Ouderen prominent aanwezig in vrijwilligerskorps Kredietvoorstel 'Sprank' ingetrokken Raadsfrakties verdeeld over invloed op tarief kabeltelevisie 825 D'66 wil open politiek bedrijven J Financieel plaatje 1994 nog niet rond /6d Voor hypotheek neem je maatwerk! Rente vanaf 6.55 Spaarhypotheek 30 jaar rente vast 7.3%! Gimsel Natuurvoeding, de smaak van de toekomst! :95 XU- Bert Kersten Lijstaanvoerder Omroep Venray Eerste distrikt milieudag geslaagd Exclusieve poppen bij Amba Jeu de boules kersttoernooi )lna PEEL EN MAAS Donderdag 16 december 1993 - Pagina 7 De eerste week van december werd het Europees Jaar van de Ouderen officieel afgesloten. In diezelfde week werd internatio naal de vrijwilliger in het zonne tje gezet- Twee gebeurtenissen die meer met elkaar te maken heb ben dan het op het eerste gezicht UjkL Een groot deel van de vrij willigers is namely k ouder dan 50 jaar. 'Peel en Maas' bracht een bezoek aan het 'hoofdkwartier' van het nieuwe ouderenwerk, het pand van Seniorservice in de Marktstraat en had een gesprekje met enkele willekeurige (oudere) vrywilligers. Over hun dryfveren, de beloning en hun positie. Oud-onderwysman Jacques Wismans besteedt enkele uren per week aan het rondbrengen van war me maaltyden voor ouderen. Met z'n auto rydt hy tussen de middag het eten van de keuken van 't Schuttersveld naar z'n adressen in Ven ray. Hy doet het in de eerste plaats om de ouderen op deze ma nier aan eten te helpen. Daarnaast om een oogje in het zeil te kunnen houden. In z'n achterhoofd speelt bovendien de gedachte mee dat hy later zelf wellicht op dit soort hulp is aangewezen. 'Dan hoop ik dat er voor my ook iemand is die een paar uurtjes wil besteden', zegt Wismans. Oud-marechaussee Teun Bos (70) besteedt wel een uur of twintig per week aan z'n vrywilligersaktivitei- ten. Allemaal pas sinds z'n pensio nering nu alweer 15 jaar geleden. Hy was aktief voor de Dierenbe- Jacques Wismans laadt z'n vracht je maaltijden in z 'n auto bij de keu ken van 't Schuttersveld. scherming en maakte fietsen sa men met asielzoekers in Roeken bosch. Momenteel doet hy iets soortgelijks in het asielzoekerscen trum in Stevensbeek. Bos maakt bovendien vluchtelingen die in Ven ray een huis hebben gekregen wegwys en verzorgt ook voor de landelijke Vastenaktie wat hand- en spandiensten. 'Ach, ik heb een auto met een trekhaak en een aanhang- wagentje, dus ik kan wel wat doen', zegt de ryzige oud-politieman een voudig. Mevrouw Truus Thielen (72) heeft van haar hobby haar beroep en van haar beroep weer haar hobby ge maakt Ze begeleidt een groep de menterende bewoners van Het Schuttersveld. 'Mensen die eigen lijk op Beukenrode thuishoren, maar waarvoor geen plaats is'. Dankzy extra hulp in het bejaar denhuis kunnen ze daar nog blij ven wonen. Daarnaast is mevrouw Thielen als vrijwilligster twee don derdagavonden per maand in de weer om de bewoners van 't Schut tersveld een paar genoeglijke uren te bezorgen en vangt ze ouderen met een kleine handicap op, zodat de partner eens een keertje weg kan. VERTROUWEN Truus Thielen belandde in het ouderenwerk nadat haar zes kinde- ren de deur uit waren en ze in een gat dreigde te vallen. "Iben ben ik naar 'de Kruuze' gestapt (het huidi ge Beukenrode, red.) en daar ben ik ouderen gaan begeleiden'. Mevrouw Thielen volgde nog wat kursussen en kon later zelfs betaald aan de slag als bezigheidstherapeute. Ze herinnert zich dat de eerste ja ren vanuit 'de zorg' nogal sceptisch tegen de vrijwillige hulp werd aan gekeken. 'Het personeel vond dat wy alleen maar de leuke dingen met de mensen deden, terwijl voor hun dan het dagelijks werk over bleef. Hun reaktie was om de vry willigers overal buiten te houden. Het heeft een hele tyd geduurd voordat ik het vertrouwen had ge wonnen'. 'Vertrouwen winnen moet je ook by de ouderen', is de ervaring van Jacques Wismans. 'Dat kan ook best even duren, maar daarna krijg je zoveel dankbaarheid terug. Klei ne dingen vaak, maar wel ge meend'. Wismans vertelt van de bejaarde die hem een lekkere dikke peer toestopte. 80% Bij twee van de drie vrywilligers speelt in hun motivatie het feit mee dat ze voor ouderen kunnen wer ken. Omdat ze weten dat ouderen in deze samenleving en kwetsbare groep vormen, maar ook vanuit de persoonlijk achtergrond. Jacques Wismans wilde vrijwilligerswerk voor leeftijdgenoten en ouderen gaan doen, Truus Thielen zag aan haar eigen ouders hoe noodzakelijk wat extra's is wat de professionele hulpverlening niet kan geven. Ook het feit dat hun belevingswereld nog redelijk nauw aansluit by die van de ouderen heeft meegespeeld. Ze hebben dan ook het gevoel van ouderen meer terug te krygen, dan wanneer 't om jongere mensen zou gaan. 'Jongeren gaan het zo gauw vanzelfsprekend vinden', verwoordt Jac Wismans. Alleen Tteun Bos zet zich eigenlijk niet specifiek voor leeftijdgenoten in, maar dat is meer toeval dan be leid. Hy blijft er wel jong by, vindt hy. 'Als je jong wilt biyven moet een beetje bezig blijven', meent de oud-politieman. Feit is dat het vrijwilligerswerk in Nederland voor ongeveer 80% draait op mensen van 50 jaar en ouder. Een cyfer dat overigens met de nodige terughoudendheid moet worden gehanteerd, want er circu leren diverse definities. Vast staat in elk geval dat het aandeel aan zienlijk is. Dat komt omdat ouderen nu eenmaal meer vrye tyd hebben dan jongere mensen met werk en/ of kinderen, maar er zy n ook stem men die beweren dat ouderen toch een grotere mate van maatschappe lijke betrokkenheid aan de dag leg gen dan jongere mensen. Als dat beeld klopt dan gaat het de komen de decennia bergafwaarts met het vrijwilligerswerk in Nederland- Het college van b. en w. heeft dinsdagavond te elfder ure een raadsvoorstel over extra geld voor De Sprank ingetrokken. Het colle ge zou dit besluit hebben geno men omdat de begroting 1994 voor De Sprank vertraging heeft opgelopen. Daardoor is het be drag dat in het oorspronkelijke voorstel staat, 327.000 gulden, misschien niet korre kt. Volgens wethouder Driessen komt het voorstel nu in januari in de raad, als liet financiële plaatje voor het zwembad wel is afgerond. Het voorstel zou woensdagavond be handeld worden in een gekombi- neerde vergadering van de commissies sport en recreatie en volgende week in de gemeente raad. Het interim-beheer wordt in elk geval wel voortgezet li het ooipronkely ke vooratel wil de gemeente Venray voor het eerste halfjaar van 1994 een bedrag van 32".450 gulden stoppen in het ex ploitatietekort van De Sprank. Het college stelt voor de uitgaven te dek ken uit de extra inkomsten die de gemeente dit jaar aan bouwleges binnen haalt (twee ton) en uit de post onvoorzien 1993. Het krediet bly ft dus buiten de begroting 1994. Hot bedrag is bedoeld om maxi maal een halfjaar verder te draai en. In die periode wordt definitief beslist over de toekomst van het bad. De gemeente onderhandelt momenteel met gegadigden voor overname. De 3,3 ton zyn nodig voor het dekken van het exploitatietekort, de kosten van liet interimmanage- ment, het betalen van de rekening van Deloitte en Touche en de kosten van het bestuur. In het voor stel maken b. en w. geen verdere verdeling van die kosten. Dat deed het college wel een half jaar gele den. toen de gemeenteraad ge vraagd werd om 425.000 ter beschikking te stellen. Destyds ver wachtten de betrokkenen dat De Sprank, het tweede halfjaar van 1993 een extra verlies van 180.000 gulden zou ïyden. De kosten voor de diensten ran Deloitte en Tbuche- werden geraamd op 75.000 gulden; het interim-management, verzorgd door Aqua Indoor, kostte 150.000 gulden. De overige 20 mille waren voor onvoorziene zaken. Het college is nu minder expliciet over de verdeling, omdat zy de mo gelijke gegadigden voor overname van het bad niet wijzer wil maken dan ze zyn. Inmiddels is wel be kend geworden dat de kosten voor Deloitte en Tbuche voor 1993 hoger zyn uitgevallen dan was voorzien. Daarentegen zijn bestuur en inte- rimmanagement er in geslaagd het exploitatietekort omlaag te bren gen. Volgens bestuursvoorzitter P. Kienhuis is het tekort ongeveer 50.000 gulden lager dan de geraam de 1,8 ton. Hoe hoog het bestuur het exploitatietekort voor komend halfjaar inschat en wat de kosten voor het accountantsbureau zyn, wilde ook Kienhuis niet kwyt. HORECA Volgende week dinsdag heeft het Sprank-bestuur een gesprek met de gemeente over de horeca in het zwemcomplex. Die draait zwaar ver liesgevend. maar is van de andere -kant essentieel voor een subtro pisch bad. ook in de toekomst Het Sprank-bestuur heeft daarom voor komend half jaar enkele voorstel len geformuleerd. Uitgangspunt is dat de horecafunktie in De Sprank blyft bestaan. In welke vorm zal af hangen van de resultaten van het overleg. Volgens voorzitter Kien huis is de keuze uitbesteden voor een korte periode of super-efficient met eigen personeel verder gaan. De diverse gemeenteraadsfrakties zyn verdeeld over de mate waarin de: gemeenteraad of raadscommis sie invloed moet kunnen uitoefe nen op de hoogte van het abon nementstarief van Kabeltelevisie Venray. Dat bleek afgelopen dins- da| tydens de commissievergade ring Algemene Zaken. PvdA, Samenwerking en de fraktie V.d. Vcrle willen de vinger aan de pols houden. CDA en WD zien meer in een vrye marktwerking, waardoor die prys bepaald wordt. TARIEF Tbt nu toe wordt het tarief pas aangepast, nadat de gemeenteraad hierover haar goedkeuring heeft ge geven. Door een statutenwijziging wil de gemeente haar bemoeienis met de Kabeltelevisie Venray geheel losmaken. 'Dat kan. maar wel moet goede af spraken', stelde C. v.d. Ven van het CDA. Voor wat betreft het tarief is V.d. Ven van mening dat de markt haar werk Iran doen. 'Als de ta riefstelling zodanig is, dat een aan tal mensen afhaakt, dan daalt de commerciële waarde van het net Dat zal men niet willen. Bovendien zal de burger, als het tarief te hoog is zelf een schoteltje aanschaffen. Dat is dan een grote zorg voor de ex ploitant'. Dhr. V.d. Ven heeft er dus alle vertrouwen in dat de prys be taalbaar blyft. Hy wordt daarby gesteund door Leo Janssen van de WD. EVENWICHT Dhr. Jansen (PvdA) was echter van mening dat de gemeenschap toch het evenwicht moest bewaken tussen prys en aanbod. 'Je moet de markt niet laten werken. Wy heb ben er een bepaalde verantwoorde lijkheid over'. Hy werd daarbij gesteund door mevr. Roling van Sa menwerking. 'De tarieven moeten betaalbaar bly ven. Bovendien moe ten we ervoor waken dat er overal schotels op de daken komt We zyn bly dat we van deze 'horizonvervui ling' afzijn', aldus mevr. Roling. FILTEREN Dhr. V.d. Vorle wilde ook dat de politiek een vinger aan de pols houdt. Zyn fraktie is van mening dat het tarief nu al te hoog ligt Van Vrijblijvende informatie over alle hypotheekvormen Bergmans Assurantiën Financieringen al meer dan 40 jaar een vertrouwd begrip in Venray en regio Patersstraat 24 Tel. 04780-80303 5801 AV Venray Fax 04780-11584 de Vorle pleite voor het filteren van kanalen, zodat inwoners een gerin ger aanbod van zenders tegen een lagere prys zou kunnen ontvangen. Deze wens uitte hy enkele maan den geleden ook al. Toen werd hem te verstaan gegeven dat het filteren duurder is dan 'niet filteren'. Ook wezen de heren Jansen en Janssen op dit gegeven. Van de Vorle uitte zyn angst dat de consument op ter mijn nog meer moet gaan betalen, als de commerciële zenders geld gaan vragen voor het doorgeven van hun kanaal. In de Keulsche Pot fondue-, gourmet- en specialiteiten- restaurant, nu met uniek terras Voor mlormatie of reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON -231 Weer vernielingen aan 't Groenewold Weer moest de schoolleiding van de school voor speciaal onderwijs 't Groenewold aangifte doen van ver nielingen aan die school aan het Groenewoudsepad. Deze keer was een buitenlamp moedwillig ver nield. De school is regelmatig doel wit van vandalen. Aanrijding met gewonden Twee personen moesten dinsdag avond als gevolg van een ongeluk met verwondingen naar het zieken huis worden overgebracht Het on geluk gebeurde op de kruising Leunseweg-Zuidsingel. Een 22- jarige inwoner uit Afl'erden. die linksaf de Zuidsingel op wilde, ver leende geen voorrang aan een 39- jarige automobilist uit Venray die rechtdoor wilde ryden richting Leunen. De automobilist uit Afl'er den en een inzittende van de door de Ven ray naar bestuurde auto lie pen verwondingen op. Na behande ling in het ziekenhuis konden zy weer naar huis. Beide auto's liepen zware schade op. Domaine de Beaujeu Cashewpasta iH°"">"i Louter geroosterde cashewnoten, voor een extra lekkere boterham! 250 g *35 tyltejMMVoedmfr Venray Palerslraat 4, tel. (04780) 87217 De Aldvenrodsen leërepries is afgelopen dinsdagavond, tijdens een gezellige bijeenkomst van Veldeke Venray, uitge reikt aan vaste- laovesverreniging De Pièlhaas. De vastelaovesvereniging kreeg deze prijs, die voor de 11e keer werd uitgereikt, in verband met haar ak- tiviteiten waarmee het Venrayse dialect behouden blijft Op de foto overhandigt Veldeke Venray-voorzitXer Louis Truijen de bijbeho rende oorkonde aan Piëlhaasvoorzitter Paul Spronken. Partij presenteerde verkiezingsprogramma Dinsdag 14 december heeft D'66 afdeling Venray het pro gramma gepresenteerd waarmee de party in maart 1994 meedoen aan de gemeenteraadsverkiezin gen. D'66, dat voor het laatst in 1982 meedeed aan de lokale ver kiezingen in Venray, hoopt op drie zetels in de raad. De Democraten '66 gaan de ver kiezingen in onder het motto 'kristalhelder'. Dat woord staat voor een heldere en open manier van politiek bedrijven. Het kristal komt eveneens voor in het beeldmerk van de Venrayse afdeling en moet een aantal aspekten van D'66 sym boliseren. Het kristal staat voor een zorgvuldig beheer van het milieu en voor een kleurrijke samenleving waarin niet wordt gediscrimineerd. Daarmee doelt D'66 op de liehtbre- kende eigenschappen van kristal. Kernpunten in het verkie zingsprogramma van D'66 zijn be trokkenheid van de burger by de politiek en het milieu. Het eerste punt kan verwezenlijkt worden door organen als wyk- en dorpsra den de status van adviescommissie te geven. Het aantal commissies (momenteel tien) moet in z'n ge heel worden teruggbracht tot het aantal portefeuilles. De commissie vergaderingen moeten niet langer om 18.00 uur, maar om 19.30 uur beginnen. De gemeente dient meer aan milieu-educatie en voorlichting te doen. D'66 vindt verder de leefbaar heid belangrijk, zowel In Venray- kom als op de kerkdorpen. Behoud van buslynen, belbus err treintaxi moeten de dorpen en wijken be reikbaar houden. Aan de in- en uit valswegen moeten carpoolplaatsen worden gerealiseerd. D'66 is tegen de aanleg van de Noordtangent langs het Kerkpad en is voorstander van een stadspark in dit gebied. Ook grootschalige wo ningbouw op het Annaterrein en woningen op het sportveldencom plex is uit den boze. De partij is ook tegen de eventuele komst van luchtvrachtvervoerders naar vlieg veld de Peel. Lijsttrekker van D'66 in Venray is Hans Teunissen uit Venray. Num mer twee op de lyst is Merselonaar Marcel Tbnen, gevolgd door Ans van Oers-Coenen, eveneens uit Venray. De PvdA Venray heeft tydens de ledenvergadering van 10 december jl. met algemene stemmen Bert Kersten, de huidige PvdA-wet- houder, gekozen als eerste man van de PvdA-lijst voor de gemeente raadsverkiezingen van 2 maart 1994. Overeenkomstig de voordracht van de voorbereidingscommissie stemde de ledenvergadering in met het parool doorgaan met de in Ven ray ingeslagen koers waarby ver nieuwende inbreng duidelyk een kans moet krygen. Deze dubbele doelstelling komt duidelyk naar buiten in de lystsamenstelling. Na Bert Kersten staan de huidige raadsleden Truus Kemmelings-Ver- heijen en Twan Janssen resp. nr. 2 en 3 op de lyst. Zy worden gevolgd door de nieuwkomers Harrie v.d. Borg en Geert Geiyen op plaats 4 en 5 en Bert. Linskens en Mea van Vugt op de 6e en 7e plaats. Op de volgen de vier plaatsen volgen dan Omar Chakhssi. Tineke Bregeisen. Henk van Egmond en Cees Smits. Roland Zwiebel sluit de lyst van 28 kandi daten. Hy kan zyn raadslidmaat schap in de toekomst niet langer kombineren met zyn werkzaamhe den voor de gemeente Venlo. Donderdag 16 dec.: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en het lokaal weerbericht. In de "Zendtijd voor politieke partyen' hoort u CDA. Rob Gommans heeft een gesprek met le den van de toneelvereniging Cre scendo uit Ysselsteyn. Vrijdag 17 dec.: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 18.00-19.00u: 'Natuurlijk in de tuin' met tuin- en landschapsarchitekt Frits Ruyten. (Herhaling van 10 dec.) 19.00-20.00u: Rock and Roll all fla vors. Muziek uit de jaren vijftig met Tbn Lemmers. Zaterdag 18 dec.: 12.00-14.00u: Weekendkalender. Evenementen, schouwburgnieuws, boekennieuws van Openbare Bi bliotheek Venray, btoscoopnieuws, film- en videonieuws en de Radiova- katurebank. 14.00-16.00u: Cocktail-muziek met Peter Westheim. 16.00-18.00u: Jo on the road again. 18.00-19.00u: Peelgrass, country en western programma met Rein Wor- telboer. 19.00-20.00u: Stopwatch - een voor uitblik op het sportgebeuren van zondag met Huub Geurts. Zondag 19 dec.: ll.00-13.00u: Muziekverzoekjes op zondag met Mario Kremers. U kunt bellen 12362. 13.00-15.00u: Ruben in de middag. Informatieve chaos met Ruben de Jong. 15.00-I8.00u: Sport Magazine. Rechtstreekse verslagen, kommen- taren en uitslagen van wedstrijden. U kunt bellen naar 12362. 18.00-19.00u: YOVEL - hét jongeren programma van Omroep Venray. Ditmaal Y0VEL-'93, de beste frag menten uit het afgelopen jaar. Maandag 20 dec.: 12.00-13.00u: Omroep Venray op be zoek by het Werkvoorzieningschap Venray. Herhaling van 13 dec. Pre sentatie Ed van Kruyssen. 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en weer bericht. 20.00-21.00u: Peelgrass met Rein Wortelboer. Dinsdag 21 dec.: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Lokaal nieuws en weerbericht Woensdag 22 dec.: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en weer bericht. 20.00-21.00u: Verzoekplatenpro- gramma met o.a. het 'Ven rods ke- tierke', presentatie Liesbeth Lucassen. 21.00-22.00u: Met band. plaat, CD en cassette. Een non-stop muziek programma van Jo van den Big- gelaar. Omroep Venray is te beluisteren via de ether op de FM 90.2 Mhz. en via de kabel op 102.6 Mhz. Voor in formatie kunt u schrijven of bellen naar: Cees Matthyssen, Dennen oord 18, 5801 SV Venray, tel. 04780-13656, fax 04780-87598. Deur van flat vernield Er werd aangifte gedaan van ver nieling van de voordeur van een flat aan de Haammakerstraat. Er is van de vernieler een signalement aan de politie doorgegeven. Die ver nieling vond maandagavond plaats. Voor de eerste keer werd in het distrikt Venray van de regiopolitie Limburg Noord een distriktelijke milieudag gehouden die als een sukses kan worden geregistreerd. Lag in de regio Horst de nadruk in de milieusurveillances, met mede werking van de AID, een jachtop zichter, een hengelsportorganisatie en een bosopzichter in Venray, be zocht het gezelschap dat zich met de milieuwetten bezighoudt een vijftal boerenbedrijven, waar de boeren werden geïnterviewd over milieuzaken. Het bleek dat de geïn terviewden vry goed op de hoogte waren. Verder werden de gehele donder dag radarsnelheidskontroles ge houden met een zg. staande kon- trole. De bestuurders kregen te horen hoeveel ze te snel hadden ge reden, maar vooral werden de scha delijke gevolgen van het te hard ryden voor het milieu onder de aandacht van de bestuurders ge bracht. Tot hun verbazing kregen de automobilisten geen bekeuring, alleen een wyze les en een folder waarin ze nog eens konden nalezen dat het anders moet. De administratieve medewerkers van het gehele distrikt gaan nu hun bevindingen op papier zetten. In de toekomst zullen nog andere vormen van voorlichting door de regiopolitie op het gebied van het milieu worden gegeven. Kunsthandel en inlystery Amba presenteert een serie exclusieve verzamelaarspoppen. De poppen zijn zondag 19 november te zien ty dens de kerstkoopzondag in Venray. Met trots presenteert Amba de kollektie Sigikid-poppen. Deze in Duitsland gefabriceerde poppen zijn gemaakt van vinyl, gespoten in door kunstenaarshanden vervaar digde mallen. Elke Sigikid-pop is bovendien met de hand beschil derd en voorzien van echt haar en lederen schoenen. De kleding is ge maakt van hoogwaardige stollen. De poppen worden vervaardigd in streng gelimiteerde oplagen van 500 of hoogstens 1500 exemplaren. By elke Sugikid-pop hoort dan ook een certificaat van echtheid. Dat, en het feit dat de relatief kleine oplage verspreid wordt over de hele we reld, maakt een Sigikid-pop tot een gewild verzamelobjekt met een bly- vende waarde. Doordat de poppen lyven van vi nyl zyn gemaakt, kunnen ze - in tegenstelling tot porseleinen exem plaren - tegen een stootje, wat de le vensduur aanzienlijk verlengd. Zondag 19 november is by Amba uiteraard ook de schildery-kollek- tie te bekyken. De kunsthandel beschikt over een verzameling schilderijen voornamelijk in de ro-| mantische sfeer, waaronder veel stillevens en landschappen. De' kunsthandel in de Venrayse Pa tersstraat is zondag geopend van 12.00 tot 17.00 uur. A.s. zondag 19 december is er in Paardensportcentrum Sonwil, Buntweg 12 te Ysselsteyn een jeu de boules kersttoernooi, aanvang 10.30 uur. Het is een doubletten B toernooi met een maximum van 80 doubletten. Bezoekers zyn uiter aard van harte welkom. Er zyn di verse kerstpryzen te winnen.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7