KERKELIJKE De Hakkespits heeft nieuwe leden nodig Begroting Vierlingsbeek Dubbel-expositie in ziekenhuis Willibror- dusviering in Geysteren Oude foto Betaald parkeren wordt beloond! Jurassic Pari Jeugdwerk Noor< West naar Kinderspeelpalei in Eindhoven Themamiddag over gezonde voeding PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 4 november - Pagin Grote Kerk Deken J. Coenen. Eindstruat 6. tel. 81275; kapelaan II. de Wit O.F.M.. I bh* rast raat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855; kapelaan L. Uouben. Dr. Poelsstraat 4. tel. 11664. H. Missen bestellen; ma t/in za 09.30-10.30 uur Eimlstraat 6. Zaterdag: Alle heilige verkondi gers van het gelool" in onze stre ken. 9.00 Iiarry Messemaekers. 19.00 ZONDAGSDIENST; Uit dank baarheid b.g.v. een gouden huwe lijk; Jan Peetere en overl. tam.; Maria v.d. Boom-Custers (koll.); ouders Piet Lenssen-Jeuken (koll.); Harrie Minten (Overloonseweg); jrd. Henk v.d. Voort; Jaap Boom (koll.); Maria Peeters-Beetz (koll.); Leo Ou denhoven (koll.); Theodora Flinsen- berg-v.d. Boogaard; Drien Pouwels (buurt): jrd. Engelbert Oudenhoven. Zondag: II. Willibrord, bisschop, verkondiger van ons geloof, pa troon van de Nederlandse kerk provincie. 8.00 Voor de parochie. 9.30 Chris Smits (koll.); Harry Hans- sen (koll.); Toon Jenneskens (koll.); Jaques Gossens (koll.); Jan Coppus (koll.); Bert van Duuren (koll.); Iluub Stoef en overLfam. 11.00 Jrd. overl. ouders Voesten-Michels; Jan M.H. Janssen: Cor Janssen (koll.); Teng van Kessel (koll.); Annie LInders-Rutten (koll.); Sjeng Ver koelen en lam. Betcrams; Gre Vermeulen-Stoks (koll.); Mien Menge-v.d. Berg (koll.). Mtuindag: 9.00 Iluub Stoel'en overl. tam. Dinsdag: Kerkwijding van de basi liek SL Jan van Lateranen. 9.00 Odile Roex-v.d. Heyden, kinderen en fam. 19.00 Teng van Kessel (buurt). Woensdag: II. Leo de Grote, paus en kerkleraar. 9.00 Voor allen die theologie doceren en studeren. Donderdag: II. Martinus (Van Tours), bisschop. 9.00 Voor vrede en herstel van gerechtigheid in het voormalige Joegoslavië. 11.00 Eu charistieviering b.g.v. huw. Edward Linskens en Anja Willems. 19.00 Johan Janssen en zoon Harrie. Vrijdag: H. Josafat, bisschop en martelaar. 9.00 Voor allen wier na men vermeld staan op de lijsten der oude stichtingen. 14.00 Eucha ristieviering b.g.v. huw. Remy v.d. Craats en Irma Vissenberg. Akolieten: Zo: 9.30 Wilbert van Ham en Peter Harrewijn. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Susanne Laurensse en Judith Klomp; lektor: J. Truijen. Zo: 11.00 Mark en Joris Timmermans; lek tor: C. Hendriks. Vincent van Gogli Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag; 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektor: F. Blom. Zondag; 9.30 Liturgieviering met koor. Voorganger: J. Korff. Lektrice: Zr. Jacinta. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in het stiltecentrum boven Den Kerk dijk (ingang aan de achterkant). We bespreken de lezingen van de ko mende zondag 16.45 Groepsmedi- tatie in het stiltecentrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmeditatie in het stiltecentrum boven Den Kerkdijk. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Celina llojer en Constant llojer. 17.00 Gelegenheid «)in te biechten. 18.30 ZONDAGS VIERING. Overl. ouders Lenssen- Ileyiigers; overl. ouders Derickx- Jacobs en Karei; Gerrit v. Meyel; Nel v. Grinsven-Peeters (koll.); Tiny Janssen-Wolbertus (koll.); Piet Lem- meii; Tfeng Verschuuren. Zondag: Hoogfeest van de II. Willi brord. 9.00 Overl. ouders J. Maas- Peetere. 11.15 Gezongen door de Zangers van St. Frans; Han Derickx-Janssen (koll.); Martijn Wismans en overl. fam. Muandag: 8.00 Uit dankbaarheid. 19.00 Lei Hendriks. Dinsdag: 8.00 T.e.v. SL Antonius. 19.00 Dien Volleberg-Verstegen. Woensdag: 8.00 Overl. fam. (B). 19.00 Overl. ouders Lucassen- Billion. Donderdag: 8.00 Overl. medebroe ders. 19.00 Jrg Sraar Maas en overl. fam. Maas en Wilsen. Vry'dag: 8.00 Hun. Arts-Janssen. 19.00 Gezinsmis overl. fam. Janssen-Krijns> Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Roel Blomsma. Zo: 9.00 Emicl Kusters; 11.15 Bernard Swüste. Parochie Brukske Zondag: Hoogfeest van do H. Willi brord. 10.00 Hoogmis. Voor Petro- nella Jansen-Franssen (koll.). Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Priesterzaterdagviering. Geen H. Mis om 8.00. 10.30 Rozen krans en biechtgelegenheid. 11.15 li. Mis voor priesterroepingen. 13.00 Kruisweg uitstelling van liet Allerheiligste en sluitingslof. 18.00- 18.30 Gelegenheid om te biechten. 10.00 Vooravomlmis voor het feest van de II. Willibrord, patroon van Nederland. Kinderwoorddienst Zang door dameskoor Venrode. Voor Pierre Hendrix en overl. fam.; Mia Jetten (koll.)-. Wil Broekaar-v.d. Boom (koll.); jrd. Cor v. Kempen en overl. fam.; Piet v. Tilburg; fam. Wynhoven-Volleberg Zondag: Hoogfeest van de H. Willi brord, patroon van Nederland. 8.30 Harrie Janssen en overl. fam.; overl. ouders Drabbels-Klaassen; Leo Bruno: Tuti Bruno en overl. 1'am. 10.00 Hoogmis. Nederlands; Maria v. Meyel en overl. fam.leden; Jac van Ass (koll.). Maandag: 8.00 Om eendracht te be vorderen; overl. ouders Van Ilooy- Hendriks, zonen en dochter. Dinsdag: 19.00 Jan Houtackers. Woensdag: II. Leo de Grote. 19.00 Jessie Cox. Donderdag: H. Martinus. 19.00 Voor de weldoeners van de pa rochie. Vrijdag: II. Josafat. 9.00 Kapel Vel- tum: Voor de levende en overleden leden van de brandweer St. Oda. 19.00 Martien Dclauw; Dina en Har rie Linders. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders; Tbon Muller; Wim Heidens; MartiemVer- meulen (buurt); overl. ouders Janssen-Peeters; Lies Janssen- Wolters; Giel Vennekens en echt- gen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen; An toon Janssen. 10.00 Ber van Dijk; jrd. Ger Janssen; overl. ouders Haegens-van Lin; Har rie Claessens en overl. fam. Claessens-Christiaans; Herman de Kleyn; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (koor Harmony). Maandag: 9.00 Gest jrd. fam. Camps-Verhoeven Dinsdag: 9.00 T.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Woensdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Donderdag: 9.00 Hanneke van Arsen-van Soest. Vrydag: 9.00 Gest. jrd. Piet Camps en Johanna Goosens. Misdienaars: Za: 19.00 Linda v.d. Wielen. Maud Lepsi, Kim Kessels, Susan Janssen. Zo: 8.30 Martyn Kempen. Maurice van Mill, Emil Moure, Wim Clephas; 10.00 Lieke ten Brummelhuis, Els Basten, Loes Kessels, Linda Camps. Parochie Oirlo Zaterdag: 13.80 PI. Huwelyksmis bruidspaar Gramser-Keijzers. 19.00 Gez. II. Mis (Kelderband). Gerrit Bastiaans (veijaardag); st Gerardus Houwen en Wilhelmina Peters; overl. fam. Iieetkamp-Hekking; overl. ouders, broers en zus van fam. Kunen-van Dijck. Zondag: 11.00 Hoogmis. Heren koor. Nel Verstappen-Stevens; Ge rardus Classens. Henrica Heiligers en broeder Cletus en overl. kinde ren; Jan Tfeuws en Anna Baten; wel- doenders der kerk; Maria van Ryswyek-Baltussen; Drieka Wismans-Mooren. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jan Jakobs; Leo Willemssen; Piet Smulders; Sjaak Hermans-, Thei Strybos; Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyek-Verrydt. Woensdag: 9.00 O.L. Vrouw van Al tijd Durende bijstand (zy die of ferden). Misdienaars: Jos en Tbm. Parochie Leunen Hoogfeest van de H. Willibrord, bisschop, verkondiger van ons ge loof en patroon van de Nederland se kerkprovincie. Eerste zondag van de maand: byzondere kollekte voor onze eigen parochie. Zaterdag: 19.00 H. Mis uit dankbaar heid b.g.v. het 25-jarig bestaan van ons dameskoor; Mathys Litjcns en echtgen.; Iiarry van Dyck (neven en niechten Loenen); Wim Bouten; overl. fam. Claessens-Gussen. Zondag: 10.00 Ilgrn. Wim Heidens en Drika Heidens-Smits; overl. fam. Wismans-Looneii; jrd. Frans van Nieuwenhoven. 11.15 Harry Hee- sen; Herman van Leipsig en Marie van Leipsig-Wilms en zoon Frans. 14.30 Doopviering Logan Verbeek. Maandag: 19.00 Lsm. pastoor Jac ques Hacnen en overl. fam. Dinsdag: Kerkwijding van de Ba siliek van SL Jan van Lateranen. 19.00 GesL jrd. Peter Johannes van Rens en Gertruda van Rens-Litjens; Michel Loonen en overl. fam. Woensdag: H. Leo de Grote, paus en kerkleraar. 19.00 Lsm. overl. fam. I iendrickx-Jenniskens. Donderdag: H. Martinus, bis schop. 19.00 Lsm. overl. ouders Martens-Verhees en overl. fam.; Harrie Heintjes; Frans van Bavel en overl. fam. Vrijdag: II. Josafat, bisschop en martelaar. 19.00 Lsm. Frans Baltus- sen en overl. fam. Baltussen- Loonen. Misdienaars: Za: 19.00 Sonja Broers en Jenny Jenniskens. Zo: 10.00 Tbm Bos. Mark en Henk de Klein: 11.15 Josine Geurts en Ma rieke Gommans. Ma t/m vr: 19.00 Jeroen Swinkels en Stephan Jen niskens. Lektoren: Za: 19.00 Gonny We(js. Zo: 11.15 Iiarry Bovée. Overleden: Op zondag 24 okt. over leed 'Ifeng Jenniskens, Meester de Haanstraat 6 in de leeftyd van 82 jaar. Na een plechtige uitvaart dienst in onze kerk op 28 okt leg den wy hem te rusten op ons kerkhof. Rektoraat Heide Zondag: Hoogfeest van de H. Willi brord, bisschop, verkondiger van ons geloof, patroon van de Neder landse kerkprovincie. 9.30 Hoog- mis ggjg. overl. ouders Janssen- Doumen; Stephan ia Coppus-de Groot; Piet en Jacoline v. Schyindel-Wolters (buren); Sef Mi- chels en overl. fam. Michels-v. Dyck; overl. ouders Peeters- Janssen; Fien Droesen-Janssen (koll.). Misd.: Marielle en Sanne. Donderdag: Gedachtenis van de II. Martinus van Ibues, bisschop. 9.00 H. Mis t.e.v. de II. Antonius en overl. ouders Janssen-Doumen. Hogenhof; Teng Poels. Misd.: Aiya van Dyck en Wil Poels. Vrydag: 8.30 Jgt. Johanna Cath. Bistervelds en fam. Kerk poetsen: Mevr. Van Hoof- Tyssen en mevr. Janssen. Eerste H. Communie 1994. Uitno diging voor vergadering op dinsdag 16 nov. om 20.00 uur in de school. In deze vergadering zal de datum, voorbereiding, etc. besproken wor den. Ouders die deelnemen geven daardoor te kennen dat ze hun kind voor de Eerste H. Communie aanmelden. Niet deelname geldt als afmelding. Voor het Vormsel is een soortge- lyke vergadering op dinsdag 30 nov. Ouders worden verzocht daar mee rekening te houden. F.H. Mertens, pastoor Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Muyzers-v.d. Sterren. Zondag: 10.00 T.i.v. M. Jansen. Maandag: 19.00 Run. Cornelissen- Hendriks. Donderdag: 19.00 Pastoor Jans. Misdienaars: Za: Claudia en Mieke. Zo: Angela en Leonie. Lektoren: Za.- Jo Wynands. Zo: Ma ria Lenkens-Ermens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor ouders en fam. Thomassen en onze geloofsgemeenschap in Nederland en Lz.i. Zondag: Feest van de H. Willibror- dus. 8.30 H. Mis te Holthees v.b.i. en uit dankbaarheid. 10.00 Hoogmis voor ouders Janssen-Versteegen, René Buyzen, voor al onze overlede nen, uit dankbaarheid en v.b.i. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef en uit dankbaarheid ven voor rektor Cremers en voor onze wel doeners. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 7 november zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. W. Weersma uit Venray voorgaan in de dienst In deze dienst wordt er belydenis gedaan en het is een doopdienst. Aan vangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst gehouden.^ Na afloop van de dienst is er kof fiedrinken. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wy u uit voor het bywonen van een bybeltoespraak met als thema 'Bouw uw geloof op 's mensen schepper' in de Konink- rykszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenped- je 2a Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst tel./Iax 04709-87786. Kerkdiensten: Zondag 7 novem ber om 10.00 en 14.30 uur. Voorgan ger: ds. M.A. Kuyt, Ernst. Tydens de middagdienst is er kinderoppas. Na de middagdienst is er gezamenlyk koffiedrinken. Zondagsschool voor kinderen tot 12 jr. om 16.00 uur. Dankdag gewas en arbeid: Op donderdagavond 11 nov. wordt er een Dankstond gehouden, dat de God van Israël, als Schepper het af gelopen seizoen ons voorzien heeft Aanvang is 7 uur. Iedereen is welkom! Op zondag 7 november a.s. viert Geysteren het feest van de H. Willi brord. patroon van de parochie, van het Gilde en van de Katholieke Bond van Ouderen. Kern van deze viering is de eucharistie in de open lucht by de Willibrorduskapel in het bos. Het Gilde brengt dan de gildeneer en verzorgt de gezangen tesamen met het kerkkoor. Deken J. Coenen van Venray gaat voor in deze dienst De eucharistie begint om 10.00 uur. Alle schoolmeesters uit Ven anno 1915 gezamenlyk op kiek. Het is een opname, gema op de speelplaats van de dor school van Venray aan de Schi straat de enige lagere school Venray destijds rijk was. Zittend v.l.n.r. herkennen meester Kraykamp (Paterestra hoofdmeester Vermeulen (Gr Markt), meester E. Messemaeck (Hoenderstraat). Staande v.l.n.r.: meester Vertx (Grotestraat), meester Janssen tersstraat) en meester Janssen (S tionsweg). Rektoraat Veulen Hoogfeest van H. Willibrordus. Zaterdag: 19.00 Ilgm. als jgt. overl. ouders Fleurkens-Aarts; Jan v.d. Aker; 'Ibng Ilagcns (MV): Harry Hendrikx; 4e zwd. Tb Classens- Swinkels; priesterroepingen; overl. fam. Janssen-Smulders. Zondag: 10.30 Hoogmis voor Grad Reintjes; overl. fam. Erben-Woker; Jac v. Wylick; 2e zwd. Aly v.d. Hulst- v. Staveren. Maandag: 8.30 II. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.30 II. Mis voor de over ledenen. Woensdag: 8.30 II. Mis voor de over ledenen. Donderdag: 8.30 II. Mis voor de overledenen. Vrydag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Annelie Reintjes, Sandra Smets. Misdienaars: Zo: Roy Smets, Nico Knapen. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 Kinderkoor; mndd. Fr. Jansen; jrd. H. Philipsen; jrd. Louis Custers; jrd. ouders Teunissen-Gerrits; Treil Poels; Jan Janssen en overl. fam. Janssen-van Gompel; ouders Gooren-Keysers; overl. fam. Bovée-Cuijpers. Zondag: Hoogfeest II. Willibrord, patroon van de Nederlandse kerk provincie. 9.30 'Asperges me'; geestelijk welzyn van oiize paro chie. 11.15 Tren Poels; echtgenoten Dij kh uizen-Camps. Maandag: Verjaardag van de wij ding van onze kerk. 19.00 L. Flinsenberg-Arts (Ouderenkoor). Woensdag: 19.00 Overl. fam. Mulders-Maessen; uit dankbaar heid (E). Vrijdag: 19.00 Jacq. Janssen en overl. fam.; Tren Poels (Ouderenve reniging). Misdienaars: Za: 19.00 W. Claessens en M. Peters. Zo: 9.30 R. Keyzer en Sj. Ewals; 11.15 I. en J. Slangen. Ma: M. Claessens en M. Pouwels. Wo en vr: B. Poels en D. Scheepens. Spreuk van de week: 'Dankbaar heid is de herinnering van het hart!' (Massieu) Kollekte Wereldmissiedag: Deze heeft opgeleverd ƒ1.022,70. Harte- lyk dank! Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Lia Litjens, Moerslag 14. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Misd.: Marielle Poels en Ingrid Willems. Zondag: 10.00 Jgt. Jan Janssen; Di na Carels-Huisinan (buurtschap Kleindorp). Misd.: Paul Arts en Paul Engels. Dinsdag: 8.30 Jgt. Frans Michels; Tien de Rijk. Woensdag: 19.00 Jgt. Petronella v.d. Door het invoeren van betaald parkeren in Venray, verwacht men, dat u als konsument, meer kans maakt op een parkeerplaats. Vooral tijdens pieken zal elke parkeer plaats vaker vrij komen en dus be ter benut gaan worden. De bezoeker van Venray zal vooral dicht bij het centrum zyn auto kunnen parkeren. Het achteraf betalen, geeft u de tyd om rustig uw inkopen te doen. Een klein 'ongemak' is natuurlijk dat voor 'n parkeerplaats betaald moet worden. Hier moet natuurlyk iets tegenover staan! Daar zal elke klant die vrijdag en zaterdag aanstaande een paar schoenen koopt by HENDRICX SCHOENEN, worden beloond met een heel STAATSLOT. Hierdoor wordt een bezoek aan het centrum van Venray het ko mende weekend extra interessant Misschien wordt het voor een paar kwartjes parkeren, wel be loond met een slordige miy'ocn gul den in de Staatsloterij. Tbt ziens by HENDRICX SCHOENEN. (adv.) In de maanden oktober en no vember exposeren Anne Jeuken en Kobie van Riesen in de polikli nieken van het St Elisabeth zie kenhuis te Venray. Een gewaagde samenstelling van twee vrouwen met hetzelfde doel: de intermen selijke relatie met al haar diepe emoties en gevoelens op doek en papier tot uitdrukking brengen. Anne heelt van kind af aan de in nerlijke drang gekend om te teke nen en te schilderen. Deze drang is nu uitgegroeid tot een levensbe hoefte. Geïnspireerd en bewogen door de wereld om haar heen ontstaan 'ster ke' schilderijen die door kleur en compositie de intense beleving oproepen die zij met anderen wil delen. In het kreëren van portret ten wordt haar voorkeur voor de techniek van het schilderen en te kenen aangenaam voelbaar en zichtbaar. Momenteel is zij 3e jaars studente aan de Academie voor Schone Kunsten in Vlaanderen. Zy werkt op linnen en papier met acryl-, olie- en aquarelverf. Kobie schildert met een techniek die 'het leven haar zelf heeft ge leerd'. Zij werkt puur vanuit haar emotie; haar bewogenheid met de direkte leefwereld levert verras send expressieve beelden op. De mogelykheden van 'het pot lood' gebruikt zij in haar portretten en lopen als een rode draad door haar leven. Maar met het schilde ren kreeg zij de gelegenheid zich expressief te uiten. Haar relatie en communicatie met de mensen in haar wereld krygen op ontroerende wyze een geheel eigen klankkleur. Zij werkt op papier en board met acryl- en olieverf. Het is inmiddels algemeen be kend dat de Hakkespits nieuwe le den nodig heeft. Toch willen we het nog even onder de aandacht bren gen. Met name mensen (of beter ge zegd paren) van rond de 40 jaar zyn degenen die wij zoeken. In de eerste plaats om het aantal dansparen op peil te houden. Om op de planken te staan heb je een respektabel aantal mensen nodig. Je kunt niet met vier paren komen aanzetten b.v. IJunt twee: Jongere mensen in voegen waarborgt het voortbestaan van de groep, maar mede daardoor blijft de uitstraling en de motivatie beter behouden. Met zo'n 25 optredens per jaar kan De Hakkespits zich een veelge vraagde dansgroep noemen. Heb je wat meer dansparen ter beschik king is het mogelijk niet alle paren in te hoeven zetten en zo ontlast je de groep. Eenmaal in de twee weken wordt er een oefenavond gehouden, wat voldoende is om het spannend en interessant te houden. Ons dansrepertoire bestaat voor namelijk uit dansen van rond de eeuwwisseling. Toch worden ons ook dansen van een andere periode aangeleerd. Deze zijn veelal wat vlugger en worden alleen maar ge danst op een minder officieel op treden. Bent u geïnteresseerd, neem de telefoon en vraag om meer informa tie bij O. Pypker, tel. 04780-86260; T. Dik, tel. 04789-1837 of G. Weys, tel. 04780-88662. De door het college aangeboden begroting aan de raad van de ge meente Vierlingsbeek is al geheel afgestemd op de komende herinde ling. Zo is er o.a. rekening mee gehouden dat het kerkdorp Vortum-Mullem by de gemeente Boxmeer zal worden gevoegd. Had de gemeente Vierlingsbeek voor de herindeling 8.115 inwo ners, na de herindeling zijn dat er nog maar 7.420. Dat is minder dan de uitgangspunten van de commis sie Schampers. Die stelde dat een gemeente meer dan 8.000 inwoners zou moeten hebben om een leven- krachtige gemeente tezijn. De ge meente heeft nu een oppervlakte van 6.387 vierkante kilometer. Na de herindeling blijven daar nog 5.539 vierkante kilometer van over. Het aantal woningen daalt van 2.832 naar 2.625 en de lengte van de wegen vermindert van 225 naar 180 kilometer. Omdat de inkom sten van overdracht van grond en bezittingen nog moeten worden ge raamd. schat het college die op on geveer 1 miljoen gulden. Het komend jaar zal zeker een be drag van vier miljoen gulden nodig zijn voor aanleg en het herstel van rioleringen. voor de verfraaiing van de kom van Groeningen is voor het ko mendjaar een bedrag uitgetrokken van ƒ100.000,-. De herinrichting van de kom van Vicrlingsbeek krijgt voorrang op de herinrichting van het 14 Oktoberplein in Over- loon. Die herinrichting zal, als het aan het college ligt, moeten wach ten tot 1997. Maar de gevoelens van de raad kennende zal dat zeker niet zo lang duren. Om een meer sluitende begroting te krijgen stelt hel college wel voor, diverse belastingen fors te gaan ver hogen. De onroerend zaak belasting zal met 20% worden verhoogd. Dat zelfde zal ook gebeuren met de toeristen- of woonforensenbe- lasting. Verhoging van de afvalstof fenheffing is ook bij deze begroting aangekondigd terwijl die heffing ook in het jaar 1995 zal moeten worden verhoogd omdat het college van oordeel is dat die voorzienin gen kostendekkend moeten zijn. Dat kan ook worden gezegd van de verhoging van de legesgelden. Om de begroting sluitend te krijgen worden ook bezuinigingen doorge voerd met name de representatie kosten, stortkosten en het bos- onderhoud. Toch is de gemeente nog gezond en beschikt liet over een behoorlijke reserve. Het college gaat er van uit dat ook na de herin deling voldoende reserve aanwezig is. Voor het jaar 1994 bedraagt de subsidie aan de Venrayse schouw burg nog een bedrag van ƒ13.871.- maar voor het jaar 1995 wordt die subsidie verlaagd met ƒ5.000,-. Dit in tegenstelling met de nabuurge meente Meerlo-Wanssum, waar juist de bydrage aan de Venrayse schouwburg verhoogd zal worden. In de begroting is verder opgeno men een bedrag van ƒ5.000,- garan tiesubsidie voor de organisatie van het in 1994 te houden Nederlands kampioenschap run-bike-run, op Ven rays en Vierlingsbceks grond gebied. Het college is er zich van bewust dat de inwoners zullen moeten bij dragen aan liet bereien van een reëel sluitende begroting. Ondanks de belastingverhogingen blijven de belastingtarieven binnen aanvaard bare grenzen zeker als men ver gelijkt met de omringende gemeenten. Vorige week stond door een ve gissing in de advertentie, dat film Jurassic Park voor 16 jaar g keurd zou zijn. Dit is dus een mi verstand, want de film is voor leeftijden gekeurd, met de opme king dat de film scenes bevat d voor te jeugdige kijkers angstaaqj gend kunnen zijn. Zo'n foutje heeft dikwijls gevi gen. Er gingen mensen elders na de film en men vertelde daar, dat film in Venray verboden zou zy Er kwamen zelfs telefoontjes Amsterdam om na te vragen wie film in Venray verboden had. H misverstand was gouw uit de w reld geholpen, maar eens te me blijkt dat de fantasie van sonunij mensen die van Steven Spielbe verre overtreft. De film heeft inmiddels ook Venray alle bestaande rekords broeken en gaat deze week een ze de week in. Ook de film THE FIRM sla bij het publiek. Het is een schitl rende film met Tbm Cruise die ve indruk maakt. Ook THE FUGITIVE weet geen ophouden. Deze week zou Tl Rising Sun starten, maar landeljj blijkt The Fugitive nog zoveel b zoek te trekken, dat die premiè een week uitgesteld is. The Fugitb gaat daarom nu de tiende week ii BAMBI blijft in Venray evenal DENNIS THE MENACE. Ook de ui stekende film IN THE LINE OF F RE gaat een derde week door. Des Clint Eastwood-film raakt by h< publiek de gevoelige snaar. Wat een pret voor kinderen: e< overdekte en veilige speeltuin 19 jaar heeft Eindhoven een Ki derspeelpaleis. Deze is gevestigd een voormalig kerkgebouw aan Onze Lieve Vrouwenstraat. Het Ki derspeelpaleis is een grote sp< tuin met een kabelbaan, iamilieschommel, wippen, glijl nen (waaronder liefst 4 meter ge!) en een roeidraaimolen. Voor kinderen die meer knutselen houden zijn in het derspeelpaleis ook mogelijkhede Er zijn vele hobby kamera voor oi dermeer zagen en timmeren, plal ken en schilderen, knippen ei tekenen. Ook is er een special kleuterkamer en een kamer war kinderen zich kunnen grimeren. Info: Mariet v. Kempen, Hoe» deratraat 50a, tel. 86588. Vervoe (bus) wordt beschikbaar gestel door de Stichting Wij keent ran Noord-West. Donderdagmiddag, 25 novembe a.s. om 14.00 uur. vindt er ee themamiddag plaats in samenwe king met de Stichting RISC en i KBO Venray over gezonde voedini Een diëtiste van het Groene Kru zal u uitgebreid informeren ova voeding bij het ouder worden. Efl aantal problemen kunnen zid voordoen, zoals obstipatie, ho$ bloeddruk, suikerziekte, etc. U betf ook in de gelegenheid om vragen» stellen aan de diëtiste. Deze middag vindt plaats in M Aktiviteitencentrum voor Oudera) De Kemphaan, Kennedyplein lit Venray. Aanvangstijd is 14.00 uur, einde 16.00 uur. De toegang is gratis. U bent van harte welkom! Wilt meer informatie, bel dan Trudy "i Berg, tel. Stichting RISC 047KF 86706. 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1993 | | pagina 20