De Keg houdt bazaar Bezetting basispolitiezorg distrikt Venray bekend n 1994 Open Nederlands lampioensehap Run Bike Run naar Venray Museum 't Freulekeshuus ontvangt ƒ2.500,- van het Anjerfonds HYPOTHEEK? ét* Volop prijzen bij Rondje Venray Rabobank Q 'Met het oog op '93 Geheimen' CDA wil bijdrage NLW niet verhogen Receptie LRV Ons Genot Nieuwe banenkrant Lezing lama in Venray Nieuwe huidver zorgingsstudio in Venray Praat in ieder geval eerst met de Rabobank! Rabobank. Aangenaam. Expositie lijstenmakerij Derikx Popconcert in Vierlingsbeek Kollekte voor verstandelijk gehandicapten Wie kan helpen? EEL EN MAAS Donderdag 7 oktober Pagina 9 Openbare basisschool De Keg »udt zondag 10 oktober een jeterse bazaar. School en schooi en worden tussen 11.00 en 1,00 uur veranderd in een larktplaats ergens in een Ara- sch land. De bazaar is de schouwplaats lor allerlei aktiviteiten. die leer- Bchten, ouders en gasten van bui- n ten toon spreiden en die zyn •richt op de kinderen. Zy worden itrakteerd op een poppenkast- jorstelling, een grabbelton en er is n spellen- en kledingmarkt Een jsterse sprookjesverteller neemt kinderen mee op een tocht door 101-en-één-nacht Kinderen en iders verkopen zelfgemaakte Hilletjes. Er is gezorgd voor osterse) muziek en de hapjes en anlye hebben ook allemaal een ■iëntaals tintje. In diverse kraampjes zijn kreatie- professionals en handige ouders zien. die onder meer potten bak en, zeefdrukken en papierkunst maken. De zeefdrukkers brengen bijvoorbeeld het beeldmerk van 'de Keg' aan op linnen tassen. De pot tenbakker geeft demonstraties en verkoopt ook zelfgedraaid aar dewerk. Kinderen die een zieke pop of knuffel hebben mogen die mee brengen. De poppendokter maakt ze weer beter, terwijl de kinderen zich kunnen laten schminken of toekjjken hoe de mysterieuze fakir een Oosterse schone zal hypno tiseren. De bazaar is de eerste aktiviteit in het kader van het jubileum van de Keg De openbare Jenaplan-basis- school bestaat dit schooljaar 20 jaar. Dat wordt het hele jaar door ge vierd met festiviteiten, die in het te ken staan van 'sprookjes'. Ook de bazaar past in dit beeld. Bovendien is deze eerste aktiviteit bedoeld om geld in te zamelen om de feestelijk heden in de rest van het jaar te be talen. Tussen 11.00 en 14.00 uur zyn alle leeftijden welkom op 'de Keg' aan de Blauwververstraat 18. Aan de maandenlange onzeker- Bid omtrent de bezetting van de isispolitiezorg in het distrikt Ven- ay is maandagmorgen een einde •komen, toen de voorlopige plaat- ng bekend werd. staat vast dat de basispolitie- ng in het distrikt Venray zal be gan uit 39,5 formatieplaatsen. In de voorbereidingsfase, die nu ongeveer een jaar duurt zyn leds zeven personeelsleden van de aneentepolitie Venray vertrokken elders in het distrikt Noord te orden ingezet. Er zullen er nog ze- m volgen die, of een andere funk- b bebben gekregen, dan wel in ander distrikt binnen de regio uord worden ingezet Om die verschuivingen op te van- in zullen er negen politiemensen nuit de regio naar het distrikt mray worden overgeplaatst. Ook zullen er in de toekomst vyf perso neelsleden van de administratie naar elders worden overgeplaats. De nog tot het Veniayse korps be horende personeelsleden zijn over het algemeen tevreden met hun plaatsing, hoewel er enkelen zyn die er moeite mee hadden dat ze niet op die plaats die zij hadden ver wacht werden herplaatst. De ver wachtingen dat het distrikt Venray minder personeel zou krijgen voor die basispolitiezorg is niet uitgeko men en is zelfs iets hoger uitgeval len. Ook zijn er nog enkele agenten die een tijdelijke funktie krijgen gezien hun leeftijd. Degenen die menen dat ze met hun plaatsing te kort zijn gekomen, krygen nog de gelegenheid bezwaar te maken te gen hun plaatsing. Op 19 november a.s. volgt de defi nitieve plaatsing. Op 24 april 1994 wordt in en m Venray het Open Nederlands ampioenschap Run Bike Run ge- ouden. De stichting Triathlon Ogio Venray mag deze wedstrijd rganiseren. Trainer/organisator Dhn RaadscheLders is in onder- andeling om een aantal Europe- les topatleten naar Venray te alen. Tydens het wereldkampioen- ïhap halve marathon, afgelopen idag in Brussel, heeft de Venray- trainer kontakten gelegd met ïn aantal buitenlandse coaches, aadschelders heeft geode hoop op in internationaal sterk veld, van- Mishandelingen Maandagavond omstreeks 20.00 ur werd in de Hofstraat een Je jongen door drie jongens iet een fiets klem gereden, waarna et drietal de jongen sloeg en espuwde. De jongen heeft hiervan inglfte gedaan inzake mishande- ng. Aan de hand van de signale- lenten hoopt de politie de drie mgens te kunnen achterhalen. Maandagmiddag werd op een Jortterrein in Leunen een 10- rige jongen, die daar aan het voet- allen was, lastig gevallen door een udere plaatsgenoot. Die was het er iet mee eens dat daar gevoetbald wd en trok de jongen aan zyn be ien. De jongen kwam ten val, met Ün hoofd tegen een paal. Dinsdag de jongen zich onder medi- che behandeling stellen. De oude- ejongen kon worden achterhaald n zal voor die mishandeling ter erantwoording worden geroepen. Onder invloed in de nacht van maandag op dins- g de politie op de Deumese- fcgeen auto ryden die een zodanig (jgedrag vertoonde dat men een nderzoek instelde. De bestuurder een 42-jarige inwoner van feerlo te zyn. Bij een rèchterlyk !®nis was hem eerder de rijbe- "figdheid ontzegd. De auto bleek erder niet verzekerd te zijn en niet ^K-gekeurd. Ook bleek de bestuurder weer on- 'er invloed van alkohol te verke nt Hem werd een bloedproef fenomen. Met een rjjverbod en aanzegging 21 inzake het rijden onder invloed D de andere overtredingen proces- erbaal zal worden opgemaakt fcrd hjj huiswaarts gezonden. Inbraak in garage Q inwoner deed aangifte van *"aak in zyn garage by zijn wo- aan Florishof. Uit de garage wden een damesfiets, een corn er, elektrische gereedschap- ontvreemd en uit de diepvries erden etenswaren meegenomen. wege het prijzengeld van 25.000 gulden en de aandacht die het eve nement op TV zal krijgen. Volgens Raadschelders heeft de Nederland se Triathlonbond (NTB) de aanwe zigheid van tv-camera's toegezegd. In 1995 wordt in Venray wellicht de Nederlandse loop in het Power- man Circuit afgewerkt De organisa tie heeft de interesse bij de Venrayse triathlonvereniging voor dit evenement gepolst Het Power- man Circuit bestaat uit loop- wedstrjjden in Nederland, Duits land, Zwitserland, Frankryk, Groot-Brittannië, Amerika, Zuid- Afrika en Japan. Opname in het cir cuit kost een organisatie circa 30.000 dollar, (ruim 55.000 gulden). De CDA commissieleden Maat schappelijke Zaken hebben zich af gelopen dinsdag tegen een verhoging van de bijdrage aan de NLW uitgesproken. B. en w. wilden de gemeentelijke bijdrage verhogen met ƒ62.000,-, waardoor de NLW haar reserves tot het maximum kan aanvullen. De NLW had hierom gevraagd omdat voor de komende jaren de resultaten lager worden begroot. Dhr. Vereyken van het CDA vond het wat voorbarig om dit bedrag nu al vast te leggen. Hy wilde daarvoor eerst de gemeentelijke kerntaken- discussie (wat behoort wel tot de ta ken van de gemeente en wat niet), afwachten. Wethouder De Loo was het niet met haar partijgenoten eens. 'De ge meente is eindfinancierder van de NLW. Gezien de toekomstverwach ting van de NLW is er geen ontko men aan deze bijdrage. Als we nu te zuinig zyn, dan komen we elkaar straks dubbel en dwars tegen', aldus de wethouder. Zy voegde er aan toe dat Venray zich nog gelukkig mocht prijzen met een financieel gezond NLW-bedryf. Elders in den lande is dat wel anders. Dhr. Vereijken was echter van mening dat ook andere sectoren in de toekomst "barre tyden' tegemoet gaan. 'Ook daar moeten we er reke ning mee houden dat dat tot extra uitgaven leidt'. Daarom willen wij nu een voorbehoud maken. De wethouder gaf aan dat het CDA hier in de begrotingsbehandelin op terug kon komen, omdat daar uit eindelijk wordt beslist of deze bij drage toegekend zal worden. Tijdens de Limburgse kampioen schappen op 29 augustus jl. te Seve- num behaalde het achttal van de Landelijke Ruitervereniging Ons Genot in de klasse Midden de kam pioenstitel. Hen wordt een receptie aangebo den op vrijdag 8 oktober a.s. in Zaal 't Veule te Veulen. U bent van harte welkom tussen 20.00 en 21.30 uur. Daarna is er een gezellig samenzijn. Vorige week donderdag is de eer ste editie verschenen van de Banenkrant Actueel. Deze banen krant is een uitgave van de Arbeids voorziening Noord- en Midden Limburg en Uitzendbureau Start. De atleten Carla Beurskens en Har Pollen bezorgde die dag al lopende de eerste editie by alle arbeidsbu- reau's in de regio. Deze banenkrant is een tweewe kelijkse uitgave waarin actuele in formatie over vacatures, scholing, projekten en andere zaken voor werkzoekenden aan bod komen. Het eerste nummer zal ook huis- aan-huis verspreid worden. De vol gende nummers zyn gratis af te ha len by de arbeidsbureaus, de vestigingen van Start en by uitke rende instanties. Van het Aiyerfonds in Limburg ontving geschied- en oudheidkun dig museum 't Freulekeshuus een bedrag van ƒ2.500,-. Het geld is bestemd voor het conserveren en onderhouden van een dertiental beelden, afkomstig uit veld- en muurkapellen in de gemeente Ven ray. Via de Stichting Kruisen en Kapellen heeft het museum voor enkele jaren terug een aantal origi nele beelden verworven, die vroe ger in veldkapellen hebben gestaan. Deze beelden zyn in de ka pellen vervangen door replica's. De originele beelden stammen uit de 15e eeuw en later. Zy hebben eeuwenlang weer en wind getrot- De jeugdige lama Lobsang geeft zaterdag 9 oktober een drietal lezin gen in de Clockert De aanvangstij den zijn 10.30, 14.00 en 18.00 uur. De lezingen zijn in het Engels, maar worden direkt vertaald in het Nederlands. De lezingen van lama Lobsang (34) gaan over thema's als de onme telijke liefde, mededogen en gelijk moedigheid in relatie tot Self Healing. De bijeenkomst wordt ge organiseerd door de Lama Gangshe World Peace Foundation Self Hea ling Study Group Holland. De en treeprijs bedraagt voor leden ƒ7,50, niet-leden betalen ƒ10,-. Sinds 1 september is op Kenne- dystraat nr. 16 een nieuwe huidver zorgingsstudio gevestigd. Maijan Syben-Berings heeft zich daar ge vestigd met een studio waarin men terecht kan voor diverse indivi dueel vast te stellen huidverzorgen- de behandelingen. Verder kan men by Marjan Sjjben terecht voor wim pers en wenkbrauwen verven, ma nicure, epileren, harsen etc. Marie Cohn is het make-up merk dat volgens Marjan Syben garant staat voor een perfekte make-up. of het nu gaat om een schitterende make-up alswel om een eenvoudige natuurlyke make-up. Huidverzorgingsstudio Maijan Syben-Berings is verder officieel depositaire van het mark Babon, een zeer professionele en uitgebrei de serie huidverzorgende produk- ten. Babon heeft zowel eenvoudige doeltreffende als specifiek problee- maanpakkende produkten in haar assortiment. Kortom, een bezoek aan de huid verzorgingsstudio Marjan Syben- Berings is een ontspannende maar ook verkwikkende ervaring met als resultaat een schitterende heerlijke voelende verzorgde huid. Nederlands grootste hypotheekverstrekker scherpe tarieven •Ar deskundige en persoonlijke advisering voor uw hypotheek op maat seerd. Daardoor zyn ze nu aan een grondige restauratie toe. Dit en het risiko van vernieling zijn aanlei ding geweest om de beelden te ver vangen en in het museum onder te brengen. Door deze schenking van het An jerfonds kan nu een begin gemaakt worden met de opknapbeurt van de beelden. Het Restauratie Atelier Limburg in Kerkrade gaat de beel den grondig behandelen, zodat de ze voor de toekomst behouden blijven. De beelden in de oude staat zyn nog tot januari te bezichtigen, waar na ze voor enkele maanden naar Kerkrade gaan. Van vrydag 8 tot en met zondag 10 oktober wordt in galerie en lijstenmakerij Derikx in Horst een expositie gehouden. Te zien zyn onder meer aquarellen van de Horsterse Lisa Bartsch en olieverf- schilderyen van Rick Theunissen en Jan van Kempen. Tevens worden er demonstraties gegeven van pro dukten van het Engelse merk Dale Rowney. De openingstijden van de exposi tie zyn vrydag van 10.00 tot 21.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. U vindt galerie- lystenmakerij Derikx aan de Albert Schweitzerstraat 31 in Horst, in de buurt van zwembad 'de Berkel'. Winkeldiefstal Dinsdagavond even voor sluiting van een winkel in elektro-artikelen in de Schoolstraat hebben twee mannen waarvan het signalement bekend is, een magnetron meege nomen. Toen het personeel dat merkte hebben ze nog getracht de personen te achterhalen, echter zonder sukses. Overigens kwamen er in de loop van dinsdag by de politie enkele meldingen binnen dat twee perso nen zich verdacht zouden hebben opgehouden in enkele winkels. Zoekaktie van de politie heeft geen resultaat opgeleverd. Aan de hand van het signalement kunnen dat de twee mannen zijn geweest die de magnetron hebben gestolen. In een vergadering van de winke liersvereniging die maandagavond werd gehouden gaf de politie advie zen hoe te handelen als er een win keldiefstal, een overval of een greep in de kassa plaatsvindt In ieder ge val NIET de held spelen maar zich rustig te gedragen, want men moet niet vergeten dat een overvaller gespannen is en daardoor iets kan doen wat fatale gevolgen kan heb ben. Daarna zo spoedig mogelijk de politie bellen. Ook werden, door de deskundige van de politie, adviezen gegeven omtrent beveiliging van de zaak. Dertien Venrayse dealers houden show Ook zondag open Auto's kopen kun jc overal, laten we eerlyk zyn. Maar er zyn gewoon plaatsen waar dat gemakkelijker kan en waar je een concentratie hebt van gerenommeerde automo bielbedrijven. Venray is zo'n plaats. De gezamenlijke Venrayse Automo biel- en Garagebedrijven (VAG) ma ken het u de komende week nog eens extra aantrekkelijk, want van 7 tot en met 16 oktober geven de dealers, aangesloten by de VAG weer het jaarlijkse Roncjje Venray. Als chocolaatje op de feesttaart geldt de open dag op zondag 10 ok tober. De pryzen van dit festijn wor den zaterdag 16 oktober verdeeld tydens een feestavond in De Sprank. Op vrydag 8 oktober as. vindt in het Vierlingsbeeks jongerencen trum Gryphus een concert plaats ran Jan Paul van der Mey Band. Na twee lp's. twee cd's. een mint ed, diverse singles (Sylvia, Ze weten veel meer van je dan je denkt. Blau we transistorradio), twee keer winst in de VPRO-coverwedstryd en di verse radio- en televisie-optredens is Jan Paul van der Mey geen onbe kende meer in de vaderlandse pop wereld. Ook op het podium heeft Van der Mey en zyn uit de Umond afkomstige band inmiddels naam gemaakt. Als songsmid staat Jan Paul van der Mey garant voor een tragi-komisch repertoire vol monte re liecijes. Absurd, stevig, overtui gend en vooral recht voor zyn raap. Dat wordt dus lachen met een traan, huilen met een lach en voor al genieten van goede rock 'n roll (waarvoor zelfs Frits Spits is ge vallen). Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. Het concert van Jan Paul van der Mei>Band begint om 22.30 uur. De entree bedraagt ƒ5,-. Van 11 t/m 16 oktober is er weer de jaarlykse kollekte ten behoeve van mensen met een verstandelijke handicap. De vereniging van ouders van geesteljjk gehandicapten in de ze regio verzorgt ook dit jaar weer die kollekte. De opbrengst wordt ge bruikt om talloze voorzieningen te realiseren. Voorzieningen, met na me in en om het huis. Ook wordt de opbrengst gebruikt voor voorlich ting, advies en (praktische) onder steuning. zoals thuishulp, weekend- opvang en gast-ouderprojekten. Daarmee kan de intensieve zorg van verstandelijk gehandicapten thuis worden verlicht. Ook als u geen kollektant aan de deur krygt, kunt U deze kollekte steunen door een bedrag over te maken op giro 1122222 Ln.v. Stich ting NKGG te Utrecht De glimmende auto's in de show rooms van de aangesloten dealers van de Venrayse Automobiel- en Ga ragebedrijven krygen nog eens ex tra glans door Rontjje Venray. Meer dan 500 occasions wachten op een nieuwe eigenaar. Wie van 7 tot en met 16 oktober een van die auto's koopt (vanaf ƒ7500,-, de Bovag- garantiegrens) maakt kans op een korting van ƒ100,- tot maar liefst ƒ2.500.-. Hoe hoog die korting is, dat wordt pas tjjdens de feestavond in De Sprank bepaald. Op een.ludieke manier, dat is de Venrayse dealers wel toevertrouwd. Er z(jn vijftien geldprjjzen te verdienen. Maar het is zeker niet zo dat iemand met lege handen naar huis zou kunnen gaan. Er is voor iedereen een prjjs. want wie geen geldprijs wint. gaat zonder meer met een bijzondere fo tocamera naar huis, waaraan ook weer een prys verbonden is, die be kend wordt gemaakt b(j het vol gend Roncjje Venray. Het enige wat de kopers van de occasions hoeven doen. is die bewuste zaterdag naar De Sprank te komen met het deel- nameformulier. De show by de dealers is geopend tjjdens de normale openingsuren van de garagebedrijven. Op de vrij dagen zijn de dealerbedrijven ge opend tot 21.00 uur. Tijdens de show op zondag is de openingstijd van 10.00 tot 17.00 uur. U kunt overigens ook nog een reischeque ter waarde van duizend gulden verdienen. De Venrayse dea lers houden namelijk in samenwer king met de Bovag en Vry Uit Autovakanties een aktie onder het motto: 'Wie hier om vraagt, kan ge rust vertrekken". Deelnemers ma ken kans op een Vry Uit-reischeque met het Bovag-garantiebcwijs dat ze by de Venrayse autobedrijven krygen. Met deze aktie wil Bovag nog eens de extra aandacht vestigen op haar garantiebewijs, dat onlangs een nieuw modern uiterlijk heeft ge kregen. Inhoudelijk is er niets aan het garantiebewijs veranderd. Het Bovag-garantiebewys geeft u de ze kerheid dat u met een gerust hart kunt vertrekken, want de auto die u kocht is van een gegarandeerde kwaliteit. Mocht er onverhoopt toch iets niet in orde zijn, dan wordt «lit snel en vakkundig opgelost DRIEDIMENSIONAAL En het houdt nog niet op. Evenals vorig jaar worden camera's uitge deeld aan de kopers van een auto tydens Rondje Venray. Bijzondere camera's want de foto's daarvan zyn driedimensionaal, dus met diepte erin. Wie een foto opstuurt maakt nog eens kans op een extra prijs. Overigens zyn onlangs de prijswin naars van het vorig Rondje Venray bekendgemaakt Drie fietsen en ze ven troostprijzen verwisselden van eigenaar. Voor de deelnemende dealers ver wijzen wy u naar de advertentie el ders in dit blad. By elk van deze dealers is een routebeschrijving en totaal occa sionoverzicht verkrijgbaar voor de overige automobielbedrijven. Enige tijd geleden werd bij een fa milie in Venray deze foto in huis ge vonden. Nadat hun ouders overle den waren gingen de kinderen de inboedel uit de woning halen. Daar bij werd bovenstaande foto gevon den. Deze zat achter een andere foto in een lyst Niemand van de familie kent echter de mensen die op de fo to staan. Zy zouden wel graag te we ten willen komen om wie het hier gaat Aan de kleding en het kapsel te zien, is de foto eind jaren zestig, begin jaren zeventig gemaakt Mensen die meer weten over de personen op deze foto, kunnen kon- takt opnemen met tel. 04781-41938. Na het sukses van vorige exposi ties in OJC Dingus besluit dit jonge rencentrum om dit jaar weer een tentoonstelling van aankomend ta lent te presenteren. Deze expositie gaat heten 'Met het oog op '93 Ge heimen'. De expositie is gepland op zater dag 16 en zondag 17 oktober, dus niet op 9 en 10 oktober zoals eerder vermeld werd. Een drietal bekende kunstenaars zullen zondagmiddag 17 oktober aanwezig zjjn om alle kunstwerken te bekyken. Richt de Kunstkring Venray zich op beroepskunste naars. zo wil OJC Dingüs zich rich ten op amateurs. Iedereen die dit thema aanspreekt kan zich hier voor opgeven. Dus. heb J(j een 'ge heim' in de vorm van een schilde- r(j, werkstuk, gedicht of andere eigen creatie, bel ons dan. tel. 04780-83293, vragen naar Tbn. Piet of Cecile. Benzinediefstal Door forcering van de tankklep was ongeveer 40 liter benzine over geheveld uit de benzinetank van een aan de I'avanestraat geparkeer de personenauto.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 9