Herziening tarieven sportaccommodaties Uitkering voor ex-zelfstandigen (IOAZ) NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Bouwvergunning verleend Rekonstruktie ontsluiting Vliegbasis De Peel Bouwtoestemming op Bouwmeldingen Bouwvergunning aangevraagd Parkeerfolder Bouwvergunning aangevraagd Ingekomen Bouwaanvragen Openstelling gemeentearchief PEEL EN MAAS •5 Mo Verloren en gevonden voorwerpen Gemeente wil nieuwe huisstijl Open dag bij Arbeidsbureau, Start en RDC Geslaagde reünie Lull S ?io Uitspraak rechtszaak overleden Leunse vrouw PEEL EN MAAS Donderdag 11 november 1993 - Pagina 16 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking. bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. Zy die me nen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zyn getrof fen. kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaar- schrft indienen en wel binnen der tig dagen tia de dag, waarop de beschikking is gegeven. Die termyn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. het bouwen van een carport/ garage aan de Pinksterbloem 26 tnv M.M.M.J. Janssen; het plaatsen van een erfaf- scheiding aan de Spurkterweg 2 tnv P.G. v.d. Voorn; het wyzigen van een voorgevel aan de Kogeldistel 38 tnv P.M.A. Swinkels; het vernieuwen van een loods aan de Deumescweg 132 tnv MAG. Rongen; het bouwen van een woning aan de Ranonkel 29 tnv A. Hen- ekens. Kuluutsheuvel 13 te Overloon; het veranderen van winkel ruimte aan de Grotestraat 93 tnv Modehuis Thomassen; het wyzigen en uitbreiden van de woning aan de Oraiyestraat 34 tnv A.J.P. Jeuken; het uitbreiden van een garage aan de Boterbloem 74 tnv J.G.M. Schuurs; het bouwen van een berging aan de Ranonkel 9 tnv H.J.A. Hol- tappels. Doorman straat 64 te Venray. Ven ray, 11 november 1993 Burgemeester en wethouders van Ven ray. namens dezen In de afgelopen jaren hebben de Venrayse gemeenteraad en de com missie Onderwys, jeugd, sport en recreatie diverse keren by het colle ge van burgemeester en wethou ders aangedrongen op herziening van het systeem van de tarieven sportaccommodaties. De raad en de commissie waren van mening dat er te grote verschil len beslaan tussen de tarieven voor binnensportaccommodaties (sport hal, gymzalen) en die voor buiten sportaccommodaties (atletiekbaan, sportvelden). Een ander probleem was dat de tarieven niet in een reële verhouding staan tot de gemeente lijke kosten. Momenteel wordt slechts 25 procent van de kosten gedekt door huurinkomsten. Daar naast vonden raad en commissie het onrechtvaardig dat voor de niet officieel georganiseerde gebruikers van sportaccommodaties een hoge re huur geldt Burgemeester en wethouders hebben by de behandeling van de gemeentebegroting vorig jaar toege zegd het bestaande tariefsysteem kritisch onder de loep te nemen. De bedoeling van het college was een zodanige herziening van de ta rieven door te voeren dat er sprake zou zyn van een evenwichtig tarie- venbeleid. Daarnaast zou deze her ziening moeten leiden tot lagere netto-kosten voor de gemeente. Begin dit jaar heeft het college op dracht gegeven aan de Stichting Spel en Sport uit Amsterdam (een op sportgebied uiterst deskundige organisatie) om de mogelijkheden van een tariefherziening te onder zoeken. In overleg met de daarvoor ingestelde begeleidingscommissie heet Spel en Sport een tarieven- onderzoeksrapport opgesteld. Dit is onlangs aan het college gepre senteerd. Op basis van het onderzoeksrap port hebben b. en w. een aantal principebesluiten genomen. Daar bij zyn de gewenste dekkingsper centages (verhouding huurop brengsten-gemeentelij ke kosten) voor de binnensport- en de buitensportaccommodaties vast gesteld. Met name voor de buiten sporters zal de nieuwe tarieven- systematiek een forse tarievenver- hoging betekenen. Voor de binnen- sporters blyven de financiële konsekwenties beperkt. De nieuwe systematiek zal vol gens de planning op 1 januari 1995 moeten worden ingevoerd; het is de bedoeling met ingang van 1997 via drie jaarlijkse aanpassingen (te be ginnen in 1994) het definitieve ta- rievenniveau te hebben bereikt Het onderzoeksrapport van Spel en Sport wordt vandaag. 11 novem ber 1993, ter kennisname aangebo den aan de commissie Onderwys, jeugd, sport en recreatie. Het colle ge heeft besloten de betrokken sportverenigingen vanaf half no vember schriftelyk te informeren over de inhoud van het rapport en de voorgestelde nieuwe tarieven. In januari 1994 zal de gemeente een aantal informatiebijeenkom sten houden voor belanghebben den. Een vertegenwoordiger van de Stichting Spel en Sport zal dan ook aanwezig zijn om een toelichting te geven op het onderzoeksrapport; de verenigingen krygen tegens de ge legenheid op de collegevoorstellen te reageren. Het is de bedoeling dat het college in februari 1994 een definitief besluit neemt over de herziening van de tarieven; besluitvorming door de huidige gemeenteraad is gepland in maart/april 1994. In de komende weken zullen we in deze rubriek nader ingaan op de inhoud van het nieuwe tarieven- systeem. Belanghebbenden kun nen voor nadere informatie kon- takt opnemen met de ambtenaar sport en recratie van de gemeente: B. Suilen, afd. welzijn, tel. 04780- 23294. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray, zyn. voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimteiyke Ordening medewerking te verlenen aan het verzoek van het Ministerie van De fensie, Dienst Gebouwen, Werken en Tferrèinen, Direktie Brabant te Breda, aan een rekonstruktie van de ontsluiting van Vliegbasis De Peel. De werkzaamheden omvatten in hoofdzaak: - het verbreden van de toegangsweg naar de basis; - het verleggen van de aansluiting Vredeweg/Ripseweg tot tegenover de toegangsweg naar de basis; - de aanleg van een met ver keerslichten geregeld kruispunt. De op het verzoek betrekking heb bende stukken liggen met ingang van 12 november 1993 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling ruimte lyke ontwikkeling, kamer 2.33 van het gemeentehui^ (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren worden inge diend by burgemeester en wethou ders van Venray. Postbus 500, 5800 AM Venray. Venray, 11 november 1993 Burgemeester en wethouders van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bevcf, sekretaris Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. Zy die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen kunnen op grond van de Wet AROB daartegen bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen nadat de beschik king is gegeven. Die termyn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. het bouwen van een tuinhuis je aan de Burg. Janssenstraat 14 tnv M.JJ. Koen en-Janssen; het plaatsen van een abri aan De Gouden Leeuw tnv Gemeente Venray, Raadhuisstraat 1 te Venray; het plaatsen van een abri aan het Blekersveld tnv Gemeente Ven ray. Raadhuisstraat 1 te Venray. Venray, 11 november 1993 Burgemeester en wethouders van Venray. namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimteiyke ordening en milieu, «Wo (art. 19 WRO/50, lid 8 Woningwet) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelyke ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet, mede werking te verlenen aan de navol gende bouwaanvragen: het bouwen van 30 woningen aan de Wyn ruit/Sn eeuwklokje/ Sterremuur tnv Planoform Zuid BV, Postbus 1080 te Eindhoven. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 12 november 1993 ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouwbeheer, kamer 107. van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Venray, 11 november 1993 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu. De gemeente heeft, zoals on langs aangekondigd op deze pa gina. deze week een folder over parkeren in Venray uitgegeven. Deze folder is huis aan huis ver spreid. De meesten onder u hebben die inmiddels ontvan gen. Mocht dat echter niet het geval zyn, by voorbeeld omdat u een zogeheten nee-nee-sticker op uw voordeur heeft zitten, dan kunt u de folder afhalen by het Centraal Informatiepunt in het raadhuis of op het kantoor van Ruyters Parking Beheer op de Eindstraat 2a (tussen 12.00- 14.00 uur of na 8 november ty- dens kantooruren). Burgemeester en wethouders zyn voornemens aan de volgende bou waanvragen medewerking te ver lenen. het bouwen van een serre aan de Engelenstraat 23 tnv H.MJ.M. Theunissen; het bouwen van een garage aan de Van Berlostraat 5 tnv fam. Van Dyck; het uitbreiden van een woon huis an de Past. Jacobspeel 3 tnv J. Lutters. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 12 november 1993 ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 107 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Venray. 11 november 1993 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, Tbr voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week by burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het bobwen van 37 apparte menten aan de Langstraat/Hense- niusstraat tnv Woningbouwvereni ging Noord-Limburg, Plataanstraat 15 te Venray; het verbouwen van een win kelpand aan de Hofstraat 8 tnv A.C.M. Geerets, Past. v.d. Gaetstraat 27 te Venray; het bouwen van een woonhuis met kantoorruimten aan de Alaertslaan tnv fam. A. Bongers. Baljuw 31 te Naaldwijk; het bouwen van een woning aan de Silvesterweg 16 tnv W. Smits, Pr. Bemhardstraat 30a te Venray; het plaatsen van een woon keet aan de Henri Dunantstraat 25 tnv Fk. Van Dyck. Henri Dunant straat 26 te Venray; het plaatsen van een dakkapel aan de Heuvelstraat 16 tnv J.J.G. Volleberg; het vergroten van een luifel aan de Stationsweg 45 tnv H. Drabbels; het bouwen van een tuinka mer aan de Maijolein 43 tnv M.T.M. Dupont Venray, 11 november 1993 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelijke ordening en milieu. O Met ingang van 1 november 1993 is het gemeentearchief weer wekelyks op de donderdagen open gesteld voor het publiek. Door deze openstelling hoopt de gemeente een einde te maken aan het onge mak dat met name degenen die ge nealogisch onderzoek willen doen, de afgelopen maanden door allerlei omstandigheden hebben moeten ervaren. De verbouwing en herhuisvesting yan het raadhuis hebben ook gevol gen gehad voor het gemeente archief. Belangrijkste verande ringen zyn dat de studiezaal in de kelderverdieping op een andere lo- katie is gesitueerd en dat voor be zoekers van het gemeentearchief een huisreglement is gemaakt Buiten de donderdagen kunnen mensen uitsluitend na afspraak te recht in het archief. By aankomst dienen zy zich te melden by het Centraal Informatie Punt (CIP). Inlichtingen over de openstelling en het huisreglement kunnen wor den ingewonnen bij Theo Jeuken, tel. 04780-23257 of bij Leo Kleus- kens. tel. 04780-23325. 'n abonnement waard De IOAZ-regeling is een uitkeringsmogelij kheid tot de 65-jarige leeftijd, na bedrijfsbeëindiging, voor de oudere (A) of ge deeltelijk (B) arbeidson geschikt zelfstandigen. De IOAZ is geen bijstands- of sa neringsuitkering. De invloed van de hoogte van het vermogen op de uiteindelijke uitkering is zeer be perkt. De bedrijfsaktiviteit dient beëindigd te worden. Het bedrijf als zodanig mag door een ander wor den voortgezet (A) Onder de OUDERE zelfstandi ge wordt het volgende verstaan: - diegene die in aanmerking komt voor de zelfstandigenaftrek in het jaar voor de aanvraag; - die de bedrijfsaktiviteiten beëin digt na de 55-jarige leeftijd; - die jonger is dan 65 jaar. Voldaan moet worden aan de vol gende voorwaarden: - het verwachte arbeidsinkomen na bedrijfsbeëindiging moet lager zyn dan ƒ37.900,- per jaar; - drie jaar voor datum aanvrage moewt hy/zy rechtmatig en onaf gebroken zelfstandig hebben ge werkt in Nederland; - hy/zy moet de 7 jaar voor de hier boven genoemde 3 jaren, inko men uit arbeid hebben genoten als zelfstandige of in loondienst; - het arbeidsinkomen van de zelf standige moet de 3 jaar voor de aanvrage lager zyn geweest dan ƒ37.900,- gemiddeld per jaar; - de aanvrage moet voor de beëindi ging van de bedrijfsaktiviteiten worden ingediend; - de bedrijfsbeëindiging moet bin nen 18 maanden daarna plaats vinden. Vervolgens is er dan de uitke ringsmogelijkheid tot de 65-jarige leeftijd. (B) Onder de gedeeltelijk arbeids ongeschikte zelfstandige wordt het volgende verstaan: - diegene, die in aanmerking komt voor de zelfstandigenaftrek in het jaar voor de arbeidsonge schiktheid-, - die de bedrijfsaktiviteiten beëin digt in verband met arbeidsonge schiktheid; - de zelfstandige is jonger dan 65 jaar; - de zelfstandige is voor minder dan 80% arbeidsongeschikt (AAW). Voldaan moet worden aan de vol gende voorwaarden: - het verwachte arbeidsinkomen na bedrijfsbeëindiging moet lager zijn dan ƒ37.900,- per jaar; - de 3 jaar voor datum aanvrage moet hij rechtmatig en onafgebro ken als zelfstandige in Nederland hebben gewerkt; - de aanvrage moet voor de bedrijfs beëindiging worden ingediend; - de bedrijfsbeëindiging moet bin nen 18 maanden plaatsvinden. Vervolgens is er dan de uitke ringsmogelijkheid tot de 65-jarige leeftyd of einde van de gedeeltelijke arbeidsongeschiktheid. Verdere informatie over de IOAZ wordt verstrekt door: - Gemeente Venray, afd. sociale za ken, tel. 04780-23331, Postbus 500, 5800 AM Venray. - Instituut voor Midden- en Klein bedrijf (IMK), tel. 077-548872, De ken van Oppensingel 13, 5911 AA Venlo. - Ministerie van Landbouw Visse rij, tel. 04750-34251, Postbus 960, 6040 AZ Roermond. Overzicht van verloren en gevon den voorwerpen aangemeld by de politie. VERLOREN Bankpassen: Abn-Amro 57.97.40.714; Abn-Amro; Rabo 15.39.63.840 t.n.v. Ja- groep. 'R.; Abn-Amro 57.97.57.900; Rabo 1539.31.531: Rabo 1332.95.451; Rabo 15.39.00.431; Abn-Amro Ln.v. aangever; Rabo-europas, 15.39.90.325; Rabo 15.39.23.164; Abn-Amro-europas 57.97.53.0514; Rabo 14.94.07.114; ING- bank 68.84.85.340; Rabo 13.32.07.277. Diversen: Zwart leren herenbeurs, inh. ca. ƒ80- en pasje; Broche met speld, blaa4jesmotief, ca. 7 cm. groot; Euroche ques (13) nr. 64964663.; Blank lederen etui met goudkleurige parkerpen; Her enhandschoen, rechter, Casual; Kente kenplaat van personenauto merk Siroc co TR-90-XH; Bezoekerspasje van vlieg veld De Peel; Verblijfsvergunning C-301539; paspoort TR-C-610076; Rijbe wijs op naam van Strijbos, cat. A-B-C-D; Wit-goudén damesring met 4 briljan ten; Tbs met antivlooienspul voor de poes, waarde ƒ40,-,- Tbs inh. rijbewijs (Zaire, int.), groene kaart (W-doc); Kruid vattas, inh. Voldavar, zeep, drop, porte monnee; Gryze boodschappentas met bruine regenbroek; Boven- binnenbeugel; Creditcard, banknr. 39.70.42.906-, Portefeuille, inh. DM 200, ƒ375,-, rijbewijs, paspoort, giropas; Kin derschoentje mt 18. huisje met rose dak; Stropdas in plastic zkaje; Lederen diplomatentas met bouwtekeningen; Wieldop met ster, merk Peugeot Huisdieren: Fret tam en hoektanden eruit Portemonnees: Inh. Rabopas 12810516 (euro), bankpas; Lederen da mes. inh. 2 bankpassen ƒ300,-; Inh. ong ƒ100,-, Turks geld, munten disco; Inh. bankpas 15.39.19.213, OV-jaarkaart; Inh. Abn-Amropas. Postbankpas, Video theekpasjes; Inh. OV-jaarkaart bankpas, ƒ35,-; 1 bb ƒ10,-, 1 bb ƒ50,-, 2 bb ƒ25,- en lïetssleutel; Inh. ƒ10,- en 3 telefoonkaar ten; Inh. Credit Lyonnais bankpas 23.51.20.529; Donker groen, inh. Rabo pas, biebpas, pasfoto's; Inh. Rabopas 16.69.05.194, biebpas, geld, 3 foto's; Turquose-rose, biebpas. Giropas, ƒ22,50; Inh. Europas 15.0496.702, Creditcard 5413302023153307; Knipmodel, inh. ƒ50,-; Inh. Rabo-europas, 14.00.14.152, kleingeld; Inh. bankpasje Rabo 15.39.35.251, danspasje;; Vierkant mo del, ƒ100,-, strippenkaart 3 pasfoto's; Inh. OV-jaarkaart ƒ50.-, bankpas, video pas, Beurs inh. ƒ125,-. Sleutels: 1 Fietssleutel. merk AXA A-9309; Paarse sleutel met sleutelhan ger 'Nieuw Zeeland'; Lipssleutel; 4 Sleu tels in bruin etui opdruk VW Vd Ven of Fiat; 1 Goudkleurige sleutel, 1 baluwe sleutel; 2 Sleutels aan een ring, waarvan 1 WKF-sleutel; 2 Sleutels aan ring, 1 goud, 1 met uitgeslepen stuk; 5 Sleutels aan metalen ring Pörteinonees: Kleine knipbeurs met muntstuk van ƒ5.-; Inh. OV-jaarkaart en Amropas 44.07.70.823; Dames don kerblauw. Huisdieren: Bastaardhond; Herders hond reu; Jonge puppie (herdershond) reu-, Labrador, zeer mager (mogelijk kruising); Puppie, reu, wit met bruin kopje/kont; Jong poesje, getijgers; Poes je rood tjjgemiodel. ca. 10 weken oud; Jonge Hond teef; Boerenfox, reu. Diversen: Mapter als kado verpakt; Bril rond model in bruine Ray-ban- koker; Kinderschoentje/slofje, mt 19; Sleutel met sleutelhanger 'Radio De Zwei-ver'; Sleutelkast ca. 30x20x5 cm met div. sleutels; 7 Sleutels met gele hanger, 1 sl. met grijs, lx met groen; 2 Sleutels aan hanger 'Bouwmij Janssen, 107'; Groene steekwagen; Fietstas, inh. Zeemantas met fietsketting spuitbus; Boodschappentas, inh. houtbijtel, tape. blok hout; Bruine handtas, waarschijn lijk van Coby Arts; Dameshorloge Ponti- ac; Keyprocessor magn. codesleutel nr. 85040128; OV-jaarkaart Ln.v. M.T.C.L. Vedder; Sleutel met wit label met tel. 04780-12426; Twee huissleutels aan rin- geltje; Groene Hema-want, mt 146/152. De gemeente Venray heeft in de begroting voor 1994 aangegeven dat het wil werken aan een nieuwe huisstijl. 'Wij vinden de huidige huisstijl verre van uniform' liet burgemeester Waals de commissie algemene zaken maandagavond we ten. 'We willen nu een beleid gaan ontwikkelen van een alles omvat tende visuele vormgeving. Dan pra ten we niet alleen over briefpapier, maar ook over publicaties, beweg wijzering in het gemeentehuis, ad vertenties etc. De huisstyl zal een afspiegeling van de gemeente moe ten worden. Daardoor moet ook een eenheid van handelen naar buiten toe komen.' Volgens Waals kan de huisstijl op termyn ook de gemeen te ten goede komen, als visuele on dersteuning van het produkt 'gemeente'. Mevr. Roling (Samenwerking) vond de prioriteit van de huisstijl echter niet zo hoog. Bovendien was zy van mening dat in een tyd van kostenbesparing zulke investering niet paste. 'Als je het goed wilt doen dan kost dat ongeveer tien miljoen'. De kosten vallen volgens de burge meester wel mee. Bovendien zal de invoering niet van de een op de an dere dag plaatsvinden maar is dit een geleidelijk proces. Op zaterdag 13 november houdt de nieuwe 'winkel' van Arbeids bureau Venray en Uitzendbureau Start aan de Passage 9 in Venray open dag van 10.00 tot 16.00 uur. Bij die gelegenheid kan iedereen kennis maken met de diensten en produkten van het Arbeidsbu reau, Start en RDC (Regionaal Diensten Centrum). Tijdens de open dag worden be zoekers persoonlijk ontvangen door de consulenten van beide bu reau's. die dan informatie geven over direkte bemiddeling voor en begeleiding naar vaste of tijdelijke banen en uitzendwerk. Tevens kun nen bezoekers tijdens de open dag informatie krygen over sollicitatie training en -adviezen, over aanstel ling en ontslag en over scholings mogelijkheden via het Arbeidsbu reau en Start Daarnaast biedt het RDC algemene informatie over opleidingen en beroepen. Voor de allerkleinste 'werkzoe kenden' wacht er in de 'winkel' een kleine attentie. De reünie van Lull e.o. op 30 okto ber jl. is een groot sukses gewor den. Hoe hecht de band tussen de mensen uit dit buurtschap altijd is geweest bleek uit de geweldige op komst. Maar liefst 280 mensen wa ren op dit buurtfeest aanwezig. Het begon allemaal met een Heili ge Mis in de Petrus Bandenkerk. Pastoor Coenen, diet nog niet geheel in z'n nieuwe parochie bekend is en in eerste instantie moeite had om Lull uit te spreken, bleek by het zien van de goed gevulde kerk be reid het buurtschap wel vier keer te vernoemen. Tben de H. Mis uit was ging ieder een in processie naar dansschool Jeanne en Paul Janssen. Hier ont stond even een file voor de ingang, die na een kwartiertje opgelost was. Iedereen was toen voorzien van kof fie en vlaai. De stemming zat er van het begin af aan al goed in. Maar toen om 10 uur Martien Jeuken met z'n gitaar op de vloer kwam en het liedje 'Mien Venroy' ten gehore bracht, was iedereen muisstil. Een gewel dig applaus viel hem ten deel. Na het nuttigen van het koud en warm buffet werden de fotoboeken van oud-Lull uitgereikt. Het foto boek met veel oude foto's is voori iedereen een mooie herinnering aan deze avond, die doorging tot inl de late uurtjes. Als afsluiting zong Martien Jeuken op veler verzoek' nogmaals het liedje 'Mien Venroy'.i wat meteen tot Lull's volkslied om gedoopt werd. De organisatie De rechtbank in Den Bosch heeft een medewerkster van het Veldho- vense Sint Josephziekenhuis vrij gesproken van schuld aan de dood van een patiënte. Een andere werk neemster van het ziekenhuis werd wél schuldig verklaard, maar kreeg geen straf opgelegd. Tegen de twee vrouwen uit Nuenen en Waal re wa ren geldboetes en voorwaardelijke gevangenisstraffen geëist In oktober vorig jaar overleed een 34-jarige vrouw uit Leunen in het Sint Josephziekenhuis door een te hoge dosis van een verdoving. De vrouwen uit Nuenen en Waal re wa ren verantwoordelijk voor het vul len van de iiyektiespuit De assistent-arts die de injektie toe diende, staat later terecht. a/o

Peel en Maas | 1993 | | pagina 16