Oude foto OOK Verkeers maatregelen op Peelweg Sjef Verlinden nieuwe voorzitter Museum 't Freulekeshuus Bowlen Dansen in De Wis Kursus voor startende ondernemers ÏOO.OOO,- PEEL EN MAAS Donderdag 6 januari 1994 - Pagina 1 Grote Kerk Deken J. Coenen, Eindstraat 6. tel. 81275; kapelaan H. de Wit Paters- straat 29, tel. 82385; kapelaan L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664; kapelaan R. Woutering, Hor- sterweg OT, Casten ray, tel. 71215. Opgeven misintenties: ma t/m za (niet op do) 09.30-10.30 uur Eindstraat 6. Zaterdag: 9.00 H. Mis Johannes Franciscus Maasen en Elisabeth Mathilde Vermeulen. 19.00 ZON DAGSVIERING; zwkd. Mien van Arkle-Engels; overl. ouders Pijpers- Clabbers; Riek Bissehops-Hoeve- naars; jrd. overl. ouders Lenssen- Jeuken; Wilhelm van Hoof en Hen- drika van Cu\jck. Zondag: Doop van de Heer. 8.00 H. Mis voor de parochie. 9.30 Hoogmis P. Janssen-Oudenhoven en overl. fam.: overl. echtpaar Gerrits- Hermans en overl. ouders; W. Broers, echtgen. en overl. kinderen. 11.00 Jrd. Jet Minten-Philipsen; Jan Deenen sr., Jan Deenen jr. en Sraar Deenen; Jo Delissen; Hendrik Keijsers-Herckx; Cor Vink en beide echtgenoten. Maandag: 9.00 H. Mis voor allen wier namen vermeld staan op de lijsten van de oude stichtingen. Dinsdag: 9.00 H. Mis Theodora Ver- straaten. 19.00 H. Mis Ellen Jans- sen-Hendricx. Woensdag: 9.00 Zwkd. Wies Schim v.d. Loeff; Drien Pouwels; Nelly Janssen-Muis. Donderdag: 9.00 H. Mis voor de zie ken van onze parochie om sterkte en kracht 19.00 H. Mis Truus Wolke-Greefkens (koll.); Jacqueline Oudenhoven-Aarts (koll.). Vrijdag: 9.00 H. Mis Huub Stoef en overl. fam. Akolieten: Zo: 9.30 G. Hoppenbrou wers en H. van Pelt. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Mark en Joris Timmermans; lek tor; T. Verbeek. Zo: 11.00 Suzanne en Silvia Laurensse; lektor: C. Hendriks. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lektrice: Zr. Jacinta. Er rijdt een bus vanaf de St. Anna kapel naar de Stationsweg; vertrek 18.15 uur. Na afloop van de viering brengt deze bus u ook weer terug Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St Anriakapel.'Voorganger: W. den Hartog Lektor: Edward de Jong Er rydt een bus vanaf de St Servatius kapel naar de Noordsingel; vertrek 09.45 uur. Na afloop van de viering brengt deze bus u ook weer terug Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in het stiltecentrum boven Den Kerk dijk (ingang aan de achterkant). 16.45 uur Groepsmeditatie in het Stiltecentrum. 16.45 Liturgievie ring in de St Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St Annakapel. 16.45 Groepsmeditatie in het stilte centrum. Paterskerk Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING, opgeluisterd door het koor Crescen do; Jan Siebers (koll.); overl. ouders Leo van Helden en Bertha Laumen; jrg Gertruda Lensen-Heesen; lev. en overl. leden van Crescendo. Zondag: 9.00 Gerrit Martens (fam. Fleurkens). 11.15 Gezongen door de Zangers van St Frans; Jan Willem Wijnhoven; Jacobus Philipsen en Francina Goossens; fam. Verbeek; Tiny Janssen-Wolbertus (koll.); jrg. Tbos Cuppen-Maessen. Maandag: 19.00 Overledenen (koll. Allerzielen). Dinsdag: 19.00 Celina Rojer en Constant Rojer. Woensdag: 19.00 Jrg Piet Philip sen, zoon Frits en dochter Harriët- te; ouders Lenssen-Heiligers; jrg. Harry Rongen. Donderdag: 19.00 Albert v.d. Boogaard. Vrijdag: 19.00 Gezinsmis Harrie Janssen en overl. fam. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Roel Blomsma. Zo: 9.00 Ber nard Swüste; 11.15 Jaap Janssen. Di en vr: Mare Blomsma Naar het noodfonds 'Overstroming' hebben wy het mooie bedrag van 5.200 gulden kunnen overmaken. Geweldig Alle gevers veel dank. Parochie Brukske Zondag: 09.45 Hoogmis. Voor Jaco- ba Vane-van Dijck (koll.). Voor afspraken kimt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Geen H. Mis om 8.00. 15.00 Maria-altaar: 25-jarig huw. Wiek en Toos Boom-van Ooi. 18.00- 18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor het feest van de Doop van de Heer. Kinder woorddienst. Voor Wil Broekaar-v.d. Boom (koll.); Els van Zwamen- Claessen (koll.); Jqja Tkminiau (koll.); tot b(jz. int (G); Jan van Cuyck (koll.); Theo van Thiel .(buurt); Greta Carlier-Agten (buurt). Zondag: Feest van de Doop van de Heer. 8.30 Voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie; overl. ouders Drabbels-Klaassen; Harrie Janssen en overl. fam. 10.00 Hoogmis, Gregoriaans. Tbt byz. int (K); Maria van Meyel en overl. fam.leden-, Jean en Anna-Maria Pypers-Tillemans; jgt. Ber Beer- kens; Leo Klokke (koll.). Maandag: 8.00 Voor priester- en di akenroepingen; overl. ouders Van Rooy-Hendriks, zonen en dochter. Dinsdag: 19.00 Voor kloosterroe pingen. Woensdag: 19.00 Voor de zieken. Donderdag: H. Hilarius. 19.00 Voor vrede en gerechtigheid. Vrydag: 19.00 T.e.v. het H. Hart van Jezus. Parochie Oostrum Zaterdag: 14.00 Uit dankbaarheid by 25-j. huw. Jeuken-Fleurkens (Koor Harmony). 19.00 Overl. ouders Graat-Verhaegh; Theodora van Arsen-Loonen; Ties Joosten; Gerrit Rutten; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen. 10.00 Jrd. Lei Janssen; Fien Broeren-Kersten; gest jrd. overl. ouders Van den Hoogenhof- Spreeuwenberg-, gest jrd. Jacobus Wilms en Wilhelmina Lammen; Giel Vennekens en echtgen. en we derz. fam. (Gem. koor). Maandag: 9.00 Tot zekere intentie. Dinsdag: 9.00 Voor de fam. T. Woensdag: 9.00 Voor het behoud van het geloof in onze gezinnen. Donderdag: 9.00 Herman de Kleyn. 19.00 Tot intentie van de LVB. Vrijdag: 9.00 Hanneke van Arsen- van Soest. Misdienaars: Za: 14.00 Susan Jans sen en Maud Lepsi; 19.00 Judith Philipsen, Susan Frederix, Annet Jeucken en Maud Kessels. Zo: 8.30 Erik Schuurmans, Paul de Beer, Ralph Kessels, Marty n Kempen; 10.00 Linda Camps, Lieke ten Brummelhuis, Els Basten en Loes Kessels. Parochie Oirlo Feest van de Doop van de Heer. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dames koor). Jan Houwen; st. Grad Theuws en Wilhelmina Theeuwen; overl. ouders Verstappen-Verhaag en hun kinderen Joos en Riek; Maria van Ryswijck-Baltussen (Oudervereni ging St. Machutus); jrd. Petronella Peters-Kemmelings; voor een zieke; uit dankbaarheid (R).* Zondag: 11.00 Hoogmis (Heren- koor). Overl. fam. Verheyen-v.d. Sterren; overl. fam. Michels-van Rhee; tot bijz. intentie. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de pa rochie. Donderdag: 19.00 Gez. H. Mis voor de LVB by begin verenigingsjaar. Vrijdag: 14.30 PI. Gez. H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 50-j. huw.feest echtpaar Van Rhee-Hermus. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. Jan Swinkels; Dien Classens-Vissers; Jan Jakobs; jrd. Willem-Lamberdina en Marti- nus Friesen. Woensdag: 9.00 Overl. fam. Gooren- Dinghs. Misdienaars: Tbm en Fred. Parochie Leunen Doop van de Heer. Zaterdag: 19.00 Lsm. Wiel Willems; Wim Bouten; Teng Jenniskens (buurt); weekd. Drina Wéys-Direks (6); weekd. Marie Versteegen- Moorrees (5) en Harrie Versteegen; weekd. Cornells Kuenen (2). Zondag: 10.00 Hgm. gest jrd. Piet Keysers en Marie Keijsers-Hendrix. 11.15 Harry Heesen; Gerard Thys- sen; Jan de Lauw. Maandag: 19.00 Lsm. t.i.v. een 80-jarige; pastoor Jacques Haenen en overl. fam. Dinsdag: 19.00 Lsm. Pierre Philip sen en Anna Philipsen-Lenssen. Woensdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Hendrickx-Jenniskens; Harrie Manders en overl. fam. Donderdag: 19.00 Lsm. Drina Weys-Direks (buurt). Vrijdag: 19.00 Lsm. Frans Baltus- sen en overl. fam. Baltussen- Lichteveld; gest. jrd. Antoon Mi- chels en Johanna v.d. Voort Misdienaars: Za: 19.00 Sonja Broers en Jenny Jenniskens. Zo: 10.00 Jeroen Swinkels, Davy Leyen- deckers en Stephan Jenniskens; 11.15 Kim Berkers en Nanette v.d. Berg. Ma t/m vr: 19.00 Josine Geurts en Marieke Gommans. Lektoren: Za: 19.00 Jan Jennis- kena Zo: 11.15 Jan Reintjes. Huweiyksafk.: Hans Reynen en Astrid Schuurmans, beiden uit Venray (2e roep). Rektoraat Heide Zondag: Feest van de Doop van de Heer. 9.30 Hoogmis ggjt. voor Hu- bertus Janssen en Hubertha Jans- sen-Gellings-, Piet Rongen (koll.). Misd.: Inge en Simone. Donderdag: Gedachtenis van de H. Hilarius, bisschop en kerkle raar. 9.00 H. Mis uit dankbaarheid. RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres; Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maaridag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken; bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken; algemeen .milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg; gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truljen- Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. 1 V, Deze opname uit 1930 laat ons de boerderij zien van de familie Bomm aan de Zandhoek te Oirlo. Zoals de meeste boerenbedrijven in die tyd was ook het boerenbedrijf van de fam. Bomm voor het groot ste gedeelte zelfvoorzienend. Hun voornaamste bron van inkomsten waren de opbrengsten van (op de schrale zandgronden) rogge, haver en aardappelen en enkele stuks melkvee. Varkens en kippen wer den beperkt gehouden voor eigen gebruik. Een paard in de stal was een groot bezit en niet voor ieder een weggelegd. V.l.n.r. zien we An en Jan Bomm, rechts vader Martinus en boven in het raam Grada Bomm. Jan v.d. Putten NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw- aanvragen medewerking te ver lenen. het bouwen van een serre aan de Kogeldistel 24 te Venray tnv J.W.A. Engels; het bouwen van een tochtpor- taal en bijkeuken aan de Kat- testaart 7 te Venray tnv P.G. van Lipzig; het bouwen van een berging aan de Vossestaart 16 te Venray tnv Bouwmy Janssen BV, Postbus 2 te Venray; het veranderen van een ont moetingsruimte aan de Oostsingel 37 te Venray tnv MMSK St. Petrus Banden, p/a Daslook 6; het bouwen van een woonhuis aan de Oeldershof te Oirlo tnv A.L.H. Nabben, De Leng 15; het uitbreiden van een maga zijn aan de Mgr. Hanssenstraat 17 te Venray tnv M. Derks, Vloeteind 41 te Veldhoven. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 7 januari 1994 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge bij de onderafdeling bouw beheer, kamer 107 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Ingekomen bouwaanvragen Tbr voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week by burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het uitbreiden van een wo ning aan het St. Joriskwartier te Venray tnv G. Daemen, Stuksbeem den 5 te Horst; het uitbreiden van een garage bedrijf aan de Gezellenbaan 8 te Ys- selsteyn tnv garagebedrijf Gommans en De Wit; het bouwen van een woning aan de Haalakker te Oirlo tnv P.M.J.M. Nellen, Lathyrus 11, Venray; het bouwen van bedrijfsruim te aan de Hulst 15 te Venray tnv Maatschap J. Manders; het bouwen van een tuinhuis je aan de Boudewynhof 7 te Venray tnv J.G.W.M. Eibers: het bouwen van een berging Aan den Dril 6 te Venray tnv J.W. Feuth; het bouwen van een winkel en vier appartementen aan de Schoolstraat te Venray tnv Dom- melborch BV, Groningersingel 94 te Arnhem; het uitbreiden van een wo ning aan de Kogeldistel 7 te Venray tnv Woningbouwvereniging Noord- Limburg, Plataanstraat 15; het bouwen van een tuinka mer aan de Eligiusweg 2 te Venray tnv E.I.T. Oomens. Venray, 6 januari 1994 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu. voor uw A KETTING A FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 In de periode van 10 januari tot medio maart zal de gemeente Ven ray een persriolering aanleggen langs de Peelweg vanaf de ingang van vliegbasis De Peel via Vredepeel naar Ysselsteyn. Gedurende deze werkzaamheden' zal overdag één rijbaanvak over een lengte van maximaal 400m worden afgezet Het verkeer wordt door ver keerslichten geregeld. De werkzaamheden vinden itslui- tend overdag plaats, zodat in de avond en nacht het verkeer nor maal doorgang zal kunnen vinden. Rektoraat Veulen Doop van de Heer. Zaterdag: 19.00 Hgm. als gest. jgt Ant. Drabbel s en Dina Iüaassen; Harry Hendrikx. Zondag: 10.30 Hoogmis voor Teng Hagens; Gèrard Geelen; jgt Grad Reintjes. Maandag: 8.30 H. Mis voor Anny Nellissen-Janssen en overl. fam. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Woensdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Donderdag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Ruud Bexkens en Gertjan Holtermans. Misdienaars: Zo: Yvonne Emonts en Annelie Reintjes. Parochie Ysselsteyn le week door het jaar (B). Zaterdag: 19.00 (Samenzang); jrd. B. Camps; Gerrit Peeters (oud prinsen); H. Philipsen; overl. fam, V.d. Weyer-Martens. Zondag: Feest: Doop van de Heer. 9.30 ('Asperges mey, Alb. Fleurkens en echtgen.; echtgenoten Janssen- Droesen en Thei Janssen. 11.15 Geestelijk welzijn van de parochie. Maandag: 19.00 Overl. paro chianen. Dinsdag: 19.30 Levende en overl. le den LVB. Woensdag: 19.00 Opa en Jan Janssen. Vrijdag: 19.00 Jrd. Petrus Mulders en echtgen. Misdienaars: Za: 19.00 M. Peters en W. Verheyen. Zo: 9.30 N. Jaspers en R. Key'zer; 11.15 M. en N. Pouwels. Ma en di: Sj. Ewals en B. Poels. Wo en vr: D. Scheepens en M. Spreeu- wenberg. Aktie watersnood: Voor de slacht offers van de watersnood in Lim burg is door onze parochie het bedrag opgebracht van ƒ2.257,65 en is inmiddels overgemaakt. Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Laura Swinkels, Past. Jacobspeel en Stefanie Baltissen, Van Montfortstraat Proficiat! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Lei v. Dtfck. Misd.: Robbert Windsant en Bjom de Mulder. Zondag: 10.00 Voor de parochie. Misd.: Marijke Loonen en Bianca Zegers. Dinsdag: 8.30 Peter Mathys Gielen, echtgen. en overl. kinderen; Tien de Ryk. Woensdag: 19.00 Petronella Versteegen-Verlinden (koll.); Dina Carels-Huisman (koll.). Misd.: San ne Derkx en Kristel Poels. Vrijdag: 8.30 Jgt. Mathijs v. Cuyck en Hendrina Ewals; Tien de Rijk. Kerk poetsen: Mevr. Hegger en mevr. Van Enckevort. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Pastoor Jans. Zondag: 10.00 Mevr. Van Kasteren- Jacobs. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19.00 Mevr. Peters- Hakvoort. Misdienaars: Za: Mariska en Mieke. Zo: Maaike en Mark. Lektoren: Za: Josie Claessens. Zo: Maria Lenkens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor va der en moeder V.d. Winkel-Geurts. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor onze zieken en persoonlijke intenties. 10.00 Hoogmis voor fam. Goumans-Pouwels en voor onze Carmelorde. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef voor Jeu Custers en alle ge vraagde intenties. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 9 januari is er een woorddienst van de oecumenische basisgroep 'Heel de kerk, heel de wereld'. Het thema van deze woord dienst is 'Oorspronkelijkheid'. Plaats: Kapel bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinde ren is er een kindemevendienst. U bent van harte welkom. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wy u uit voor het bijwonen van een bybeltoespraak met als thema 'Hoe geestelijk wak ker blijven' in de Koninkrykszaal aan de Henri Dun an tst raat 11, aan vang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenped- je 2a Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax 04709-87786. Kerkdiensten: Zondag 9 januari om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: Kandidaat J. den Boer, Alblasser- dam. Tydens de middagdienst is er kinderoppas. Na de middagdienst is er gezamenlijk koffiedrinken. Zon dagsschool voor kin deren tot 12 jr. om 16.00 uur. Catechisaties/B jybelonderwijs: De catechisaties voor 6-12-jarigen beginnen op 17 jan. Voor de leef tijdsgroep boven de 12 jaar op 18 jan. Aanvang 18.45 uur. Iedereen mag komen. Overstroming: De kollekte is door nagiften inmiddels opgelopen tot ƒ600,-. Hiervoor hartelijk dank. Op 9 december jl. heeft de Stich ting Beheer Geschied- en Oudheid kundig museum 't Freulekeshuus afscheid genomen van haar oude voorzitter, dhr. J. Gootzen. Als op volger van dhr. Gootzen is dhr. Sjef Verlinden gekozen door het bestuur. Dhr. Gootzen is vanaf de oprich tingvan het museum, in 1987, voor zitter geweest Mede aan zyn werklust en doorzettingsvermogen is het te danken dat Venray over een volwaardig museum beschikt, waarin de historie van Venray te be zichtigen is. Dhr. Gootzen heeft zyn funktie bij het museum om persoonlijke re denen neergelegd. BOWLING VERENIGING VENRAY JEUGD Aanstaande zaterdag zyn er weer de plaatselijke jeugd kampioen schappen. De aanvang is gepland om 10.00 uur. Omdat er een strak tijdschema is, wordt iedereen om 9.45 uur op de bowling verwacht. Dromen 'Spiegels van jezelf Wie herkent niet de volgende uit spraken: Dromen!? 'Droipen zyn bedrog'. 'Met dromen kun je je be ter niet bezighouden'. 'Dromen zijn alleen maar voer voor therapeuten en psychiaters'. Het lijkt wel alsof we bang zyn voor dromen. Terecht??? Dromen hoort by slapen, uitrusten en her stellen. In dromen komt de kunste naar en de levensgenieter aan bod. Ook de bangerik en de kwaaierik in ons (die we overdag geen ruimte ge ven) mogen in onze dromen weer meespelen. Dromen geven ons antwoord op onbeantwoorde vragen. Zo wordt het innerlijk evenwicht bijgesteld en daarmee onze gezondheid. Dromen zyn produkten van ons zelf en voor onszelf. Ze gebruiken wel hun eigen taal, nl. de taal en de beelden van het onbewuste en van het hart. Dromen zyn zinvolle erva ringen, die ons in kontakt brengen met ons zelfhelend vermogen en met onze dieperliggende behoeften, belangen en inzichten. Daarom kun je dromen zien als avonturen, die je beleeft in een vreemde anderssoortige wereld. Soms zijn ze plezierig en geven je een fyn gevoel. Vaak zyn ze ook be angstigend of stellen ze je voor on oplosbare raadsels. Maar altyd wil jouw droom je iets vertellen over je zelf, over je situatie of over jouw ma nier van leven. Als je de kunst verstaat om de taal en de beelden van je dromen te be grijpen, kunnen dromen je helpen je zelfkennis te vergroten. Door greep te krijgen op wat onbewust in je dromen leeft en naar boven komt, krijg je meer greep op je eigen mogelijkheden en je eigen leven. In deze oriëntatiekursus by de Volksuniversiteit leer je dromen be ter te begrijpen om erachter te ko men wat ze jou te zeggen hebben en om er je voordeel mee te doen voor je dagelijkse leven. De kursus start op donderdag morgen 27 januari by de Volksuni versiteit. Voor informatie bel 04780-80185. Maandag 10 januari a.s. wordt er in De Wis in Castenray weer een ge zellige dansavond georganiseerd. Aanvang 20.00 uur. Wilt u een eigen zaak beginnen of 1 hebt u behoefte aan een 'opfriskur- sus' voor het ondernemerschap? Dan biedt de Handelsschool te Ven- ray nu een geheel nieuwe kursus I voor startende ondernemers. Door deze te volgen kunt u zich veel tyd besparen en ook veel geld j voor het inhuren van adviseurs. Zonder overvloedige theorie, maar met een praktijkgerichte aanpak in j kleine groepen, krijgt u voldoende inzicht in de aspekten die bij het oprichten van een eigen zaak van belang zijn. Tijdens workshops wordt een ak- j tieve deelname van de kursisten ge- I vraagd. De eigen problematiek kan daarby ook aan de orde komen. I Aan het invullen van het ondeme- mersplan zal veel aandacht worden geschonken. De workshop bestaat uit vier bij eenkomsten van elk vier uur. De lessen starten in maart en worden gegeven in Venray. Voor nadere informatie en/of in schrijving kunt u bellen naar 043- 430477. Spontane inzamelings- aktie slachtoffers watersnoodramp Tydens een spontane inzame- lingsaktie werd door de klanten van café-zaal 't Veule. tijdens het vieren van oud en nieuw, op initia tief van eigenaar Rien de Laat het mooie bedrag van 525,- by elkaar gebracht, bestemd voor de slachtof fers van de watersnoodramp in Limburg. Rien de Laat heeft dit be drag nog eens verdubbeld, zodat er maar liefst ƒ1.050,- overgemaakt is op gironummer 777. Opnieuw is er in Venray iemand gelukkig gemaakt met een bedrag van ƒ100.000,-. Tydens de trekking van de oucijaarsloterij van de J Staatsloterij. De gelukkige heeft op 27 december jl. om 15.20 uur zyn of J haar lot gekocht by foto Hoedemae- kers op het Henseniusplein. Dit tijdstip is exact na te gaan omdat de verkopen met een computer gere gistreerd worden.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 16