Geheimen weer terug v langdurige raadsvergadering gemeente Vierlingsbeek Koninklijke erepenning voor SSS'18 Overloon De Vredesduif organiseert postduivententoonstelling Wijn-wild bridge-drive Bibliotheek- nieuws Peuterspeel zalen Venray Invaliden Sportclub Venray Tennisclub Rodhe Bedrijfs/Rekreanten- Koinpetitie Red Stars PEEL EN MAAS Omroep Venray 'FEL EN MAAS Donderdag 2b OKtooer - rayma In de donderdag gehouden uadsvergadering van de gemeen- Vierlingsbeek hadden de diver- frakties verschillen malen jfceerdere termijnen nodig en Schorsingen voordat de raads- jA, foorstellen werden aangenomen HL zoals by het bouwplan voor fcet pand van de architekt te Over loon, met een nipte meerderheid ^Jferd verworpen. H Architektenbureau Van der Vorst. Bevestigd aan de Kuluutsheuvel in "ÏJeHoon, had medewerking ge raagd tot verplaatsing van het kan- Ijioor naar een nieuw te bouwen land met woning aan de Stevens- 'leekseweg in Overloon. Maar de di- terse frakties, met uitzondering jan de Maaskantfraktie en de meer- leheid van de CDA-fraktie, wilden Varaan geen medewerking verle ken, omdat de jeugd dan, centraal Wegen in Overloon, geen mogelijk heid meer heeft om te spelen en op Hat terrein, dat bijna zo groot is als voetbalveld, ook geen andere ïktiviteiten meer kunnen plaats- Wilden. De PK-fraktie ging met [haar verzet het verste, door te stel- dat zjjn niet voor één enkeling liet algemeen belang willen opoffe- tan. Meer dan 100 bezwaarschrif ten waren tegen het plan ingedient. Wethouder Litjens stelde dat de Lrgumenten die door het college baren ingebracht, niet voldoende Laren geweest. Het college wilde pog een andere lokatie voor het speelveld aanwijzen, aan de andere kant van de Stevensbeekseweg in aëwyk de Vlassert in de buurt van de volkstuintjes, maar de meerder heid van de raad wilde geen mede werking verlenen. Nu zal het tollege bekijken of er mogelykhe- j'den voor het architektenbureau fijn aan de Venrayseweg. In dit geval gaf de stem van het iiaadslid Hendriks van de CDA- jfraktie de doorslag, maar die woont I dan ook in Overloon. lil De raad had geen moeite met het 'y nemen van een voorbereidings- ljbesluit over het parkeren van vrachtwagens op het voormalig jruilverkavelingsterrein in [Overloon. gen het verlenen van vrijstel- ex artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening aan de graan handel van Havens in Maashees wa ren de nodige bezwaren ingebracht onder meer door de milieuvereni ging en omwonenden. Maar hier hadden de diverse frakties, in te genstelling tot vroeger geen aan merkingen op het door het college Uitgebrachte advies en kan het col lege de vereiste verklaring van geen bezwaar aanvragen bij het college ran Gedeputeerde Staten. De door dat bedrijf ingediende bouwaan- vraag was bedoeld voor het uitbrei den van een opslaghal, voor zakgoed en bulk, inclusief het ver groten van het ketelhuis. Het colle is van mening, gelet op de mderzoeken door deskundigen, dat de overlast niet groter zal wor den maar eerder zal verminderen. Ook dat de hoogte van 10 naar 16 meter zal worden gebracht achtte het college aanvaardbaar. Zo werd dit voorstel zonder veel woorden aanvaard. BESTEMMINGSPLAN KOM OVERLOON Vanaf 10 juni 1993 heeft geduren de een maand het ontwerp-bestem- mingsplan kom Overloon ter inzage gelegen. In die termyn kon den schriftelijke bezwaren worden Ingebracht. Zowel van particulieren als bedryven en van de waterlei dingsmaatschappij werden bezwa- fen ingebracht. Voor dat het worstel groen licht kreeg van de pad waren de frakties meerdere malen aan het woord, werd twee maal schorsing gevraagd, terwyl la ter ook het college nog tyd voor peraad nodig had. Het college had Be ontwoorden op de bezwaren ge fundeerd onderbouwd, maar toch pad de raad nog twijfels. De meeste Foorden waren voor de uitbrei dingsmogelijkheden voor Plus Klus pan de Oploseweg, waar zelfs een (mandement van de raad werd in gebracht. Het voorstel om de toegestane vloeroppervlakte te verhogen van 10% naar 40% haalde de eind streep niet, omdat wethouder Lit- tens aanneming van dat amande- pent ontraadde. Een compromis prd gevonden om dat te brengen paar max. 25%. I Ibeh was aan verschillende be- praarmakers tegemoet gekomen werden ambtshalve al wijzigin- jen aangebracht, o.a. dat by het be iaardenhuis Huize Loon de zestien irgwoningen gebouwd kunnen irden. THEOBALDUSWEG tVoor het bouwrijp en woon rijp aken van een ontsluitingsweg n de Theobaldusweg in Overloon pelde de raad een krediet beschik bar van ƒ66.500,-. JOFFERSHOF Ook hier kwamen de diverse frak- les meerdere malen aan het woord ook hier moesten er weer schor ingen aan te pas komen, maar het irstel van het college om een be drag van ƒ250.000,- beschikbaar te stellen voor aanpassing en uitbrei ding van gemeenschapshuis Jof fershof in Vierlingsbeek haalde de eindstreep niet. De diverse frakties Waren wel overtuigd dat op korte iermijn iets moest worden gedaan en zeker met het kinderdagverblijf. 0°k is gedacht over totale nieuw bouw op langere termyn. 'Twaalf jaar lang is al gesold met de diverse gebruikers', zo stelde Rein Broeren. 'Er moeten nu maar eens spijkers met koppen worden geslagen'. Jan Koopmans van de PK-fraktie gebruikte harde taal aan het adres van het college. 'Het college heeft dat alles in de hand gewerkt en niet de politieke lef gehad om tydig die voorzieningen aan te brengen. De PK-fraktie proeft de teneur van het college: 'Wy weten wel wat er goed is en nu moet de raad maar slikken of stikken'.' Wethouder Ronnes had een ge heel andere mening, want in de di verse commissies is een oplossing van Joffershof aan de orde geweest en zyn ramingen gemaakt en zelfs door de werkgroep is gesteld 'Ga door met het plan'. Maar het college wilde ook wel het voorstel genoemd in variant A. aan de orde stellen. Dat hield in een bedrag van ƒ650.000,- voor verbou- wingskosten en ƒ108.000,- voor achterstallig onderhoud, maar dan wel met spoedige verbetering van de kinderopvang en buitenschoolse aktiviteiten. Maar dat wilde de raad weer niet. Die wilde alleen een bedrag van ƒ100.000,- nu beschikbaar stellen voor de realisering en niet het hele krediet, dat zou dan later aan de or de komen. Er was nog even verschil van mening welk voorstel het verst zou gaan, maar het college wilde nu een beslissing en bracht in stem ming het voorstel om nu ƒ100.000,- beschikbaar te stellen en later de rest. De raad was unaniem, maar de beide wethouders stemden tegen. Belangryk werd door de raad ge vonden dat nu onmiddellyk begon nen kon worden en dat de kinderopvang het onderdak zal krygen waarop ze recht hebben. Op vrijdag 19 november a.s., aan vang 19.45 uur precies, organiseert de Stichting Venray-Divinolandia een wyn-wild bridge-drive in Dans centrum Janssen, Raadhuisstraat 6 te Venray. De avond staat onder technische leiding van de heer J. Heinekamp, gediplomeerd wedstrijdleider NBB. By deze wed strijd zullen 'meesterpunten' ver strekt worden. De inschrijfkosten bedragen ƒ17,50 per persoon. Er kan op diverse nivo's worden ingeschreven, te weten: 1. Club bridgers.- A. Goede spelers; B. Redelyke spelers; C. Beginners. 2. Thuisbridgers. De prijzen bestaan uit wild, wyn, dinerbonnen, etc. De totale opbrengst van het in schrijfgeld komt ten goede aan de Stichting Venray-Divinolandia. Het inschryfgeld van deze bridge-drive is voor u dus een unieke mogelyk- heid om een lokaal derde wereld- projekt te steunen, en daarbij ook nog een prettige bridge-avond te hebben, en wellicht met een sma kelijke prijs naar huis te gaan. Daarnaast probei*en wy nog door middel van sponsor-bedragen de opbrengst van deze bridge-drive te verhogen. Voor degenen die het nog niet we ten: de Stichting Venray- Divinolandia steunt moreel, mate rieel en financieel het werk van de Overloonse Jacqueline Eibers in Di- vinolandia (Brazilië). Ook het Mini sterie van Ontwikkelingssamenwerking, de gemeente Venray en het Katholiek Vrouwen Gilde ondersteunen dit werk. Naast het goede doel staat ook een gezellige bridge-drive hoog in ons vaandel. Degenen die aan de bridge-drive willen deelnemen, verzoeken wy ƒ17,50 per persoon over te maken vóór 7 november a.s., dit in verband met het indelen van de spelers, op bankrek.nr. 64.15.92.094 t.n.v. Bridgedrive Stichting Venray- Divinolandia (gironummer CLBN 10.57.053). Op de overschrijving dient de speelsterkte te worden opgegeven (clubbridger A, B of C of thuis- bridger). 'Sprookjeskast', 'Het gebeurde 19 jaar geleden', 'Greetings from Po land', 'De jaren '40-'45', 'Sigaren' en 88 andere geheimen zijn weer te rug bij hun bezitters. U en ik zullen nooit weten wat er in de dozen zit en met het eindigen van de ten toonstelling '93 Geheimen' is ook de boekenplank met geheimen van Venrayse mensen uit het theehuis in het Odapark verdvoenen. We zijn benieuwd wat de Venrayse Kunst kring over t wee jaar uit de hoge hoed tovert Afgelopen zaterdag heeft burge meester Dittner van Vierlingsbeek de Koninklyke erepenning uit mo gen reiken aan SSS'18, de voetbal vereniging van Overloon. Dat gebeurde tijdens de afsluiting van de festiviteiten, bij gelegenheid van het 75-jarig jubileum van 'Sport Staalt Spieren'. Behalve de erepen ning kreeg de voorzitter van de club ook de bijbehorende oorkonde overhandigd. Een keuze uit de nieuwe studie boeken: Beekman, Peter: Spelenderwys op voeden van uw pup-, een nieuwe leermethode. Gaus, Martin: Hondemanieren: leer uw hond beter begrijpen. Mack, Lorrie: Laura Ashley wonen in landelijke stijl. Moatti, Claude: Op zoek naar het oude Rome: de geschiedenis van ontdekken, verzamelen, opgraven en bestuderen van het antieke Ro me vanaf de 15e eeuw tot heden. Nouwen, L.J.M.: Willibrord: verha len rondom de Ierse monnik (658-739) die het Christendom naar Europa bracht. Provende: Provence, Cote d' Azur en Corsica: reisgids. Verstegen, Jos: Roemenië (Domini- cus reeks). Watts, Lynda: Wenskaarten zelf maken. Handleiding met voorbeel den voor het vervaardigen van wenskaarten voor allerlei gele genheden. Wilt u uw peuter aanmelden by een van de vier Venrayse peu terspeelzalen? Dat kan by: De Paddestoel. Beukenlaan 6b, te lefonisch by Kitty van Nies: 89819. Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a, elke eerste maandag van de maand van 19.00 tot 20.00 uur. De Mierenhoop, Hubenhof 67, el ke eerste zaterdag van de maand van 10.00 tot 11.00 uur. De Blokkendoos, Kruidenlaan 162, elke eerste dinsdag van de maand van 16.00 tot 17.00 uur. Inschryving vanaf 2 jaar, plaat sing vanaf 2% jaar. Het inschryf geld is ƒ10,-. Postduivenvereniging De Vredes duif uit Venray organiseert op zater dag 6 en zondag 7 november a.s. in wijkcentrum De Kiosk in het Brukske een postduivententoon stelling. Behalve voor de deelne mende postduiven zyn er ook voor de bezoekers middels het rad van avontuur mooie pryzen te winnen. De deelnemende duiven, 3 tallen, zullen een zichtkeuring krygen, en dienen minimaal 100 pryskilome- ters gevlogen te hebben. De inleg bedraagt ƒ10,- per drietal. Op zaterdag kunnen de duiven van 10.30 tot 12.00 uur ingezet wor den. De tentoonstelling is geopend van 19.00 tot 20.00 uur, waarna de feestelyke prysuitreiking van de wedvlucht Groningen zal plaats vinden. Op zondag is de tentoonstelling vanaf 13.00 uur voor het publiek toegankelyk. De middag zal muzi kaal worden opgeluisterd door een joekskapel, zodat gezelligheid voor op staat. Er zullen ook deze middag diverse prijzen met het rad van avontuur te winnen zyn. Rond 18.00 uur, na de prysuitreiking, kunnen de duiven door de liefheb bers weer worden meegenomen. NAJAARSVERGADERING Overigens houdt De Vredesduif a.s. maandag, 1 november in haar verenigingsgebouw een najaarsver gadering. Deze vergadering is voor de leden zeer belangryk in verband met een stemming over de aanslui ting bij Oost-Brabant of Phoenix. Aanvang 20.00 uur. De voetbalgeschiedenis in Over loon gaat terug tot 1913. Tben speel den al enkele jongeren, onder leiding van kapelaan van der Lin den, het voetbalspel. Pas aan het eind van de eerste wereldoorlog, in 1918, kon een vereniging opgericht worden. Die vereniging, passend in de tyd Sport Staalt Spieren ge naamd, kende vooral de eerste ja ren veel suksessen. Vlak voor de Tweede Wereldoorlog werd het min der. Tydens die oorlog werd ook al het materiaal van de vereniging, in clusief het archieftnateriaal, vemie- tigd. Na de bevrijding werd met veel enthousiasme de voetbalaktivitei- ten weer opgepakt Het veld, dat in de oorlog veel had geleden, werd zo goed en zo kwaad als het ging opge lapt, zodat dit enigszins bespeel baar was. In 1948 kon zelfs een trainer worden aangesteld. De re sultaten werden daar vooralsnog niet beter van. In de zestiger jaren kon er een kleedlokaal worden aangeschaft. Het betrof weliswaar een oud kip penhok maar het funktioneerde. In 1968 maakte dit hok plaats voor een nieuwe kantine met kleedloka len en een nieuw veld. In de tachtiger jaren volgde de overgang van de vereniging, van het district Zuid I naar Zuid II, waar door de te spelen wedstrijden wat dichter by huis waren. Het eerste elftal speelt momenteel 4e klasse terwyl het eerste damesteam inter regionaal speelt, net onder de va derlandse top. De vereniging telt 360 leden (ongeveer 10% van de Overloonse bevolking). Daarmee wordt de belangryke plaats, die SSS in Overloon inneemt, nog eens on derstreept. Toilet werd doorgetrokken Tben woensdagavond een 27- jarige bewoonster om 19.00 uur te rugkeerde in haar woning op de Aronskelk, hoorde zy dat boven in de hal het toilet werd doorgetrok ken. Ze had de woning om 17.45 uur verlaten en wist dat er niemand thuis kon zijn. Ze ging haar man halen en beiden gingen ze de wo ning binnen, maar konden geen in breker of insluiper ontdekken. Wel was een goed verstopte envelop met daarin ƒ1.000,- verdwenen. Omdat er geen sporen van braak te ontdek ken waren, vermoedt de politie dat de dader met gebruikmaking van een ijzerdraadje de voordeur heeft weten te openen. Het advies werd gegeven om de deuren van inbraak werende sloten te voorzien. Politie verzoekt getuigen zich te melden Maandagmiddag omstreeks 14.15 uur wilde een 41-jarige uit Ilegel- som afkomstige bestuurster van een personenauto, komende uit de richting Venlo, op de Deumeseweg de afslag Leunen nemen, maar doordat naast haar op de afslag een personenauto reed, was dat onmo gelijk. Uit de tegenovergestelde richting naderde een vrachtauto en omdat zy mogelyk op de middenas van de weg reed, raakte die haar auto. Het lukte de automobiliste haar auto onder kontrole te hou den. Toen ze stilstond en enigszins van de schrik bekomen was, ont dekte zij dat de linkerkant van haar auto behoorlyk beschadigd was. De vrachtauto reed, zonder dat de identiteit kon worden vastgesteld door. Volgens de politie kan het ook zyn dat die bestuurder niets heeft gemerkt. Tbneinde een juist beeld te kry gen van de toedracht van dit onge luk wil de politie gaarne in kontakt komen met die bestuurder of even tuele getuigen. ZWEMMEN Zaterdag 16 okt. zyn we met ne gen zwemmers naar Breda geweest. De zwemvereniging van Breda orga niseerde het jaarlijkse zwemtoer- nooi. Na een kort openingswoord begonnen om 10.45 uur de wed- stryden. Het was een goed georga niseerd toernooi en het verliep vlot. Alle deelnemers deden goed hun best. Na afloop kreeg iedere deelne mer een certificaat met de tyden die door hen gezwommen waren en-;' een aandenken mee naar huis. Voor meer informatie over de In validen Sportclub kunt u kontakt opnemen met J. Jenniskens, tel. 04780-11642. Uitslagen A-poule: Vrybuiters-Doe De La Toe 6-6 Coopmans-Heyco 4-10 De Wallies-Twenty Fouty 0-12 KZO-Itam Putih 3-9 Heren-zondagkompetitie: Wilmsen/Gillissen- Berkens/Verschuyten 4-7 Janssen/Jochems- Droessen/Gielens 9-0 V.d. Hurk/Thuyls- Wilmsen/Bruysten 0-9 Bastiaans/Hermsen- Altink/v. Dijck 9-0 Kompetitieopgave 1994 De inschryving voor zomerkom- petitie 1994 staat nog open tot 6 nov. Wellicht zyn er onder onze le den nog personen, die twyfelen of ze wel kunnen deelnemen en zyn ze ook niet volledig op de hoogte van de verschillende kompetitie- vormen en mogelijkheden. In prin cipe is er een kompetitievorm voor iedereen. Mocht men vragen heb ben, neem dan kontakt op met het sekretariaat, tel. 86274. Vandaar kan men u zeker op weg helpen. Nieuwe leden Voor aspirant tennissers, die geen lid zyn van een vereniging, maar in april toch wensen te spelen in een kompetitie is het NU tyd om zich aan te melden. Men kan zich aan melden by het sekretariaat: Gerrit Schoonderbeek, Pr. Bemhardstraat 5, tel. 86274. Bij de aanmelding dient een zwartAvit pasfoto te wor den overlegd. Laat u dus niet de kans ontgaan om het volgend jaar vanaf het begin prestatief te tennis sen. Meldt u nu - vóór 6 november - aan; bovendien profiteert u van de speciale wintermogelijkheden, die TC Rodhe te bieden heeft Winkeldief kreeg berouw Maandagmiddag omstreeks vijf uur betrapte personeel van de op het Gouden Leeuwterrein gevestig de doe-het-zelf-zaak, dat een man de zaak verliet met onder zyn leren jas een veiligheidslamp ter waarde van ƒ239.-. Een personeelslid hield de man op het parkeerterrein aan en vertel de dat de man moest wachten om dat de politie was gewaarschuwd. Maar daar wachtte de man niet op en hy liep naar zyn auto en reed weg, zonder dat zyn identiteit kon worden vastgesteld. Tben de politie arriveerde kon wel het kenteken nummer worden doorgegeven. Tbt grote verbazing van de Ven rayse politie konden, toen bekend was dat de dader uit Helmond af komstig was, de Helmondse colle ga's al mededelen dat de man. 25 jaar, aangifte had gedaan by de Hel mondse politie dat hy zich in een zaak in Venray had schuldig ge maakt aan winkeldiefstal. De Helmondse politie maakte proces-verbaal op. Uitslagen klasse 1: Uitslagen: Oostrum-Inalfa 1 6-4 Areh.b. Lerou-Elbar 7-3 Stand: 1. Oostrum 3-18 2. Red Stars 1 2-14 3. Wjjama '2-13 4. Ster Kaasshop 2-10 5. Areh.b. Lerou 2-10 6. Inalfa 1 2- 8 7. Elbar bv 3- 7 Uitslagen klasse 2: Dekker Parket-HV Bisschops 1-9 De Meppers-TSG 7-3 Red Stars 2-HV Bisschops 7-3 De Meppers-SVCB/VvGI 4-6 Stand: 1. Red Stars 2 3-21 2. HV Bisschops 3-19 3. SVCB/VvGI 1 3-16 4. IS Venray 1 2-14 5. De Meppers 3-13 6. Dekker Parket 2- 9 7. TSG 2- 6 8. Red Stars 3 2- 2 Uitslagen klasse 3: NLW Bedryven-The Stars 1 10-0 Inalfa 3-C&S Keukens 2 10-0 The Stars 2-IS Venray 2 7-3 Inalfa 2-C&S Keukens 1 6-4 Stand: 1. NLW Bedryven 2-20 2. Inalfa 2 2-15 3. C&S Keukens 1 2-12 4. The Stars 2 2-11 5. Inalfa 3 2-11 6. The Stars 1 2- 6 7. IS Venray 2 2- 3 8. C&S Keukens 2 2- 2 elke week nieuws Donderdag 28 okt: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Nieuws, aktualiteiten en het lokaal weerbericht. Met o.a. Liesbeth Lu- cassen in gesprek met Wim Verhey- .pn van de Milieu Vereniging Land van Cuijk over het grondwateron- derzoek in de gemeente Venray. Vr^dag 29 okt: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 18.00-19.00u: 'Natuurlijk in de tuin'. Tuintips door tuin- en landschap- sarchitekt Frits Ruyten. U kunt uw vragen zowel schriftelyk vooralf als wel mondeling gedurende het pro gramma aan Frits Ruyten voorleg gen! Adres: Raadhuisstraat 18,5801, 5801 MA Venray. Telefoon studio: 27269. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en weerbe richt voor het weekeinde. Zaterdag 30 okL: 12.00-14.00u: Weekendkalender. In formatie, evenementen, boeken nieuws, filmnieuws, videonieuws, schouwburgnieuws en de radiova- katurebank. 14.00-16.00u: Cocktail. 16.00-18.00u: Jo on the road again. 18.00-19.00u: Peelgrass, Country- muziek en informatie met Rein Wortelboer. 19.00-20.00u-. Stopwatch - een voor uitblik op het sportgebeuren van zondag. Zondag 31 okL: ll.00-13.00u: Verzoekplatenpro- gramma. Voor uw verzoekjes kunt u bellen naar de studio, tel. 12362. 13.00-15.00u: Ruben in de middag. Informatieve chaos met Ruben de Jong die o.a. een bezoek brengt aan de open dag op het Vincent van Gogh Instituut. 15.00-18.00u: Sport Magazine. Rechtstreekse verslagen, kommen- taren en uitslagen van wedstryden. 18.00-19.00u: YOVEL - hét jongeren programma van Omroep Venray. Maandag 1 nov.: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie. lokaal nieuws en weer bericht. 20.00-21.00u: Peelgrass, Country- muziek met veel informatie. Dinsdag 2 nov.: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8 Lokaal nieuws en weerbericht. 20.00-'21.00u: Rock and Roll all fla vor. Muziek uit de jaren vyftig met Tbn Lemmers. Woensdag 3 nov.: 13.00-14.00u-. Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie. lokaal nieuws en weer bericht. 20.00-2l.OOu: Verzoekplatenpro- g ram ma met oa. het 'Ven rods ke- tierke'. tel. studio 27269. 21.00-2'2.00u: Muzikaal thema programma, pres. VOS. Omroep Venray is te beluisteren via de ether op de FM 90.2 Mhz. en via de kabel op 102.6 Mhz. Voor in formatie kunt u sehryven of bellen naar: Cees Matthyssen, Denne noord 18. 5801 SV Venray. tel. 04780-13656. fax 04780-87598. Vernielingen aan geparkeerde auto's Het afgelopen weekend werden vernielingen aangericht aan een aan de Hooipas in Leunen gepar keerde auto van een inwoner van Leunen. Diepe krassen waren aan gebracht in de zykanten en de mo torkap. terwyl op het dak kruisen waren ingekerft. De kentekenverlichting van een aan de Handclstraat geparkeerde auto van een Ven ray naar was door bruut geweld vernield. Een inwoner van Venray had za terdagmorgen zyn auto aan de Om loop geparkeerd. Tben hy een half uur later by zfin auto terugkeerde ontdekte hy dat er diepe krassen in het voor- en achterspatbord waren aangebracht Dadertjes achterhaald De daders van de vernieling van een ruit aan de sportzaal van het Bosehveldeollege zyn aangehou den. Het bleken twee jongens van 11 en 12 jaar te zijn. Ze hebben be kend de ruit kapot te hebben ge gooid. De ouders zyn voor de aangerichte schade aansprakelijk gesteld. Verduistering van videospelen Een videotheekhouder uit de Henseniusstraat heeft by de politie aangifte gedaan van verduistering van een convent en zeven videospe len. Hy had deze aan een inwoner verhuurd en dat moest 14 oktober zyn terugbezorgd. Omdat de huur der niet kwam opdagen, deed hy aangifte by de politie. De huurder is bekend en tegen hem zal de politie proces-verbaal inzake verduistering opmaken. De waarde van de ge huurde goederen bedraagt ƒ800,-. Diefstal auto's Een 28-jarige inwoner parkeerde donderdagavond om 10 uur zyn gryze Volvo personenauto op de parkeerplaats bij sporthal De Wette- ling. Tben hy om 00.45 uur vrijdag nacht op de parkeerplaats terug keerde bleek zyn auto verdwenen te zyn. In de nacht van vrijdag op zater dag werd een BMW 320 I Cabriolet gestolen ten nadele van een 57- jarige Venrayse. Zy had haar auto voor haar woning aan de Rozema rijn geparkeerd. De auto heeft een waarde van ƒ80.000.-. Snelheidskontroles Donderdagmorgen hield de poli tie van 09.30 tot 12.00 uur snel heidskontroles. Tydens de kontrole op de Beekweg bleken er in een half uur twaalf voertuigen te passeren en daarvan reed maar één bestuur der te hard, 106 km per uur. Op de Peelweg tussen Ysselsteyn en Vredepeel passeerden 178 voer tuigen de kontrole; 33 reden te hard. Hier was de hoogste snelheid 134 km per uur. Alarm werkte goed In de nacht van zaterdag op zon dag ging het auto-alarm af van de auto van een 19-jarige inwoner, die hy had geparkeerd by zijn woning aan de Puttenweg. Om 0.50 uur ging het alarm af en de eigenaar was bin nen twee minuten ter plaatse, maar toen was de dader al verdwenen. Wel vond hy een haak tussen het rubber van de auto. waardoor het alarm in werking was gesteld. Of de dader heeft willen inbreken of de auto heeft willen stelen kon niet worden vastgesteld. I)e schade bleef beperkt dankzij het alarm. Inbraak in personenauto Zondagmorgen ontdekte een in woner van Ysselsteyn dat er was in gebroken in zyn personenauto die aan de Kivietweg was geparkeerd. Omdat de auto eerder betrokken was geweest by een aanrijding was de voorruit vernield en had hy die afgedekt met een stuk plastic. Het plastic was stuk gesneden om in de auto te komen. De radiocassettespe- ler, «I-wisselaar, twee luidsprekers en drie versterkers werden ont vreemd. Vernielingen aan scholen Tydens de herfstvakantie werden aan de basisschool De Fockepot in het Brukske vernielingen aange richt. Een ruit van 2.5x2 meter was kapot en de afrastering over een lengte van enkele meters vernield. De ruit was met een steen inge gooid. want die steen lag binnen in de school. Aan de basisschool Den Bongerd aan de Eikenlaan werden ook ver nielingen aangericht Een zitbank, afrastering en de deur van de ber ging werden vernield aangetrofiën. Dure fles sherry Een 50-jarige Venrayse werd in een supermakt in Veltum op heter daad betrapt nadat ze een fles sherry, die zij tussen haar bood schappen had gezet niet had afge rekend. Zy werd aan de politie overgegeven, die haar na verhoor en opmaking van proces-verbaal weer naar huis stuurde. Poging tot inbraak Goed hang- en sluitwerk heeft mogelyk een inbraak in een wo ning aan de Boudcwijnhof kunnen voorkomen. Er was getracht de loopdeur van de garage te forceren, maar dat is niet gelukt. Wel zit de eigenaar met de schade die veroor zaakt werd by tie poging.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 15