50%* W- ,1|spetters flBEnn® Gokkasten verdwijnen uit Venrayse cafetaria's 'Storm in glas water' Nieuwe deken kreeg warm welkom korting thomassenE f 4 IMrt'KHiH 't ROEKENBOSCH 't Roekenbosch woonhuis ini v.d. Leur Groot in jonge mode tijdelijk slechts 4.995,- matinicuë 'n Originele 'Leolux' 2V2 2-zits combinatie in prachtige Ploeg stof Direkteur woningbouwvereniging over asbest bij cv-ketels: 'Het liefst ook uit de café's' DONDERDAG 7 OKTOBER 1993 Nr. 40 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG AN i Hotel Restaurant ASTERIA nodigt u uit voor... zondag Heerlijk genieten van een uitgebreid buffet met koude en warme specialiteiten zoals, Hors d'Oeuvres, fijne vissalades en frisse groentesala des Heerlijk warme vleesschotels met rijst en aardappelgamituren. Ter afsluiting een feestelijk dessert en voor Uw kinderen een ijsje met ver rassing. Tijdens de Peel brunch serveren wij onbeperkt koffie, thee en melk. Prijs ƒ29,50 kinderen 15,00 Reserveren gewenst! VAN DE KAMP ASSURANTIËN In de Keulsche Pot fondue-, gourmet- en specialiteiten restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON Familie-Restaurant Blitterswijck Tel. 04784-1843 Sedere zondag 11.00-14.00 our FAMILIE BRUNCH f27,50 p.p. Brunch uitsluitend op reservering v.a. 10 oktober iedere zortd^fl 12.00-20.00 uur FAMILIE BUFFET f29,75 p.p. AKTIE: ter introduktie op 10 okt. kinderen t/m 12 jNjratls (1 k. per volw.) Voor Brunch en Buffet geldt: Kinderen t/m 3 jr. gratis va. 4 jr f1,- per jr. COMPLEET "AVONDJE UIT" ARRANGEMENTEN Bel voor gratis infoboekje Sherry El Cochero PEEL EN MAAS NET SUJTERU^WIJNHANDEL Henseniusstraat 1 UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY J|jj|JVOOR VENflAY EN OMGEVING Advertentiepri^S' 35 Ct" per mm At>onnementsPrijs P01" ha,f laar Grotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 *wllixulmv vvvn vcnrvHi en vnucvinu Abonnementsprijs buiten de regio f21,00 uitsluitend bij vooruitbetaling 'Een beetje een storm in een glas water'. Dat is de reaktie van direkteur R. de Jong van de Wo ningbouwvereniging Noord-Li m- Te koop gevraagd in of om deze gemeente Prijs en aanvaarding in overleg tel. 040-833300 op uw 2e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE Rfoto video Patersstraat 10, Venray, Tel. 04760-84485 Grotestraat 23 Venray Deken Coenen werd afgelopen zondag, ondanks het gure weer, warm welkom geheten in het deke naat Venray en in de SL Petrus Ban den Parochie. Hem wacht echter in Venray geen gemakkeiyke op dracht, maar hy verzekerde de tal rijke aanwezigen dat hij zich volledig in wilde zetten om deze le vendige geloofsgemeenschap ver der op- en uit te bouwen. MAATREGELEN Nadat de nieuwe deken zondag middag om kwart voor drie bij de pastorie werd opgehaald door MMSK St Petrus Banden, Schutte rij Het Zandakker en de jeugdkoren van de Grote Kerk, werd hij bij de kerkingang welkom geheten door dhr. Kremer van het kerkbestuur. Vervolgens werd deken Coenen de sleutel van de Grote Kerk overhan digd, waarna het gezelschap de fraai versierde kerk binnentrad. Mgr. Maessen, die de installatie plechtigheid leidde, noemde het een blijde dag voor de parochie en een goede dag voor het dekenaat De bisschop wees erop dat ook in het dekenaat Venray ingrijpende maatregelen zullen plaatsvinden. Het afnemende kerkbezoek en het minder aantal priesters baarde hem zorg 'In Venray zijn dusdanige maatregelen noodzakelijk dat nie mand verstoken zal blijven van steun'. Volgens Maessen is een her structurering van het dekenaat noodzakelijk. Volgend jaar verlaten de Paters Franciscanen immers de Paterskerk. De gemiddelde leeftijd van de priesters in Venray is al 69,5 jaar. 'Tégen die achtergrond is geko zen voor een jonge, vitale deken, die binnen enkele weken steun zal krijgen van een nieuwe kapelaan, kapelaan Woutering die nu nog ka pelaan is in de Lambertusparochie in Horst'. PROBLEMATIEK Tijdens de installatieplechtigheid werd de problematiek waarmee de kerk en maatschappij te kampen heeft niet onder stoelen of banken gestoken. 'We zitten in een tyd dat de kerkgemeenschap niet meer sa menvalt met de sociale gemeen schap' liet de bisschop weten. Hij vergeleek de samenleving met een wijngaard. 'Elke stok is anders, ook al lyken ze op elkaar. Het geheim van de wijnstok zit hem in de bo dem, waar de wortels elkaar raken'. Hij wees erop dat deken Coenen als een goede wijngaardenier door zyn wijngaard te gaan, niet als heerser maar om iedere wijnstok mooie vruchten te laten voortbrengen'. De Bisschop noemde het een niet gering opgave maar tevens uitda gend en boeiend om mensen zo te inspireren dat ze elkaar bij de wor tels vasthouden. Deken Coenen noemde deze taak echter geen werk van een persoon. 'Dat moeten we samen doen, wij, U en ik, met ieder zyn eigen verant woordelijkheid. Ook burgemeester Waals sprong in op de hedendaagse problematiek en vergeleek de lokale overheid met de kerk. 'Ook die kan niet funktio- neren zonder wortels in de samen leving' Wortels die volgens Waals niet zo stevig zyn omdat velen zich tot het zogenaamde economische 'ik-geloof hebben bekeerd. 'Velen hebben zich van de kerk afgekeerd en dat maakt het er voor U niet ge makkelijker op', sprak hij tot de nieuwe deken. Volgens Waals is het ik-geloof ook by de overheid merk baar. 'Velen voelen zich nauwciyks betrokken en het oordeel over de overheid, hangt af van het be lastingniveau, niet om dat wat een gemeente doet'. De burgemeester heette de nieuwe deken vervolgens van harte welkom en hij hoopte dat zy samen als goede buren iets aan dat 'ik-gelool' konden doen. horeca-ondernemers wilde de wet houder niet weten. 'Wil je het bespreekbaar maken dan betekent dat ruimte in de keuze. Bij het bestryden van het gokprobleem is er geen ruimte'. Daarmee gaf de wethouder me- taan aan dat voor wat betreft het sociaal-maatschappelyk aspekt de stryd is gestreden. 'Als U juridische stappen wilt ondernemen dan bent U daar vrij in' liet zy dhr. Peters we ten. Daarby voegde ze wel aan toe dat zy dat weinig kans van slagen gaf. REAKTIE Dhr. Peters was teleurgesteld. Hij vond dat er te weinig naar de echte oorzaken van de gokverslaving was gekeken. 'De gemeente Venray heeft ons eigenlijk twee jaar lang een worst voorgehouden. Wy zyn altijd van mening geweest dat er over het plaatsen van gokkasten in cafetaria's te praten viel. Vanavond is mij duidelyk geworden dat men altijd een 1-0-0 optie heeft willen in voeren.' Peters vroeg hy zich af waar dit nu naar toe moet 'Als men volgend jaar de alcoholverslaving aan wil pakken, moeten dan de ca- fé's dicht?' As. maandag zal ook de commis sie algemene zaken zich over dit voorstel buigen. Aanvang 18.00 uur ten gemeentehuize. dern design en ize uit meerden INTERIEURS Modern design en perfect zitcomfort Keuze uit meerdere fraaie kleuren wilhelminastraat 6 venray 04780-82510 telefoon 04780-87575 Henseniusplein 4a, tel. 85703 In de brief schryit de SP verder dat de werknemers van Feenstra te gen de voorschriften in geen per soonlijke beschermingsmiddelen, hebben gebruikt by de verwijde ring van het asbesthoudende mate riaal. Naar aanleiding van de brief heeft de woningbouwvereniging de zaak onderzocht 'Het gaat om as- bestplaten, die los onderin de cv- ketels liggen' zegt direkteur De Jong. 'Die moeten worden opge pakt in een plastic zak gestopt en afgevoerd. Daarby is beschermende kleding niet verplicht. Het enige wat de mensen van Feenstra fout hebben gedaan is dat ze meerdere plaatjes in één plastic zak hebben gestopt en die zak dus hebben mee genomen naar een volgend huis. De Arbeidsinspektie heeft Feenstra daarop geattendeerd en geconsta teerd dat verder alles volgens de re gels verliep', aldus De Jong. De Arbeidsinspektie heeft in een eerste reaktie de Woningbouwver eniging laten weten dat er geen sprake is van gevaar voor de volks gezondheid. 'We hebben de inspek- tie om een formeel advies gevraagd. Is er risico ja of nee. Zo ja, moeten we dan meten, ja of nee. Als het no dig is zullen we dat zeker doen. Is er geen risiko volgens de Arbeid sinspektie dan is wat ons betreft de zaak afgedaan', zegt De Jong Een medewerker van de woning bouwvereniging laat zien waar de asbeatplaat zich bevindt. Tenslotte vroeg hy zich al' of de strijd nu gestreden was. GEEN BOODSCHAP De Venrayse politici hadden ech ter geen boodschap aan het plei dooi van dhr. Petera. Zij waren vrijwel unaniem van oordeel dat het te betreuren was, dat de afspra ken tussen horeca en gemeente over het gokken op speelautoma ten, door de horeca, of een deel daarvan, niet nagekomen werden. Het voorstel van b. en w., de 1-0-0 optie (alleen nog maar 1 kast in ca fé's) kreeg alle steun. De commissie leden van het CDA, de fraktie V.d. Vorle en Samenwerking gaven zelfs de voorkeur aan een 0-0-0 optie, dus geen gokkasten meer in de ge meente Venray. Alleen dhr. Verlin den (WD), vond dat er toch nog overlegd moest kunnen worden met de ondernemers, omdat slechts een klein deel van de horeca-ondememera zich niet aan de afspraken houdt. Hy steunde overigens wel de 1-0-0 optie. JURIDISCH Wethouder De Loo gaf een reaktie aan dat b. en w. by hun besluitvor ming twee zaken tegenover elkaar heeft moeten zetten. Enerzyds het probleem gokverslaving en ander zijds de inkomensconsequenties voor de ondernemers. 'Er is een tyd geleden gezegd dat we er paal en park aan zouden stellen. Hierover is overleg geweest maar de horeca ondernemers zijn niet met een eigen visie gekomen. Nu, (op 1-1-94 lopen alle vergunningen af. red.) is er een moement dat we het aan kunnen pakken. Wy hebben nu ge zegd dat we dat zo goed mogeiyk willen doen. Een 0-0-0 optie is juri disch niet haalbaar, een 1-0-0 optie wel. Hierdoor komen jeugdigen niet meer - in aanraking met kan&spelauu -i\:i hopen op deze manier de gokverslaving in Venray beheersbaar te krijgen en die via goede kontrole in de hand te houden'. Over hernieuwd overleg met de vrijdag- en zaterdagavond met onbeperkt stokbrood en kruidenboter, heerlijke bijpas sende sauzen, knapperige frietjes en frisse salade. Dat wordt smullen! P-P- burg op berichten in de media over liet niet volgens de regels verwerken van asbesthoudend materiaal. Volgens De Jong heeft de firma Feenstra, die momenteel in opdrachtvan Noord-Limburg cv-ketels vervangt as bestplaten 'niet helemaal correct' afgevoerd, maar is er van enig gevaar voor de volksgezondheid geen sprake. Dat is ook de eerste reaktie van de Ar beidsinspectie. De woningbouw vereniging wacht het formeel advies van de inspektie af alvo rens eventueel aktie te o dernemen. Berichten over het niet volgens de voorschriften werken van de fir ma Feenstra verschenen dit week end in de media naar aanleiding van een brief van het Milieu- alarmteam van de Socialistische Party. Het team stuurde vrydag een brief naar de direktie van Noord- Limburg waarin het verzoek om in de woningen die het laatste zyn be handeld metingen naar asbest te la ten verrichten. Op die manier zou elk gevaar voor de volksgezondheid kunnen worden uitgesloten. Vanaf 1 januari zullen uit alle ca fetaria's in Venray de gokkasten verdwynen. De gemeente Venray zal hiervoor geen vergunningen meer af gaan geven. Het raads voorstel hierover, dat in diverse commissies wordt besproken, zal zonder enige moeite op 26 oktober worden aangenomen. Sterker nog, als het aan de Venrayse politici ligt, dan verdwijnen ook de gokkasten uit de café's. Juridisch is dat echter niet haalbaar HORECA Voorafgaande aan de commissie vergadering Maatschappelijke Za ken, afgelopen dinsdag, liet Erik Petera, voorzitter van de vereniging van Venrayse horeca-ondememera, weten teleurgesteld te zyn dat hy via de media had moeten vernemen dat de gemeente van plan is de gok kasten uit de cafetaria's te weren, en om nog maar een gokkast in een café toe te staan. Hij gaf verder aan dat er een beeld geschapen was als zouden alle horecaondernemers zich niet aan de afspraken houden, die gemaakt zyn rondom het gok ken op deze apparaten. 'Pak de overtreders aan, en niet alle onder nemers' pleitte hy. Volgens Peters zyn voor veel ondernemers zijn de kansspelautomaten een niet onbe langrijke bron van inkomsten. Pe ters erkende wel dat de horeca ondernemers in gebreke waren gebleven doordat zij geen stand punt over deze kwestie naar buiten hadden gebracht. Anderzyds gaf hy aan dat van alle rapporten en on derzoeken by hun alleen een GGD- onderzoek terecht is gekomen. Van het dit jaar gehouden politie onderzoek heeft de vereniging nooit iets gezien. Dhr. Peters pleitte voor hernieuwd overleg en bijvoor beeld een verhoging van de speelge rechtigde leeftijd naar 25 jaar.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 1