Ien wa'fren tied laeve we now aegelek? li 5T ini v.d. Leur Tragisch ongeval in Castenray Vakantie Britse Bevrijders Atletiek- meerkampen bij AV Venray-Regio Toneelvereniging Ventiel Dansavond Speelgoedmarkt in Veltum Beierse Avond in Overloon Kruisboog- schieten PIERRE PIJPERS WEEK VAN HET BROOD 1993 Boeken-, Platen- en CD-markt WAO-AWW Belangen vereniging Earthquake Evening in 't Podium Vakgroep Agrarische Vrouwen V.B.K. Jurassic Park in vernieuwde Luxor Zondag open asieldag Morgana Maakt Uw Dromen Waar morgana Bibliotheek- nieuws Back to the Sixties in Maashees peel en maas Donderdag 30 september - Pagina 15 LAAT ZE NIET LIGGEN, DIE LEUKE HAPPY TEDDY'S VAN AGFA! De Agfa Happy Teddy's zijn er. Bij elke ontwikkel- en afdruk- opdracht krijgt u er bij ons één gratis. Drie verschillende Happy Teddy's, verzamel ze! Rfoto I video Patcrestroat 10 - VENRAY Tel: 04780-84465 Een bokkig paard heeft donder dagmorgen omstreeks 10.00 uur voor een drama gezorgd in Casten ray, waarbij de 56-jarige Herman Bloemen uit Horst aan de opgelo pen verwondingen is overleden. Omstreeks 10.00 uur kwam er bij de politie een melding binnen dat op de Horsterweg ter hoogte van de Casten rayseweg in Castenray een 17-jarige amazone haar bokkig ge worden paard niet meer in toom kon houden. De amazone werd afge worpen en moest voor behandeling van lichte verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Het paard liep vervolgens in de richting van de Lollebeekweg waar twee fietsende Horstemaren het wisten te vangen. De 56-jarige Her man Bloemen dacht dat hij door in het zadel te gaan zitten het paard in een nabijgelegen weiland zou kun nen brengen. Maar het paard zag opnieuw kans om z'n berijder af te werpen. Deze kwam zo ongelukkig ten val dat hij met een schedelba- sisfraktuur naar het ziekenhuis moest worden afgevoerd, waar hij enkele uren later aan de opgelopen verwondingen is overleden. Het paard kon later door de eigenaar, een inwoner van Castenray, op stal worden gezet. De Bond van Wapenbroeders wil langs deze weg haar dank uitspre ken aan al diegenen, die in enige vorm een bydragen hebben gele verd aan de vakantie van acht inva lide Britse bevrijders, zodat deze dankbaarheidsaktie een sukses kon worden. Allereerst de gastgezinnen, die de Britse gasten in hun huis opna men, als waren het familieleden. Zonder hun hulp zou deze aktie on mogelijk zijn. Dit geldt natuurlijk voor alle financiële en daadwerke lijke hulp van bedrijven, stichtin gen, verenigingen en van particu lieren, die het met elkaar mogelijk maakten om de voormalige bevrij ders een onvergetelijke vakantie week te bezorgen. Tenslotte dank aan alle medewer kenden aan de traditionele herden kingsbijeenkomst t.w. loco-burge meester J. Truijen, aalmoezenier N. Morpeij, dameskoor Ven rode, harmonie St. Catharina en het en semble Strathyre Pipes Drums en de schoutingroep De Peelspeurders en aan alle belangstellenden. Ook onze dank aan de media, die van de aktiviteiten melding maakten. Als afsluiting van het zomersei zoen 1993, organiseert AV Venray- Regio op 2 en 3 oktober de jaarlijk se open meerkampwedstrijden at letiek. Deze meerkampwedstrijden wor den georganiseerd voor alle katego- rieën, dus vanaf een vierkamp voor de pupillen tot en met een tien kamp voor de senioren. Voor de atleten van AV Venray- Regio betekenen deze wedstrijden tevens het clubkampioenschap meerkamp 1993. De wedstrijden, die gehouden worden op de atletiekbaan, gelegen °P sportpark De Wieën, zyn gratis toegankelijk en een mooie gelegen heid om kennis te maken met alle fecetten van de atletieksport. De wedstrijden beginnen telkens om 11.00 uur. OPROEP Amateurtoneelvereniging Ventiel uit Ven ray, zoekt enthousiaste men sen die de vereniging by allerlei ak tiviteiten willen ondersteunen. Met name zoeken wy op korte ter mijn een nieuwe voorzitter die in samenwerking met de overige bestuursleden leiding wil geven aan onze vereniging. Wy zoeken tevens een regie assistente) voor onze Jeugdtoneel vereniging de Ventieltjes. Informatie: Leo Heidens, tel. 86934 of Kobie v. Riesen, tel. 11524. Fhnclub De Zwerver organiseert op zaterdag 2 oktober een gezellige dansavond in zaal In den Engel, met orkest De Vrijbuiters. De avond begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op zaterdag 16 oktober houdt de Speel-o-theek haar jaarlijkse Speel goedmarkt in 't Schöpke, Veltumse Kleffen 63b, Venray, van 13.00 t/m 15.00 uur. Verkocht wordt alleen tweede-hands speelgoed. Als u speelgoed voor deze markt te koop hebt, kunt u dat inleveren by de Speel-o-theek (ingang biblio theek) Merseloseweg. Op vrydag 8 oktober van 18.00 t/m 20.00 uur, en op donderdag 14 oktober van 14.00 t/m 18.00 uur. Van de opbrengst is 2/3 deel voor de eigenaar en 1/3 deel voor de SOT. U kunt het geld of het niet verkochte speelgoed ophalen op zaterdag 16 oktober, na de markt tussen 16.00 en 16.30 uur in wykge- bouw 't Schöpke. Als u speelgoed aanbiedt wordt van u verwacht, dat u zelf een lyst maakt met de naam van het artikel en de pry's die het moet opbrengen. Als u niet weet wat voor bedrag u kunt vragen, vul dan alleen een vraagteken in achter dat artikel. Heeft u voor u zelf een minimum prijs, dan moet u die erby zetten, dan kan de inname sneller verlo pen. Als het ingeleverd materiaal niet schoon is of defekt, behoudt de SOT zich het recht voor om te wei geren. Knuffelbeesten worden niet aangenomen, daar deze niet ver koopbaar zijn. De markt is voor iedereen: leden en niet-leden. Heeft u nog vragen, dan kunt u de SOT bellen tijdens uitleenuren op woensdag van 14.00 t/m 16.00 uur en op vrijdag van 16.00 t/m 20.00 uur tel. 86015 of 's avonds tel. 10138 of 10402. Op zaterdag 2 oktober wordt er een Beierse Avond gehouden in het gemeenschapshuis te Overloon. Onder het genot van een lekker glaasje wyn of bier kunt u luisteren naar originele Oberkraïner, Eger- lander en Tsjechische blaasmuziek. Een sfeer k la 'Musikantenstadl' is het uitgangspunt. De laatste jaren is de Oberkraï- nermuziek weer sterk in opkomst, mede omdat deze muziek zeer ro mantisch en zo ook zeer levens lustige eigenschappen kent. Vyf instrumenten te weten.- accordeon, gitaar, bariton, klarinet en trompet zorgen samen met de zang voor een komplete Oberkraïner bezetting. Die Eugener Musikanten weten als geen ander orkest de sfeer en stemming erin te brengen. Zy ver tolken deze muziek op een geheel eigen, maar authentieke wyze waardoor er een sfeer ontstaat die u alle dagelykse zorgen doet verge ten. Het orkest ondersteund door twee zangeressen en gekleed in prachtige kostuums brengen volksmuziek zoals het moet klinken. Op deze avond kunt u ook de CD met de titel 'Weil es uns Freude macht' kopen, zodat u thuis nog rustig kunt genieten van de vrolyke Oberkraïnermuziek. Freunde Echo zal de avond ope nen en staat garant voor kwaliteit als het gaat om Tsjechische en Eger- lander blaasmuziek. Behalve dat op een echte Beierse Avond de bierpullen niet ontbre ken is er ook voor een warme hap gezorgd. Aan het begin van de avond zul len er zaag- en houthak demonstra ties gegeven worden. De entree is ƒ7,50 en de avond be gint om 20.00 uur in het gemeen schapshuis te Overloon. Op zaterdag 2 oktober en vrydag 8 oktober kan men in Overloon te recht voor kruisboogschieten. De Kruisboogvereniging Cupi'do uit Overloon organiseert de komende maanden diverse avonden om deze sport te kunnen beoefenen. De avonden starten telkens om 19.00 uur en er is een kompetitie aan ver bonden. Voor meer informatie kan men bellen met het sekretariaat, tel. 04781-42561 of 41726. De 'Heilege van de Groeëte Kaerk', met hun verstarde blik en verstyf- de houding (want middeleeuws is hun ouderdom) kijken en luisteren schielyk naar beneden, met een kleine, fijne glimlach. De 'Venrod- se' kleur van wat daar beneden gesproken wordt, geeft blykbaar aan hun toch al zo imponerende uiterlyk een extra dimensie. Het is zaterdag 25 september. 'Veldeke-Venroj' organiseert een eucharistieviering, verwoord en verwarmd in de Venrayse taal. Ondanks de aanhoudende, gure herfstregen komen de mensen massaal naar de St. Petrus' Banden- kerk om dit originele gebeuren in de sfeervolle kerk mee te beleven. Het dialektisch aquarel wordt ver volmaakt met een extra kleur: het dameskoor Venrode zingt o.l.v. Mau rice Bessems een welluidend reper toire liederen. En wanneer dat ook nog eens gebeurt in het 'Ven rods', omstraald door het knappe orgel spel van Jean v.d. Tillaart, lichten de ogen van de 'Heilege' even op waarts, richting oksaal. Even schit teren die ogen zelfs, by de solo van Diana Arts-de Haas, met een warme stem gezongen- Celebranten van de dienst zyn de 'paoters' Beckers en Laurensse, Do minicaan en Franciscaan van Ven rayse huize. Dat ook paters gewone mensen zyn, horen wy van Joos Beckers, die opbiecht, dat hy vóór zijn priesterlyke loopbaan de 'bluumkes buute gezet hit'. Het thema van de dienst, samen gebald in de titel hierboven, wordt door pater Beckers aktueel en hu moristisch verwoord (volgens de celbrant zou 'n hittepetit' op de tv verkondigen, dat alle problemen van de vrouw opgelost zyn 'mit 't smalste lepke'!). Die dienst van by na anderhalf uur laat diepe indrukken, gevuld met emotie, na. 'Veldeke-Venroj' zal er niet aan ontkomen deze mooie traditie heilig te verklaren. Dat een dergelyke eredienst "t Venrods' (in het misboekje verzorgd door Willy Schols en Frits Linssen) weer meer status brengt, is voor Veldeke een extra reden de traditie in stand te houden en te vervolmaken. Overigens: de 'taekening képpe- tunie' op het misboekje is verzorgd door P. Laurensse. Tbch maar even het Venrays Woordenboek raad plegen! Wim Baken BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Grote Markt 19 (t.o. Grote kerk) - 5801 BL Venray meesterteken Tel. 04780-81284 n vekmtnschep WINNAAR BARTELSMANTROFEE NED. KAMPIOEN l io ©0©©©© ©O©© AANBIEDING! Geldig van vrijdag 1 oktober tot en met zaterdag 9 oktober: 5 roombotercroissants4,95 5 Belgische roomboterpistolets ...1,95 Pandabrood 400 gram 1,95 een meergranenbrood, rijk aan vitaminen en mineralen Vezelbruin 400 gram1,50 een af slankbrood Boerenappelvlaai groot9,95 bereid met roomboter en gevuld met echte appelstukjes Christoffel bienenstich (10pers.) 12,S0 gevuld met chocoladeslagroom SPECIALE AANBIEDING! Vrijdag 1 oktober en vrijdag 8 oktober Zaterdag 2 oktober en zaterdag 9 okt. 10 harde broodjes gesorteerd2,50 5 bosse bollen voor9,95 (de echte Pijpers) Deze dagen gratis slagroom op de door U bij ons gekochte Limburgse vlaai (geen reciamevtaai) lad van Avontuur. Het hele jaar door verse belegde broodjes verkrijgbaar!!!!! DE GEHELE AKTIEWEEK! Van vrijdag 1 tot en met zaterdag 9 oktober: Bij een besteed bedrag van 10.- of meer: 1 rozijnenbrood 800 gram voor slechts2,50 gratis deelname kaartje voor ons ontbijtbuffet op zaterdag 9 oktober. gratis deelname kaartje voor Rad Op zondag 7 november houdt de Wykvereniging Leunen Centrum een boeken-, platen- en CD-markt in De Brink te Leunen. Als u nog een party boeken, platen of CD's over heeft, komt de organisatie die, na een telefoontje, kostenloos by u op halen in Venray. U kunt bellen naar Leo Willems, tel. 85435 of Dolinda Stoks, tel. 82058. Vanzelfsprekend mag u ze ook ko men brengen op onze inzameldag: zaterdag 30 oktober tussen 10.30- 14.00 uur in De Brink te Leunen. Ledenvergadering Op 14 oktober a.s. zal er een le denvergadering gehouden worden in D'n Opstap. Prins Bemardstraat 12a te Venray. Het bestuur vraagt aan alle leden aanwezig te zyn, om dat er een nieuwe voorzitter en nieuwe bestuursleden gekozen zul len worden. Inbraak in berging Door forcering was toegang ver kregen tot een berging van een flat aan de St AntoniusstraaL Ont vreemd werden twee fietsen. Er kon niet worden vastgesteld wan neer de diefstal heeft plaatsge vonden. Nieuwe jack weg Een 12-jarige scholier van een scholengemeenschap deed aangifte van diefstal van zyn gloednieuwe jack. Hy had die voor de eerste keer aan. De waarde van de jack be draagt ƒ239,-. Pogingen tot inbraak in serviceauto's In de nacht van dinsdag op woensdag werden twee pogingen ondernomen van diefstal van servi ceauto's. Aan de Pr. Bern hardst raat bleef het by een poging tot inbraak. By de inbrak in een aan de Kiosk ge parkeerde service-auto is de dader in de auto geweest, heeft getracht de auto mee te nemen maar dat is niet gelukt Het stuur bleek te zyn afgebroken. By beide diefstallen heeft de poli tie goede sporen veilig kunnen stellen. Op zondag 31 oktober presente ren de gebroeders Herm en Will Coop mans samen met Bas Verstap pen hun Earthquake Evening Voor deze avond zal 't Podium voor 't eerst dienst doen als hard rock café. Als fervente liefhebbers van stevige rock en heavy metall misten ze deze muziek in het Ven rayse uitgaansleven. Daarom beslo ten ze i.s.m. 't Podium zelf een avond te organiseren. Naast veel rock en metall muziek zal ook ge bruik worden gemaakt van video clips. Tussen 23.00 en 24.00 uur wordt de Venrayse hard rock top 15 gepre senteerd. Vanaf vandaag zyn in café 't Podium opgaveformulieren te ver- krygen waarop eenieder zyn of haar persoonlyke hard rock top 3 kan opgeven. De Earthquake Evening begint om 21.00 uur. De agrarische wereld wordt over spoeld door veranderingen, wetten, regels en lage prijzen. Dit kan span ningen veroorzaken, die in het ge zin snel voelbaar worden. Iedereen herkent wel dingen, die in eigen omgeving tot spanningen leiden. Daarom organiseert de VAV kring Venray in samenwerking met de LLTB voor alle LLTB-leden met echtgenoten, alle VAV-leden en alle agrarische vrouwen van de LVB op maandag 4 oktober a.s. om 20.00 uur in zaal Roelanzia in Ysselsteyn een thema-avond over dit onder werp. 'Meer balans, minder stress by de agrarische man en vrouw'. Mevr. T. Schoenmaker, stafmede werkster van Ons Erf zal een inlei ding verzorgen over dit onderwerp. Na de inleiding is discussie mo gelijk. Gezien het belang van deze avond en de mogelykheid om niet-leden nogmaals kennis te laten maken met het werk van de Vakgroep Agra rische Vrouwen nodigen wij u van harte uit. Naar aanleiding van het artikel in de Peel en Maas van donderdag 23 september, pagina 3, wil het VBK opmerken dat enige woorden zyn weggevallen of verkeerd weergege ven. VBK staat voor Vry Blijvende Kontakten, niet als hulpverlening maar als een toegevoegde waarde aan het dagelyks bestaan. 'Geluk kig worden of zyn' staat hierby voorop. Dit wil echter niet zeggen dat wy onze ogen sluiten voor men selijk lyden, NEEN wy proberen dit waar mogelyk te verzachten. Dat vinden wij. Jeroen Loerakker en Mien Verheyen, geen prestatie, maar een presentatie van mense- lykheid. VBK is bereikbaar onder Postbus 356. 5800 AJ Venray. Weer overval op kassière In het centrum Donderdagmiddag omstreeks 16.55 uur vervoegde zich een klant in een zaak met huishoudelyke ar tikelen aan het Kapelaanspad bij de kassa, rekende enkele gekochte kleinigheden af en betaalde met een bankbiljet. Toen de kassière de kassa opende, wilde de 'klant' een greep in de kassa doen. De kassière zag nog kans de kassa dicht te doen, maar toen voelde zy een koud voorwerp in haar hals, wat op een mes leek. De man eiste de inhoud van de kassa. Later bleek dat de man ongeveer 1.300.- had buit ge maakt Via de Grote Markt ver dween hy onder de Boog door in de richting van het oude kerkhof. Zoekaktie had geen resultaat De man was naar schatting 24 jaar oud en was gekleed in een rood jack en had een baseballpet van zwart stof op zyn hoofd. De politie verzoekt dringend ge tuigen van deze overval zich met haar in verbinding te stellen. Diefstal personenauto van bejaarde Zondag deed een 82-jarige in woonster aangifte van diefstal van haar personenauto, een gryze Hon da Civic. Zy had deze by haar wo ning aan de Westsingel geparkeerd. Diefstal van personenauto's In de nacht van woensdag op donderdag werd de personenauto van een inwoner voor zyn woning aan de Kruitweg ontvreemd. In de nacht van donderdag op vrydag werd de op de parkeerplaats van de Mozartstraat geparkeerde Opel Kadett van een inwoner ont vreemd. In deze auto, van het oude re type, bevonden zich een handboog met pylen en cassette- ban ty es. Een op de parkeerplaats by Hu- benhof geparkeerde personenauto werd opengebroken aangetroffen. De autoradio was ontvreemd, maar er was ook getracht het stuurslot te forceren. De eigenaar zit met een behoorlyke schade. Er zyn grootse films. Er zyn su- perprodukties. Maar nu is er een megaproduktie die alles op filmge bied overtreft. JURASSIC PARK is een honderd miy'oen dollar film die by de pre mière in Amerika de huisrekords met honderden tegelyk deed sneu velen. In Duitsland is de film vorige week in première gegaan en in één week tyd trok de film daar 14 mil joen bezoekers. Steven Spielbergs ET heeft jarenlang op de eerste plaats gestaan van filmrekords. Spielberg verslaat nu zyn eigen re- kord op onvoorstelbare wyze. Alles by deze film gaat in superla tieven. De produktiekosten. de kosten voor het dolby surround ge luid (per theater 150.000 gulden in vestering) de gehele promotie er omheen waarby de speelgoed industrie een nieuwe goudmyn heeft aangeboord. Jurassic Park zal ook in Venray de rekords gaan breken. Voor de meeste voorstellingen wordt niet gereserveerd, maar gaat de kassa drie kwartier voor aanvang open. Op dat moment is er dus nog niets verkocht en iedereen die op tyd is kan dan verzekerd zyn van plaats. Met dit soort voorstellingen hoort men al gauw. dal het uitverkocht is. Dat is nonsens want zoiets wordt al gauw verteld voordat er nog maar één kaart verkocht is. Het Luxor complex is ook ver nieuwd. De foyers zyn uitgebreid en modem ingericht. In twee zalen zyn de theaterstoelen vernieuwd. Het buffet met een uitgebreider as sortiment is verplaatst. Eveneens verplaatst zijn de dames toiletten die nu in de hal van de Studio thea ters gesitueerd zyn. De verbouwing die vyf weken in beslag heeft geno men zal waarsehynlyk by de pre mière van Jurassic Park voltooid zyn. Aanvankelyk was het ook de bedoeling om de buitengevel te mo derniseren, maar welstand kon zich niet in het futuristische ont werp vinden. Wel bestaan er nog steeds plannen voor een theaterca fé die begin volgend jaar gestart zal worden. Uitgaan wordt in de Ven rayse bioscopen dus een waar genot Uit een straal van 25 km rondom Venray komen de bezoekers. Niet al leen vanwege het prachtige grote beeld, maar ook vanwege het supe rieure dolby surround geluid. Daar komt nu de modernisering nog eens by, zodat men in Venray echt uit zal zyn. Doorvertoond worden verder THE FUGITIVE, een schitterende produktie met Harrison Ford. Span ning van begin tot eind maar bo vendien met een aantal spektaku- laire scenes (een overdonderende trein-ontsporing) die het publiek op het puntje van de stoel doet zitten. Films als deze zyn uniek. SLIVER wordt eveneens door gespeeld. Nieuw is deze week GUILTY AS SIN. een boeiende thriller met Don Johnson en Rebecca de Momay (be kend uit The hand that rocks the craddle). Een spannende film waar in een charmante moordenaar hulp zoekt by een advocate. Zy wordt echter zyn volgende slachtof fer. Uitstekend gespeeld en uitste kende plot In Venrays vernieuwde complex worden de meeste films in premiè re vertoond en daarmee heeft Ven ray zich tot de leidende theaters van Nederland opgewerkt. Op 14 oktober zal de schitterende film met Tbm Cruise THE FIRM ook in Venray haar première beleven. Zondag 3 oktober, daags voor Werelddierendag, wordt de natio nale open asieldag gehouden. In heel het land z^n de asiels ge opend. In Venray is dat asiel en pension De Berghaag in Oostrum. Tussen 11.00 en 16.00 uur kan iedereen terecht. Bezoekers krygen een indruk van wat er allemaal gebeurt in een asiel- annex pension voor dieren. Daarnaast is er een tentoonstelling van de Kleindierensportfokkersver- eniging Venray e.o. en informeert de Dierenbescherming afdeling Venray over haar aktiviteiten. De jeugd kan bovendien deelnemen aan een kleurwedstrijd en zich voorzien van een kleurige ge schminkte dierensnoet De oude ren kunnen meedoen aan de wedstryd 'fotografeer uw huisdier'. Hondebezitters mogen tussen 12.00 en 13.00 uur by trimsalon 'Orphan', op het terrein van De Berghaag gelegen, gratis de nagels van hun huisdier laten knippen. Winkeldiefstallen In een kledingzaak aan de Grote straat werd een 24-jarige Venrayse op heterdaad betrapt bij diefstal van twee pullovers met een waarde van ƒ229,- per stuk. Ze werd door de be drijfsleider aangehouden en aan de politie overgegeven, die haar na oj> making van proces-verbaal naar huis stuurde. In een supermarkt in hel Bruk- ske werd een 39-jarige Ven ray naar op heterdaad betrapt bij diefstal van een overhemd ter waarde van ƒ21,98. Ook hy werd door het per soneel aangehouden en aan de poli tie overgegeven. Kom nu kijken in de wondere wereld van Morgana Slaapkamers. slaapkamers DE BEST-NOY Steenstraat 144. Boxmeer. 08855 - 71488 -s maandags gesloten - vr»dag koopavond De bibliotheek in Venray heeft, zoals waarschijnlijk by veel biblio theekgebruikers bekend, een kol- lektie GROTE LETTERBOEKEN. Deze boeken zyn bestemd voor mensen die moeite hebben met het lezen van boeken in een klein ge drukte letter. De kollektie grote letterboeken is uitgebreid mei een flink aantal nieuwe titels, maar ook met her drukken van eerder in grote druk verschenen boeken. Er zyn titels by van: literaire schrijvers zoals Maarten 't Hart en Harry Muliseh, maar ook van detec- tiveschryvers zoals Agatha Christie en George Simeon. Natuurlyk zyn er ook veel nieuwe streek- en avon turenromans gekocht. Enkele nieu we populaire titels nu ook in grote letter: In een sluier gevangen. Me disch Centrum West, Goede tyden slechte tyden. Heeft u belangstelling voor deze boeken, kom dan naar de biblio theek. Er is voor elk wat wils! Weet u het all In de bibliotheek is er nu ook een permanente verkoop van afgeschreven boeken. Romans en Jeugdboeken kosten ƒ1,- en stu dieboeken ƒ2,50. Het traditionele openingsfeest van volleybalvereniging MVC'64 uit Maashees, op zondag 9 oktober a.s.. waar overigens eenieder van harte welkom is. zal dit jaar geheel in het teken staan van muziek uit de jaren 60 en 70. De Stichting Byzondere Aktiviteiten is er in geslaagd om drie, in de regio Horst-Ven ray ra zend populaire bands voor deze avond te kontrakteren. Namen als The Sparks. In Between en de Végé- Band zeggen genoeg en zy zullen dan ook garant staan voor een ware revival van de sfeer uit de zestiger jaren. Echt een avond die je niet mag missen. Een avond voor jong en oud, want muziek uit de Sixties l(jk onsterfelyk gezien de vele 'covers' van nummers uit die tyd. die tel kenmale weer de hitiy.sten bestor men en de druk bezochte 'her'- optredens van bands als Mud. Searchers, Dave Dee en consorten, enz. enz. Deze avond, die op 9 oktober in een tot feesttempel omgebouwde sportzaal de 7-Sprong in Maashees zal plaatsvinden, begint om 20.30 uur en is tegen betaling van 10.- voor iedereen toegankelijk. In de voorverkoop by de Rahobankcn in Maashees en Vierlingsbeek alsook in het gemeenschapshuis te Maas hees kosten de entreebewyzen ƒ7.50. Weer inbraak in sportkantine Oostrum Wy hebben het niet meer byge- houden de hoeveelste keer dar er werd ingebroken in de kantine op het sportterrein aan de Sparren- dreef in Oostrum. Deze keer was de buit behooriyk. Een groot aantal flessen drank, snoepgoed, de mag netron en vyf volle vaten bier. Daar naast een onbekend bedrag aan kleingeld. Aanrijding met gewonde Zondagmiddag vond op de krui sing Stat i o n sweg-Oosts i n ge 1 een botsing plaats tussen twee perso nenauto's. bestuurd door een 18-jarige inwoner van Ysselsteyn en een 45-jarige inwoner van Venray. De verkeerslichten waren buiten werking. De Ysselsteyn se bestuur der verleende geen voorrang. Een 45-jarige inzittende van de Venray se auto moest per ambulance naar het ziekenhuis worden vervoerd.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 15