Kerstconcert in Overloon Nieuwe opnamestudio in Ysselsteyn De Naam van de Roos Zangers van Sint Frans weer naar Rome ik Kerststal geopend in bijzijn van Joegoslavische gasten AGENDA PEEL EN MAAS Kerstconcert in Oirlo Kasteelloop op 2e Kerstdag Kerst in de Bonte Koe Kerstwandeling in Geysteren Bibliotheek- nieuws 'Levende' kerststal Verloren en gevonden voorwerpen Sessie 1993 Baume Mercier V6RLINDGN JUWGUGR [EEL EN MAAS Donderdag 23 december 1993 Pagma 3 Heihaze n zijn af en toe rare wezens. Dat bleek ook afgelope n zater- lagmorgen weer. In de schouwburg vond vanaf 10.00 uur de ver- oop van entreekaarten voor de Prinsenprotdamasie en Circus lök plaats voor de leden van de Venrayse vastelaovesvereniging. lat bracht een groep Venrayse Piëlhazen ertoe om hiervoor de ten en maar eens bij het Schouwburgplein op te slaan. Al rond 03.00 lur in de ochtend waren zij present om zo als een van de eersten en kaartje te bemachtigen. Met warme koffie en andere 'warm- ioudertjes' wisten ze de kou te trotseren en waren ze uiteindelijk blij als een haas' met hun kaartjes. Op le Kerstdag organiseert fanfa- e Vriendenkring uit Overloon haar raditionele kerstconcert. Ieder jaar reer wordt het concert goed be- ocht mede vanwege het zeer geva- ieerde programma. Ook dit jaar is infare Vriendenkring blij gastzan- eres Anita Bijvoet uit Maashees in aar midden te hebben. Met haar uitastische stem brengt zij enkele ekende kerstliederen ten gehore iet begeleiding van fanfare Vrien- enkring. m.m.v. mezzo sopraan Anita Bijvoet Het programma voor dit concert bevat voornamelijk bekende kerst melodieën aangevuld met enkele lichtere populaire werken, oftewel een concert voor jong en oud. Het concert begint op le Kerstdag om 15.00 uur en vindt plaats in het gemeenschapshuis, direkt naast de kerk. De opbrengst van dit concert, een vrijwillige bijdrage, wordt geschon ken aan een projekt voor kinderen in de Derde Wereld. Sinds begin december is de ge- neente Ven ray een professionele ipnamestudio rijk. In Ysselsteyn estigde zich studio 't Heertje, luim van opzet, met professionele ipparatuur en bemand door profes sionele mensen wil 't Heertje haar liensten verlenen aan iedereen die ets op te nemen heeft. Dat kan variëren van solisten via tleine gezelschappen tot aan grote nuziekgezelschappen toe. Ook qua nuziekstijlen zijn er geen beper kingen. Beginnende popgroepen kunnen er even goed terecht als loorgewinterde top 40-orkestón, oekskapellen zyn net zo welkom ils mannenkoren. Indien nodig »rgt de studio voor ondersteuning loor professionele studiomuzikan- en. Ook voor het maken van een kwaliteitsgeluidsopname voor een eclamespot is 't Heertje een per- èct adres. Behalve de opnames kan 't Heert- e ook de komplete afwerking ver- orgen van byvoorbeeld een CD of demoband. Hoesontwerp, druk werk en ook de persing, inclusief de eventuele afdrachten voor auteurs en componisten aan Bu- m a/S tem ra. Verantwoordelijk voor de produk- tie is de bekende muzikant Mies Sleegers, die al in veel groepen z'n sporen heeft verdiend en ook als producer al aardige suksessen heeft geboekt. Achter de knoppen van de 24-spoors digitale mengtafel zit technicus Anton Wannemakers. De studio beschikt verder over digitale opnamerecorders en masteringap- pai-atuur en over MIDI-faciliteiten. Opnamestudio 't Heertje bevindt zich aan de Jan Poelsweg 9a in Ys selsteyn. De studio wordt geleid door Johan Philipsen, telefonisch bereikbaar onder 04780-41700 (by geen gehoor 04780-87209). Het fax nummer van de moderne studio is 04780-41556. Een blik in de ruim opgezette opna mestudio 't Heertje in Ysselsteyn. Expositie Vincent van Gogh Instituut Van 21 december 1993 tot en met -|28 februari 1994 is in de hal van het hoofdgebouw van het Vincent van Gogh Instituut een serie van veertig etsen van Petru Russu te zien. Rus- su maakte zyn kleurryke etsen naar aanleiding van het boek 'De naam van de Roos' van de Italiaanse auteur Umberto Eco. De expositie is geopend tydens kantooruren en voor iedereen gra tis toegankelyk. Het hoofdgebouw ligt aan de Stationsweg 46 te Ven ray. De serie etsen maakt deel uit van de kunstkollektie van het Vin cent van Gogh Instituut Randen van de waanzin De roman 'De naam van de Roos' verscheen in 1980 en vond al heel zijn weg naar miljoenen lezers. Het verhaal speelt in 1327 in een grote Noorditaliaanse abdy tegen de achtergrond van een konflikt tus sen de paus en de orde der Francis canen die van ketterij beschuldigd Worden. Er spelen emoties die tot en soms tot over - de randen van ■jde waanzin reiken. Er lyken mach ten in het spel die het natuurlijke en begrypelyke ver ontstijgen. Ibch blyken uiteindelijk menselij ke krachten de werkelijkheid te manipuleren. Detective Het verhaal laat zich lezen als een detective die aan het einde gewoon de ontmaskering van de moorde naar oplevert Het is een boek voor lezers ran de langere adem: een bloedstollend verhaal dat een goed beeld geeft van de middeleeuwse mens die meer geloofde dan wist meer leefde met emoties dan met verstand. Film Naar het boek werd een film ge maakt waarin Sean Connery, voor namelijk bekend uit James Bond en andere aktiefilms, als William van Baskerville en ontdekker van de waarheid in het verhaal een on verwacht serieuze rol speelt Dure kerstden Een 39-jarige inwoner van Oostrum dacht op een goedkope manier aan een kerstden te komen. Op het tot Geysteren behorend landgoed staan er meerdere zo dacht hy en op een boompje zal niet gekeken worden. Maar de ak- tieve jachtopziener betrapte hem op heterdaad. De boom werd weer op zijn plaats gezet en de Oostrummer werd aan de politie overgegeven die hem, nadat proces-verbaal was op gemaakt naar huis stuurde. H\j weet nu zeker dat als hy die kerst boom gekocht had hy goedkoper uit was geweest. Het is lang stil geweest rondom het jongenskoor Zangers van Sint Frans. Het ging de Zangers ran St. Frans niet voor de wind: plotseling nogal wat stembreuken, weinig nieuwe leden, intern wat verschui vingen van tenor naar bas en omge keerd... Het was een en al treurnis. Maar de Zangers zouden de Zan gers niet zyn, als zij niet hun schouders eronder hadden gezet en er voor gezorgd hadden dat in juli jl. toch naar Lyon en Salzburg ge gaan kon worden. Na de grote vakantie zyn er weer een redely k aantal jongens bygeko- men en met de dirigenten Buys, Gardeniers en Ligtermoet is ver- schrikkelyk had gewerkt om weer 'op niveau' te zingen. Zo'n toemee naar Frankryk en Oosten ryk en Italië, dat helpt er de moed inhouden en zo gaan de Zan gers tweede Kerstdag wederom op weg naar Rome. Daar is weer een congres van Pueri Cantores. Daar zullen zij met de andere 9000 deel nemers weer meedoen aan de ma nifestaties, maar ook alleen optreden. Bovendien zijn ze deze keer 'het koor van de internationa le president' en dat schept speciale verplichtingen. Behalve het zingen is er ook nog tyd om enkele belangryke zaken in Rome te bezichtigen. Het zal in ieder geval zo zyn dat als op 2 ja nuari de terugreis aanvaard wordt, het koor weer genoeg indrukken heeft opgedaan om weer een hele lange tyd verder te gaan. In 1994 wordt het 35-jarig be staan van het jongenskoor her dacht. 35 Jaar een jongenskoor onder dezelfde direktie, dat is toch iets dacht het huidige bestuur, en zo'n jaar beginnen met deelname aan het internationale congres te Rome geeft een waardige impuls. Over verdere aktiviteiten in dit feestjaar worden zeker nadere be richten gepubliceerd. In ieder geval hebben de jongens en jonge mannen zich stevig voor bereid om de nachtmissen in de Pa terskerk te omlysten, maar ook om in dat verre Rome een goed figuur te slaan. Als het koor op 3 januari weer te rug is in Ven ray zullen de zaken weer voortvarend worden aange pakt. Nieuwe leden (jongens vanaf 8 jaar) zijn dan weer van harte welkom. schoolstraat 18, 5801 bp venray. tel 04780-88777 Acht kinderen uit het voormali ge Joegoslavië woonden afgelo pen zondag de plechtige opening en inzegening by van de levende kerststal op de Grote Markt De plechtigheid was georganiseerd door de plaatselijke VW. De stal werd ingezegend door deken Coe- nen en kinderkoor de Bandelie ren zorgde voor een muzikaal intermezzo. De welpen en kabou ters van scouting hadden voor de kinderen uit het verscheurde Bal- kanland een kerststukje en kerst kaarten gemaakt De kinderen, die verblyven in een vluchtelingencentrum in Den Bosch, waren uitgenodigd door de Venrayse welpen en kabouters. Nor maalgesproken zouden de kinde ren te gast zyn geweest by de kerstviering van scouting, maar omdat die niet was doorgegaan, hadden de kinderen aansluiting ge zocht by de VW-viering Het bezoek ran de Joegoslavische kinderen was nog bijna misgelopen omdat scouting op het laatste mo ment geen vervoer kon regelen. Ge lukkig sprongen leden van de Zamo Active Club. een afsplitsing van scouting te hulp en haalden en brachten de Joegoslavische gasten. elke week nieuws In de Gertrudiskerk van Oirlo geeft het Jonge Garde Koor haar jaarlykse kerstconcert Op le Kerst dag 25 december om 16.00 uur. Or- ganiste Silvia van Dijck; dirigent Selm Nelissen. Solisten allen van eigen koor. Tevens kan men de prachtige kerststal bezichtigen. Het Jonge Garde Koor zal na 10 jaar in blauwe uniformen, nu haar nieuwe outfit tonen. Auto gestolen Donderdagavond omstreeks 23.30 uur wilde een 27-jarige in woonster van Overloon naar haar aan de Beukenlaan geparkeerde auto terugkeren, maar die bleek ontvreemd te z(jn. De auto heeft een waarde van ƒ25.000,-. Stortingsmapje verdwenen Op vry mysterieuze wyze is een stortingsmapje met daarin een be drag van ƒ1.000,- niet op de plaats van bestemming gekomen. Hoe dat van een tankstation aan de Noord singel tot aan de centrale is verdwe nen is een raadsel. Van die verdwy- ning heeft de in Elsendorp woonachtige eigenaar van het tankstation aangifte by de politie gedaan. VROUWEN KIEZEN IN DE POLITIEK Sinds mevrouw Poels-Peters voor onze ver eniging een lezing heeft gehouden, stem ik bewust op een vrouw Ook tegen mijn dochters (25. 22 en 19 jaar) heb ik gezegd: op welke partij je stemt laat ik aan jou Maar als je stemt, stem dan op een vrouw. Een vrouw kiest een vrouw. Mia Flinsenberg-Lenssen Voorzitter Katholieke Vrouwen Vereniging In het kader van de verkiezingen in 1994 geeft wekelijks een inwoonster/inwoner van Venray een citaat over 'Vrouwen in de Politiek'. Organisatie Werkgroep Vrouwen en Politiek. Informatie: 04780-23428 ('s ochtends). Zondag a.s. (2e Kerstdag) organi seert de Scheidsreehtersvereniging Horet-Venray rondom haar clubge bouw in De Kasteel se Bossen te Horst de eerste Kasteel loop. Hier mee wil men het gat vullen dat is ontstaan na het wegvallen van de traditionele Schadykerbosloop. Het programma is zodanig opge zet dat lopers en loopsters van alle leeftijden, zowel rekreanten als wedstrydlopers in hun klasse kun nen meedoen: 12.30 uur: Trimloop voor jongens en meisjes t/m 14 jaar, 1500m. 12.50 uur: Algemene trimloop, 3800m. 13.20 uur: Dames/Heren senioren vanaf 15 jaar, 5700m; Heren vetera nen vanaf 40 jaar, 5700m; Dames veteranen vanaf 35 jaar, 5700m. 14.00 uur: Heren/Dames senioren. 7600m. Start en finish zyn by clubge bouw Trefhove van de scheidsrech ters (ingang naast de ingang van de voetbalvelden van Witten horst). Daar kan men zich vanaf 11.00 uur inschryven, dat tot een kwartier vóór aanvang van de betreffende loop. Er is voldoende parkeerruimte, kleedgelegenheid en warme douches. Het inschryfgeld bedraagt ƒ2,- t/m 14 jaar en ƒ6,- voor de overigen. Voor iedereen is na afloop een mooie herinnering en bovendien zijn voor elke categorie erepryzen aanwezig. De prijsuitreiking is om 15.00 uur in Trefhove. Van de bekende regionale atleten zullen onder meer Helle Vullings, Henk Raassens en Gerrit Loonen acte de presence geven. Voor verde re informatie: Mart Peeters, tel. 04709-84917. Café De Bonte Koe aan de Hoen- deretraat heeft dit jaar rond Kerst en de jaarwisseling weer een uitge breid programma samengesteld. Zo zullen op le Kerstdag Soiya Huis man en Aiya Muysere romantische ballades en swingende popsongs brengen. Aanvang 18.00 uur. Op tweede Kerstdag speeld de band Prime Time. De groep brengt stevige swingende funk en jazz uit België. Aanvang eveneens 18.00 uur. Op 27 en 28 december is het Tbe- pen in de Koe. Gestreden wordt om de felbegeerde Ossehaas. Voor de verliezers zyn er nog speklapjes. Voor het eerst organiseert De Bonte Koe een filmmarathon, 's middags is er een kinderfilm ter- ,wyl er later op die dag nog twee an dere 'kerethits' worden gedraaid. (Tussen de films door is het tyd voor 'De Dikke en de Dunne'. Een ieder kan zyn filmkeuze kenbaar maken zodat die mogelijk deze dag ge draaid zal worden. Op 30 december presenteert Wim Baltussen zyn persoonlyke top 50 van 1993. Op outy aarsavond swin gen we het jaar uit met <yPeter van Elswyk. Nadat iedereen van een bewogen nacht is bekomen, kan men om 16.00 uur weer in De Bonte Koe te recht voor een optreden van De sign. Hiermee wordt een start gemaakt met een Venrayse maand. In januari staan diverse Venrayse bands op de voorgrond. Ttenslotte is er op 2 januari een optreden van Wild Voice. Aanvang ia00 uur. Op 2e Kerstdag, zondag 26 decem ber. organiseert het Kon. St. Willi- brordusgilde uit Geysteren weer een wandeloriëntatietocht door bossen en landerijen van het land goed Geysteren. Er zyn twee routes uitgezet, een langere (plusminus 2^2 uur) en een kortere (plusminus 1 Va uur). Uiteraard zitten er weer vragen en opdrachten in de route en zijn er pryzen te winnen. Men kan als enkeling deelnemen of in zelf samengestelde groepen, by voorbeeld met het hele gezin. Starten kan tussen 11.30 en 14.00 uur vanuit het gildehuis, zaal Klee- ven aan de Nieuwlandsestraat in Geysteren. De deelnamekosten zyn voor personen van 16 jaar en ouder ƒ3,- en voor jongeren van 11 t/m 15 jaar ƒ1,50 per persoon; kinderen beneden 11 jaar doen gratis mee, In de route is een pauzeplaats opgeno men, waar koffie en warme choco mel verkrygbaar is. Een keuze uit de nieuwe studie boeken: Architectuur: Architectuur in Ne derland; boek by de nieuwe Tëleae- kureus over architectuur in Neder land. Gruter, Yvonne: Originele geschen ken zelf maken: schilderen, model leren, vlechten, naaien, verpakken. Louboutin, C.: Het stenen tydperk; de eerste landbouwers ter wereld. Olifanten: Beschryving in woord en beeld. Palin, Michael: Pool tot pool; ver slag van een reis in 1991 van Noord pool naar Zuidpool. Scheerer, Harald: Zo maakt u tevre den klanten: verkoopkunde. Spanjere, Teja: Hier ben ik; over anorexia en bulimia nervosa. Turek, Vojtech: Grote fossielen en cyclopedie. Let op: Vrydag 24 december en vrydag 31 december is de biblio theek in verband met de feestdagen vanaf 16.00 uur gesloten. Natuurlyk wordt er in de kerstva kantie ook voorgelezen: op woens dag van 15.30 tot 16.30 uur. By de hertenweide op de lokalie Noordsingel van het Vincent ran Gogh Instituut is ran 23 tot en met 27 december een levende kerststal ingericht. Op 23 en 27 december zyn Jozef en Maria in de stal aanwezig met een aantal levende dieren zoals een os en een ezel. Jozef en Maria wor den uitgebeeld door medewerkers van de aktiviteitenaft) el iyg Pgna- tus. Op de andere dagen is een kerstgroep te bewonderen die in 1971 gemaakt is door patiënten. Dan zyn ook de levende dieren, de os en de ezel, aanwezig De openingstijden z(jn op 23 en 27 december van 13.30 tot 16.30 uur en op 24 en 26 december van 14.00 tot 16.00 uur. Op le Kerstdag is de stal gesloten. Overzicht van verloren en gevon den voorwerpen aangemeld by de politie. VERLOREN Aansteker langwerpig model; Zil veren armband met naamplaatje: Lianne; Rabobank pas. pas nr. 46239; Bankpas 1739.12.702; Com pressor middelgroot model met wielen; Nieuw brieQe van 100; Gou den ring met op verhoging een zi- koon; Kleine lederen handtas, inh. rybewys. bankpas; Handtas met ƒ24.-, papieren zakdoekjes, bid prentje; Horloge merk Seiko; Her enhorloge vierkant, merk Pulsar; Kentekenplaats HA39-36; Halsket ting goud; Leesbril in hoes Camps, bruine heren leesbril; Mapje inh. giropas, bankpas, 3 biebpassen, vi- deotheekpas; Pet Schotse ruit met blauw en groen; Portefeuille met rybewys, paspoort, 2 cheques, we- genwachtkaart; Portemonnee met pasfoto's van man en kinderen en ƒ100,-; Portemonnee inh. Rabo bank pas, ov-jaarkaart, 2 danspas sen; Portemonne bordeauxrood, opschrift Zonnebloem; 2x Neder lands rybewys; Trouwring inscr. Gerard 20.12.86; 2 Sleutels met een geel label; 5 Sleutels era. 2 Lips, schuur, kast, geldkistje; Boodschap pentas zwart linnen voor aan de fiets; Trouwring inscr. HK 52; Vide oband 'Bom in East LA' VHS systeem. GEVONDEN Bestek, mes en vork met *vit handvat; Babyhangertje, armband naam Kim; Halsketting met zilv. kruisje; Medaillon met bewerkte rand letter G; Tbrtelduif aangevlo gen by aangever. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. H. Sch raven en J. Wittgen: J. WITTGEN Langstraat 106. tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van I'. Corver. G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz. D. Vercauteren en J. de Vocht: 25 dec.: F. SCHMEETZ Aronskelk 76. tel. 85900 26 dec.: E. de MUINCK KEIZER Paterestraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DR KE1J/.EK Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data b(| de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEK EN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaten lag van 9.00 lot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tol 12.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur Vérder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RA Y-YSS ELST E YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: A. ONG, tel. 81383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H.M. de Vocht. R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. de VOCHT, tel. 81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer. W.G.AM. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak R EELDERINK Moleneind 13, Meerlo tel. 04789-2820 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. llaay- makers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-6538 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk ran mevr. Vim Eertcn en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 82411 Op zondag 26 december. 2e Kerst dag zal de jaariyks terugkerende sessie weer gehouden worden waar- by o.a. nummers ran Melissa Ethe- ridge. The Scene en The Blac k Crowes gespeeld zullen worden. 2e Kerstdag zullen bekende en minder bekende muzikanten uit de regio het podium beklimmen en een aan tal nummers van de bovengenoem de, zeer goede bands ten gehore brengen. De sessie, al jaren een druk be zocht en zeer gezellig evenement staat ook dit jaar weer garant voor een zeer goed programma en het is dan ook aan te raden om zondag 2e Kerstdag om 15.00 uur naar OJC Watjang?!? te komen en dit spekta kel te komen beluisteren. Er is geen entree en de plaats is Oirlo. Rookbom op galei-y flat gegooid By dg politie kwam zaterdag avond een melding van rookont wikkeling vanuit de flat Hubenhof aan de Kempweg. Gelukkig bleek er na een ingesteld onderzoek geen sprake te zyn van brand, maar dat op een galery enkele nxiklwinnien tot ontploffing waren gebracht De brandweer behoefde niet in aktie te komen. Banden lek gestoken Zondagmorgen ontdekte een 52- jarige Ven ray naar. toen hy by zijn op de parkeerplaats van de Mo- zartstraat staande personenauto kwam. dat de vier banden waren lek gestoken. CJ Grote Markt 7 Venray Tel 04780-8681 7

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3