BESCHERMING EN DEKENS VOOR BOSNIË m Th Andere kostuums en dansen Kerstnacht viering Geijsteren PEEL EN MAAS eek voor Bosnië GIRO 107 UTRECHT Kerstboom- versnippering 8 januari Gemeentepolitie PEEL EN MAAS Donderdag 23 december 1993 - Pagiru Grote Kerk Deken J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit. Paters- straat 29. tel. 82385; kapelaan L. Houben, Dr. Poelsstraat 4. tel. 11664; kapelaan R. Woutering Horeterweg 57, Castenray, tel. 71215. Opgeven misintenties: ma t/ni za (niet op do) 09.30-10.30 uur Eindstraat 6. Vr(jdag: Vigilie van Kerstmis. 19,00 Kerstgezinsviering. 21.00 Jon gerenviering. 23.00 Nachtmis. Zaterdag: Hoogfeest van Kerstmis. 8.00 H. Mis overl. fam. Janssen- lluybers; fam. Stappers. 9.30 Tbt ze kere int.; Nelly v.d. Berg-Munning- hof; P. Janssen-Ouden hoven en overl. fam.; Riek Beelen-Beerkens; Maria Minten-Delauw en overl. ouders; Huub Stoef en overl. fam.; Martha Gerrats-Stienen en zoon Ilay; jrd. Sjef Creemers en overl. fam.; Henk v.d. Voort en wederz. ouders. 11.00 Voor de lev. en overl. leden van het Venrays Mannen koor; Gonny Voermans-Fransseii; Teug Jeuken (koll.); Maria Ebberink-Henckens (koll.); overl. ouders Beterams-Heesen en zoon Wim,- Ben en Wies Schim v.d. Loeff, fam. en vrienden; José Kremer- Vullinghs; Herman Bexkens; Teng van Kessel (koll.); Leo Oudenhoven (koll.); Sjra Spee; Herman v.d. Zalm en eehtgen.; Jo van Oers (Mannen koor); Felix Peters; Victor en Frans Beerkens; Jaco Hoelen-, Tb Lamers- Drissen (buurt); Kitty Pouwels; Jan Wentink-, Lies en Herman Jeuken- Verhulsdonk; Drieka en Jan Volleberg-Gerrats; Herman Verha gen. 15.00 Kindeke Wiegen. 19.00 Geen Eucharistieviering. Zondag: Peest van de H. Familie. 8.00 Geen Eucharistieviering. 9.30 Ouders VAn Osch-Hebben; Harry Hanssen (koll.); Toon Jenneskens (koll.); Johannes Jacobs (koll.); Jan Heyl (buurt); pastoor Jo Arts en overl. fam. 11.00 II. Mis Cor Janssen (koll.); Jan Peeters (WAO ver.); Hen- ny Frederix-Vink; Joos Direks; Dora Theeuwen-Welbers. Maandag: II. Johannes, apostel en evangelist. 9.00 H. Mis Ben en Weis Schim v.d. Loeff, ouders en fam. Dinsdag: H.H. Onnozele Kinde ren, martelaren. 9.00 H. Mis Jozef Guillaume. 19.00 H. Mis Fa. M uskens-Claessens. Woensdag: Vyfde dag onder het oktaaf van Kerstmis. 9.00 H. Mis Drien Pouwels; Karei Peeters (koll.); Mathieu Arts en overl. fam. Donderdag: Zesde dag onder het oktaaf van Kerstmis. 9.00 H. Mis Jan Peeters (koll.). 19.00 H. Mis Jan Lamers en overl. fam.; Truus Wolke- Greefkens (koll.); Jan Flinsberg en overl. lam. j; Vrijdag: Zevende dag onder het oktaaf van Kerstmis. 9.00 H. Mis Uit dankbaarheid. 19.00 Tbt zekere intentie; uit dankbaarheid voor het afgelopen jaar; pastoor G(jsbertus v.d. Gaet; Gerrit Bekkersk (koll.); Henk v.d. Voort en wederz. ouders; Teng Jeuken (koll.); Herman de Bruyn (koll.); Harrie Minten (koll.); Maria Ebberink-Henckens (koll.); ouders Piet Lenssen-Jeuken (koll.); Harry Hanssen (koll.); Ben Schim v.d. Loef. fam. en vrienden; Drien Pouwels (koll.); Til Janssen-Pelzer. Akolieten: Za; 9.30 G. Hoppenbrou wers en H. van Pelt. Zo: 9.30 Wilbert van Ham en Peter Harrewyn. Vr: 19.00 L. Truien en P. Vosbeek. Misdienaars en lektoren: Za.-11.00 Suzanne en Silvia Laurensse; lek tor.- J. Truyen. Zo: 11.00 Bart Tho massen en Ties Koopmans; lektor: L. Truyen. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St, Annakapel Zaterdag: le Kerstdag. 9.30 Litur gieviering in de St Servatiuskapel. Voorganger: J. Korff. Lektrice: H. Brouwer. 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog Zondag: 2e Kerstdag. 10.00 Litur gieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. van Loenen. Lektor: Edward de Jong. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Vrijdag: Ouc(jaar. Oud^jaareviering in de St. Servatiuskapel. Voorgan ger: J. Korff. Lektrice: zr. Hélène. 19.00 Oudqjaareviering in de St An nakapel. Voorganger: W. den Hartog. Paterskerk Vrijdag: Kerstavond. 20.00 Eerste Kerstviering. 23.00 PI. Nachtmis. Zaterdag: le Kerstdag. 9,00 Met kerstliederen; Evert Fischer; Gerrit Martens. 11.15 Opgeluisterd door Ars Musica; lev. en overl. leden van Ars Musica; fam. Arts-Janssen; overl. fam. Theuvenet; Antoon Lu- cassen en overl. fam.; Twan Peeters. Tbt 17.00 uur is de kerk open om de kerststal te bezoeken. Zondag: 2e Kerstdag. 9.00 Lev. en overl. fam. Duykers-Wismans; Sef Drabbels; overl. ouders Janssen - Mauris en Kusters-Beterams; overl. fam. Spee-Linders. 11.15 Overl. fam. Slits; Gerrit de Haart en kleinzoon Jhonny; jrg. Tbos Colsen-v.d. Wiel Maandag: 8.00 Overl. medebroe ders. 19.00 Uit dankbaarheid. Dinsdag: 8.00 T.e.v, St Antonius. 19.00 Overl. ouders Win Mil- Mooren, Tbon en Victor. Woensdag: 8.00 Dien Volleberg- Verstegen. 19.00 Overledenen (koll. Allerzielen). Donderdag: 8.00 Uit dankbaarheid. 19.00 Truus Wolke-Greefkens. Vrijdag: Oudjaar. 8.00 Elisa Palm en te.v. II. Geest. 19.00 Oudejaare- viering om God te danken voor het afgelopen jaar, opgeluisterd door Crescendo,- voor de overledenen van het voorbye jaar; Wim v.d. Munckhof en overl. fam.; overl. ouders Verbruggen-Jacobs. Misdienaars en akolieten: Vr: 19.00 Boelyes: fam. Leenders; 20.00 Johan en Leo Pouwels; 22.15 Boek jes: dhr. Janssen en Jaap; 23.00 Ber nard Swüste en Emiel Kusters. Za: 9.00 Roel en Mare Blomsma; 11.15 Martin Leenders en Jaap Janssen. Zo.- 9.00 Martin Leenders; 11.15 Ber nard Swüste. Vr: 19.00 Jaap Jans sen en Emiel Kusters. Parochie Brukske Vrijdag: Kerstavond. 19.00 Gezins viering. 22.30 PI. Nachtmis; Jan Theeuwen. Zaterdag: le Kerstdag. 9.45 Hoog mis; lev. en overl. fam. Hendriks. 15.00 Kincije wiegen. Zondag: 2e Kerstdag. 10.00 H. Mis met zang; voor de parochie. Vrijdag: Oucijaar. 19.00 H. Mis om God te bedanken voor het afgelo pen jaar. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paters kerk: tel. 80202. Vredeskerk Vrydag: Kerstavond. 19.00 Nacht mis voor de kinderen. 21.00 Nacht mis voor de jongeren. Zang door het jongerenkoor Chrisko. 23.00 Nachtmis, Gregoriaans. Zaterdag: le Kerstdag. 8.30 Dage raadsmis; voor alle overleden paro chianen. 10.00 PI. Gregoriaanse Dagmis. Voor overl. fam. Van Rossum-Janssen; Els v. Zwamen- Claessen (koll.); Leo Klokke (koll.); Teng Linders en overl. ouders Linders-Kappel. De vooravondmis komt te vervallen. Zondag: 2e Kerstdag. Peest van de H. Familie. 8.30 Voor het geestelijk en tydelyk welzyn van de parochie; overl. oudere Drabbels-Klaassen. 10.00 Hoogmis, Gregoriaans. Maria v. Meyel en overl. fam.leden; Leo Klokke (koll.); overl. oudere Flinsenberg-Erkelens. Maandag: H. Johannes, apostel. 8.00 Voor de zieken van de pa rochie. Dinsdag: H.H. Onnozele Kinde ren, ,19.00 Martinus Pontman en Gysbertus van Blokland. Woensdag: H. Thomas BeckeL 19.00 Martien Delauw. Donderdag: 19.00 Tinus Matysen. Vrydag: H. Silvester. Ou<ijaar. 19.00 Pontificale Hoogmis: hoofdce lebrant mgr. Wiertz, bisschop van Roermond; voor lev. en overl. fam. De Haart-Creemers; Wil Broekaar- v.d. Boom; Gerrit Hendriks (buurt); overl. fam. Albere-Huybere; uit dankbaarheid (F); Karin Geurts-v.d. Wegberg. Parochie Oostrum Vrijdag (kerstavond) 19.00 uur: Piet Philipsen, Tiny Cremere- Philipsen, Noud Cremere, Jo Jans sen, Sraar Poels, overl. familie Claessens-Drabbels, Jan Nielen, Pe ter Nielen, Theodora van Areen- Loonen,"' overl. oudere Camps- Woltere, overl. oudera Haegens-van Lin, Tbon Thielen. (Koor Harmony en Jeugdorkest van onze Harmonie) 22.30 uur: Harry Thuyls, Peter Haans, overl. oudere Lindere- Hendriks, overl. oudere Broekmans-Bovee, Hendrik en Jo Jeucken en overl. familie. (Gem.koor en Harmonie). Zaterdag: le Kerstdag. 10.00 uur Fien Broeren-Kereten. Piet Litjens, overl. oudere de Kleyn-Herre gra ven, Herman de Kleyn, Heiman Verheyen, Johanna Baltussen- Peetere, Martien Vermeulen, Tbon Thielen, overl. ouders Jans- Verheggen. (Koor Harmony). Zondag: 2e Kerstdag. 8.30 Jan v.d. Berg, overl. oudere Jans-Verheggen, 10.00 Overl. familie Madou-v.d. Ei sen, jaardienst Tbon Camps, Giel Vennekens en echtgenote en we derzijdse familie (Gem. koor) Maandag: 9.00 Wies Janssen Dinsdag: 9.00 Tbos Bemaerts Woensdag: 9.00 Herman de Kleyn Donderdag: 9.00 Voor 'n zieke Vrijdag: Oudjaar. 9.00 Jeu Arts, uit dankbaarheid, voor het behoud van het geloof in onze gezinnen, tot by- zonderen intentie en-uit dankbaar heid (Koor Harmony) Misdienaars: Vr. 19.00 Marjolyn Moraal, Maike Koch, Fieke Basten, Linda van der Wielen 22.30 Peul de Beer, Ralph Kessels, Maurice van Mill, Tbm Ilouwette Za: 10.00 Els Basten, Loes Kessels, Maud Kessels, Fieke Basten. Zo: 8.30 Erik Schuurmans, Martyn Kem pen. Noud v.d. Mortel, Roel v.d. Berg. 10.00 Iris van Dijk, Judith Philip sen, Susan Frederix, Annet Jeucken Vr: 19.00 Susan Janssen, Maud Lep- si. Maud Kessels, Loes Kessels Misdienaarsbeurten; Za. nieuw jaaredag 10.00 Marjolyn Moraal. Maike Koch, Fieke Basten, Linda v.d. Wielen 19.00 Noud v.d. Mortel, Tbm Rouwet- te, Roel v.d. Berg, Marco Janssen Zo.: 2 januari 880 Iris van Dijk, Ju dith Philpsen, Annet Jeucken, Su san Frederix 10.00 Susan Janssen, Maud Lepsi, Maud Kessels. Els Basten. De kerkdiensten met de kerstdagen 1. De kerst-gezinsmis: vrijdagavond 24 december om 19.00 uur. Veel kinderen van onze basisschool doen aktief mee aan deze viering Het zal een viering worden met vol op licht en allen die deze viering bijwonen zullen ook daags daarop nog kunne genieten van het licht van deze gezinsmis, in de huiselijke kring. Leden van onze Gezinsmis commissie zullen u bij de ingang van de kerk gratis een boehje aan bieden, waarin de volledige tekst van deze viering staat afgedrukt, alsook de liederen die door u allen kunnen worden meegezongen. Deze viering zal worden opge luisterd door ons koor Harmony en het Jeugdorkest van onze Harmony. Vanaf 18.30 uur keretmuziek en zang Behalve voor hen die adtief mee doen aan deze viering zyn er geen plaatsen gereserveerd. 2. De zgn. Nachtmis, vrijdagavond 24 december, om 22.30 uur. Vanaf 22.00 uur keretmuziek en zang. De ze H.Mis wordt opgeluisterd door ons Gemengd Koor en onze Harmo nie. Er zyn ook in deze H. Mis geen plaatsen gereserveerd, behalve de eerst bank links voor gehandi capten. 3. Eerste Kerstdag (zaterdag 25 de cember) is er maar één H. Mis en wel om 10.00 uur, deze wordt opge luisterd door ons koor Harmony. 4. Tweede kerstdag (zondag 26 de cember) om 8.30 uur een stille H. Mis om 10.00 uur de Hoogmis, op geluisterd door ons Gem. Koor. Parochie Oirlo Hoogfeest van kerstmis Vrijdag: 18.45 Kerstliederen en jonge Garde Koor. 19.00 Kerstmis met medewerking Jonge Garde Koor. Overl. fam. Heetkamp- Hekking; OVerl. fam. Baltissen- Ingepass en kinderen. Jan Hou wen; Chris Houwen; Jrd. Gerrit Bastiaans. 20.30 Kerstconcert Fanfare. 21.00 Nachtmis van Kerstmis, Me dewerking Fanfare, Dames en her enkoor, Jan Duykere en Petronella van Dijck, Handrie Steeghs en An na van Rijswyck, Sjang Direks. Thei Classens (Veijaardag Blakt) Mathias Duijf en overl. fam. Voor de levende en overledenen Muziekver. Ons Genoegen. Zaterdag: 10.00 Eerste kerstdag PI. Hoogmis Medewerking kinder koor. Nel Veretappen-Stevens; Caro- lien Philipsen; Jan Nelissen; 16.00 uur Kerstconcert Jonge garde koor- Zondag: 10.00 Feest van de H. Fa milie (herenkoor) Christiaan Helle gers en Johanna Voermans. Jos Veretappen, Antoinetta Smits en Antonia Veretappen, Wim Vogel- zangs. St. Familie Vogelzangs- Swinkels. woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie Parochie Castenray Vrydag 21.00 uur Kerstmis, MIen Philipsen, Jan Jakobs, Albert Drug gen, Nella Classens-Janssen en Geert Classens; Overl. oudere Janssen-Emonts en kinderen; Ma rie en Sjang van Kuyck en overle den oudere van Kuyck-Verrydt. Zaterdag: le Kerstdag. 19.00 dienst speciaal voor de kinderen: Leo Wil- lemsen, Sjaak Hermans, Thei Stro bos; Albert Druggen; overl. oudere Strijbos-Duykers. Zaterdag: 10.00 hoogmis Zondag: 10.00 Hoogmis deze dienst wordt muzikaal opgeluisterd doort onze Fanfare: Bernard Friesen; overl. fam Duijkers-Rambags en te vens uit dankbaarheid voor een 97 jarige Woensdag 9.00 O.L.Vrouw altjjd du rende bijstand. Zy die offerden Misdienaars: 24 december 21.00 Thys en Suzanne; 25 december 9.00 Tbm en Fred; 10.30 uur Jos-, 26 december 10.00 Thys. REKTORAAT HEIDE Vrijdag 21.00 keretnachtviering; Sef Michels en overl. fam. Michels- van Dyck; Piet van Kempen v.w. de buurt. Zaterdag: 9.30 uur Hoogfeest v. Kersmis. Plechtige hoogmis-"voor Jan en Fien Droessen-Janssen, Stephania Coppus-de Groot; Piet Rongen v.w. zijn vrienden. Zondag Feest v.d. H. fam. 9.30 Hoog mis voor de overl. oudere Achten- Cox; Wilhelmina Janssen-Janssen v.w. Coll; Parochie Ysselsteyn Vrijdag: 19.00 Gezinsmis van kerstmis: Overl. oudere van Dyck- Derckx; 21.30 nachtmis van Kersmis: R. de Boer-van Staveren; J. Swinkels en dochter: Overl. ouders Bastiaansen-Verhulst Zaterdag: Hoogfeest van Kerstmis 9.30 Dageraadsmis van Kerstmis muzikaal opgeluisterd door onze fanfare; jrd. Gerrit van Dyck; overl. fam. Fleurkens-Zandere. 11.15 Dag mis van Kerstmis (Jongerenkoor) Giel Trommelen en overleden: ou dere Philipsen-Cremere 14.00-17.00 de kerk is geopend voor degenen die even willen vertoeven by de kerstgroep. Zondag, 2e kerstdag 9.30 Wilh. Lemmens echtgenote, jrd. Jeu van de Ven; oudere Claessens- Michels 11.15 geen dienst Maandag: 19.00 A. Marcellis- Deckere (Kaartclub) Woensdag: 19.00 L. Flinsenberg- Arts (Tantes) Misdienaars: Voor de kerstvierin gen: zie in het vorige YNB blad. Zon dag: 9.30 I en J Slangen; en M en W Classens; maandag M. Spreeuwen- berg en D. Scheepens; Woensdag: M. Verheyen en N. Pouwels Gedoopt en daardoor in de kerk op genomen: Jelle Claessens (Ys- selsteynseweg 70) Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 le Kerstdag: 10.00 fam. v. Osch-Janssen Misd.: Sanne Derkx en Kristel Poels Zondag: 10.00 2e kerstdag Anna v. Lankveld-Giesbere, Teng van Hoof, Hannes Arts Misd.: Roel Wismanss en Patricia Arts; 14.30 uur Doop My ma Versteegen Dinsdag: 8.30 Tien de Rijck fami lie Reckzügel Woensdag: 19.00 Petronella Vereteegen-Ver'linden (Coll) Misd.: Linda Poels en Diana v. Duynhoven Kerk poetsen: Mevr. Poels- Driessen, Mevr. Vereteegen-Wilms Aan allen een gegend kerstfeest en een zalig nieuwjaar. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Ouders bouwen jul lie met vuurbestendige materia len in de Koninkryleszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpedje 2a Horst. Pastorie: Clapvaeren 4, Horst, tel. 87786. Kerkdiensten: Zaterdag le kerst dag om 10.00 uur voorganger Evang. J.A.J. Bals, Horst, Zondag 2e Kerstdag 10.00 en 14.30 uur Ds. K.M. van Dijck, Opheusden Tijdens de middagdienst is er oppas. Na de middagdienst is er gezamelijk kof fiedrinken. In de vakantie is er geen zondagsschool en geen cate chisaties Kerstmiddag: Op zaterdag 25 de cember is het feest in gebouw Reho both. We willen dan kerstfeest, vieren met alle kinderen. Ook ouderen, gehandicapten en al leenstaanden zijn hartelijk wel kom. Het is een leuke gelegenheid het gebouw eens te bezichtigen. Al le kinderen krygen een leesboek en wat lekkere mee naar huis. Het begint om 16.00 uur tot ca 18.00 uur. Het is vrije toegang. Zit u met vervoer. Gewoon even 87786 bellen Vrijdagavond om 23.00 uur viert de Geijsteree gemeenschap de ge boorte van het Kerstkind. In deze feestelyke mis verzorgt het Pastoor Kemmerekoor de vaste en wisselen de gezangen, terwijl er ook ruimte is voor volkszang. Marie-Jose Kunen-Aben heeft ditmaal de lei ding over het koor terwyl de piano begeleiding is in de vaardige handen van Martin Maas uit Vlier den. Een sfeervolle viering in een feestelyk verlichte kerk, waar U van harte welkom bent Portemonnee ontvreemd Uit, een pantalon van een 14- jarige scholier in het kleedlokaal van een sportzaal aan de Leunse- weg werd de portemonnee ont vreemd. Daarin zat een klein geldbedrag en een bank- en video theekpasje. Sloper wilde auto niet Een inwoner van Venray had zyn voor de sloop bestemde auto aange boden aan een Venrays slopersbe drijf. De sloper weigerde de auto en hoe gek het ook mag klinken, plot seling ging die auto spontaan in brand. De gealarmeerde brandweer kon de auto niet meer redden en die moest als verloren worden be schouwd. De deskundigen van de politie trachten nu de oorzaak van deze spontane brand te achterha len. De brandweer werd zaterdag middag omstreeks 1810 uur gealarmeerd. Nieuwe lijn Hakkespits.- 'Hakkespits vraagt nieuwe leden' was een artikel dat de laatste tijd ge regeld onder ogen werd gebracht. De dansgroep wil tevens een nieu we lijn gaan inzetten. Zy heeft besloten ook nog op een andere toer te gaan. Dus... andere dansen en de daarbij behorende kledij. Veel oude dansen zijn verloren gegaan. Van andere laat 18e eeuwse dansen is nog slechts weinig be kend, waardoor ze onuitvoerbaar zijn geworden. Van deze dansen heeft iemand stukken verzameld en er weer een nieuw geheel van ge maakt. Deze laat 18e eeuwse dansen verschillen hemelsbreed van de dansen die we van De Hakkespits gewend zijn. Er wordt veel gehup peld en gesprongen. Noord-Limburg behoorde destijds tot het Pruisische Overkwartier van Gelre, waarvan Venray het grootste doip was. In die dagen droeg men nog geen toer; die was hier toen nog niet in de mode. De kleding in deze tyd was zeer kleurrijk, bonte strepen en ge bloemde jakken, gekompleteerd door fel gekleurde ruiten schorten van India katoenen bont. behoor den toen tot het boerenbeeld van Noord-Limburg. Gelukkig zijn er oude prenten die aangeven hoe de ze kleding van man en vrouw er uitzag. De Hakkespits is voornemens de oude 18e eeuwse dansen in te stu deren en af te werken in de kleuri ge kleding die er bij hoort. Daarbij niet vergetende de grote strohoed die het kostuum van de vrouw kom- pleteert. De kostuums zijn terug te voeren naar de tijd van plusminus 1760 tot 1810. Leeftijd van nieuwe leden liefst rond de 40 jaar. Mogelijk spreekt deze 'Hak kespits nieuwe lijn' u aan en wilt u meer informatie. Dat kan bij A. Pypker, tel. 04780-86260; T. Dik, tel. 04789-1837 of G. Weijs, tel. 04780- 88662. 'n abonnement waard Door hetzelfde gat.. In korte tyd werd er voor de tweede maal ingebroken in de per sonenauto van een 31-jarige in woonster die haar auto aan de Haammakerstraat had geparkeerd. De tweede maal was toegang verkre gen door gebruikmaking van het gat dat by de eerste inbraak was ge maakt. Deze keer werden een zon nebril van ƒ240,- en enkele cassettebandjes ontvreemd. Het lijkt wel een beeld uit het 'B ke Roomse Leven'. Pater-gardia Lucas Berben geelt op het plein het minderbroedereklooster aan Leunseweg zijn zegen aan e groep fraters. Het waren vertn kende fraters, een dag of wat vé 1943. Want op die dag moest li klooster op last van de Duitse bez ter ontruimd zyn. De Wehrmac had het complex gevorderd vo het onderbrengen van soldaten vrouwelijke hulpen (de 'Blitzn del'). Op dat moment zat het klo< ter overvol en nu moest voor 1 personen onderdak worden zocht. Een aantal van hen bleef Venray, in de gestichten, de hu houdschool van de Ursulinen, h ziekenhuis. Enige paters mocht! blyven voor het parochiewerk, meesten vertrokken naar klooste van de orde in Sittard, Bleyerhei en Vlodrop, zoals de groep op de to. Aan niets valt de pyn van de d af te lezen. Zij die niet knielen z\ kennelijk achterblijvers. Te herkennen is byna niemai Rechts naast de gardiaan staat vc moedelyk pater Artemius Huls, te wyl de meest rechtse persoon - m witte haardos - onmiskenbaar pat Augustinus Buitere is. Hy was doi de Duitsers in 1941 uit Den Ha verbannen, toen hij daar de bri van de Nederlandse bisschoppen gen het nationaal-socialisme h^ verspreid. Hy was daarvoor resteerd en had tien dagen gevai i gen gezeten in het beruch 'Oranje-hotel' in Scheveningen. Het heeft er alle schyn van dat eeuwen het einde van de bruine p tere in Venray in zicht komt. 'W zijn een uitstervend ras', zeggen zelf. De grote brand in 1925, het g dwongen vertrek in 1943 en de o heffing van het klooster in 1967, h waren de dieptepunten van eeuw. Inbraak en vernielingei in en aan autobus Zondagmorgen konstateerde d chauffeur van een autobus van d EIIAD dat in zijn voor het politiebi reau aan de Leunseweg geparkee de autobus was ingebroken. Tb gang was verkregen door forcerin van een deur. Uit de autobus we den de brandblusser en de ve bandtrommel ontvreemd. Verdt waren in de bus verschillende ve nielingen aangericht zoals de schi keiaars en de verlichting. De total schade wordt geraamd op ƒ4.000 De inbraak heeft plaats gehad tui sen vry dagavond en zondaj morgen. VIYI In de hal van het gemeentehuis van Venray kunnen burgers tot uiterlyk vrydag 24 december 1993 om 12.30 uur terecht in het kader van de aktieweek voor voormalig Joegoslavië. Burgers kunnen te recht om een solidariteitsverkla ring te ondertekenen. In deze verklaring wordt opgeroepen een halt toe te roepen aan het lyden van de burgerbevolking in de voor malige Joegoslavische republieken, in het byzonder in Bosnië-Herzo- govina. Daarnaast kan een financiële bij drage geleverd worden ten behoeve van de aktie 'Dekens en bescher ming voor Bosnië'. Het geld wordt direkt ingezet voor noodhulp om de burgers te helpen de winter te overleven. Desgevraagd wordt erop gewezen dat er uitsluitend geld wordt inge zameld en geen dekens of andere goederen. De redenen daarvoor zyn: 1. lokaal ingezamelde dekens zijn tweemaal zo duur als dekens die centraal en in grote aantallen worden gekocht. Lokaal ingeza melde goederen moeten worden geselekteerd, schoongemaakt, ingepakt en over grote afstand worden getransporteerd; 2. de lokale organisaties die de Sa menwerkende Hulporganisaties ondersteunen vragen om geld en niet om goederen; 3. bovendien kan de economie in Joegoslavië gestimuleerd worden door daar orders voor de produk- tie van goederen te plaatsen. Kom naar het gemeentehuis, verklaar u solidair, vraag om ak tie om de democratische samenle ving te herstellen en geef een financiële bydrage! ONDER VERMELDING VAN BOSNIË DEZE CAMPAGNE WORDT ONDERSTEUND DOOR: IKV. PAX CHRISTI, VROUWEN VOOR VREDE, STICHTING OECUMENISCHE HULP. MENSEN IN NOOD, RAA0 VAN KERKEN NEDERLAND, HUGO DE GROOT VERENIGING (NED. AFDELING VAN DE HELSINKI CITIZENS' ASSEMBLY). PLATFORM GEMEENTELIJK VREDESBELEID (AANGESLOTEN BIJ DE VNG). CAMPAGNE ADRES: IKV, CELE8ESSTRAAT 60, POSTBUS 85893, 2508 CN DEN HAAG. TEL: 070-3507100. FAX: 070-3542611. In tegenstelling tot voorgaand! jaren zullen er - uit milieu- ei kostenoverwegingen - nu geei kerstboomverbrandingen maa -versnipperingen plaatsvinden, o| hierna genoemde lokaties er tyden. Brukske, wykcentrum, van 15.0( tot 16.30 uur; Wykvereniging, dhr W. Marsman, Mozartstraat 20, 5802 HP, tel. 10402. Landweert, wykcentrum van 13.0(1 tot 14.30 uur; Wijkvereniging, mw. W. Nooijen, Maijolein 27, 5803 JS tel. 11376. Oostrum, watermolen, van 10.3( tot 11.30 uur; Werkcomité, dhr. T, Swemere, Mgr. Hanssenstraat 13 5807 BA, tel. 83952. Leunen, Dorpsplein, van 11.00 tol 12.00 uur; Wykvereniging mw. E Clermonts-Thyssen, Loenerveld 17, 5809 BA, tel. 80878. Van de by de betreffende lokatie vermelde organisatie wordt ver wacht dat zij ter plaatse gedurende de versnippering tegen elke ingele verde kerstboom een bon (lot) uit deelt. De bonnen kunnen d ervoor op het politiebureau, by de administratie (le verd.), worden af gehaald. De gemeente, afd. openbare wer ken (mw. M. Peters, tel. 23430), zorgt voor de versnippering. De trekking van de lotery vindt plaats op het politiebureau door de chef van de basiseenheid Venray, waarna de winnende nummers in Peel en Maas en de dorps-/wijkbla- den worden bekend gemaakt. Het Hoofd van Plaatselijke politif te Venray, maakt bekend dat dege nen die in het bezit zyn van eei verlof ingevolge de Wet Wapens ei Munitie, hun verlof ter verlengin| dienen aan te bieden bij de afdelinj Bijzondere Wetten van de politie t Venray, Leunseweg 4 te Venray. De verloven dienen ingeleverd t worden vóór 3 januari 1993. Leden van schietverenigingei dienen tevens hun schietpaspooi ter kontrole aan te bieden. In het tijdvak van 12 tot en mc 14 januari 1994 kunnen de betref fende dokumenten tydens kan tooruren weer opgehaald worder by de afdeling Administratie 7 3 fj

Peel en Maas | 1993 | | pagina 20