Pastoor Kemmere 25 jaar jong Imrern l' Koor. Aan alle schoolgaande kinderen en hun ouders Liever leren dan afleren Technika 10 voor meisjes PEEL EN MAAS Grote Kerk Deken J. Coenen, Bindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit O.FM.. Patersslraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapelaan L. Iiouben, Dr. Pbolsstraat 4, tel. 11664. II. Missen bestellen: ma t/m za 09.30-10.30 uur Eindstraat 6. Zaterdag: 8.40 Gelegenheid om sa men de Rozenkrans te bidden. 9.00 Ouders Neeteson-Custers; overl. ouders Arts-Cornelissen en Jeu Jenniskens. 19.00 ZONDAGS DIENST; li.g.v. reünie oud- buurtbewoners van Lull; om Gods zegen voor de levende en een thuis by God voor de overleden buurtbe woners. m.n. Drien Pouwels; Leo Oudenhoven (koll.); Jaap Boom (koll.)j overl. ouders Pijpers- Clabbers; Joep en Lies Loonen- Quicken; overl. ouders Versehuu- ren-Dirckx; Jacob van Dyck en zoon Marinus; Kitty Pbuwels en overl. lam. Fouwels-Min; overl. ouders Bete ram s-Heezen en zoon Wim. Zondag: 31e Zondag door het jaar. 8.00 Voor de parochie. 9.30 'Ibt zeke re intentie; Jrtl. Jo van Oers; overl. echtpaar J. Tillemans-Duyl' (S): Ja- ques Gossens (koll.); Johannes Ja cobs (koll Jan Coppus (koll.); Bert van Duuren (koll.). 11.00 GEZINS VIERING; Jrd. ouders Cox-Deckers en overl. lam.-. Cor Janssen (koll.); Ilennan en Lies Jeuken-Verhuls- donk; Teng van Kessel (koll.); Mie Swinkels-Seij kens; ouders Duykers-Philipsen en zoon Pieter. 15.00 PI. herdenkingsdienst voor alle overledenen op de algemene begraafplaats Boschhuizen. Maandag: Hoogfeest van Allerhei ligen. 9.00 Lies Geuns. 19.00 PI. Al lerheiligenviering; P. Janssen- Oudenhoven en overl fam.; H. Swag- hoven en overl. fam.; overl. fam. en vrienden. Dinsdag: Gedachtenis van alle overleden gelovigen. 9.00 Overl. ouders Pouwels-v.d. Voort en overl. kinderen; Nelly Janssen-Muis. 19.00 PI. Requiemmis; voor alle overl. parochianen en weldoeners van de parochie; Herman de Bruyn (koll.)-, Harrie Minten (koll.); ouders Piet Lenssen-Jeuken (koll.); Harry llanssen (koll.); Ad Taminiau (koll.); Louisa Jans-Beken-Volleberg (koll.): Mia Wynhoven-Munninghof (koll.); Jacob de Bruyn; Martin Verbeeten en Margreet Verbeeten-v.d. Bergli. Woensdag: 9.00 Cor de Wit-Neilen en fam. Donderdag: II. Carolus Borro- ineus, bisschop. 9.00 Voor de zie ken en eenzamen in onze parochie. 19.00 Ouders Van Osch-Hébbent Tbng van Kessel (buurt). Vr(j<lag: le Vrydag van de maand. Vanaf 9.ÓÓ uur wordt de H. Commu nie aan de zieken en ouderen ge bracht. 9.00 Herman Theeuwen (koll.). 14.00 Eucharitieviering b.g.v. 40-jarig huw.jubileum echtpaar Van Mil-Pouwels. Akolieten: Zo: 9.30 G. Hoppenbrou wers en II. van Pelt Ma: 19.00 L. Truijen en P. Vosbeek. Di: 19.00 br. Th. Thyssen en S. Muysers. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Ties Koopmans en Frank Kappel; lektor: S. Noyens. Zo: 11.00 Bart Thomassen en Hans Weyers. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektrice: B. Kuiper. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Voorganger: J. Korff. Lektrice: zr Hélènc. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in het stiltecentrum boven Den Kerk dijk (ingang aan de achterkant). We bespreken de lezingen van de ko mende zondag 16.45 Groepsmedi- tatie in het stiltecentrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmeditatie in het stiltecentrum boven Den Kerkdak. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Elisa Palm en t.e.v. H. léést 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Harrie Volleberg: Jan Siebers (koll.); Roy Slootbeek (koll.); Jan Arts en overl. fam.; Twun Peeters. Zondag: 9.00 Overl. fam. Linders- Emonts; Teng Hendrix. 11.15 Jacob Jacobs (koll.); Jan Willem Wijnho ven (koll.): overl. ouders Van Meyel- Hendriks en Wim van Kempen: jrg, Ben Alders. Maandag: Al Ier heiligendag. 8.00 T.e.v. alle heiligen. 19.00 Harrie Clephas. Dinsdag: Allerzielendag. 8.00 Fam. Peters-Arts; overl. fam. Ewals- v.Oseh. 19.00 Voor de overledenen van het afgelopen jaar; Piet Baeten- Martens en overl. lam.: lev. en overl. fam.; Huub Stevens. Woensdag: 8.00 T.e.v. St. Antoniijs. 19.00 Jrg. Tbng Arts en overl. fam. Donderdag: 8.00 Antoon Boveé en overl. fam. 19.00 Wim v.d. Munck- hof en overl. fam. Vrijdag: 8.00 Overl. medebroeders. 19.00 Gezinsmis; Lei Hendriks; overl. fam. Ryrya-Manders; overl. echtgenoot en fam. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Emlel Klisters. Zo: 9.00 Ber nard Swüste; 11.15 Jaap Janssen. Di en vr; 19.00 Mark. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Jan Swinkels; overl. fam. Hendriks; Jan v.d. Hurk; Cor Bouwman. Maandag: Allerhelligendag. 19.00 Voor de overledenen van de paro chie. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Geen H. Mis om 8.00 uur. Jaarlijkse bedevaart naar Oostrum, II. Mis aldaar 8.30 uur. 1R00-1&30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 31e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Zang door jongerenkoor Chrisko. Voor Jan Swinkels (koll.); Mia Jetten (koll.); Wil Broekaar-v.d. Boom (koll.); fam. Maassen-Swaghoven; overl. ouders Coopmans-Custers; overl. Jep Janssen; overl. fam. Linders-v. Horek; Mayenne Be- rendsen. Zondag: 31e Zondag door het jaar. 8.30 Overl. ouders D rabbel s- Klaassen; voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Gregoriaans. Maria v. Meijel en overl. fam.leden; Teng v. Gerven en dochter Riek. Maandag: Hoogfeest van Allerhei ligen. 8.00 Overl. ouders Van Rooy- Ilendriks, zonen en dochter. 19.00 Gregoriaanse Hoogmis; fam. Faesen-Stalpers en Therèse Bouw- mans; Leo Cortenbach. Dinsdag: Allerzielen. 8.00 Voor al le overl. gelovigen. 19.00 Gregori aans Requiemmis. Overl. ouders Albers-v. Leeuwen en fam.; overl. Theo en Truus Jansen-Beerkens; Sjaak v.d. Vorle; Gerardus Over- kamp en overl. fam.; Ilarry van Mei jel en zoon Gerrit en dochter Ans. Woensdag: H. Hubertus. 19.00 Frans Sehmitz; Cor Dykmans en overl. fam. Donderdag: H. Carolus Borrmeus. 19.00 II. Uur. Uitstelling van het Al lerheiligste; voor Nellie Sanders- Emans; Jac Backus; Hans Gysen. Vrijdag: 18.30 Kruisweg. 19.00 T.e.v. het II. Hart van Jezus-, overl. ouders Linssen-Vullinghs-Kerstjens; overl. ouders Thielen-Hendriks en overl. lam.; Jan Sehmitz. De kollekte op Wereldmissiedag heeft opgebracht 853.85. waarvoor hartelijk dank. Parochie Oostrum Zaterdag: 8.30 Voor de bedevaart gangers van de Vredeskerk. 19.00 Pierre Jacobs; Gerrit RuttenGiel Vënnekeiis en eMitgen. en wederz. lam. (Koor Cantabile van Leunen).. Zondag: 8.30 Jan v.d. Berg; overl. ouders Jans-Verheggen. 10.00 Jrd. Ger Janssen; Piet Litjens; Herman de Kleyn; overl. fam. Verrydt-de Lauw; Jeu Arts; Harry Vlackx en overl. fam.; overl. oudere Haegcns- van Lin-, Johanna Baltussen- Peetere; Wim Janssen en dochter Nelly en overl. fam.; overl. fam. Lemmens-Stevens; overl. fam. Derks-Ewals (Gem.koor). 15.00 Al- lerzielendienst (Gem.koor en Harmonie). Maandag: 9.00 Tot zekere intentie. Dinsdag: 9.00 Geen H. Mis. 19.00 Tbos Bemaerts; Lies Janssen- Woltere; Jan Verheyen; Harry Thuijls; Leo op 't Veld: Wilhelmina Jeuken en oudere: voor alle overl. parochianen van het afgelopen jaar; voor allen die vandaag zullen sterven. (Gem.koor). Woensdag: 9.00 Tbt byz. int en uit dankbaarheid. Donderdag: 9.00 GesL jrd. overl. fam. Litjens. Vrijdag: 9.00 Tbt byz. int. en uit dankbaarheid. Misdienaars: Za; 19.00 Linda Stam men. Marjolijn, Moraal. Fieke Basten, Iris van Dyk. Zo: 8.30 Ju dith Philipsen, Susan Frederix, An- net Jeucken, Susan Janssen; 10.00 Saskia Janssen. Bianca Camps. Mai- ke Koeh. Maud Kesscls-. 15.00 Paul de Beer, Erik Schuurman*. Ralph Kessels. Parochie Oirlo Hoogfeest van Allerheiligen. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Kinder koor). Wim Vogelzangs; Gerrit Bastiaans; Handric Steeghs en An na van Ryswyck: Chris Houwen; Drieka Wismans-Mooren; Theo Classen (Dep. Peterestr.); overl. oudere Peters-Hermans en kinde ren Martien ën Gon; Harrie en Ger rit Schoeber. Zondag: 11.00 Hoogmis. Heren-" koor; st. Wim Rongen: Theodora Sehepere-Woker; Thei Classens (Blakt): Sjang Direks: Lei Direks; jrd. Alpiiona Kurvers; Harrie Ron gen; Gnul Rongen; Grad Arts en overl. fam. 14.00 Allerzielenherden- king m.m.v. lanafre Ons Genoegen. In deze viering herdenken w(j spe ciaal de in het afgelopen jaar overl. parochianen. Woensdag: 9.00 H. Mis pastoor Rey- nen en pastoor Janssen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezus. 9.00 H. Mis t.e.v. het II. Hart en priesterroe pingen; pastoor Vervoort en pastoor Schoren. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Dien Classens- Vissers: jrd. overl. oudere Re(jndere-Weys; jrd. overl, oudere Vollenberg-Philipsen; Sjaak Her mans; Thei Strijbos; Albert Drug gen; overl. oudere Strybosch- Duyckers; Marie en Sjang van Kuyck en overl. oudere Van Kuyck- Verrijdt; Wim Geerets. Zondag: 15.00 Allerzielendienst, aansluitend zegening van de graven. Maandag: 19.00 Allerheiligen- dienst Dinsdag: 9.00 Dienst van Allerzie len; Trina en Maria Janssen; jrd. Pe ter Strybos. Johanna Baltussen en Gerardus Baltussen. De dienst van woensdag komt te vervallen. Misdienaars: Za: Jos en Tom. Zo: 15.00 Suzanne, Thys en Fred. Ma: 19.00 Jos. Parochie Leunen 31e Zondag door het jaar. Hoogfeest van Allerheiligen. Zaterdag: 19.00 Lsm. Sjaak Clas sens; overl. fam. Jilesen-v.d. Steeg; Mathijs Litjens en eehtgen.; Alovs Lucassen (buurt); Wiel Willems (buurt); Wim Bouten; Antoon Ver heyen en overl. fam. Verheyen- Droesen; 'Ibon van Cuyck, Jan van Cuyek. eehtgen. en overl. kinderen; Frans Rongen en overl. fam.; overl. fam. Brouwers; jrg. Jacob Reyndere. Zondag: 10.00 Hgm. overl. fam. V.d. Berg-Jacobs; jrd. Henri Direks en Antonetta Direks-Derekx. 11.15 Bert Custere; Piet Timmermans en dochter José. Mathieu Vervuurt, zoon Sjaak en dochter Tbd. 14.30 Gebetlsdienst voor alle overleden gelovigen. Aansluitend stille tocht naar het kerkhof. Maandag: Allerheiligen. 19.00 Lsm. Frans Verkoeijen en overl. fam. Verkoeyen-Janssen. Dinsdag: Gedachtenis van alle overleden gelovigen. 19.00 Lsm. voor al onze dierbare overledenen. Woensdag: 19.00 Lsm. Bert Jennis kens en eehtgen. Donderdag: H. Carolus Borro- meüs, bisschop. 19.00 Mndd. Wil helmina Loonen, Antoon en Ber nard Loonen en beide echtgenoten. Johanna Verheyen-Loonen en echt- gen.. Joos Loonen en Maria Loonen- Scheffere. Vrijdag: le Vrydag van de maand. Vanaf 8.45 uur Ziekencommunie aan huis. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (offerblok); Jos van Hout. Misdienaars: Za: 19.00 Nanette v.d. Berg en Kim Berkers. Zo: 10.00 Bi anca Achten, Sonja Broers en Jen ny Jenniskens; 11.15 Josine Geurts en Marieke Gommans; 14.30 Roel Litjens, Tbm Bos en Mark de Klein. Ma t/m vr: 19.00 Davy Leyendeckere en Rik Creemers. Lektoren: Za: 19.00 Mia Theunis. Zo: 11.15 Annie Rehires. Opbrengst kollekte Wereldmissie dag van de kinderen 372,95; op brengst kerkdeurkollekte Wereldmissiedag ƒ462.10. Overleden: Op woensdag 20 okt. 1993 overleed thuis dhr. JaivRuy- ten, Verkleystraat 4. in de leeftijd van 75 jaar. Na een plechtige uit vaartdienst in de St. Petrus Banden- kerk in Ven ray op maandag 25 okt. werd hy te rusten gelegd op de be graafplaats Boschhuizen in Ven ray. Rektoraat Heide Zondag: 31e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis voor overl. oudere Achten-Cox; Grad Derikx en Nellie Claessen-Derikx. Misd.: Inge en Lio- ne. 15.00 Dodenherdenking en pro cessie naar liet kerkhof. Maandag: Hoogfeest van Allerhei ligen. 19.00 Pi. Hoogmis ggjg. Wil helmus Voesten; oudere Poels- Michels. Misd.: Marieke en Wilmar, Hun en Niels. Dinsdag: Gedachtenis van alle overleden gelovigen. 19.00 Avond mis voor Wilhelmina Janssen- Janssen (koll.); Fien Droesen- Janssen (koll.). Misd.: Gys en Chiel. Donderdag: 9.00 Geen II. Mis. Rektoraat Veulen 31e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Ilgm. Ant. Drabbcls en Dine Klaassen; Jacobus Ewals en Maria Ewals-Holtackere en Sjef Ewals; 3e zwd. 1b Classens- S winkels. Zondag: 10.30 Hoogmis voor overl. lam. Geelen-Boonen; lev. en overl. fam. De Lauw; 2e zwd. Aly v.d. Ilulst-v. Staveren; overl. lam. Van Staveren-v. Son. 14.30 Allerzielen- dienst en bezoek aan het kerkhof. Maandag: Allerheiligen. 19.00 H. Mis voor de parochie. Dinsdag: Allerzielen. 19.00 H. Mis voor alle overledenen. Woensdag: 8.30 H. Mis voor Gerard Geelen. Donderdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Vrydag: le Vrydag van de maand. a30 II. Mis Lc.v. H. Ilart Lz.i. Akolieten: Za: Twan Hagens en Marcel Vermulst Misdienaars: Zo: Tbm Derks en Er ic Wismans. Parochie Ysselsteyn 31e Zondag door het jaar (A). Zaterdag: 19.00 Kinderwoord dienst; Jan Lemmen; Fr. Iiorrevoets en eehtgen. Zondag: 9.30 Thei Janssen; Petro- nella Cox-de Laus. 11.15 Tren Pocis; Piet Spreeuwenbelg; Piet Potten en overl. fam. 15.00 Allerzielendienst. Maandag: Hoogfeest van Allerhei ligen. 19.00 Gezongen dienst voor J. Swinkels (jrd); Giel Trommelen en overl. fam. Dinsdag: Allerzielen. 19.00 Gezon gen dienst voor onze overleden pa rochianen. Woensdag: 19.00 Willem Smeets; Vrydag: 19.00 Overl. parochianen. Misdienaars: Za: 19.00 K. jaspers en I. Slangen. Zo: 9.30 II. v.d. Hoff en N. Jaspers; 11.15 Sj. Ewals en R. Keijzer; 15.00 M.Arts, T. van Asten en M. en W. Claessens. Ma en di: 19.00 B. en I. Poels. Wo en vr: 19.00 M. Spreeuwenberg en N. Pouwels. Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen; John Hendrix. Veen- mos 12; Anouk Litjens. Timmer man nsweg 19; Rozan Romme, Puttemveg 52: Geert v.d. Ven. Jan Poelsweg 4. Kerk (Gezins)bijdrage: Heeft u er aan gedacht? Fyn, onze hartelijke dank. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Misd.: Marielle Poels en ingrid Willems. Zondag: 10.00 Anne van Lankveld- Giesbere. Misd.: Paul Arts en Paul Engels. 15.00 Allerzielenlof en pro cessie. Misd.: Anja van Dyck en Wil Poels; Robbert Windsant en Björn de Mulder. Maandag: Feest van Allerheiligen. 19.00 Gezongen H. Mis. Misd.: Marij ke Loonen en Bianca Zegere. Dinsdag: Allerzielen. 8.30 H. Mis; Tien de Ryk. Woensdag: 19.00 Overl. priesters hier werkzaam geweest; jgt. Teng van Hoof. Misd.: Sanne Derkx en Kristel Poels. Vrydag: le Vrydag van de maand Le.v. H. Hart. 8.30 Peter Mathijs Gielen. eehtgen. en overl. kinderen; fam. Reckzügel; Fen Rongen. Kerk poetsen: Mevr. Michels-Poels en mevr. Van Hool-Tijssen. Opbrengst Wereldmissiedagkollek- te ƒ318.35. Heel hartelijk dank. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Overl. oudere Van Vcgchel Peters en kinderen; overl. oudere Botden-Geurts en Ibnny; Henk Nabuure; Arnold Zegere en Maria Fleuren-v. Lipzig Na de hoog mis vanwege Allerheiligen proces sie naar het kerkhof. Maandag: Feest van Allerheiligen. 19.00 Fam. Comelissen-Hendriks. Dinsdag: Feest van Allerzielen. Voor alle overleden parochianen. Donderdag: 19.00 Voor de vrede. Misdienaars: Za: Maaike en Karin. Zo: Mariska, Grard, Tonnie en Anke. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Jan Rouwens en fam.: oudere Philipsen- van Dijck; vader en moeders Kersten; Sraat; Corry Peters. Zondag: Feest van Allerheiligen. 8.30 IIMis te Ilolthees voor rader en moeder Bastiaans; fam. Piet Er- mera en fam.; uit dankbaarheid en t.z.i. 10.00 PI. Hoogmis voor overl. ouders Nellen; Johanna Kempen; Jan Logtens en Petronella Seroo; Nöll de Hoog; pater Piet Geurts; Bert Kersten; oudere en fam. Geurts: oudere en lam. Van Kempen-Lochtens; oudere en fam. Philipsen-van Dijck; Dora Vereteegen-van Kempen; Herman Janssen; oudere Wijnhoven-Braum Jeu Custere; René Buyzen; Arnol- dus Reyndere; Ria v.d. Oord-Berge; ouders en fam. Kereten-Assel- berghs; oudere Michiels-Vereteegen; oudere en fam. Assclberghs- Keureten en voor alle overledenen; oudere Koopmans-Hofmans. 15.00 Allerzielen Gebedsdienst, daarna bezoek aan liet. kerkhof. Dinsdag: Allerzielen. 19.00 Avond mis gezongen requiem voor al onze overleden familieleden; Arnoldus Gerrits en Christina Gerrits- Asselberghs. Victor Asselberghs en Johanna VerberkL Woensdag: 9.30 II. Mis Le.v. de H. Jozef voor Jeu Custere en voor alle gevraagde intenties en voor onze zieken. Ruit minigraver ingeslagen Er werd aangifte gedaan van ver nieling van een ruit van een op het Blekereveld geplaatste minigraver van een firma uit Asten. De ruit is door vandalen moedwillig vernield. Op zaterdag 30 oktober 1993 is het precies 25 jaar geleden dat de gemengde zangvereniging het Pastoor Kemmere Koor uit Geyste- ren werd opgericht. Op die dag - vol gens leden van het eerste uur - een gure. koude herfstige donderdag avond, begonnen 43 personen vol goede moed aan de wekelijkse repe titie. onder leiding van de Midden limburgse musicus Sef Adams. Zeker in de beginjaren had het koor over aanwas niet te klagen. In die tijd schommelde het aantal tussen de 50 en 55 leden. Hoogtepunt uit die tijd vormde ongetwyfeld het op treden van het koor samen met de bekende toneelspeler Albert van Dalsum in 1970. Van meet af aan legde het koor zich behalve op religieuze muziek ook nadrukkelijk toe op profane ge -, zangen. Diverse operettes, waaron- de Der Zigeunerbaron en lm Weissen Rössel, werden vertolkt Bekendheid in de regio kreeg het koor echter met name door de op tredens tijdens de kerstvieringen in de St. Willibrorduskerk te Geysteren. Verschillende jaren werd de Kronungsmesse van W.A. Mozart gezongen. Maar ook de St. Caecilia-mis (Messe solennelle) van Ch. Gounod en de mis in D van Dvo rak stonden op het repertoire van het koor. Tijdens die kerstuitvoe ringen hebben vaak diverse beken de en minder bekende solisten medewerking verleend. Meest be kende soliste is ongetwijfeld de sopraan Marie-Cecile Moerdijk geweest. Veel plezier heeft het koor verder beleefd aan de vertolking van 'Het oude lied', een avondvullend pro gramma, waarin liederen uit de 20er en 30er jaren van deze eeuw, als een soort musical ten tonele werden gebracht. Bij gelegenheid van het 15-jarig bestaan van het koor heeft het een boekwerk met als titel uitgegeven. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 31 okt. zal in het In- teiVen College. Leunseweg 2a te Venray, ds. W. Weerema voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinder opvang en wordt er kinderneven- dienst gehouden. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenped- je 2a Horst. Evangelist: Clapvaeren 4. Horst, tel ./fax 04709-87786. Kerkdiensten: Zondag 31 okt. om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. G.H. v. Kooten. Delft. Tijdens de middagdienst is er kinderoppas. Na de middagdienst is er gezamenlijk koffiedrinken. Zondagsschool voor kinderen tot 12 jr. om 16.00 uur. Catechisaties: Kinderen tot 12 jaar om 18.45 uur. Voor de kinderen vanaf 12 jaar om 19.40 uur. Bijbel/Kontaktavond: Donder dag 28 okt. om 20.00 uur. Thema 'De kinderen van vader Jacob". Iedereen is welkom. De avond wordt gehouden aan liet Cuppen- pedje 2a. Zondag a.s. om 11.00 uur vindt in de Grote Kerk van Venray een Ge zinsviering plaats met als thema 'Herfst... toch een nieuw begin' De schoolgaande kinderen met hun ouders worden van harte uitge nodigd deze gezinsviering hij te wonen. Werkgroep Gezinsviering 'Vijftien jaar Pastoor Kemmere Koor Geysteren', een fraai met teke ningen geïllustreerde bundeling van jaarverslagen. De viering van het 20-jarig jubi leum stond in het teken van een zangspel, waarin het koor op mu ziek en onder leiding van de toen malige dirigent Ad Voesten en op teksten van Theo Jeuken, de histo rie van het koor op ludieke wijze heeft verhaald. De laaLste jaren heeft het koor vooral in eigen dorp en in nabijgelegen plaatsen opge treden. REIZEN In zijn 25-jarig bestaan heeft het koor altijd veel aandacht geschon ken aan het reizen. Deze uitstapjes vonden plaaLs zowel naar binnen wals buitenland. Zo heeft het koor in het begin van de 80er jaren een tweedaagse reis naar Luxemburg gemaakt, waar in de St. Willibror- duskathedraal van Echternach de H. Hart mis van Gounod werd ge zongen. Maar ook in België (Brugge. Antwerpen, St. Martens-Latem) en Duitsland (Krefelt) werden uitvoe ringen gegeven. In eigen land wer den ook diverse uitstapjes gemaakt: naar paleis Het Loo, naar Maas tricht, naar Noordwij kerhout aan zee. Bijna altyd gingen die uitstap jes gepaard met een of andere uit voering, hetzy tijdens een kerk dienst, hetzy tijdens een andere feestelijke gelegenheid. Na afloop volgde steevast een gezellig samen zijn van het koor. DIRIGENTEN Vanaf de oprichting van het koor tot en met 1984 is de leiding van het Pastoor Kemmere Koor in han den geweest van Sel' Adams. Van 1985 tot 1988 heeft Hans Noyens, de huidige dirigent van het Venrays Mannenkoor, het koor onder zijn hoede gehad; vervolgens heeft het koor tot en met 1991 onder leiding De V.I.D.O. (vrouwen in door gaande ontwikkeling) start op in oktober weer een nieuwe kursus voor vrouwen tussen de 40 en 60 jaar. Waarom een kursus 'Liever le ren dan afleren'? Vido houdt zich bezig met het lyf. het leven en de toekomst van alle vrouwen tussen 40 en 60 jaar. Ook zij die zich wil len voorbereiden op deze nieuwe levensfase, zijn welkom. De overgangsfase is voor sommi ge vrouwen een ingrijpende perio de in hun leven. De kinderen gaan het huis uit en er vinden zowel li chamelijk als geestelijk verande ringen plaats in het leven. Maat schappelijk krygt je leven een an dere inhoud. Hoe ga je hiermee om en kun je op een positieve en zin volle manier je leven inhoud geven? Vido gaat er vanuit dat vrouwen zelf veel levenservaring en wijsheid hebben en vanuit dit positieve standpunt start dan ook deze kur sus 'Liever leren dan afleren'. Vido wil vrouwen helpen van een knooppunt een kruispunt te ma ken, met zicht op nieuwe wegen. De eigen ervaringen van vrouwen zijn belangryk en komen in deze kursus aan de orde. Zo leren vrou wen elkaar te ondersteunen en te stimuleren om met positieve kracht weer verder te gaan. Deze kursus is voor vrouwen als een opstapje bedoeld om te leren grenzen te verleggen en nieuwe ak- tiviteiten te ontplooien. Een Vido- kursus betekent zelf investeren in je toekomst. De kursus bestaat uit 12 weke lijkse bijeenkomsten en wordt ge houden in de Clockert iedere dinsdagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur in de ruimte van het Rode Kruis Voor meer informatie over deze kursus kunt u bellen: Mientje Lem- mens. tel. 04780-80546; Marian Swinkels, tel. 04780-84638. üonüefoag aö oKlooer - Kagma* Een opname van het begin van de Grotestraat in 1927. Er gaat een tijd loze rust uit van dit plaatje. Parke ren pal voor het gemeentehuis niet de auto was geen bezwaar. De groenteboer die verlegen was om een praatje zette gerust zijn groentekar met hit (b|jna) dwars over de straat om te informeren naar het laatste nieuws b|j de bak ker, die z|jn bakkerskar ook even op de plaats rust gunde. Het was toen allemaal heel gewoon. Achter- aan links is goed te zien de oude La tijnse school De Boog. Jan v.d. Putten gestaan van dirigent Ad Voesten. Gedurende 1992 heeft Jos Wilmer de scepter gezwaaid over lm Pastoor Kemmere Koor. In 1993 is dirigent Wim Rongen uit Boxmeer begonnen met aan het koor harmo nieuze klanken te geven. BEGELEIDING Omdat het Pastoor Kenunere Koor vaak gedeelten uit operettes, missen, etc. zong, deed zich ai ras de noodzaak van een goede begeleider voelen. Vanaf de beginperiode heeft het koor kunnen beschikken over een internationaal befaamde pia nist Jan Gruithuyzen. Deze, in Eindhoven geboren, begon zjjn studie aan het Brabants Conserva torium bij Gerard van Blerk. Op in vitatie van de Franse regering studeerde hij enige jaren bij Jules Gentil en won vervolgens het Licen ce de Consert concours. H|j treed! regelmatig op als solist bij binnen en buitenlandse symphonie-orkes- ten en daarnaast is hij een interna tionaal veelgevraagde kamer muziekspeler. Met het Pastoor Kemmere Koor viert ook hij het 25-jarig jubileum PROGRAMMA Het feestprogramma voor de vie ring van het 25-jarig bestaan bestaat uit twee gedeelten: Behalve een receptie op 30 okto ber, zingt het jubilerende koor o.l.v, Wim Rongen en met begeleiding van Jan Gruithuyzen een luchtig programma. Tijdens deze avond worden ook de leden die 25 jaar lid zijn van het koor gehuldigd. Deze festiviteiten vinden plaaLs in zaal Kleeven te Geysteren. Op zondag 14 november a.s. zingt het koor tijdens de hoogmis van 10.00 uur de Messe Breve van Ch. Gounod in de St. Willibrorduskerk te Geysteren. De Prins Bernhard Fonds ITjjs voor culturele vorming wordt dit jaar toegekend aan het Landelijk L Steunpunt Technika 10. De pr$ wordt voor de eerste maal uitgé reikt en is bestemd voor een instel ling die zich op het terrein van culturele vorming bijzonder ver dienstelyk heeft gemaakt. De pr|js bestaat uit een geldbedrag van ƒ100.000.- en zal op 21 oktober (van daag) door Prins Bernhard worden uitgereikt. De jury pryst Tachnika 10 voo! haar aktiviteiten om via plaatselij ke technische clubs meisjes in dt leeftijdscategorie van 10 tot en nid 12 jaar spelenderwijs met techniek in aanraking te brengen. Juist om dat in het bijzonder meisjes d< automatische kennismaking nitt techniek missen, waardeert de jury de programma's die Technika W ontwikkelt en opzet om de kansen voor vrouwen in technische beroe pen te vergroten. Ook in Venray zyn Technika 10 clubs! Onder verantwoordelijkheid van de Stichting RISC zijn er toch nische clubs opgezet naar liet voor beeld van het Landelijk Technita 10 projekt. De Ttechnika 10 cluk bestaat uit twaalf meisjes tussen 1® en 12 jaar, die onder leiding van deskundige vrouwen wekelijks be zig zijn met technische aktivitei ten, zoals houtbewerking, metaal bewerking. kunststof, elektriciteit mechanica en fietsreparatie. Voor meer informatie Stichting RISC, ld- 04780-86245. Ramkraak In de nacht van maandag op dins dag werd vanaf een transport!# drijf aan de Kerkweg in Ysselsteyn een Volkswagen Golf GTI om vreemd. Met deze auto werd dezdf de nacht een zg. ramkraak gepleegd in Cuijk-St. Agatha. Verder werden van op diezelfde parkeerplaats staande personenauto's kenteken platen ontvreemd.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 20