Nieuwe vestigingen arbeidsvoorziening in Venray officieel geopend Gemeentepolitie Venray komt feestelijk 'aan haar einde' Grondwatertest in gemeente Venray Open huis Vincent van Gogh Instituut Bijeenkomst broers en zussen verstandelijk gehandicapten Verse start voor een klantgerichte aanpak Begrotings behandeling twee avonden Intocht Sinterklaas 20 november peel en maas Donderdag 28 oktober - Pagina 7 Op vrijdag 22 oktober jl. vond de officiële opening plaats van twee nieuwe vestigingen van Ar beidsvoorziening Noord- en Midden-Limburg in Venray. Bijna 200 werkgevers en dienstverlen- dende instanties uit Venray en omstreken woonden de opening bij. De ontvangst vond plaats in de nieuwe vestiging aan De Passa ge, waar het Jobcentrum (arbeids bureau en START) is gevestigd. Vervolgens verplaatste men zich naar de vestiging aan de SL Jozefweg. Daar sprak mevrouw U. Moonen, direkteur van Arbeis- voorziening Rayon Venray de aan wezigen toe, gevolgd door ir. S. Attema, algemeen direkteur van Uitzendbureau START en ing. F. Stollman, algemeen direkteur van Rank Xerox Venray. De laatste spreker verrichtte tevens de ope ningshandeling, waarna de geno digden een toast uitbrachten op een goede samenwerking in de toekomst Ruim een jaar geleden verhuisde Arbeidsvoorziening in Venray naar een nieuw gebouw aan de' St. Jozef- veg nr. 1. Door een organisatori sche opknapbeurt bleef de officiële ipening echter uit. Geheel passend in de nieuwe klantgerichte aanpak van Arbeidsvoorziening is er sinds kort een tweede vestiging in een winkelpand aan De Passage nr. 9: het Jobcentrum. Op vrijdag 22 ok tober jl. vond de officiële opening plaats van beide vestigingen. IN OPTOCHT De openingsbijeenkomst begon om 16.30 uur in het pand aan De Passage. Daar ontvangen de mede werkers van het Jobcentrum, al waar het arbiedsbureau en Uitzend bureau START zijn gevestigd, een kleine 200 werkgevers en dienst verlenende relaties. Om de zoek tocht naar de nieuwe vestiging te vergemakkelijken, was voor het winkelpand een metershoge krui wagen geplaatst als herkennings symbool van START. Om 17.30 uur vertrokken de genodigden in op tocht achter kruiwagen en fanfare aan, naar de vestiging aan de St. Jo- KLANTGERICHTHEID Vervolgens sprak een drietal spre kers het publiek toe. Mevrouw U. Moonen, direkteur van Arbeids voorziening Rayon Venray, ver klaarde in haar toespraak de reden voor een tweede vestiging in het winkelcentrum van Venray. 'We willen dichter by de klant zitten. Iedereen moet zó binnen kunnen lopen. In het nieuwe Jobcentrum werken het arbeidsbureau en Uit zendbureau START nauw samen. Er wordt direkt bemiddeld tussen werkzoekende en werkgever'. 'De vestiging aan de St. Jozefweg is bestemd voor trajekt- en projekt- bemiddeling en sollicitatietrainin gen', aldus mevrouw Moonen. 'Werkzoekenden krijgen er een in dividueel trajekt op weg naar een betaalde baan. Scholing via het Centrum Vakopleiding in Venlo kan deel uitmaken van zo'n trajekt'. Volgens Moonen wil Arbeidsvoor ziening in de toekomst niet slechts een uitvoerder van regels zijn: 'Wij willen een aktievere rol spelen op de arbeidsmarkt'. Het arbeidsbu reau en START zijn bijvoorbeeld be zig met bedrijfsbezoeken in de regio Venray om de personeels- of scholingsvragen in kaart te bren gen. Samen met het bedrijf bekij ken ze welke vorm van bemidde ling het meest geschikt is. Daar naast start Arbeidsvoorziening binnenkort met een ambitieus pro- jekt: het 1000 banenplan. Moo nen: 'Hiermee willen we bereiken dat in 1994 1000 werkzoekenden marktgericht worden geschoold. Met diverse beroepssektoren ina- lcen we afspraken over scholing, stageplaatsen en baangaranties'. POSITIEF OORDEEL Ook ir. S. Attema, algemeen di rekteur van Uitzendbureau START en ing. F. Stollman, algemeen direk teur van Rank Xerox Venray BV hielden ter gelegenheid van de ope ning een toespraak. Attema bena drukte de vruchtbare samenwer- 0p zaterdag 30 oktober a.s. vindt in dagverblijf De Pannesjop, Bongerdstraat 231 in Tegelen een informatie-, discussie- en ontmoe tingsdag plaats voor broers en zussen van mensen met een ver standelijke handicap uit geheel Noord-Limburg. Broers en zussen van verstande lijk gehandicapten spelen de laatste jaren in de zorg voor hun gehandi capte broer of zus een steeds belangrijkere rol. Steeds vaker wor den zij daarbij gekonfronteerd met een gebrek aan met name op hun rol gerichte informatie. Eind jaren tachtig is, mede op initiatief van de V0GG, de belangenvereniging van ouders en verwanten van verstan delijk gehandicapten, de Werk groep broers en zussen opgelicht. Inmiddels heeft deze werkgroep, bestaande uit een aantal enthousi aste broers en zussen, een aantal informatie- en discussie-avonden belegd. Voor deze avonden bleek steeds een grote belangstelling te bestaan. De werkgroep heeft ge meend, dit keer een wat langere bij eenkomst te houden, zodat een ieder ook daadwerkelijk in de gelegenheid komt wat dieper Qp een aantal onderwerpen in te gaan als, dat in enkele avonduren het ge val kan zijn. Op de geplande bijeenkomst, die duurt van 10.00 uur 's morgens tot 16.00 uur in de middag, is er veel ruimte voor informatie en discus sie. Er worden onder leiding van deskundigen vier workshops ge houden. Deze beginnen telkens met een korte inleiding over het on derwerp en de deelnemers kunnen vervolgens met elkaar in discussie gaan en zonodig konkrete informa tie verkrijgen van de deskundige inleiders. De workshop hebben als onder werpen curatele/beschermingsbe wind en toekomstig mentorschap; erfelijkheid, ouder worden; uit huisplaatsing. Voor de jongere broers en zussen (tot 21 jaar) is er 's morgens een apart programma met kennisma king, video en discussie, 's Middags kunnen deze jongeren deelnemen aan een workshop naar keuze. De dag wordt onderbroken door een lunch, waarbij tevens een optreden is ingepland van liedjes zanger Jeff Hendriks, en wordt af gesloten met een optreden van kaberetgroep 'Klein Foutje'. Deze kabaretgroep heeft een program ma, dat helemaal gericht is op broers en zussen van verstandelijk gehandicapten. Er worden harde, gevoelige, verdrietige en komische teksten gebracht. Degenen die deze kabaretgroep eerder gezien hebben, spreken daar vol lof over. Dankzij de medewerking van de VOGG en de Stichting Zorgverle ning Verstandelijk gehandicapten zyn aan de broers en zussen dag voor de deelnemers geen kosten verbonden. Ook voor de lunch en de optredens van de artiesten is geen bijdrage verschuldigd. Aanmeldingen voor deelname kunnen gebeuren bij: Werkgroep Broers/Zussen Noord-Limburg, p/a Van Breestraat 6, 5922 TH Venlo. Telefonische aanmeldingen: 077- 82372. king tussen het arbeidsbureau en START. Stollman, als vertegenwoor diger van werkgeverszijde, sprak in zijn inleiding een positief oordeel uit over de beoogde marktgericht heid die Arbeidsvoorziening na- straaft. 'Het bedrijfsleven juicht de ontambtelijking die zich momen teel in uw organisatie voltrekt van harte toe', aldus Stollman. Stollman wierp echter ook een kritische blik op het toekomst scenario van Arbeidsvoorziening: 'Arbeidsvoorziening moet kwaliteit leveren, maar ze moet geen aktivi- teiten aantrekken die beter door anderen in de markt gedaan kun nen worden!' Als wensen vanuit werkgeverszijde noemde Stollman: flexibelere arbeidskontrakten, hel der inzicht in de ontwikkeling en samenstelling van de arbeids markt, snelle bemiddeling bij in dienstneming en ontslag, en omscholingsprogramma's gericht op de veranderende behoeften van het regionale bedrijfsleven. De Venrayse gemeenteraad krygt twee avonden de tijd om z'n me ning te geven over de begroting voor het jaar 1994. Behalve de ge plande vergadering van dinsdag 30 november, wordt ook op woensdag 1 december de begroting behan deld. De vergadering van woensdag begint om 17.00 uur. De tweede avond is aan het oor spronkelijke schema toegevoegd omdat anders de agenda van de dinsdag te vol wordt. Behalve de be groting staan namely k nog meer punten op de rol. Het is overigens de bedoeling dat de gemeenteraad zich bij de begro tingsbehandeling houdt aan de po litieke hoofdlijnen. De detailkwes ties worden in de week van 8 t/m 12 november behandeld in de diverse commissies. Zowel raad- als com missievergaderingen zyn openbaar. Sint Nicolaas zet zaterdag 20 no vember voor het eerst dit jaar voet op Nederlandse bodem. Na aan komst zet het gezelschap meteen koera richting Venray waar de Sint en z'n Pieten om 15.00 uur ontvan gen op het bordes van de muziek school. Dat heeft het Sint Nicolaasgilde, die in Venray de aktiviteiten rond om de het kinderfeest verzorgd, be kend gemaakt. Deken Koos van Haren van het gilde heeft afgelopen weekend een fax ontvangen uit Ma drid. Het kindervriendelijk gezel schap komt begin van de middag aan bij het raadhuis, van waaruit de stoet vertrekt naar de muziek school. Behalve Sinterklaas en de vele Zwarte Pieten lopen ook de raa- joretten van St. Petrus Banden, le den van gymnastiekvereniging St Christoffel en schutterij 't Zandakker-Gilde St. Jan mee in de stoet. Om 15.00 uur staat Sinter klaas op het bordes. Na z'n toespraakje tot de kinderen delen de Pieterbazen het gebruikelijke snoepgoed uit en stapt de hoogbe jaarde kindervriend weer op z'n schimmel voor een tocht door het centrum van Venray. Kinderen die de Sint niet op de Grote Markt hebben gezien kunnen nog kijken in de Grotestraat, op het Henseniusplein, de Schoolstraat, Passage, opnieuw de Grotestraat, Schoulenslraatje, wederom School straat, de Bleek, Kapelaanspad, de Grote Markt en tot slot de Hofstraat Welke slimmerik heeft het be dacht, om in de bocht met nog een uitgang naar de Bontekoestraat drie parkeerplaatsen te laten aan leggen. Die plannenmaker zou meteen verantwoordelijk gesteld moeten worden, voor de ongelukken die daar gaan gebeuren. Jaap Goumans Beste mensen, Hier een kort verslag, om te laten zien dat we weer thuis zyn. Met een koffer vol groeten en een hartelijk 'dank je wel' van heeroom, pater Van Megen en vele anderen zijn we terug in Nederland. Pater Van Me gen is oud, zeer oud, maar toch heeft hij bewust geweten dat we voor hem, namens familie en vrien den, voor zijn feest gekomen waren. Ook de mensen die een felicitatie stuurden, hartelijk dank. Ik heb ze allemaal voorgelezen en heeroom verteld wie het allemaal waren. En het waren er veel, dank u. En natuurlijk het feest toen ik na een plechtige hoogmis in de feest zaal de cheque mocht aanbieden aan de zusters was een fijn mo ment. De cheque waar een bedrag op stond van ƒ5.250,- was zeer wel kom en een echte verrassing. Na mens heeroom en de zusters van Don Bosco aan alle mensen die daar aan bijgedragen hebben, oprechte dank. Indonesië is een prachtig land, een land met vriendelijke en blije mensen, een land dat hard aan zyn toekomst werkt. De sociale voorzie ningen laten echter nog veel te wensen over. De zorg voor de arme en misdeelde mens, de weeskinde ren en de ouderen, kloppen nog steeds by de zusters aan. En altyd zullen er weer mensen klaar staan om hen op te vangen. Zo waren we in Kediri bij zuster Agnes. In Panti Wënda St. Jozef, het kleine maar mooie bejaardenhuis. Zr. Agnes ver telde ons dat ze 34 bejaarde men sen kon huisvesten. Zy heeft hier indertijd met hulp van o.a. het Ven rayse Schuttersveld kunnen begin nen. Aan de vraag voor opname kan men helaas bij lange na niet voldoen, want er zijn er nog ontel baar veel die hulp behoeven. Ook bezochten we een tehuis voor ge handicapten, mentaal zieken, enz. vooral kinderen. Veel bewondering hebben we voor het werk van pater Paul Jans sen c.m. en voor de Javaanse zusters, die dag en nacht klaar staan. Blij ben ik dat ik iets heb mo gen zien van dit mooie land en het volk. Indonesië, een land met toekomst. Beste mensen, dank je wel, en een vriendelijke groet. Zr. Gervasia Bets Reintjes Mensen op foto De plaatsing van een foto in deze krant, waarop een groepje mensen stond, heeft diverse reakties opgele verd. Het is duidelyk dat het gaat om mensen die werkzaam waren, of nog zijn, in een Heerlens zieken huis. Naast de kloosterzuster in het midden, zitten twee dokters, waar van een nog in het ziekenhuis werkt. De staande mensen op de tweede rij zyn ook werkzaam in dit zie kenhuis. Waarom de foto in Venray bij deze familie is beland is nog niet geheel duidelijk, maar binnenkort is er een reünie in dit ziekenhuis en zal men het kranteknipsel meenemen om verdere informatie te krijgen. De meeste reakties kwamen van mensen die ook in Heerlen gewerkt hebben. Namens de familie alvast bedankt voor uw reakties. Parkeren voor invaliden Hoe is het mogelijk dat mensen met een invalidenparkeerkaart in de gemeente Venray gratis mogen parkeren zolang zij willen, terwijl een parkeervergunninghouder, die 120 gulden moet betalen, maar zien moet of hy/zy een parkeerkplaats krijgt. Ik vraag me af ol" deze invalide mensen aan de bedelstaf zitten. Zo ja, dan mogen ze van mij gratis par keren, maar dan dient dat ook te gelden voor mensen met een AOW of andere lage uitkering. De meeste zogenaamde invaliden hebben allemaal een behoorlijke middenklasse auto en als ze daar mee kunnen rijden, dan vraag ik me af waarom deze mensen bevoor recht worden door een noodlyden- de gemeente. In de omringende grote gemeen ten moeten de invaliden ook par- keergeld betalen. Waarom in Venray niet? Hier zie je weer dat de gemeente Venray de werkenden straft en de niet-werkenden bevoorrecht. A. Fklize Bromfietsster gewond Dinsdagmiddag verleende een 21-jarige bromfietsster op de krui sing Wilgenstraat geen voorrang aan een personenauto bestuurd door een 44-jarige inwoner van Mel- derslo. De bromfietsster kwam ten val en moest met een beenfraktuur naar het ziekenhuis worden ver voerd. Na behandeling kon zy naar huis worden overgebracht. Hoewel de omvorming van ge meentepolitie naar regiopolitie landelijk pas 1 januari a.s. van start gaat, neemt Venray a.s. zater dag al afscheid van de gemeente politie en zal vanaf 1 november de regiopolitie hier aktief zijn. Ven ray is daarbij hoofdplaats in een distrikt met Horst en Gennep. Volgens Anne Beuving, woord voerder van de politie, zal het een feestelijk afscheid worden. 'De ban den met de Venrayse bevolking zyn dermate goed dat wij ook hen bij dit afscheid willen betrekken' laat hij weten. Dat gebeurt zaterdagmiddag op het Henseniusplein, voor café Hulsman. Daar zal een tent ge plaatst worden. Vanaf 15.00 uur zyn dan de diverse voertuigen van de regiopolitie voor het publiek te be zichtigen. Rond 16.00 uur zullen de leden van de gemeentepolitie op lu dieke wijze 'verdwijnen', om ge kleed als regiopolitiemannen en -vrouwen, weer ten tonele te ver schijnen. Het feestelijk afscheid Ook politieauto's krijgen nieuwe stijl. wordt verder opgeluisterd door een muziekgezelschap terwijl voor de allerkleinsten een clown zal optre den. Vanaf 18.00 uur zal er een reünie plaatsvinden waar alle oud-gemeen- tepolitie-mensen aan deel kunnen nemen. In besloten kring zal zo de overgang naar de regiopolitie wor den 'gevierd'. RIJKSPOLITIE Tot 1 juli 1991 kende Venray de Rijkspolitie. Omdat in 1968 Venray meer dan 25.000 inwoners had ge kregen was de overstap naar ge meentepolitie een logisch gevolg. Adjudant Tijmensen, werd belast met de voor bereiding van de oprichting van de gemeentepolitie. Dhr. G. de Bruyn was de eerste korpschef/hoofd- Zaterdag in Ysselsteyn, Venray en Oostrum De Chemiewinkel van de Vrije Universiteit in Amsterdam test za terdag in de gemeente Venray grondwatermonsters. Het gaat daarbij voornamelijk om het ni traatgehalte. De test gebeurt in samenwerking met de Milieuver eniging Land van Cuijk. Beide in stanties onderzochten in 1989 ook al grondwatermonsters in de gemeente. Destijds bevatte meer dan 50% van de aangeboden monsters meer nitraat dan de wettelijk toegestane norm. Doel van het nieuwe onderzoek is tweeledig. Enerzijds kijken of de nitraatwaarden in Venray en omge ving hoger of lager zijn dan vier jaar geleden. Anderzijds leveren de tests van zaterdag weer vergelij kingsmateriaal voor komende on derzoeken. Teveel nitraat is slecht voor de ge zondheid. Vooral babies, die alleen maar vloeibaar voedsel tot zich ne men, kunnen last krijgen als hun voeding teveel nitraat bevat. Daar om zijn er normen vastgesteld door het ministerie. Eén liter water mag maximaal 50 mg nitraat bevatten. Het drinkwater in ons land voldoet byna altijd aan die norm, ook in plaatsen waar het grondwater wel teveel nitraat bevat. Volgens Ver- bruggen is dat mogelijk omdat wa terleidingbedrijven in zulk soort gevallen water mengen. Verantwoordelijk voor het te hoge nitraatgehalte is de overbemesting Daarom noemt de woordvoerder van de Milieuvereniging het onder zoek belangrijk voor de toekomst: als gevolg van het strengere mest beleid zou het nitraatgehalte van het grondwater komende jaren la ger moeten worden. Volgens woord voerder Wim Verbruggen van de Milieuvereniging Land van Cuijk hebben recente onderzoeken in en kele Oostbrabantse gemeenten aan getoond dat de hoeveelheden nitraat in het grondwater tot op he den niet of nauwelyks veranderd zyn. Nog steeds bevat in een groot aantal plaatsen het grondwater te veel nitraat. Tests in de omgeving van Enschede hebben wel een da ling te zien gegeven. ZELFDE MENSEN De chemici van de Vrye Universi teit van Amsterdam en de mensen van de Milieuvereniging zijn zater dag 30 oktober op drie plaatsen in de gemeente Venray aan het werk. Net als vier jaar geleden worden Ys selsteyn, Venray en Oostrum be zocht. Voor een optimale vergelij king van de resultaten zouden de onderzoekers graag zien dat de mensen die in 1989 hun grondwa ter hebben laten testen nu hetzelf de doen. De grondwatertest is echter be doeld voor iedereen die gebruikt maakt van grondwater. Wie wil we ten hoe het staat met nitraatgehalte en zuurgraad kan zich melden met een schoon flesje vers grondwater. Dat wordt ter plekke geanalyseerd en u krygt de uitslag meteen mee. De kosten bedragen tien gulden per monster. U vindt de stand van Chemiewin kel en Milieuvereniging zaterdag van 10.00 tot 11.30 uur op het Lo- vinckplein in Ysselsteyn, van 12.15 tot 14.15 op het Schouwburgplein in Venray en van 14.45 tot 16.15 uur in Oostrum aan de Mgr. Hanssen- straat in de buurt van kerk en Ra bobank. inspekteur. Het totale korps be stond bij de oprichting uil de korpschef, een adjudant, vijf briga diers en 23 agenten. Bovendien was er een administratieve kracht. Van uit het Rijkspolitiekorps vloeiden tien beambten over naar de ge meentepolitie: Jan van Ampting, Willem Keysers, 'IV Janssen. 'Ibon Vervoort, Sjaak Rijs, Sjef Giesberts. 'Ibng Hermans, Piet van Hout. re chercheur De Bruin en René van Tintelen. Deze laatste is nu nog ak tief in het Venrayse korps. Anne Beuving, nu adjudant, werd eerst overgeplaatst naar het Rijkspolitie korps in Horst maar keerde al na enkele maanden terug in het Ven rayse korps. Een van de mensen die nieuw was in Venray, was Sjef Janssen, die onlangs afscheid nam van het Ven rayse korps. Andere 'nieuwelingen' die nu overgaan naar de regiopoli tie zyn Trinus Dijkstra, Herman Kramer en Wiet van de Hoff. POLITIEBUREAU De gemeentepolitie was in haar beginjaren gevestigd aan de Wilhel- minastraat. Iaifcer weid de recher che ondergebracht in de Gróte- straat maar er was nauwelyks sprake van een ideale situatie. Daar om werd aan de Leunseweg een nieuw bureau gebouwd. Alleen veel te groot (70 personeelsleden), waar van de financiële consequenties (duurder dan gepland) nu nog door de gemeente Venray worden gedra gen. Een nieuw onderkomen was overigens wel noodzakelijk. De politie-agenten hebben daarvoor zelfs diverse akties gevoerd en een heus 'zwartboek' samengesteld. DIENSTBAARHEID Nu de gemeentepolitie overgaat in de regiopolitie wil dat niet zeg gen dat de dienstbaarheid ten op zichte van de burger beduidend minder wordt. De Venrayse agenten hebben aan de vooravond van de overgang duidelijk te kennen gege ven dat die dienstbaarheid centraal zal blijven staan. Hoe dat in de praktijk zal gaan zal de tijd leren. Binnenkort zullen we meer in gaan op de byna 25 jaar gemeente politie in Venray, met alle hoogte maar ook dieptepunten. Kinderen van harte welkom Het Vincent van Gogh Instituut houdt op zondag 31 oktober van 13.00 tot 17.00 uur open huis. Het instituut heeft schoolkinde ren van de groepen zes, zeven en acht van het basisonderwijs en hun ouders uitgenodigd eens een kylye te komen nemen in de keu ken van de psychiatrische hulp verlening. Bij kijken blijft het trouwens nieL De kinderen kun nen deelnemen aan workshops van de aktiverende therapieën. Hun deelname mondt om 10.00 uur uit in een spetterende show in de schouwburg van de lokatie Noordsingel. Het open huis is de laatste van een reeks aktiviteiten die het Vin cent van Gogh Instituut in het ka der van 'Zorgmaand oktober' heeft ontplooid. 'Zorgmaand oktober' is de jaarlijkse imagocampagne van de gezamenlijke Limburgse instel lingen voor gezondheidszorg Deel nemende kinderen, hun ouders en andere belangstellenden moeten zich melden in de schouwburg op de lokatie Noordsingel 39 in Ven ray. Het telefoonnummer is 04780- 27242. De bedoeling van het open huis is met name dat kinderen een indruk krijgen van hoe belangrijk creativi teit en expressiviteit, dus dansen, schilderen, sporten, muziek maken en dergelijke, voor mensen zijn. i De ouders van de kinderen en an dere belangstellenden kunnen, ter wijl de kinderen in de workshops aan de slag zyn, een speciaal voor hen over de lokaties van het Vin cent van Gogh Instituut uitgezette wandeling maken. Ze kunnen de film 'Gewoon mensen' gaan bekij ken en de informatiemarkt in het restaurant op de lokatie Noordsin gel bezoeken. De film. 'Gewoon mensen' geeft een helder en indrin gend beeld van de hulpverlening in het instituut. Ook kunnen zij een bezoek brengen aan de expositie 'Kunstwerkplaats' in de hal van het hoofdgebouw op de lokatie Sta tionsweg 46. Daar is werk te zien van een aantal patiënten van het in stituut die professioneel beeldend werk maken. De dag van het open huis zal <K>k voor de eigen medewerkers van het Vincent van Gogh Instituut niet on gemerkt voorbij gaan. Behalve dat een groot aantal van hen een bijdra ge levert aan het open huis, kunnen zij 's avonds naar de voor stelling 'HouVast' van het Werkthea ter. Het stuk speelt zich af rond de opname van een vrouw in een psy chiatrische inrichting Het Werk theater treedt op in de schouwburg op de lokatie Noordsingel. De voor stelling begint om 20.00 uur. Na af loop is er de mogelijkheid tot gedaehtcnwisseling.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7