t homassen Euterpe concerteert in Mavo De Kolk Dansgroep De Hakkespits nieuwe leden vraagt 'Nature's Shield' J is comfortabel thuispak Schouwburgnieuws Toneelvereniging Crescendo komt met een daverende klucht AGENDA Wereldwinkel Venray PEEL EN MAAS nNebeldWinkel De Sint koopt in de Wereldwinkel, uo°k? lê Vlooienmarkt en veiling in Veulen Hobby tentoonstelling Reünie interieurs venray Concert in OJC Gryphus Rotaract Venray Bibliotheek- nieuws PEEL EN MAAS Donderdag 18 november1993 - Pagina 3 SINTERKLAAS Het heerlijk avondje nadert met rasse schreden. Het piekeren over de Sinterklaaskado's is al begon nen. Tbch hoeft het niet zo moeilijk te zijn, want in de Wereldwinkel is een groot aantal artikelen te koop voor kleine prijsjes. Bovendien geeft u dan een kado met een extra dimensie. Alle produkten zyn im mers ingekocht by kleinschalige bedrijfjes of coöperaties in Derde Wereldlanden via alternatieve han delsorganisaties als SOS Wereld handel, Hasla, Goed Werk, de Evenaar, Cusco etc. Niet alleen Kerstpakketten maar ook Sinterklaaspakketten lean de Wereldwinkel verzorgen, op voor waarde van verkrijgbaarheid van de verlangde artikelen. Op 28 nov. is het ook in de We reldwinkel koopzondag. Kom vrij blijvend eens langs, er is voor elk wat wils, voor klein en groot! Iedere dag is de Wereldwinkel open en wel: maandag 12.00-17.00 uur; dinsdag Mm donderdag 14.00- 17.00 uur; vrijdag 14.00-21.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Vlag uit, winkel open! Voor meer informatie tijdens ope ningsuren: tel. 88571. U kunt ook terecht bij An Wondergem, tel. 84545 of Karla Menger, tel. 88005. 'n abonnement waard EEN (jDEDE ZAA/C Kado's uit een andere wereld Wereldwinkel Venray Henseniusstraat 3a Kom eens WereldWinkelen Generale repetitie voor concours Zoals wij reeds eerder berichtten, gaat Venrays Koninklijke Harmonie Euterpe op zaterdag 27 november a.s. op concours in het Brabantse Veldhoven. Dit is weer het eerste concours waaraan het Venrayse muziekgezel schap deelneemt sedert vele jaren, omdat men als gevolg van de ziekte en het overly den van dirigent Pierre Steyvers een tijdlang noodgedwongen niet heeft kunnen deelnemen. Maar inmiddels is Styn Rutten uit Gemert al weer een paar jaren aktief als de nieuwe dirigent van Euterpe en na een lange periode van intensieve voorbereiding treedt men thans weer in de muzikale are na om de strijden voor de hoogste eer. In de loop van de komende week sluit men een klein jaar van inten sieve voorbereiding af met een ge nerale repetitie. Deze wordt gehouden op vrydag, 26 november a.s. in de prachtige aula van Mavo De Kolk, Min. Charles Ruysstraat 1 te Venray. Tijdens deze uitvoering zullen de concourswerken ten gehore wor den gebracht aan belangstellende muziekliefhebbers uit het Venray se. De uitvoering begint om 21.00 uur en eindigt om 22.00 uur. Een klein uurtje blaasmuziek van bo venste plank. Eüterpe nodigt u van haite uit! De Hakkespits gaat nieuwe leden werven. Zy zijn dringend aan nieu we leden toe, daarby denkende aan mensen van 40 jaar. De Hakke spits is een dansgroep bestaande uit elf dansparen, zes muzikanten en een dansleidster. De meeste le den zijn vanaf de oprichting in 1983 gebleven. Dat betekent dat ze allemaal 10 jaar ouder zijn gewor den en het toch dringend noodza kelijk is dat er wat jongere paren worden ingevoegd. Ons streven is, oude dansen in kombinatie met kleding van rond 1900 in ere te houden en dit ook ge regeld zichtbaar te stellen en te to nen. Om die reden zyn we ook lid van de Nederlandse Federatie van Folkloristische dansgroepen. Dit geeft tevens een band met andere groepen en geregeld een uitwisse ling of optreden, welke beslist geen belasting hoeft te zijn maar een aangename bezigheid is. Het zou jammer zyn als een unieke groep als deze zou vergrijzen. Het geeft een weldadige ontspan ning en een kick om voor publiek te staan (welk een geheel uiteenlo pend karakter kan hebben). Bij voorbeeld: binnen- en buitenland; groot publiek (enkele duizenden mensen); kleine gezelschappen b.v. bejaardenoord, braderie, vrouwen beweging, bruiloften, etc.; optocht; klederdrachtenshow; theater; een weekend weg. Op vele verschillende manieren nemen wy kennis van het publiek, wat by al onze leden een aange naam gevoel geeft. Houdt u van dansen en wat nostalgie? Was u toch al van plan om gezamenlijk wat te onderne men; Bent u toe aan wat sociale kontakten? Wilt u ook wel eens naar het buitenland en met andere culturen in aanraking komen? Ook zin in plezier en veel lol? Eenmaal in de twee weken lekker oefenen en zwieren. Voelt u zich tot bovenstaande za ken aangetrokken, aarzel niet maar neem kontakt op met ons bestuur: O. Pypker, tel. 04780-86260; T. Dik, tel. 04789-1837 of G. Weys, tel. 04780-88662. Bekroond ontwerp nu verkrijgbaar Vanaf nu is in alle vestigingen van Hema het winnende ontwerp van de laatste ontwerpwedstrijd met als onderwerp nacht/thuis- kleding te koop. Dit comfortabele thuispak, waarin je ook kunt sla pen, kost in de winkel ƒ69,-. Het ontwerp is van José Martens uit Oirlo, studente aan de Academie voor Industriële Vormgeving in Eindhoven. Het betreft een een voudig ontwerp waardoor het na tuurlijke karakter wordt ver sterkt Hema organiseert ieder jaar een ontwerpwedstrijd met wisselend onderwerp. De wedstrijd is bedoeld voor studenten (vormgeving) aan opleidingen die relevant zyn voor het onderwerp. Hema levert met haar ontwerpwedstrijd een bijdrage aan de praktische vorming van stu denten. Daarnaast wil Hema be langstelling kweken voor vorm geving in het algemeen. Naar aanleiding van de vorige wedstrijd introduceerde Hema de winnende klok 'Gnomon' in alle winkels. Het onderwerp voor de wedstrijd '93/'94 is een taart. Deze wedstrijd is al in volle gang. Het kledingstuk 'Nature's Shield' valt niet alleen op door eenvoud en natuurlijke uitstraling, maar ook door de afwerking met naar buiten gewerkte naden. Het katoenen ma teriaal voelt in de winter behaaglijk en in de zomer koel aan. Het pak valt soepel en zit comfortabel. Het T-shirt is lang genoeg om ook zon der de driekwart broek gedragen te worden. Het geheel is verkrijgbaar in twee verschillende kleuren en kan zowel door heren als dames worden gedragen. Uitgangspunt voor het ontwerp van José Martens vormt de insek- tenwereld: het terugtrekken in schulp, cocon of nest. Het wisselen van je dagelijkse kleding voor een thuispak heeft voor haar dezelfde funktie: zoeken naar geborgenheid en je afsluiten voor de buiten wereld. Na het geweldige sukses van vorig jaar (ruim 1000 bezoekers by drie voorstellingen) presenteert toneel vereniging Crescendo uit Yssel- steyn ook dit jaar weer een klucht. Het stuk 'Oma's wil is wet', ge schreven door Ine Assinck staat ga rant voor een avonc(je onbekom merd toneelplezier. De regie is in handen van Frans van de Pas. Om dat vorig jaar het gemeenschaps huis uitpuilde tijdens de twee voorstellingen, is er nu gekozen voor een derde opvoeringsavond in De Smelehof te Ysselsteyn. Dat houdt o.a. in dat het aantal plaatsen per voorstelling verminderd zal worden, omdat het cafégedeelte tij dens de voorstelling gesloten blijft. Iedere bezoeker is thans verze kerd van een goede plaats, vanwaar men de voorstelling goed kan vol gen. Ook biedt de derde avond, die op een vrydag gepland is, jeugdige toneelliefhebbers de mogelijkheid te komen kijken, omdat ze de vol gende dag vrij zyn van school. De toneelopvoeringen te Yssel steyn vinden plaats op zondag 21, maandag 22 en vrydag 26 novem ber. Gezien de te verwachten be langstelling adviseren wy u tijdig te reserveren. Dit kan gebeuren by Jo ke van Asten, tel. 04780-41667 en bij Ans Philipsen, tel. 04780-41890. De entree bedraagt ƒ7,- voor volwas senen en 5,- voor jongeren tot 17 jaar. 'Oma's wil is wet' zal op 28 no vember in Arcen ten tonele worden gevoerd terwyl de klucht op 19 de cember in de schouwburg wordt gespeeld. Teveel alkohol Het rijgedrag was oorzaak dat de politie in de nacht van donderdag op vrijdag een auto aanhield. De bestuurder, een 22-jarige inwoner, moest de bekende proeven onder gaan met als gevolg een rijverbod van vier uur en aanzegging dat proces-verbaal inzake het rijden on der invloed zal worden opgemaakt. Op zondag 21 november organi seert vastelaovesvereniging Ut Dar tele Veulen weer haar jaarlijkse vlooienmarkt en veiling in 't Veule aan de Veulenseweg. De aanvang is om 13.00 uur terwyl de veiling om 13.30 uur begint. Deze van oudsher 'eerste vlooien markt' in Noord-Limburg is altijd druk bezocht en zeer gezellig. Een echte veilingmeester zal de meest uiteenlopende dingen op humo ristische wyze onder uw aandacht brengen, terwyl u van een kopje koffie of een ander drankje geniet. Ook krygt iedere bezoeker een gratis lot om mee te dingen naar een mand levensmiddelen t.w.v. ƒ75,-. Die wordt omstreeks 17.00 uur verloot. De loten worden uitgereikt tot 15.00 uur. Op zaterdag 20 en zondag 21 no vember wordt in Bejaardencen trum Eldershome te Well een hobbytentoonstelling gehouden. De hobbyclub van dit centrum bestaat tien jaar en die gelegenheid willen de bejaarden niet voorby laten gaan. Op de tentoonstelling is een ruime scala aan haak- en breiwerk te bezichtigen. De tentoonstelling is zaterdag geopend van 15.00 tot 17.00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Eldershome ligt aan de Grotestraat 4 te Well. Enkele bewoners van de vroegere Maasheseweg en omgeving zyn be zig met de voorbereiding van een reünie. Het gaat om de volgende straten: Maasheseweg, Akkerweg, Landweertweg, Smakterweg, Wil lemstraat, Odastraat en Bosweg. De plannen zyn al in een verge vorderd stadium. We zoeken nog naar namen en adressen van bewoners uit de perio de 1955-1975. We zien uw reakties graag tege moet vóór 13 december a.s. Kon- taktadres: Grad van Houdt, Helfrichstraat 63, 5801 XL Venray, tel. 04780-86346 tussen 17.30 en 18.30 uur. Inbraak in auto In de nacht van vrydag op zater dag was door forcering van het por tier toegang gekregen tot de personenauto van een 30-jarige in woner van Horst, die geparkeerd stond op een parkeerplaats aan de Langstraat. Ontvreemd werd de ra- diocassettespeler ter waarde van ƒ450,-. tapijten gordijnen meubelen IdÊÉfm Als het mooi moet zijn. Wilhelminastraat 6 Venray 04780-82510 VROUWEN KIEZEN IN DE POLITIEK De wereld is in evenwicht met zichzelf/met haarzelf als er een harmonie gevonden is tus sen de mannelijke en het vrouwelijke. Een verstoring van de balans naar de ene of de andere kant leidt tot ontregeling van het even wicht en kan de oorzaak zijn van ziekmaken de krachten in de maatschappij. Een meer gelijke verdeling man/vrouw in de politiek, maar ook in de kerk, kan een realisering zijn van het streven naar een gezonde samen leving Drs A.M. van Nispen t.P. Voorzitter stuurgroep v.d. oecumenische basisgroep "Heel de Kerk. heel de wereld" In het kader van de verkiezingen in 1994 geeft wekelijks een inwoonster/inwoner van Venray een citaat over 'Vrouwen in de Politiek'. Organisatie Werkgroep Vrouwen en Politiek. Informatie: 04780-23428 ('s ochtends). Loop zaterdag 27 november en zondag 28 november eens even binnen! We hebben ballen, bomen, engelen, kerst mannen, kaarsen, linten en sterren; kortom ons kerstas sortiment is binnen Geheel in sfeer loülen wij u hiermee laten kennis maken... Tot ziens in Deborah Miranda Henseniusplein 9a 5801 BB Venray Tel 04780-88198 Maandag 22 november, 20.00 uur GÉ REINDERS IN HET THEATER een selektie van zyn mooiste liedjes In de maand november verzorgt Gé Reinders vier theateroptredens in Limburgse schouwburgen. Hij zal met een akoestische groep een selektie van zyn mooiste liedjes ten gehore brengen. Gé Reinders heeft in de afgelopen twintig jaar meer als vierhonderd nummers geschreven. Hiervan zijn er een aantal die het best tot hun recht komen by een luisterpubliek en niet op een poppodium. Vandaar dat hy de schouwburgen benaderd heeft Voor de theatervoorstellingen is hij in zyn repertoire gaan zoeken naar nummers waar hij nog steeds helemaal achter kan staan en waar in hy zyn gevoel kwyt kan. Hij zegt zelf: 'De onderwerpen van de lied jes die ik gekozen heb liggen heel dicht bij huis. De songs gaan over kleine maar wezenlijke dingen als een fietstocht met een kind. irrita tie omdat je moet wachten, een kof fietafel by een begrafenis, of mooie muziek 's nachts op de autoradio'. De liec\jes worden voornamelijk uitgevoerd in het Engels of in het Limburgse dialekt, maar er staat ook een Nederlandstalig nummer op het repertoire. Over de taal van zijn liedjes zegt Reinders: 'Ieder nummer krijgt de taal die er het best by past'. In de theatervoorstellingen wordt Gé Reinders begeleid door drie uit gelezen muzikanten: Erik Coenen op de basgitaren; On no Kuipers op accordeon en Cor Mutsers op gita ren, dobro en djembé. Zy speelden eerder als begeleider van o.a. Ma- thilde Santing, Harrie Saksioni, Di- mitri van Tbren, Kaz Lux en Lisa Boray. De regie en de belichting zyn in handen van Remco Romers. Dinsdag 23 november, 20.00 uur MAN VAN LA MANCHA met Ramses Shafly als Don Quichote Het hoogtepunt in het musical aanbod van het Koninklijk Ballet van Vlaanderen voor dit seizoen is de grootschalige musicalproduktie Man van La Mancha. Ramses Shaffy vertolkt de dubbelrol van Don Qui- chote/Cervantes, Werther Van der Op vrijdag 19 november vindt in het Vierlingsbeekse jongerencen trum Gryphus een concert plaats van de Ilelmondse band TYipelo Honey. Tupelo Honey maakt enerveren de gitaarrock met invloeden van Neil Young Dinosaur Jr. en The Doors. Invloeden, want Tupelo Ho ney is mans genoeg om zelf num mers te schrijven. Spannende songs waarin de gitaren dryven op een helder klinkende basis terwyl de zang voor de bezielende afmaak zorgt. Dat Tupelo Honey een grote belof te voor de toekomst is bewijzen prestigieuze optredens (Metropolis festival 1993 Rotterdam) en het on langs afgesloten wereldwijde kon- trakt met het Engelse Silvertone Records. Een eerste (mini-)cd komt binnenkort uit. Begin december vertrekt het vijftal naar Engeland voor een promotietour. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. Het concert van Tupelo Honey begint om 22.30 uur. De entree be draagt ƒ5,-. Sarren speelt de knecht Sancho^ Panza en Janke Dekker is Aldonza. De uit 1965 stammende musical is het verhaal van Cervantes en zyn dienaar. Zij komen in de gevange nis van Sevilla terecht, vol schorem en tuig Cervantes vertelt de ge schiedenis van Don Quichote, waar bij hijzelf in diens huid kruipt en zyn dienaar de rol van Sancho Pan za speelt. Man van La Mancha is een musi cal waarin de 'onmogelijke droom' centraal staat. Het omvat zowel de stryd voor licht in donkere tyden, de drang naar-liefde in een periode van geweld, als het verlangen naar vr(je poëtische meningsuiting on der de terreur van de Inquisitie. Man van La Mancha ging in pre mière op 22 november 1965 in de Washington Square Garden in New York. Dale Wasserman schreef het verhaal, Mitch Leigh de muziek en Joe Darion de songteksten. Na een weifelende start werd Man van La Mancha een kassukses op Broad way. In 1968 werd de musical voor het eerst in Europa opgevoerd in het Londense Picadilly Theatre. Al snel volgden diverse andere pro- dukties, waaronder die van Jacques Brei (L'Homme de La Mancha) in het Théatre des Champs-Elysées te Parys. In datzelfde jaar presenteer de Paul Kyzer in samenwerking met Laurence White de Nederland se produktie Man van La Mancha. De première vond plaats in Theater Carré te Amsterdam, met in de hoofdrollen Guus Hermus (Don Quichote/Cervantes), Lex Goudsmit (Sancho Panza) en Anke Bokstra (Aldonza). De intensiteit van de voorstelling verdraagt geen pauze. Daarom wordt de voorstelling aan een stuk vertoond. De voorstelling begint daarom niet om 20.00 uur maar om 20.15 uur, zodat men het kopje kof fie niet hoeft te missen. Drie Amsterdammers aangehouden Zondagavond omstreeks 21.40 uur kwam bij de politie een mel ding binnen dat zich op het par keerterrein van het Meerdal drie personen verdacht ophielden bij enkele auto's. Tben de mannen be merkten dat ze ontdekt waren, gin gen ze er met een auto vandoor. Op dat moment werden vanuit Venray twee politieauto's ingezet. Op de kruising Deumeseweg-Peel weg in Ysselsteyn kon de auto staande wor den gehouden en de bestuurder en twee inzittenden worden aange houden. In de auto werden een aantal kle dingstukken. een geldbedrag (hoe veel, wilde de politie nog niet prijsgeven) en een aantal inbrekers gereedschappen aangetroffen. Het drietal, allen /Vinsterdammers, in de leeftijd van 21, 22 en 30 jaar, werd ingesloten. Het onderzoek in deze zaak is nog gaande. Er is ook nog niet bekend waar het drietal de inbraken en of diefstallen heeft ge pleegd. Ook dit jaar is de Sint weer van de partij bent u er dan ook weer bij? De Sint gaat langs zovele deuren, zou het niet leuk zijn als dat nu eens bij u zou gebeuren? Rotaract Venray zorgt voor de no dige informatie, bel daarom tussen 19.00-20.00 uur tel. 04767-2306. ZONDAGSDIENST MUISARMEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabelcr. T. Lankveld. 11. Schraven en J. Wittgen: II. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmectz. D. Vercauteren en J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Vin Dongen: ÜR. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 04704-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data b(j de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEK EN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachlluiKje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN' RAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: E. GROENEVELD, tel. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruytnbeek, J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak R. GOEDEGEBUURE, tel. 81336 DIERENARTS ENPKAKTIJK W.H. Kremer, W.G.A.M. Looncn, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers. mevr. Van Eerteti, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 04784-2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 42116 Een keuze uit de nieuwe romans: Humphreys, Josephine. Vol van liefde. Een 17-jarig meitye uit South-Carolina vertelt hoe haar moeder haar vader verlaat en zijzelf verliefd wordt op haar kersverse zwager. Lindsay, Paul. Veroordeeld tot de waarheid. Een onorthodoxe FBI- agent trekt zich met een paar colle ga's terug om twee zaken op te los sen buiten medeweten van hun superieuren. Miller, Sue. Uit liefde. Een tragisch ongeluk geeft de hoofdpersoon in zicht in het karakter van haar broer en daardoor ook in haar eigen verleden. Sahebjam, Freidoune. Ik heb geen tranen meer. De ervaringen van een Iraanse jongen die door zyn moeder gedwongen als vrijwil liger deelneemt aan tie oorlog tegen Irak. Vance, Jack. De kronieken van C ad wal. Eerste boek: Station Ara- minta. Eerste deel van een trilogie over de nakomelingen van tie kolo nisten op de planeet Cadwal. Vance, jack. De kronieken van Cadwal. Tweede boek: De oude aard. Een planeet die als natuurre servaat fungeert wordt bedreigd door de vestiging van enkele in vloedrijke mensen. LUISTERT ER NOG WEL EENS IEMAND NAAR JE Van 12 t/m 30 november is er in de Openbare Bibliotheek een stand ingericht van de SOS Telefonische Hulpdienst Noord-Limburg. Het doel van de SOS telefonische hulpdienst is: mensen de mogelijk heid bieden een gesprek te voeren met een ander mens over: wat hen bezighoudt; hun vragen; hun pro blemen; hun angsten; hun zorgen. De SOS Telefonische Hulpdienst biedt iedereen de mogelijkheid: ogenblikkelijk. ongeacht het tydstip \an de dag of de nacht, iemand te bereiken, die een ge sprek wil voeren. Het telefoon nummer is 077-548888.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3