Exclusieve aktie bij Juwelier Camps Camps Optiek wordt Verhoeven Optiek Ouders ondersteunen aktief leerpoces kind Uitslag Kermis- ballonnenwedstrijd Opening 5xll-feest .Vorstenraodsbal Horeca-5xll-festival in café's en restaurants )mroep Venray PEEL EN MAAS CDA Nieuws Katholiek Vrouwen Gilde Venray L.V.B. Venray Ouderenvereniging Ons Genot Landweert Mariënburg- vereniging Limburgdag Bouw- en Hout bond FNV afd. Venray WAO Belangen Werkgroep Venray Lourdeswerk Heil der Zieken Philatelica Red Stars 'EEL EN MAAS Donderdag 4 november - Pagina 13 Donderdag 4 nov.: ]3.00-14.00u: Varia. 4.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en fcieuws in de middag met Gerrit ten. I.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor- ,ie, lokaal nieuws en het lokaal irbericht. Loting volgorde 'Zend- jjd voor politieke partyen'. Vrijdag 5 nov.: gjl3.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Jaten. I8.00-19.00u: 'Natuurlyk in de tuin'. \iintips door tuin- en landschap- architekt Frits Ruyten en presen- ator Ruben de Jong (Herhaling irogramma 29 okt.). 9.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor- natie. lokaal nieuws en weer- lericht. Zaterdag 6 nov.: 2.00-14.00u: Weekendkalender. Ivenementen, schouwburgnieuws, toekennieuws van Openbare Bi- iliotheek Venray. bioscoopnieuws, ilm- en videonieuws en de Radiova- taturebank. I4.0016.00u: Cocktail. I6.00-l8.00u: Jo on the road again. I8.00-19.00u: Peelgrass, Country- nuziek, informatie en de Venrayse top-10 in country en western met lein Wortelboer. L9.00-20.00u: Stopwatch - een voor uitblik op het sportgebeuren van zondag. Zondag 7 nov.: Ll.00-13.00u: Verzoekplatenpro- jramma. Voor uw verzoekjes kunt i bellen naar de studio, tel. 12362. 13.00-15.00u: Ruben in de middag. Informatieve chaos met Ruben de Jong. j 15.00-18.00u: Sport Magazine. [Rechtstreekse verslagen, kommen ijl taren en uitslagen van wedstrijden, kunt bellen naar 12362. 18.00-19.00u: YOVEL - hét jongeren programma van Omroep Venray. Maandag 8 nov.: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en weer bericht. 20.00-21.00u: Peelgrass, Country- muziek met informatie van Rein Wortelboer. Dinsdag 9 nov.: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Lokaal nieuws en weerbericht. 20.00-21.00u: Rock and Roll All Fla vor. Muziek uit de jaren vijftig met Ton Lemmers. Woensdag 10 nov.: 13.00-14.00u: Varia, j 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en f nieuws in de middag met Gerrit I Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor- L matie, lokaal nieuws en weer- I bericht. 20.00-21.00u: Verzoekplatenpro- gramma met o.a. het 'Ven rods ke- tierke'. 21.00-22.00u: Muzikaal thema programma, pres. VOS. Omroep Venray is te beluisteren via de ether op de FM 90.2 Mhz. en via de kabel op 102.6 Mhz. Voor in formatie kunt u schrijven of bellen naar: Cees Matthijssen, Denne noord 18, 5801 SV Venray, tel. 04780-13656, fax 04780-87598. elke week nieuws Een exemplaar van 'Duurzaam vernieuwen', gemeenteprogram 1994-1998, is bij alle leden thuis be- zoigd. Het is een goed ogend en wel doorwrocht boekwerkje, dat als motto meekreeg: 'CDA Venray bezig met de toekomst'. Kandidaten voor de nieuwe raadsfraktie, zowel de zit tende leden, als zij die voor het eerst in de raad gekozen zullen wor den, hebben het recht om officieel tegen een of meer punten van het gemeenteprogram bezwaar aan te tekenen. Alle kandidaten worden geacht het program te aanvaarden en er uitvoering aan te geven. Dit klinkt tegenstrijdig, maar bedoeld wordt dat die aanvaarding even tueel met een gravamen vergezeld kan gaan (dat is nl. het aan te teke nen bezwaar). Vier van de huidige veertien frak- tieleden trekken zich vrijwillig van het politieke joneel terug. Mevr. Poels-Peters, de heren Broeksteeg, Muijsers en Van Soest stellen zich althans niet meer voor een zetel in de raad beschikbaar. Ongetwijfeld zullen zij hun ervaring en kennis ter beschikking van de nieuwe fraktie en de afdeling blyven hou den; hetzy als commissielid en/of als adviseur. Het politieke hand werk kan ons inziens alleen ge leerd worden door geruime tijd in het vergader- en overlegcircuit mee te draaien. De als raadslid afscheid nemende leden zullen door 'jonge broekjes' graag en veelvuldig ge consulteerd worden. N.B. Over het - samen met de an dere politieke partijen - te organise ren Politiek Café kunnen nog geen nadere mededelingen worden ver strekt. Er is met die partijen schrif telijk kon takt opgenomen, maar tot nu toe is er pas van één een reaktie binnen. Op 8 nov. a.s. bezoekt de Wandel en Natuurclub het gebied De Paar- dekop bij Ysselsteyn. Vertrek: 13.30 uur vanaf het Kennedyplein. Af melden by mevr. D. Fiers, tel. 82430. Dinsdagmiddag 9 nov. gaat de club 'Kijken naar kunst' naar het Noordbrabants museum te 's-Her- togenbosch. Daar wordt de exposi tie 'Maria van Hongary' bezocht. Let goed op de gewijzigde vertrektijd, nl. 13.00 uur vanaf het Kennedy plein. Autobezitters graal' afmelden indien u niet mee gaat. Museum jaarkaart meenemen s.v.p. Dinsdagavond 9 nov. za. mevr. H. van den Boer uit Tilburg in zaal In den Engel spreken over 'Ethiek'. Mevr. Van den Boer is docente aan de universiteit van Leiden en is be zig met een promotieonderzoek over 'Ethische aspekten by erfelijk- heidsonderzoek' by prof. H. Gal- jaard. Vóór de pauze spreekt zy over ethische zaken in het alge meen en verwijst daarbij steeds naar de medische aspekten in de ethiek. Na de pauze is er volop gele genheid tot het stellen van vragen. Omdat er vooral de laatste weken talryke onderwerpen in de media behandeld worden die, ethisch ge zien veel vragen oproepen, zal mevr. Van den Boer hier zekér op ingaan. Het belooft een zeer interes sante avond te worden en wy ver wachten een grote opkomst. Aanvang 20.00 uur. Wij verwachten u allen op onze ledenavond op dinsdag 9 nov. om 20.00 uur in De Volle Maan. Dhr. Verbeek, medewerker van de fa. V. Heyster uit Venlo, zal een le zing houden over orthopedisch schoeisel. Iedereen heeft wel eens last van vermoeide voeten en gooit dan na een wandeling graag de schoenen onder de tafel. Is dit wel nodig? Hierop hopen wij deze avond meer te horen. Tbt ziens. Woensdag 10 nov.: Lezing door mevr. C. Loof-de Vos, informatrice van de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden met als on derwerp 'Wat is slechthorendheid'. De leden van onze vereniging zijn van harte welkom. Ook hebben wij uitgenodigd de leden van onze buurtvereniging Ons Genoegen van Smakterheide-Venray. Ook niet- leden van de ouderenverenigingen zyn van harte welkom. De lezing begint om 13.30 uur en vindt plaats in wykcentrum 't Stekske in Landweert. In Peel en Maas staat elke twee weken een aankondiging van de oe cumenische basissgroep Heel de Kerk, Heel de Wereld. De aktivitei- ten van deze groep worden deels ge dragen door Vrouw, Geloof en Leven, deels door de Mariënburgve- reniging afd. Venray e.o. De Mariën- burgvereniging is een landelyke vereniging van ongeveer zesdui zend katholieken. Venray is daarin redely k goed vertegenwoordigd. In Limburg zijn zes afdelingen van de Mariënburgvereniging. Op zaterdag 20 november houden die in de Gereformeerde Johannes- kerk. Mgr. Vranckenstraat 9 te Sit- tard een Limburgdag onder het motto: 'Ons hart brandt in ons...' (Groeien naar een nieuwe geloofs gemeenschap). Iedereen is welkom. Aanmeldin gen naar dhr. P. Muytjens, Dorpsstraat 79a, 6176 AB Spaubeek, tel. 04493-2198. Inschrijfformulieren, die liefst vóór 7 november moeten worden ingezonden, zijn in Venray ver krijgbaar bijJan Beerens, tel. 88841, de plaatselyke kontaktper- soon van de Mariënburgvereniging. Hij geeft u desgewenst graag meer informatie over de Limburgdag en/of de Mariënburgvereniging, de grootste participant van de Acht Mei Beweging. Voor de aankomende Ntyaarever- zilvering kunt u RBS-rechten Bouw en zegels Schilders verzilveren. Wij zyn hiervoor geopend op 9 nov. a.s. van 09.00 tot 12.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur. Plaats van han deling is het afdelingskantoor in de Burg. V.d. Loostraat 2b te Venray. De AAW-WAO Belangen Werk groep houdt weer spreekuur op 10 en 24 nov. a.s. in wijkcentrum 't Schöpke, Veltumse Kleffen 62A te Venray, van 14.00 tot 17.00 uur. Iedereen kan hier informatie ver krijgen op het gebied van sociale uitkeringen en gemeentelijke be lastingen en heffingen. Voor een bezoek aan dit meld punt kunt u kontakt opnemen met de heer J. Peeters, tel. 04780-85874. Er wordt dan met u een afspraak ge maakt voor verdere behandeling van uw klachten. De WAO Belangen Werkgroep Venray geeft o.a. informatie over: ziektewet; uitkeringen; werkwijze GMD, GAK, ABP; gemeentelijke be lastingen; gemeentelijke hellingen; verlagen of stopzetten van uitkerin gen; aanvragen AWW-voorzienin- gen; beroepszaken; gedeeltelijke WAO-uitkeringen; passende arbeid by WAO en WW-uitkeringen; AAW- uitkeringen. De laatste jaren is er veel veran derd op het gebied van sociale uit keringen. Daardoor is het moeilijk te weten waar men precies aan toe is. Op dit moment staat de WAO sterk in de belangstelling en het is nog maar de vraag of de WAO-uit- kering in haar huidige vorm blytt. Op zaterdag 6 november halen we oud papier op aan de route Vredes- kerk. Wilt u het papier goed gebun deld, lege dozen opengevouwen, aan de straat zetten. By voorbaat dank. RUILBEURS Op zondag 7 nov. is er weer een ruilbeurs voor postzegels, munten, ansichtkaarten, enz. Deze beurs wordt gehouden in wijkcentrum De Kiosk in het Brukske te Venray. De beurs begint om 10.00 uur en duurt tot 13.00 uur. De entree is gratis en er is vol doende parkeergelegenheid. Tbt ziens op onze ruilbeurs. Onverwachte nederlaag Het Red Stars herenteam had een teleurstellend weekend. Tegen nummer 3 TCS werd een onver wachte 8-2 nederlaag geleden. Hoewel Red Stars eerder dit sei zoen gemakkelijk het Steenbergse TCS onder zich wist te houden, was bekend dat de uitwedstrijd lastiger zou worden. En dat bleek. Bart Lefel bereikte in z'n eerste wedstrijd een 16-14 voorsprong in de derde game, maar moest vanwege een bloed neus de wedstryd tijdelijk staken. Na de hervatting ging de partij ver loren. Ook Ronald Bogaard moest z'n partij afgeven. Paul Comelissen bracht de aansluiting tot stand ('2-1). Het dubbel Comelissen/Bogaard ging verloren. Waarna Bart Lefel de ruststand tot 3-2 terugbracht. Ook deze keer bleek de tweede helft voor Red Stars moeilijk. Want na meer dan 5 uur spelen en 7 par tijen in drie games te hébben gespeeld, gingen de resterende par tyen naar Steenbergen (8-2). Door het verlies is Red Stars kansloos geworden voor de titel. En moet het zich concentreren om de tweede plaats te handhaven. Dames gaan door Het damesteam liet ook dit week end weer zien de kampioensaspira ties te hebben. In en tegen Middel burg werd een knappe 3-7 overwin ning geboekt. Wilmie Se uren kwam in haar eer ste wedstrijd ritme tekort tegen Louws. Maar Edith Boonekamp en Danielle Poels wonnen knap. Nadat ook het dubbel Boonekamp/Seuren gewonnen werd, lag een zeg in het verschiet. Alleen de sterke Louws wist twee keer tegen te scoren zodat de uit slag op 3-7 voor de Venrayse dames bepaald werd. De volgende wedstryd op zater dag 13 november wordt thuis tegen de nummer twee, Olympia gespeeld. Dan kan afgerekend wor den met de laatste konkurrent. Dus kom de dames dan aanmoedigen. Uitslagen: Heren: TCS-Red Stars 1 8-2 Red Stars 2-TCB 1 104) Red Stars 3-Belcrum 1 3-7 Red Stars 4-Koningslust 1 6-4 Red Stars 5-TTC 2 7-3 Red Stars 6-Noad 1 8-2 Red Stars 7-'t Belke 1 2-8 Red Stars 8-Helden 3 5-5 Seta 3-Red Stars 10 1-9 TTC 9-Red Stars 11 5-5 Dames: Middelburg 1-Red Stars 1 3-7 Red Stars 2-Shot 2 2-8 Jongens: 't Zand-Red Stars 1 64 Red Stars 2-VW 1 5-5 Red Stars 3-Tios 1 2-8 Red Stars 5-'t Belke 1 8-2 Maabree 2-Red Stars 6 6-4 Red Stars 8-Maasbree 6 8-2 Meisjes: Heerlen 1-Red Stars 1 7-3 Seta 1-Red Stars 2 64 Red Stars 3-Panningen 3 4-6 Red Stars 4-TTC 1 104) Maasbree 7-Red Stars 5 4-6 Dit myaar presenteert Juwelier Camps in de Grotestraat met ge paste trots de nieuwe R&C kollektie 'de kollektie 3000', sieraden zo by- zonder als de vrouw die ze draagt. Een exclusieve lyn van R&C met het accent op stijlvolle eenvoud. De kollektie 3000 komt tegemoet aan de wensen van de vrouw die een byzonder sieraad wil bezitten. Een sieraad dat aktueel is zonder onderhevig te z(jn aan trends en modegrillen. De sieraden in de kollektie 3000 zijn uitgevoerd in 18 kit. goud en veelal bezet met gekleurde edelste nen. maar natuurlijk ook met dia mant. De kollektie bestaat uit verschillende sets van ringen, arm banden, oorsieraden en chokers. Zowel de diamant als de saffier, smaragd en robyn zijn rond of ovaal van vorm geslepen. Voor alle sieraden uit de serie 3000 bestaat de mogel(jkheid ze in te leveren tegen grotere of meerdere edelste nen, waarby de aktuele winkel waarde in mindering wordt ge bracht op de nieuwe aankoop. De sieraden zyn verkrijgbaar vanaf ƒ1.500,- Ter introduktie van deze handge maakte kollektie geeft Juwelier Camps, in samenwérking met het life-stylë magazine Nauveau, by aankoop van een sieraad vanaf ƒ4.500,- uit de kollektie 3000 een speciaal ontworpen reversspeld ca deau. Uitgevoerd in 18 krt. goud spelen diamant en saffier een intri gerend kleurenspel. De vergelykba- re winkelverkoopwaarde van de speld bedraagt ƒ1450,-. Deze aktie loopt tot en met 15 ja- nuari 1994. (adv.l Veel verandert er niet by Camps Optiek aan de Grotestraat 48 in Venray. Eigenlyk alleen de naam en een uitbreiding van het team. De naamsverandering is te danken aan de wisseling van eigenaar. De vertrouwde gezichten van de heer J. van Gasselt en Lisanne Driessen blyven present in de optiekzaak. Hoewel de heer Van Gasselt het wat rustiger aan wil doen en daar om zyn zaak verkocht, kan hij het toch niet over zyn hait verkrygen de optiek en zijn vele trouwe klan ten helemaal vaarwel te zeggen. IIy blyft aktief in de optiek, die bekend staat om z'n vertrouwde vakman schap, service en prettige be diening. Met de wisseling van eigenaar wordt ook het team met twee perso nen uitgebreid. Dat zijn Patrick Wetzel en Tyn Verhoeven. Door de uitbreiding heeft Verhoeven Optiek nu nog meer mogelijkheden en kan de zaak de tijd nemen voor de klanten. Vrywel elke dag is het mo gelijk kontaktlenzen aan te meten. Specialisten daarvoor zyn perma nent in de zaak aanwezig. Omdat Verhoeven Optiek lid is van de Alge mene Nederlandse Vereniging van Optometristen (ANVO), een vereni ging van kontaktlensspecialisten, is het vakkundig aannemen door gediplomeerde specialisten ge waarborgd. Verhoeven Optiek maakt deel uit van een viertal optiekzaken. Dat heeft ook voor de klant voordelen, want door gezamenlijke inkoop kunnen de pryzen laag gehouden worden. Ook het assortiment wordt uitgebreid. Merken als Giorgio Ar mani, Byblos, Look-brillen, Zeiss, Christian Dior en Marco Polo zyn ruim vertegenwoordigd by Verhoe ven Optiek. Sinds het begin van dit school jaar nemen zo'n 250 basisscholen in Nederland deel aan het leespro- jekt 'Overstap' bestemd voor leer lingen uit groep 3 en hun oudere. Basisschool De Flierefluit uit Ven ray doet als enige Noordlimburgse school mee. Hoofddoel is het inten siveren van het aanvankelijk leer proces, waardoor de leerlingen sneller, maar vooral ook beter leren lezen. Elke leerling, waarvan dus ook een ouder meedoet, profiteert hiervan. Datgene wat het kind op school leert, wordt thuis door ouder en kind nog eens extra ingeoefend. Via de school krijgen de oudere de nodige instruktie, materialen (lees boekjes, werkboekjes, cassette bandjes) en ondersteuning. In elke periode die ongeveer drie weken duurt komen de ouders van de betreffende leerlingen onder lestyd naar school. Zij krijgen dan van een leerkracht uitleg over wat er de afgelopen periode is behan deld en hoe zij hier thuis met het kind verder aan kunnen werken. Er wordt uitgelegd hoe de leesboek jes en cassettebandjes moeten wor den gebruikt Daarnaast is er op school weke- lyks een zogenaamd spreekuur. In dividuele ouders kunnen hier terecht voor extra ondersteuning als blykt dat er nog vragen zyn. Dit blykt voor een aantal oudere een goede oplossing te zijn, want soms is het moeilyk om tijdens een alge mene ouderbyeenkomst te moeten zeggen dat iets toch nog niet wil lukken. Thans worden landelijke onder zoeken uitgevoerd om te kunnen vaststellen wat het efi'ekt van het leesprojekt voor de leerlingen ople vert. De resultaten zyn nog niet be kend, omdat de tweede meting pas tegen het einde van het schooyaar plaatsvindt Afgezet tegen de lees- vorderingen in voorgaande jaren, konstateert men op basisschool De Flierfluit echter nu al goede resulta ten. De leerlingen waarvan de oudere inderdaad aktief zijn heb ben duidelijk voordeel van deze ak- tiviteiten. bovendien blykt de motivatie om te (kunnen) lezen groter. Voor buitenlandse oudere die meedoen aan het leesprojekt is het gebeuren aanleiding om ook zelf Nederlands te leren. Een aantal heeft zich alsnog aangemeld voor de kureus Nederlands die elke dins dagochtend op de school van hun kind wordt gegeven. Op deze dag zitten ouder en kind op dezelfde school met eenzelfde doel: leren lezen. Daarnaast bezoeken oudere de zo genaamde koffieochtenden, waar over allerlei zaken rond onderwijs en opvoeding gepraat wordt. Het 'Overetapprojekt' wordt zelfstandig door de school uitgevoerd. De les sen Nederlands voor allochtonen en de koftïe-ochtenden worden me de ondersteund door de Stichting voor Volwasseneneducatie, het Re gionaal Instituut voor Welzijnswerk RISC en de Stichting Liose uit Roermond. Deze opzet weipt zijn vruchten al'. Daar waar achterstanden worden gekonstateerd, moet sprake zyn van een integrale aanpak, zo vindt de direkteur van basisschool De Flierefluit de heer Van Hout. 'Bestrijding van achterstanden by leerlingen werkt alleen als je hier bij ook de oudere betrekt', zo vindt hij. Zijn grote zorg is de voortgang van deze aanpak. Elk jaar opnieuw moet bekeken worden of men op de ingeslagen weg door kan gaan. Want hoewel gemeente en betrok ken instanties positief staan tegen over de manier waarop er gewerkt wordt, geeftniemand de garantie dat men volgend jaar op dezelfde manier aan de slag kan. Iedereen is welkom Donderdag 11 november is het zover. Om 19.33 uur worden de feestelijkheden rend het 5xll-jarig bestaan van vastelaovcsvereni- ging De Piëlhaas ingeluid met een ludieke happening op het Schouwburgplein. Tbt 21 november houdt De Piëlhaas dan een elf- daags feest, dat klinkt als een klok. Velen zijn al maanden in de weer om er iets groots van te maken. Heel Venray is uitgenodigd om deze ludieke opening mee te ma ken. In het b(jzonder worden venvacht Prins Peter d'n Urate en zyn adjudanten Coren Frans, Opper-Piëlhaas burgemeester J. Waals, liet algemeen bestuur van de vastelaovesvereniging. de Raad van Elf. Aid Prins, Senatoren, de leden van de diverse commissies en uiteraard alle leden van De Piëlhaas. Leden van de diverse joekskapellen zor gen tydens deze opening voor de muzikale omlijsting LEDENVERGADERING Traditioneel houdt De Piëlhaas op de elfde van de elfde haar leden vergadering, als opening van het seizoen. Deze heelt, aansluitend aan het ludieke feest op het Schouwburgplein, om 20.33 uur plaats in restaurant Buitenlust. Buiten een aantal huishoudelijke punten, zoals de bespreking van het seizoen 1993-1994 en de begroting daarvan, staat deze vergade ring in het teken van het 5x1 I-leest, Voorts zal afscheid genomen worden van vijf leden van de Raad van Elf. te weten Leo Otten. Wiel Pelzer, Loek Nelissen, Jos Stevens en Cor Roy n de re. In hun plaats worden voorgedragen Paul Vriezekoop. Edgar Leenen, Mark Arts. Joost van der Weyden en John Jansen. Tenslotte dienen de leden zich uit te spreken over de benoeming van twee senatoren. Leo Janssen neemt na ruim elf jaar afscheid ids voorzitter van De Piëlhaas. In zyn plaats wordt voorgedragen Paul Sprenken, die in het voorjaar nog werd benoemd lot nieuwe pen ningmeester. Tbnslotte wordt de leden voorgesteld Karin van Heug- ten te benoemen lot voorzitter van de commissie Pers en Promotie, in plaats van de niet-herklesbare Jae Pen ris. AVOND VOOR OUDEREN Op dinsdag 16 november, zo is eerder al in deze rubriek gemeld, is er een feestavond voor idle 55+-ere in de gemeente Venray. Deze begint om 19.55 uur in schouwburg De Beqjekurf. Het is niet de be doeling (maar het mag uiteraard wel!) dat de ouderen deze avond ver kleed naar de schouwburg komen. Vanwege de overweldigende belangstelling kan er helaas niemand meer worden toegelaten tot het ceremoniële gedeelte van het Voretenraadsbal op 13 november. Jammer voor de laatkomers. Maar ze künnen laat nog komen. Vanaf elf minuten voor elf zaterdagavond zyn ze welkom voor het vervolg van de avond. De toegang is dan GRATIS!!! Niet alleen in de schouwburg wordt het 5xll-feest De Piëlhaas ge houden. Ook caféhouders en restaurateurs van Venray doen mee aan de feestvreugde. In een aantal horecazaken worden spellen in carna valeske sfeer gehouden, restaurants brengen een speciaal menu op tafel. Elke avond is er daardoor wel wat te doen in Venray. Om te beginnen het comsumptieve gedeelte: Restaurant Buiten- lust richt op zaterdag 13 november een speciaal en uitgebreid 5xll-buffet aan. met vele Limburgse gerechten met, om maar eens wat te noemen, boereschaenk. parsvlaes en söndagse soep, zoor vlaes, zoermoes en hettenbliksem mit bloedwaorst. breej, struuks- kesboeëne mit roeëje loeëk, hazepaeper en riestefhuy. En nog veel meer, onder de zachte live-muziek van Allan Spendloves 'Big Spen cer'. Ook hotel Asteria, Bistro de Paris en eetcafé Etcetera zorgen voor een culinair hazehoogstandje. En café 't Upke tapt tydens de feestweek drie pilsjes voor slechts 5,55. SPORT EN SPEL En dan de café's, waar Piëlhazen en Piëlhazlnncn met elkaar kun nen wedijveren op earnavalleske wyze. Biljarten en darten, toepen en rikken, bridgen en tafelvoetbal zyn aktiviteiten waaraan ieder een kan deelnemen. De caféhouders stellen daarbij aantrckkeiyke prijzen ter beschikking, terwijl ook De Piëlhaas een duit in het zakje doet, met T-shirtjes en boekjes. Café Het Podium organiseert een tafelvoetbaltoernooi, waarbij dé partij wint die het eerst elf doelpunten weet te scoren. De Witte Hoe ve houdt een rik- en bridgetoernooi en café 't Upke organiseert een toepwedstryd. By De Bonte Koe en zalencent rum Halfweg wordt gebi(jart: elf over rood en elf over drie! Café De Peelhaas en de Ilentobar zorgen voor dartwedstryden: het 55-puntenspel en het Piëlhaas-gooien. Kortom een programma met voor elk wat wils. De volgende week publiceren wij het volledige programma. Dan is duidelijk waar op welke dag welk spel precies wordt gespeeld. Vorige week woensdag werden de prijzen uitgereikt van de ballon nenwedstrijd die door gemeente en kermisexploitanten was georgani seerd tydens de Venrayse kermis. Van de honderden balonnen wer den ongeveer 40 wedstrydkaartjes terugontvangen. De meesten waren in de Achterhoek of in Duitsland te recht gekomen. Een wedstryd- kaartje was blijkbaar uit koers geraakt en was vanuit Spanje terug gezonden. Helaas voor deze wedstrijddeelnemer/ster werd deze inzending uitgesloten voor de pryzen. De eerste plaats was voor Marjo lein v.d. Kreeke van de Tym in Landweert Haar ballon vloog onge veer 160 km ver weg en kwam te recht in Zalskotten-Veme. Zy mocht als prys een sprekende bar- bypop ontvangen. De tweede prys was voor Renec Jenniskens eveneens woonachtig aan de Tym. Zij kreeg een pop- penstoel. Een microscoopset was weggelegd voor Nelson Hendriks van de Vingerhoedskruid Zyn bal lon kwam in Emsbüren terecht.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 13