r >es Oostveen neemt afscheid van Stichting Thuiszorg Zoon moet in vaders voetsporen treden jlscaal in zicilt Frofiteer nu van deze a#nbledinqen ss—299 Omroep Venray 1 gehuwde alleenverdiener de premie-A koopwoning 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Noordlimburgs paard 'Gatecrasher' 'beste fokhengst' in Duitsland x V ,*/V "i agiry ~^EN MAAS Donderdag 2 decemberl993 - Pagina 5 ^Jngang van 1 januari 1994 zal Cees Oostveen, adjunkt- ^Kur Zorg en Dienstverlening H Stichting Thuiszorg Noord- ■wg van de mogelijkheid om egd uit dienst te treden ge- maken. Dat betekent dat op j 10 december a.s. iedereen gelegenheid zal worden 1 om afscheid te nemen, tus- ;00 en 18.30 uur op het kan- ui de Westsingel. Oostveen volgde in 1977 mej. Dsterom als direkteur van de zorg op nadat hy eerst een jaren staffunktionaris was. dnszorg had toen te maken igeveer 300 personeelsleden taak hadden bij te springen gezinnen waar hulp nodig &g*werk van de Gezinszorg ver- le in de loop der jaren. Klei- elingen moesten fuseren. In twam de fusie tot stand met asdorpen en Gennep. 'Daar (voorzichtig te werk worden i want dikwijls speelden •lyke afdelingen een grote se moesten op een goed ver orde wijze worden samenge- Dat proces verliep zelfs zo lat in 1992 heel Noord-Lim- ot een Stichting kon worden igevoegd', aldus Oostveen. perd de naam veranderd en gekozen voor de veelomvat- naam die tevens een begrip loeten uitstralen van Stich- huiszorg. personeelsbestand groeide 100 maar er veranderde nog TWEE DIREKTEUREN de fusie deed zich het pro voor dat zowel de regio Venlo regio Ven ray ieder een direk- adden maar ook dat kon wor- ipgelost. De heer Oostveen 'e toen al gewag dat hy aan nde van 1993 gebruik wilde n van de OBU-regeling. Tot die tijd zou hy dan als acijunkt-direk- teur fungeren. Binnen de thuiszorg is het accent steeds meer op de bejaardenhulp komen te liggen. De hele ontwikke ling is nu gericht op de bejaarden zorg en daardoor komt het voor dat een verzorgster in een week in vijf verschillende gezinnen haar werk moet doen. ZIEKTEVERZUIM Het ziekteverzuim is echter groot bij het personeel. Dat wordt o.a. ver oorzaakt door het werk dat die ver zorgenden moeten verrichten wat bestaat uit veel bukken en tilwerk. De tijd dat een gezinsverzorgster vroeger nog had om met een van haar kliënten rustig een kopje kof fie te drinken is definitief voorbij. BAAN Voordat Cees Oostveen bij de Ge zinszorg terecht kwam werkte hij by Philips. Hem gevraagd of hij nooit spy't heeft gehad dat hij die baan verruilde voor een baan in de dienstverlenende zorgsektor, blykt hij zich al die jaren met veel liefde te hebben ingezet en er geen dag spijt van te hebben gehad. Ook niet dat hy gekozen had om in Oostrum te wonen. Want als natuurliefheb ber gaan hij en zijn echtgenote graag wandelen en fietsen in de bosrijke omgeving. Dhr. Oostveen is dankbaar dat hy al die jaren heeft mogen werken voor en onder de mensen. Hy kan zich nu nog meer dan in het verle den gaan inzetten voor de Wereld winkel waarvan hij sinds de oprichting een aktieve medewerker is. Daar waar mogelyk liet hy het in spreekbeurten niet na om toehoor ders ervan te overtuigen zich ook in te zetten voor ontwikkelingshulp. 'De mensen bewust maken van het feit dat er meer op de wereld te koop is dan in onze straat. Juist voor die mensen die het zonder on ze hulp moeilijk hebben om te over leven. Daarvoor zal ik my blijven inzetten', aldus een enthousiaste Cees Oostveen. 'Nu een papiervernietiger voor elke werkplek. CIB SCHRIJFBLOK ^"Formaat A4, gelijnd, lóo blad, verpakt per 10 stuks. SHOWTASSENl A4-formaat, voor 2-, 4- en 23-rlngsbanden. van den munckhof bv grotestraat 68 ven ray tel. 047880-82727 PRIJZEN ZUN EXCL. BTW Donderdag 2 dec.: 13.00-14.00u-. Varia. 14.0Ü-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie. lokaal nieuws en het lokaal weerbericht Presentatie: Rob Gom- mans. In de 'Zendtyd voor politieke partyen' hoort u Samenwerking Venray. Vrijdag 3 dec.: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 18.00-19.00u: 'Natuurlyk in de tuin'. Herhaling van 26 nov. 19.00-20.00u: Rock and roll all fla vors. Muziek uit de jaren vyftig met Ton Lemmers. Zaterdag 5 dec.: 12.00-14.00u: Weekendkalender. Evenementen, schouwburgnieuws, boekennieuws van Openbare Bibli otheek Venray, bioscoopnieuws, film- en videonieuws en de Radio- vakaturebank. 14.00-16.00u: Cocktail. 16.00-18.00u: Jo on the road again. 18.00-19.00u: Peelgrass met Rein Wortelboer. 19.00-20.00u: Stopwatch met Huub Geurts. Zondag 5 dec.: ll.00-13.00u.- Muziekverzoelyes op zondag met onze nieuwe presenta tor Mario Kremers! Voor uw ver zoekjes kunt u bellen naar de studio, tel. 12362. 13.00-15.00u: Ruben in de middag. Informatieve chaos met Ruben de Jong. 15.00-18.00u: Sport Magazine. Rechtstreekse verslagen, kommen- taren en uitslagen van wedstrijden. Henk Schel geeft rechtstreekse flit sen van de Hoofdklasse voetbal wedstrijd TSC (Oosterhout)-SV Venray! 18.00-19.00u: YOVEL - hét jongeren programma van Omroep Venray. Ditmaal: Yovel pakt uit!!! Maandag 6 dec.: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en weer bericht 20.00-21.00u: Peelgrass met Rein Wortelboer. Vandaag met een inter view met de Amerikaanse country- zanger Frankie Rich. Dinsdag 7 dec.: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u-. Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Lokaal nieuws en weerbericht. Woensdag 8 dec.: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en weer bericht. 20.00-21.00u: Verzoekplatenpro- gramma met o.a. het 'Ven rods ke- tierke'. 21.00-22.00u: Leny's Potpourri, pre sentatie VOS. Omroep Venray is te beluisteren via de ether op de FM 90.2 Mhz. en via de kabel op 102.6 Mhz. Voor in formatie kunt u schry ven of bellen naar: Cees Matthijssen. Denne noord 18. 5801 SV Venray, tel 04780-13656, lax 04780-875f J i maandelijkse rubriek over fiscale aktualiteiten maatschappelijke ontwikke- en snellen voort. By jonge men- is samenwonen een goed alter- ef geworden voor het huwelyk. ïndien blyven deze jonge vol- lenen langer dan voorheen len doorwerken; de nieuw be- tken woning dient meestal gefi- cierd te worden. De jonge Bnverdiener wordt dus steeds narser. Ook premie-koop- 'ingen worden steeds schaarser, jonge gehuwde alleenverdiener le premie-koopwoning is dus niet helemaal alledaags ver- psel. over naar degene met het hoogste inkomen zoals dat by rente bijvoor beeld wel gebeurd. De G.A.P. (gehuwde alleenverdie ner met premie-koopwoning) die in gemeenschap van goederen is ge huwd of het pand op beider naam heeft staan kan deze belastbaarheid deels voorkomen. De helft van de toegekende premie wordt aan ieder toegewezen en by ieder belast. De partner van de G.A.P. heeft geen eigen inkomen. Indien zijn of haar helft van de premie beneden de be- lastingvrye som blijft (1993: ƒ5.769,-), hetgeen doorgaans zo zal zyn, wordt feitelijk geen belasting geheven. Omdat de bate beneden de belastingvrye som blyft, kan deze toch worden overgedragen aan de G.A.P. De invorderingsvrystelling voorkomt heffing by de partner van de G.A.P. Het gevolg is dat belasting heffing over de helft van de "premie voorkomen wordt. De Staatssekretaris van Finan ciën heeft zyn inspekteurs nog op gedragen om de premie te belasten bij degene op wiens naam de be schikking van toekenning staat, hetgeen veelal de wat traditioneel ingestelde G.A.R zal zijn. Op grond van een uitspraak van het Hof Leeu warden dient deze stellingname echter terzyde geschoven te wor den. Ik adviseer alle G.AP.'s slechts de helft van de premie-öy hun inko- men te tellen. Daarmee behalen ze dan een voordeel op de tweeverdie ner waar het totale gezinsinkomen lager belast wordt. Zal het ver schijnsel G.AP. hierdoor aan popu lariteit winnen? Ik denk het niet, fiscale argumenten houden de maatschappelijke ontwikkelingen toch niet tegen. Mr. T.C. van Zwieten Rühl/Haegens/van Aar Accountants en Belastingadviseurs Kantoren te Boxmeer, Venray en Reuver, tel. 08855-76464. 2 nieuwe Venrayse Sinterklaasliedjes: 'Hoort wie dokt daar kinderen?' en 'Daar wordt op de radio gejokt!' Afgelopen weekeinde is het paard Gatecrasher uitgeroepen tot 'Siegerhengst mit Eigen- leistung 1993' van de Duitse bond van renpaardenfokkers. Na een respektabele carrière in de rensport staat het dier nu aan het begin van een grote toekomst als fokhengst Het paard is eigendom van Venraynaar Jan van den Elzen en staat op stal by hengstenhou- der Frans Morssink in Hegelsom. Beide mannen zijn zo trots als een pauw, vooral vanwege de opmer kelijke voorgeschiedenis van Ga tecrasher en z'n vader Saros. 'Hy gaat in de voetsporen van z'n va der treden', aldus de Hegelsomse hengsten h o uder. Paarden, daar draait het allemaal om in het leven van Frans Mors sink en z'n echtgenote. Dat ziet elke bezoeker aan de woning van de Morssinks aan de Tbngerloseweg in Hegelsom binnenstapt Foto's, een wandkleed in de gang. schilderyen van paarden aan de muur. Frans Morssink is hengstenhouder. H(j koopt goede hengsten en gaat daar mee de merries langs in heel het land. Het verhaal van Gatecrasher is voor een deel het verhaal van Morssink. en dat van Saros. Gatecrasher, een zes jaar oude volbloed, heeft de afgelopen jaren veel suksessen geboekt op de ren banen in Nederland en daarbuiten. Het paard werd getraind door de Se- venumse suksestrainer Jan Pub ben. Een peesblessure, opgelopen tydens een race in Oostende dit jaar. maakte aan de renloopbaan van Gatecrasher een einde. Het verhaal begint zes jaar gele den. De Venrayse paardenliefhebber Jan van den Elzen is op zoek naar een volbloed merrie. Hengstenhou der Frans Morssink weet er wel een: Adelfie. een afstammelinge van African Drum. De merrie is drachtig van Saros, de volbloed- hengst van Morssink. Van den El zen koopt de merrie en daarmee is het verhaal voorlopig af. Twee jaren verstrijken voordat de Hegelsomse hengsten handelaar het paard terug ziet. Zittend aan de keukentafel herinnert Frans Mors sink zich gezegd te hebben 'Dat wordt een topper'. 'Gatecrasher leek precies op z'n vader', zegt Morssink. 'Dat is net als bij men sen. Als je tien paarden hebt zijn ze misschien allemaal verschillend. Sommige eigenschappen gaan wel drie tot vier generaties terug'. De hengstenhouder ziel ook meteen dat Gatechisher ook voor het fok- ken heel u.-s. hlkl is maar V:.n .l.-ii Elzen ziet voorlopig meer in een carrière als renpaard. Dat gaat het dier niet slecht af. Gatecrasher loopt aardig wat geld by een voor z'n eigenaar en met de waarde van de zoon stijgt ook de waarde van Saros. Die hengst is zelf eveneens afkomstig uit een uitste kend 'nest'. Twee hallbroers (dezelf de moeder, red.) wonnen in Enge land de Derby en de diverse nakomelingen doen het goed in de fokkery en de sport. Frans Mors sink trekt met z'n hengst dan ook van de ene merrie naar de andere. TOEVAL Dat doet hij ook op die vooijaars- dag in 1992. Morssink is met Saros in de aanhangwagen op weg. "Zoals we wel duizend keer gedaan had den. Saros was gewend aan reizen. Altyd een goed humeur. *s Morgens de wagen in en als we 's avonds laat thuiskwamen liep-ie nog langs de dames in de stal te paraderen', zegt Frans Morssink. Die avond zal Saros niet meer langs de dames lopen. Onderweg, op de Midden peel weg onder Ys- selsteyn, komt de wagen van Mors sink in botsing met het losgeraakt wiel van een tegenligger. De auto slaat over de kop, de trailer breekt af. De hengstenhouder komt er zon der noemenswaardige verwondin gen af, maar het paard overleeft hel ongeluk niet In de keuken bij Morssink valt nog steeds een stilte als ze over die dag praten. By Frans Morssink en z'n vrouw, doorgewinterd in de paardenbranche. schiet nog steeds een brok in de keel. 'Als ik die dag niet via Westerbeek en Vredepeel was gereden, had Saros misschien nog geleefd', verzucht de Hegelsom se hengstenhouder. 'Zo is het leven, het hangt van toevalligheden aan elkaar', relativeert z'n echtgenote. Want net zo toevallig is de manier waarop Gatecrasher, één van Saros' nakomelingen, in vaders voetspo ren is getreden. Als een toevallige bezoekster enkele jaren geleden niet op eigenaar Jan van den Elzen had ingepraat, was Gatecrasher destyds gecastreerd en had hij nooit voor nakomelingen kunnen zorgen, laat staan 'Siegerhengst' kunnen worden. Ykn den Elzen had destyds ook nog geen interesse om mil het paard te gaan fokken. Frans Morssink had al lang gezien dat Gatecrasher als fokhengst een minstens even grote toekomst heeft als z'n vader. OP Z'N PLAA1» Dit jaar kwam er een einde aan de Frans Morssink met Oatecrasher, die klaar staal om legen vergoe ding - z'n plicht als dekhengst le doen. carrière van Gatecrasher in de rensport. Dit keer had Jan van den Elzen wel trek in een avontuur in de fokkery. En wendde zich tot Frans Morssink. Die schreef Gate crasher meteen in voor de keuring in Duitsland en de rest van het ver haal is bekend: van de vijftien aan wezige hengsten werd Gatecrasher als beste beoordeeld. De Hegelsomse hengstenhouder is inmiddels mede-eigenaar ge worden van het paard. De bedoe ling is in eerste instantie om met Gatecrasher dressuur- en spring paarden te fokken. 'Hy heeft het karakter en de bouw van z'n va der; zachtmoedig, vriendelijk en enorm groot voor een volbloed', somt Morssink op. 'Alles zit pre cies op z'n plaats. Volbloeds z(jn vaak van die zenuwachtige kleine paartjes. Ze zyn van oudsher ge fokt om snel te zyn, niet voor de mooiigheid. Schryf maar op dat Gatecrasher staal in liet exterieur van een rypaard', besluit Mors sink. 'Dan weten de paanlellef hebbers precies wal je bedoelt* Gatecrasher staat 'ter dekking', zoals dat heet in de stal van Dekstation Noord-Limburg, de hengstenhoudery van de familie Morssink. Behalve Gatecrasher staan er nog andere hengsten, waaronder andere zoons van Sa ros, Bellaar en Erato. Deze hengst werd vorig jaar 'Siegerhengst' in Duitsland. Beide dieren doen va ders naam eer aan en dat pleziert vooral het echtpaar Morssink. Want Saros neemt nog steeds een byzonder plaatsje by hen in. Winkeldiefstal In een kledingzaak aan de Gro testraat werd een 48-jarige Venray se op heterdaad betrapt by winkel diefstal van een paar kousen ter waarde van ƒ19,95. Z(| werd aan de politie overgedragen die liaar, nadat proces-verbaal was opgemaakt, naar huis stuurde. Auto gestolen Dinsdagavond om 19.15 uur par keerde een 42-jarige Venraynaar zyn Mercedes personenauto op de parkeerplaats bij het ziekenhuis om een bezoek te brengen aan een patiënt. Iben hij .van dut bezoek te- rugkeerde was zijn auto gestolen.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 5