Pater Thomas gaat Venray verlaten 350 Jaar paters Lava-steengrillen bij De Peperbus GGD-Reizigersvacdnatie (sub)tropen nu ook in Venray BOWLEN Een bittere pil! OOK Nieuwjaarsconcert MMSK St. Petrus Banden 10 Jaar 'Zuutjes An' Walk in bij Euterpe Fooienaktie voor gedupeerden watersnood Verloren en gevonden voorwerpen Bibliotheek- nieuws Schouwburg- nieuws Kindertheater in 't Podium Jeugdnatuur- wacht PEEL EN MAAS Donderdag 6 januari 1994 - Pagina 3 Laatste habijt vertrekt uit stadsbeeld Het zal wennen zyn voor de Ven- rayers dat de enige Franciscaan die nog gekleed gaat zoals hij bij z^n intrede het habijt van St Frans heeft aangetrokken, Venray gaat verlaten. Die pater Francis caan heeft meerdere malen ver klaard 'in dit kleed ben ik ingetreden en in dit kleed zal ik ook sterven'. Pater Thomas Pothof o.f.m. schreef ons een brief waarin hij zyn vertrek aankondigde en wij willen onze lezers niet onthouden wat hy schreef, voordat wij zyn le vensloop zullen belichten. Pater Thomas Pothof trad in 1933 in in de orde van de Franciscanen en werd op 29 april 1939 tot priester gewyd. Hy was vervolgens in de zielzorg werkzaam in Heerlen, maar was gardiaan in het klooster van de Franciscanen in Weert en ook in Vorden, waar hij nu van.zijn meer dan welverdiend 'otium cum Pater Pothof zoals veel Venrayna- ren hem kennen: in habijt en op de fiets. dignitate' zal gaan genieten. Pothof werd in 1962 als opvolger van pater Wolfgang Schmitz tot pastoor be noemd van de parochie van de Pa terskerk. In 1955 was de Paterskerk van rektoraat tot parochie verheven en pastoor Pothof was dus de twee de pastoor. Ruim zeventien jaar was hij de meest markante Franciscaan die ooit pastoor was en zich met de zielzorg bezig hield. In het pastoraat kwam ook de parochie van het Brukske tot stand en werd de kerk 't Zonnelied gesticht. Einde 1979 nam pastoor Pothof afscheid en werd opgevolgd door pater W. Bamhoom. Maar pater Pothof bleef nog tot op de dag van vandaag assisteren en bleef wonen in de door hem gestichte pastorie aan de Leunseweg. Nog steeds bleef hy: in Venray, want dat Venray had hij lief gekregen. Hij zou tot het ein- Dat is het inderdaad, een bit tere pil, Venray te moeten verla ten. Je zult in goede gezondheid 82 jaar worden en daarvan de laatste 31 jaar met alle plezier wonen in Venray en rondlopen mèt de belofte van een vorig bestuur: 'Venray blijven wij het langst bevolken omdat wy daar als Franciscanen het eerste be gonnen zijn in Nederland'. Maar dan komt er een ander en veel jonger bestuur en dat be gint dan met Venray het eerste op te heffen. Nee, dat is niet mooi meer. Dat is een bittere pü. In ieder geval allemaal harte lijk bedankt voor alles in al die jaren. Het was goed wonen voor de Franciscanen in Venray. Daarom doet het moeten ver trekken des te erger pyn. Het ga u allemaal goed. Bijzonder de parochianen van de Paters kerk bedankt voor uw sympa thie, meeleven en goedheid. Blyf de Paterskerk trouw, on danks dat er geen Franciscanen meer aan verbonden zyn. Het allerbeste en hopelijk tot ziens en mocht u in de buurt van Vorden komen, breng dan een bezoek aan het klooster, dat zal ik heel erg op prys stellen! Wij vermelden graag het adres van het klooster: Ruurlo- J, Vorden, tel. 05752- de hier zyn gebleven, ware het niet dat zyn oversten anders beslisten. Wegens gebrek aan opvolgers van uit de orde moesten ze zelfs het pastoraat daar opgeven. Dat is dan ook de reden waarom de paters de zielzorg, die ze vele jaren hebben uitgeoefend, in andere handen moesten laten overgaan. Pater Thomas Pothof is en blyft een markante volgeling van St. Frans, want hij is trots op in Venray in zijn habyt rond te lopen. Maar het bestuur van de Paters kerk laat hem niet onopgemerkt vertrekken. Op zondag 23 januari zal hy om 11.15 uur in zyn geliefde parochiekerk, de Paterskerk, voor de laatste maal een plechtige Eu charistieviering opdragen. Na die viering zal hy iedereen graag de hand schudden om zyn dank uit te spreken voor de 31 jaar gastvrijheid die hy in Venray mocht genieten. Daags daarna zal hy naar het klooster in Vorden vertrekken. Venray heeft weer een markant fi guur minder, die ons nog steeds deed denken aan het ryke roomse leven van weleer. Pater Pothof bedankt en. geniet van die welverdiende levensavond en Venray zal zeker aan u blijven denken! By het afscheid van de paters Franciscanen - het definitieve ver trek zal nog wel twee jaar duren - die belast zijn met de zielzorg wil len we even stil staan bij het ze genrijke werk van die paters in onze gemeente. In 1647 stichtten de paters Fran ciscanen in Venray een klooster. Twee eeuwen lang kwamen zij naar Venray om er de H. Mis te lezen en te prediken. Dit bleef ongeveer twee eeuwen bestaan alleen onderbro ken door de Franse bezetting. In 1844, nu juist 150 jaar geleden, bloeide het klooster weer als van ouds op. Vanuit het Venrayse klooster verleende de paters as sistentie in omringende parochies en rektoraten. Vele tientallen jaren gingen vanuit het klooster de pa ters en broeders op 'termijn'. Dat wilde zeggen om zich in hun onder houd te voorzien werd bij de bevol king goederen of geld opgehaald. Volgens de orderegels moesten de paters en broeders die op termijn waren alles te voet afleggen, maar ze kregen by het ophalen soms as sistentie van boeren met paard en kar. Toen de paters nog niet belast waren met de zielzorg gingen toch al veel mensen uit de Peel ter kerke in de Paterskerk. Na het bombarde ment van Venray was de Patei'skerlc lange tijd in gebruik voor de dien sten van de Petrus Bandenparochie en werd later rektoraat om vervol gens parochie te worden. Toen de dag zich ging aftekenen dat de opvolger van pater Thomas Pothof, pater Bamhoorn, wegens het bereiken van zyn 65e veijaar dag een ander funktie binnen de orde zou gaan vervullen en vanuit de Franciscanen geen opvolger ge vonden kon worden, werd dat aan het bisdom medegedeeld, hoe spy- tig de paters dat ook vonden. UITTOCHT De parochie zou worden opgehe ven, em met die wetenschap ver trok de 86-jarige pater Wolfkamp al i voor uw KETTING FORMULIEREN van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 naar het klooster in Alverna, na zich jarenlang te hebben ingezet als rektor van De Kruuze. Pater Lonis- sen, jarenlang pastor op St. Anna, vertrok naar Tegelen, terwijl pater Bamhoom benoemd werd tot gar diaan van het grootste klooster van de Franciscanen, in Weert op de Biest. Daar verblijven nog 54 orde broeders in de leeftijd van 57 tot 97 jaar. Dat klooster is tevens een be jaardenoord van de paters Fran ciscanen. Op 20 februari zal officieel af scheid worden genomen van de tot die dag nog met de zielzorg belaste Franciscanen. Maar op dat afscheid komen wij later nog terug. TWEE JAAR Met ingang van 1 maart zal deken J. Coenen de verantwoordelijke man zyn van zowel de Paterskerk als van de parochiekerk 't Zonne lied in het Brukske. In tegenstel ling tot eerdere geruchten wordt die parochie niet opgeheven. Kapelaan R. Woutering zal de ver antwoording hebben over het ker kelijk team dat in de beide parochies operationeel is. De nu nog op de pastorie wonende pater Lemmen, die rektor is van Beuken rode, gaat verhuizen haar het huis van de Franciscanen aan de Paters- straat. Zoals het er nu naar uitziet zullen over ongeveer twee jaar ook die paters naar kloosters van de Franciscanen elders in Nederland worden overgeplaatst. Dat was ook de reden dat pater Pothof nu naar Vorden wilde vertrekken, omdat hy anders over twee jaar toch Venray moest gaan verlaten. Op 18 december jl. openden Mau reen en Bart Evers aan het Hense- niusplein het 'Steakhouse De Peperbus'. Een van de specialiteiten van dit restaurant is het 'lava steen grillen'. Deze manier van eten komt oorspronkelijk uit de Verenigde Staten. Het grillen op lavasteen is gezond en natuurlijk. Het vlees zal bijvoorbeeld niet een 'houtskool' smaak krijgen. Verder wordt er geen gebruik gemaakt van olie, vet of boter. Steaks, varkensvlees, lam, kalkoen en vis, zyn uitermate ge schikt om mee te 'lavasteengrillen'. Specialiteiten van het huis zijn o.a. spare-ribs en Ierse toumedos. De gerechten worden geserveerd met steak-frites, salades en dressing. 'Niet-grillers' komen bij De Peper bus ook aan hun trekken. Hun ge rechten worden nog 'ouderwets' in de koekepan gebakken. Vanaf 1 januari 1994 kunnen rei zigers naar (sub)tropische landen zich ook laten vaccineren in het nieuwe kantoor van de Gemeen- schappelij ke Gezondheidsdienst (GGD) Noord-Limburg in Venray. Het nieuwe kantoor in Venray is ge vestigd aan de Bindstraat 24 in het voormalige St. Jozefklooster. Hier heeft de GGD de beschikking over ongeveer 80 m2 met o.a. drie spreek- cq. onderzoekskamers waar reizigers op afspraak elke dinsdag morgen van 09.00 tot 12.00 uur te recht kunnen voor vaccinaties. Uiteraard blyft de GGD ook reizi gersvaccinaties verstrekken via het hoofdkantoor in Venlo. Afspraken kunnen gemaakt wor den van maandag tot en met vrij dag tussen 09.00 en 10.00 uur, tel. 077-598888. Let wel, vaak zyn er Ook hiervoor kunt u terecht op het telefonisch spreekuur, elke maan dag tot en met vrijdag tussen 09.00 en 10.00 uur, tel. 077-598888. Het GGD-kantoor in Venray is telefo nisch bereikbaar onder nummer 04780-14218. VROUWEN KIEZEN //VDE POLITIEK - (Maatschappelijk) actief zijn, binnen- en buitenshuis voor vrouwen en mannen. - Eerlijk delen. Dat is mijn motto en daar werk ik aan. Er is echter nog een lange weg te gaan. Een stap in de goede richting kan gezet worden door dit jaar te stemmen op een (PvdA)vrouw. Mea van Vugt Moeder, PvdA (bestuurs)lid en werkzaam in de volwasseneducatie In het kader van de verkiezingen in 1994 geeft wekelijks een inwoonster/inwoner van Venray een citaat over 'Vrouwen in de Politiek'. Organisatie Werkgroep Vrouwen en Politiek, Informatie: 04780-23428 ('s ochtends). Muziek- en MajorettenShow Korps St. Petrus Banden, is al enige jaren aktief in Venray met name met de Taptoe Venray. Wat minder bekend is, is dat MMSK St. Petrus Banden meer kan dan alleen maar een 'show' draaien. Zo organiseeit MMSK jaarlij les ook een Nieuw jaarsconcert. Deze werd in het ver rieden altijd verzorgd ten behoeve van degenen die het Korps een warm hart toe droegen, met name de sponsoren, donateurs, helpers, etc. MMSK is echter van mening dat een ieder die geïnteresseerd is in muziek hiervan moet kunnen ge nieten. Zodoende staat het Nieuw jaarsconcert ook open voor ieder een. Het Nieuwjaarsconcert wordt dit jaar gehouden in de schouw burg van het Vincent van Gogh In stituut, lokatie Noordsingel (by velen bekend als St. Anna), aanvang 10.30 uur. Mocht u interesse hebben in het Nieuwjaarsconcert, u bent van har te welkom. 1994 Wordt voor de Venrayse joekskapel Zuutjes An een heel by zonder jaar. In april bestaan ze na melijk exact 10 jaar. Die gelegen heid willen ze niet ongemerkt voorby laten gaan. '10 Jaar in 't veld' betekent ook '10 jaar lang en thousiaste reakties van 't publiek'. Om daarvoor wat terug te kunnen doen, bieden ze Venray 'n 'Rundje Limbui'g' aan. Ze zullen dat doen in „de vorm van een feestmiddag, waar bij een keur van Limburgse ar tiesten de revue zal passeren. Sjef Diederen, Ben Verdellen, Bruno Majchereck en Beppie Kraft. Daar naast de groep 'Spass Parout' en ook en reünie-orkest der Limburg se Jagers zal acte de presence ge ven. Om van te smullen. Dit 'Rundje Limburg' wordt ge houden op zaterdag 30 april en daarmee krijgt Koninginnedag dit jaar wel een heel feestelyk tintje. Rond 10.30 uur wordt begonnen met een wanning up, daarna volgt van 11.30 tot 13.00 uur de receptie en daarna zal het startschot gege ven worden voor 'n feestelyk Rund je Limburg. Dit alles op het Hense- niusplein in de hoek vóór café Hulsman. En om het gebaar naar de ge meenschap kompleet te maken zyn de opbrengsten van die dag be stemd voor 'De Beertjes', een scou tinggroep van verstandelijk gehan dicapten. De overhandiging van het batig saldo zal begin mei plaatsvin den in de vaste uitvalsbasis van de joekskapel, 't Schöpke in Veltum. Maar, hoe is 't allemaal zo geko men? Daarvoor moeten we terug naar 11 april 1984. Op die dag zag Zuutjes An 't levenslicht, toen kwam de geest uit de fles! Niet zo ongewoon als we ons realiseren dat het kort daarvoor carnaval was geweest. Het is Zuutjes An vergaan als zo vele joekskapellen, gestart vanuit een absoluut muzikaal vacuüm en door fanatiek oefenen opgestoten in de muzikale vaart der volkeren. Want oefenen doen ze, trainen, en nog eens trainen. Zuutjes An heeft zijn vleugels ook buiten het Venrayse uitgeslagen. De laatste jaren namen ze deel aan de 'Boetegewoëne Boetezitting' op car navalszaterdag in Venlo. Daarbij wa ren ze via Omroep Limburg live te beluisteren. Ook zyn ze zes jaar lang richting Riberac in Frankryk getrokken, met de bus van Ibon van Ham. De eerste keer vond Toon het een leuk idee om z'n zus een verjaardagsserenade te gaan bren gen en vanaf dat moment werd het m in of meer traditie. Alhoewel het altyd gezellig was overheerste het gevoel dat ze door de Flansen nooit helemaal begre pen werden. Bij het betreden van de diverse cafeetjes vertoonde het publiek altyd enig 'vluchtgedrag', op één keer na, toen er na het bla zen van enkele nummers zowaar een groepje spontaan begon te applaudiseren. By nader ken nismaken bleek het een groepje doofstommen te zyn uit een nabu rig instituut. Door zulke ervaringen wordt je als joekskapel gepokt en gemazeld. Als je dan 10 jaar bestaat, dan heb je het ook echt 10 jaar vol gehouden. Op zondag 9 januari a.s. houdt de Koninklijke Harmonie Euterpe een 'Walk in' om gezamenlijk terug te blikken op het muzikaal suksesvol- le jaar 1993. In een ongedwongen ambiance zullen bestuur en leden, samen met de aanwezigen, het afge lopen jaar nog eens 'nalopen'. Te vens wordt er al een blik op de toekomst gericht en zal het bestuur van Euterpe haar plannen voor het komend jaar ontvouwen. Daarby wil Euterpe zich extra in gaan zet ten voor de Venrayse gemeenschap. De 'Walk in' wordt gehouden in ver enigingslokaal De Perdstal aan de Kempweg en is van 11.30 tot ca. 13.00 uur. Ook in Venray ontstaan spontane akties om gedupeerden van de wa tersnoodramp financieel te helpen. Het Allemanscafé in Oostrum heeft ook een aktie op touw gezet. Tot de carnavalsdagen zal caféhouder Henri van Helmond alle fooien, die hij ontvangt, apart leggen. Om dit bedrag aanzienlijk op te laten lo pen, heeft hij zijn konsumptieprij zen geKjk gehouden, nl. op ƒ1,95. 'Ik was van plan om die met ingang van 1 januari te verhogen tot twee gulden. Het rendement van de ak tie zal dan echter minder zyn. De mensen zijn nu sneller genegen om de rest 'te laten zitten', aldus de Oostrumse caféhouder. Henri van Helmond hoopt voor de carnaval ongeveer ƒ1000,- byeen te hebben gespaard. 'De reakties zijn nu al zeer positief. Mensen zyn bereid wat extra te geven'. Van Helmond zal overigens het geld niet op het gironummer 777 storten. 'Ik wil het geld overhandi gen aan een van de gedupeerden, hier in deze regio. Daarom zal ik t.z.t. een willekeurige regiobewoner in het telefoonboek aanwijzen, waaraan ik het bedrag zal overhan digen'. Henri van Helmond hoopt dat zijn voorbeeld door meerdere collega's gevolgd wordt. Overzicht van verloren en gevon den voorwerpen aangemeld by de politie. VERLOREN Bankpassen: Rabo Eurobankpas; Amro-ABN en Rabo; ABN-Amro Eu- robankpas; Rabo 17.39.70.109; Euro bankpas 8735; Rabo; Rabo Swolgen 15.04.96.273 tnv aangever. Diversen: A-Filmkaart in plastic mapje,- Armband inscr. Kim; 'Halve' leesbril in blauw hard etui; Broek rok; Compressor middelgroot mo del met wielen; Nieuw briefje van ƒ100,-; ƒ350,-; Kleine lederen hand tas met rijbewijs, bankpas; Handtas met papieren zakdoekjes, bidprent je; Duitse Herdershond, 12 j. loop slecht, zwartbruin; Vierkant heren horloge merk Pulsar; Leesbril in hoes van Camps, bruine heren lees bril; Ring, loopt in een punt, is open gewerkt, cm breed: Ring inscr. Jan 25-05-67; 5 Huissleutels aan een bos; Trouwring inscr. HK 52; Zoomlens Nikon Nikker 3,5-4,5 2885 in verpakking. Portemonnees: Inh. huissleutel en ƒ60,-; Sportport met bankpas Rabo, danspasje; Inh. pasje video theek, 2 pasjes bieb, kleingeld; He ren, leder, ƒ30,- videopas 3x; Inh. Rabo bankpas tnv verliezer; Inh. ƒ100,- en adres eigenaar; Victoria vesta met ƒ40,-; Lederen met ƒ845,-. GEVONDEN Zilveren halsketting met zilv. kruisje; Gouden trouwring, Katha- rien/Peter, 29-06-74; Fietssleutel met wit label: Piet en Til '53-93; 8 Sleutels aan ringetje; Zoomlens Ni kon nikker 3,5-4,5 2885 in ver pakking. Een keuze uit de nieuwe boeken van de jeugdbibliotheek. Anthony Browne: Sijmen. Sijmen is een lieve, aardige en beleefde chimpansee. Een sukkel vinden de andere apen, omdat hy niet zo groot en stoer is als zij. Daarom gaat hy een kursus volgen om zijn zelf vertrouwen op te krikken. Maar een lief aapje zal hij altijd blijven... Prentenboek, vanaf 4 jaar. Marcus Pfister: Pit alioi! Pit, de kleine pinguïn ontdekt by het ne men van zyn ochtendbad in het koude water van de zee, een oud schip. Natuurlijk klautert hij aan boord van het wrak om te kijken of er iemand is. En ja hoor,Pit vindt een scheepsmuisje, met wie hy van alles beleeft. Prentenboek, vanaf 4 jaar. Mick Inkpen: Paultje Pinguïn. Wanneer alle pinguïns van de Noordpool naar de Zuidpool ver trekken, gaat Paultje niet mee, want hij durft niet te zwemmen. Tbch vindt hij een heel avontuurlij ke route. Prentenboek, vanaf 5 jaar. Paul van Loon: Bang voor vam piers? Rik leest een boek over vam piers. Gys wil het ook graag lezen. Maar dat mag niet van Rik. 'Veel te eng voor kleintjes', zegt hy. Gijs is boos en verzint een plan. Die avond krijgt Rik bezoek van twee vam piers. Eerste leesboek, AVI 4. Arend van Dam: Myn tante uit de hutkoffer. Esmée vindt op zolder een hutkoffer met oude kleren en een grote hoed met namaakdrui- ven. Als zij met die hoed op bene den komt, hoort zij voor het eerst dat zij een oudtante Esmeralda heeft gehad. Maar iedereen doet zo geheimzinnig... Alleen oom Wilbur wil helpen dit raadsel op te lossen en samen met hem begint Esmée een zoektocht naar haar familie... B-boek, vanaf 10 jaar. Jos Lammers: Poppe en Beer. Pop- pe is vast in zijn vorige leven een Indiaan geweest Maar Indianen kunnen toch niet verliefd worden? Wat moet hij nu tegen Doortje zeg gen? B-boek, vanaf 10 jaar. Lucrèce L'Ecluse: Dan kom ik naast je zitten. Na de dood van zijn tante kan Fhbian maar moeilijk zyn weg vinden. Hy wordt met vakantie gestuurd naar een camping in Frankrijk, waar een hond ervoor zorgt, dat hy zyn verdriet wat ver geet. B-boek, vanaf 10 jaar. Nina Rauprich: De grote regen. De moessonregens in India blijven uit. Het land verdort. Er is geen werk en bijna geen eten. Ravi en zijn ouders besluiten hun hutje op het platteland te verlaten en naar de stad te gaan. Maar het leven in de grote Indiase stad is veel moeilijker dan Ravi dacht. Hij doet alles om aan een beetje geld te komen;.. C-boek, vanaf 12 jaar. Zohra Zarouali: Amel en Faisel. Een Marokkaans meisje, dat geko zen heeft voor de Marokkaanse ma nier van leven en is getrouwd met haar neef, probeert haar Neder landse vriend te vergeten. C-boek, vanaf 12 jaar. Lutgard Mutsaere: Eric, heeft kan ker. Eric is zo moe dat zijn bloed onderzocht moet worden. Dan blykt dat hij een vorm van kanker heeft en voor behandeling naar het ziekenhuis moet. J-informatie 605.91, vanaf 10 jaar. Ook in 1994 wordt er elke woens dagmiddag voorgelezen van 15.30 tot 16.30 uur!!! Attentie: Maandag 10 januari is de bibliotheek om 1*7.00 uur gesloten. Met het schitterende ballet Don Quishot zal het nationaal ballet van Letland de meest verwende ballet liefhebbers toch nog verrassen. Het is een prachtige uitvoering van so lo's, pas de deux en grootse ensem bles. Het is een voorstelling waarbij men ogen en oren te kort komt. Don Quishot wordt zelden in West Europa uitgevoerd. Onbekend maakt vaak onbemind, maar dan moet men dit keer daar eens niet aan toegeven. Men zal namelijk iets geweldigs missen, als men deze Don Quishot niet gaat zien. Het ballet van Letland is de baker mat van grote talenten. De be roemdste solisten komen er van daan. Nu kan men grote namen in Venray bewonderen waar men over enkele jaren veel geld voor zou wil len geven om hen te kunnen zien. Datzelfde gebeurde o.a. met de be roemde danser Malakov, die tijdens het afgelopen Nieuwjaarsconcert geroemd werd. Deze zelfde Malakov kon men twee jaar geleden al in Venray zien met het Moscow Classi cal Ballet. Eenzelfde verhaal met Maijon Lambriks. Nu veel ge vraagd, maar ze stond al twee keer eerder op het Venrayse podium. Nu ze niet meer te betalen is vraagt het publiek ernaar. Daarom beslist naar Don Quishot gaan kijken. U ziet wereldsterren. ALADDIN KLEURWEDSTRIJD De volgende personen krygen twee vrijkaartjes voor ALADDIN in het Luxor theater in Venray. Zy wa ren de besten van de inzendingen. Willem Reintjes, Leunen; Char lotte Hermans, Blerick; Eloy Smits. Venray; Betty Swinkels. Venray; Liz zy Saffrie, Venray-, Sandra van Mey- el, Venray; Suzanne Vissers, Horst; Patricia Sehwachöfer, Venray; Me lissa Relouw, Bergen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, II. Schraven en J. Wittgen: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrjjdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZI EK ENVE RVO ER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 81458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E. RUYMBEEK, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- mükers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-6538 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Jan Poelsweg 2a, Ysselsteyn tel. 04780-42116 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 82411 DE AKTIEVE SPORT VOOR IEDEREEN Zondag 9 januari om 15.00 uur is er Kindertheater in café 't Podium. Het kindertheater 'Ranja met 'n Rietje' geeft dan een voorstelling (try-out). In het kort komt het er op neer dat er twee clowns zyn, te weten 'Ben niet Bang' en 'Wiezelientje'. Beiden raken verzeild in doldwaze avonturen, met muziek en zang. Ook komt er akrobatiek in voor en soms toveren. Aanvang 15.00 uur. 's Avonds om 20.30 uur is er een optreden ban de band Wizz- guys, bestaande uit ervaren muzi kanten vanuit Hilversum. Ze brengen blues en rock roll. Hallo Jeugdnatuurwachters. We hopen dat ook dit jaar weer een zin vol jaar zal zijn voor de Jeugdna- tuurwacht en dat we met onze aktiviteiten weer goed werk kun nen doen ten behoeve van alles wat groeit en bloeit in onze natuur. Dit is tenslotte onze lijfspreuk en we hopen met zyn allen deze lijf spreuk ook waar te maken. We zijn daarby afhankelijk van de mede werking van velen, zoals de leer krachten op de scholen e.d. Deze samenwerking was in het afgelopen jaar zeer goed en we hopen op de zelfde wijze zo door te gaan. Volgen de week lees je in Peel en Maas weer het een en ander over de komende akties. Ibt dan!

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3