PEEL EN MAAS Gouden bruidspaar in Oirlo 'Nieuwjaerswensch van den Courantier' voortzetting van zeer oude traditie Het Communie en Bruidsfestijn '94 Vijf gewonden bij botsing Bouw 30 woningen Planoform in Landweert begonnen Wie... Wat... Waarom... Bewoner betrapte inbrekers En zoë was 't ien Vènroj is 'n welkom verjaardagskado Verkrijgbaar in de boekhandel Gimsel Natuurvoeding, de smaak van de toekomst! Wim en Sientje van Rhee 'Eer aan de man, die het schreef, een vrij man, die het te zeggen weet ook! Goed dat hy zyn pen niet in gal doopte, maar even zo goed de vloer aanveegde met heel wat onge rief. Dat schreef ons vorig jaar een lezer, naar aanleiding van 'De Nieuwjaerswensch van den Couran tier' van G.S. van den Vondel, in Peel en Maas van donderdag 7 ja nuari 1993. Dit was een van de vele schriftelijke, mondelinge en telefo nische reakties, die we toen kregen, naar aanleiding van dit 'Vondeli- aanse' gedicht, waarin de 'Ryme- laer' ludiek de draak stak met Venrayse gebeurtenissen in 1992. Maar er waren er ook, die zich af vroegen waarom een dergelijke nieuwjaarswens in 'elite-praat' moet worden verpakt omdat de doorsnee-lezer geen Vondeliaanse taal leest. Maar dat is nu juist de tra ditie, die teruggaat tot het einde der 17de of het begin der 18de eeuw. KLORIS EN ROOSJE By gelegenheid van de opening van de Amsterdamse Schouwburg in 1638 schreef "s Lants outste en grootste Poëet' Joost van den Von del (1587-1679) het treurspel 'Gys- breght van Aemstel', waarin de ondergang van Amsterdam en de ballingschap van de hoofdpersoon in de dichtvorm van die tijd wor den beschreven. Wie kent b.v. niet uit de Rei van de Edelingen de tekst:' Waer werd opreghter Trouw, dan tusschen Man en Vrouw ter Waereld ooyt gevonden?' Eeuwenlang was het traditie, dat op Nieuwjaarsdag in de Amster damse Stadsschouwburg Vondels Gijsbreght van Aemstel werd opge voerd. Sedert het einde van de 17de of het begin van de 18de eeuw werd de opvoering besloten met een boeren-operette: 'De bruiloft van Kloris en Roosje'. Door zijn eigen aardige samenstelling gaf dit stukje steeds de gelegenheid allerlei wen sen en kritieken in te voegen. Oor- sponkelijk werden Amsterdamse toestanden gehekeld, maar later werd daarbij ook de landspolitiek betrokken. NIEUWJAARSWENSEN Toen na het midden der 19de eeuw de dagbladpers opbloeide, gingen de Courantiers dagblad schrijvers) hetzelfde doen, wat ste delijke Nachtwakers, Aanstekers der gas-lantaams 'Asch- en Vuylnis- ophaalders', Klokkeluiders etc. al vanaf 1730 (tot plm 1880) deden. Die mensen, die in dienst stonden van de burgerij boden bij het begin van het nieuwe jaar nieuwjaars wensen aan 'Alle Burghers en Inge- zeetenen'.jn de - meestal gerecht vaardigde - verwachting daarvoor wat geld te ontvangen. De wensen werden in dichtvorm geschreven en dikwijls versierd met aardige houtsneden van kinderspelen, dorpsgezichten of taferelen uit de Bijbelse geschiedenis. Soms ook be stond de versiering uit een prent, die het beroep van de aanbieder uit beeldde. IN NIJMEGEN Met name in Nijmegen was in de vorige eeuw de stoet der heilwen- sers, die ol' in zalvende vroomheid of in rijmelende en zwijmelende bewoordingen hun goede wensen aanboden aan 'Cooplieden, Borgers en Inwoonders', aardig uitgebreid. Behalve b.v. de Tamboers der Stede lijke Schutterij, waren ook de 'Nachtwachts', de 'Kleppermannen', de "Ibrenwachters' en de 'Stadsweg werkers' op de eerste nieuwjaars dag erg aktief. Zelfs de 'Bediende van de Schouwburg' en de 'Stads- vischhakker' lieten in de gezwollen taal van die tijd van zich horen. In 1851 besloot J. Daniels, de 'stads- vischhakker' zijn wens aan de Edel Achtbaare Burgery der Stad Nijme gen met: 'Dat Heilbot, Zalm en Kabeljauw, (Sierlijk door myn hand gesneden!) Geurig, op uw dis moog dampen Zij dit Jaar Uw toegewyd'. LUCRATIEVE HANDEL Van die Nymeegse stadsvischhak- ker mogen we aannemen, dat hy zyn 'gedicht' zelf heeft geschreven. Maar ook mogen we aannemen, dat onder de steendrukkers van die schone heilwensen een wellicht lu cratieve handel bestond. Zo werden b.v. de woorden van de Nymeegse 'Gasstookers' uit 1851 in 1869 de tuinman van het Valkhof in de mond gelegd. En de 'Nachtwachts der gemeente Eist' maakten in 1876 dankbaar gebruik van de eerdere tekst van hun Nijmeegse collega's. Zelfs zijn dezelfde Nymeegse teksten te vinden in de nieuwjaars wensen aan alle Burgers en Inge- zeetenen van Zaandam, Koog aan de Zaan en Westzaandijk. DE KRANTEN Na plm. 1880 droogden kennelijk de inspiratiebronnen van de men sen, die de burgers ten dienste stonden, op. Misschien ook wel om dat de kranten zich meester maak ten van de teksten van de Amster damse Kloris en Roosje, al dan niet aangepast aan gebeurtenissen in eigen omgeving. Zo ontstond de jaarlijkse 'Nieuwjaarswensch van den Courantier', met behoud van de zalvende vroomheid, rijmelende en zwy melende bewoordingen en in de 'Vondeliaanse taal'. Veel kranten hadden hun eigen 'courantier', die de traditie konden voortzetten. EINDE TRADITIE? Na 1945 werd het de kmnten wel gemakkelijker gemaakt. Er was één courantier van een landelijke pers dienst, die zijn in Vondeliaanse styl geschreven nieuwjaarswens toe zond aan de aangesloten bladen. Hierin werd de lands- en later ook de wereldpolitiek op een ludie ke manier gehekeld. In het begin van de tachtiger jaren stopte men - om een of andere, nooit duidelijk geworden, reden - de toezending van 'De Nieuwjaerswensch van den Courantier', die steevast eindigde met: 'Maer ondancks Alles en wat oock de Toecomst baer, wenscht U Uwen Courantier een ryck geseeg- Op de lste januari van liet jaar 1851 droeg J. Daniels, 'Stadsvisch- hakker', zijn Nieuwjaars Wensch op aan de Edel Acht baare Burgerij der Slad Nijmegen. hent Jaer'. Hiervoor in de plaats kwam een in de hedendaagse taal geschreven nieuwjaarswens, die vanwege inhoud en taalgebruik ernstig albreuk deed aan een meer dan honderdjarige traditie. PEEL EN MAAS De toenmalige hoofdredakteur van Peel en Maas, de heer Dick van den Munckhof, en zijn redaktieme- dewerker G. Schütte vonden het achterwege blijven van de Vondeli aanse nieuwjaarswens, een verlies voor de krant. Door het herschrij ven van de toegezonden tekst kon den zij aanvankelijk een lokaal tintje toevoegen aan het gedicht. Maar de nieuwe, landelijke, .versie leende zich daar niet toe. En zo werd het idee geboren de traditie voor te zetten om eens per jaar - zo als Kloris en Roosje deden - G.S. van den Vondel wensen en kritieken te laten spuien en dingen te laten zeg gen, die meestal ongezegd blijven, maar wel de mening van de bevol king zijn. Soms wel hard en scherp, maar dat moet kunnen eenmaal per jaar. G.S. van den Vondel Vanavond 19.00 uur Lokale Omroep Venray. In de vroege zondagmorgen om even na vier uur hoorde een 35-jarige bewoner van een woning aan de Casten rayseweg vreemde ge luiden. Hij ging kijken wat er aan de hand zou kunnen zyn en werd in de garage gekonfronteerd met een man die een bivakmuts over zijn hoofd had getrokken. Hij ging de konfrontatie aan maar wapende zich met een stoel, waarmee hij de onbekende man die aan de haal ging achtervolgde. Op zijn erf stond een auto klaar met daarin zeker nog twee personen, eveneens met een bivakmuts over het hoofd. Met de stoel sloeg hij op de auto in, die daarop werd gekeerd. Het is nog niet duidelyk of de bestuurder op de bewoner heeft in willen rijden, maar die vluchtte de woning bin nen. Eén van de mannen is nog uit de auto gestapt en heeft enkele rui ten van de woning ingeslagen. De bewoner belde de politie die alle omliggende korpsen in aktie liet komen zonder echter resultaat te boeken. De auto is richting Oirlo vertrokken. Soortgelyke vormen van inbiaken met geweld vinden de laatste tijd in de gehele regio plaats en gezien de gevaarlijke vorm zal de politie alles in het werk stellen om in samenwerking met andere korp sen de daders in de kraag te grijpen. De politie legt verband met de in braken in die nacht in de show room van een garagebedrijf aan de Leunseweg, waar vier sportvelgen en vier autobanden werden ont vreemd. Hier werd de ruit van de showroom vernield. In diezelfde nacht werd een ruit vernield van een aan de Plataan straat gelegen automaterialenhan- del. Daar werden binnen enkele minuten een aantal radiocassette- rekorders en CD-spelers ont vreemd. Ook hier bedraagt de schade enkele duizenden guldens. DONDERDAG 6 JANUARI 1994 Nr. 1 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG Na een succesvolle eerste uitgave van Communie 1993, georganiseerd door Jos Arts Jeugdmode in samen werking met een aantal andere be drijven, ontstond het idee om het geheel een bredere gestalte te geven in de vorm van een combinatie tus sen communie- en bruidsmode. Hiertoe werd contact gezocht met het landelijk bekende bruidshuis Koonings in Deume. Vanwege de ruime ervaring die zij reeds hebben met het organiseren van grote shows in plaatsen zoals Eindhoven, Breda, Den Bosch en Helmond was de keuze als huwelijkspartner niet zo moeilyk. Allereerst wordt op zondagmid dag 30 januari gestart met een tweetal communieshows om 13.30 en 16.00 uur. Tijdens een feestelijke presentatie kunt u kijken naar de allernieuwste collectie kindermo de, speciaal toegespitst op het com muniefeest, maar die zeker ook daarna met plezier gedragen zal worden. Getoond worden collecties van de bekende merken, die zich ook speciaal toespitsen op het com- muniegebeuren. Het programma wat op 30 en 31 januari gepresenteerd wordt, zal dan ook zeker alle bruidsinfo's doen verbleken die men momen teel in de regio aantreft. In de fraaie ambiance van Dans Partycen trum Janssen aan de Raad huisstraat 6 in het centrum van Venray wordt een wervelende show gepresenteerd die zowel op zondag als op maandag om 19.30 uur be gint. Getoond wordt de grootste en meest exclusieve collectie bruids kleding van Zuid-Oost Nederland met ruim 250 modellen voor zowel bruid als bruidegom. Bijzonder is ook de collectie lin gerie van de firma Liverea die ty- dens deze shows door een aantal manequins getoond zal worden. Gedurende de avond kunt u zich tevens geheel vryblyvend laten in formeren over een groot aantal za ken die u goed van pas zullen komen by de voorbereiding van de grote dag. Dit alles vindt plaats in de fraaie ambiance van Dans Par tycentrum Janssen dat byzonder geschikt is voor het welslagen van de grote dag, maar ook voor tal van andere activiteiten byzonder ge schikt is. Kaarten voor zowel communie- als bruidsmodeshows zijn verkrygbaar by alle deelne mende zaken. Kaarten voor de com munieshow kosten 5, per persoon. Kaarten voor de bruidss how kosten 12,50 per persoon, in clusief koffie en gebak. Voor alle informatie: 04780-10500 of 04780-88567. Zelfverzorging en make up Beschouw uw lichaam als een huis. Als het huis niet goed onder houden wordt, zal het onderkomen en een droevige aanblik tonen. Een lichaam dat goed verzorgd wordt, van binnen en van buiten, zal er stralend en gezond uitzien. Het is noodzakelijk om hier zo vroeg mo gelijk mee te beginnen. Deze kursus wordt verzorgd door een deskundige schoonheidsspeci aliste en heeft dan ook als doel u te leren uw huid op de juiste wijze te verzorgen. Tijdens de kursus komen o.a. de volgende onderwerpen aan bod: op bouw en funkties van de huid; rei nigingsmethoden; maskers en serums; handverzorging; lichaams verzorging en make up. Materialen en verzorgingspro- dukten, aangepast aan elk huidtype en leeftijd, worden door de docent verstrekt. Deze kursus van zes lessen start op donderdagavond 27 januari in Venray. Nieuwsgierig: bel de Volks universiteit Venray e.o., 04780- 80185. Bloemhoning 100% natuurzuivere honing, verkrijbaar in crème of vloeibaar. Reuzepot met reuzevoor- deel Rijstwafels Natufood] RUST WAFEiS Licht verteerbaar, calorie-arm glutenvrij! Maandagmiddag omstreeks half vyf wilde een 54jarige bestuurder van een personenauto uit Weert, komende vanaf Heide de Deumese- weg oversteken richting Langstraat, maar hij had het van rechts komen de verkeer uit de richting Wanssum slecht ingeschat. Een kleine be drijfsauto, bestuurd door een 48-jarige inwoner van Breda was te dicht genaderd en kon een botsing niet meer voorkomen. Bij die botsing schoof de auto van de Weertenaar door, tolde in het rond, kwam vervolgens tegen een ANWB-bord terecht, kaatste terug en botste tegen een vóór de krui sing op de Langstraat stilstaande personenauto van een 35-jarige in woonster van Venray. De bestuurder uit Weert werd met levensgevaarlij ke verwondingen aan het hoofd naar het ziekenhuis vervoerd en later voor een operatie ve behandeling naar het Venlose ziekenhuis. Het eveneens in die auto zittende 11-jarige zoontje liep ook zware hoofdverwondingen op, maar hoefde niet naar Venlo te wor den overgebracht. Een inzittende van de Bredase autogeen inwoner van Urmond, werd met verwondin gen aan been en hals in het zieken huis opgenomen. De bestuurster van de Venrayse auto en haar 3-jarige kind liepen lichte verwondingen op, maar kon den na behandeling in het zieken huis naar huis worden overge bracht. De ravage was groot, maar het lukte de politie het verkeer via de ventwegen en parallelwegen, zonder al te veel vertraging om het kruispunt te leiden. Inbraak tijdens verblijf in het ziekenhuis Na ontslag uit het ziekenhuis kwam een inwoner bij terugkeer in zijn woning aan de Seilier tot de ontdekking dat er tijdens z'n zie kenhuisverblijf was ingebroken in het schuurtje achter zijn woning. Door forcering was toegang ver schaft en werden een fiets en aan wezige gereedschappen ontvreemd. Dat alles ter waarde van ƒ4.000,-. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Op vrijdag 14 januari zal het aan de Hoofdstraat 12a in Oirlo wonend echtpaar Van Rhee-Hermes haar gouden huwelijksfeest vieren. De generale repetitie heeft het paar reeds achter de rug want op de dag dat het 50 jaar geleden was dat zij in Oss voor de ambtenaar van de Burgelijke Stand het jawoord ga ven, hebben ze dat feit in familie kring reeds herdacht. Het echte feest begint met een Eu charistieviering in de parochie kerk. Om de Heer te danken voor al het moois wat ze hebben mogen be leven en dat ze de kracht hebben gekregen in hun moeilijke periodes om verder te gaan. Zonder in de tails te treden blijkt uit hun levens verhaal dat het zeker niet altijd op rolletjes heeft gelopen en beiden hard hebben moeten werken. BAKKER De gouden bruidegom, WIM VAN RHEE (80), is geboren en getogen in Castenray. De eerste jaren dat hy naar school moest, moest hij de lan ge weg afleggen naar Oirlo, omdat Castenray toen nog geen school had. Ily weet zich nog goed te her inneren dat hij op jeugdige leeftijd zelfs mee heeft gewerkt bij de aan leg van de weg van Castenray naar Oirlo. Dat kwam omdat zijn grootva der kantonnier was bij de gemeen te. Wim moest de slagboom om hoog doen om het verkeer door te laten. Zijn ouders hadden op de kruising van de wegen naar Horst en Oirlo een café, annex bakkerij en winkel in koloniaalwaren. Toen hij van school kwam in 1925 was de stap om bakker te wor den dan ook eigenlijk maar een kleine, want iets anders was er in Castenray toch niet te vinden. De vakbekwaamheid leerde hij bij bak kers in Blerick, Venlo en Tegelen. In 1937 stelde zijn vader een be zorgdienst in en dat betekende eerst by de klanten de lijst ophalen en later de bestelde waren afleve ren. Dat was hard werken: in de bakkery vroeg beginnen en de be zorging stopte pas als de laatste klant geholpen was. Wim van Rhee vervulde zijn mili taire dienstplicht en werd opgeroe pen met de mobilisatie. Hij kwam in de omgeving van Oss te liggen. Daar leerde hij zijn vrouw kennen en ze trouwden op 13 december 1943 in Oss. Na hun huwelijk trok het jonge paar - er was geen andere huisvesting mogelijk in de oorlog - in bij Wim's ouders in Castenray. De bange dagen van het laatste oorlogsjaar werden in Castenray doorgebracht, totdat de Duitsers Castenray evacueerden. Gelukkig kregen zij onderdak in Horst. Voor de gouden bruidegom werden het spannende dagen, toen hij met an deren door de Duitsers werd opge pakt en naar Duitsland werd getransporteerd. Voor hem kwam toch de bevrijding en de hereni ging. Door de Engelsen werden ze weer naar Castenray teruggebracht. SUPERMARKT De gouden bruid SIENTJE HER MES (76) is geboren en getogen in Oss, waar ze niet alleen de lagere school bezocht maar ook het voort gezet onderwys. Ze kwam op kan toor terecht en later in een kruidenierszaak. Die ervaring kwam haar later goed van pas want ook zij had het vak onder de knie en ze is er nu nog dankbaar voor dat ze een goede opleiding heeft mogen volgen. Alleen de eerste tijd was het voor haar in Castenray moeilyk wennen. In 1949 grepen ze beiden de kans aan om aan de Zandhoek te gaan wonen. Wilde men een goed belegde bo terham hebben in Oirlo - daar wa ren in die tijd zeven bakkers die naast brood ook koloniaalwaren verkochten en een bezorgdienst on derhielden - dan moest men onder nemend zijn. Het echtpaar Van Rhee begon aan de Pastoor Ge- raerdsstraat een supermarkt annex bakkerij. Daar werd gewerkt tot in 1974. In dat jaar werd de gouden bruidegom 60 jaar en omdat hij wist dat er geen opvolger was werd de zaak verhuurd en later verkocht. De supermarkten van nu zijn niet te vergelijken met de supermark ten van toen. Sluitingstijden kon den moeilijk worden gehandhaafd, want dat betekende klantenverlies en daarom bleef het een zoete inval. 'Als wij zouden moeten verwoorden wat voor sjouwen het was, dikwijls langs ongebaande wegen in de win ter, dan zou geen lezer dat begrij pen', zo vertelde ons de gouden bruidegom. SPURRIEMÖKKE De bakkersorganisatie had het ta lent van Wim van Rhee al vroeg ontdekt, want toen de voorzitter van de Venrayse bakkersbond, Thei Wintels moest worden opgevolgd werd Wim met algemene stemmen tot voorzitter gekozen. Die funktie heeft hij vele tientallen jaren ver vuld. De Venrayse afdeling telde toen circa 30 leden en die gingen ieder jaar met hun echtgenotes een reisje maken voor één of meerdere dagen. Daaraan heeft het gouden paar nog vele leuke heiinneringen overgehouden. Natuurlyk strikte ook de Mid denstandsvereniging hem voor een bestuursfunktie en Wim stond aan de wieg van carnavalsvereniging De Spurriemökke. Hy was vele jaren lid van de Raad van Elf en ook in la tere jaren vierde hij carnaval, want hij is ook bejaardenprins geweest. Wim van Rhee was verder acht jaar voorzitter van de Bejaardenvereni ging, lid van de Dorpsraad en van de biljartvereniging, maar dat is al lemaal verleden tyd, al is hy blij dat hij voor de Oirlose gemeenschap iets heeft mogen doen. Ook gouden bruid Sientje heeft zich ingezet voor de Oirlose ge meenschap. 21 Jaar had zij zitting in het bestuur van het dameskoor en in het stichtingsbestuur van de volksdansgroepen, waarvan zij ook nu nog een aktief lid is. Dat alles was alleen maar mogelyk nadat de drukte van het gezin en de zaak wat minder werd. Nu nog vinden ze ontspanning in het kaartspel met het rikken met een vast clubje. Met hun zeven kinderen en tien kleinkinderen verheugen zij zich op de viering op vrijdag 14 januari. Na de Eucharistieviering zal het verdere feest worden gevierd in zaal De Ruif, waar tussen 19.00 en 20.00 uur iedereen de gelegenheid zal krijgen hen te feliciteren. Na het feest hopen beiden nog veel van hun levensavond te mogen genie ten omringd door hun kinderen en kleinkinderen die hen regelmatig weten te vinden, zoals op 3 januari toen de gouden bruidegom zijn 80e veijaardag mocht vieren. Auto ontvreemd Een 23-jarige inwoner deed aan gifte van diefstal van zijn personen auto, die hij had geparkeerd op de parkeerplaats bij De Kiosk. De auto heeft een waarde van ƒ4.500,-. Start project Schoolstraat dit vooijaar In een periode waarin grond en ruimte in de westerse samenleving steeds meer schaarse goederen worden dient men er des te creatie ver en inventiever mee om te gaan. Dat geldt in het byzonder voor be drijven die hun boterham verdie nen met het verwerven van grond en het ontwikkelen van onroerend goed. Planoform is zo'n bedrijf. De divisie Zuid, bestaande uit direc teur Leo Rücker, projectmanager Marcel Hoogendorp en commer cieel manager Ronald Steemers, heeft al verschillende keren projec ten ontwikkeld, waar anderen geen kans zagen. In Venray heeft het be- dryf ook enkele projecten onder handen. Zeer onlangs startte in Landweert de bouw van dertig wo ningen waarvoor Planoform Zuid verantwoordelyk is. Aan de Wijnruit, Sterremuur en Sneeuwklokje in het plan Land weert 3 verrijzen tien vrijstaande en twintig twee onder één kap wo ningen. Daarvan is het overgrote deel verkocht. Er is nog één vrystaande woning beschikbaar en nog enkele halfvrijstaande huizen. Daarnaast is Planoform in het Ven rayse actief in de Schoolstraat en op de hoek Kolkweg/Prins Bern- hardstraat In de Schoolstraat ontwikkelt Planoform vanuit een bestaande woning en een krotpand een pro ject met beneden winkels en daar boven appartementen. Inmiddels is Planoform akkoord met de eigena ren en gaat het project door. "De te keningen zijn by de welstandscommissie", zegt com mercieel manager Ronald Stee mers, die verwacht voorjaar 1994 te kunnen beginnen. Met de eige naars van twee woonhuizen aan de Schoolstraat, is Planoform echter niet tot overeenstemming kunnen komen. Het project is dan ook klei ner dan de eerste plannen die hier lagen. Op de hoek Kolkweg/Prins Bem- hardstraat worden momenteel ze ven woningen gebouwd. Ook deze huizen waren binnen enkele weken verkocht OPLOSSEN Zowel Schoolstraat als Kolkweg zyn in Venray bouwlokaties met een voorgeschiedenis, waarmee al eerder onroerend goedontwikke- laaars en aannemers in de slag zijn geweest Waar zy niet slaagden, luk te dat Planoform wel. De organisa tie heeft de naam in staat te zijn vastgelopen projecten vaak weer vlot te kunnen trekken. De projec tontwikkelaar staat bekend als een organisatie met een 'hoog problee moplossend vermogen'. Een eigen schap die goed van pas komt in de huidige onroerend goedmarkt In deze tijd van ruimtegebrek is het bouwen van grote projecten in nieuwe bestemmingsplannen -'in de wei' zoals de vakmensen dat noemen- sterk aan het afnemen. Het gaat vaak over inbreiding, het opvullen van witte vlekken in een bebouwde omgeving. En dat zyn dan niet altyd de meest probleem loze plekjes. Dat vergt inventiviteit om ondanks de hogere kosten toch een verantwoord project te rea liseren. Die werkwyze heeft dus ook in Ven ray z'n waarde bewezen. Frontale botsing Vorige week donderdag om streeks 16.00 uur moest een 47- jarige bestuurder van een perso nenauto uit Delfzyl uitwijken voor iets wat over de weg liep. Daardoor kwam zijn auto op het voor tege moetkomend verkeer bestemde weggedeelte. Een personenauto, bestuurd door een 33-jarige inwo ner van Gulpen botste frontaal op de auto van de man uit Delfzijl. De bestuurder uit Gulpen moest voor behandeling van opgelopen ver wondingen aan onder andere borst en nek naar het ziekenhuis worden vervoerd. Het ongeluk vond plaats ter hoog te van de Veulensewaterweg.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 9