19i).'ï In woord en beeld u Vervolg jaaroverzicht volgende week PEEL EN MAAS Donderdag 6 januari 1994 - Pagina 5 JANUARI De fraktie Samenwerking wil graag dat de Grote Markt op termijn een andere status krygt dan de overige Venrayse pleinen. Door de omlig gende gevels van historische.gebou wen heeft het plein een heel andere beleving dan het Henseniusplein of Schouwburgplein, zo vindt Samen werking. Nestlé in Oostrum blijft een belang rijke kandidaat voor de vestiging van een Maggi-fabriek. Moedercon cern Nestlé wil de produktie van de Amsterdamse vestiging opsplitsen over meerdere plaatsen in Europa. De direktie van het concert ver wacht medio februari het onder zoek af te ronden. Het Zilveren Bömke. de jaarlijkse onderscheiding van de wijkvereni- ging Landweert, wordt uitgereikt aan Joop Linders, een vrijwilliger in hart en nieren die het jeugd- en jongerenwerk in de wijk van de grond heeft getild. De Lionsclub Venray overhandigt 5000 gulden voor de stuurgroep 'vrijetijdsbesteding voor mensen met een verstandelijke handicap', die daarmee hun aktiviteiten kun nen organiseren. De Stichting Kunst en Cultuur Lim burg gaat in opdracht van het colle ge een cultuurbeleidsplan opstel len. Daarin moet komen te staan welke verenigingen en instellingen aktief zijn in Venray, waar het by hen aan schort en wat daar aan ge daan kan worden. Kosten 21.000 gulden. Burgemeester Waals overhandigt de eerste identiteitskaart van de Ver eniging van Nederlandse Gemeen ten (VNG) aan een inwoonster van Venray: de 70-jarige mevrouw Van Hooft-Sanders. Met de identiteits kaart kunnen Nederlanders zich in eigen land legitimeren. De gemeente Venray wil voor mini ma en uitkeringsgerechtigden een huishoudboekje samenstellen, waardoor deze mensen de in- en uitgaven meer op een rijtje krijgen en zo hun financiële huishouding overzichtelijker wordt. De fraktie V.d. Vorle is als enige te gen een verhoging van de vergoe dingen voor raads- en commissie leden. B. en w. stellen voor die ver goedingen fors te verhogen. V.d. Vorle staat alleen in zijn kritiek en maakt geen kans van slagen. De eerste bungalows op het nieuwe rekreatieterrein de Witte Vennen staan nog dit jaar overeind. Die af spraak heeft initiatiefnemer Maes- sen met de gemeente gemaakt. Voor 1 januari 1995 staan er minstens 50 bungalows en een deel van de camping. Commissaris en korpschef Den Teuling van de gemeentepolitie Venray neemt afscheid. Een voorte- I ken van het afscheid van de j zelfstandigheid van de gemeentepo litie. Rob Hermans wordt geïnstal leerd als nieuwe chef van het distrikt Venray van de regionale politie. Een schok voor cultuurminnend Venray. De winkeliersvereniging heeft het bestuur van CultuRooy la ten weten geen geld meer beschik baar te willen stellen voor het Straattheaterfestival. Na drie suk- sesvolle jaren betekent dit het ein de van het festival in Venray. Goeds nieuws daarentegen voor wijkcentrum Landweert. Het ont vangt, 30.000 gulden van het Julia na Welzijn Fonds. Het geld komt ten goede aan de uitbreiding van het wijkcentrum. Peter (I) Teeuwen wordt uitgeroe pen tot jubileumprins van De Piël- haas. Tijdens het 5x11 feest van de carnavalsvereniging wordt hy by- gestaan door de adjudanten Cor Janssen en Frans van der Kruiff. De Aid Prinse Plak wordt door de Aid Prinse Kompeneej toegekend aan Dick v.d. Munckhof die als direkteur-redakteur van Peel en Maas langdurig en op bijzondere wyzé heeft bijgedragen aan de be richtgeving in Venray en regio. Jongerencentrum Dingus krygt te maken met strengere regels. Het centrum kan pas weer gewoon doordraaien als ook het zaalgedeel te van een geluidsbegrenzer is voorzien. Het team van het InteiVen College behaalt by een internationale kook- wedstrijd voor daghorecascholen in Maastricht de eerste prijs. Het team bestaat uit Margot Alkim, Renate Hofmans, Christel Janssen en Da- niëll Manders. De 87-jarige Miet Janssen-Van Daal wordt door De Piëlhaas onderschei den met de Bronzen Piëlhaas. De eerste plannen voor betaald par keren worden door het Nijmeegse ingenieursbureau Haskoning op ta fel gelegd. Betaald parkeren blijft het hele jaar door een 'hot item' in Venray. Norbert Hulleman uit Venray toont zich zeer bedreven in Boggle. Sa men met Hachim Idrissi uit Berin- ge wint hy 15.000 gulden met het televisiespel. Venray wordt vanaf 1 april in het treintaxi-projekt van de NS opgeno men. Wethouder Truyen deelt dat mee tijdens de begrotingsbehan deling. FEBRUARI De start van de werkzaamheden op het Wilhelminaplein ten behoeve van de winkel van Van Schayik en de daaronder geplande parkeerga rage loopt vertraging op. GS van Limburg geven nog geen verklaring van geen bezwaar af. De gemeente had gerekend op een positieve uit spraak. De Mutsaersstichting wil tydelyk de permanente lokalen van basis school De Foekepot huren van de gemeente. In de lokalen wil de stichting starten met de dependan ce van medisch kleuterdagverblijf Kleuterhof. Wim Janssen en Ton Lemmens ke ren terug uit het Russische Kiev. Zij hebben daar negen ton hulpgoede ren afgeleverd by de Pavlov Psy chiatrische Kliniek in die stad. De twee 52-jarige 'chauffeurs' hadden een weekje vrij genomen om belan geloos dit transport uit te voeren. De in de nieuwjaarsnacht gehou den Sylvesterparty heeft ruim 10 mille opgeleverd. John Jenniskens van de Venrayse Invaliden Sport Vereniging mocht een cheque ter waarde van dit bedrag in ontvangst nemen. De initiatiefnemers van de party, zo'n 30 Venrayse jongelui, denken alweer aan de volgende Syl vesterparty. Na afloop van een hoorzitting van de gemeentelijke bezwaarcommis- sie is het duidelijk: de gemeente en de winkeliers staan lijnrecht tegen over elkaar. De gemeente wil de komst van het bedrijf Van Schaijik op het Wilhelminaplein, de winke liers daarentegen claimen parkeer plaatsen. Tegen de gemeentelyke plannen maken 120 ondernemers bezwaar. Het werd by na een gebed zonder einde. Twee Venrayse bijstandsvrouwen, May Scheers en Jacqueline v.d. Kreeke, zijn te gast in het VPRO- programma Lolapaloeza. De mede oprichtsters van het Vrouwen in de Bystand Komitee in Venray men gen zich in de discussie over 'grun ge', een kreet die staat voor de 'merkartikelen-trend'. De Orde van Verdienste, de hoogste onderscheiding van CV De Karklin- gels, wordt postuum toegekend aan Jan Raedts. De Venrayse scoutinggroep 'De Peelspeurders' haakt in op de lan delijke aktieweek op Radio 3. De popzender besteedt een hele week aandacht aan racisme en discri minatie. De handboogschutters van Diana bouwen in de rekordtyd van een halfjaar een eigen clubhuis met ba nen op sportpark De Wieën. Medio februari opent wethouder Driessen de accommodatie. Nestlé Nederland maakt bekend de bedrijfsaktiviteiten van de zogehe ten 'Maggi-fabriek' in Amsterdam te verplaatsen naar haar bestaande fabriek in Venray. Het bedrijf Animo Agribusiness uit Boekei presenteert plannen om op het agrarisch bedrijventerrein in Ysselsteyn een varkensveiling te starten. Boggle blijkt een populair tv- spelletje te zijn. Nu winnen de Ys- selsteynse schoonzusjes Rian en Jeanne Spreeuwenberg 15.000 gul den by quizmaster Frank Kramer. De Stichting St. Odapark maakt haar plannen bekend om het St. Odapark nieuw leven in te blazen. Een onderdeel is om het theehuis, voordat dit onherstelbaar in verval raakt, te restaureren. De totale kosten bedragen 325.000 gulden, terwijl in de toekomst jaarlyks 15.000 gulden op tafel moet komen voor onderhoud. Wethouder Kersten metselde de eerste steen in het projekt van Ver hoeven Bouwgroep in Joriskwar- tier. De firma gaat er 22 seniorenwoningen, zeven prejnie A- woningen en twaalf koophuizen in de vrye sektor realiseren. MAART De gemeente Venray is bereid de Lo kale Omroep Venray eenmalig een startsubsidie van 17.500 gulden te verstrekken. Als voorwaarde stelt de gemeente dat het geld alleen voor investeringen gebruikt mag worden en niet om de begroting sluitend te maken. Het bekendste Venrayse show- en amusementsorkest van de laatste jaren, Burlesk, stopt. De optredens vergen steeds meer tyd. Met een avond vol 'feest, jolijt en lol' neemt Burlesk afscheid. De familie Frederix uit Oostrum is deze maand te zien in NCRV's Teds Familiespel. In de maand april maakt de familie Goumans uit Ven ray haar opwachting bij Ted de Braak. Galerie Toro wil medio augustus starten met de uitleen van kunst werken. De gemeente Venray heeft daarvoor het groene licht gegeven. Toro begint met 50 tot 100 kunst werken van uiteenlopende aard. 'Memories'. Dat is de titel van de eerste CD van de VéGé Band uit Venray. Samen met de groepen In Between en Sparks presenteren zy een CD met daarop 21 nummers. De Venrayse taekwandoka Kal hid Salhi verovert tydens de Neder landse kampioenschappen maar liefst vier medailles: een gouden, twee gouden en een bronzen. Diverse vondsten van scherven ty dens afgravingen op het Wilhelmi naplein tonen aan dat de geschie denis van Venray 400 jaar verder teruggaat dan tot dan toe werd aan genomen. Venray heeft een verle den dat teruggaat tot het Karolin gische tijdperk, ofwel de achtste of negende eeuw. Het vele werk van de Archeologische Werkgroep Venray bleek niet voor niets te zyn geweest. Het bureau Marketing Resultants uit Den Haag raadt het bestuur van De Beejekurf aan om van de schouwburg een kleinschalig mul- tifunktioneel centrum te maken met een theaterzaal van 640 plaat sen. Met de realisatie is een bedrag gemoeid van 2,75 miljoen gulden. Het Haagse bureau maakte in op dracht van de gemeente een rap port over De Beejekurf. Deurwaarder Jacobs keek vreemd op toen hy in gezelschap van de po litie beslag wilde leggen op de in boedel van hotel De Zwaan. Het enige wat hy aantrof was wat rom mel. De exploitant, de 37-jarige in Venray woonachtige Belg Patrick de Cock, had de nacht daarvoor het he le gebouw ontruimd. De 14-jarige Juan Ramirez uit Ven ray werd - tot zyn eigen verbazing - Nederlands kampioen chinchilla- fokken. Juan had twaalf dieren meegenomen en kwam met elf pry- zen thuis. Dankzij een bijdrage van 405.000 gulden van de provincie Limburg is middelbaar technisch onderwijs in Venray dichterbij gekomen. Als al les volgens plan verloopt wordt in augustus een dependance van de MTS in Venray gevestigd. Alle medewerkers van het pas geo pende Hotel Asteria droegen hun 'emmertje' by om de enorme vy ver voor het hotel te vullen. Maar liefst 2,5 miljoen liter water was nodig om de gigantische vy ver met water vol te k'rygen. Nieuw Spraeland en de stichting Zorgverlening Gehandicapten (ZVG) tekenen een overeenkomst die in 1995 uiteindelijk moet leiden tot een fusie van beide instellingen. Uitgangspunt is om de kwaliteit en het aanbod van de zorg voor ver stan delyke gehandicapten te kun nen verbeteren. De samenwerking tussen Consu mentenwinkel en Consumenten bond is rond. Vanaf 1 april kan de consument in de Venrayse Consu mentenwinkel terecht voor alle schriftelijke publicaties die de Con sumentenbond in haar aanbod heeft. Een 'oude foto' in Peel en Maas leidt tot de heroprichting van de Veulen- se motorclub. Het kiekje - dat was gemaakt tijdens de carnavalsop tocht van 1959 in Leunen - leidde tot hernieuwde sentimenten. On der de naam WMC, Veulense Vete ranen Motorclub, haalden vyf motorrijders op leeftijd hun motor vanuit het zeil vandaan. De eerste tochten zitten er inmiddels weer op. Twee inwoners krijgen de pausely- ke onderscheiding Pro Ecclesia en Pontifice. Deken Busehman reikte ze uit aan G. Baten uit Vredepeel en mevrouw Schim van der Loeff- Savelsbergh uit Venray. APRIL Minister Bukman van Landbouw en Visserij is in Venray. Hij is te gast tydens een inloopmanifestatie van het CDA in Venray. SV Venray wil ook in de toekomst blijven meedraaien in de top van de Hoofdklasse C. Voorzitter Wiel Mi- chiels ontwikkelde voor dit streven een beleidsplan. Hy becijferde dat jaarlyks minimaal 40.000 gulden nodig is om het gestelde doel te be reiken. Met name de jeugdoplei ding speelt een belangrijke rol in de toekomstvisie van Michiels. Het Venrayse bedryf Bouwmy Jans sen BV presenteert een nieuwe uit vinding: een nieuwe metselsteiger waardoor de rug van de metselaar minder wordt belast. De start van de bouwwerkzaamhe den op vliegbasis De Peel krygt een officieel tintje. Luitenant-Generaal Manderfeld onthulde bij die gele genheid een 5 ton zware zwerfkei. Hy gaf daarmee het officiële start sein voor dit 125 miljoen gulden kostende bouwprojekt. Nederlandse topatleten komen Tweede Paasdag naar Venray. Zij ne men deel aan de nationale titel strijd Run-Bike-Run. De organisatie is in goede handen van Triathlon Vereniging Venray-Regio. Henny Freriks van de organiserende ver eniging zou verrassend vijfde worden. Na 30 jaar krygt Karei Gaal alsnog het Nieuw Guinea-herinnerings- kruis. Gaal was als beroepsmarinier twee maal 18 maanden in Nieuw Guinea betrokken by de verdedi ging van het Nederlands grondge bied. Lt. kol. b.d. J. Brouwer speldde hem de bijbehorende versierselen op. Het Jeugd Rode Kruis overhandigt een cheque van 3500 gulden aan mevr. Lucassen. Het geld is bestemd voor haar zoon Benoit die hulp verleent in Brazilië. Hij steunt daar een kindertehuis voor kinde ren tot 4 jaar. De gemeente Venray presenteert het woningbouwprogramma. Daar uit blijkt dat in 1994 en 1995 in to taal 1000 nieuwe woningen worden gerealiseerd. De behoefte naar wo ningen is met name groot door de komst van 120 Nestlé-medewerkers en militairen op vliegbasis De Peel. De Ysselsteynse ondernemer Har- rie Maessen wil van de gemeente Venray sportpark de Spar in Oostrum kopen. Hij wil dit terrein betrekken bij z'n plannen voor re creatiepark De Witte Vennen. De gemeente wil meewerken als Oostrum elders een gelijkwaardige voorziening krijgt. Bovendien mag het de gemeente niets kosten. Een parkeerplaats in het centrum van Venray gaat 1 gulden per uur kosten. Dat blykt uit het eindrap port over de invoering van betaald parkeren in Venray. Het is de bedoe ling dat op 1 november het betaald parkeren wordt ingevoerd. Op de derde verdieping van het ver zorgingstehuis Het Schuttersveld viert het echtpaar Duijkers- Klaassen het diamanten bruilofs- feest. Sef (88) en Dora (82) genieten van zoveel belangstelling. De bekende Venrayse aannemer Cor Janssen overleed in de leeftyd van 71 jaar. De in Venray geboren en getogen zuster Oda Goumans viert haar gou den processiefeest. Zuster Winanda Gerards doet enkele dagen erna nog een schepje bovenop. Zij viert haar diamanten processiefeest. Op Koninginnedag worden vier Ven ray naren koninklijk onder scheiden te weten mevrouw Poels- Peters en de heren Toine van Els, H. Cunnen en Stef Peeters. Laatsge- noemde ontving de eremedaille in zilver, de andere drie mogen zich voortaan Ridder in de orde van Orarye Nassau noemen. Ven ray naar Guus Marks mag zich Nederlands kampioen body-buil ding noemen. Jeroen Renkens en Suzanne Zegers van Red Stars be haalden nationale jeugdtitels tafel tennis. Venraynaar Joseph Aldenzee is sa men met collega-musicus Bert Da- mink uit St. Anthonis genomi neerd voor de Stemra Music Award. Het duo dankt de nominatie aan de door hen gecomponeerde en vol gespeelde CD met gitaarmuziek. MEI Zwembad De Sprank blijft het hele jaar door onderwerp van discussie. Vyf bedryven hebben zich bij de ge meente gemeld om op termijn de exploitatie van De Sprank over te nemen. Het bureau Deloitte Tou che Management Consultants Ope rations moet namens de gemeente Venray de meest geschikte kandi daat uitzoeken. Basisschool De Flierefluit krijgt toe stemming om in het schooljaar 93-94 mee te doen aan het zoge naamde Overstapprojekt. Het be treft een leesprojekt voor leer lingen én ouders van groep 3. Het ministerie stelt hiervoor een subsi die beschikbaar. De Oirlose José Martens wint met haar 'Nature's Shield' de Hema Ont werpwedstrijd. Haar ontwerp wordt later dit jaar in produktie genomen en op de markt gebracht De 26-jarige Marcel Willemse komt na een verblijf van een halfjaar in het voormalige Joegoslavië weer te rug in Venray. Hy maakte deel uit van de eerste compagnie Neder landse soldaten die hulptranspoi1- ten verzorgde. Een plaatselijke werkgroep pleit in haar rapport 'Verkeersveiligheid in Oirlo' voor verkeersremmende maatregelen zoals drempels, ver hoogde kruisingen en meer trot toir. Het rapport wordt aangeboden aan de commissieleden voor open bare werken. Oud-Ven raynaar Willy Clephas viert een bijzonder jubileum tijdens de jaarlijkse Kennedy-mars: z'n 40- jarig wandeljubileum. In de achter liggende decennia gleden bijna 80.000 km onder Willy's wandel schoenen weg, ofwel gemiddeld 5000 km per jaar. Ria Pijpers-van Dijck is suksesvol tydens internationale kappers- wedstryden in Frankfurt en Ant werpen. De docente van de Venlose kappersacademie behaalde een eer ste prys in de afdeling dagkapsel en de afdeling 'hair by night'. De Stichting Wilhelmina Sangers Cultuurprijs reikt in totaal 40.000 gulden uit aan de Stichting Venray se Kunstkring, de Stichting Behoud en Restauratie Beeldenschat St. Pe trus Bandenkerk en de Stichting Jeugdbelang Jong Nederland. De prys wordt dit jaar voor de tweede keer uitgereikt De Venrayse gemeenteraad neemt nog voor de verkiezingen van maart 1994 een beslissing over het al dan niet aanleggen van een oost- westverbinding, ergens tussen de Grote Kerk en de Noordsingel. Dit wordt in de raad besloten na een voorstel van de WD. Venray wil in 1996 1,2 miljoen gul den op tafel leggen om mee te wer ken aan de verbouwing van de schouwburg tot een kleinschalig multifunktioneel centrum. De tota le verbouwing gaat 2,75 miljoen gul den kosten. De politie in Venray bekijkt of zij een bijdrage kan leveren aan de aanstelling van een of twee stads wachten in de wyk Brukske. Het wijkplatform Brukske heeft het idee van stadswachten geopperd om de sociale onveiligheid in de wyk terug te dringen. JUNI De Tweede Kamer besluit tijdens het debat over de herinrichting van de provincie Noord-Brabant om de gemeente Vierlingsbeek voorlopig als zelfstandige gemeente te hand haven. Zy verzoekt de colleges van Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant en Limburg wel te onder zoeken of samenvoering van Venray en Vierlingsbeek een reëele optie is. De Consumentenwinkel Venray stopt met ingang van deze maand haar aktiviteiten. Teveel werk en te weinig middelen zijn er de oorzaak van dat de Consumentenwinkel de finitief wordt opgeheven. Jongerensoos Dingus houdt voorlo pig geen houseparties meer. Hét bestuur van Dingus neemt dit besluit nadat de jongerensoos op een zaterdagavond door de politie wordt gesloten vanwege geluids overlast. Ook de organisatie van concerten blyft voorlopig op een laag pitje staan. Een paar honderd leerlingen van basisschool De Bongerd houden een protesttocht richting gemeen tehuis. Zy zijn het er niet mee eens dat de gymzaal Beukenlaan aan het onderwijs wordt onttrokken. De leerlingen bieden wethouder Dries sen een petitie aan. Judovereniging Venray organiseert voor de 19e maal een Europees top toernooi in De Wetteling. 1000 Jp- doka's uit 15 verschillende landen strijden twee dagen lang om de ere prijzen. In opdracht van het ministerie van WVC legt een filmploeg de veilig heid van zwembad De Sprank vast. De veiligheidaspekten, zoals die tij dens de bouw van De Sprank zijn meegenomen, worden duidelijk in beeld gebracht. WVC wil de film als promotiemateriaal gaan gebruiken bij de realisatie van bouwprojekten. De Woningbouwvereniging Noord- Limburg neemt de komende maan den enkele vakantiewerkers in dienst om in de wijk Brukske on derhoudswerkzaamheden uit te gaan voeren. Brandgangen, achter paden en groenstroken zullen wor den vry gemaakt, terwijl ook onkruid en overhangende takken zullen worden verwijderd. Geysteren viert feest. Harry en Ibos Boom-Arts vormen namelijk al 25 jaar het keizerspaar van het ko ninklijk St. Willebrordusgilde. Feest ook ten huize van Sjeng Slan gen (87) en Maria van Montlort (83). Zij delen deze maand 60 jaar lief en leed, overigens het eerste diaman ten bruidspaar in Ysselsteyn. Zo'n 140 leerlingen van Scholenge meenschap Jerusalem tellen en be schrijven op 130 strategische punten in Venray het passerend verkeer. De gegevens worden ge bruikt voor het rapport over al dan niet de noodzaak van een Noordtan gent, de verbindingsweg van oost naar west via de noordzijde van het centrum. Fractievoorzitter Twan Jansen van de PvdA uit tydens de commissie algemene zaken felle kritiek op burgemeester Waals. Hy verwijt de burgemeester diverse in het open baar gedane uitspraken die hem, maar ook andere mensen, in het verkeerde keelgat zijn geschoten. Jansen heeft overigens geen kritiek op het verdere funktioneren van Waals. 'Er is de laatste jaren veel. ten goede van Venray, veranderd', zegt Jansen. Een groep bewoners van Brukske II luidt de noodklok. De bewoners zyn tegen plannen in de struktuur- visie Brukske om circa 120 wonin gen 'op de kop' van de straten af te breken en even verderop weer te herbouwen. Zy noemen dit een 'on zinnige geldverkwisting'. Een interimmanagement moet het komende halfjaar gaan werken aan een kostendekkende exploitatie van De Sprank. Dit op basis van de oorspronkelijke kostenopzet. De operatie brengt een kostenplaatje van 425.000 gulden bovenop de jaarlast van De Sprank mee. Het be dryf Aqua Indoor uit Soest gaat het beheer voeren over het zwembad. De Rabobanken van Leunen-Veu- len, Merselo-Vredepeel, Oirlo- Castenray en Ysselsteyn maken een fusie bekend. Vanaf 1 november gaan de banken als een organisatie verder. De naam van de bank wordt Zeven rode. In de assemblagehal van Rank Xe rox wordt een historisch hoogte punt gevierd. Medewerker Johan Wynhoven draagt het 500.000e co- pieerapparaat uit de 1045-Fkmily over aan directeur Stollman van de Venrayse vestiging. De 1045-Family is het antwoord op de toenemende Japanse konkurrentie. JULI Het interimmanagement van De Sprank heeft tydelyk nieuw perso neel van elders aangetrokken. Zestien van de 22 vroegere mede werkers hoeven voorlopig niet te rug te komen. Deze mensen voelen zich in de steek gelaten door de ge meente Venray. Opnieuw een diamanten bruids paar in Venray. Sjeng Gooren (87) en Lien Mathey (83) stapten zestig jaar geleden in het huwelijksbootje. Thalkunstenaar/schryver Henk Im- melman Eberson introduceert een heel nieuw fenomeen: 'etalage schrijver'. In de etalage van boek en kantoorboekhandel Van den Munckhof trekt hij veel bekijks. Immelman Eberson is een van de 93 deelnemende kunstenaars aan de kunstmanifestatie 'Geheimen 93'. Drie eerste plaatsen, een tweede en drie derde plaatsen. Dat is de oogst van de kunstzwemsters van Spio, uit Venray tydens de Limburgse kampioenschappen in Maastricht. De omgeving van sporthal De Wet teling en sportpark De Wieën gaat opgeknapt worden en deels op nieuw ingericht. Voornaamste doel is om de omgeving sociaal veiliger te maken. De schatting is dat uit voering van het projekt 1,5 tot 2 ton gaat kosten. Werkgroep Behoud de Peel grijpt het 15-jarig bestaan aan om een ontwikkelingsvisie voor de Deume- sepeel, Mariapeel en omgeving te presenteren. In het centrale deel moet een 1500 hectare groot wilder- nisgebied ontstaan waar de natuur zich ongestoord kan ontwikkelen. Schrijver P. Blankers zette alles op papier in het boekwerk De Verhe ven Peel, plan voor een (h)echt na tuurgebied. De kermis in Venray telt dit jaar 55 attrakties. Op het Wilhelminaplein komt als extra publiekstrekker het zogenaamde benji-jumping, waarbij deelnemers zich vanaf een kraan aan een elastiek de diepte in storten. Het Maastrichtse bedrijf Ruijters Parking Beheer BV komt als eerste gegadigde in aanmerking om een groot aantal taken met betrekicing tot het betaald parkeren in Venray op zich te nemen. De gemeente kiest voor een vergaande privatise ring by de invoering van het be taald parkeren. Het koopt wel zelf de benodigde apparatuur. De stichting CultuRooy is tevreden over het verloop van de Plein feesten by gelegenheid van de ope ning van het hernieuwde Schouw burg- en Henseniusplein. De stich ting denkt het feest met een klein verlies af te sluiten.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5