5x11 Feest geslaagd Aldvenrodsen Ieërepries voor 'De Piëlhaas' Oude bekende geheel vernieuwd Chrit Simons 37e Pierottenprins Kerstconcert bij Intratuin Verloren en gevonden voorwerpen Zeer ernstig verkeersongeval Bioscoop- nieuws Donderdag 25 november1993 Pagina 7 Tydens de jaarlijkse pronkzitting op het Vincent van Gogh Instituut presenteerde Chrit Simons zich als 37e prins van de Pierotten, de car navalsvereniging van het Instituut Chrit Simons zal worden bijgestaan door zyn adjudant Bert Linders. Het programma dat de aanwezi gen voorgeschoteld kregen was weer van een hoog gehalte. Lokale maar ook enkele Zuidlimburgse ar tiesten gaven acte de presence, met als hoogtepunt het optreden van Beppie Kraft. Zy wist, bijgestaan door de Vincent van Gogh harmo nie de zaal in no-time op de banken te krygen. Zang van eigen bodem was er van Wim Claassen en Berg Linders. Bei den namen onlangs nog deel aan het liecijesfestival van De Piëlhaas. Zij werden daarbij vyfde met het nummer 'Blief Wakker'. Huub Janssen uit Zuid-Limburg wist met zijn 'Chinese' buut veel in druk achter te laten. Ook Ger Guf- fens, scheidende vorst van de Pierotten, liet alvast zien wat zijn toekomstige carnavalsplannen zijn, met een buut waarin de gevolgen van het onlangs gesloten conve nant, op humoristische wijze op de korrel werden genomen. Ook was er nog veel lof voor de Pierottengarde, die twee dansen brachten. Een van de leden van de garde danste zelfs solo de gar- dedans. Gestolen auto later teruggevonden Dinsdagmorgen kwan een 35- jarige inwoner tot de ontdekking dat zijn voor zijn deur aan de Ted- derstraat geparkeerde Volkswagen Jetta verdwenen was. Enkele uren na zijn aangifte bij de politie kwam een melding dat er een auto aan de Ontginningsweg in Ysselsteyn stond die voldeed aan de in Ven ray gestolen VW. De vier sportvelgen waren ontvreemd. Tbegang tot de auto was verkregen door forcering van het portierslot. Ook was het stuurslot vernield om de auto te kunnen starten. Het slot van de kof ferruimte was eveneens geforceerd. De schade aan de zes jaar oude auto wordt op ƒ3.500,- geschat. Winkeldievegge werd agressief Maandagmiddag omstreeks 15.40 uur zag een getuige in een kleding en schoenenzaak in De Bleek dat een haar onbekende vrouw de zaak verliet met een tas waaruit nog en kele kleerhangers staken. Zij sprak de onbekende aan en wilde haar de tas afpakken, maar op dat moment werd ze bedreigd en kreeg te horen dat ze haar met een mes zou steken. Op dat geweld was de vrouw niet be rekend en de onbekende vrouw kreeg kans om weg te rennen. Zij werd achtervolgd door de bedrijfs leider van de zaak. Die haalde de vrouw ter hoogte van de schouw burg in en ook hy wilde de tas grij pen maar werd door de vrouw in zijn hand gebeten, waardoor hij ge noodzaakt was de tas los te laten. Ondanks het feit dat er verschillen de omstanders getuigen waren, stak niemand een hand uit om de bedrijfsleider te helpen. De vrouw kreeg kans weg te rennen en ver dween in het marktgewoel. Uit een onderzoek kwam vast te staan dat de vrouw vier spijkerbroe ken, met een waarde van ƒ99,- per stuk had gestolen. Een signalement van haar is by de politie bekend. Auto gestolen Maandagmorgen deed een 22- jarige inwoner de ontdekking dat zyn op de parkeerplaats geparkeer de, tien jaar oude Nissan personen auto, was verdwenen. Hy had die daar zondagmiddag geparkeerd. In de auto zat een geluidsinstallatie ter waarde van ƒ1.000,-. De totale scha de bedraagt enkele duizenden gulden. Het dameskoor Ven rode verzorgt ook dit jaar weer een concert by In tratuin aan de Langstraat. A.s. zon dagmiddag kunt u winkelen in Kerstsfeer met muzikale omlijsting van het dameskoor Ven rode o.l.v. Maurice Bessems, afgewisseld met solistisch optreden van Diana Arts- de Haas begeleid door Willie Sey- kens aan de piano. Dameskoor Ven rode is te zien en te horen van 14.00 tot 16.00 uur. De Piëlhaas kan terugkijken op een zeer geslaagd 5x11 feest. Afgelo pen weekeinde werd deze 'elfdaag- se' afgesloten met een zeer druk bezochte receptie in de Venrayse schouwburg. Daags daarvoor kreeg Jeu Sprengers de Gulden Humor uitgereikt. Een kleine smet op het feest was de jeugdavond, die door diverse oorzaken 'flopte'. GULDEN HUMOR De zaterdag was helemaal aange kleed rondom de uitreiking van de Gulden Humor. Geheel volgens plan werd de zaterdag de apotheose van het Piëlhaasjubileum. Dankzy de uitstekende organisatie, de spon tane medewerking van de bezoe kende vastelaovendvrienden van de Samenwerkende Limburgse Vaste- laovesgezelschappe, het program ma en niet in de laatste plaats de Gulden Humor-drager zelf. De per soon van Jeu Sprengers draagt naar buiten toe de doelstelling van de in 1962 ingestelde orde, 'levensblij heid brengen in Nederland', in elk geval uit. En dat bewees de geboren Steylenaar zaterdag opnieuw. z>n toespraak tot de verzamelde kiepse en fazanteveren kreeg hij droog de zaal op z'n hand. 'Ik heb altyd be wondering gehad voor mensen met een onderscheiding', begon hy. 'Ik ben het dan ook helemaal niet eens met de Duitse zegswyze 'Jeh grosser der Orden, desto piemeliger der Mann", sprak Sprengers. Het ging verder met de opmerking dat hy by de verdeling van onderscheidingen er tot nu toe altijd naast had gegre pen. De enige onderscheiding die Sprengers tot op heden ten deel is gevallen, is de Theo Kicken Award voor de meest lullige Limburger. 'Als excuus kan ik aanvoeren dat ik niet de eerste was die hem kreeg. Dat was René van der Linden'. Volgens Sprengers is de Orde van de Gulden Humor de 'eerste serieu ze onderscheiding' die hem ten deel valt en wordt het dus tyd dat het Hare Majesteit eens behaagt 'Ik vraag me af of Hare Majesteit wel weet dat ze niet meer onbeperkt de tijd heeft. Ik heb tenslotte al een hartinfarkt gehad', spotte Spren gers op serieuze toon. LOF De opname van Jeu Sprengers in de Orde van de Gulden Humor was het voorlopig slotakkoord van een dag die al 's middags om één uur was begonnen! Ontvangsten, recep ties, het bekyken van de ten toonstelling, een lopend buffet en voorafgaand aan de Gulden Humor avond een sfeervolle fakkeloptocht, waaraan de SLV-gasten geestdriftig deelnamen. De voorstelling in de schouwburg viel by de collega-vastelaovesvereni- ging eveneens in goede aarde. Na af loop waren de toeschouwers vol lof over de prestaties van allemaal Ven rayse artiesten. Sommige artiesten hebben zelfs al een optreden 'in het zuiden' eruitgesleept. Ze zyn zelf re gelmatig anders gewend. De Gulden Humor-avond werd besloten met de receptie van Jeu Sprengers en met wat met een mooi woord 'informeel samenzijn' wordt genoemd. Het werd in elk geval gezellig voor de ge nodigden en het schynt dat de nieuwe Gulden Humor-drager nog heeft laten horen over een aardige blues-stem te beschikken.... AFSCHEID Zondag stond in het teken van de 5x11 receptie en het afscheid van voorzitter Leo Janssen. De schei dende voorzitter was vol lof over de vereniging die hy 'achterliet'. Hij noemde het een 'gouwe duppie' dat door de nieuwe voorzitter, Paul Spronken, in ere moest worden ge houden. Niet zonder emoties wer den Leo Janssen en zyn vrouw Riet en twee luxe sportwagens de schouwburg uitgereden, waarmee de receptie eindigde maar het 5x11 feest nog even doorging in diverse café's. Tankstation Veltum voortaan Shell-station De werkzaamheden rondom de A73 vorderen gestaag. Op zaterdag 11 december zal het gedeelte Boxmeer- Venray officieel geopend worden. Dat betekent echter niet dat het via dukt over de Maasheseweg dan ge reed zal zijn. Bestuurders die van Boxmeer komen, zullen er bij Ven- ray 'afmoeten', om de Maasheseweg over te steken en zo hun reis rich ting Venlo te vervolgen. Hetzelfde geldt voor reizigers vanuit de rich ting Venlo. Bij Asteria zullen zij de Maasheseweg gelijkvloers over moe ten steken om op het nieuwe gedeel te te komen. De werkzaamheden aan het nieuwe viadukt vorderen wel gestaag. Mishandeling in bar Dinsdagavond werd in een bar een 40-jarige inwoner van Oirlo mishandeld door een 23-jarige Ven- raynaar. De Oirlonaar liep diverse klappen op. Van die mishandeling heeft hij aangifte gedaan. Tegen de Venraynaar werd proces-verbaal op gemaakt. Afgelopen vrydag werd tydens een Galazitting in de Beejekurf be kend gemaakt dat de door Veldeke Ven ray ingestelde Aldvenrodsen Ieërepries op 14 december a.s. uit gereikt wordt aan vastelaovesver- eniging De Piëlhaas. Veldeke Venray stelde de prys in 1976 in om er mensen mee te eren die op een of andere wijze bekend heid hebben gegeven aan de histo rie van Venray of zich hebben inge zet voor het behoud van cultuur. De prys wordt uitgereikt vanwege de grote verdiensten voor het in stand houden en bevorderen van de vastelaovend als volksfeest en in het byzonder het uitdragen daar van in de Venrayse taal. In de 55 jaar van haar bestaan heeft De Piëlhaas door onder ande re (vastelaoves-)zittingen, de uitgave van een vastelaoveskrant en het vastleggen van vastelaoveslie^jes op band, plaat en nu ook cd, een be langrijke bydrage geleverd aan het behoud en opwaardering van onze Venrayse taal. Kalf op rijbaan werd niet gevonden Er kwamen by de politie verschil lende meldingen binnen dat op de Overloonseweg een kalf op de weg zou lopen dat gevaar voor het ver keer zou opleveren. Hoe de politie de weg ook afzocht, het kalf werd niet gevonden. De Piëlhaas nam ook afscheid van haar voorzitter, Leo Janssen, die zijn 'oude' vereniging een 'gouwe cluppie' noemde. Dans en amusement tijdens de Ga lazitting van de Gulden Humor. Sinds half oktober staan er an dere pompen by tankstation Vel tum aan de Deurneseweg. Dat koint omdat het station van eige- Overzicht van verloren en gevon den voorwerpen aangemeld by de politie. VERLOREN Europas Rabobank 173935877; Eurocard Rabobank; Horloge, rond kastje, witte wyzerplaat, cyfer tyd- saanduiding; Kentekenplaat GJ- TR-05 tnv Kamsteeg, Voorschoten; Somalisch paspoort; Portemonee met pasfoto in een plastic hoesje met adresvermelding; Portemon nee met Rabo-pasje, Ingnr., ƒ30,- en kleingeld; Portemonnee binnenzy- de leder; Portemonnee, leder met giropas, verzekeringsbewijs brom mer; Kinderportemonnee met twee drukkertjes en ƒ2,54; Portemonnee met bankpas, sleutel Inalfa, klok- kaart Inalfa; Portemonnee met ƒ7,50, bankpas Rabo, huissleutel, hangertje; Portemonnee, div. kleu ren, Rabopas, 3 telefoonkaarten; Portemonnee met ƒ110,- en een pasfoto van vriendin; Portemonnee met 3 telefoonkaarten en een bank- pasje; Laag schoentje, leder, rood stukje (driehoekje); Wero sleutel aan ringetje; 2 Huissleutels, fietssleutel. aktetassleutel; 5 Sleu tels met sl.hanger, Tbyotalampje; Sleutelhanger van zwart leer, 6 stuks; Sleutelhanger in de vorm van een Tupperwaredoosje; Doos met Mecono in rood Sinterklaaspa pier; Tks, leder met ƒ500,-, kopie Deel 3, bankpas; Handtas met roze mapje met sleutels, fietszadelhoes je, beurs; Zonnebril. GEVONDEN Bankbiy et van 50,-; Poloraid zon nebril; Zonnebril op sterkte, in gry- ze etui van Myling; Kat, getygerd, bruin met zwart; Kinderpantoffel, geruit, blauw zooltje, mt. 22; Porte monnee, bordeaux roodbruin met inhoud; Sleutel met tekentje van een kruisboog op het dopje; Au tosleutels vermoedelyk van een blauwe Mazda; 'Ihs, M&S Mode met gryze trui en kassabon; Zwarte trui met roze randen en embleem. Woensdagmorgen om 07.40 uur vond op het viadukt van de nieuwe Ryksweg 73 en de Vierlingsbeekse- weg onder Overloon een verkeers ongeval plaats, waarbij de bestuurster van een personenauto uit Overloon levensgevaarlyke ver wondingen opliep. De bestuurster had kennelyk te laat gemerkt dat een vrachtwagen uit Ysselsteyn op het viadukt aan het keren was. Door de botsing raakte zy bekneld en moest door de Venrayse brandweer uit het wrak van haar auto worden bevryd. Ze werd met levensgevaarlijke verwon dingen naar het ziekenhuis overge bracht Zowel de Venrayse politie als de Venrayse brandweer rukten voor de dit verkeersongeval uit omdat by de melding werd gezegd dat het op de nieuwe Ryksweg 73 zou zyn ge beurd en omdat het niet bekend was op welk gemeentegebied. Later namen de brandweer van Vier lingsbeek en de politie van regio Boxmeer de afhandeling over van hun Venrayse collega's. Weer verkeersongeval bij kruising Witte Vennenweg Dinsdagmiddag vond op de krui sing Witte Vennenweg-Deumese- weg-Wanssumseweg-Mgr. Hanssen- straat weer een botsing plaats. Uit de richting Witte Vennenweg na derde een bedryfsvoertuig bestuurd door een 44-jarige inwo nervan Hilversum en die verleende geen voorrang aan de voor hem van rechts naderende trekker, bestuurd door een 28-jarige inwoner. By de botsing werd de Hilversumse bestuurder dusdanig gewond dat hy voor behandeling naar het zie kenhuis moest worden vervoerd. naar is veranderd. Nadat jaren lang Venraynaar Chris Versteegh er de (Mobilppomp hanteerde, heeft hy begin dit jaar de zaak overgedaan aan Sakko Verkeer, een volle dochter van Shell, die in heel Zuid-Nederland tientallen stations in eigendom heetL Aan de buitenkant springt de verandering in het oog uiteraard vanwege de nieuwe pompen en de bedryfskleuren. Ook binnenin is er het nodige veranderd. Zo is de balie verplaatst en is de ruimte overzieh- telyker ingedeeld. Daardoor is het mogelyk om het assortiment te ver breden. Binnenkort komt er ook een verzorgingspunt by. waar met name de beroepschauffeurs een kleinigheid kunnen eten en drinken. De voornaamste veranderingen zyn echter voor de dagely kse bezoe ker van tankstation Veltum on zichtbaar. Ruim een half miyoen investeerde de nieuwe eigenaar om het tankstation te laten voldoen aan de nieuwste milieu-eisen. Het tankstation is daarmee het eerste in Venray. Rondom de pompen ligt een vloeistofdichte bestrating, rechtstreeks verbonden met een olie- en benzine-afscheider. In de grond liggen gecoate tanks waarin de brandstoften zyn opgeslagen. Ook de wasplaats is gerenoveerd, eveneens met het oog op de jongste milieu-wetgeving. Tankstation Veltum wordt voort aan geëxploiteerd door de heer Hans de Kok. maar de klanten kry- gen te maken met dezelfde mede werkers als voorheen en dat sc hept natuurlijk meteen een vertrouwde band. Niet veranderd is ook het aanbod aan brandstollenNog steeds kunnen bestuurders van auto's en motoren terecht voor die sel, super plus. Euro loodvry. super en autogas. Natuurlijk wel veranderd zyn de diverse spaarmogeiykheden. De be kende akties by Shell, bekend van radio en TV, lopen voortaan ook by tankstation Veltum. Byvoorbeeld de Shell Waardeeertificaten. De oliemaatschappij keert na een jaar sparen op deze certificaten liefst een premie van 25% uit. U kunt na- tuurlyk ook 'gewoon' Shell-zegels sparen. Shell-station Veltum accepteert alle gangbare credit cards en u kunt met uw pincode van bank of giro betalen. Voor vaste? klanten is er bovendien de Local Service Card, waarmee u alle produkten van tankstation Veltum kunt betalen. Alleen het intoetsen van uw pinco de is voldoende. Periodiek ontvangt u een gespecificeerd rekeningover zicht en worden de bestede bedra gen afgeschreven van uw rekening. Ideaal voor bedryven, maar ook voor de (veelrydende) particulier. ALADDIN nieuwe rekordbreker Deze week is de Europese premiè re van ALADDIN ook in Venray te zien. In Amerika en Azië, waar de film reeds gestart is. wordt rekord op rekord gebroken en staat dan na Jurassic Park op de tweede plaats. De film trekt overal het dubbele aantal bezoekers van 'Belle en het beest'. Dat betekent een ware door braak voor de tekenfilm, want dit is echt geen kinderfilm meer, maar een fantastische middag of avond uit voor alle leeftyden. In Amerika heeft de helft van de volwassen be volking de film gezien en dat geeft aan. hoe geweldig de mondreklame is. Aladdin is werkeiyk schitterend. Sproolyesaehtig mooi is de enige betiteling Rondom de film wordt een enorme reklame-campagne ge voerd met Albert Heyn en Mc Do nalds. Dit wordt een zodanige hit, dat niemand er aan voorby zal kun nen gaan. De entreeprys is nor maal, zonder dat er gereduceerde pryzen gegeven mogen worden. Daarvoor is de film veel te kostbaar. Evenals by 'Belle en het beest' wordt er weer een kleurwedstryd gehouden. De tien beste inzenders krygen gratis toegang tot de film voor twee personen. De kleurplaat is in dit blad afgedrukt en kan naar het Luxor theater gezonden worden. Inmiddels blykt ook HARD TAR GET stampvolle zalen te trekken. Jean Claude van Damme is hard op weg een superster te worden. EN MAAS Omdat hij vanaf het begin van De Piëlhaas lid is van deze vereniging, ontving Jan Arts afgelopen vrijdag de Wakkere Piëlhaas. Jeu Sprengers (rechts) wordt gefeli citeerd door Jean Janssen, voorzit ter van de SLV, nadat Sprengers de Orde van de Gulden Humor heeft ontvangen.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7