t homassen Harmonie Euterpe gaat op concours Schouwburgnieuws Optreden van Black Hill Country Band Regiokalender AGENDA Ook 2è Kerstdag open Toneel in Oostrum PEEL EN MAAS - Expositie Kunstkring Amber tapijten gordijnen meubelen Als het mooi moet zijn interieurs venray Bibliotheek- nieuws naar Bondsconcours te Veldhoven 'Vriendenkring' PANNEKOEKEN RESTAURANT j bel of vraag naar informatie te Markt 11 - VENRAY - Tel. 04780-80250 Op 27 november organiseert de Country «Sc Westernclub The Lone Rangers een optreden van de Black Hill Country band in gemeen schapshuis De Brink in Leunen. Sinds 1982 toert dit achtkoppig ge zelschap met zyn countryshow door de Benelux en Duitsland. De j groep is afkomstig uit Belgisch Lim burg, maar internationaal van sa menstelling. De bandleden komen uit België, Nederland en Duitsland. Zowel in 1990, 1992 als 1993 wer- I den zy in België verkozen tot beste country band. Black Hills Country Band bestaat uit zes muzikanten met diverse in strumenten zoals gitaren, accorde- on, piano, bas, drums, viool, q mandoline en pedel -steel-gitaar. Daarnaast zijn er twee vocalisten Bjoma Swertz en Barry Pee die zo wel solo als in duet de nodige afwis seling in het optreden brengen. Aan variatie ontbreekt het zeker niet bij de Black Hills. Je hoeft geen echte country-freak te zijn om van hun optreden te kunnen genieten. Countrymuziek heeft ook veel raakvlakken in aan verwante st\jlen. Zo brengt deze band zowel traditionals, tex-mex, country-rock, rockabilly, folk, ca jun als zwoele pure countrysongs. De zangeres, Bjoma Swertz, die reeds enige bekendheid heeft door haar optreden destyds by de soundmixshow van Henny Huis man, is Nederlandse. Zy weet met haar by zonder mooie stem veel be wondering af te dwingen by het pu bliek. Barry Pee brengt met zyn zwaar-warme stem velen terug naai de (country)tyd van de jaren zestig, hoewel hy ook moderne nummers op zyn repertoire heeft. Aan 'plaatwerk' ontbreekt het niet bij de Black Hills. Tot heden produceerden zy reeds een CD, een LP, vier cassettes en zes single's Van hun werk worden regelmatig nummers gedraaid op de radio. Hun optredens worden daar waar mogelyk afgesloten met een tradi tioneel kampvuur, waar publiek zich omheen kan scharen. De beperkte aantal entreekaarten zijn verkrijgbaar by P. Janssen, Dorpenweiden 55 te Sevenum, tel. 04767-3780; K. Gerritsen, Jofferpas 12, Oostrum, tel. 04780-87301 en H. Claessens, Spinetstraat 15, Venray, tel. 04780-80490. Op zondag 28 november a.s. zal toneelgroep De Vlasbloem uit Oostrum nog een voorstelling ge ven van het blijspel 'Bokkespron- gen'.. Deze voorstelling is voor elke toneelliefhebber bedoeld en wordt gegeven in het gemeenschapshuis van Oostrum. De toneelgroep zal dit seizoen niet in de schouwburg van Venray optreden, daarom deze uit voering in Oostrum. 'Bokkesprongen' is een blyspel in drie bedryven en is geschreven door D.J. Eggengoor. De Vlasbloem zal dit plattelands-blijspel in zijn geheel in het dialekt uitvoeren. Het speelt allemaal op het erf van de boerderij van Frederik Schotkikker die er zijn 71e verjaardag viert. Hij heeft nieuwe buren gekregen, die anders zyn, die veel van de natuur houden, daarover schry ven en deze bestuderen, tevens helpen ze Frede rik met het schoonhouden van zyn boerderij. Zyn neven Harm en Lambert en hun vrouwen en zyn schoonzuster Sijbeltje komen op zyn verjaardag. Tbt slot komt er nog een goede be kende van Frederik opdraven maar dit moet natuurlijk een verrassing blyven. Wat dit allemaal voor komische verwikkelingen met zich mee brengt kunt u zien in dit leuke blyspel. Dit spel heeft de toneelgroep met veel sukses tweemaal opgevoerd in Oostrum en wel op 7 en 8 novem ber jl. Op deze avonden werden twee leden van De Vlasbloem on derscheiden met de zilveren speld van het NCA en wel M. Tacken- Kruysen en A. Linders. Dit in ver band met hun 25-jarig lidmaat schap van deze toneelvereniging. De avond begint om 20.00 uur en de entree is f5,-. elke week nieuws In de Peel en Maas Regiokalender, vindt u een korte opsomming van evene menten en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redaktione- le kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. 26-9/5-12 Tentoonstelling 'de Wieger'. Dieren in de kunst van de twintigste eeuw. Museum' de Wieger', Oude Liesselseweg 29, Deurne. Infor matie: Rob Smolders, tel. 04930-22930. 27/28-11 Allerhands-markt Maria Auxiliatrix Venlo. Beide dagen van 11.00 tot 16.00 uur. Opbrengst voor ontspanningsaktiviteiten bewoners. Lokatie: Mytylschool Auxiliatrix-terrein. 28-11 Limburgse titelstrijd voor tambaerkorpsen en majorettengroepen. Sporthal Den Asseldonk, Bergen. Aanvang 10.00 uur. 3-12 Franse avond in ojc Ni les, Doolgaardstraat 34, Ilorst. Frans café. Frans eten, wijn en muziek van Thei Buddiger. 2-12 Kasteelloop Horst. Trimloop voor jeugd en volwassenen over 1500, 3800, 5700 of 7600 meter. Start vanaf 12.30 uur. Organisatie: scheidsrechtersvereniging Horst-Venray. Info: Mart Peeters, tel. 04709-84917. VROUWEN KIEZEN IN DE POLITIEK In het kader van de verkiezingen in 1994 geeft wekelijks een inwoonster/inwoner van Venray een citaat over 'Vrouwen in de Politiek'. Organisatie Werkgroep Vrouwen en Politiek. Informatie: 04780-23428 ('s ochtends). Donderdag 25 novemberi993 - Pagina 3 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. II. Schraven en J. Wittgen: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schraeetz. D. Vereauteren en J. de Vocht: za.: F. SCHMEETZ .Aronskelk 76, tel. 85900 zo: G. van LOON Putersstruat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DR. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Te\. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VEXRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrydagavond 18.00 uur tol vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 lot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN, tel. 87273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H.M. de Vocht. R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E. RUYMBEEK, tel. 81336 DIERENARTS EXPRAKTIJ K Wil. Kremer, W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak 1L EELDERINK Moleneind 13, Meerlo tel. 04789-2820 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Kaay- makers, rnevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. van EERTEN Jan Pöelsweg 2a, Ysselsteyn tel. 04780-42116 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Jan Poelsweg 2a, Ysselsteyn tel. 04780-42116 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 82411 Deze Venrayse vereniging voor amateur-beeldende kunstenaars houdt binnenkort haar jaarlykse overzichtstentoonstelling weer in de foyer van het cultureel centrum De Beejekurf te Venray. Amer zag het laatste jaar haar le dental bijna verdubbelen. In 1992 telde Amber slechts negen leden, nu zeventien, allen uit Venray en omgeving. De ledengaan de schouwburgfoyer verfraaien met een zeer gevarieerde verzameling. Er zal uiteenlopend werk te zien zyn in olieverf-, acryl-, aquarel-, gouache-, inkt- en potloodwerk en sculptures. De tentoonstelling zal worden ge houden van donderdag 9 lot en met woensdag 15 december. De openïngstyden zyn op werk dagen van 10.00 tot 16.00 uur. Tydens de openstelling zal er steeds iemand van Amber aanwezig zyn om u te woord te staan en u een overzichtslyst van de tentoongestel de werken aan te reiken. Heeft u speciale interesse voor de kunstkring dan kunt u zich van zelfsprekend nader laten informe ren. Iedere donderdagavond is er een creativiteiLsbijeenkomst in een handvaardigheidslokkal naast ba sisschool Coninxhof te Venray. Ook daar kunt u ten alle tyden eens bin nenlopen. Verder houdt kunstkring Amber zich bezig met o.a. werk-weekends, het bezoeken van exposities, het maken van excursies. Ook verleent Amber medewerking aan de Open Monumentendag. In de week van 9 tot en met 15 de cember bent u van harte welkom. Loop eens binnen in het cultureel centrum en kyk naar wal uw streekgenoten aan eigen werk te to nen hebben. Wilhelminastraat 6 Venray 04780-82510 f Helaas moeten wi/constateren dat in alle belangrijke sectofen van de samenleving mannen nog steeds dominant aanwezig zijn. Ook in de politiek. Vrouwen kunnen ook hier een belangrijke rol spelen. Samen zullen mannen én vrou wen inhoud moéteri geven aan de samen leving van morgen. MEER VROUWEN IN DE POLITIEK... EEN NOODZAAK! Harry Theunissen Lid Samenwerking Venray PEEL EN MAAS Op zaterdag 27 november a.s. gaat fenrays Koninklyke Harmonie Eu- erpe op concours in Veldhoven. In alencomplex De Schalm wordt al peer sedert enkele jaren het HaPa- oncours voor de Bossche Bond ge- louden, en het Venrayse muziekge- elschap is erop gebrand, om daar en puike muzikale prestatie neer e zetten. Voor het eerst weer sedert enkele iren gaat men om de hoogste mu- ikale eer strijden, thans onder lei- ling van dirigent Styn Rutten. VOORBEREIDING Aan dit concoursoptreden gaat jen lange periode van zeer intensie ve voorbereiding en repetities voor- if. Het begon in het afgelopen voorjaar, toen verschillende so- isten uit het orkest deelneman aan iet solistenconcour te Ysselsteyn, lat eind april werd gehouden. Nau welijks een week later ging het eugdorkest op concours in het in- emationale treffen voor jeugdor kesten, dat in het Belgische leerpelt werd gehouden. Daar trad nenb in de muzikale arena aan te- 'en korpsen uit geheel Europa. In le zomermaanden werden speciale werk- en repetitiebijeenkomsten 'ehouden, met name bestemd voor le jeugdige leden van het orkest, terwyl men op 19 juni acte de pre sence gaf tydens het Peeltoumooi. Eind september werd deelgenomen aan het HaFa-toemooi in Heythuy- sen en op 3 oktober zette Euterpe haar beste beentje voor tydens het Gemeentelyk Muziektoemooi, waar alle korpsen uit de gemeente Ven ray aantraden. GENERALE Binnen het voorbereidingspro gramma werden ook een aantal op tredens gepland, waaronder de opluistering van de Gildemis in de Grote Kerk op 20 juni, het zondag ochtendconcert in de Venrayse schouwburg op 24 oktober jl. en de jubileummis van De Piëlhaas, afge lopen zondag. Begin november ging men voor het eerst naar de concourslokatie om alvast te wennen aan de ambi ance van de concertzaal in Veldho ven, waar men zaterdag moet optreden. In de afgelopen weken is het repe titieschema sterk opgevoerd, en op vrijdag 26 november a.s. vindt de generale repetitie plaats voor het concours. Men heeft deze generale een wat officiëler tintje gegeven en het op treden vindt plaats in de aula van Mavo De Kolk. Hiervoor zijn mu- ziekminnende plaatsgenoten van harte uitgenodigd. De uitvoering begint om 21.00 uur en is om 22.00 uur afgelopen.Een unieke gelegen heid, om kennis te maken met het huidige muzikale niveau van het korps. Aanstaande zaterdag is het dan zover: na een allerlaatste voorberei ding vertrekt men na de middag naar Veldhoven, waar men om 18.00 uur aantreedt. Van te voren speelt het orkest het zogenaamde inspeelwerk, de 'Royal Processio nal' van John Morrissy. Daarmee komt men dan in de juiste mood om zijn beste beentje voor te zetten voor de twee beoordeelde werken: 'Colonial Airs en Dances' van de Amerikaanse componist Robert Ja ger en de 'Children's Suite' van de Russische toonkunstenaar Georgi Salnikov. Beide stukken hebben vijf delen, die elk hun eigen karakter hebben en sterk van elkaar verschillen. Er zijn vele solopartyen en groepspar- tijen in verwerkt, zodat niet alleen het korps in zyn totaliteit goed uit de verf moet komen, maar ook van de verschillende muzikanten op so listisch niveau hoge prestaties wor den verlangd. Al met al een pittige uitdaging, maar men is er klaar voor. Euterpe, veel sukses! Loop zaterdag 27 november en zondag 28 november eens even binnen! We hebben ballen, bomen, engelen, kerstmannen, leaarsen, linten en sterren-, kortom ons kerstassortiment is binnen Geheel in sfeer willen wij u hiermee laten kennis maken... Henseniusplein 9a. 5801 BB Venray Tot ziens in Deborah, Miranda Tel. 04780-88198 Auto in brand Maandagmiddag was een 59- jarige inwoner van Sevenum, verge zeld van zyn vrouw, op weg in hun auto voor de laatste rit Ze waren op weg naar een Venrayse garage om die auto in te leveren voor een nieuwe. Komende vanaf de Venloseweg richting Deumeseweg begon de motor te stotteren en zag de bestuurder rook onder de motor kap vandaan komen. Hij stopte en ging by een boerderij de brandweer bellen. Tben die arriveerde was er van de auto niets meer te redden en moest als totaal verloren worden beschouwd. Het echtpaar ging toch naar de garage voor een nieuwe auto. Op zondag 28 november a.s. neemt fanfare Vriendenkring uit Overloon deel aan het Bondscon cours te Veldhoven, georganiseerd door de Bossche Bond van de Fede ratie van Katholieke Muziekgezel schappen (FKM). Fanfare Vriendenkring o.l.v. diri gent C. Cuppen uit America, uitko mend in de superieure afdeling, neemt om 18.00 uur ais voorlaatste plaats op het podium in schouw burg De Schalm te Veldhoven, voor de uitvoering van het verplichte werk 'The Sunken Village' van Phi lip Sparke en het keuzewerk 'Poe- me Symphonique' van Rob Goor- huis. In 1978 promoveerde fanfare Vriendenkring onder dirigent Freek Sehorer naar de superieure afdeling. Sindsdien behaalde men steeds een fraaie le prys op bonds- concoursen. Ook deze keer heeft de vereniging zich goed voorbereid, en hoopt men met mooi resultaat te rug te keren in Overloon. Een keuze uit de nieuwe romans: Denker, Henry: De laatste keuze. Een Amerikaans chirurg die kinde ren met kanker behandelt ontdekt dat zyn eigen dochtertje leukemie heeft. Dorf, Fran: Vervlogen jaren. Als een vrouw na twintig jaar uit een coma ontwaakt die veroorzaakt zou zyn door een moordaanslag van haar schoolvriend, wordt de zaak opgerakeld en gaat een journalist op onderzoek uit. Day, Susan: De man achter het masker: Het levensverhaal van het Spook van de Opera. Een mismaak te jongen, die door zyn moeder wordt gedwongen tot het dragen van een masker, spookt rond in het nieuwe operagebouw in het 19- eeuwse Parijs. Kerr, Philip: Een Duits requiem. Een privé-speurder krijgt in het Beriy'n van 1947 het verzoek om in Wenen het bewys te vinden voor de oflschuld van een zwarthandelaar die daar gearresteerd is. Klavan, Andrew: Het uur van het beest Tijdens de viering van Hallo- ween in Manhattan. New York. zyn twee broers en een jonge vrouw op zoek naar zichzelf en naar elkaar. Niekles, Liz: Baby, baby. Een jonge Amerikaanse die karrière gemaakt heeft, wil vlak voor haar veertigste een baby. Pohl, Peter: We noemen hem An na. Een Zweedse sportleider krygt in een zomerkamp de zorg voor een schriel jongetje, dat door iedereen wordt verstoten. Voor deze jongen is de man zijn enige steun. Smitten, Richard: Een kapitale slag. Een man en een vrouw stelen een methode om vals geld te produ ceren, waarna ze zowel het doelwit van de mafia als de politie worden. Wood, Bridget: Heer der wolven. Na de bom gaan zes mensen door de tijdpoorten naar het mythische Ierland, waar ze betrokken raken by de stryd van de Wolfkoning om zyn troon te heroveren. Zomeren, K. van: Zomer. Cursief jes over de natuur. Poging tot diefstal auto Een inwoner kwam tot de ontdek king dat getracht was om zyn op het Gouden Leeuwterrein gepar keerde personenauto te ontvreem den. Het protierslot was reeds vernield en de dader was bezig ge weest de bedrading door te verbin den. Hij of zy is kennelyk in het werk gestoord. Nu bleef de schade beperkt tot braakschade. Zaterdag 27 november, 19.00 uur YUCA met 'Fronteras' Vorig seizoen verraste Yuca ons publiek met 'Agua Corriente', mu ziek, zang en dans uit de Andes, verweven met de Flamenco-mu- ziek. Het publiek, dat niet wist waar men heen ging, was aangenaam verrast en opgetogen. Dezelfde dag besloten wy het nieuwe program ma van Yuca ons publiek weer aan te bieden. De pers schreef: 'Een feest om te horen en te zien', 'Enthousiaste groep, uiterst profes sionele musici' en 'Byzonder ori gineel'. 'Fronteras' is nog meer theatraal en geïnspireerd op het verhaal van 'Bloedbruiloft' van Garcia Lorca. Bekende flamencovormen, tango's en bulerias wisselen elkaar af. Pan fluiten, charangos en congas bege leiden de band. Dat alles tesamen zorgt voor een opwindend theater- feest. Overal waar werd opgetreden, verdubbelde het bezoek bij een vol gende voorstelling. Terecht, want dit is theater van een bijzonder soort. De première van Yuca in Amster dam is met lovende kritieken ont vangen. Een fatastische avond voor de zang- en dansliefhebber. Ballet scholen en jeugd hebben korting op de entreeprijs. Dinsdag 30 november, 20 uur LA VIE PARI SI ENNE Hoofdstadoperette Jarenlang komt de Hoofdstadope rette in Venray, waar zy intussen haar eigen publiek heeft opge bouwd. Haar produkties vallen al tijd op door de prachtige aankle ding. Ook de laatste uitvoering van 'Der Vogelhandier' viel in de smaak. Nu dan een lichtvoetige, Franse operette met Nederlandse teksten. Dat zal velen een genoegen doen, daar de Franse taal waak min der gemakkelyk licht Offenbach heeft de operette een haast niet aflatende stroom van bruisende melodieën meegegeven. Het is ook een bijzonder, frivole operette, die zich afspeelt in Parys tijdens de wereldtentoonstelling van 1867. 'Frou Frou', 'Can Can', en fin 'Paris'! Het is er allemaal. Een operette, anders dan de Duitse ope rettes, maar daarom juist zo interes sant Het is gewoon een feest, van begin tot einde. Een genoeglijke operetteavond staat u te wachten.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3