Eendags cultuurreis naar Antwerpen Muzikale happening Jeugd- en Jongerenkoren rondom thema 'Love' Groene Kruis en Thuiszorg wellicht samen thomassenf" 175 Jaar dienstverlening bij Vincent van Gogh Instituut Vier jubilarissen bij Van de Ven Automobielbedrijven Horeca-5 x 11 festival tijdens Piëlhaas jubileum 10e Leukermeerloop Well k AGENDA ■Indonesische avond in 't Podium PEEL EN MAAS Invalidensport- club Venray Kelderpraat uit de Henseniusstraat Wijnhandel Covinet Welfare Merselo interieurs venray Bibliotheek- nieuws Zon in de schoorsteen Grote kleindierenshow in manege Ysselsteyn -f£EL EN MAAS Op woensdag 1 december is er in afé 't Podium een Indonesische vond. Venrayse mensen van Indo- lesische afkomst verzorgen deze vond een kompleet uitgebreid In- lonesisch buffet. U kunt kiezen uit flees-, vis- en kipgerechten, aange- ruld met diverse groenteschotels. Het café is voor deze avond aange- >ast in Oosterse sferen, zowel qua ankleding als muziek. De kosten voor dit buffet bedra- »en ƒ32,50 p.p. inclusief een Indo- ïesisch welkomstdrankje. Deelname uitsluitend via reserve- ■ing by café 't Podium, tel. 81143. Jmakelyk! Donderdag 11 november 1993 - Pagina 3 elke week nieuws Kunstgalerie Tbro organiseert za terdag 20 november, in samenwer king met Atelier Mirso uit Gennep en bus- en touringcarbedryf Van Ham uit Venray een ééndags reis naar de Culturele Hoofdstad van Europa '93, zoals Antwerpen zich dit jaar mag noemen. Een eretitel, die de stad op energieke wyze heeft aangegrepen om van 1993 een on vergetelijk jaar te maken. Een hernieuwde kennismaking met Antwerpen als bruisend cen trum van kunst en cultuur, met de luxe van een ryk verleden. Grote architekten, boekdrukkers, compo nisten, wereldvermaarde barok schilders als Rubens en Jordaens hebben een culturele erfenis ach tergelaten, waar Antwerpen trots en zuinig op is. De prachtige Onze Lieve Vrouwe Kathedraal, het huis van Rubens, het atelier van druk ker- en uitgever Plantyn. Het zijn fascinerende plekken waar het ver leden leeft. Op het programma van deze dag staan o.a. een stadsrondrit (archi- tektuur), een uitgebreide lunch, een museumbezoek en een korte stadswandeling, wat vrije tijd en eventuele Sinterklaas inkopen. Vertrek Venray, vanaf het Kenne- dyplein (gratis parkeren) om 08.30 uur; aankomst Venray om 19.15 uur. De kosten bedragen 55,- p.p. all-in. Voor verdere informatie kunt u zich wenden tot Kunstgalerie To- ro. tel. 13186. Voorts zyn er nog enkele plaatsen vry betreffende de teken- en schil derlessen op de donderdagavonden van 21.00-23.00 uur (voor gevor derden). Op vrijdag 12 november huldigt Audi- en Volkswagendealer Van de Ven, met vestigingen in Venlo, Ven ray en Helden-Beringe, in het be drijf aan de Leunseweg te Venray vier jubilarissen die een kwart eeuw bij de automobielbedrijven werkzaam zyn. Het kwartet bestaande uit Jeu De- rikx, Wil Thoone, Lowie Rutten en Wie Naus trad gelijktijdig op 5 augustus 1968 by Van de Ven in dienst. Jeu Derikx, 43 jaar en woonach tig in Broekhuizenvorst is monteur in Helden-Beringe en heeft als spe- cialsme Keurmeester APK. De één jaar jongere Wil Thoone woont in Leunen en is chef van het magazyn in Venray. Technische specialist in het be- I drijf in Venlo is Lowie Rutten, 43 jaar en woonachtig in Panningen. Wie Naus, ook 43 jaar, heeft domi cilie in Egchel en is werkzaam in het Autoschadecenter in Venlo. Op vrydag 12 november om 19.00 uur worden de jubilarissen in het zonnetje gezet. Naast een toespraak door de direktie van Van de Ven Au tomobielbedrijven zal ook een ver tegenwoordiging van de Audi- en Volkswagen importeur het viertal toespreken. Verloren cehques verzilverd Een inwoonster uit Maashees deed by de politie aangifte van ver duistering van tot nu toe vijf van haar cheques. Zy had by het winke len op 20 oktober een aantal che ques in het centrum van Venray verloren. Zy kreeg nu een bankaf schrift dat een Venrays garagebe drijf goederen had afgeleverd aan een ander dan aan haar, tot een be drag van ƒ1.330,-. Of er nog meer cheques verzilverd kunnen worden kon de gedupeerde niet zeggen. Wel is het zeker dat de cheques zyn ver zilverd zonder het rechtsgeldige pasje. Bejaarde fietsster gewond Een 84-jarige inwoonster van Ys- selsteyn verleende, toen zy vanaf de Pater Tulpstraat de Puttenweg opfietste, geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door een 19-jarige inwoner van het Duitse Nettetal. By de botsing kwam de be jaarde vrouw ten val en moest voor behandeling van hoofdverwondin gen en een fraktuur naar het zie kenhuis worden vervoerd. Het ongeval vond vrijdagmiddag om streeks 14.55 uur plaats. Het feest dat gehouden wordt in de tot circus omgetoverder show room zal op gepaste wijze met de ju bilarissen, hun familie, collega's en vele relaties gevierd worden. Lang oliespoor Ondanks de vele pogingen en naspeuringen is het de politie niet gelukt de veroorzaker van een lang spoor dieselolie te vinden. Het spoor liep over vele straten in Land- weert III en het ergste was het in de Sleutelbloem en de Rozemarijn straat. In het laatste weekend van okto ber zijn we met vijftien spelers naar Wetteren (België) geweest voor een tafeltennistoernooi. Na de poulewedstryden konden we een positieve balans opmaken. John Jenniskens en Wilbert Jans sen speelden halve finale klasse 2. Peter Verhaegen, Roel Kreemer, Ma ria Wilmsen en Peter Bouten speel den kwartfinale klasse 4. In klasse 5 zaten onze debutenten Karin Kleyn en Ben Rongen samen met Leo Reintjes en Erica van Well bij de laatste 16. Uiteindelijk werden John Jennis kens en Peter Verhaegen tweede en Wilbert Janssen en Karin Kleyn vierde. Niet alleen in de schouwburg wordt in november het 5xll-feest van de Piëlhaas gehouden. Ook caféhouders en restaurateurs van Venray doen mee aan de feest vreugde. In een aantal horecaza ken worden spellen in carnavaleske sfeer gehouden, restaurants brengen een speciaal menu op tafel. Elke avond is er daardoor we wat te doen in het Venrayse. Om te beginnen het consumptie ve deel: Bistro de Paris heeft tydens de feestweek een uitgebreid hazen- menu op het programma gezet: voor 5 x 11 gulden per persoon Iran men er terecht voor een diner met gerookte paling en zalm, helder wildbouillonsoep, hazen rug met fi let wynsaus, hazelnoot-parfait en koffie na, dit alles inclusief haze- bloed waarmee in het Venrayse de rode wyn wordt aangeduid. Restaurant Buitenlust richt op za terdag 13 november een speciaal uitgebreid 5x11 buffet aan, met vele Limburgse gerechten met onder meer boerenham en zult, zuurkool met krabbetjes, hete bliksem met bloedworst, balkenbrij, hazepeper. Ook dit diner kost met Hazebloed en met live muziek van Allan Spendlove's Big Spender, 5 x 11 gul den p.p. By Hotel Asteria krygt elke vijfde gast die op zondag tussen 11.00 en en 14.30 uur komt b run ehén een korting van 11 gulden. Bij cafe Truus Hulsman luidt tijdens de elfdaagse twee keer per dag de bel. Elke gast die om 11.11 uur ('s morgens of 's avonds) aanwezig is krijgt dan een consumptie van de kastelein aangeboden. En cafe 't Upke tapt tijdens de feestweek drie pilsjes voor slechts f 5,55. En dan de cafes waar de Piëlhazen en Piëlhazinnen met elkaar kun nen wedyveren op carnavaleske wijze. Biljarten en darten, toepen en rikken, tafelvoetbal en bridgen zyn activiteiten waaraan iedereen kan deelnemen. De cafe houders stellen daarby aantrekkelijke prij zen ter beschikking terwyl ook de Piëlhaas een duit in het zakje doet met t-shirtjes en boekjes. Cafe het Podium organiseert een tafelvoetbaltoemooi waarby de par tij wint die het eerst elf doelpunten weet te scoren. De Witte Hoeve houdt op de eerste zondag een schaaksimultaan tegen de Lim burgse en Venrayse schaakkampi oen en de tweede zondag een bridge en en riktoernooi. Cafe 't Upke or ganiseert een toepwedstrijd. Bij de Bonte Koe en zalencen trum Halfweg wordt gebiljart; elf over rood en elf over drie. Cafe De Peelhaas en de Hento Bar zorgen voor dartwedstrijden, het 55-puntenspel en het blind-gooien. Zondag 14 november a.s. kunt u genieten van een muzikale happe ning rond het thema 'LOVE'. Zeven koren, waaronder een aantal jeugd- en jongerenkoren uit de regio zul len elk een muziekblok verzorgen. Ook zullen alle koren samen, zo'n N o De wijnproeverij ligt alweer achter ons en we mogen terugzien op een geslaagde middag. Uw wijnkeuze maken door eerst terdege te proeven blijkt in de praktijk goed aan te slaan. En het was nog gezellig ook. Thuisblijvers krijgen een nieuwe kans. Let op de aankondigingen. Deze week ligt de winkel vol kleine surprise-artikelen. Kleine present jes die voordelig zijn, gezellig om te kopen, en fijn om te krijgen. Kortom, bij uw 'speurtocht' naar betaalbare kadootjes, is COVINET beslist een bezoekje waard. En een parkeerprobleem is er ook niet meer. Er is in de Henseniusstraat alle ruimte om uw auto neer te zet ten. Wat is de gemeente toch goed voor ons, en dat voor de prijs van een lege statiegeldflesü! Ik zou zeggen, probeer het eens uit en kom eens langs. Tot het volgende Covinet-nieuws. Henseniusstraat 1 Venray, tel. 04780-81801 160 zangers en zangeressen, enkele liederen zingen. Het initiatief voor deze korenmid dag komt van jongerenkoor Enjoy Together uit Ysselsteyn en heeft niet alleen tot doel het kontakt tus sen de koren onderling, maar ook naar het publiek toe, te bevorderen. Gezamenlijk is gekozen voor het thema 'Love'. Elk koor presenteert zich op hun eigen manier, met dans, show, of gewoon als koor, en dat maakt het voor de toescho- wers zeer zeker de moeite waard om te komen luisteren en kijken Aan de happening die plaatsvindt in de aula van het Boschveldcollege, nemen de volgende koren deel: Zanggroep Harmony uit Oostrum; jongerenkoor Young Sound uit Overloon; jongerenkoor Enjoy 'lbgether uit Ysselsteyn; Jon ge Garde Koor uit Oirlo; jongeren koor Chrisko uit Venray; jongeren koor Tomorrow People uit Venray; jongerenkoor Tbmorrow People uit Venray; jongerenkoor America. De entree is gratis. Aanvang 14.00 uur. VROUWEN KIEZEN IN DE POLITIEK Vindt u het belangrijk om door het volgen van cursussen bij de tijd te blijven en u ver der te ontwikkelen? Inmiddels meer visie gekregen op de maatschappij? Dan weet u dat (ook in de politiek) nog te weinig vrouwen aktief zijn. U kunt er wat aan doen: kies een vrouw! Angela Bosmans-Aarts Adjunct-directeur Volksuniversiteit Venray e.o. In het kader van de verkiezingen in 1994 geeft wekelijks een inwoonster/inwoner van Venray een citaat over 'Vrouwen in de Politiek'. Organisatie Werkgroep Vrouwen en Politiek. Informatie: 04780-23428 ('s ochtends). De besturen van de Distriktsver- eniging Het Groene Kruis Noord- Limburg en de Stichting Thuiszorg Noord-Limburg maken bekend voornemens te zijn een vergaande samenwerking op gang te brengen. Een fusie wordt daarbij niet uit gesloten. Dit zal worden gereali seerd, wanneer duidelijk is dat de samenwerking op uitvoerend ni veau leidt tot verbetering van dienstverlening aan de kliënten van beide organisaties. Hiertoe worden in het komend jaar een aantal gezamenlijke pro- jekten onder de loep genomen, zo als 'De Thuiszorg Venlo' (voorheen TOV) en de Intensieve Thuiszorg. Na het eindrapport hierover zullen bei de besturen zich eind 1994 beraden over verdere stappen. Het Groene Kruis en de Thuis zorg Noord-Limburg zijn sinds eni ge tyd beidén werkzaam in heel Noord-Limburg. Wanneer een fusie tot stand komt, ontstaat een thuis zorgorganisatie met een uitgebreid takenpakket en ongeveer 1.600 me dewerkers. Op zondag 14 november a.s. orga niseert Atletiekvereniging Venray Regio de 10e Leukermeerloop in Well. Deze wedstryd waaraan altijd veel atleten uit Noord-Limburg, Gelder land en Oost-Brabant deelnemen, staat bekend om z'n mooie par cours dat rondom het Leukermeer in Well is gelegen. De te lopen af standen by deze jubileum-trimloop zyn 5900 of 11.800 meter, namelyk één of twee ronden rondom het meer. De start van de wedstrijd is om 10.30 uur naby sportherberg Ber- gerheide, waar men zich op de wedstrijddag vanaf 9.00 uur kan in schrijven. De deelnemerskosten be dragen ƒ5,-. De Leukermeerloop gaat over een gevarieerd en uitdagend parcours. Het is heel geschikt als test voor de atleten die aqn het begin van het crossseizoen willen weten waar ze aan toe zyn. Maar ook voor trim mers en trimsters die op een ont spannen wyze eens een wedstrijd in een mooie omgeving en op een afwisselend parcours willen lopen. Start en finish zijn bij sporther berg Bergerheide dat te bereiken is vanaf de ryksweg Venlo-Nijmegen (N273) door de ANWB-borden "t Leuken' te volgen en verder de be wegwijzering naar de start. De prijsuitreiking is in het restaurant van de sportherberg al waar ook kleedruimten aanwezig zijn. Naast ereprijzen voor de eerst- komenden in de diverse katego- rieën, ontvangen alle deelnemers een herinnering en worden voorts onder alle deelnemers pryzen in natura verloot AV Venray Regio hoopt op zondag 14 november a.s. weer veel trim mers en wedstrydatleten te mogen begroeten bij deze jubileumloop in Well. Op zondag 14 november a.s. orga niseren de ouderen uit Merselo een 'expositie en verkoop in het ge meenschapshuis te, Merselo. Deze manifestatie vindt plaats tussen 13.30 en 16.00 uur. Dé te ëxjposeren werkstukken be staan vooral uit handwerkjes die ze zelf hebben gemaakt. Tevens zullen er divers hobbyisten demonstraties geven o.a. pottenbakken, poppen en sieraden maken. Er is ook een loterij en de toegang is gratis. De gehele opbrengst komt ten goede van het Rode Kruis afdeling Venray. tapijten gordijnen meubelen Als het mooi moet zijn. Wilhelminastraat 6 Venray 04780-82510 Een keuze uit de nieuwe boeken van de jeugdbibliotheek: Salomi kdiikawa. Bravo, Tanja. Als jongste van de balletklas heeft Tan- ja het soms moeilyk om de maat van de balletjuf by te houden. Pren tenboek. vanaf 4 jaar. Jiyja Tomas Wies lander. Mama Moe op de schommel. Een koe heeft er genoeg van om alleen maar in de wei te staan kauwen. Samen met haar vriendin Kraai maakt zij een schommel. Prentenboek, vanaf 5 jaar. Sjoerd Kuyper. Robin en Suze. Kleuter Robin en zyn vader leven intens toe naar de geboorte van het tweede kindje in het gezin. A-boek, voorlezen vanaf 4 jaar. zelf lezen vanaf 7 jaar. Arend van Dam. Een mond vol tanden. Jep en haar vriendje Jef frey zyn aan het wisselen. Wist je dat je van wisselen ryk wordt? De tandenl'ee. de kabouter en de muis geven je soms wel een kwartje in ruil voor je tand! A-boek. vanaf 7 jaar. Ken FolleL De ruimtetweeling. Drie kinderen, die in de vakantie bij hun oom op een boerderij loge ren, komen voor een vreemde ver rassing te staan; hij stuurt hen de ruimte in! B-boek, vanaf 10 jaar. Harry Mazer. Met onbekende be stemming. Wanneer hun moeder overspannen is en verdwynt, trek ken twee zusjes bij Sam en zyn moeder in. Tydens de zoektocht naar haar moeder gaan Sam en Lisa elkaar steeds meer waarderen. C- boek, vanaf 13 jaar. Nel van Hoorn. Beren borduren op kaarten. Aan de hand van kleu renfoto's en patronen in zwartAvit wordt verteld, hoe je beerfiguren kunt borduren op wenskaarten. Jeugd-informatie: J 626.1, vanaf 10 jaar. Mary Gordon-WaLson. Leer paard rijden. Aan de hand van kleurfoto's wordt verteld over alles datje moet weten voor je kunt gaan paardrij den. Jeugd-informatie: J 618.44. vanaf 11 jaar. De Zonnebloem roept mensen op een Sinterklaassurprise te maken voor een langdurig zieken, gehandi capte of hulpbehoevende oudere. Dit in het kader van de aktie 'Zon in de schoorsteen'. De vereniging wil langdurig zie ken. lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen die drei gen te vereenzamen, met Sint Nico- laaa verrassen. Bedoeling van 'Zon in de schoorsteen' is die mensen te laten merken dat ze er ook bij ho ren, dat ze niet vergeten worden. Het hoeven geen dure cadeaus te zijn, want dat is beslist niet de be doeling. Het gaat om het gebaar, om een aardige, nuttige attentie, liefst wat feestelijk verpakt en zo moge lijk vergezeld van een rijmpje, brief of tekening. De Zonnebloem hoopt dat ook dit jaar weer veel mensen een Sinter klaaspakje willen maken. Iedereen kan aan de aktie deelnemen. Als u een pakje vol 'zon en vrien delijkheid* wilt maken kunt u zich opgeven vóór 15 november bij: mevr. M. van Pelt, tel. 04780-8274Ü of mevr. D. Heetkamp, tel. 04780- 82724. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, U.E. Gabeler. T. Lankveid. H. Schreven en J. Wittgen: T. LANK VELD I^uigstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. ran Loon. E. de Muinck Keizer. A. G'oenen. F. Schnieetz. D. Vercauteren en J. de Vocht: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DR. KE1JZKK Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEK EN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. OO-l 1 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP l'aterslaan 2. tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENHAV-VSSE1.S1EVN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waan O. VERHAEGEN, tel. 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostruniseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het. weekend vol gens telefonische afspraak W. de VOCHT, tel. 81330 Dl EREN ARTSEVPRAKT IJ K W.H. Kremer. W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. LOONEN Mgr. HansSenstraal 42, Oostrum tel. 82690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Bauy- makers, mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. van LEKTEN Jsui Poelsweg 2a, Ysselsteyn tel. 04780-42110 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door II. van EERTEN Jan Poelsweg 2a, Ysselsteyn tel. 04780-42110 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 82411 Zeven personeelsleden vierden jubileum Vrijdagmiddag vond de tweede gezamenlijke viering van 25- jarige dienstjubilea plaats op het Vincent van Gogh Instituut Het betrof hier zeven personeels leden, die ieder op hun eigen plaats in hun funktie, zich 25 jaar hebben ingezet Het was voor de laatste maal dat de gezamenlijke viering zo plaatsvindt want in de toekomst is voor een andere opzet gekozen. Om half vier werden de jubilaris sen ontvangen door de direktie en managers in het restaurant van de lokatie Noordsingel. Van 16.30 tot 18.00 uur werd een receptie gehou den en daar bleek dat het zevental zich in een grote belangstelling mocht verheugen. Speciale belangstelling was er voor E. Cadirci, maar daarover el ders in deze krant meer. De anderen die het jubileum vier den waren mevr. J. Hutjes, verpleeg kundige Sancta Maria; mevr. J. Barents-Nyssen. aktiviteitenbege- leidster/ontspanningsleidster; E. Brecheisen, unitleider paviijoen D; H. Diels. maatschappelijk werken. M. Janssen, elusterhoofd Camillus huis en Hostel Echt en visser, en H. Swinkels, administratief mede werker algemene bibliotheek. Als bijzondere attraktie voor de kinderen is er in de manege een kleine kinderboerderij met dwerg- geitjes, kuikentjes, cavia's, een jon ge struisvogel, eendjes, enz. Een bezoek aan deze prachtige tentoonstelling is dus zeker de moeite waard. De openingstijden zijn: zaterdag 13 november van 10.00-22.00 uur en zondag 14 no vember van 10.00-17,00 uur. Aanstaand weekend, 13 en 14 no vember organiseert KSV (Kleindie- rensportfokkers Vereniging Venray en omstreken) een grote open ten toonstelling van kleindieren in de manege te Ysselsteyn. De fraaie aan kleding van deze show is in samen werking met de biologische afde ling van de scholengemeenschap Marianum Venray tot stand ge bracht Tentoongesteld worden o.a. konij nen, cavia's, duiven, hoenders, dwerghoenders, siervogels, water vogels, kwartels en patrijzen. Ook dit jaar is er weer een grote tombola met vele mooi prijzen. Er staan ook diverse stands waar u zich kunt laten informeren over het houden en verzorgen van alle soorten kleindieren. Diefstal uit woning Mogelijk is door gebruikmaking van een valse sleutel toegang ver kregen tot de woning van een 76-jarlge inwoner van Oirlo aan de Heesakker. Uit de woning werd een bedrag van ƒ350,- gestolen.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3