HERFST- - AANBIEDING berden 50%" Betaald parkeren sinds maandag een feit 3 I I korting '24-uurs zorg Iblijft voorop staan' Stroomstoring in Noord-Limburg DAMESKLEDING HERENKLEDING KINDERKLEDING SHOPKLEDING In onze voordeel hoeken met aantrekkelijke prijzen (Erg) lang parkeren nog steeds gratis ini v.d. Leur Impressie van de eerste dag broeken alle modellen Asteria Beleidsplan Regiopolitie Venray: PEEL EN MAAS ginai I DONDERDAG 4 NOVEMBER 1993 Nr. 44 HONDERD VEERTIENDE JAAHÜANG WIJNPROEVERIJ 7 NOVEMBER 13.00-17.00 UUR ZAAL IN OEN ENGEL TOEGANG GRATIS PEEL EN MAAS adverteren bij KABELKRANT VENRAY vraag naar onze tarieven 04780-82727 UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY MfEEISDI A n UAAn UCklDAV CU AMrCUIkir Grotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 ff EEIVDLAI# VUUlV V EllllHI EN vHUEV llfU Advertentieprijs: 35 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar 715.00 Abonnementsprijs buiten de regio 721,00 uitsluitend bij vooruitbetaling 7.50 Verrukkelijke Hazepeper modehuis MILIEU Op milieugebied wil de politie meer inzicht krijgen in de naleving van de milieuregels, met name bin nen de agrarische sektor. Ook zal bekeken worden naar de milieube lasting van bedrijven in woonomge vingen. Verder wil de politie het aantal klachten m.b.t. geluidsover last door de horeca terugdringen, evenals het aantal illegale garagebe drijven, waar afgewerkte olie en chemisch afval niet op de juiste wij ze wordt afgevoerd. Ook het illegaal dumpen van afval zal in 1994 wor den aangepakt. VERKEER Met betrekking tot het verkeer is het hoofddoel het terugdringen van verkeersdoden en -gewonden met 10%, in de periode 1993-1998 in heel Noord-Limburg. In het distrikt Venray betekent dit dat voorkomen moet worden dat de Provinciale weg Nymegen-Venlo (aan de oostzij de van de Maas) geen regionale ra cebaan wordt. Dit geldt overigens ook voor de andere provinciale we gen. Verder zal het alcoholgebruik in het verkeer voordurend onder de aandacht blyven. Het beleidsplan en de daarby be horende werkplannen worden maandag in de comissie algemene zaken behandeld. Aanvang 18.00 uur in het gemeentehuis. In de Keulsche Pot fondue-, gourmet- en specialiteiten- restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON Uw vertrouwde adres?, JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray telefoon 04780-87575 Hoe duur en geavanceerd een systeem ook is, perfekt is het nooit Er zit altijd wel ergens een gaatje, waardoor het voor slimme- rikken of brulalen mogelijk is de regels te omzeilen. Dat geldt ook voor het systeem van betaald par keren met de slagboomautomaaL Wie zich enige moeite getroost kan op Raadhuisplein, Gouden Leeuwterrein en Blekersveld nog steeds gratis parkeren. Betaald parkeren is in Venray on der meer ingevoerd om de langpar- keerders (vooral mensen die in het centrum werken) te weren uit het winkelkerngebied. Juist degene die echt lang parkeert kan dat echter nog steeds gratis doen. Dat heeft te maken met de apparatuur en het feit dat betaald parkeren alleen geldt tussen 's morgens negen en 's avonds zes. Buiten die tijd is par keren gratis. De slagboom by de uit gang van het parkeerterrein staat open vanaf een uur na sluiting van de winkels tot één uur voor de ope ning. De slagboom bij de ingang opent zich in die periode gewoon na een druk op de knop. Degene die dus dageiyks lang parkeert, 's mor gens voor acht uur present is en pas 's avonds na zevenen vertrekt kan de auto de hele dag voor niks laten staan. Tussentijds gratis het parkeerterrein verlaten is er echter niet bij. Bij het oprijden - ook bui ten de uren dat betaald moet wor den - moet de automobilist een kaartje trekken. Vertrekt de auto overdag berekent de betaalauto maat het parkeergeld vanaf 09.00 op uw 2e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE Rfoto video Pateraatraat 10, Venray, Tel. 04780-64485 w f79,- p.st. Henseniusplein 4a, tel. 85703 van het betaald parkeren regelt. Het zenuwcentrum van het systeem en het honk van de drie parkeerwach tera is nog niet klaar. Het ruikt in de voormalige tweedehands boek winkel naar verf en hout. Veel kontrole kan vanuit het kan toor niet worden uitgeoefend: de monitoren komen pas in de loop van de week binnen. Dan hebben de parkeerwachters de beschikking over 'de Rolls Royce' onder de par keersystemen, zoals één van hen het enthousiast uitdrukt. De drie terreinen met slagbomen staan via een videocamera in verbinding met de kontrolekamer. Bovendien is er een intercomverbinding. De zeven tien parkeermetere geven via een lampje aan wanneer er storing is. Maar ook deze meldtafel is nog niet geïnstalleerd. Wethouder Truyen stapt het geïmproviseerde kantoor binnen. Hy meldt de eerste vernieling. Op het parkeerterrein Blekersveld (by de Torro) is iets in de betaalauto maat gespoten, waardoor het hele binnenwerk vervangen moet wor den. De wethouder haalt de schou ders op. Op dit soort vandalisme is schijnbaar gerekend. Bovendien is volgens het kontrakt de schade nog voor de leverancier. Truijen signaleert liever positie ver zaken. 'Het terrein achter de Hoenderstraat staat pinvol', zegt hy lachend. Dat is zolang het parkeer terrein er ligt nog niet gebeurt. Ook het Kennedyplein is goed bezet, vooral met auto's van de markt kooplui. PROBLEEM De weekmarkt loopt inmiddels langzaam ten einde. Een markt koopman laadt z'n busje weer vol met kleding. 'Hier by de slytery in een parkeerhaven', antwoordt de man op de vraag waar hij z'n auto geparkeerd heeft. Het kost hem zes gulden, maar hy heeft weinig keus. 'Ik ben alleen in m'n kraam, dus ik moet wel. M'n buren letten wel eventjes op, maar geen half uur'. Betaald parkeren in Venray? 'Ik weet niet of het echt nodig is meneer. Heeft de gemeente een par keerprobleem of alleen een finan cieel probleem?'. vraagt de marktman en hy geeft zelf meteen antwoord. 'Als je een parkeerpro bleem hebt, staat alles vol, betaald of gratis. Ga maar in Eindhoven kij ken. Tben ik vanmorgen Venray binnenkwam zag ik de ene parkeer plaats tjokvol auto's staan, terwyl op de andere plaaLs genoeg was...' Een collega met een groente- kraam heeft de indruk dat er van daag minder mensen z(jn geweest dan normaal. 'Een collega zei straks nog tegen me 'Wanneer begint de markt', zegt de groenteman. Maar hy zegt erby niet te weten of invoe ring van betaald parkeren hiervan de oorzaak is. 'Dat weet je toch nooit De ene keer is het mooi weer en verkoop je niks. de andere keer is het weer veel slechter en draai je een goede dag'. GEEN AKT1E Eenzelfde geluid ook by enkele Venrayse winkeliers. Het is nog te kort dag om te eventuele wyzigin- gen in de omzetten te kunnen sig naleren. Waarechynlyk kan pas na de Sinterklaas- en Kerstdrukte een eerste balans worden opgemaakt. Een woordvoerder van de onder nemers op De Bleek vertelt dat hij en z'n collega's hebben overwogen om gezamenlijk een aktie op touw te zetten waarby de klant het par keerkaartje vergoed krygt Omdat er te weinig inzcht is in de kosten daarvan, zeker op langere termijn, is dat idee voorlopig in de ijskast ge zet. Wat individuele winkeliers doen moeten ze natuurlijk zelf weten. De gezamenlijke ondernemers van winkelcentrum Brukske heb ben wel gereageerd op de invoering van betaald parkeren. Op auto's in het centrum bevestigden zy stic kera met het opschrift: 'U zult het wel waarderen, in 't Brukske kunt u nog steeds gratis parkeren'. der tarief wordt gehanteerd dan op de andere plek', moppert één van hen. 'Het dagje winkelen is in Ven ray nu wel voorbij', meent haar reis genote. De eerste mevrouw is overigens met het openbaar ver voer. Ze komt uit Overloon, maar moet naar een bushalte net zo ver lopen als een automobilist naar zyn of haar auto. Terug langs de Raadhuisstraat, tot bij P5. het terrein by het voormali ge atelier van mère Ancilla. Onder weg komen we opnieuw twee dames tegen. Ze komen uit Ys- selsteyn en hebben hun auto even eens op het terrein Gasstraat staan. 'Al sinds het terrein daar klaar is', zegt één van hen. Het lopen vinden ze niet bezwaarlijk. 'Het is toch maar een klein stukje?' Terrein P5 is nokvol en de auto's staan, bij gebrek aan vakaanduidin gen, ook op plekken waar dat niet bedoeld is. Dit parkeerterrein, eveneens gratis, staat te boek als een plaats voor de auto's van bestuurders en ambtenaren. De auto's daar zijn grotendeels af komstig van parkeerterrein P4, het plein tussen Grote Kerk en Raad huis. Voor een plaats hier moet voortaan betaald worden en hetzelf de geldt voor de ommuurde par keerplaatsen voor het gemeente huis. Alleen vandaag is het nog gra tis: de slagboom priemt uitnodi gend de lucht in en de ticket automaat zit nog in de kartonnen doos. Het winkelend publiek heeft het zekere voor het onzekere geno men: op het Raadhuisplein zyn ze ker 40 plaatsen onbezet, voor het gemeentehuis ook een dertigtal. Een mevrouw is net met haar stati onwagon door de geopende slag boom gereden en vraagt zich nu af waar ze een kaartje moet kopen. ROLLS ROYCE Door het poortje het Kerkpad op. Twee Duitssprekende echtparen zeulen gedwee met hun tassen 'zum Auto'. In Venlo zyn ze wel an ders gewend...Ook op het Mgr. Gou- mansplein, waar een ticketauto maat staat, is het niet vol. Aan het plein ligt het kantoor van Ruytere Parking Beheer, het bedryf dat voor de gemeente de uitvoering Hotel Restaurant nodigt u uit voor... Sinds afgelopen maandag kost het stallen van een auto in de Ven rayse 'binnenstad' geld. Wethou der Tryijen voedde een parkeer automaat met enkele kwartjes en gaf daarmee het startsein voor een nieuw tijdperk in Venray, dat van 'betaald parkeren'. De porte feuillehouder openbare werken noemde afgelopen maandag het betaald parkeren in Venray een vooruitgang. 'Er komen meer par keerplaatsen vry voor de mensen die het centrum willen bezoeken. De langparkeerders zullen nu de auto verder weg moeten zetten.' Veel meer dan <U kwartjes van de wethouder heeft betaald parkeren de eerste dag niet opgeleverd: de meeste parkeerautomaten moes ten nog geïnstalleerd worden en omdat de cassettes met wissel geld ontbraken bleven de slagbo men op Blekersveld en Raadhuis plein geopend. 'Peel en Maas' maakte een rondje en een impres sie van de eerste dag betaald parkeren. Het is maandag 1 november, even na drie uur in de middag. De Ven rayse weekmarkt is in volle gang. Het lijkt alsof er wat minder pu bliek is dan anders. Op het trottoir tussen gemeentehuis en Gasstraat is het opvallend druk. Mensen ko men met volle tassen en bood- schappenwagentjes uit het centrum. Anderen gaan nog met een lege boodschappentas 'naar doip'. Op het gratis parkeerterrein bij de Witte Hoeve is nog plaats voor z'n 20 auto's. Twee dames halen juist hun auto op. Wat vinden de vrouwen, afkomstig uit Overloon, van het betaald parkeren in Venray? 'Stom dat op de ene plaats een an- Klaargcmaakt volgens groot moeders recept en geserveerd met romige aardappelpuree, stoof peertjes met kaneel, zuurkool en spruitjes met roomboter of rode kool met appeltjes. Smaakt dit naar meer? Geen probleem, u kunt eten zoveel u wüt! Betaald parkeren leidt ook tot inventieve ondernemers. Ter- wijl eyikele centrumwinkeliers de klanten, ondanks het betaald parkeren, lokken met staatslo- ten en andere attenties, laten de winkeliers van 't Brukske weten dat bij hun W.C. (winkelcen trum) nog steeds gratis gepar keerd ka n worden. Heerlijk genieten van een uitgebreid buffel met koude en warme specialiteiten zoals, Hors d'Oeuvres. fijne vissalades en frisse groentesala des Heerlijk warme vleesschotels met rijst en aardappelgarntturen. Ter afsluiting een feestelijk dessen en voor Uw kinderen een ijsje met ver rassing. Tijdens de Peel brunch serveren wij onbeperkt koffie, thee en melk. Prijs 29,50 kinderen J 15,00 Reserveren gewenst! HOTEL ASTERIA VENRA MAASHESEWEG 80A. 5804 AD VENRAY INLICHTINGENEN RESERVERINGEN: TEL. 04780-I 1466 elke week nieuws De regiopolitie in het distrikt Venray blyft streven naar een zo goed mogelijke 24-uurs zorg. Wel zal de politie meer pro-aktief naar problemen gaan kijken, met ande re woorden er zal tijd vrygemaakt moeten worden voor het voorko men van problemen. Dit zal als ge volg hebben dat de 24-uurszorg anders georganiseerd gaan worden. PIEKMOMENTEN Uitgangsgedachte bij de 24-uurs zorg is dat de politie blyft reageren op wezenlijke meldingen vanuit de burgery. Dit binnen de grenzen van haar mogelijkheden en binnen een reëel tijdsbestek. Daarby zal wel kritisch bekeken worden naar de uren van surveillance-inzet. Met na me zullen uren, die 'niet rendabel' zyn worden teruggedrongen om zo tijdens 'piekuren' het meldingen aanbod aan te kunnen en om bij se rieuze calamiteiten voldoende bemensing te hebben. Daarnaast kan er dan ruimte worden vryge maakt voor het pro-aktief werken, het voorkomen van problemen. TAAKVELDEN Het distrikt Venray bestaat uit de basiseenheden Venray, Gennep en Horst. In het beleidsplan zyn de di verse prioriteiten van politie en ge meenten langs elkaar gezet. Dat heeft geleid tot een aantal afspra ken op hoofdlijnen. 80% Van de po litiecapaciteit zal nodig zijn voor het zg. 'brengwerk', dat werk dat vanuit de samenleving by de politie wordt aangedragen. De overige 20% capaciteit, de beleidsvrye ruimte, zal grotendeels worden besteed aan het terugdringen van de criminali teit en het verhogen van het niveau van openbare orde en veiligheid. 20% Van de beleidsvrye ruimte wordt besteed aan milieu en byzon- dere wetten terwijl 10% besteed wordt aan de verhoging van de ver keersveiligheid cq. de verkeers- doorstroming. CRIMINALITEIT De regiopolitie heeft op het ge- Een groot deel van Noord- Limburg heeft woensdag rond de klok van vier uur zonder stroom ge zeten. Door een storing in het stroomvoorzieningsnet was op ver schillende plaatsen of delen daar van het stroomverkeer lamgelegd. Het ging daarby om geheel Venray en delen van Horst, Meerlo- Wanssum, Arcen-Well, Bergen en ook een deel van Oost-Brabant. Als gevolg van een storing in het stroomvoorzieningsnet, de precieze oorzaak was woensdag aan het ein de van de middag nog niet bekend, werd de beveiliging van een scha kelstation in Venray aangesproken. Het schakelstation, uitgerust met twee transformatoren met een ver mogen van in totaal 150.000 volt, werd daardoor buiten werking ge zet Omdat twee medewerkers van Mega Limburg in de buurt van het sehakelstation aan het werk waren, kon de storing snel verholpen wor den. De Mega-medewerkers stelden het sehakelstation handmatig weer in werking. Mega Limburg stelt een onderzoek in waardoor de stroomstoring werd veroorzaakt zo deelde persvoorlichter Timmer mans woensdag mee. Een mogely- ke oorzaak van de storing kon hy niet aangeven. Op het gemeentehuis is dit hiaat in het systeem bekend. Zolang het niet de spuigaten uitloopt blyven maatregelen echter uit 'We denken dat het toch om heel weinig men sen gaat', meent verkeersdeskundi- ge Geert Rutten van de gemeente. Hy noemt als mogelijk middel om het gratis parkeren tegen te gaan het verlengen van de tyd tussen einde/begin van betaald parkeren en het opengaan van de slagboom. bied van criminaliteit enkele doelstellingen voor ogen. Enkele daarvan zyn het terugdringen van woninginbraken met 5%, het redu ceren van autodiefstallen met 5% en het verminderen van fiets diefstallen met 20%. Verder krijgt de aan het uitgaansleven verbon den criminaliteit veel aandacht evenals drugshandel en verslaving. Met name de drugshandel vanuit woningen wil de regiopolitie zoveel mogelijk ontmoedigen door de han del 'minder interessant te maken'.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 1