PEEL EN MAAS Medio volgend jaar 28 zenders op Venrays kabelnet Ook Venrayse Teletekst op termijn? Venrayse Omroepstichting bestaat 15 jaar Morgen eerste Venrayse kabelkrant Hennie Freriks 8e bij EK Run-Bike-Run Bejaarden protesteren tegen 'snert'maatregelen Een kleine slaapkamer krijgt de allure van 'n grotemet hülsta thomassenfg Makelaar Hilhorst betrok nieuw pand I 'kabeltelevisie Venray investeert IV2 miljoen glasvezelkabel Wethouder Driessen geeft startsein woonhuis Nieuwe commandant op Volkel/De Peel Kabelkrant en Kabeltelevisie gaan mogelijkheden onderzoeken Voor hypotheek neem je maatwerk! 'Dader' lag te slapen hülsta !2! interieurs venray Sukses voor surfers uit Maashees Kabeltelevisie Venray BV wil in Venray-kom ongeveer 20 km van het huidige kabelnet vervangen door glasvezelkabel. Daardoor is het mogelijk het aantal zenders uit te breiden. In eerste instantie volgt uitbreiding tot 28. Welke dat z(jn is nog niet bekend, maar hoogstwaarschijnlij k zitten daar wel BBC 1 en 2 by. Medio 1994 moet de uitbreiding een feit zyn. Technisch is de operatie voorbe reid en is becijferd waar de huidige kabel vervangen moet worden door glasvezel. Kabeltelevisie Venray BV (KTVj heeft echter nog de officiële goedkeuring nodig van het bestuur van de stichting Centrale Antenne Inrichting (CAI). De beslissing wordt in november verwacht. By de vervanging gaat het om het zogenaamde transportnet. Bij de huidige kabels verliezen de signa len zoveel sterkte dat ze om de 800 tot 900 meter versterkt moeten worden. De gebruikte versterkers kunnen echter slechts een beperkt aantal frequenties aan. Om het aan tal zenders (en dus frequenties) te kunnen uitbreiden zijn ofwel bete re versterkers ofwel glasvezelkabel Met ingang van morgen, vrijdag 1 oktober, kunnen de 10.600 mensen in Venray en omgeving die op het kabelnet zyn aangeslo ten de Kabelkrant Venray ontvan gen. De Kabelkrant brengt 24 uur per dag lokaal nieuws, afgewis seld met advertenties. Kabelkrant is een initiatief van uitgeverij Van den Munckhof, eveneens uitgever van dit weekblad. Wethouder Driessen, portefeuillehouder van mediazaken, geeft om 10.00 uur het startsein. Het aanbod van Kabelkrant Ven ray bestaat dagelijks uit korte nieuwsberichten, aangevuld met informatieve en ontspannende rubrieken, sport, cultuur en een agenda. De Kabelkrant moet een medium worden voor iedere Ven- raynaar die in korte tijd geïnfor meerd wil worden over de laatste ontwikkelingen in zyn of haar woonplaats. De slogan is dan ook 'meteen in beeld!' De Kabelkrant bestaat uit een aantal pagina's nieuws, aangevuld met advertenties, die 24 uur per dag rouleren. Elke pagina is onge veer 20 seconden in beeld. Afhan kelijk van het aanbod van nieuws en advertenties duurt één Kabel krant ongeveer 10 tot 15 minuten. De Kabelkrant Venray is te zien op kanaal 2, waarop voorheen de Franse zender TV5 te ontvangen was. Die zender verdwynt tijdelyk van het scherm, maar keert waar schijnlijk medio 1994 terug. Volgens direkteur Christ van den Munckhof is de belangstelling voor het nieuwe medium in Venray 'bo ven verwachting groot', zowel bij verenigingen en organisaties als bij ondernemers. De eerste Kabelkrant bevat waarschijnlijk een vijftiental advertentiepagina's plus dertig pa gina's met nieuws en informatie. De Kabelkrant Venray is een oude wens van de Venrayse kabelexploi tant Kabeltelevisie Venray (KTV). Volgens direkteur J. Arts van KTV hoort een dergelijke lokale voorzie ning bij een kabelnet en wordt het zenderpakket van Kabeltelevisie Venray door de kabelkrant ver sterkt. Oorspronkelijk was de be doeling om in 1995 te starten met deze voor Venray nieuwe vorm van nieuwsvoorziening en adverteren. Dat proces is door omstandigheden versneld. Behalve de fix-ma Van den Munckhof had ook het in Beek ge vestigde TV-Gazet belangstelling om in Vexxray een kabelkrant te star ten. TV-Gazet exploiteert kabel kranten in heel Limburg en start binnenkort in Horst. Kabeltelevisie Veni-ay heeft echter bewust gekozen voor een lokale invulling. nodig. Glasvezelkabel geleidt de sig nalen zo goed dat helemaal geen versterkers meer nodig zyn. Het deel van het kabelnet dat rondom de huizen ligt hoeft niet veiwangen te worden. De signalen die via deze kabels worden gestuurd zyn anders dan de signa len die in de huizen binnenkomen. Met de veiwanging is een bedrag gemoeid van circa 1,5 miljoen gul den. KTV is de werkmaatschappij van de stichting CAI en exploiteert het Venrayse kabelnet Dat net werd in de jaren 1983 en '84 aangelegd op initiatief van de gemeente Ven ray en de woningbouwvereniging. Het bestuur werd in handen gege ven van een stichting, die op haar beurt de werkmaatschappij in het leven heeft gei-oepen. In de ge meente Venray zyn 10.600 wonin gen aangesloten op de kabel. Dat is ongeveer 92% van de huizen in het gebied. Kabeltelevisie Venray heeft een jaarlijkse omzet van byna twee miljoen gulden. Te koop gevraagd in of om deze gemeente - j- Prijs en aanvaarding in overleg tel. 040-833300 DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1993 Nr. 39 MUNUttlU VtfcH I ICNUt JAAHüANti Op woensdag 29 september is op vliegbasis Volkel/De Peel door kolonel-vlieger W. Glaser het com mando overgenomen van kolonel vlieger F. Oliemans. De overdracht vond plaats op de lokatie Volkel. Ko lonel Oliemans wordt hoofd afde ling beleid en plannen bij de Luchtmachtstaf in Den Haag. Kolonel Glaser is geen vreemde op de vliegbasis. Een groot deel van zyn carrière heeft hij op Volkel doorgebracht. Kabeltelevisie Veni-ay (KTV), de exploitant van het Venrayse kabel net, en Kabelkrant Venray, uitgever van de morgen te starten kabel krant, gaan de mogelijkheden van een plaatselijk Teletekst-net onder zoeken. Wanneer de plannen door gaan zal Kabelkrant Venray BV de exploitatie gaan doen. Dat hebben de heren Arts en Van den Munckhof, respektievelyk di rekteur van KTV en Kabelkrant Venray, laten weten. Volgens Arts zyn de plannen in een zeer pril sta dium, maar wel serieus. Over prak tische invulling is echter nog niet gesproken. Technisch is een plaatselijk Teletekst-net geen probleem. In principe kan op bijna elk TV-kanaal naast een TV-signaal ook een Tele- tekstsignaal uitgezonden worden. Veel zenders hebben al hun eigen Teletekst. In tal van plaatsen in Ne derland worden Kabelkrant en Te letekst al gecombineerd. Hoewel beide systemen uitgaan van stilstaande beelden en beeld schermen met tekst, zijn er wezen lijke verschillen tussen Kabelkrant en Teletekst. Het laatste systeem is in meerdere mate interactief, dat wil zeggen dat de gebruiker zelf in vloed kan uitoefenen op wat er op het beeldscherm verschijnt. Zo kan de kijker bijvoorbeeld pagina's se- lekteren, terwyl by een kabelkrant alle pagina's in vaste volgorde beke ken moeten worden. Via de tele foon kan de kyker ook communi ceren met de aanbieders van diensten, die vervolgens op het beeldscherm verschijnen. Voor Hennie Freriks (foto), is het EK Run-Bike-Run afgelopen week einde suksesvol verlopen. De Horster atleet, lid van Triathlon- vereniging Regio Venray, eindigde in het Duitse Koningslutter als tweede Nederlander op een prima achtste plaats. Voor Franka Jansen was het kampioenschap minder suksesvol. Zij moest met een bles- sui'e de stryd al na twee kilometer staken. Het parcours was zeer Eerst moest er 14 km gelopen wor den op een zeer geaccidenteerd ter rein, voor de zwaargebouwde Hennie Freriks een nadeel. Hij ver loor hier 3,5 minuten op de kop- Vrijblijvende informatie over alle hypotheekvormen Rente vanaf 6.55 °/o Bergmans Assurantiën Financieringen al meer dan 40 jaar een vertrouwd begrip in Venray en regio Patersstraat 24 Tel. 04780-80303 5801 AV Venray Fax 04780-11584 Bewoners van Het Schuttersveld hebben afgelopen dinsdag op ludie ke wijze aktie gevoerd tegen de be zuinigingsmaatregelen van de regering. Omdat de bejaarden de maatregelen van minister d'Ancona als maar 'snertmaatregelen' vin den, besloten ongeveer zeventig be woners van Het Schuttersveld om het normale menu maar eens te la ten schieten en het een dag te doen met een eenvoudig bordje 'snert'. Deze aktie vormde een onderdeel van een landelijke aktie, op touw gezet door vier instanties onder het motto 'Handen af van het verzor gingshuis'. Tijdens deze, toch wel smakelijke maaltyd, werd namens de bewoners medegedeeld dat. ver dere en andere akties niet worden uitgesloten. Dhr. Hoogeveen, direk- teur van Het Schuttersveld, ver klaarde dat hij volledig achter de akties tegen dit 'snertbeleid' stond. In Overlooix, in Huize Loon, werd woensdag aktie gevoerd. De bewo ners van dit bejaardenhuis, verge zeld van familie, medewerkei's en andere sympathisanten, togen woensdagmorgen naar het gemeen tehuis van Vierlingsbeek om daar tussen 10.00 en 13.00 uur het ge meentehuis te bezetten. Aan burge meester Dittixer werd een petitie aangeboden met het verzoek deze door te faxen naar minister d'Anco na. Tydens de bezetting werd om 12.00 uur een maaltijd genuttigd in de raadszaal, waania om 13.00 uur de aktie werd beëindigd. Frontale botsing op Maasheseweg Woensdagavond omstreeks 22.45 uur vond op de Maasheseweg, byna op de grens van Maashees, een fron tale botsing plaats tussen twee per sonenauto's bestuurd door een 19-jarige inwoner van Boxmeer en een 37-jarige inwoner van Cuyk. Met zware verwondingen moesten beide bestuurders naar het zieken huis worden overgbracht. het onge luk gebeurde nadat de uit Boxmeer afkomstige bestuurde op het linker weggedeelte terecht was gekomen. De man bleek onder invloed van al cohol te verkeren. Tegen hem werd proces verbaal terzake het ryden onder invloed opgemaakt en werd zijn rybewys ingevorderd. Tevens kwam vast te staan dat hij niet beschkte over een geldig rybewys. De brandweer moest worden inge zet voor het weer verkeersvrij ma ken van de Maasheseweg. Aanvankelijk was de melding dat een van de bestuurders bekneld zou zijn. Dat bleek niet het geval te zyn. Serie inbraken in bedrijven Op vrywel identieke wyze werd ingebroken in een drietal bedrijven aan de Vredeweg in Vredepeel en Kempkensberg in Ysselsteyn. Tbe- gang was verkregen door het uitne men van een raam. Bij de drie gevallen werden gereedschappen, zowel hand als electrische, ont vreemd. Hoeveel de waarde bedroeg kon niet worden medegedeeld. Door forcering van de toegangsdeur was toegang verkregen tot een aan de Peelweg gelegen werkplaats, hier werd electrisch handgereedschap ter waarde van 1500,- ontvreemd. groep. Vanaf een 35e plaats begon hy aan het fietsen. In het parcours waren lange beklimmingen opge nomen. Hennie Freriks die zyn krachten goed verdeelde maakte de 4e snelste fietstyd en startte als achtste aan het loopgedeelte. Een positie die hy niet meer prys gaf. Freriks kykt tevreden terug op het EK en op de rest van het sei zoen. 'Dit jaar zyn alle wedstrijden waar we op gepiekt hebben gelukt. Blijkbaar kan ik dat erg goed. Dit was alweer een superwedstryd' Vol gens Freriks was het parcours erg zwaar. 'Vooral by afdalingen kreeg men flinke klappen. Dat maakte het fietsen extra moeilijk' Ook trainer John Raadschelders is tevreden over de prestatie van Hennie Freriks. 'Met de trainingen is alles goedgegaan, Hennie zat goed in zijn vel. Ik had hem zelfs op een zevende plaats getipt. Het feit dat Franka Jansen uitviel noemde Raadschelders 'verwelend'. 'Jammer dat zy dit goede seizoen zo moet beëindigen' De blessure van Franka Jansen was een acute ont steking aan de hak. Zoxxdagmorgen ontdekte een landbouwer op zyn bedryf aan de Veulen sewaterweg dat een vyftiental kippexx was doodge beten. Gedacht werd eerst dat een hond de dader zou zyn ge weest maar al spoedig werd dui delijk dat een nerts de dader was. De nerts lag in een hooi berg te slapen met nog eens twee dode kippen bij zich. Een jachthouder heeft de nerts afge maakt Hoe die op het bedryf is gekomen kon xxiet worden vast gesteld. Ook zijn er nertsen op bezoek geweest by een duiven houder in Oirlo. Hier werden enkele do de duiven inhet hok aange troffen. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Op 11 oktober a.s. bestaat de Ven rayse Omroep Stichtixxg (VOS), niet te verwarren met de Lokale Omroep Venray (LOV) 15 jaar. De VOS mag als een van de voorlopers worden beschouwd van de LOV. maar funk- tioneert nog steeds zelfstandig bin nen diverse Venrayse instellingen in de gezondheidszorg. Er zyn ove rigens wel ontwikkelingeix gaande waardoor volledige samensmelting van beide omroepen op 'de rol staat'. De VOS zal daarbij wel haar eigen identiteit als 'ziekenomroep' behouden. HISTORIE Op 11 oktober 1978 werd de Ven rayse Omroepstichting officieel le ven ingeblazen. Zy had tot doel het produceren, verzorgen en uitzen den van radio en/of televisiepro gramma's ten behoeve van instel lingen in de gezondheidszorg, zieken en bejaardeix in Venray en omgeving. Naast het uitsturen van radioprogramma's is de VOS ook aktiel' in het verlenen van mede werking aan aktiviteiten op radio- en televisiegebied, bedoeld voor ge- rxoemde groeperingen. Momenteel verleent de Venrayse Omroepstichting ook alle mogely ke medewerking aaxx de Lokale Om roep Venray. Hiexvoor wordt een in tensief gebruik gemaakt van de studio gelegen op de lokatie Noord singel van het Vincent van Gogh In stituut. Gestart werd met ongeveer 15 me dewerkers. In 15 jaar groeide de VOS uit tot een crew van circa 35 technici en programmamakers nu. Als 'ziekenomroep' is de omroep niet meer weg te denken uit de Ven rayse ether en op de speciale huislynen van vele instellingen. DE VOS OP DE LOV Op zondag 10 oktober maakt de Lokale Omroep voor één dag plaats voor de VOS. Die dag zal de gehele Venrayse gemeenschap kemxis kunneix nemen van de program ma's die de VOS te bieden heeft en waaivan een gedeelte normaliter alleen wordt uitgezonden via de ge noemde lynen naar de instel lingen. Begonixen wordt om 10.00 uur met een rechtstreeks uitgezonden dienst vanuit de kapel van het Vin cent van Gogh Instituut aan de Noordsingel. Om 11.00 uur zal de heer Kooien, voorzitter van het stichtings bestuur, een openingswoordje spre ken, waarxxa een verzoekplaten pro gramma zal worden gepresenteerd, dat duurt tot 13.00 uur. Voor dit ver zoekprogramma kan door iedereen een plaat worden aangevraagd, zo wel tydens de uitzending (tel. 27269) als van tevoren schriftelijk (Postbus 320. 5800 AH in Venray). Van 13.00-14.00 uur wordt een feestprogramma met een klassiek tintje gepresenteerd. Om 14.00 uur start een gevarieerd muziekpro gramma, gevolgd door om 15.00 uur een '78-toeren'-programma. Om 16.00 uur komt het program ma 'Houen zo' aan bod, dat zich voor deze gelegenheid geheel op de Limburgse toer begeeft. Van 17.00-18.00 uur kan men luisteren naar een internationaal programma, gevolgd door een uur tje country en western dat zeer ve len kenixen onder de titel 'Peel- Grass'. Dit programma wordt wekelijks op zaterdagavond overgenomen door de LOV en daardoor op kabel en antenne te beluisteren valt. Om 19.00 uur wordt de finale in gezet, met als titel 'de deur staat open' dat zal worden gepresenteerd door twee medewerkers van het 'eerste uur'. Voor één van de twee zal het de laatste officiële uitzeix- ding zijn. Z(j heeft nl. besloten te stoppen met de omroep. Dit pro gramma kan dus best nog wel eens wat verrassingen in petto hebben. Uit het programma blykt, dat er tussen LOV enerzijds en VOS an derzijds een zéér goede en prettige verstandhouding is, die in de toe- koixist nog vastere vormen rxxoet krygen. Het is nl. de bedoeling, dat beide omroepen binnen afzienbare tyd hun huidige samenwerking zullen omzetten tot één omroep, waarbij het vaststaat, dat de 'ziekenonxroep' haar volledige identiteit zal blijveix behouden. Maar voor het zover is zal er best nog wel wat water door de Maas vloeien of, om het in feesttemxeix te zeggen, nog wat gerstenat door dorstige kelen, want eerst wordt er getoast op het 15-jarig bestaan en dat is op 10 oktober a.s. Hülsta meubelen zijn er m verschillende breedtes, hoogtes en dieptes. Daarbij heelt Hulsta rekening gehouden met verschillende smaken: dus zi|n er meubelprogramma's van klassiek tot modern. Maar altijd met oneindig veel variatie mogelijkheden Ook in houtsoorten en kleuren. Daarom "bouw" ie met Hulsta je eigen komplete woon- of slaapkamer Aangepast aan de ruimte die ie hebt Daarbij zijn Hulsta meubelen met groot vakmanschap gemaakt. De afwerking is dan ook subliem, tot in het kleinste detail. Wij. als Hulsta adviseur, laten je er graag mee kennis maken meubelmakers Wilhelminastraat 6 Venray 04780-82510 Makelaars- en taxatiekantoor Hil horst heeft een bepaalde voorliefde voor de Patersstraat. Deze Venrayse makelaar, al meer dan 20 jaar ak- tief, verhuisde onlangs voor de vier de keer. Ooit begonnen op Paters straat 16, verhuisde Hilhorst rond 1980 naar de Stationsweg, om vyf jaar geleden terug te keren in de Pa tersstraat op nr. 17. Begin dit jaar verhuisde Hilhorst naar nr. 25 als tijdelyk onderkomen om zich nu 'definitief te vestigen op nr. 19A, in het kantorencomplex Patersstaete, dat onlangs gereed is gekomen. Op de benedenverdieping houdt Hil horst en zyn medewerkers kantoor en kan de consument een breed pakket aanbieden als het om wo nen gaat Behalve het verkopen van woningen is taxatie een belangrijk onderdeel van Hilhorst. Bovendien heeft Hilhorst veel woningen in be heer, wat inhoudt dat deze in op dracht worden verhuurd. 'We zyn in de afgelopen 20 jaar eigenlijk met Venray meegegroeid' laat Fred Hilhorst weten. 'Vandaar ook de vele verhuizingen, maar we zijn nu klaar voor de toekomst'. Het feit dat Hilhorst met Venray is mee gegroeid komt enigszins tot uiting in een gesprek tussen Hilhorst en een nieuwe klant, die opxxxerkte dat iedereen 'Hilhorst' wel zo'n bee(je kende. 'Reëel bekeken heb ik denk ik wel in elke straat een huis ver kocht, vandaar deze bekendheid'. Niet alleen met het nieuwe pand is Hilhorst klaar voor de toekomst Hy kykt ook in de praktijk vooruit, 'Om ons beter in de regio te profile ren, gaan we samenwerken met en kele makelaars uit de regio. Zo zijn er o.a. al kontakten met B&O uit Deume en ook makelaars uit ander plaatsen worden hier bij betrok ken. Daarmee kunnen we onder ling woningen en projekten uilwis selen, zodat we ze by een breder pu bliek onder de aandacht kunnen brengen'. De 18-jarige Bas Keysers en zijn 15-jarige zus Anke hebben afgelo pen zondag deelgenomen aan de vierde Eefl essurfinarathon in Roer mond over 36 km. Deze marathon is ter gedachtenis aan surftalente EeQe Ron nes uit Vlodrop die door een tragisch ongeval om het leven kwam. Bas Ke(jzers zette een kxxappe prestatie neer door als eerste te ein digen in de racebord klasse. Anke was eveneeixs suksesvol. Z(j presteerde het om als eerste dame te eindigen in de Mistral klasse. Zy had dit vooral te danken aan de juiste zeil keuze. Net voor de start had ze nl. haar 7.4 m2 zeil omge ruild voor een kleiner, 6.6 nx2 zeil. Dit bleek de juiste keuze onxdat de wind in de vlagen ai" en toe aantrek tot windkracht 6. Er waren ruim 100 deelnemers by deze marathon.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 11