964 prins van de bisdomstad Roermond. Laugs heeft enkele hoge carnavals onderscheidingen gekregen. Zo is hij drager van de gouden legpen ning Toon Hermans van de Bond van Carnavalsverenigingen Lim burg, drager van de Orde van de Gulden Humor (Nederland) en de Orde van het Gulden Wammes (Bel gië). Bovendien is hij als professor en doctorandus verbonden aan de Narren Universiteit van Limburg. Kortom: Jan Laugs is carnaval. In het verleden verzorgde hij jaarlijks tientallen inleidingen, spreekbeurten en voorleesavon den. Tijdens de literaire avond in Venray probeert Laugs aan de hand van zijn persoonlijke ervaringen als consument, producent en hoog waardigheidsbekleder het wonder baarlijke verschijnsel carnaval te beschouwen en te verklaren. Deze bijzonder literaire avond vindt wederom plaats in het zaaltje van café De Volle Maan. De entree bedraagt slechts 5 gulden. Aanvang 20.30 uur. HALVE PRIJS I EXCLUSIEVE DAMESMODE _jk Ülhi grotestraat 7, tel. 04780-84263 Tydens de raadsverkiezingen van 2 maart a.s. zullen er in principe geen raadsleden worden ingezet in de bemensing van de stembureaus. Dit hebben burgemeester en wet houders onlangs besloten. Alleen in geval van personele problemen zullen raadsleden alsnog ingezet kunnen worden. Wel zullen zij dan niet in het stembureau van hun eigen kiesdistrik worden geplaatst. 'We willen daarmee alle mogelijke schijn vermijden van beïnvloeding vermijden', aldus burgemeester Waals in een toelichting. Voor de bemensing van het stem bureau heeft de gemeente wel een verzoek gericht aan personen die wel op een kieslijst van een party staan, maar die op een onverkiesba re plaats staan. elke week nieuws Niet verwaarloosd In onze uitgave van vorige week plaatsten wij een bericht met be trekking tot een bij de politie bin nengekomen melding van verwaar lozing van schapen in een wei aan de Rouwkuilenweg. In overleg met de eigenaar werden de schapen ver volgens in een andere wei geplaatst. De eigenaar schakelde verder een dierenarts uit Ysselsteyn in en die stelde een onderzoek in. Bij dat on derzoek kwam onomstotelijk vast te staan de de schapen door de ab normale regenval flink onder de modder zaten, maar verder kernge zond waren. Volgens de dierenarts kon de schapenhouder geen ver waarlozing verweten worden. Hier van deed de schapenhouder mede deling bij de politie die onze redaktie hiervan helaas niet op de hoogte, stelde. In mei van dit jaar ligt er een con creet plan klaar voor de herinrich ting van de hoek Markstraat/ Eindstraat. Die afspraak heeft de ge meente gemaakt met de firma Bouwmij Janssen. De aannemer is eigenaar van een groot deel van de grond ter plekke en heeft al langer plannen om daar een nieuwbouw- projekt te ontwikkelen. De gemeente is eveneens in ge sprek met de firma Berden, eige naar van de grond in de School straat tussen In de Rijp en Supertex (de voormalige smederij Zegers). Daar kunnen nu vrijelijk auto's gra tis worden geparkeerd, terwijl over al elders in het centrum voor een parkeerplaats moet worden betaald. Dat is de gemeente een doorn in het oog, maar wethouder Truijen heeft afgesproken met Berden dat er pas overlegd wordt nadat de bouwwerk zaamheden schuin tegenover zyn afgerond. Truyen maakte dit vorige week donderdag bekend. Het college van b. en w. besluit de ze week welke maatregelen de ge meente gaat nemen tegen automo bilisten die hun auto parkeren op de inrit naar het gemeentehuis. Dat heeft wethouder Truijen vori ge week donderdag laten weten. In de commissievergadering openbare werken zei Truijen zelf aktief mee te zullen werken om een einde te maken aan de overlast van illegaal geparkeerde auto's. 'Als wethouder verkeer zit 't me tot hier', aldus Truyen. Op de inrit naar het ge meentehuis werden afgelopen don derdag zo'n twintig geparkeerde auto's gesignaleerd, terwyl parke ren daar verboden is. Vernielingen aan geparkeerde auto Een inwoner van Venray kwam tot de ontdekking dat zyn aan de Merseloseweg geparkeerde perso nenauto behoorlijk was bescha digd. Er kon niet worden vast gesteld of die vernielingen door vandalisme dan wel door een aan rijding waren veroorzaakt. De scha de wordt geschat op ƒ1.350,-. Breuk in waterleiding Vrydagavond kwam bij de politie een melding binnen dat water uit de grond spoot in de buurt van de Sleutelbloem, waar een bouwbe drijf bezig was met bouwwerkzaam heden. Nadat de politie poolshoogte had genomen bleek er inderdaad sprake te zijn van behoorlijke wateroverlast. De waterleidingmaat schappij werd ingeschakeld eh per soneel daarvan repareerde de gesprongen transportleiding. De schade bleef beperkt dankzij deze snelle ontdekking. De wedstrijd SV Venray tegen NEC uit Nijmegen, die dinsdag avond werd gespeeld, heeft een be drag van byna ƒ15.000,- opgeleverd. Dat heeft SV Venray voorzitter Wiel Michiels na de wedstrijd bekend ge maakt. De opbrengst van deze wed strijd zal deels in een fonds worden gestopt, dat speciaal bedoeld is voor bedrijven die door de watersnood zijn getroffen. De andere helft zal op het gironummer 777 worden overgemaakt. De benefietwedstryd, een initia tief van de Lokale Omroep en SV Venray heeft dus een mooi bedrag opgeleverd. In totaal werden onge veer 1500 toegangsbewijzen ver kocht. Een deel daarvan is bij een aantal bedrijven van de hand ge daan, terwyl enkele honderden kaarten op de maandagmiddag- markt werden verkocht. In totaal zijn ongeveer 1000 mensen naar de wedstrijd komen kijken. De aftrap van de wedstrijd werd verricht door de kersverse prins Tenny Tbnen van De Piëlhaas, samen met vorst Hub. In de pauze werd door Eric Pe ters van de Lionsclub Venray be kend gemaakt dat deze serviceclub de aktie met ƒ5000,- zou onder steunen. De wedstrijd kende een aantrek kelijk, open karakter, waai'bij Ven ray toch zeker niet de mindere van de Nijmeegse gasten was. De eind stand werd een kwartier voor tyd bepaald. Uit een strafschop werd het 0-1 voor de eerstedivisieclub. Het bestuur van vastelaovesclub De Piëlreuzen uit Ysselsteyn (Reu- zesteyn) heeft besloten dit jaar de Reuzekluut uit te reiken aan An Claessens-Vollenberg. De Reuze kluut is de hoogste onderscheiding van de Ysselsteynse vastelaovesclub voor iemand die zich op onbaat zuchtige manier verdienstelijk heeft gemaakt voor de dorpsge meenschap gedurende een reeks van jaren. Dit jaar is deze dan ook toegekend an An Claessens-Vollen berg voor haar vele verdiensten voor de Ysselsteynse korfbalclub De Peelkorf. Gedurende een tiental jaren heeft zij zich op een voortreffelijke ma nier in diverse funkties ingezet voor de Ysselsteynse korfballende dames van jong tot oud. Bij De Peel korf bekleedde zij de funkties se- kretaresse, leidstervan de Senioren 1, waarnemend voorzitster en wed- stry dsekretaresse. Mede door haar inzet is de Peel korf uitgegroeid tot een bloeiende sportvereniging in Ysselsteyn met een 150 leden vanaf pupillen tot en met rekreanten. Op sportief gebied werden dan ook tal van suksessen behaald. Hiervoor is behalve de in zet van de leden en trainers(sters) ook een goede sfeer binnen de ver eniging nodig. Ook op dit vlak lig gen haar verdiensten omdat haar huis vaak het huis van de korfbal club was en bijna de hele familie zich inzette voor de korfbalclub. Dat haar inzet groot was voor de korf balclub moge blylten uit het feit dat zy in die tyd ook wel de moeder van de korfbalclub werd genoemd. Voor de vele verdiensten van de Ysselsteynse korfbalclub werd zij benoemd tot erelid van SV Yssel steyn waarvan de korfbalclub in middels een onderdeel is geworden. Behalve dat zy zich inzette voor de organisatie van de korfbalclub zette zy zich ook in om de kas van de vereniging te spekken. Al 18 jaar hielp zij mee met het bakken van oliebollen om middels de huis-aan- huis verkoop hiervan aan inkom sten te komen voor de vereniging. Opgemerkt mag dan ook worden dat zy dan ook vaak in de olie is ge weest voor de korfbalclub. Zaterdag 15 januari a.s. wordt de nieuwe prins van De Huibuuke be kend gemaakt. Het Prinsenbal wordt gehouden in de Cultuurbun ker en begint om 20.30 uur. Tevens wordt deze avond de Raad van Elf en het boerenbruidspaar bekend gemaakt. Ook is er voor de best en origineelst verklede Huibuuk een wisselbeker beschikbaar. De entree voor deze avond be draagt ƒ7,50 of op vertoon van een passe-partout kaart. Het geheel wordt omlijst door een live-orkest. Toeval bij dit alles is dat zij de tweede vrouw is die de Reuzekluut in ontvangst mag nemen en haar moeder, mevr. Vollenberg-Aerts de eerste vrouw was. De uitreiking van de Reuzekluut vindt plaats als laat ste onderdeel van de liedjesmiddag op zondag 16 januari a.s. in de Sme- lehof. Behalve de uitreiking van de Reuzekluut staan op deze middag ook de voorselektie voor de Reuze kraker 1994 en de ondertrouw van het boerebruudspaar op het pro gramma. De boerenbruiloft wordt dit jaar georganiseerd door de LVB. ïv° fes VJO VOL Zwitserse Tegelkachels Antiek in Eiken en §renen Gopie Antiek §eloogd §renen Eet- en Salontafels Stoelen Kasten (Dressoirs en Gommodes Slaapkamers "Babykamers •èc Banken en fauteuils Loyd Loom en Biet Messing Binnenverlichting Spiegels 'Woon- en Tuindecoraties Buitenverlichting Bielsen en Hekwerk Stationsweg 86 5807 AG Oostrum-Venray tel. (W8O-85956/8036/ Open: di. t/m do. 13.30-17.30 uur vrij. 13.30-21.00 uur za. 9.00-16.00 uur Gemeentelijk verzoek aan provincie: De gemeente Venray heeft de pro vincie Limburg geviaagd om met spoed de Albionstraat in Leunen te voorzien van een nieuwe toplaag. De huidige zit vol kuilen en is drin gend aan vervanging toe. Dat heeft wethouder Truijen don derdag laten weten in de vergade ring van de commissie openbare werken. Truyen heeft er bij de pro vincie en passant op aangedrongen om gelijktijdig snelheidsremmers aan te brengen. Regelmatige kon- troles van de politie ten spijt wordt er op de Albionstraat veel te hard gereden. De Venrayse wethouder heeft bij z'n provincie-collega ook aangedrongen op uitvoering in overleg met de dorpsraad van Leu nen en de gemeente. Aanstaande zondag, 16 januari, organiseert Venray's Koninklijke Harmonie Euterpe voor de vijftien de achtereenvolgende maal het tra ditionele Joekskapellenfestival. Dit altijd weer zeer geliefde en druk be zochte carnavaleske evenement wordt gehouden in de Venrayse schouwburg en begint om 14.11 uur. GROTE DEELNAME Ook dit jaar weer hebben de Ven rayse joekskapellen spontaan en enthousiast gereageerd op de oproep, om weer een klinkend en uitbundig muziekfestijn op de planken te zetten. Maar liefst ne gentien kapellen zullen voor u op treden, waaronder enkele oude bekenden, zoals Blaos um op, Efkes Waachte, Moj Zat, Rats d'r Neve en de Plaarzelc. Wij noemen deze ge zelschappen met name, omdat zij ook aan de wieg stonden van het festival: al by de eerste uitvoering in 1980 waren zij van de partij! Maar ook jonge en nieuwe joeks kapellen laten zich niet onbetuigd: een nieuwe ster aan het firmament is dit jaar het gezelschap Op Tied Muiy, dat ook maar meteen de spits afbijt. Om precies 14.11 uur geven zij hum première op dit festival. PROGRAMMA De organisatoren hebben ook dit jaar weer voor een non-stop pro gramma gekozen. De kapellen wis selen elkaar af in een continu programma, en ieder heeft een kwartier speeltijd ter beschikking. Als laatste treedt leap el Platvuut op; het is dan inmiddels tegen zeven uur in de avond, het tijdstip, waar op de klinkende finale gepland staat. ORGANISATIE 'Het is elk jaar weer geweldig leuk om het festival op touw te zetten', zegt Joep Vossen, bestuurslid van Euterpe, die met de voorbereidin gen van het festival is belast. 'Ik doe het nu al zovele jaren, en steeds weer verheug ik mij over de geweldige bereidwilligheid en inzet van alle kapellen om er een prachti ge middag van te maken. Voor onze harmonie betekent het een behoor- lyk krachtsinspanning, want al on ze leden zyn op deze middag in touw. Gelukkig krijgen we hulp van MMSK St. Petrus Banden, dat de garderobe voor haar rekening neemt. Al met al zijn er ruim hon- Zaterdagavond 15 januari a.s. gaan de Bliekers en Bliekerinnen hun 34e prins verwelkomen. Deze prins neemt de scepter over van prins Toon d'un Derde, die een enerverend regeringsjaar achter de rug heeft. Hy stond er steeds wan neer in dit 33e jaar ook extra aktivi- teiten moesten worden verricht. Een geweldig goede prins. De Prinsefuuk, club van ex- prinsen in het Bliekersriek, zal Toon de kans bieden om één van hen te worden. Daartoe zal Toon wel positief door de opnemingsceremo nie moeten komen, maar in Maas hees is er niemand die aan een gunstige afloop daarvan twijfelt. Na deze plechtigheid zal zo rond elf over elf de nieuwe prins onthult worden. Tientallen namen circule- ren in het geruchtencircuit maar zoals gebruikelijk is het dit jaar ook weer een van de best bewaarde ge heimen binnen de Bliekersge- meenschap. Vorst Piet zal de ceremonie lei den, waarna de aanwezige Bliekers en Bliekerinnen met hun nieuwe prins en de raad het bal gegaran deerd weer enthousiast zullen aan grijpen om de installatie van de prins 1994 nog vele uren te vieren. Natuurlijk zal de eigen joekskapel Net op Tied tesamen met het hof- orkest De Dalonies voor de juiste muzikale ondersteuning zorgen. Aanvang van het bal 20.11 uur in het gemeenschapshuis.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 13