KERKELIJKE DIENSTEN Week van het Brood bij bakkerij Pijpers Vorstenraadsbal en Hazepaeper ƒ1,95 Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd PEEL EN MAAS Donderdag 30 september - Pagina 1{ fflffl b BBlBHiB1 -i'1'81 BBii^IflBlilffllfl 11 li fl Bilil Grote Kerk Deken J. Coenen. Bindstraat 6. tel. 81275; administrator H. de Wit O.F.M.. Patersstraat 29, tel. 82385 b.gg 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4. tel. 11664. H. Missen bestellen: ma t/m za 09.30-10.30 uur Eindstraat 6. Zaterdag: H.H. Engelbewaarders. 8.40 Gelegenheid om samen de Ro zenkrans te bidden. 9.00 Lsm. Har ry Messemaeekers; jrd. Jan Smits en overl. fam. 19.00 ZONDAGS DIENST; Jan Peters en overl. fam.; Maria v.d. Boom-Custers (koll.); oudjjfs Piet Lenssen-Jeuken (koll.): Cis Arts-Swaehofer (koll.); Jan Arts (koll.); overl. ouders Coenen en Fien Arts-Sybere; Louis Verstraelen; Jo- han Jonkers en overl. fam.; Leo Ou denhoven (koll.); Joep Loonen (koll.); Jaap Boom (koll.); ouders Hanen-Willems (S). Zondag: 27e Zondag door het jaar. 8.00 Geen eucharistieviering. 9.30 Overl. ouders Kersten-van Tichelo ven; tot zekere intentie; Chris Smits (koll.); Harry Hanssen (koll.); jrd. Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; Ben Schim v.d. Loeff: Jacques Gossens (koll.); Bert van Duuren (koll.); Jan Coppus (koll.): overl. ouders Thyssen-Matere, overl. kin deren en overl. fam. (S): Johannes Jacobs (koll.). 11.00 Theodora van Haren-Zegers; Jan M.H. Janssen, overl. ouders en broers; Ibn de Koster (koll.); Cor Janssen (koll.); Toon Peetere (koll.); Henk v.d. Heu vel (koll.); Annie Lindere-Rutten (koll.). 15.00 Plechtige eucharitie- viering b.g.v. de installatie van de Z.E.H. J.JJ. Coenen tot pastoor deken van Venray. Maandag: 8.40 Gelegenheid om sa men de Rozenkrans te bidden. 9.00 T.e.v. de H. Franciscus, Li.v. eenjari ge en voor behoud van werkgele genheid. Dinsdag: 8.40 Gelegenheid om sa men de Rozenkrans te bidden. 9.00 Maria en Sjeng Jeuken-Euwals. 19.00 Oudere Arts-Dommeck. Woensdag: 8.40 Gelegenheid om sa men de Rozenkrans te bidden. 9.00 Overl. echtpaar Tillemans-Duijf. Donderdag: H. Maagd Maria van de Kozenknuis. 8.40 Gelegenheid om samen de Rozenkrans te bid den. 9.00 Voor alle zieken van onze parochie. 19.00 Oudere V&n Oseh- Hebben; Herman Bexkens en overl. fam. Vrijdag: 8.40 Gelegenheid om sa men de Rozenkrans te bidden. 9.00 Ben Schim v.d. Loeff; Ant Joseph Janssen en Josephina Essere (S); Jacques van Opbergen en Jose Ver heugen (S). Akolieten: Zo: 15.00 br. Th. Thys- sen, dhr. S. Mu(jsers. Wilbert van Ham en Peter Harrewyn. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Suzanne Laurensse en Judith Klomp; lektor.- J. Truyen. Zo: 11.00 Bart Thomassen en Hans Weyere; lektor: W. Bistervels.. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektor: F. Blom. Int: Jan Cuypere. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Voorganger: J. Korff. Lektriee: Zr. Hélène. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in het stiltecentrum boven Den Kerk dijk (ingang aan de achterkant). We bespreken de lezingen van de ko mende zondag, waarby iedereen welkom is. 16.45 Groepsmeditatie in het stiltecentrum boven Den Kerkdijk. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmeditatie in het stiltecentrum boven Den Kerkdyk. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGS VIERING. Overl. ouders Peetera- Heuvens; Jeannette van Opbergen- Houba (koll.); Piet Jacobs (koll.); Gerrit van Meijel: Jan Siebere (buurt); Roy Slootbeek (koll.). Zondag: 9.00 Voor de parochie. 11.15 Gezongen door de Zangers van St. Frans; Martijn Wismans. Maandag: Feest van St. Franci scus. 8.00 Overl. ouders. 19.00 T.e.v. St Franciscus; Jrg Martha Thielen- Stevens. Dinsdag: 8.00 Te.v. St Antonius. 19.00 Overl. oudere Derickx-Jacobs en Karei. Woensdag: 8.00 Overl. medebroe ders. 19.00 Overledenen (offerbus). Donderdag: 8.00 T.e.v. O.L. Vrouw. 19.00 Lev. en overl. fam. Vrijdag: 8.00 Tb Classens-Swinkels. 19.00 Gezinsmis; jrg. Harrie Ver meulen. Akolieten: Za: 1830 Roel Blomsma. Zo: 9.00 Emiel Kustere; 11.15 Ber nard Swüste. In de oktobermaand wordt om kwart voor zeven de Rozenkrans ge beden, behalve op zaterdag en zondag. i Parochie Brukske Zondag: Viering van ons pa troonsfeest. 10.00 Plechtige Hoog mis; te.v. St Franciscus voor de parochie. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Priesterzaterdagviering. Geen H. Mis om 8.00 uur. 10.30 Ro zenkrans en biechtgelegenheid. 11.15 II. Mis voor priesterroepin gen. 18.00-1830 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 'Dag van de Verkondiging'. Kin derwoorddienst. Voor Bertha Tyssen-Pelzer (koll.); Gel v.d. Velde (koll.); Jan Swinkels (koll.); Mia Jet ten (koll.); Wil Broekaar-v.d. Boom (koll.). Zondag: Dag van de Verkondiging. 8.30 Harrie Janssen en overl. fam.: overl. oudere Drabbels-Klaassen; voor het geestelijk en tydelyk wel zijn van de parochie. 10.00 Hoog mis, Gregoriaans. Voor de geloofsverkondiging in ons bisdom; Maria van Meyel en overl. lam.le- den; Wim Hendriks en zoon Mar tin; Henk v.d. Heuvel; Emmanuel Bartels. Maandag: H. Franciscus van Assi- si. 8.00 Voor de zieken van de paro chie. 19.00 Voor de weldoeners van de parochie. Dinsdag: 8.00 T.e.v. H. Geest 19.00 Voor vrede en gerechtigheid. Woensdag: H. Bruno. 8.00 Voor de Christenen die vervolging lyden. 19.00 Overl. oudere Derikx-Geurts; Piet Vermeltfoort en overl fam.; Jan Nellissen. Donderdag: H. Maagd Maria van de Rozenkrans. 8.00 T.e.v. H. Maria. 19.00 Voor priester- en diakenroe pingen en roepingen tot het reli gieuze leven. Vrydag: 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart 19.00 Voor alle over leden gelovigen. Mededelingen: Vanaf 11 oktober zyn de H. Missen in de week als volgt: maandag 8.00 uur; dinsdag, woensdag donderdag en vrydag 19.00 uur; zaterdag 8.00 uur. De weekeind H. Missen blijven onge wijzigd. Op maandag 4 oktober om 20.00 uur is er in het parochiezaaltje een lezing met dia's over het werk van de 'Vereniging tot Bescherming van het Ongeboren Kind' (VBOK), een vereniging die onze volledige steun verdient. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. leden van de voormalige Bakkerevereniging van Venray; overl ouders Van Soest-van Veghel; Martien Vermeulen (na mens de buurt); Tbon Muller; jrd. Harry Achten; Harrie Claessens; overl. oudere Janssen-Peetere; Lies Janssen-Wolters; Ties Joosten-, Ger rit Rutten; oveij, oudere Van Areen- Loonen; Chrit Broekmans; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (H. Mis op Pascalis) (Harmonie). Zondag: 9.30 Overl. oudere Jans- Verheggen; Antoon Janssen; Lei en Ger Janssen; overl. oudere De Kleyn-Herregraven; Herman de Kleyn; Johanna Baltussen-Peetere (namens de bewoners van Boshui zen); Giel Vennekens en echtgen. (H. Mis op Pascalis) (Koor Harmony). Maandag: 9.00 Gest. jrd. Aleida Claessens-Teeuws en Albert Claessens. Dinsdag: 9.00 Gest jrd. Martinus Verheyen en echtgen. Woensdag: 9.00 Pierre Vindevenne en overl. fam. Donderdag: 9.00 Voor de overlede nen van hen die offerden met Aller zielen. Vrijdag: 9.00 Tbos Bemaerts. Misdienaars: Za.- 19.00 Susan Jans sen. Maud Lepsi en Maud Kessels (om 1830 uur op de pastorie zyn). Zo: 9.30 Maike Koch, Bianca Camps en Annet Jeucken (om 9.00 uur op de pastorie zyn). Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor). St Bernard Janssen en Wilhelmina Peters; Frank Voer- mans; Thei Classens (Blakt na mens kaartclub); Gerrit Bastiaans (buurt); Harrie Vriens; led Ver vuurt; Sjaak en Jos Driessen; uit dankbaarheid (C). Zondag: Rozenkranszondag. 11.00 Hoogmis. (Herenkoor): st Gerrit ten Haaf; Mathieu van Ryswyck; leven de en overledenen van de fam. Kuste re-Vogelzangs. Woensdag: 9.00 H. Mis Jan Muyzere. Vrijdag: 14.00 PI. Huwelyksmis bruidspaar Clae^sens-Flinsenberg. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Albert Druggen (fietsvrienden); jrd. overl. oudere Philipsen-Vousten en Mien Philip- sen; Marie en Sjang van Kuyck en overl. oudere Van Kuyck-Verrydt; Leo Willemssen; Jan Jakobs; Piet Smulders; Sjaak Hermans; Thei Strybos. Woensdag: 9.00 Jrd. Bertus Jans sen; Trina en Maria Janssen; overl. oudere en voor Hein en Martinus Emonts. Misdienaars: Fred en Jos. Parochie Leunen 27e Zondag door het jaar. Eerste zondag van de maand: byzondere kollekte voor onze eigen parochie. Zaterdag: 19.00 Lsm. uit dankbaar heid en overl. oudere Van D(jck-Cox en overl.fam.; Wim Lifjens; Harry van Dyek (neven en nichten Loè- nen); Wim Bouten; weekd. Wiel Willems (4): jrd. Bert Geurts. Zondag: 10.00 Hgm. Piet Keijsere en Marie Keysere-Hendrix. 11.15 Lsm. Henricus Leyssen en overl. fam.; weekd. Piet de Lauw (6). 15.00 Doopviering Wouter Janssen. Maandag: H. Franciscus van Assi st 19.00 Mndd. overl. oudere Martens-Smedts en Henri Martens. Dinsdag: 18.00 Lsm. lev. en overl. leden van de Ouderenvereniging. Woensdag: 19.00 Lsm. Frans Ver- koeyen en overl. fam. Verkoeyen- Janssen. Donderdag: H. Maagd Maria van de Rozenkrans. 19.00 Gest jrd. Jaap Josten. Vrydag: 15.00 Hoogmis b.g.v. 25-jarig huwelyk J. Keysere en W. Keysers-Litjens. 19.00 Lsm. Frans Baltussen en overl. fam. Baltussen- Loonen. Misdienaars: Za: 19.00 Tom Bos en Roel Litjens. Zo: 10.00 Sonja Broers, Jenny Jenniskens en Bianca Ach ten; 11.15 Josine Geurts en Marieke Gommans. Ma t/m vr: 19.00 Step- han Jenniskens en Henk de Klein. Lektoren: Za: 19.00 Mia Theunis. Zo: 11.15 Annie Reinljes. Gedoopt: Cane van der Sterren, Steegsepeelweg 43. Rektoraat Heide Zondag: 27e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis voor Wilhelmina Janssen-Janssen (koll.); Stephania Coppus-de Groot; Fien Droessen- Janssen (koll.); Harrie Muysere en overl. fam.leden. Misd.: Tbm en Niels. Donderdag: Gedachtenis van de H. Maagd Maria van de Rozen krans. 9.00 Geen H. Mis. 19.30 H. Mis voor de leden en overl. leden van de LVB. Rektoraat Veulen 27e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. als gest. jgt. Jan Reintjes en echtgenote; fam. Van Soest-Cox; Harry Hendrikx; voor priesterroepingen; uit dank baarheid. Zondag: 10.30 Hoogmis voor Grad Reintjes; Christian Erben,- Tang Ha- gens; als 3e zwd. Gerard Geelen. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis uit dankbaar heid (N). Woensdag: 7.30 H. Mis voor de over ledenen. Donderdag: 19.30 Moederavond; H. Mis voor levende en overleden le den LVB. Vrydag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid. Akolieten: Za: Twan Hagens en Marcel Vermulst. Misdienaars: Zo: Roy Smets en Nico Knapen. Parochie Ysselsteyn 27e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Jongerenkoor); mndd. F. Jansen; jrd. oudere Teunissen-Gerrits; jrd. Fr. Bouw- meister,- Feus Keysere. Zondag: 9.30 ('Asperges me'); geestelijk welzyn van onze paro chie. 11.15 B. Camps; echtgenoten Dykhuizen-Camps; overl. oudere Janssen-Smeets. Maandag: Feest van de H. Franci scus van Assisi. 18.50 Rozenkrans en litanie waarna eucharistievie ring; jrd. Thys Sanders; lev. en overl. leden LLTB; Godefr. Vermeu len en echtgenote. Woensdag: 18.50 Rozenkrans en li tanie waarna eucharistieviering; jrd. ouders Jeurissen-Janssen. Vrydag: 14.00 T.i.v. bruidspaar Vereteegen-Claessens. 18.50 Rozen krans en litanie waarna eucha ristieviering voor de zieken. Misdienaars: Za: 19.00 M. en W. Claessens. Zo: 9.30 N. Jaspers en Sj. Ewals; 11.15 R. Keyzer en H. v.d. Hoff. Ma: 19.00 B. Poels en D. Schee pens. Wo: 19.00 N. Pouwels en M. Spreeuwenberg. Vr: 14.00 M. en W. Verheyen; 19.00 T. van Asten en K. Jaspers. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Marie v. Osch. Misd.: Roel Wismans en Patricia Arts. Zondag: 10.00 Jrd. Martinus en Ge- rardine Arts-, Sjef Verhoeven; Teng Michels (van Kleindorp). Misd.: Lin da Poels en Diana v.d. Duyn. Dinsdag: 830 Tien de Ryck. Woensdag: 19.00 Martinus v. Dyck en Francisca Steegs, Peter M. Gie- len, echtgen. en overl. kinderen. Misd.: Mariëlle Poels en Ingrid Wilms. Donderdag: 8.30 Schoolmis. Vrydag: Geen H. Mis, Kerk poetsen: Mevr. Arts-Cremere en mevr. Van Tilburg. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: Priesterzaterdag. 19.00 Voor priesterroepingen. Zondag: 10.00 Pater Verwielen; jgt mevr. Petere-v. Hakvoort. Woensdag: 19.00 Rozenhoedje bidden. Misdienaars: Za; Grard en Nicole. Zo: Anita en Mariska. Lektoren: Za: J. Wynands. Zo: J. Classens. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wy u uit voor het bywonen van een bybeltoespraak met als thema 'Hoe neemt u beslissingen?' in de Konink rijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11. aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor alle overledenen van ons rektoraat; uit dankbaarheid en voor onze overle den familieleden. Zondag: In Holthees geen vierin gen. 10.00 Hoogmis voor fam. Janssen-Huybere; Jeu Custers; Re- né Buyzen en voor zegen in gezin en uit dankbaarheid. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef; Jeu Custers; intenties voor Bedevaart Eysden; voor zieken en alle gevraagde intenties. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 3 oktober zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, de heer P. Molenaar uit Gel drop voorgaan in de dienst. Aan- vangstyd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst gehouden. Na afloop is er koffiedrinken. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenped- je 2a Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax 04709-87786. Kerkdiensten: Zondag 3 oktober om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. N.A. de Vries. Elspeet. Tydens de middagdienst is er kinderoppas. Na de middagdienst is er gezamenlijk koffiedrinken. Zondagsschool voor kinderen tot 12 jr. om 16.00 uur.. Bybel/Kontaktavond: Vanavond, 30 sept. om 20.00 uur. Thema 'Wat is een waar geloof?' Iedereen, ook atheïsten, zyn hartelijk welkom. Kom gerust eens luisteren. De eerste week van oktober wordt in de bakkerswereld traditioneel omgedoopt tot Week van het Brood. Bakkery Pypers staat er om bekend dat hij tijdens deze week diverse aantrekkelijke en ludieke akties op touw zet. Ook dit jaar is dat weer het geval. Natuurlyk kan men bij Pypers genieten van diverse aanbiedingen. Maar gezelligheid en lol staat ook voorop. Zo zal op vrijdagavond 1 ok tober en op vrijdagavond 8 oktober vanaf 18.30 uur het Jeugd Rode Kruis, samen met bakkerij Pypers gezelligheidsspelen organiseren op de Grote Markt. Dit zal worden op geluisterd met zestiger jaren juke- box-muziek. Zaterdag krijgen vroege vogels, die tussen 8.00 en 9.30 in hun pya- ma verschijnen, een ontbijtpakket aangeboden. In totaal zullen er 50 pakketten uitgedeeld worden (max. 2 per gezin). Voor de jeugd is er een grabbelton en ook nu weer zal het Jeugd Rode Kruis gezelschapsspe len organiseren. Verder zullen mid dels een Rad van Avontuur 20 vlaaien en 20 taarten worden verloot. Op dinsdag 5 en donderdag 7 ok tober krygt elke 25e klant een heerlijlte Limburgse appelvlaai kado. Op zaterdag 9 oktober is er een lo pend ontbijtbuffet van 9.30 tot 12.00 uur op de Grote Markt, voor de zaak van Pypers. Deelname- kaaryes zyn te verkrijgen als men in de aktieweek ƒ10,- of meer heeft besteed by Pijpers. Ook zyn er ex tra deelnamekaarten te koop ƒ7,50 waarvan de opbrengst deels ten goede komt aan het Jeugd Rode Kruis. Verder ziet het programma er uit als op zaterdag 2 oktober. Kolvengooiers in de kraag gegrepen Zondagmiddag kreeg een echt paar de schrik van hun leven toen zij onder het over de Venloseweg ge legen viadukt ter hoogte van Oirlo reden en plotseling een maïskolf op de ruit van de auto werd gegooid, waardoor de ruit op twee plaatsen werd beschadigd. Het paar reed via een omweg terug naar dat viadukt en zag twee jongens staan. Die lie pen weg maar het gelukte hen een van de knapen in de kraag te gry- pen en aan de politie over te leve ren. De politie kon later zyn vriend aanhouden. De oudere zyn aansprakelijk gesteld en zullen de schade ver goeden. Teveel alkohol Een 29-jarige inwoner had pech toen hy als bestuurder van een bromfiets in botsing kwam met^een fiets. Bij de botsing bleef het bij ma teriële schade, maar de politie imt- dekte dat de bestuurder van de bromfiets te veel alkohol had genut tigd. Hij kreeg daarvoor proces verbaal aangezegd en een rijverbod van tien uur. Gestolen auto aangetroffen in Leunen Een bewoner van Achterom in Leunen keek vreemd op toen hy voor zyn woning een onbekende personenauto aantrof. De politie ontdekte dat die auto daags daar voor in Malden was ontvreemd.' In de auto ontdekte de politie een geldcassette met inhoud, die die nacht ontvreemd was in het rekrea- tiecentrum Leukermeer. De auto is voor onderzoek veilig gesteld en zal later weer aan de eigenaar worden overgedragen. HAAL EEN UITSMIJTER BIJ UW ECHTE BAKKER. In de Week van het Brood in troduceren wij een nieuw broodje: het Uitsmijtertje. Het Uitsmijtertje is een verrukke lijk broodje bereid uit Wie- kenmeel (70% tarwebloem van de molen en 30% gek neusde tarwe), stukjes gerookt spek, ei, kaas gemengd met sesamzaad en een beetje pe terselie. Heerlijk bij het ont bijt, de lunch, of als hartig hapje tussendoor. Probeer het eens. Donderdag 30 septem ber te zien in RTL 5 Uur Show Dit weekend en in de Week van het Brood van 4 t/m 9 ok tober te verkrijgen voor de speciale proefprijs van echte bakker KERKSTRAAT 13 SEVENUM 04767-1254 GROTESTRAAT 57 VENRAY 04780-12628 -Echt.je proeft 't. Op deze foto zien we de scharen- en messenslyper H. Orth uit Nyme- gen. Een bekende verechyning vóór de oorlog in de straten van de vele plaatsen in Noord-Limburg. Op geregelde tyden ook in Venray mei zijn fraai slyperekar te zien. Foto genomen omstreeks 1938. J. v.d Putten Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. Zy die me nen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zyn getrof fen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd be- zwaarechrft indienen en wel bin nen dertig dagen na de dag, waarop de beschikking is gegeven. Die termyn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. het bouwen van een opslag loods/winkel aan de Witte Vennen- weg 6 te Oostrum t.n.v. Nestlé Nederland BV; het bouwen van een garage en carport aan het Penningkruid 32 te Venray t.n.v. H.P.M. Janssen. Arons kelk 44; het bouwen van een garage/ carport aan het Penningkruid 30 te Venray t.n.v. S. Erben, Spiekert 1 in Heide; het plaatsen van een kantel- deur en deur aan het Zandakker 13 te Venray t.n.v. A.J.B.W. v.d. Weiden; het bouwen van een tuinhuis je aan het Penningkruid 38 te Ven ray t.n.v. J.G. Robben, Beethoven- straat 49; het plaatsen van" ballenvan- gere aan het speelveld Rosema ry n/Hertekruid te Venray tn.v. Gemeente Venray, Raadhuisstraat 1; het veranderen van een wo ning aan de Julianasingel 44 te Venray tn.v. F.M.J. Beerkens; het bouwen van een berging aan het Penningkruid 34 te Venray tn.v. F.J. Huwaë; het bouwen van een keuken en berging aan het Penningkruid 36 te Venray tn.v. G.J.M.C. Smits; het bouwen van een carport aan de Matterhornlaan 33 te Venray tn.v. H.J. Hulsmans; het verbouwen van een woon huis en garage aan de Molen klef weg 2 te Venray tn.v. J.W.M. Thijssen; het veranderen van een woon huis aan de Kruisstraat 30 te Ven ray t.n.v. G.W.M. Michiels, Kamperfoelie 30; het plaatsen van een ber gruimte aan 't Wanssums Ven tn.v Hengelsportvereniging Het Alvert- je, p.a. Allegrostraat 7. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu. (art 19 WRO/50, lid 8 Woningwet) Burgemeester en wethouders z\jn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelyke ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan het verzoek van: Politiehondenvereniging Bui tenlust, om het perceel kadastraal bekend gemeente Venray, sektie A. nr. 1576, plaatselijk bekend nabij Maasheseweg, in gebruik te mogen nemen als oefenterrein voor poli tiehonden. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen met in gang van 1 oktober 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 107, van het gemeentehuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu, CJ Poging inbraak auto Een inwoner deed aangifte van poging tot diefstal van zyn aan de Haammakeretraat geparkeerde auto. Het portierslot was geforceerd- maar kennelyk is de dader gestoord. Vandaag precies over zes weken is het de elfde van de elfde en iedere rechtgeaarde vastelaoves-vierder weet wat dat betekent Voor de Venrayse Piëlhazen heeft 11 november 1993 een extra betekenis. De vereniging be gint dan aan een feestelyk jaar in verband met het 55-jarig bestaan. Direkt na de elfde van de elfde begint een feestweek die zaterdag 20 november haar hoogtepunt beleeft tydens de Galazitting rondom de uitreiking van Gulden Humor. Tot aan 11 november belicht De Piëlhaas wekelyks op deze plaats enkele aktiviteiten. Deze week de start van het jubileumseizoen 1993-1994. Op 13 november vind in de schouwburg van Venray het jaarlykse Vorstenraadsbal plaats. Dit bal dat door de carnavalsverenigingen gezien wordt als de opening van het vastelaovendseizoen wordt dit jaar georgani seerd door De Piëlhaas en is daarmee tevens de start van het jubileum van deze vereniging. Vanwege het 5xll-feest heeft de organiserende Piëlhaas- commissie nog wat extra's in petto. Tydens het Vorstenraadsbal presenteren alle voreten zich middels een 'korte' toespraak waarby ze een kadootje meenemen voor de organiseren de vereniging. De meegebrachte kado's worden later op de avond via een lotery weer uitgedeeld. Na afloop van het officiële gedeelte is er een infor meel samenzyn van de deelnemende verenigingen. HAZEPAEPER Dit jaar vindt de opening van het nieuwe carnavalsseizoen plaats op 14 november, tijdens de traditonele 'Hazepaeper'. Een bijzondere 'Hazepae per'. De Piëlhaas bestaat 5x11 jaar en dat wil de vereniging ook graag laten horen en zien. De commissie 'Lietye' is druk in de weer om deze 'Hazepae per' een by zonder tin^e te geven. Allereerst wordt deze middag de allereerste CD uitgereikt aan een bijzon der persoon uit Venray die in het verleden het Venrays vastelaoveslied een warm hart heeft toegedragen. Wie deze man of vrouw is laten we nog even in het midden. Wel is zeker dat de voorzitter van de Piëlhaas deze CD zal uitreiken. Op de CD komen een twintigtal nummers. Zeker zyn in ieder geval de twee winnende liedjes van de liecy'esfinale. Dat waren: 'Ilaeske-rep-ow' ge schreven en gezongen door Milton en Dave Cavis en 'Niks um gaeve', ge schreven door Ad van Zwol en gezongen door Miriam Aarts. Naast deze twee zullen er ook liecyes uit vorige jaren op de CD komen. Ook muzikale hoogtepunten uit Circus Mók zullen een plaatsje krijgen op deze CD. U moet daarby denken aan nummers van onder meer De Trennesetters, Grad en Petran en het Hofkoor. Natuurlyk is ook De Hazekeutel vertegen woordigd en niet te vergeten de kerkdorpen. De opnames zyn in volle gang. Wekelyks zyn er mensen uit Venray in de studio in Heeze te vinden. Veel werk voor de commissie 'Liecye', maar leuk werk. Het resultaat laat zich raden. Overigens worden tydens deze middag alle nummers die op de CD ko men te staan 'live' gepresenteerd, een keur van artiesten zal voor u optre den. Een stukje historie van De Piëlhaas zal deze middag herleven voor menige Venrayenaar. Naast de presentatie van de CD worden er natuurlyk ook verenigingsme dailles uitgereikt aan mensen met byzondere verdiensten. Ook zal een joekskapel gehuldigd worden omdat deze ongeveer elf jaar bestaat In samenwerking met andere aktieve commissies binnen de vereniging wordt er hard gewerkt aan een schitterend programma. Tijdens de komen de weken zult u middels Peel en Maas maar ook via de huis-aan-huis bla den uitvoerig geïnformeerd worden over de aktiviteiten van vastelaovesvereniging De Piëlhaas. De bedoeling is dat we zoveel mogelyk mensen bereiken zodat dit leest een echt volksfeest wordt waaraan ieder een deel kan nemen. Noteert u alvast maar in uw agenda: 14 november 'Hazepaeper', aanvang 15.11 uur in de foyer van schouwburg De Beqjekurf. U bent van harte welkom.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 18