'Politiek begint in je eigen omgeving' De Ko uwen Prijswinnaars St. Nicolaasaktie Kerkdorpen Winkeliers r doe mee met het literair café Mies Janssen-Baur (fraktie Van de Vorle): PEEL EN MAAS De Springplank neemt afscheid van Jan van Toor Hof van Loon houdt aktie voor Bosnië Dr. Poels in zilver VrijeTijdsbrochure voor mensen met een verstandelijke handicap De Zagewetters Merselo De Karklingels Oostrum PEEL EN MAAS Ingezonden PEEL EN MAAS Donderdag 23 december 1993 Pagina 7 De enige vrouw die tot nu toe in het openbaar aktief is voor de fraktie Van de Vorle is de 48-jarige Mies Janssen-Baur. Tot nu toe, j want sinds zondag heeft de frak- tie 'voor de kleine man' haar kan didatenlijst aangevuld met een j tweede vrouw. Mies Janssen, nu alweer twee raadsperiodes bezig j met commissiewerk, blijft dat j doen, terwijl de nieuweling voor- bestemd is om de nagestreefde derde raadszetel voor de fraktie in te nemen. ïn het kader van de ar tikelenserie rond 'Vrouwen kie zen in de politiek' had Peel en Maas een gesprek met de vrouw die het by Van de Vorle nog steeds naar de zin omdat deze club mid den tussen de mensen staat. De mensen dichter bij de politiek brengen gaat dan ook niet op voor haar fraktie vindt de Roermondse, die voordat ze in 1981 naar Venray kwam lange jaren in Venlo woonde. Integendeel, de mensen weten haar en haar fraktiegenoten maar al te goed vinden. 'Met allerlei proble men', vertelt ze, thuis in /haar wo ning in de wyk Brukske. Behalve een politieke party lykt de Van de Vorle-club dan ook wel een soort hulpverleningsinstantie te zyn. 'Mensen die in de hulpverlening to taal zijn vastgelopen. Vaak willen ze vooral stoom afblazen. We horen ze aan, we geven advies over sociale wetten, huurzaken en zo. Daarin hebben de leden van onze fraktie gewoon ervaring. Maar we zijn na- tuurlyk geen hulpverleners. We verwyzen ook veel door'. Er zyn ook veel vrouwen onder de mensen die de fraktie Van de Vorle om raad vragen. 'Vrouwen hebben een een zware taak, zeker als ze er alleen voor staan', zegt Mies Janssen. Ze weet uit ervaring hoe het is om als vrouw alleen kinderen op te voeden en te proberen weer een plaats op de arbeidsmarkt te veroveren. Vrouwen hebben er toch steeds die zorgfunktie bij en als er geen partner is geldt dat nog extra. HUURDERS De openbare aktiviteiten van Mies Janssen-Baur begonnen in de jaren zeventig, toen ze nog in Venlo woonde. 'Via een buurman, die ak tief was in de huurdersbelangen vereniging. Het was in de jaren dat de huursubsidies net opkwamen met alle daarbij behorende proble men'. Buurman wist Mies enthousi ast te krygen en zo rolde ze in het woonconsumentenwerk. Ze leerde er onder andere Joost van de Vorle kennen, die in Venray aktief was in de werkgroep woonlasten. Na haar scheiding leerde ze haar huidige partner, Venraynaar Henk ,e^eUr^> Literair café Venray-regio Zei ik de vorige maand dat het geciteerde fragment afkomstig was uit een juweeltje van een gedicht, wie tijdens de prijsuitreiking van de ze nu een jaar lopende wedstryd, op vrydag 17 december, het ge dicht 'November' van J. Bloem hoorde voordragen door mevrouw Rennie van Windt, zal dat ongetwyfeld beamen. Zo mooi kan poëzie zyn! Haar warme stem liet het natuurbeeld dat Bloem in dit gedicht oproept - het najaar, ook in het hart van de mensen - prachtig over gaan tot het stemmingsbeeld, waarin berusting met het eigen le venslot, doorklinkt. De schrijver is wat ouder geworden, hy noemt de bundel, waaruit dit gedicht komt, niet voor niets Media Vita Midden in het leven)! J.C. Bloem: November Het regent en het is november-. Weer keert het yiajaar en belaagt Het hart, dat droef, maar steeds gewender, Zijn, heimelijke pijnen draagt En in de kamer, waar gelaten Het daaglijks leven wordt verricht, Schijnt uit de troosteloze straten Een ongekleurd namiddaglicht De jaren gaan zoals zij gingen, Er is allengs geen onderscheid Meer tussen dove erinneringen En ivat geleefd wordt en verbeid. Verlaren zijn de prille wegen Om te ontkomen aan de tijd: Altijd november, altijd regen, Altijd dit lege hart, altijd. Deze maand geen veranderingen meer in de stand. De koplopers lie pen nog wat verder uit, zodat de eindstand een heel duidelijk beeld gaf. Winnaar werd: de heer André Leyssen met 80 punten. Een prachti ge prestatie. Afgelopen vrijdag tnocht hij de hoofdprijs in ontvangst nemen. Proficiat! De eindstand van het jaar 1993 werd aldus-. 1. De heer A. Leyssen, 80 punten 2. Mevrouw L. Colsen, 60 punten 3. Mevrouw T. Smits en de heer A. Kioft, 30 punten. 5. Mevrouw L. Receveur-v.d. Horst en Mevrouw H. van Beek, 20 punten. 7. Mevrouw B. de Wit, 10 punten. De geur van hoger honing zijn hun deel! Dit keer dus geen nieuwe opgave. Maar er is wel goed nieuws! Ook in 1994 zal eUce 4e donderdag van de maand een poëzie-opgave in Peel en Maas verschijnen. Het Literair Café gaat - ook wegens het en- thousiasme waarmee deze nüyriek dit jaar ontvangen werd - ge woon door. Nieuwe gedichten, nieuwe kansen! Doe mee met het Literair Café! Janssen, kennen en ze verhuisde in 1980 met haar twee kinderen naar Venray. Hoewel druk met de zorg voor - ineens - vier kinderen zocht Mies Janssen kontakt met de Ven- rayse werkgroep woonlasten. Daar bij speelde zeker het aspekt van de sociale kontakten mee. 'Behalve myn man en Joost van de Vorle kende ik niemand in Venray, dus het was ook een manier om sociale kontakten te leggen', zegt ze. Mies Janssen pakte ook het vry willigers- werk voor het Rode Kruis, dat ze in Venlo al had gedaan, weer op. Toen Joost van de Vorle zich had afge scheiden van de Party van de Ar beid en haar vroeg mee te willen doen in de eigen politieke groepe ring zei ze meteen 'ja'. RESULTATEN Sindsdien is Mies Janssen-Baur de vrouw in de fraktie Van de Vorle. Ze begon in 1986 als lid van de com missie onderwijs en in de afgelo pen raadsperiode vertegenwoordig de ze haar fraktie in de commissie maatschappelijke zaken. Ze voelt zich by Van de Vorle echter aller minst alleen als vrouw. 'In totaal zijn we met z'n vieren. In de fraktie is emancipatie nooit een thema. Zo was het vanzelfsprekend dat er op nummer drie een vrouw zou ko men. In verband met m'n taken thuis en het feit dat ik m'n ouders bovendien regelmatig verzorg, streef ik geen raadszetel na. Ik blyf wel het commissiewerk doen', aldus mevrouw Janssen. Want politiek vindt Mies Janssen nog steeds aantrekkelyk. 'Omdat ik concrete resultaten zie', zegt ze. 'Weliswaar worden onze ideeën vaak overgenomen en beter gepre senteerd door anderen, maar dat is het risico van een kleine party. Het belangrijkste is dat er dingen zyn veranderd'. De Venrayse politica heeft ook voorbeelden van zaken die de afgelopen jaren zijn veran derd en verbeterd. 'De nota voor gas en licht en de gemeentelijke be lastingen. Dat hebben we al jaren geleden ingebracht. Het gokbeleid', vervolgt ze. 'Complimenten voor de manier waarop wethouder De Loo dat heeft aangepakt'. Een ander punt noemt Janssen de sociale vei ligheid. 'De straatverlichting in wy- ken als Brukske gaat weer meer en meer aan. Een goede zaak waarvoor we eveneens al jaren hebben ge pleit. Ook het feit dat wyken in de toekomst meer financiële vryheid krygen is een jarenlange wens van ons'. Op haar lijstje staat verder nog een kwestie als het fietspad langs de St. Servatiusweg. Een aantal van deze zaken is noemt Mies Janssen zeker typisch vrouwelijke thema's. 'Praktisch en dicht bij huis, dat past zowel by de vrouwelyke aanpak als bij onze fraktie. Politiek begint in je eigen omgeving. Het staat niet allemaal in nota's, maar het gaat om mensen. Ook dat is een aspekt waardoor dat pleit voor meer vrouwen in de poli tiek. Wy vrouwen staan immers vaak dichter by de praktyk van alledag'. elke week nieuws Vals tientje? De deskundigen moeten maar on derzoeken of een door een bedien de van een tankstation aan de Noordsingel ontvangen bankbiljet van tien gulden vals is, of dat het door het wassen een afwy kende kleur heeft gekregen. Bij het opma ken van de kas werd het vreemde biljet ontdekt. De bediende wist van wie hy het in ontvangst had genomen. Oliespoor De brandweer moest in aktie ko men voor het weer verkeersveilig maken van de door olie verkeersge- vaarlyk geworden rondweg in het Brukske. De vervuiler kon nog niet worden opgespoord. BEZORGING PEEL EN MAAS Peel en Maas verschijnt wekelijks op donderdagmiddag. Onze be zorgers doen hun uiterste best om de krant voor 19.00 uur bij u in de bus te hebben. Voor bezorgklachten kunt u bellen op vrijdag vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur, op ons kan toor, tel. 04780-82727. Wij be zorgen dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 en 20.00 uur. Ook kunt u met uw bezorgklach ten in onze boek- en kantoorboek handel, Grotestraat 68, terecht. Er wordt uitsluitend vrijdags op genoemde tijdstippen na bezorgd. ABONNEMENTEN Adreswijzigingen, nieuwe abon nementen en annuleringen die nen, voor zaterdagmiddag 17.00 uur bij ons zijn doorgegeven. Al leen dan kunnen ze nog de vol gende week worden doorgevoerd. Anders zullen de wijzigingen pas een week later worden uit gevoerd. Centraal in de jaarlijkse kerstbor rel, die jeugdvereniging De Spring plank houdt voor haar bestuur en leiding, staat het afscheid van oud voorzitter en bestuurslid Jan van Toor. Met hem neemt iemand af scheid die de sporen in het jeugd werk méér dan verdiend heeft. Jan, geboren in Deest (gemeente Druten) kwam in 1949 naar Venray, Hy ging houtbewerking geven aan de LTS. Zyn bemoeienissen met de jeugd leiden ertoe dat hij in 1961 gevraagd werd als voorzitter van het Patronaat. Het Patronaat was een jongensclub, waar de jeugd be zig werd gehouden met biljart, tafel tennis, tafelvoetbal enz. Het was van oorsprong een door de kerk op gezette en gesteunde jeugdbewe ging. Het doel was de jongens te vormen op hun weg naar de volwas senheid. Het was trouwen in die tijd zo dat byna al het jeugdwerk onder kontrole stond van de geeste- lykheid. Jan van Tbor was een uitstekend bestuurder en organisator. Vrywel na zijn aanstelling als voorzitter kwam de grote liefde van hem naar boven dry ven. Vanuit het Patronaat richtte hij een drumband op om de wandelclub 'Ambulo' (ook een on derdeel van het Patronaat) te bege leiden. Hy bouwde dit uit tot de tegenwoordige MMSK St. Petrus Banden. Beide clubs bleven gerui me tijd verenigd onder één bestuur, terwyl men ook gebruik maakte van hetzelfde gebouw. Dit was de houten barak achter het politiebu reau in de Wilhelminastraat. De sa menwerking tussen de twee vereni gingen was niet altyd optimaal, toch slaagde Jan, samen met zijn bestuur er in de touwtjes zó in han den te houden, dat de zaak nooit erg escaleerde. Toen in de begin ja ren '70, vanuit de Patronaatsleiding de vraag naar vernieuwing kwam, kreeg men van Jan de volledige me dewerking. De naam werd gewy- zigd in Springplank, en met de nieuwe naam deden ook de meisjes en vrouwen hun intrede. Het pro gramma werd aangepast Was het voorheen zo dat de jeugd zichzelf veelal bezig moest houden, nu kwam er een wekelijks programma, verzorgd door vaste leiding. Een vanzelfsprekend gevolg van de her nieuwde start was de vraag, van de Springplankleiding naar meer zelf standigheid. En zo kwam er in 1974 een splitsing tussen het jacht- hoomkorps en De Springplank. Jan ging zyn hart na en werd voor zitter van 'zyn' korps. Hy gaf echter ook te kennen bestuurslid te willen blyven van De Springplank. Hy wou de jeugd niet aan haar lot over laten. Zéker ook met het oog op de wens te komen tot een andere ac commodatie. Het ouder, houten ge bouw stond op het punt langzaam te vergaan. De kapaciteiten van Jan, als bouwkundige, kwamen daarbij dan ook goed van pas. En toen dan, na veel wachten eindelyk het sein door de gemeente op groen werd ge zet, was Jan het die als ter zake kun dige vertegenwoordigd was in de bouwcommissie. Tben dan ook. by de officiële opening van de nieuwe- bouw aan de Beukenlaan in 1983. de toenmalige voorzitter door om standigheden verhinderd was het woord te voeren, lag het voor de hand dat Jan, als vervanger hier voor als eerste in aanmerking kwam. In de volgende jaren zat hy in het exploitatiebestuur. Hy was een expert in het overal binnenlo pen op het gemeentehuis. Zyn ver wijdering, van het echte jeugd- gebeuren, had wel als gevolg dat hy in konfliktsituaties vaak als neu traal toehoorder advies kon geven. Nu heeft hy dan te kennen gege ven, vanwege zyn al gevorderde leeftijd, er een punt achter te moe ten zetten. Het moet er maar eens van komen. Het was een mooie tyd in een goed bestuur. Een hecht bestuur ook, gezien de weinig mu taties door de jaren heen. De Springplank is trots met zo iemand te hebben mogen samenwerken. Zijn afscheid zal een extra tintje ge ven aan de traditionele kerstborrel op tweede Kerstdag. Een oude boerderijnaam Het is precies drie eeuwen gele den. even voor Kerstmis 1693, als de bewoners van de Kou wen hoeve plotseling door groot kabaal in hun nachtrust worden gestoord. 'Zes a zeven vagebonden, geldeedt int roodt ende blauw, hebben naer elf uhren in de nacht met eenen groot- en poit van houdt de deur inden vloer geloopen. Lysbeth de huys- vrouwe, is dan met haeren schoon zoon Hendrick naeckt uyt h unne bedden gesprongen'! Uit de beschryving van de kle ding ran de overvallers kunnen we nu vaststellen dat we hier te doen hebben met rondstruinende solda ten van het Franse leger. Het gaat er niet kinderachtig aan toe die nacht. In de keuken wordt Lysbeth met een breekijzer op haar hoofd gesla gen en valt bewusteloos neer. Schoonzoon Hendrick snelt te hulp, maar hem treft het zelfde lot. 'Hem wordt daer en boven noch mil proppen van gelaeden pistolen oock eenige wonden in sijn lichaam gegeven'. Het moet een hele consternatie geweest zijn daar op de eenzaam ge legen boerdery in de Smakt. De chi- rurgein mr. Van der Linden en dokter Loyens verlenen geneeskun dige hulp. De behandeling kost acht pattacons. Terecht stellen de slacht offers de overheid aansprakelyk. Zy laten de landschrijver Paderborn by de Schout en Schepenen van Venray een schriftelijk verzoek doen om enig secours (bystand). Restaurant 'Hof van Loon' stelt de hele maand januari van elk winter- kostbuffet vijf gulden ter beschik king van het Rode Kruis en de landelyke aktie voor Bosnië. Zon dag 30 januari wordt de uiteindely- ke bijdrage plechtig aan een vertegenwoordiger van het Neder landse Rode Kruis overgedragen. In de wintermaanden organi seert Hof van Loon in de bosryke omgeving van Overloon elke zon- dag een wandelspeurtocht voor het hele gezin. Om 11.00 uur starten de deelnemers bij het Hof van Loon en na afloop staat er op de deelnemers dan een winterkostbulïet te wach ten, vol stevige gerechten als boe renkoolstamppot. erwtensoep en meer van dergelyke Hollandse kost. Aan speurtocht en buffet doen we- kelyks enkele tientallen mensen mee. De kosten bedragen per per soon 27,50 (kinderen tot 12 jaar ƒ13,50). Wie in de maand januari meedoet aan deze smakelyke en gezonde zondagbesteding steunt daarmee bovendien de hulpaktie voor de mensen in Bosnië. Voor elke deel nemer aan de wandelspeurtocht en buffet, ongeacht kind of volwasse ne, schenkt Hof van Loon namelyk vyf gulden aan de aktie. De mensen van het Overloonse restaurant ho pen op 30 januari de vertegenwoor diger van het Nederlandse Rode Kruis zo'n duizend gulden te kun nen overhandigen. Wie wil mee doen aan de 'Help Bosnië Wandelspeurtocht plus buffet' wordt verzocht zich aan te melden by restaurant 'Hof van Loon', Mu seumlaan 33, tel. 04781-41272. Detail van de Tranchotkaart Drie maanden later wordt posi tief gereageerd en zes rijksdaalders toegekend. De boerderij de Kouwen wordt al in de 16e eeuw vermeld. Zoals ook soms op andere boerderijen, dra gen de bewoners de huisnaam als familienaam. Boerdery- en plaatsnamen, die als eerste element de vorm 'kald, koud of kouw' hebben, ontstonden voor het grootste deel tijdens de grote ontginningen in de middel eeuwen. By Grubbenvorst kennen we Kaldenbroek en in Deurne de Kouwenhoek. In de naamsverkla ring zijn anderen vry eensluidend. Het is een associatieve naam: koud - nat. Dikwijls zien we de kom- binatie van 'koud' en "broek'. Broek was in de middeleeuwen de aandui ding voor een laag gelegen moeras sig land. De naam 'de Kouwen' heeft haar ontstaan waarschijnlijk te vens te danken aan de omstandig heid dat er geen beschutting was van bomen en er sprake was van een eenzame ligging. Deze omschrijvingen kunnen toegepast worden op de ligging van de Kouwenhoeve in de Smakt aan de rand van de Spurkt. Oorspronke lijk een zeer waterrijk gebied, zeker toen de Loobeker watermolen nog in gebruik was. Het. landschap is veranderd, de talrijke bosjes met ei ken struikhout, de uitgestrekte hei de en moerassen vindt u er niet meer. Wat gebleven is, is de ruimte, de luchten en de stilte. Dat laatste echter is nu anno de cember 1993 eveneens verleden tyd. De huidige bewoners van de Kouwenhoeve zullen voortaan een continue stroom auto's over de A73 horen gaan. Uit het veldnamenondcrzoek door: Gérard Lucassen. Winkeldiefstallen Een 61-jarige inwoonster werd door personeel van de aan De Bleek gelegen supennarkt op heterdaad betrapt toen ze twee pakjes boter, zonder te betalen wilde meenemen. De vrouw werd aan de politie over gegeven. Die winkeldiefstal vond vrijdagmiddag plaats. Maandagmorgen werd een 55- jarige inwoner van Venray in een warenhuis aan de Grotestraat be trapt op winkeldiefstal van een fles wyn. Ook hy werd aan de politie overgegeven. Na opmaking van proces-verbaal konden beide win keldieven weer naar huis. De Kerkdorpen Winkeliers, leden van de VZO-Ysselsteyn e.o. en de OOZO-Oostrum sloten hun sukses- volle St Nicolaasaktie af met een prijzenfestival op zondagmorgen 12 december in zaal Roelarizia te Ys- selsteyn. Iedere bezoeker maakte kans op een gratis prys via het Rad van Avontuur met als extra hoofd prijs: een midweek in een bunga lowpark. Het prijzenfestival werd door een goochelaar opgeluisterd, zodat een ieder vermaakt werd. Dit zyn de prijswinnaars: 1. M. Vklckx, Oostrum; 2. Fam. Wijnho ven, Oirlo; 3. Fkm. V.d. Akker. Leu nen; 4. E. Michels, Merselo; 5. Hun. Wijnen, Ysselsteyn; 6. W. Gielens, Heide; 7. E. Poels-Pouwels, Heide; 8 Fam. Holtackers, Leunen,- 9. Fam. Verhoeven, Oostrum; 10. A. Nellis sen, Veulen; 11. R. Jacobs, Oirlo; 12. P. Strybos, Casten ray; 13. Fam. Jeu ken, Veulen; 14. G. Kuijpers, Casten- ray-, 15. F. v. Rosmeulen, Ysselsteyn-, 16. H. Muysers, Veulen; 17. J.L. Poels, Veulen; 18. J. Maessen. Yssel steyn; 19. Wim Lemmens, Yssel steyn; 20. Bas Vergeldt, Ysselsteyn; 21. Hun. Op den Camp, Oostrum. 22. Fam. Steeghs-Noy, Oirlo; 23. Hun. Thissen. Venray; 24. L. Wil- lems, Oirlo; 25. S. Camps, Oostrum; 26. M. de Wit, Ysselsteyn; 27. H. de Wit, Ysselsteyn; 28. Hun. Willems, Leunen; 29. P. Madou, Oostrum; 30. M. Derikx, Ysselsteyn-, 31. W. v.d. Pasch, Oirlo; 32. Hun. Comelissen, Leunen; 33. T. Drabbels, Oostrum. De extra prijs van het Rad van Avontuur-, een midweek bungalow park Lw.v. ƒ450,- gewonnen door de fam. Arts, Pioniersstraat te Yssel steyn. De prijswinnaars en enkele winke liers (van links naar rechts): dhr. Seuren. dhr. Van Vegchel. dhr. Wijn hoven 2e prijs, mevr. V.d. Akker 3e prijs, mevr. Arts er tra prijs, dhr. Valckx le prijs. dhr. Keijsers en dhr. Verheijen. Onlangs is het derde beelclje ver schenen in de serie miniaturen van de Venrayse juwelier Verlinden. Het kleinoot! is gemodelleerd naar het beeld van Dr. Poels, de Venrayse priester en vertegenwoordiger van de arbeiders in de eerste helft van deze eeuw. Eerder verschenen in de serie zilveren miniaturen van de 'Sehieëper' en St Otla. Henri Poels (1868-1948) was een Venrayse zoon die bekend werd als één van de katholieke voortrekkers van arbeiders en mijnwerkers. Poels studeerde theologie en werd hoogleraar in Antwerpen en Was hington. Vanwege z'n sociaal- kritische opstelling moest h(j beide leerstoelen onder druk opgeven en hy kwam terecht als priester in Zuid-Limburg. Daar groeit hy uit tot vertrouwensman van werkgevers en arbeiders in het katholieke Lim burg. Vyf jaar na z'n dotal kreeg Poels een standbeeld, vervaardigd door beeldhouwer Piet van Dongen. Het beeld staat nog steeds op dezelf de plek, tegenover z'n geboortehuis aan de Raadhuisstraat. Het zilveren beekye 'Monseig neur Poels' is verkrygbaar by Ver linden Juwelier aan de Grote Markt in Venray. Onlangs heeft de Stichting voor Sociaal Pedagogische Zorg 'afdeling vryetydsbesteding' een nieuwe Viij eTy tlsb roe h u re samen gestel 11 Deze brochure beval een overzicht van alle vryetydsaktiviteiten voor mensen met een verstandelyke handicap zoals die op dit moment in Noord-Limburg plaatsvinden. Het betreft hier zowel aktiviteiten die speciaal voor verstandciyk ge handicapten zyn opgezet, alsmede het aanbod dat door reguliere clubs en instellingen wordt verzorgd. De aktiviteiten worden onderverdeeld in de regio's Helden. Horst, Venlo, Venray en staay vermeld onder de rubrieken sport, expressie, clubs, kursussen en diversen. De Vry</Tydsbrochure is aan te vragen by de SPZ. Postbus 983. 59(H) AZ Venlo. tel. 077-870020. De kosten bedragen ƒ7,40 (inel. porto kosten). Op 7 en 8 januari zyn weer de .jaarlijkse zittingen by vastelaoves- vereniging De Zagewetters. Evenals voorgaaride jaren zal er weer een voorverkoop van kaartjes plaats vinden. Deze voorverkoop van kaarsjes zal plaatsvinden op zondag 26 dec,, 2e Kerstdag van 11.00 tot 13.b0 uur in café Den Tom mes. Daarna zullen de nog overblijvende kaartjes te k(x»p zijn by de Boerenbond, Haag 4 en J. Versteegen, Coppelenberg 21. Vrijdag 7 en zaterdag 8 januari zyn weer de zittingsavonden van carnavalsvereniging De Karklin gels. De zaal is om 19.00 uur open en het eerste optreden van de Ei kenhofkapel begint om 19.30 uur. Voor de vrijdag zijn nog kaartjes te koop bij het Allemanscafé of op Randen rade 50. elke week nieuws Ter nagedachtenis aan Rob Berben Een man vol energie en daad kracht, dat was hy. Steeds rusteloos bezig voor anderen, zyn idealen op muzikaal gebied uitdragend op scholen en in koren, op repetities en by uitvoeringen. Hy smeedde een hechte band met ons, 'Ars Musi- ca', en was zeer attent in het onder houden van de vriendschap met zeer velen, zowel in als buiten het muziekleven. By verjaardagen en andere feesten was hy een graag ge ziene gast, maar ook by zorgen en ziekte was hy menigeen tot troost Tbtdat hy zelf ziek werd, ongenees- lyk ziek. Dapper en onverslagen leefde hy voort, nog steeds een en al aktie. TOen kwam de periode van gelci- deiyk toenemende ongemakken en pynen, van geleidelijk groeiende aanvaardingen van zyn lot Inmiddels had hy al zijn funkties moeten opgeven, maar tot het einde toe volgde hy aandachtig de muzi kale aktiviteiten van zyn 'Ars Musi- ca'. Dat levenseinde kwam voor ons allen toch nog onverwacht. Vanwege het vele goede dat hij ons steeds weer bracht zullen wy Rob, onze Rob. nooit kunnen vergeten. Namens bestuur en leden van 'Ars Musica'. Tbn Hollaardt

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7