De geschiedenis van de fanfare/drumband LOONBEDRIJF HENDRIXJSMI J >**7 £777: >Jei. Zondag 3 oktober Gemeentelijk Muziektournooi 1993 Mannheim HARTELIJK DANK AAN VDOR HET GRATIS BESCHIKBAAR STELLEN VAN DE LOODS II! OOK Proficiat jubilerende drieëenheid Onze fanfare 75 jaar jong PEEL EN MAAS Donderdag 23 september - Pagina 9 i Ips I Twee weekeinden zijn in Merselo uitgetrokken om drie jubileas te vieren, fanfare St. Oda bestaat vij fenzeventig jaar, de drumband en de blaaskapel 'Die Fidelen Rosen- thaler' vieren hun vij ent win tig ja rigjubileum. Voor de viering is aan de Beek een groot feestpaviljoen verrezen. Op vrijdag 1 oktober wordt om 20.00 uur het feest inge zet met een receptie van fanfare en drumband. Aansluitend volgt een optreden van de Rooyse hofkapel. Op zaterdag 2 oktober zal de beken de popgroep Mannheim optreden. Een dag later, zondag 3 oktober, staat (voor) vanaf 12.00 uur het ge meentelijk muziektournooi op het gevarieerde programma. Hieraan doen alle muziekkorpsen uit de ge meente Venray mee. Het tweede weekend begint op vrijdag 8 okto ber om 20.00 uur met een dorpsa vond. Zaterdag 9 oktober is er een Beierse avond m.m.v. blaaskapel De Dorsvlegels, aanvang 20.30 uur. Op zondag 10 oktober beginnen de feesten om 10.30 uur met een eu charistieviering in het feestpavil joen. Op deze zondag zal om 12.00 uur de receptie van de kapel Die Fi delen Rosenthaler volgen met aan sluitend een optreden van de blaaskapel. Als afsluiting van het vijenzeventig jubileum treedt om 15.00 uur 'Oef voor u op. Kerkbestuur In 1918, om precies te zijn op 17 september, had de oprichting plaats van kerkelijke fanfare St. Oda. De naam kerkelijk vloeide uit het feit dat het bestuur bestond uit leden van het toenmaleige kerkbestuur. Naast rector Janssen waren dit J.M. Michels, Jan van Osch, Martin Arts m en P. Pubben. In de dertiger jaren V werd het bestuur uitgebreid met personen die geen lid waren van het kerkbestuur. Het kerkbestuur bleef zitting houden in het fanfare- bestuur tot 1970. In dat jaar werden H de staturen veranderd. Hoewel men nog steeds als officiële naam Kerke- lfjke Fanfare St. Oda Merselo voert -is het kerkbestuur niet meer in het ^muziekgezelschap vertegenwoor- a digd. Na de jongste wereldoorlog J. sloot de Merselose fanfare zich aan by de Katholieke Limburgse Bond van Muziekgezelschappen. Concours 8 Eerst in 1952 werd voor de eerste i maal aan een concours deelgeno- I men. Dit gebeurde in Echt en met een tweede prys in de derde afde- ling keerde men die avond huis- waarts. Tbt 1959 speelde St. Oda in -de derde afdeling. In dat jaar volgde '••promotie naar de tweede afdeling en een jaar later kwam men weer een tree hoger op de muzikale lad- der. Van 1964-1986 kwam St. Oda I uit in de afdeling uitmuntendheid, en van 1986-1989 in de ere-afdeling. In 1989 nam de Fanfare deel aan het Bondsconcours van de Lim burgse Muziek Bond te Kerkrade in ere-afdeling. Hier behaalde de fare een eerste prijs met promo de afdeling superieur en te- waren ze Limburgs Kampioen. Al vanaf de oprichting hebben zich hi de fanfare steeds groepjes ge- Hierin zaten mensen die va ker dan eenmaal per week muziek wilden maken. De leden hiervan maakten hoofdzakelijk Egerlander en -Tiroler muziek, verder omvatte het repertoire carnavals- en dansmuziek. Vijfentwintig jaar geleden ging een groep zich Die Fidelen Rosenthaler noemen. Men ging zich specialise ren in de toentertijd populaire blaasmuziek. Zowel in binnen- en buitenland maakte Die Fidelen Ro senthaler furore. De laatste jaren brengt deze kapel ook Tsjechische en moderne muziek. Een van de hoogtepunten is ongetwijfeld het winnen van de NCRV Benelux Blaastest. Hierdoor kregen de Mer selose muziekanten grote bekend heid in het buitenland. Ook werden Die Fidelen Rosenthaler enkele ma len Nederlands kampioen. Tot de jaarlijkse hoogtepunten behoort sindsd 1978 de drie kapellen show, een gebeuren waaraan jaarlijks drie zeer gerenommeerde blaaskapellen deelnemen. In juli van dit jaar won de kapel de derde prijs op het We reldmuziekconcours te Kerkrade. Drumband Ook de drumband werd in 1968 opgericht. In eerste instntie werd begonnen met een tamboerkorps. In een tijdsbestek van twee jaar stootte het korps door naar de hoogste afdeling, de eredivisie. Ook de drumband kende in de voorbije vijfentwintig jaar diverse hoogte punten. Zo werd in 1969 het reserve-kampioenschap van Lim burg behaald, deelgenomen aan het Wereld Muziek Concours te Kerkra de (1974), het hoogste aantal punten behald tijdens het Jordaan festival (in 1977), de gouden klok gewonnen in St. Hubert (in 1980), de Limburg se titel in de ere-divisie (in 1984) en een mooie eerste prys tijdens het Bondsconcours in de ere-divisie sectie A.b, de hoogste divisie (1992). De drumband van kerkelijk fanfa re St. Oda uit Merselo werd officieel opgericht in 1968 als onderdeel van de fanfare. De gi;ote man achter de ze oprichting was»*de huidige voor zitter van fanfare St. Oda Gerrit Hendriks. Instructeur van deze drumband was dhr. A. van Opbergen uit Over- loon die 15 jaar lang met dit korps het ene succes na het andere suc ces oogste. In 1969 werd voor de eerste keer deelgenomen aan een bondscon cours te Houthem en men behaalde in de tweede afdeling een eerste prys en promotie. Door het hoge aantal punten kon men in het na jaar van 1969 deelnemen aan de Limburgse Kampioenschappen te Treebeek, waar deze drumband tweede werd met een half punt ver schil met de Limburgse kampioen. In 1970 promoveerde de drum band van fanfare St. Oda uit Merse lo te Handel naar de eredivisie. In deze eredivisie heeft dit korps tot op heden zich altyd zeer goed kun nen bewijzen. Een van de hoogtepunten waar dit korps nog steeds zeer trots op kan zyn was de deelname aan het WMC te Kerkrade in 1974. Hier werd deelgenomen aan de show- wedstryden met een eigen compo sitie van instructeur A. van Opbergen, met dit nummer Happy Brasil genaamd kwam men uit in de derde afdeling en men behaalde hiermee een derde prys. een ge deelte van Happy Brasil heeft dit ge renommeerde korps jarenlang tijdens de carnavalsoptocht in Ven ray ten gehore gebracht, wat het pu bliek zeer appricieerde. De drumband uit Merselo werd ook regelmatig uitgenodigd om op tredens te verzorgen buiten de pro vincie. Zoals o.a. in 1975 met Koninginnedag te Voorschoten, ge durende 6 jaar aan de Gouden Klokspelen te St. Hubert, waar men deze Gouden Klolc in 1980 voorgoed in hun prijzenkast kon zetten. In 1977 en 1978 trad men op tijdens de Jordaanfeesten in Amsterdam. In 1982 nam instructeur A. van Opbergen uit Overloon afscheid van de drumband uit Merselo. Zijn op volger werd dhr. W. van Horck uit Tegelen, onder wiens deskundige leiding de successen worden voortgezet. In 1984 tijdens het Bondscon cours te Venray, behaalde dit korps het hoogste aantal punten in de Ere divisie Sektie A van dit concours, wat hun recht gaf aan deelname aan de Limburgse kampioenschap pen. In november 1984 werd te Ble- rick het Limburgs Kampioenschap in de Ere divisie sektie A in de wacht gesleept met het hoogste aan tal punten van dit kampioenschap. Dit hield in dat men afgevaardigd werd naar de Nederlandse Kampi oenschappen. Op deze Nederlandse Kampioen schappen werd de drumband uit Merselo in april 1985 van de zeven deelnemende korpsen vierde, wat zonder meer een goed resultaat ge noemd mag worden. In 1986 moch ten voor het eerst ook drumbands deelnemen aan het toumooi van de gemeentelijke Muziekfederatie. De drumband van Merselo maakte heirvan gebruik en behaalde op 5 oktober te Castenray het predikaat: zeer goed. In ditzelfde jaar nam de drumband deel aan de Internatio nale Concertwedstrijden te Canne in België. In de hoogste afdeling be haalde zy een le prijs met lof der jury en een gouden medaille. In 1990 tydens het Bondsconcours te Leunen behaalde dit korps in de er edivisie sektie AB een le prijs met 298 pnt. Door de overgang van sek tie A naar sektie AB werd de laatste jaren het instrumentarium aan zienlijk uitgebreid wat een stimu lans voor de leden betekende. In 1992 werd deelgenomen aan het Bondsconcours te Oud-Gastel en be haalde de drumband van de kerke lijke fanfare St. Oda met 312 pnt. een le prys. Na dit concours heb ben een zestal leden de drumband helaas verlaten en momenteel telt deze nog 16 leden. Deze 16 leden zijn echter met een goede inzet ver der gegaan en hebben dankzy de vakbekwame instructeur W. v Horck het niveau weten te handha ven. In juni van dit jaar werd tenslotte deelgenomen aan het Peeltoumooi te Oostrum en zij wer den beloond met het predikaat 'zeer goed' wat een grote beker opleverde. Merselo 04780 - 46280 Castenray 04780 - 71792 71295 Lokatie: Feesthal Op den Beek Merselo; Organisatie: Fhnfare St. Oda Merselo; Jury Dhr. Dirk Koster Deume. Programma M.M.S.K. St. Petrus Banden. Venray Muzikale Rondwandeling door Merselo. Opening toumoi door de voorzitter van de Federatie van Muziekgezelschappen, Mevr. H. Poels-Peters. Afd. Ere Fanfare 'De Peelklank' Ysselsteyn o.l.v. Geert Jacobs. Grand Professional D. Haddad; The Pee Xouble M Circuis J. Penders; Recorded by Whitney P. Lavender; Afd. Ere Drumband 'De Peelklank' Ysselsteyn o.l.v. J. van Otterdyk Harold of Free Enterprice Ch. vn Zanten; Chinese Zodiac L. Champ. Tweede divisie Drumband Kon. Harmonie Euterpe Venray o.l.v. H. van Leuven; Bosschacha H. Mennens; Drumstory E. Crouwels; Brasilia J. Stoffels Afd. Jeugd Jeugdorkest. Kon. Harmonie Euterpe Venray o.l.v. St. Rutten; Sousa Medley Seven Sousa; North Star Overture J.O'Reily; Bleus Promenade Happy Tune K. Afd. Uitmuntend Koninklijke Harmonie Euterpe Venray o.l.v. St. Rutten Royal Processional J. Morrisy; Colonial air Dances R. Jager; Childx-en's Suite G. Salnikov. Afd. Uitmuntend Harmonie St. Catherina Leunen - Veulen -Heide o.l.v. E. Swiggers Exodus Song E. Gold/de Mey: La Storia J. de Haan; Castles in Spain R. Beck. Afd. Eerste Divisie Drumband St. Catherina Leunen- Veulen- Heide o.l.v. J. Voesten Como Mars K. Visser; Mars Mirage E. Crouwels; Indian Drum Call R. Dols. 16:30-17:30 uur Pauze en resultaten. Afd. Eerste Divisie a.b Drumband Ons Genoegen Oirlo o.l.v. H. Martens Drum-Star A. Walravens; Constructive drums E. Crauwels; Astra J. Schipper. Afd. Ere Fanfare Ons Genoegen Oirlo o.l.v. M. Maas Band Time W. Laseroms; Tableaux des Vesges M. Boekei; La Storia J. de Haan. Afd. Ere Drumband St. Oda Merselo o.l.v. W. van Horck America F. Rademakers; Herold of Free Enterprice Ch. van Zanten. Afd. Ere Fanfare Dorpsklank Castenray o.l.v. C. Cuppen Castell Coch Powell-de Rooy; Pentagram Joh. de Mey; Ouverture de Concours M. Poot. Afd. Superieur Fanfare St. Oda Merselo o.l.v. P. Joris King Cotton Sousa; Othello Rimrner; Les Misérables Schönberg. Muziekwerken worden gejureerd. Informatie Leon van Dyk tel. 46207 11:30 uur: 12:15 uur: 12:30 uur: 13:10 uur: 13:35 uur: 14:00 uur: 14:40 uur: 15:20 uur: 16:00 uur: 17:30 uur: 17:55 uur: nikker!}' /van den iiunckhof bv 'grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Een unieke gebeurtenis met drie jubilea in één voor St. Oda. Merselo laat op een specifieke manier van zich spreken: drie mu zikale onderdelen hebben gezame- lyk in de tijd iets te vieren, een volkomen gerechtvaardigd om er een feestelijk gebeuren van te maken. 1. Driekwart eeuw kerkelijke fanfa re St. Oda: een vereniging die een onmisbare muzikale schakel blyft vormen in de gemeenschap. Daar bij op een zeer hoog peil blijft musi ceren en uitdagingen heeft durven op te pakken. 2. Dan de 25-jarige drumband, die op ritmische en creatieve wyze vele muzikale harten blijft veroveren door hun eigen stijl van optreden en een perfect gevoel heeft voor showgebeuren. 3. Verder 'die Fidelen Rosenthaler', die - in hun 25-jarig bestaan - de liefde voor blaasmuziek in de regio by velen de juiste stemming heeft weten over te brengen. Ik zou ze willen kwalificeren als 'professio nele sfeermakers'. St. Oda Merselo...een muzikale een heid in verscheidenheid: fanfare drumband-blaaskapel. In vereni gingsverband door St. Oda in naam verbonden tot een drieëenheid, die kwalitiet toont en bovendien diep respect afdwingt St. Oda Merselo...een muzikaal be grip in onze gemeente en niet meer weg te denken als culturele organi satie. Jullie optredens zijn niet al leen een ware muzikale happening, maar ook een verrijking van het da gelijks leven en geven er kleur aan. Laat de klanken en het ritme op de ze overtuigende wijze blijven galmen. Nu al een kwart eeuw - moge het een halve en zelfs een eeuw worden. Namens het gemeentebestuur een culturele felicitatie aan u allen, die dit waargemaakt hebben. P.J. Driessen, wethouder Culturele Zaken Gemeente Venray. Ja 75 jaar bestaat onze fanfare en nog steeds is zij jong en vitaal. Dankzy de grote inzet van bestuur en leden en gesteund door heel Merselo is onze fanfare wat ze nu is. En prima korps dat onder de emi nente leiding van de heer P. Joris is opgeldommen tot de hoogste regio nen in de muziekwereld. Wy zitten in de superieure afde ling. Hoger is niet mogelyk? Ja mis schien toch wel, ik denk niet in de rangorde van de muziekwereld, Merselo, september 1993 75 Jaar fanfare 'St. Oda'! Een bijzon dere gebeurtenis voor onze vereni ging en ons doip. het is voor nt(j een eer om dit te mogen meema ken, zeker nu 't ons muzikaal voor de wind gaat Ook voor onze erele den en andere personen die al ja ren met St Oda verbonden z(jn, zal het een waar genoegen zyn te zien hoe onze vereniging muzikaal presteert Ik wil hun by deze bedan ken voor 't mooie erfstuk dat zy on ze gemeenschap hebben nagelaten. Onze drumband en 'Die Fidelen Ro- sentaler vieren hun 25-jarig jubi leum. Beide groepen hebben binnen en buiten onze regio een uitstekende naam opgebouwd. Dit komt natuurlyk mede door de goe de opleiding die de muzikanten te genwoordig genieten. Maar dit alles gaat natuurlijk niet vanzelf. Dankzy de medewerking van de hele gemeenschap Merselo kunnen wij op dit niveau preste ren. Zy zijn het die het muzikaal leefbaar houden. Onze dank gaat dan ook uit naar de gemeenschap Merselo en alle verenigingen voor de voortreffelijke samenwerking. Hierby wil ik dan ook alle vereni gingen en muziekvrienden uitnodi gen op onze jubileumfeesten en u een muzikaal en gezellig samenzijn toe wensen. Ook wil ik al die personen bedan ken die meegewerkt hebben aan de voorbereiding van deze jubileum feesten en hun veel succes toe wensen. G. Hendriks, voorzitter. maar in de sfeer die in onze fanfare heerst. Niet dat deze niet goed is, in tegendeel, maar wy moeten streven naar nog beter. Dit is gemakkelijk, want het vraagt steeds weer jezelf vergeten en de ander waarderen. Het vraagt regel matige opkomst by de repetities en het regelmatig oefenen thuis. De 'fanfare is by uitstek een korps voor het maken van muziek samen met anderen. Alleen kun je niets. Het solidair zyn met elkaar is juist dat gene waarin Merselo altyd sterk is. De jaarlijkse terugkerende muziek feesten zyn hiervan een sprekend voorbeeld. Als wij ons nog meer dan voorheen inspannen om sa men onze fanfare tot nog groter bloei te brengen, dan is dit niet al leen van belang voor onszelf, maar voor de gehele Merselose gemeen schap. Ik hoop dat de feesten by ge legenheid van ons 75-jarig bestaan goed mogen slagen. De feestcom missie heeft hiervoor in ieders ge val al het mogelyke gedaan. En na de festiviteiten weer opnieuw be ginnen met het werk van alle dag. Op naar het volgende jubileum! Merselo, september 1993 Drs. Theo Adriaansens, be schermheer. Maar: vanaf eind 1992 doet Mann heim er nog een schepje bovenop. Een gewijzigde en uitgebreide be zetting, waarin nieuwe gezichten en: nu maar liefst twéé zangeres sen! Nog meer dan voorheen biedt deze fonnatie absolute kwaliteit. De 6 zeer vakkundige en uiterst gemotiveerde musici van Mann heim zetten een perfekte, dynami sche show neer, waarby muzikaliteit hoog in het vaandel staat; instrumentenbeheersing en zangtechniek zyn van uitzonderlijk gehalte. Deze Nederlands/Belgische groep brengt, daarby ondersteund door een uitstekende en uitgebrei de geluids- en lichtinstallatie, een perfekte mix van uiterst herkenba re covers van hedendaagse 'hitma kers' als Tbto, Queen, Huey Lewis, Allanah Miles, alsmede stevige 'gou we ouwe' van o.a. AC/DC, Yes, van Halen en Pink Floyd. Mannheim, de topper in het dancingcircuit Bezetting Lolita: zang/percussie; Marie-José: zang/percussie; Gino: gitaar/zang; Patrick:Keyboards; Raymond: drums/zang; Arnold: bas.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 9